PDA

View Full Version : Τσακίστηκα



johnpan
03/08/2006, 13:15
Έπεσα με τη μηχανή του πατερα μου, ένα τσόπερ, σε λακούβα στην Περιμετρική Πάτρας. Πήγαινα με 70 στη δεξιά λωρίδα, όταν έπεσα στη λακούβα η οποία είχε και ένα σαμαρι στο τελείωμά της, μάλλον αυτός ο συνδιασμός ήταν ο μοιραίος για να μην μπορεσω να την κρατησω, συν το ότι ηταν τσοπερ. Δεν την ειδα καθόλου, μαλλον επειδη ηταν ασφαλτοστρωμενη όλη, και ισως εμοιαζε με απλη σκια στο δρόμο.

Έκανα 25-30 μέτρα ευθεία στην άσφαλτο μέχρι να σταματήσω. Ακουγα συνεχως τη μηχανη πολύ κοντα μου με το γκαζι κολλημενο ανοιχτο... Στα τελευταια μετρα καταφερα να ηρεμησω, σταματησα να παλευω, και τα εκανα με τη πλατη -ισως και απο λιγο τυχη-. Η μηχανη σταματησε 5-10 μετρα μπροστα μου.

Επειδη δεν εσβυσε και ήταν τερμα στα κόκκινα, και επειδη πήρε το ματι μου και ενα αμαξι στο δρομο, με το που σταματησα πηγα αμεσως οπως όπως στην ακρη του δρομου στη μπαριερα. Η μηχανη εσβυσε οταν αδειασαν τα καρμπυρατερ και συνεχεια όλη την ωρα φοβομουν μη σκασει.

Φορούσα κράνος αλλά ατυχως δεν ειχα παρει τα γαντια και το τζακετ. Και να σκεφτει κανεις οτι τα παιρνω παντα!

Αποτελεσμα, ενα ραμα στο δεξί γόνατο, καταγμα σκαφοειδους στον αριστερο καρπό και μικρο ραγισματακι στην κεφαλη της ωλένης (ή κερκίδας δε θυμαμαι) στον αριστερο αγκώνα.

2 μήνες γύψο για το σκαφοειδες που αν δε δεσει -συνηθως δεν- παει για εγχειρηση.

Αναβολή οριακα 2 μηνων απο το στρατό, παρουσιαζόμουν τη Δευτερα 7-8.

Μεγαλη δυσκολία να κοιμηθω ειδικα τις 2 πρωτες μερες απο τους πονους αλλά και τη μονιμως ιδια θεση (ανασκελα).

Το κρανος χτυπησε δυο φορες κάτω. Δεν έχασα τις αισθησεις μου και θυμαμαι πολυ καλα τη μια, γιατι έσουρνα με το πρόσωπο και έβλεπα ασφαλτο. Η ζελατινα αντεξε! Εχει γινει σα γυαλόχαρτο πολυ χοντρο. Ο γιατρος οταν ειδε το κρανος μου ειπε πως αν δε το φορουσα δε θα ειχα ουτε προσωπο ουτε σαγονι και μαλλον ουτε δεξι ματι... άν φυσικα ειχα επιζησει.

Κυριως για αυτο τα γραφω.

Οποιος δε φοραει κρανος στερει απο τον εαυτο του μια δευτερη ευκαιρια στη ζωη. και ειναι και πολυ μεγαλος βλακας. Θα το καταλαβει και μονος του οταν/αν χτυπησει.
Το ''αν'' το εβαλα για να ξορκισω τα κακα πνευματα, αυτο που πιστευω ειναι το ''όταν''.

Λέμε συνεχεια ''πρόσεχε'' αλλά δεν αρκει, εγω πρόσεχα και πήγαινα συντηριτικα. Αυτο με εχει χαλασει παρα πολυ γιατι ηταν τελειως αδικη πτωση.

Αν φορουσα δερματα υπήρχε μεγαλη πιθανότητα να μην περνουσα καν απο το νοσοκομειο. Αλλά ποιος βαζει δερματα σε καθη απλή δουλεια που πρεπει να πάει, σωστα? Η απόφαση έιναι δική του, αλλά το κρανος τουλάχιστο ειναι νομος.

Εγω φαινεται εκεινο το πρωι σκεφτηκα ''δε με ενοχλούν 2-3 καμμένα δαχτυλα'' και ετσι δεν πήρα γάντια.

Να ντυνεστε σα να προκειται ΠΑΝΤΑ για τη βόλτα που θα πέσετε, αυτο θα έλεγα σα συμπέρασμα.

Nostra
03/08/2006, 13:19
ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ ΚΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ....


οι περισσότεροι έλληνες (δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά) πρωτα παθαίνουν και μετά μαθαίνουν...

κι αυτό όχι πάντα....

SPORAKIAS
03/08/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
.

Οποιος δε φοραει κρανος στερει απο τον εαυτο του μια δευτερη ευκαιρια στη ζωη. και ειναι και πολυ χοντρο μαλακας. Θα το καταλαβει και μονος του οταν/αν χτυπησει.



πες τα χρυσοστομε :beer:

και περαστικα σου ;) :wave2:

Kizoku
03/08/2006, 13:20
Περαστικά σου και πάλι Γιαννάκη και γρήγορα σιδερένιος χωρίς τίποτα άλλα απρόοπτα!!!


Φούλ εξοπλισμό παιδιά παντού και πάντα!!!

gcrook
03/08/2006, 13:34
Ρε Γιαννακη:sad:
Αφου εισαι καλα και μας γραφεις ρε φιλε τοτε τι αλλο να πω:wave2:
Μακαρι να αναρρωσεις γρηγορα ρε φιλε.
Περαστικα:beer: :wave2:

EVI
03/08/2006, 13:38
ωπα να τα μας παλι ρε γμτη.......ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

idi
03/08/2006, 13:40
περαστικα ρε φιλαρακι :( :wave2:

ironbum2
03/08/2006, 13:55
περαστικά και να είναι η τελευταία φορά!!!

adam_tsouk
03/08/2006, 14:01
περαστικα σου


:(


:beer: :beer:


:wave2:

latris mixanis
03/08/2006, 14:05
Περαστικά, σιδερένιος και γρήγορη ανάρρωση !!!!

:wave2:

sniper
03/08/2006, 14:07
Μια χαρά είσαι....

περαστικά Γιαννάκη :wave2:

johnpan
03/08/2006, 14:17
ευχαριστω αδερφια. καλη τυχη σε ολους μας!

crs-k
03/08/2006, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
......................
καταγμα σκαφοειδους στον αριστερο καρπό
.......................
2 μήνες γύψο για το σκαφοειδες που αν δε δεσει -συνηθως δεν- παει για εγχειρηση.
......................



Αυτος ο διαολος θα σε παιδεψει ... :sick:

Προσεξε το παααρα πολυ, οσον αφορα την ακινησια του.

Δημιουργει πολυ ευκολα ψευδαρθρωση και μπορει να ΜΗΝ δεσει ΟΥΤΕ και με βιδες!

ΔΕΝ σου λεω το επομενο βημα και για να ΜΗΝ σε τρομαξω περισσοτερο, αλλα και γιατι το απευχομαι ... :wacko:

Εμενα παντως μου πηρε συνολικα 3 μηνες για πληρη (ας πουμε) αποθεραπεια του. :ninja:




Περαστικα!


:smokin: :beer: :wave2:

sniper
03/08/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
.....
Εμενα παντως μου πηρε συνολικα 3 μηνες για πληρη (ας πουμε) αποθεραπεια του. :ninja:
.....


εσύ είσαι και 300 ετών... δεν είσαι τζόβενοι σαν τον Γιανννάκη μας.... άντε.... που τον τρομάζεις τζάμπα..... :mad: :nono:

crs-k
03/08/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
εσύ είσαι και 300 ετών... δεν είσαι τζόβενοι σαν τον Γιανννάκη μας.... άντε.... που τον τρομάζεις τζάμπα..... :mad: :nono:


Τοτε ημουν ΜΟΝΟ 295 ... :rolleyes: :lol:


Παντως εμενα μου πηρε ΜΟΝΟ 3 μηνες (για να ξανακαβαλησω μηχανη ή να σηκωσω βαρος) επειδη ΔΕΝ ειχα ΚΑΜΜΙΑ απ' τις ΠΟΛΛΕΣ επιπλοκες που δημιουργει το σκαφοειδες!

Να παρακαλαει να του παρει ΜΟΝΟ τοσο ... :sick:

evvou
03/08/2006, 14:33
:( :( περαστικα και αγυριστα ρε παιδι :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

mystique
03/08/2006, 14:42
johnpan i kakia stigmi, eftyxos, perase ! :D

perastika! kali epanodo! :smilea:

prosoxi k ypomoni stin anarosi :winka:


:wave2:

stefanos
03/08/2006, 14:48
Περαστικά λοιπόν και σιδερένιος.

Λεωνίδας
03/08/2006, 14:57
περαστικά ρε modarator μας :wave2:

Gandalf dr685sm
03/08/2006, 15:00
Γιάννη περαστικά... και΄...


Νομίζω οτι μπορείς να κυνηγήσεις εννοείται τον εργολάβο, για την λακκούβα στην λεωφόρο που έπεσες. Συμβουλέψου με τηλέφωνο την ΜΟΤΟΕ, για να σου πεί τι πρέπει να κάνεις και να αποζημιωθείς για νοσήλεια και εξοπλισμό.

Για το σχόλιο σου για το κράνος... τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

Για τα δερμάτινα θα συμφωνήσω μόνο μερικώς... Υπάρχουν και cordura ρούχα που μπορείς να βάλεις.. Μάλιστα μερικά εξ αυτών , (Bering) έχουν και στύλ jeanslook και μπορείς να τα φοράς και καθημερινές.

Περαστικά και αφου είσαι καλά, όλα θα γίνουν σε λίγο χρόνο.


Gandalf

kalesin
03/08/2006, 15:02
Περαστικα κ αγυριστα...

:wave2: :wave2:

OldMan
03/08/2006, 15:25
Ρε Γιαννάκη...

Μπας και κοιτούσες τίποτε "περίεργα" και τα ρίχνεις τώρα στις λακούβες και στα τσόπερ ??? :winka:

gcrook
03/08/2006, 15:28
Ποτε ληγει η ομερτα ρε;
Θα σκασω αν δεν τα πω:sad:

latris mixanis
03/08/2006, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ποτε ληγει η ομερτα ρε;
Θα σκασω αν δεν τα πω:sad:

έληξε για πες!:a014:

kachius
03/08/2006, 15:47
όχι ρε johnny, κρίμα...:(

περαστικά και καλή ανάρρωση


Όσο για το στρατό, να πάρεις και άλλη αναβολή
και μάζευε (πώς γράφεται γμτ!) από τώρα χαρτιά από
γιατρούς, ακτινογραφίες κτλ
(αν και θα σε δουν στο 401)
να βγάλεις Ι4 γιατί θα σου πετάξουν τα μάτια...

και Ι5 και να μην πατήσεις βήμα ακόμα καλύτερα
(δεν κάνω πλάκα)

Καλή ανάρρωση και πάλι
:wave2:

H.A.Balafoutre
03/08/2006, 15:59
Περαστικά και σιδερένιος.:wave2:

OldMan
03/08/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ποτε ληγει η ομερτα ρε;
Θα σκασω αν δεν τα πω:sad:

Μπορεί να είσαι unbold πλέον Κρούκη, αλλά θα σε δεσμεύει εφ'όρου ζωής !!!

:smokin: :D :smokin:

sniper
03/08/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ποτε ληγει η ομερτα ρε;
Θα σκασω αν δεν τα πω:sad:

Ξέρουμε που μένεις..... :D

devil's animal
03/08/2006, 16:28
περαστικα σου ρε αρχηγε!!
να εισαι ευτυχισμενος που εχεις αυτη την νοοτροπια για το κρανος ...γιατι τα πραγματα (οπως ειπε και ο doctor...οχι ο rossi ρε :lol: :lol: ) θα μπορουσαν να ηταν πολυ χειροτερα!!

να εισαι καλα και να πας φανταρος οταν ΕΣΥ εισαι ετοιμος...

και θα σου λεμε εμεις πως ειναι...(μπαινω και εγω στις 8/8):p :p

να εισαι καλα και προσπαθησε να κυνηγησεις τις αποζημιωσεις!!
:beer: :beer: :beer:

gcrook
03/08/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορεί να είσαι unbold πλέον Κρούκη, αλλά θα σε δεσμεύει εφ'όρου ζωής !!!

:smokin: :D :smokin:

Once a marine always a marine!:sad: :rotflmao:

booZe
03/08/2006, 16:53
Περαστικά & καλή ανάρρωση! :wave2: :wave2:

tsiros_temp
03/08/2006, 17:07
johnpan, καπνίζεις; Αν όχι, αυτό είναι πολύ αισιόδοξο. Αν, μάλιστα, είσαι και νέος, οι πιθανότητες να πάνε τα πράγματα καλά είναι μεγαλύτερες!

Περαστικά ρε!

OldMan
03/08/2006, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ξέρουμε που μένεις..... :D

Και θα μπούμε από μέρος που επίσης ξέρουμε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

sniper
03/08/2006, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και θα μπούμε από μέρος που επίσης ξέρουμε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


No problem.....


57765

gcrook
03/08/2006, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και θα μπούμε από μέρος που επίσης ξέρουμε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Αμα χωρας χωσου!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bzrmiltos
03/08/2006, 18:40
παντα καλα να εισαι περαστικα:beer: :beer:

Tropeas
03/08/2006, 20:42
περαστικά... :sad:
θα ταν καλύτερα να μην το λέγαμε βέβαια...:rolleyes: αλλά νομίζω ότι τα μαθήματα είναι για να μην επαναλαμβάνουμε τα λάθη μας...

makis206
03/08/2006, 20:45
Γρήγορα περαστικά Γιαννιό, ας είναι το τελευταίο !

:beer: :beer: :beer:

johnpan
03/08/2006, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
johnpan, καπνίζεις; Αν όχι, αυτό είναι πολύ αισιόδοξο. Αν, μάλιστα, είσαι και νέος, οι πιθανότητες να πάνε τα πράγματα καλά είναι μεγαλύτερες!

Περαστικά ρε!

ειμαι 25 και δεν καπνιζω, ο γιατρος ειναι αισιοδοξος, το ιδιο κι εγω.

Ο καρπος δε με ποναει σχεδον καθολου. Ο γιατρος μου το ζουληξηε πολύ και πονεσε μονο λιγο, οχι σαν σουβλια απο καταγμα δηλαδη...:confused: :confused:

tsiros_temp
03/08/2006, 21:39
ξέρεις τι με ρώτησε ο μικροχειρούργος όταν τον ρώτησα αν θα κολλήσει το δάχτυλό μου;

-καπνίζεις;
-όχι...
-θα κολλήσει.

Μου είπε ότι ο σημαντικότερος παράγοντας για σχεδόν οποιαδήποτε μετεγχειρητική περίοδο είναι το αν καπνίζεις ή όχι. ΜΕΤΑ η ηλικία και μετά το ιατρικό ιστορικό, εκτώς ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ εξαιρέσεων.

Σεις οι :smokin: να προσέχετε, ε; :beer:

johnpan
03/08/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
περαστικά... :sad:
θα ταν καλύτερα να μην το λέγαμε βέβαια...:rolleyes: αλλά νομίζω ότι τα μαθήματα είναι για να μην επαναλαμβάνουμε τα λάθη μας...

κι εμενα το λαθος μου ποιο ηταν? Αφου κοιτουσα το ΔΡΟΜΟ (ΟλδΜαν :a6: :a3: ) και η λακουβα ειχε το τελειο καμουφλάζ...

Το μόνο λάθος που δεχομαι είναι που δε φόρεσα γάντια / τζάκετ, αλλά το σκαφοειδές δε θα γλύτωνε με τα λεπτά γαντακια μου... :( :(

tsiros_temp
03/08/2006, 21:44
για στείλε κανα πμ να σε βρούμε να σου κάνουμε παρέα ρε συ πάτρα είμαι και γω :)

johnpan
03/08/2006, 21:47
Και θέλω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους που μου ευχεστε, με στηριζει πολύ! :a07: :a34: :a33:

gcrook
03/08/2006, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
ξέρεις τι με ρώτησε ο μικροχειρούργος όταν τον ρώτησα αν θα κολλήσει το δάχτυλό μου;

-καπνίζεις;
-όχι...
-θα κολλήσει.

Μου είπε ότι ο σημαντικότερος παράγοντας για σχεδόν οποιαδήποτε μετεγχειρητική περίοδο είναι το αν καπνίζεις ή όχι. ΜΕΤΑ η ηλικία και μετά το ιατρικό ιστορικό, εκτώς ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ εξαιρέσεων.

Σεις οι :smokin: να προσέχετε, ε; :beer:

Εγω πηγα στον ορθοπεδικο καποτε γιατι ποναγε ο αχιλλειος και μου ειπε:

-Ενεργεισαι συχνα;
-Ε...ναι.
-Ε ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ;
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
03/08/2006, 21:51
Συγνώμη μπορεί να ήμουν λίγο απότομος αλλά πίστεψέ με δεν το λέω με κακία...
ίσα ίσα για να μάθουμε ότι η εξαίρεση να μην φοράμε κάτι για μικρή απόσταση , δεν στέκει... :rolleyes:
Προχθές πήγα απο το Χαλάνδρι στην Πεύκη 5χλμ... με 40 βαθμούς με δέρμα και κράνος, αν δεν τα φόραγα τώρα θα μουν με έξτρα μια σπασμένη δεξιά κλείδα και ποιος ξέρει τι άλλο... τελικά το μόνο που με απασχόλησε ήταν το μπούτι μου απο το στούμπιγμα για 2 μέρες, τώρα είναι καλά...
Επειδή είναι όλα πολύ απλά γιαυτό... το είπα και εγώ "καπως" ,

Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αν φορουσα δερματα υπήρχε μεγαλη πιθανότητα να μην περνουσα καν απο το νοσοκομειο. Αλλά ποιος βαζει δερματα σε καθη απλή δουλεια που πρεπει να πάει, σωστα? Η απόφαση έιναι δική του, αλλά το κρανος τουλάχιστο ειναι νομος.

Εγω φαινεται εκεινο το πρωι σκεφτηκα ''δε με ενοχλούν 2-3 καμμένα δαχτυλα'' και ετσι δεν πήρα γάντια.

Να ντυνεστε σα να προκειται ΠΑΝΤΑ για τη βόλτα που θα πέσετε, αυτο θα έλεγα σα συμπέρασμα.
ελπίζω να καταλαβαίνεις...μετά απο αυτό που διάβασα απο εσένα είμαι σίγουρος ότι πράτεις υπεύθυνα, την "εξαίρεση" το "έλα μωρέ εντάξει εδώ δίπλα" του Ελληνα προσπαθώ να γλυτώσουμε...:wave2: το οποίο περιέγραψες πολύ όμορφα παραπάνω! ;)

panos_sin
03/08/2006, 22:31
Περαστικά σου Σύντομα Φίλε Γιάννη!:beer:

αυτή η περιμετρική είναι σκ@τόδρομος τελείως ρε γμτ...
και όλοι οι άλλοι δρόμοι γύρω και μέσα στην Πάτρα ακόμα χειρότεροι!!!


δεν σκέφτεσαι να κανεις μήνυση?

ΙΠΠΕΑΣ
03/08/2006, 22:49
Περαστικά σου Γιάννη.

Σιδερένιος και πάντα όρθιος !!

:wave2:¨

Για μένα πάντως το πιο επικίνδυνο σημείο του οδοστρώματος δεν είναι μία συνηθισμένη μικρομεσαία λακούβα αλλά τα σαμαράκια.

Αυτά τα τιμημένα σαμαράκια σε βγάζουν πάντα εκτός υπολογισμού όταν μάλιστα τα βρίσκεις πάνω σε στροφές. :confused:

Και τις δύο φορές που είχα πέσει, έχασα το μπροστινό λόγω συνδιασμού άχρηστων ελλαστικών και ύπαρξης σαμαριών στο οδόστρωμα. Αργότερα βέβαια έμαθα από τον Γιαγιά Αρκούδα ότι μεγάλο ρόλο παίζει και το ... γκάζι !!

the_passenger
03/08/2006, 23:40
Γιάννη περαστικά κι από μένα! Κρίμα κι άδικο, νομίζω πρέπει να στραφείς και στον υπεύθυνο για τη λακούβα που τα προκάλεσε όλα αυτά...

Να σταθώ λίγο στο σκαφοειδές, αφού είχα κι εγώ την εμπειρία πρίν 16 μήνες, όχι από μηχανή αλλά από αεροπλανικό πέσιμο στο μπάσκετ.

Απ΄ότι έχω μάθει η περίπτωσή σου από τη στιγμή που δεν μπήκες χειρουργείο άμεσα (εγώ μπήκα άμεσα γιατι ..είχαν πάει βόλτα τα κομάτια - ίσως να φταίει και το οτι δεν το είχα πάρει χαμπάρι και είχα συνεχίσει το παίξιμο - ναι γίνεται κι αυτό με τα σκαφοειδή είναι ύπουλα) είναι στα όρια, οπότε έχει σημαντικές πιθανότητες να μή χρειαστεί χειρουργείο. Αν χρειαστεί μήν τρομάζεις είναι απλό σχετικά χειρουργείο, καλό βέβαια θα ήταν ο γιατρός να έχει πείρα γιατι είναι λίγο λεπτή η επέμβαση - σε αυτή την περίπτωση αν θές ρώτησέ με περισσότερα.

Α, και κάτι πολύ σημαντικό, χειρουργείο ή όχι στο τέλος δώσε πολύ βάρος στη φυσιοθεραπεία μετά το γύψο, κάνει όλες τις κινήσεις αυτή η άρθρωση και θέλει βοήθεια για να έρθει στο 100%. Εγώ έκανα λίγο γιατροσόφια με κολυμπι μέχρι τον ένα χρόνο (το παρατράβηξα), μόλις όμως έκανα έστω και καθυστερημένα φυσιοθεραπεία και μετά σιγά σιγά βάρη, πραγματικά η πρόοδος ήταν τεράστια και στη δύναμη- τώρα θα έλεγα πλησιάζει το 100% το χέρι και το εύχομαι πολύ γρήγορα και σε σένα..

Και πάλι περαστικά και όπου θα μπορούσα να σε βοηθήσω πολύ ευχαρίστως..



:wave2: :wave2: :wave2:

tati
04/08/2006, 07:24
Περαστικά σου!!

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση....να περάσουν όλα πολύ πολύ πολύ γρήγορα και οσο το δυνατον πιο ανώδυνα!!!

:wave2: :wave2:

geopitt
04/08/2006, 07:50
περαστικα φιλε

Alx 84
04/08/2006, 08:29
:( :( :( :( :(

περαστικά σου. όντως ρε συ, πολύ κρίμα. λίγα χιλιόμετρα, δεξιά λωρίδα και να πέσεις έτσι...
τι να πώ...:sad: :sad: :sad: :sad:

dukeandthecity
04/08/2006, 09:57
Περαστικα και αγυριστα. Προσοχη στην ζουγκλα.

odt
04/08/2006, 12:19
Φίλε μου, τί να πω...περαστικά σου, κουράγιο με την ακινησία, τα έχω κι εγώ πολύ πρόσφατα στο μυαλό μου αυτά και συμπάσχω μαζί σου...Σου εύχομαι να γίνεις καλά γρήγορα και η περίοδος της ανάκαμψής σου να είναι σύντομη...:wave2:

johnpan
04/08/2006, 14:57
Σας ευχαριστω παιδιά, και Τροπέα, no hard feelings φίλε :beer:

antonis21
04/08/2006, 16:23
Μεγαλη ατυχια φιλε μου.. αλλα δοξα τον θεο ολα καλα... περαστικα σου και παντα ορθιος.. :wave2:

Vezouvios
04/08/2006, 17:46
Περαστικα σου φιλε μου και ευχομαι αγυριστα!!!!:wave2:

johnpan
04/08/2006, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos_sin


δεν σκέφτεσαι να κανεις μήνυση?

τα παιδια που πηραν ασθενοφόρο καλούσαν και το 100 επί 20 λεπτά και δεν το σηκωνε κανεις!!

Οπότε δεν εχει καταγραφει το συμβαν ...

oulas
05/08/2006, 00:35
Για σου Γιαννη και περαστικα σου.

Ισως αν οδιγουσες το μηχανακι σου να το γλυτωνες. Σιγουρα αν χειριζεσε κατι που το ξερεις καλα, και μαζευεται ευκολοτερα απο ενα τσοπερ, τα πραγματα ισως να ταν πιο καλα.

Το συμαντικο φιλε μου, ειναι οτι μπορεις και μας γραφεις αυτη την στιγμη εστω και με το ενα χερι.

Ειχα παθει και εγω καταγμα στο σκαφοειδες, να το προσεξεις, μου πειρε 2.5 μηνες να βγαλω τον γυψο, και ενα μηνα φυσιοθεραπειες.
Για κανα χρονο ειχα κατι μικροενοχλησεις, αλλα παρατησα την κιθαρα, και την θεση του τερματοφυλακα, και για αρκετο καιρο, και πλεον κανω και τα δυο μια χαρα.

Προσεχε το πολυ, δεν θελει καθολου ζορισμα, δυστηχως για να γινεις καλα πρεπει να μεινεις πολυ καιρο χωρις μηχανη. Και οι δυο μηνες του στρατου μου φενονται λιγοι.

Περαστικα και παλι φιλε μου, ευτυχως την γλιτωσες.

:wave2:

Πληροφοριακα το τσοπερ τι επαθε?

johnpan
05/08/2006, 13:21
Ευχαριστώ ρε Δημητρη, και εγω πιστευω οτι με το δικο μου ισως τη γλυτωνα. Ασε δε μπορω ουτε να το σκεφτομια, χρειαστηκαν πολλες συγκειριες μαζι για να πεσω κι ομως εγιναν ολες μαζι... τεσπα, παλι καλα να λεμε...

το τσοπερ τι να παθει 200 κιλα αηδια που λεει και ο χαντζιχρηστος, φαναρι, τιμονι, και ντεποζιτο αυτα.

BILLY FILTH
05/08/2006, 16:23
περαστικά ρε φίλε και όσο για το σρατό μη σε ανγχώνει. Το καλοκαίρι με τη ζέστη που έχει θα έπηζες με τις ασκήσεις. Καλύτερα φθινόπωρο.:wave2:

blueblack
05/08/2006, 18:54
ΦΙΛΕ ΤΖΩΝΝΑΚΗ..............


Περαστικά σου.....
ΥΠΟΜΟΝΗ......
Τραγική είρωνία...τήν τελευταία φορά πού μιλήσαμε ήταν γιά τή δική μου σαβούρντα....!!!!!!!
Καί καλή άνάρρωση...:wave2:

johnpan
05/08/2006, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ ΤΖΩΝΝΑΚΗ..............




χεχε το θυμάσαι το Τζωννάκη μπαγασα!:beer: :beer:

Ευχαριστω ρε φίλε iriniaa!

johnpan
23/10/2006, 23:34
Η συνέχεια

Στις 31 Ιουλίου είχα το πρώτο μου ατύχημα που χρειάστηκε νοσοκομείο.

Πριν λίγες μέρες είχα το κρίσημο ραντεβού στο Νοσοκομείο Ρίου, κατά τις 9 το πρωί. Στα Τακτικά ιατρεία περίμενα έναν καθηγητή ειδικό στο σκαφοειδές, ώστε να δει την αξονική που μου είχε ζητήσει. Από αυτήν θα μου έλεγε αν είναι ώρα να βγάλω το γύψο -που είχα ήδη 2.5 μήνες, και κυρίως, αν θα χρειαστεί εγχείρηση. Η υποτυπώδης διάγνωση από τον ακτινολόγο της αξονικής έγραφε ότι το οστό εμφανίζει κατά τόπους φτωχή πυκνότητα, πράγμα που μπορεί να δηλώνει υποψία νεκρωσης. Ελεγε τέλος ότι κρίνεται αναγκαία η περεταίρω παρακολούθηση.

Ο καθηγητής που περίμενα είχε τελικά εγχείρηση και δε μπορούσε να με δει, και έτσι με είδε ένας "από τους δικούς του" όπως μου είπαν. Αυτός, κοιτώντας την αξονική για ελάχιστα δευτερόλεπτα, διάβασε το χαρτί και μου είπε ότι μάλλον θα χρειαστώ την εγχείρηση, αλλά πρέπει να το αποφασίσει αυτό ο καθηγητής. Περιμένοντας βρήκα και τον γιατρό που με είχε φροντίσει στην πρώτη μου επίσκεψη στα Τακτικά, του θύμησα το περιστατικό, είδε την αξονική, και είπε το ίδιο. 90% χρειάζομαι εγχείρηση. Μου εξήγησε μάλιστα -αφού ρώτησα= με προθυμία τι ακριβώς γίνεται στην επέμβαση.

Περίμενα τον καθηγητη μέχρι τις 15.40 έξω από το γραφείο του (ήμουν έτοιμος να λιποθυμήσω!). Εμφανίστηκε και πολύ ευγενικά πριν προλάβω να πω τίποτα με ρώτησε αν θέλω κάτι. Του θύμησα το περιστατικό και μου ζήτησε την αξονική. Υστερα μπήκε στο γραφείο του χωρίς να με καλέσει μέσα, και κοιτούσε τις τρεις κόλλες της αξονικής επί 12 λεπτά. Με φώναξε μετά μέσα και μου είπε ότι δε χρειάζομαι επέμβαση προς το παρόν! Μου ήρθε να τον αγκαλιάσω! Μου είπε ότι πρέπει να βγει ο γύψος και να με δει σε 15 μέρες για να το δει αφότου έχει κινηθεί το χέρι. Του ζήτησα να με αφήσει να βγάλω μόνος μου το γύψο, γιατί δεν έβρισκε το νοσοκόμο με το δίσκο κοπής, και με άφησε να φύγω επειδή ήταν λεπτός και θα κοβόταν εύκολα με ένα κυπουρικό ψαλίδι.

Σήμερα έχουν περάσει 5 μέρες, και μπορώ να κάνω πολλές κινήσεις αλλά όχι όλες. Δε μπορώ να κάνω όλη την κίνηση του καρπού πάνω-κάτω, σα να βάφεις έναν τοίχο με πινέλο. Το πιέζω με το άλλο χέρι μέχρι εκεί που αντέχω τον πόνο, όπως έκανα και για την κάκωση του αγκώνα που ευτυχώς πέρασε τελείως.

Θα έχω νεώτερα σε 10 μέρες. Λογικά θα με στείλει πάλι για αξονική ε? Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.

Υ.Γ. Το γόνατο έχει ένα τεράστιο στρογγυλό σημάδι ακριβώς πάνω στην επιγονατίδα που την καλύπτει όλη, και μάλλον θα μείνει έτσι πάντα. Δεν έχει ασπρίσει ακόμα όπως είναι μια ουλή π.χ., είναι κόκκινο, οπότε πιστεύω ότι ακόμα είναι σε φάση βελτίωσης. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Ευχαριστώ και να προσέχετε.

oulas
24/10/2006, 02:17
Γιαννη ειχα και εγω σπασιμο στο ιδιο σημειο με εσενα. Εγχειριση δεν εκανα. Αλλα 2.5 μηνες στο γυψο. Μετα εκανα και 1 μηνα φυσιοθεραπιες. Ειναι πολυ κρισημο στην αρχη να κανεις. Δεν παιζει με τπτ το χερι σου να παει εκει που πηγαινε πριν χωρις φυσιοθεραπιες. Φιλε Γιαννη κινησου τωρα που ειναι η αρχη, ψακε βρες καποιον που θα ενδιαφερθει παραπανω.

Ο καιρος που θα παρει το χερι σου να επανλθει ειναι πολυς. Μετα δεν θελει ζορισματα, πχ μηχανες , κυθαρες, τερματοφυλακες. Εγω οταν το παθα τα εκοψα και 3 για ενα χρονο, η εκανα κατι απο τα 2 πρωτα περαστισιακα.

Με ολα αυτα και το χερι το δεξι μου ανοιγει 1.5 ποντο λιγοτερο απο οτι το αριστερο. Βεβαι πονο δεν εχω ποτε, αδηγαω, παιζω τερμα, την κιθαρα πληροφοριακα την σταματησα.:wave2:

villy
24/10/2006, 06:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Η συνέχεια

Στις 31 Ιουλίου είχα το πρώτο μου ατύχημα που χρειάστηκε νοσοκομείο.

.....


Ευχαριστώ και να προσέχετε.




Περαστικά σου εύχομαι και τώρα γνωρίζεις ότι πρέπει να προσέχεις διπλά!

Οπωσδήποτε να πας σε φυσιοθεραπευτή. Αν είναι καλός θα σε βοηθήσει πολύ. Δεν έχω κάποιο γνωστό αλλά απ'ότι ξέρω αυτοί που έχουν σχέση με ομάδες (ποδοσφαίρου μπάσκετ κλπ) είναι πιο καλοί.

Περαστικά και πάλι! :wave2: :wave2: :wave2:

possidi
24/10/2006, 06:38
Φιλε johnpan,

πρωτα απ'ολα καλη αναρρωση!

δευτερον, θα θελα να σου πω οτι ο κολλητος μου πριν απο 3 χρονια περιπου ειχε συντριπτικο καταγμα στο σκαφοειδες και μπηκε σφαιρα χειρουργειο. εννοειται πολυς πονος και τρελλη φυσιοθεραπεια για κανα 2μηνο μετα...

αν σου πω οτι ο κολλητος μου ειναι επαγγελματιας αθλητης θα το πιστεψεις? αν σου πω οτι 6 μηνες μετα το ατυχημα επαιζε κανονικοτατα θα με ξαναπιστεψεις?

δεν μασησε καθολου και το μονο που σκεφτοταν ηταν να επανελθει παρα τις βιδες [3 στο συνολο παρακαλω...] στον καρπο του. τωρα μετα απο 3 χρονια εχουν μεινει οι ουλες απο τα ραμματα [πολυ ψαρωτικες...] και τα σημαδια απο τις βιδες. Φυσικα η κινηση του τυπου "daniel san, show me how you paint the wall..." ειναι λιγο πιο μικρη απο αυτην του αλλου χεριου. Σε γενικες γραμμες ειναι μια χαρα.

αυτα στα λεω για να χαλαρωσεις και να μην αγχωνεσαι. αν σου πει ο γιατρος οτι δε θελει εγχειριση να πας σ'εναν καλο φυσιοθεραπευτη και ξεκινα μαζι του [αυτος ξερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι εχεις και τι χρειαζεσαι].

καλημερα!

mbjp
24/10/2006, 07:12
Γιάννη υπομονή και μη βιαστείς καθόλου..Και 6 μηνες να σου παρει η φυσιοθεραπεια ή σε μια βδομαδα να νιωθεις ετοιμος, υπομονη. Μη το ζορισεις για κανένα λόγο και ακολουθα αυτα που θα σου πουν οι γιατροι κατα γραμμα.

TROOPER
24/10/2006, 07:57
φιλε γιαννη κατ αρχην εγω τωρα ειδα το ποστακι πρωτη φορα και ετσι καθυστερημενα σου ευχομαι περαστικα και καλα ξεμπερδεματα....

ως φυσικοθεραπευτης (στην αθηνα ειμαι ρε γμτ ,δε μπορω να βοηθησω) εχω να σου πω για το γονατο οτι προφανος ειναι σε φαση βελτιωσης.ετσι οπως τα ειπες για τον αγκωνα σου δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα και τωρα οσον αφορα τον καρπο,πηγαινε για επανεκτημιση στον ορθοπεδικο σου και ΠΡΙΝ ξεκινησεις φυσικοθεραπειες ενημερωσε τον για το τι σκεφτεσαι να κανεις!!!!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εφ οσον σου δωσει πρασινο φως ξεκινα τες και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!

οτι θες εδω ειμαι στειλε πμ να με ρωτησεις τυχον αποριες.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!!!!!!!!

:wave2:

byron
24/10/2006, 09:06
Φίλε Γιάννη περαστικά. !!! Τώρα το είδα και εγώ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεμπλέξεις το γρηγορότερο.
Στο γόνατο το σημάδι είναι από εγκαυμα; Αν ναι συνήθως αργεί να εξαφανιστεί....

:wave2:

kachius
24/10/2006, 09:27
Κουράγιο ρε Johnny!

Υπομονή θέλει και όλα θα επανέλθουν
:wave2:

x-rider
24/10/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Η συνέχεια

Στις 31 Ιουλίου είχα το πρώτο μου ατύχημα που χρειάστηκε νοσοκομείο.

Σήμερα έχουν περάσει 5 μέρες, και μπορώ να κάνω πολλές κινήσεις αλλά όχι όλες. Δε μπορώ να κάνω όλη την κίνηση του καρπού πάνω-κάτω, σα να βάφεις έναν τοίχο με πινέλο. Το πιέζω με το άλλο χέρι μέχρι εκεί που αντέχω τον πόνο, όπως έκανα και για την κάκωση του αγκώνα που ευτυχώς πέρασε τελείως.

Θα έχω νεώτερα σε 10 μέρες. Λογικά θα με στείλει πάλι για αξονική ε? Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει.

Υ.Γ. Το γόνατο έχει ένα τεράστιο στρογγυλό σημάδι ακριβώς πάνω στην επιγονατίδα που την καλύπτει όλη, και μάλλον θα μείνει έτσι πάντα. Δεν έχει ασπρίσει ακόμα όπως είναι μια ουλή π.χ., είναι κόκκινο, οπότε πιστεύω ότι ακόμα είναι σε φάση βελτίωσης. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Ευχαριστώ και να προσέχετε.






Κουραγιο τον εφαγες τον γαιδαρο!




οτι καλυτερο απο εδω και μπρος και σιγα - σιγα θα περασει και ο καρπος







:sun: :beer: :sun:

gerodim
24/10/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan


Αν φορουσα δερματα υπήρχε μεγαλη πιθανότητα να μην περνουσα καν απο το νοσοκομειο. Αλλά ποιος βαζει δερματα σε καθη απλή δουλεια που πρεπει να πάει, σωστα? Η απόφαση έιναι δική του, αλλά το κρανος τουλάχιστο ειναι νομος.

Εγω φαινεται εκεινο το πρωι σκεφτηκα ''δε με ενοχλούν 2-3 καμμένα δαχτυλα'' και ετσι δεν πήρα γάντια.

Να ντυνεστε σα να προκειται ΠΑΝΤΑ για τη βόλτα που θα πέσετε, αυτο θα έλεγα σα συμπέρασμα.


Στη μεγαλύτερη πτώση που έζησα με το cbf, με περίπου 60 και κάτι χλμ, δεν έπαθα τίποτα. Για μία ακόμα φορά η εμπειρία μου απέδειξε ότι καλά κάνω και βγαίνω σαν το robocop στο δρόμο (κράνος,γάντια,δερμάτινο μπουφάν, παντελόνι με προστασίες ή επιγονατίδες όταν είναι για πλύσιμο και μποτάκι για μηχανή). Κρίμα που σου συνέβη τώρα και έτσι -αλλά τουλάχιστον έμαθες και μάθαμε από αυτό. Περαστικά και καλή ανάρρωση!

ΠΑΝΤΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

:wave2:

fethry
24/10/2006, 11:48
καλη αναρρωση βρε ανθρωπε...
να ξερεις παντως οτι το πιο κρισιμο κομματι ειναι η φυσιοθεραπεια και η σταδιακη ενδυναμωση του χεριου... ισως να σε ενοχλει για λιγο (προσωπικα, δε μπορουσα να πατησω το συμπλεκτη για 1 1/2 - 2 μηνες αφου σταματησα φυσιοθεραπεια) αλλα μη μασας... συστηματικη ασκηση και πεισμα παρα τις οποιες ενοχλησεις...

btmxyz
24/10/2006, 13:17
Φίλε Γιάννη,

καταρχάς ταχεία ανάρρωση. Είχα πάθει κάταγμα σκαφοειδούς πριν πέντε-έξι χρόνια μετά από πτώση με 10 χλμ!!! από σκουτεράκι στην Σαντορίνη(απλά στην προσπάθεια μου να το συγκρατήσω πέφτωντας έσκασα με την παλάμη μου κάτω και έγινε). Από την εμπειρία μου λοιπόν θα σου πω ότι το κάταγμα αυτό είναι αρκετά ύπουλο. Και γω το είχα στο γύψο για πάνω από 2 μήνες, ενώ στην αρχή μου είχαν πει για 1-1,5 μήνα το πολύ. Πήγα σε πολλούς γιατρούς με τις αξονικές μου και οι απόψεις τους διέφεραν αρκετά. Άλλοι μου λέγαν ότι χρειάζεται εγχείριση γιατί μάλλον έχει νεκρωθεί και άλλοι ότι με φυσιοθεραπείες και υπομονή θα ξαναφτιάξει. Τελικά ακολούθησα την 2η οδό και δικαιώθηκα, γιατί αυτήν τη στιγμή ο καρπός μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ο δρόμος βέβαια ήταν μακρύς και χρειάστηκε πολλή προσπάθεια και υπομονή μέχρι να καταφέρω να αποκτήσω την πλήρη κίνηση του καρπού χωρίς ενοχλήσεις (οι πόνοι έφυγαν μετά από χρόνια).

Η συμβουλή μου λοιπόν είναι να πας σε 2-3 ορθοπεδικούς προτού αποφασίσεις την εγχείριση (πολλές φορές η εγχείριση δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα).

Αυτά φίλε και νασαι πάντα καλά.

johnpan
24/10/2006, 14:42
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον, και το κουράγιο που μου δίνετε. Ξέρω πως δεν πρέπει να παραπονιέμαι γιατί θα μπορούσαν να συμβούν χειρότερα, αλλα αυτή η πτώση ήταν τελείως άδικη, πρόσεχα, πήγαινα αργά και δεξιά, και έπεσα και χτύπησα από 100 συμπτώσεις....

@ oulas
Κιθάρα και μηχανή δεν παίζει να σταματήσω φίλε Δημήτρη. Αμα είναι κόβω και το σεξ και το φαγητό και αντίο ζωή.

@ villy
απορώ γιατί ο γιατρός δεν μου είπε να πάω σε φυσιοθεραπευτή αμέσως! Μάλλον θέλει να το δει πώς αντιδρά σε φυσιλογικό φορτίο, και μετά βλέπει...

@ possidi
Σε πιστεύω φίλε! Σε πιστεύω γιατί ήδη έχω αρχίσει να κάνω τις απλές βασικές ασκήσεις που έπαιζα στην κιθάρα όταν πρωτοξεκίνησα! Και αναρίχηση που έκανα πριν πολλά χρόνια θέλω να ξανακάνω κάποτε...

@ TROOPER
ευχαριστώ, περίμενα με αγωνία να τα ακούσω αυτά που έγραψες! Εννοείται ακολουθώ το γιατρό κατά γράμμα

@ srx6
Ναι, είναι από έγκαυμα τριβής. Είχα 3 στο ίδιο γόνατο, προφανώς από 3 διαφορετικές γωνίες "προσβολής" κατά την πτώση, τα άλλα δύο ήταν μικρά και έχουν ήδη φύγει.

@ gerodim
Παντελόνι με επιγονατίδες... το έλεγα από πάντα... δεν πρόλαβα τελικά να το πάρω! Τεσπα, τη γλύτωσα με ένα σημάδι.

@ fethry
και έχει και σκληρό συμπλέκτη το cbf γαμωτ...

@ btmxyz
Ευχαριστώ για το αισιόδοξο μύνημα. Ηδη έχω υπ'όψην 1-2 γιατρούς ακόμα..

gerodim
24/10/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan

@ fethry
και έχει και σκληρό συμπλέκτη το cbf γαμωτ...


Μάλλον το λέει επειδή δεν έχει οδηγήσει fazer :lol:

VanDiemen
24/10/2006, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
.............
@ villy
απορώ γιατί ο γιατρός δεν μου είπε να πάω σε φυσιοθεραπευτή αμέσως! Μάλλον θέλει να το δει πώς αντιδρά σε φυσιλογικό φορτίο, και μετά βλέπει...



Φίλε καταρχήν περαστικά σου και πάντα όρθιος!
Τυχαίνει να είμαι φυσιοθεραπευτής. Δε διατείνομαι ότι οι γνώσεις μου είναι ανώτερες από αυτές του γιατρού, αλλά σε ένα κάταγμα (όπως το περιγράφεις) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να υπάρχει η οποιαδήποτε αντένδειξη για να κάνεις φυσιοθεραπείες! Ανάλογα με τα συμπτώματα που έχεις, η θεραπεία θα προσαρμοστεί στα μέτρα σου! Πήγαινε σε ιδώτη ορθοπεδικό γιατρό και απαίτησε να σου γράψει φυσιοθεραπείες!

tifoefs
25/10/2006, 00:15
Περαστικα σου ρε θηριο. Τωρα το ειδα

:eek:

Kizoku
25/10/2006, 11:03
Σου εύχομαι να φτιάξει γρήγορα ρε Γιαννάκη!

Αλλά μην κάνεις τίποτα αν δεν ρωτήσεις τους γιατρούς πρώτα!

Σιδερένιος γρήγορα, για να πάμε εκ νέου βολτούλες!!!!!!

johnpan
08/09/2010, 16:44
Ανασύρω αυτό το ποστ γιατί μόλις πριν 3 μέρες έκλεισαν στην περιμετρική τη λακούβα στην οποία είχα πέσει. Και επιπλέον γιατί έχει πλάκα να ανασύρεις παλιά σου ποστ. Ασε που τα διαβάζουν και νέοι στο φόρουμ. Για την ιστορία, ο καρπός έχει δέσει τελείως, κάνω και κάμψεις κανονικά!:rotflmao: Το γόνατο έχει ένα γυαλιστερό σημάδι λόγω εγκαύματος τριβής που δε θα φύγει ποτέ. Αλλά όλα καλά! Πάντα όρθιοι παιδιά! Ρε μου λείψατε πλάκα πλάκα!! :beer: :beer: :beer:

OldMan
08/09/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Ρε μου λείψατε πλάκα πλάκα!! :beer: :beer: :beer:
Εσύ να δεις πόσο μας έλειψες ...:smokin: :D

aris_n
08/09/2010, 17:17
Παλλήκαρε περαστικά και σιδερένιος! Καλά έκανες και το ανέσυρες απο τη λήθη το πόστ, πρώτον για να δούμε οτι είσαι καλά και δεύτερον γιατι θέλω να σε ρωτήσω που είναι αυτή η λακούβα στην περιμετρική, γιατι όσο ήμουν Ελλάδα και έμενα Πάτρα 07-09 έκανα κάθε μέρα τη διαδρομή Γλαύκος-Ριο, both ways...και δεν θυμάμαι να είδα δολοφονικό κρατήρα...