PDA

View Full Version : μηπως να γινω πιο κ@λοπαιδο??



nikos force
03/08/2006, 17:30
ξερω οτι ισως η κριτικη που δεχτω να μην ειναι η καλυτερη αλλα ας ειναι...εχθες το βραδυ ειμαι με το παπακι και τη κοπελα μου επανω σταματημενος σε κοκκινο σε μια πολυ κεντρικη διασταυρωση του περιστεριου(κατα τις 9 το βραδυ) ξαφνικα απο πισω ακουω ενα τρελο φρεναρισμα αυτοκινητου να με πλησιαζει απο πισω και ασυναισθητα ανιογω το γκαζι να παω πιο μπροστα. η αποσταση που εκανα ανοιγοντας το γκαζι ηταν ιση με το μηκος των γραμων διαβασης πεζων συν ενα μετρο περιπου επιπλεον οπου και αναγκαστηκα σταματησα γιατι περνουσαν αυτοκινητα απο το καθετο σε μας ρευμα. παρολα αυτα σε κλασματα νιωθω κατι να μου δινει μια πολυ δυνατη ωθηση απο πισω ακουγωντας ενα ΜΠΑΜΜΜ.καταλαβατε τι εγινε υποθετω ??? τα δυο τυπακια απο πισω με το 106ραλλυ πηγαιναν με χιλια και απλα δε μπορουσαν να σταματησουν και σταματησαν επανω μας.αν δεν ειχα παει πιο μπροστα θα με ειχαν παρει απο κατω...το σκνικο ληξε με ενα σπασμενο φαναρι και ουτε καν πτωση. και αναρωτιεμαι τωρα?? αυτα τα κωλοπαιδα μιας και ημουν μια χαρα και εγω και αυτα και εφοσων οι υλικες ζημιες που προκληθηκαν ηταν μηδαμινες ωστε να τους τσουξουν γιατι να την ωρα που κατεβηκανε να μην γινω εγω πιο κωλοπαιδο και αλητης απο αυτους και το αντιτιμο που θα πληρωνανε για τη μαλακια που κανανε περαν απο ενα κωλοφαναρο να ηταν καποιες μπολικες και ακριβες επισκεψεις σε ορθοδοντικο και οδοντιατρο και συναμα σε κανεναν φαναρντζη???? γιατι????σιγουρα θα τους ποναγε περισσοτερο απο τα 30 ευρω του φαναριου μου και στη μουρη και στη τσεπη

LittleJohn
03/08/2006, 17:33
Γι`αυτό ποτέ δεν βγάινουμε ακάλυπτοι στα φανάρια...Πάντα μα πάντα σταματάμε μπροστά από ήδη σταματημένο όχημα.
Και αν είμαστε μόνοι μάς και δεν μπορούμε να καλυφθούμε, πάμε τέρμα δεξιά. Ποτέ στην μέση...

Τυχεροί είσασταν...Θέλει προσοχή φίλε μου...:wave2:

SPORAKIAS
03/08/2006, 17:35
με χιλια τα κλοτσομπουνια :mad:

επρεπε να φωναξεις και αστυνομια και να τους τραβηξεις και μια μηνυση για ηθικες βλαβες

αλλα ποιος τρεχει στα δικαστηρια :yuck:

George-3-
03/08/2006, 18:03
Bλεπεις πως το πανε το θεμα παντα καλεις αστυνομια και κανεις και μια προληπτικη επισκεψη στο νοσοκομειο αν εχεις εστω και ανεπαισθητη πτωση. Αν ειναι κωλοπαιδα απλα τους τρομαζεις (εγω τουλαχιστον δεν θα τους ζηταγα λεφτα αλλα θα τους ετρεχα)...:rolleyes:

AFTER
03/08/2006, 18:06
Nα γιατι λεω ''ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ''

Τ'ακουτε ρε αδελφια Ζαδες, που τους εχετε ξηλωσει ολοι?

Tropeas
03/08/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Γι`αυτό ποτέ δεν βγάινουμε ακάλυπτοι στα φανάρια...Πάντα μα πάντα σταματάμε μπροστά από ήδη σταματημένο όχημα.
Και αν είμαστε μόνοι μάς και δεν μπορούμε να καλυφθούμε, πάμε τέρμα δεξιά. Ποτέ στην μέση...

Τυχεροί είσασταν...Θέλει προσοχή φίλε μου...:wave2:
Ακους τις παραπάνω συμβουλές...
απο άλλον έναν που την έχει πατήσει απο κάποιον που δεν υπολόγισε και μου σπασε όλη την βάση της πινακίδας !!! και ήμουν και δικάβαλο,...
ευτυχώς ασυναίσθητα σε κάθε φανάρι πατάω μπροστινό φρένο και μας συγκράτησε απο το να φύγουμε κάθετα στην Βουλιαγμένης και να μας μαζεύουνε... :uplate:

adam_tsouk
03/08/2006, 20:40
νταξ και εμενα που δεν εχω 100+ αλογα στο καρο μου εχει τυχει να πλακωθω σε φρενα πανικου σε φαναρι!

δε μιλαμε για τη περιπτωση να πηγαινεις τεζα...

αλλα δεν καταλαβα το σκεπτικο σου... δηλαδη ΕΠΡΕΠΕ να πλακωθειτε επειδη ηταν μικρη η ζημια;


δε χαιρεσαι που ηταν μικρη;

GeorgeFZR
03/08/2006, 21:31
Μια λύση είναι και η παρακάτω..

:smokin: :smokin:


57774

nikos force
04/08/2006, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
νταξ και εμενα που δεν εχω 100+ αλογα στο καρο μου εχει τυχει να πλακωθω σε φρενα πανικου σε φαναρι!

δε μιλαμε για τη περιπτωση να πηγαινεις τεζα...

αλλα δεν καταλαβα το σκεπτικο σου... δηλαδη ΕΠΡΕΠΕ να πλακωθειτε επειδη ηταν μικρη η ζημια;


δε χαιρεσαι που ηταν μικρη; και βεβαια χαιρομαι που ηταν μικρη,αλλα αντιστοιχα χαιρονται και τα μαλακισμενα και επειδη δε τους κοστισε και αυτων τιποτα σιγουρα δε θα σκεφτουν καν τη μαλακια τους ,ενα ενα σπασμενο σαγονι ισωσ οσο καιρο πονουσε τοσο καιρο και θα το σκεφτοντουσαν

adam_tsouk
04/08/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
και βεβαια χαιρομαι που ηταν μικρη,αλλα αντιστοιχα χαιρονται και τα μαλακισμενα και επειδη δε τους κοστισε και αυτων τιποτα σιγουρα δε θα σκεφτουν καν τη μαλακια τους ,ενα ενα σπασμενο σαγονι ισωσ οσο καιρο πονουσε τοσο καιρο και θα το σκεφτοντουσαν

ρε φιλε, ακομα και βιδες να γινοταν το μηχανακι σου παλι τπτ δεν θα τους στοιχιζε!


ελεος!


που γιναμε ολοι νταηδες!


χαλαρωσε γιατι στη τελικη μπορει να βρισκοσουν και δαρμενος! :winka:

rsp
04/08/2006, 09:37
Καταλαβαινω τον θυμο σου και σιγουρα οταν εχεις συνεπιβατη τρομαζεις και περισσοτερο αλλα παιδια παρτε το χαμπαρι δεν ειναι για πολλους τσαμπουκαδες πια στο δρομο, ποτε δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος, τι μυαλο εχει και στην τελικη απλα χαλας τη ζαχαρενια σου...Το ξυλο εστω και αν εισαι σιγουρος οτι ειναι του χεριου σου αστο για την τελαυταια λυση..!

maron
04/08/2006, 09:38
akouw protaseis,
egw den thn glitwsa ftina opws esy.
spasmeno xeri
petameno K6
ponos (kai shmera) mesh
...... pou perasan omws.
eisai pio magas pou ekanes mprwsta,
egw eixa ena aytokinito aristera pisw mou kai alla 4 dexia pisw mou hmoun ligo mprwsta (panw sthn diavash-paraliakh ag.kosma)kai etsi eimoun para poly xalaros.
kai tsoup pare to frenarisma kai to amaxi pisw mou.
to typaki poly evgenika zhtise sygnwmh gia to aparadekto pragma pou ekane kai mou eipe pws aisthanete poly asxhma poy xtyphse anthrwpol (emena ennoouse)
apo ekei kai pera kalyptei h asfalistikh
poy perimenh dikografia apo thn troxaia
gia na vgalei ta xrhmmata
......
......
kai egw perimeno to gsxr pou gamithika gia na to parw
kai na to ftiaxw.....
kai perimeno.


(den nomizw oti oi kathreytes tha me glitonan)

Gandalf dr685sm
04/08/2006, 09:41
Τσαμπουκάς;... γιατί;....

Θεωρείς οτι αν του άνοιγες το κεφάλι θα καταλάβαινε και δεν θα το ξαναέκανε;

Αν είναι έτσι ρε παιδιά, έλατε απο το σπίτι μου , έχω κάτι μαδέρια απο μια κατασκευή που περίσσεψαν και όποιος κάνει την μαλακία στον δρόμο, να του δίνουμε και απο μια , μπας και βελτιωθούν τα πράγματα...

Τι λέμε τώρα;

Πάλι καλά που δεν χτύπησες εσύ και η συνεπιβάτης σου , και ακόμα καλύτερα που δεν είχατε και περαιτέρω τραβήγματα... Σε τέτοιες περιπτώσεις , το φανάρι είναι το λιγότερο που μπορείς να πάθεις.


Gandalf

SPORAKIAS
04/08/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
νταξ και εμενα που δεν εχω 100+ αλογα στο καρο μου εχει τυχει να πλακωθω σε φρενα πανικου σε φαναρι!

δε μιλαμε για τη περιπτωση να πηγαινεις τεζα...

αλλα δεν καταλαβα το σκεπτικο σου... δηλαδη ΕΠΡΕΠΕ να πλακωθειτε επειδη ηταν μικρη η ζημια;


δε χαιρεσαι που ηταν μικρη;

κατσε ρε adam

δηλαδη δεν επρεπε να γινει τπτ??

αυτη οχι ξυλο θελουν αλλα κρεμασμα :mad:

αν δεν ηταν μικρη η ζημια και τους ειχε παρασυρει ενα διερχομενο οχημα ετσι οπως τους πεταξε (στην τριχα ηταν να γινει κατι τετοιο) τι θα ελεγες??

δεν ειναι σκεπτικο οτι επειδη ειναι μικρη η ζημια δεν κανουμε τπτ

αυριο θα ειναι πιο μεγαλη :(

και το ξυλο δεν ειναι παντα λυση

αλλα κατι πρεπει να γινει επιτελους με δ'αυτους τους δολοφονους που κυκλοφορανε

εχουμε καταντησει να θελουν να τους λεμε και συγνωμη (οπου φταιω να ξερεις οτι το παραδεχομαι και τους το λεω) επειδη η' κανουμε σφινα η' τρεχουμε λιγο παραπανω απο αυτους και οχι να λενε αυτοι και ας μην μας προσεχουν καθολου

adam_tsouk
04/08/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
κατσε ρε adam

δηλαδη δεν επρεπε να γινει τπτ??

αυτη οχι ξυλο θελουν αλλα κρεμασμα :mad:

αν δεν ηταν μικρη η ζημια και τους ειχε παρασυρει ενα διερχομενο οχημα ετσι οπως τους πεταξε (στην τριχα ηταν να γινει κατι τετοιο) τι θα ελεγες??

δεν ειναι σκεπτικο οτι επειδη ειναι μικρη η ζημια δεν κανουμε τπτ

αυριο θα ειναι πιο μεγαλη :(

και το ξυλο δεν ειναι παντα λυση

αλλα κατι πρεπει να γινει επιτελους με δ'αυτους τους δολοφονους που κυκλοφορανε

εχουμε καταντησει να θελουν να τους λεμε και συγνωμη (οπου φταιω να ξερεις οτι το παραδεχομαι και τους το λεω) επειδη η' κανουμε σφινα η' τρεχουμε λιγο παραπανω απο αυτους και οχι να λενε αυτοι και ας μην μας προσεχουν καθολου


χτες μου πεταχτηκε μια γρια και πηγα να πεσω...
μιλαμε επρεπε να τη τουλουμιασω...

τις προαλλες ενα παιδακι ετρεχε να προλαβει τη μπαλα του και πηγα να πεσω σε ενα σταματημενο... ε ρε ξυλο που του χρειαζοταν....

πριν καμμια βδομαδα ενας παπους λιποθυμισε μπροστα μου και παραλιγο αν τον περασω απο πανω.... μιλαμε επρεπε να τον αρχισω στα κλωτσιδια ετσι οπως ηταν πεσμενος....



ρε πατε καλα;

εσεις δεν εχετε κανει ποτε μλκια στο δρομο; δηλαδη οποτε κανουμε μλκια πρεπει να πλακωνομαστε;

σοβαρευτειτε λεμεεεεεε

Kizoku
04/08/2006, 09:52
Εντάξει ρε παιδιά να πάρουμε και από μια καραμπίνα ο καθένας και όποιος μας κάνει τη μ@λ@κία.....ΜΠΑΜ!!!!

Καταλαβαίνετε ότι αν κάνετε μανούρες και πέσει και ξύλο θα βρείτε εσείς το μπελά σας?
Γιατί αν πέσετε σε κανένα πιο έξυπνο "μ@λ@κα" σας τραβάει και μια μήνυση και άντε να γλιτώσετε μετά.


Το καλύτερο που είχες να κάνεις είναι να καλέσεις τροχαία για καταγραφή του συμβαντος και μετά τράβα τον δικαστήρια αν έχεις όρεξη και θες όντως να τον κάνεις να διορθωθεί.

Είναι άλλωστε η μόνη νόμιμη οδός!

SPORAKIAS
04/08/2006, 10:14
ρε adam (δεν σε πειραζει που σε λεω ρε εεε..;) ) δεν μιλαμε για γερους και παιδακια

μιλαμε υποτειθετε για πιο νοημων οντα

και εαν δεν ειναι να μην οδηγανε

και ειπα δεν ειναι παντα το ξυλο η λυση

αλλα ωρες-ωρες ........:mad: :a26:

nikos force
04/08/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καταλαβαινω τον θυμο σου και σιγουρα οταν εχεις συνεπιβατη τρομαζεις και περισσοτερο αλλα παιδια παρτε το χαμπαρι δεν ειναι για πολλους τσαμπουκαδες πια στο δρομο, ποτε δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος, τι μυαλο εχει και στην τελικη απλα χαλας τη ζαχαρενια σου...Το ξυλο εστω και αν εισαι σιγουρος οτι ειναι του χεριου σου αστο για την τελαυταια λυση..! σιγουρα δε ξερεις τι τρελα μπορει να κουβαλαει ο αλλος και μπορει να σε κανει φετουλες αλλα μετα απο ενα τετοιο σκηνικο η ζαχαρενια σου εχει ηδη χαλασει και σε μερικες περιστασεις ΙΣΩς,λεω ισως ειναι καλυτερα να καταφευγεις στη τελευταια λυση...

latris mixanis
04/08/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
και βεβαια χαιρομαι που ηταν μικρη,αλλα αντιστοιχα χαιρονται και τα μαλακισμενα και επειδη δε τους κοστισε και αυτων τιποτα σιγουρα δε θα σκεφτουν καν τη μαλακια τους ,ενα ενα σπασμενο σαγονι ισωσ οσο καιρο πονουσε τοσο καιρο και θα το σκεφτοντουσαν

Με το να τους χτυπούσες δεν θα κέρδιζες τπτ, ίσως να έβγαινες και ζημειωμένος. Η καρδιά και η ψυχή τους το ξέρει πως αισθάνθηκαν μέχρι να σταματησουν. Χαρούμενοι είναι γιατί δεν ήταν κάτι ποιο σοβαρό(τραυματισμός)και όχι γιατί είναι 30 γιούρια.

Το καλό είναι ότι δεν χτύπησες.

:wave2:

nikos force
04/08/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ρε φιλε, ακομα και βιδες να γινοταν το μηχανακι σου παλι τπτ δεν θα τους στοιχιζε!


ελεος!


που γιναμε ολοι νταηδες!


χαλαρωσε γιατι στη τελικη μπορει να βρισκοσουν και δαρμενος! :winka: δε γιναμε νταηδες,δεν ειμαι ουτε νταης ουτες μαγκας ,ουτε τα εχω ''μεγαλα'' .νταης ειναι ο καθε μαλ@κας που σου επιβαλλει με τον τροπο που οδηγει την ηλιθιοτητα που κυριαρχει στο αδειο του κεφαλι. και δαρμενος να εβγαινα χειροτερη ζημια απο οση θα μου εκανε αν με επαιρνε απο κατω δε θα μου κανει(το πιθανοτερο)

maron
04/08/2006, 11:29
papous xaros (den milaw gia anthropino lathos alla gia xaro)

stamatas poly evgenika toy zhtas adeia dyploma asfaleia
kai an kanei to lathos kai sta dosh ta skzeis kai fevgeis xerontas oti exeis kanei kalo sthn kenonia kai stous fylous motosykletistes.


giagia
to idio.

malakas klasikos
kane kati prototypo gia na to thimate
px mila evgenika
px 2 pare ta kleidia apo to kouti kai aston mesa sthn mesh toy dromou kai fyge.

alloiws pare to kouti tis giagias sou vres pou menei kai molis xemutisei pata ton.
etsi tha eisai kai nomimos kai tha einai kai oi fyloi apo panw eyxaristimenoi.
ase na ta vrei me thn asfalistikh sou.

nikos force
04/08/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Εντάξει ρε παιδιά να πάρουμε και από μια καραμπίνα ο καθένας και όποιος μας κάνει τη μ@λ@κία.....ΜΠΑΜ!!!!

Καταλαβαίνετε ότι αν κάνετε μανούρες και πέσει και ξύλο θα βρείτε εσείς το μπελά σας?
Γιατί αν πέσετε σε κανένα πιο έξυπνο "μ@λ@κα" σας τραβάει και μια μήνυση και άντε να γλιτώσετε μετά.


Το καλύτερο που είχες να κάνεις είναι να καλέσεις τροχαία για καταγραφή του συμβαντος και μετά τράβα τον δικαστήρια αν έχεις όρεξη και θες όντως να τον κάνεις να διορθωθεί.

Είναι άλλωστε η μόνη νόμιμη οδός! και επειδη σας εχει πιασει ολους μια εντονη νομιμοφροσυνη ακου το καλυτερο...θυμασαι πριν καμποσα χρονια στη ποσειδωνος(μαλλον) ο γιος του λουμιδη που με την πορσε ειχε παρει μαζι μια γυναικουλα και επι ενα μηνα βρισκανε χερια και ποδια σε ολη τη παραλιακη...τι του κανανε του κλασανε τα αρχ@δια επειδη επεσε το κασερι...ωραια η νομιμη οδο εεεεεεε???????

sniper
04/08/2006, 11:33
Ρε πάτε καλά;

Ειμαστε ευάλλωτοι εκεί έξω. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Πρεπει από μόνοι μας να προφυλλάσουμε τον εαυτό μας....

Αλλά το να αρχίσουμε τους τσαμπουκάδες και τους τραμπουκισμούς είναι άλλη ιστορία....

Δλδ αν αρχίσουμε να αυτοδικούμε ποιος σας λέει ότι κάποιος από αυτούς δεν κουβαλάει κάτι μαζί του να σας γεμίσει κουμπότρυπες;

Σοβαρευτείτε και κοιτάξτε να είστε ασφαλείς....

:smokin:

nikos force
04/08/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
papous xaros (den milaw gia anthropino lathos alla gia xaro)

stamatas poly evgenika toy zhtas adeia dyploma asfaleia
kai an kanei to lathos kai sta dosh ta skzeis kai fevgeis xerontas oti exeis kanei kalo sthn kenonia kai stous fylous motosykletistes.


giagia
to idio.

malakas klasikos
kane kati prototypo gia na to thimate
px mila evgenika
px 2 pare ta kleidia apo to kouti kai aston mesa sthn mesh toy dromou kai fyge.

alloiws pare to kouti tis giagias sou vres pou menei kai molis xemutisei pata ton.
etsi tha eisai kai nomimos kai tha einai kai oi fyloi apo panw eyxaristimenoi.
ase na ta vrei me thn asfalistikh sou. αυτα που λες μου αρεσουν...:smokin:

nikos force
04/08/2006, 11:36
μηπως ειναι καιρος να νιωσουν και οι αλλοι ευαλωτοι...οσο για τα κουμπουρια...μαχαιρια...και λοιπους καρυοθραυστευς αν ειναι ο καθενας τοσο μαγκα-μαλ@κας οκ...i;ll take my chances

sniper
04/08/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
αυτα που λες μου αρεσουν...:smokin:

Εμένα πάλι μου γυρνάνε τα άντερα....

Ωραία....

Έτσι θα καταφέρουμε να μας βλέπουν σαν ανθρώπους και όχι σαν τραμπούκους τσαντάκιδες... :mad:

sniper
04/08/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
μηπως ειναι καιρος να νιωσουν και οι αλλοι ευαλωτοι...οσο για τα κουμπουρια...μαχαιρια...και λοιπους καρυοθραυστευς αν ειναι ο καθενας τοσο μαγκα-μαλ@κας οκ...i;ll take my chances

Θυμάσε το παλικάρι με το TDM και την κοπέλα του από πίσω που του έκλεισε τον δρόμο ένα κουτί και του ζήτησε τον λόγο εν κινήσει στην Συγγρού πέρσυ; Αυτός στον τάφο και η κοπέλα χωρίς το δεξί της πόδι.....

Από το PC είμαστε όλοι Ράμπο...

:smokin:

nikos force
04/08/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θυμάσε το παλικάρι με το TDM και την κοπέλα του από πίσω που του έκλεισε τον δρόμο ένα κουτί και του ζήτησε τον λόγο εν κινήσει στην Συγγρού πέρσυ; Αυτός στον τάφο και η κοπέλα χωρίς το δεξί της πόδι.....

Από το PC είμαστε όλοι Ράμπο...

:smokin: αυτο ακριβως λεω ...οτι κατι τετοια μπορει να σου συμβουν απο τον καθε παπ@ρα αν πασα στιγμη και λεπτο χωρις να φταις χωρις να εχεις προκαλεσει χωρις να εχεις κανει τιποτα...για αυτο σπαστου το κεφαλι οταν μπορεις μηπως και οταν κλεινει καταφερει να μπει μεσα και λιγο μυαλο...μακαρι να ημουν ο ραμπο:smokin:

maron
04/08/2006, 11:46
den xerw alla me mavro crf mottard
mavri forma kai kranos kanena aytokinito den plhsiazei
otan eisai me enduro kai dykavalo den to sizitw.
mhpws to τραμπούκους τσαντάκιδες mas
prostatevei??
den sinistw stous allous ti na kanoun oute lew oti ta kanw
egw ayta. :a05::a05:
itan mia aplh skepsh pou mou dhmiorgithike apo tous tosous tropous kai dikaiologies pou akousa gia na kanw ta nomima pragmata.
DHLADH TIPOTA
h na ginw mlks kai na kykloforo me ton dikhgoro mou.
eyropeos.

gcrook
04/08/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτός στον τάφο ...


:smokin:

Δυστυχως δεν την εβγαλε τοσο καθαρη, αν μιλας για το παλικαρι που εχασε το χερι του, και το αλλο αχρηστευτηκε, και εγινε εκδηλωση για να μαζευτουν λεφτα για να βαλει μηχανικο μελος.:sad:

γεροπιτσιρικος
04/08/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
και επειδη σας εχει πιασει ολους μια εντονη νομιμοφροσυνη ακου το καλυτερο...θυμασαι πριν καμποσα χρονια στη ποσειδωνος(μαλλον) ο γιος του λουμιδη που με την πορσε ειχε παρει μαζι μια γυναικουλα και επι ενα μηνα βρισκανε χερια και ποδια σε ολη τη παραλιακη...τι του κανανε του κλασανε τα αρχ@δια επειδη επεσε το κασερι...ωραια η νομιμη οδο εεεεεεε???????

ΜΠΡΑΒΟ καφές ήταν

adam_tsouk
04/08/2006, 16:15
παιδες εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οσο οδηγαμε μηχανες δυστυχως θα ειμαστε η πιο ευαλωτη ταξη.


Αν δεν σας αρεσει αυτο ή εαν δεν μπορείτε να συμβιναστείτε, απλα μην οδηγατε μηαχανες. Κανεις δεν μας αναγκασε. ουτε καν η κινηση στους δρομους (εμενα τουλαχιστον). Δυστυχως...

tsiros_temp
04/08/2006, 16:24
Λένε, υπάρχουν δυο κατηγορίες μοτοσυκλετιστών:
Αυτοί που έχουν χτυπήσει και αυτοί που δεν έχουν χτυπήσει ακόμα.

Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να προετοιμαστεί για αυτό. Φυσικά δε λέμε να ζει με το φόβο της στούκας...

gcrook
04/08/2006, 16:24
Σαν πολυ αδικημενοι την ειδανε μερικοι και προσπαθουν τωρα να διαφυλαξουν το λιγοστο ιχνος αξιοπρεπειας που ρους απεμεινε με το να υποστηριζουν την αυτοδικια.

Παρτε το χαμπαρι.
Οδηγατε/οδηγαμε μοτοσυκλετα.
Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταιοι των δρομων.

Δεχτειτε το,φερθειτε αναλογα,ξεπεραστε το.
Αιντε δηθεν μαγκες της ασφαλτου!

lyk0s
04/08/2006, 17:31
Λοιπον...

Παρακαλουθηση των ταινιων Rocky-ολων!-και στη συνεχεια Rambo -ολων επισης!!
Ποπκορν-σπορακι-αναψυκτικο και παρακολουθηση της ταινιας "Το ξυλο βγηκε απο τον παραδεισο"-ευχαριστο διαλλειμα αλλα εκπαιδευτικο παραλληλα...
Μαρτινι με ελια ανακατεμενο και οχι χτυπημενο-παντααααααααα!-και παρακολουθηση της ταινιας "Licence to kill".
Εισαι ετοιμος!
Φορας μονο ενα μαντιλι military στο μετωπο, αμολιεσαι στον δρομο και οποιον παρει ο Χαρος!!
Και αν τολμησει να σου πει καποιος και κατι-αν ζει δηλαδη...-του σπας το κεφαλι...

Απλα πραγματα!!

Vezouvios
04/08/2006, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Nα γιατι λεω ''ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ''

Τ'ακουτε ρε αδελφια Ζαδες, που τους εχετε ξηλωσει ολοι?


+1000:beer:

sniper
04/08/2006, 17:51
Tι; μου έκλεισες το δρόμο ρε μαλάκα;

Πάρτα!!! :rolleyes:


57835

GeorgeFZR
04/08/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tι; μου έκλεισες το δρόμο ρε μαλάκα;

Πάρτα!!! :rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a19: :a19:


Μαλακίες όλοι έχουμε κάνει και θα συνεχίσουμε να κάνουμε κατά καιρούς...αυτό είναι το μονο σίγουρο.
Το να πλακωθείς δεν είναι η λύση.Η ευγενία τσακίζει...και ίσως σε κάποιες περιπτώσεις αλλάζει και μυαλά
:wave2:

tsiros_temp
04/08/2006, 21:11
Όπως έλεγα λοιπόν, η ευγένεια, δυστυχώς, δεν τσακίζει, τουλάχιστο όχι όταν πρόκειται για οδήγηση. Έχουμε το παράδειγμα του bat12, που ζήτησε συγνώμη και ο άλλος κρατήθηκε από αυτό και του έχωσε.

Ακόμα δεν ξέρουμε ποιά είναι η καλύτερη στάση, αλλά απ'όσο έχω καταλάβει η πιό συμφέρουσα είναι... μακριάαααα. Εμείς είμαστε φιλήσυχοι και γαλήνιοι (ο φίλος bat12 ζήτησε συγνώμη, για παράδειγμα). Ο άλλος όμως ενδέχεται να μην είναι, όπως αναφέρει ο κρουκ, που βιάστηκε να βγάλει συμπέρασμα ότι επειδή λέω πως "η ευγένεια δεν πιάνει..." εννοώ "πλακώστε τους στο ξύλο" ή κάτι παρεμφερές.

Τώρα νομίζω είναι ξεκάθαρα όλα.

lemmys
04/08/2006, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από -
καθρεφτες

οτε εγω εχω :(

nikos force
05/08/2006, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σαν πολυ αδικημενοι την ειδανε μερικοι και προσπαθουν τωρα να διαφυλαξουν το λιγοστο ιχνος αξιοπρεπειας που ρους απεμεινε με το να υποστηριζουν την αυτοδικια.

Παρτε το χαμπαρι.
Οδηγατε/οδηγαμε μοτοσυκλετα.
Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταιοι των δρομων.

Δεχτειτε το,φερθειτε αναλογα,ξεπεραστε το.
Αιντε δηθεν μαγκες της ασφαλτου! σιγουρο διατηρω μεγαλυτερο ιχνος αξιοπρεπειας και αυτοσεβασμου απο ολους εσας που θεωρειτε τους εαυτους σας ''Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταιοι των δρομων'' . και δυστηχως με αυτη τη νοοτροπια παντα ετσι θα σας φερονται...

gcrook
05/08/2006, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
σιγουρο διατηρω μεγαλυτερο ιχνος αξιοπρεπειας και αυτοσεβασμου απο ολους εσας που θεωρειτε τους εαυτους σας ''Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταιοι των δρομων'' . και δυστηχως με αυτη τη νοοτροπια παντα ετσι θα σας φερονται...

...
H διαφορα μας ειναι οτι εγω γνωριζω που παταω και που βαδιζω.
Καληνυχτα:wave2:

tsiros_temp
06/08/2006, 00:00
Όταν ο gcrook είπε "''Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταίοι των δρομων'' εννοεί ότι έτσι μας αντιμετώπίζαν και έτσι θα μας αντιμετωπίζουν. Όχι επειδή υπάρχει κάποιο αντικειμενικό κριτήριο σύμφωνα με το οποίο μας κατατάσσουν σε 'χαμηλότερη κατηγορία', μα επειδή μας αντιμετωπίζουν σα να είμαστε 'τελευταίοι'

Νομίζω.

nikos force
06/08/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
...
H διαφορα μας ειναι οτι εγω γνωριζω που παταω και που βαδιζω.
Καληνυχτα:wave2: συνηδειτοποιημενος looser λοιπον...τοτε δεν εχω να πω κατι...καλημερα...:wave2: :wave2:

gcrook
06/08/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
συνηδειτοποιημενος looser λοιπον...τοτε δεν εχω να πω κατι...καλημερα...:wave2: :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι, ναι..οτι σε κανει να νιωθεις καλυτερα.

gcrook
06/08/2006, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Όταν ο gcrook είπε "''Ησασταν ειστε και θα ειστε/ειμαστε οι τελευταίοι των δρομων'' εννοεί ότι έτσι μας αντιμετώπίζαν και έτσι θα μας αντιμετωπίζουν. Όχι επειδή υπάρχει κάποιο αντικειμενικό κριτήριο σύμφωνα με το οποίο μας κατατάσσουν σε 'χαμηλότερη κατηγορία', μα επειδή μας αντιμετωπίζουν σα να είμαστε 'τελευταίοι'

Νομίζω.

Στο περιπου το επιασες:wave2:
Οχι οταν λέω οτι ειμαστε οι τελευταιοι εννοω οτι οταν θα γινεις ενα με την μπαριερα πρωτα θα μαζεψουν απο τον δρομο τα κομματια του προφυλακτηρα του αμαξιου που σε χτυπησε και μετα θα δουν αν ζεις.
Οποιος αμφιβαλλει καλυτερα να το κοιταξει αυτο γιατι θα εχει πολλα "σουπριζ" στην συντομη μοτοσυκλετιστικη του καριερα.:wave2:

tsiros_temp
06/08/2006, 17:59
πρωτα θα μαζεψουν απο τον δρομο τα κομματια του προφυλακτηρα του αμαξιου που σε χτυπησε και μετα θα δουν αν ζεις.

Μα φυσικά, γιατί τότε δε θα μιλάγαμε για το αν μας αντιμετωπίζουν 'τελευταίους'. Τότε θα λέγαμε ότι για αυτούς ούτε καν υπάρχουμε.

από την άλλη, σε μερικά βιντεάκια ,που έχουμε δει κατά καιρούς στο forum, είδαμε τον οδηγό πρώτα να κοιτάει τον προφυλακτήρα του και μετά αυτόν που χτύπησε... οπότε ίσως τελικά να είναι όπως το περιέγραψες...

SUPERMARIO
07/08/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
και βεβαια χαιρομαι που ηταν μικρη,αλλα αντιστοιχα χαιρονται και τα μαλακισμενα και επειδη δε τους κοστισε και αυτων τιποτα σιγουρα δε θα σκεφτουν καν τη μαλακια τους ,ενα ενα σπασμενο σαγονι ισωσ οσο καιρο πονουσε τοσο καιρο και θα το σκεφτοντουσαν






φιλε μου ενα σπασμενο σαγονι θα σε εκανε να νοιωθεις καλυτερα;
οτι τι δηλαδη; θα τους εβαζες μυαλο;
θα ειχες μπλεξει χειροτερα και οποιο δικαιο ειχες θα το εχανες.
οι περισσοτεροι εχουμε βρεθει σε παρομοια θεση και τα νευρα τεντωμενα ειναι αλλα στην τελικη δεν βγαζεις τιποτα.