PDA

View Full Version : Μετά από πτώση πάντα σε νοσοκομείο.



m1ke
04/08/2006, 13:37
Δυστυχώς την Κυριακή είχα μία πτώση στο τούνελ στο Αρτεμίσιο. Το πως έγινε δεν έχει νόημα να το περιγράψω, ευτυχώς όμως η έξοδος από το δρόμο ήταν με λίγα χιλιόμετρα και επιπλέον δεν έπεσα σε σταθερό εμπόδιο.
Μετά το ατύχημα σηκώθηκα αμέσως και μόνο λίγο πόνο στον αριστερό ώμο ένιωθα καθώς έπεσα με τον αριστερό αγκώνα στο έδαφος. Γενικά ένιωθα καλά και βγάζοντας τα δερμάτινα είδα ότι δεν είχα πουθενά κάποιο χτύπημα ή κάτι ανησυχητικό.
Στη συνέχεια ανέβηκα με την παρέα μου στην καφετέρια στο τούνελ να κάτσουμε μέχρι να έρθει η οδική να μαζέψει τη μηχανή.
Εκεί λοιπόν που καθόμασταν λέω να πάω και μία μέχρι το νοσοκομείο στην Τρίπολη να δω τον ώμο προληπτικά. Παίρνω λοιπόν το ΕΚΑΒ και πάω Τρίπολη. Εκεί με βάζουν στα επείγοντα μου βγάζουν δύο ακτινογραφίες και μου παίρνουν αίμα. Ο ώμος ήταν ΟΚ και πάνω που ετοιμαζόμουν να φύγω μου λένε ότι έχω πεσμένο αιματοκρίτη και πρέπει να κάνω μερικές εξετάσεις ακόμα. Έτσι με περνάνε από υπέρηχους και μετά από αξονικό και μου λένε τα άσχημα νέα ότι πάω χειρουργείο γιατί έχω εσωτερική αιμοραγία, ο δε γιατρός μου λέει ότι αν έφευγα μέχρι τα διόδια της κορίνθου θα είχα χάσει τις αισθήσεις μου και κανένας δεν με προλάβαινε μετά.
Τώρα είμαι μια χαρά και τη Δευτέρα πάω σπίτι μου. Αν δεν πήγαινα στο νοσοκομείο τώρα θα με κλαίγανε.
Για τους περίεργους η εσωτερική αιμοραγία προκλήθηκε από χτύπημα του αγκώνα μου πάνω στην κοιλιά μου και εξωτερικά δεν υπήρχε κανένα σημάδι τραύματος, ούτε καν μία μελανιά.

Εύχομαι καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές σε όλους χωρίς άλλα δυσάρεστα.:sun:

sniper
04/08/2006, 13:39
Τι είπες τώρα.....

Περαστικά M1ke :wave2:

dirtbird
04/08/2006, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι είπες τώρα.....

Περαστικά M1ke :wave2:

+1 :wave2:

Pokermon
04/08/2006, 13:44
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ Μ1ΚΕ!!!!!!!

SPORAKIAS
04/08/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Έτσι με περνάνε από υπέρηχους και μετά από αξονικό και μου λένε τα άσχημα νέα ότι πάω χειρουργείο γιατί έχω εσωτερική αιμοραγία, ο δε γιατρός μου λέει ότι αν έφευγα μέχρι τα διόδια της κορίνθου θα είχα χάσει τις αισθήσεις μου και κανένας δεν με προλάβαινε μετά.




:eyepop: :eyepop:

οντως τι ειπες τωρα :eyepop:

φιλε μου περαστικα και γρηγορη αναρρωση :wave2: ;) :wave2:

tsakalaki 650
04/08/2006, 13:47
Περαστικά ρε φιλαράκο, τι άλλο να σου πω, βλέπεις καμιά φορά πως μας βγαίνουν κάποια πράγματα;
Πολλές φορές μερικά πράγματα τα βλέπουμε ασύμαντα αλλά είναι πολύ σημαντικά τελικά.
Και πάλι περαστικά και ας είναι το τελευταίο σου πέσιμο.
Πάντως απο ότι κατάλαβα ήσουν κατάλληλα ντυμένος, σωστός. :wave2:

latris mixanis
04/08/2006, 13:48
Περαστικά βρε παιδί.

:wave2:

DrIoannis
04/08/2006, 13:49
Πάντα μετά από τροχαίο στο νοσοκομείο.Μπορεί η πιθανή κάκωση να μην έχει σημάδια για να τα δούμε(όπως ακριβώς στην προκειμένη περίπτωση).

EVI
04/08/2006, 13:51
περαστικα...........


παντως επεσες σε περιπτωση εκτος και αν το ζητησες εσυ

γιατι εμενα μονο μια ακτινογραφια μου βγαλαν και αυτο με κατεβασμενα μουτρα.............

idi
04/08/2006, 13:54
οχι ρε φιλε! περαστικα και σιδερενιος συντομα

ποτε ξανα

:(

DimST
04/08/2006, 13:55
Περαστικά και απο 'μένα. Η εσωτερική αιμοραγία είναι πράγματι μεγάλη παγίδα... Ευχομαι γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή.


Και πάντα όρθιος απο δώ και πέρα!

:beer: :wave2:


PS. σπλήνα;

gojakla
04/08/2006, 14:01
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:sad:

Περαστικά.... και να είναι το τελευταίο!

geopitt
04/08/2006, 14:10
περαστικα φιλε και σιδερενιος

road spirit
04/08/2006, 14:17
Περαστικά

Πάντα επίσκεψη σε νοσοκομείο μετα από πτώση, έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που συνάνθρωποι μας έφυγαν απο εσωτερική αιμοραγία γιατί δεν ... φαντάστηκαν ότι ειχαν κατι σοβαρό, μη έχοντας κανένα εξωτερικό χτύπημα.

Και φυσικά πρέπει να επιμένουμε εμείς για ακτινογραφίες και εξέταση, και να μην αρκούμαστε σε σχόλια τύπου "πονάς? οχι? ε, ντάξει έισαι, δεν έχεις τπτ, άμε στο καλό" ...

tsiros_temp
04/08/2006, 14:17
Ελπίζω το χειρουργείο να μην κάτι ιδιαίτερα δυσάρεστο... :sad:

sniper
04/08/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Ελπίζω το χειρουργείο να μην κάτι ιδιαίτερα δυσάρεστο... :sad:

Μπα - τα χειρουργεία είναι χωρος ποτού, κουβεντουλας, και γενικώς δημοσίων σχέσεων....

Σε ρωτάει ο γιατρός πως στρίβεις με την μηχανή, πιάνεις την κουβέντα στην προισταμένη, και τον πισινό της ξανθούλας στην γωνία κλπ κλπ...

Ρε τσίρο..... αν δεν έχεις κάτι να πεις ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ!!!! :mad:

MIKE_16V
04/08/2006, 14:26
Περαστικα συνονοματε!!!


Σιδερενιος!!!!

H.A.Balafoutre
04/08/2006, 14:28
Περαστικά ρε παλίκαρε. Πολύ καλά έκανες και πήγες στο νοσοκομείο. Έτσι είναι το σωστό. Και στους αγώνες και στις πιο ελαφρυές πτώσεις πάντα τους κοιτάει γιατρός.

Έδοσες ακόμη μια πληροφορία για να ξέρουμε τι μας γίνεται. Ας είμαστε πιο υποψιασμένοι τώρα.

mystique
04/08/2006, 14:34
keraki anapses?

perastika :beer: :beer: :beer: :wave2:

THEOD
04/08/2006, 14:44
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τυχερός στην ατυχία σου....


Περαστικά... :wave2:

Ταξιδευτής
04/08/2006, 15:04
Οχιρε φιλαρακι.... Τι ειπες τωρα.... :eek: :eek: :eek:

Περαστικα και ποτε ξανα, και αν σε κανει να νοιωσεις καλυτερα να σου πω οτι μπορει να εσωσες μολις κ την δικη μου ζωη, μιας που δεν ειχα ΙΔΕΑ οτι μπορει να εχεις εσωτερικη αιμορραγια ενω εξωτερικα τιποτα....

Και οσο σκεφτομαι οτι στην δικη μου πτωση στην Αττικη Οδο στις μπαριερες δεν πηγα στο νοσοκομειο καθολου, ενω θα μπορουσα καλλιστα να ειχα παθει κ εγω κατι αναλογο.... :eek: :eyepop:
Τωρα πια Ξερω....

Ποτε ξανα!
:wave2:

alex14
04/08/2006, 15:30
Περαστικα ρε φιλε και ποτε ξανα.

:wave2:

tsiros_temp
04/08/2006, 15:34
Έχω περάσει από δυσάρεστο χειρουργείο και ήθελα να τον ρωτήσω τη δική του εμπειρία.

Όπως έλεγα λοιπόν, ελπίζω να μην ήταν ιδιαίτερα δυσάρεστη η εμπειρία και να μη σε φοβίζει αυτό που πέρασες.

stako
04/08/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Έδοσες ακόμη μια πληροφορία για να ξέρουμε τι μας γίνεται. Ας είμαστε πιο υποψιασμένοι τώρα.

Όντως! Εγώ δεν το ήξερα αυτό και πλέον αν τύχει κάτι θα είμαι πολύ προσεκτικός.....!

Περαστικά mike και σιδερένιος πάντα.......

:wave2:

Gandalf dr685sm
04/08/2006, 15:42
εμένα μου έκανε εντύπωση πέρα απο το οτι ο φίλος μας εδώ τα κατάφερε και γλύτωσε στο τσακ...

Οτι για πρώτη φορά , άκουσα σε νοσοκομείο, να προλαμβάνουν τέτοια κατάσταση...
Μάλλον σε κανένα συνηδειτοποιημένο θα έπεσες,...γιατί συνήθως σου ρίχνουν μια ματιά μέσα απο τα γυαλιά τους και λένε οτι είσαι οκ και να πας σπίτι σου (τι στο διάολο ...ακτίνες Χ έχουν στα γυαλιά τους; )

Δύο φορές την προσευχή σου φίλε μου...

Μια γιατί την γλύτωσες με ελαφρά και μια , γιατί έπεσες σε σωστούς γιατρούς.


Gandalf

bonepeeler
04/08/2006, 15:47
Περαστικά.:beer:

gcrook
04/08/2006, 15:48
Περαστικα ρε Μαικ και παντα ορθιος ρε φιλε.
Αναψε λαμπαδα οταν ξεμπερδεψεις ξερω τι σου λεω...



:wave2: :wave2:

kakofonixx
04/08/2006, 15:53
Περαστικα και απο μενα φιλε μου.:beer:

Ευτυχως μεχρι σημερα δε μου εχει τυχει τιποτα ιδιαιτερα δυσαρεστο με τις μηχανες που ειχα κατα καιρους, αλλα το περιστατικο σου μου ανοιξε τα ματια!
Μακρια, λοιπον, απο ολους μας τα ατυχηματα, αλλα αν τυχει η σταβη ας ειμαστε λιγακι πιο "ψειρες" ;)

kinhsh
04/08/2006, 16:06
Και αν η εσωτερικη αιμοραγγια σταματαγε ; Δεν σταματαει απο μονη της ;
Αλλιως να κανεις χειρουργειο και απο εξω να εισαι καλα πραγματικα δεν το περιμενα- Οποτε και πολυ χρησιμη η επισημανση σου -

tsiros_temp
04/08/2006, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Και αν η εσωτερικη αιμοραγγια σταματαγε ; Δεν σταματαει απο μονη της ;

Είσαι διατεθημένος να το ρισκάρεις; Δε νομίζω και ούτε κανείς άλλος. Και 95% να είναι πιθανό να σταματήσει, τί είναι προτιμότερο; χειρουργείο, ή ρίσκο;

adam_tsouk
04/08/2006, 16:20
Περαστικα m1ke...

ποτε ξανα ρε φιλε....


:beer: :beer:


:wave2:

the_passenger
04/08/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr

...

να σου πω οτι μπορει να εσωσες μολις κ την δικη μου ζωη, μιας που δεν ειχα ΙΔΕΑ οτι μπορει να εχεις εσωτερικη αιμορραγια ενω εξωτερικα τιποτα....

...

:wave2:


+1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :uplate:

zephyr1
04/08/2006, 16:23
Περαστικα,τελος καλο ,ολα καλα.

AFTER
04/08/2006, 16:24
Τυχερος στην ατυχια σου!
Περαστικα και ποτε ξανα
:wave2:

evvou
04/08/2006, 16:35
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
απιστευτο!!

περαστικα m1ke...ποτε ξανα ρε παιδι τετοιο πραμα!! :beer: :beer: :beer: :wave2:

Tropeas
04/08/2006, 18:11
Γρήγορα περαστικά !
ελπίζω απο την Τρίτη να τα πούμε και απο κοντά...

m1ke
04/08/2006, 20:52
Ευχαριστώ για τις ευχές σας. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως τη γλίτωσα.

Πάντως οι γιατροί έχουν οδηγίες να κρατάνε τα περιστατικά από τροχαία υποχρεωτικά για 24 ώρες, εκτός και εάν υπογράψεις ότι φεύγεις με ευθύνη σου. Με δύο διαδοχικές εξετάσεις αίματος φαίνεται αν έχεις εσωτερική αιμοραγία.

Επίσης εάν ένας συνάδελφος έχει πτώση και εξωτερικά φαίνεται καλά, δεν επαναπαυόμαστε αλλά επιμένουμε να τον δει γιατρός, έστω και εάν αυτός δεν θέλει.

crs-k
04/08/2006, 22:01
Τι ειπες τωρα ρε Μαϊκ? :eek:


Περαστικα ρε φιλε! :sick:

oulas
05/08/2006, 00:46
Περαστικα σου, να γινεις γρηγορα καλα.

George-3-
05/08/2006, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Επίσης εάν ένας συνάδελφος έχει πτώση και εξωτερικά φαίνεται καλά, δεν επαναπαυόμαστε αλλά επιμένουμε να τον δει γιατρός, έστω και εάν αυτός δεν θέλει.

+1

sakisdani750
05/08/2006, 20:48
φιλε μου mike επειδη ειχα εναν γνωστο που εφυγε απο εσωτερικη αιμοραγια(απο σπασιμο πλευρων μαλλον ειχε τρυπηση πνευμονα)
θα ηθελα να μαθω που ακριβως ειχες την αιμοραγια?

και αυτος ειχε παει στο νοσοκομειο και τον εβρισκαν χαμηλο αιματοκριτη αλλα τα βοδια οι γιατροι δεν ξερω γιατι δεν το καταλαβανε?

εγω ημουνα μικρος και δεν ξερω ακριβως την ιστορια απο τους γονεις μου αλλα απο τι μου ειπανε ηταν συνεχεια και αυτος αρνητικος για εξετασεις εκεινο το βραδι γιατι τον ειχαν ζαλισει αλλα παλι τι να πω οι γιατροι δεν το καταλαβανε?:confused:

sakisdani750
05/08/2006, 20:50
Α και περαστικα σου φιλε και σιδερενιος παντα...............:beer:

BAD BOY
05/08/2006, 21:06
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΜΑΙΚ.
ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΤΡΙΧΑ ΚΑΓΚΕΛΟ.
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ:beer:

as_pino
05/08/2006, 22:20
περαστικα ρε φιλε

μακαρι να ταν το τελευταιο και το χειροτερο που σου τυχε.............

:beer: :beer: :beer:

katsai
05/08/2006, 22:36
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
περαστικά ρε συ
:(

Alx 84
05/08/2006, 23:19
τι να πεί κανείς;

περαστικά σου:wave2:

paramedic
06/08/2006, 23:04
Φιλε m1ke περαστικά σου και μακάρι να μη ξαναπάθεις τίποτα πια αποεδω και περά.Πάντα σιδερένιος!! Επειδή όμως άκουσα πολλά και διάφορα για την αντιμετώπιση απο γιατρούς και μιας και ξέρω τα πράγματα απο μέσα μιας και έιμαι νοσηλευτής και μάλιστα σε τμήμα που τα τροχαία και τα ανοιγμένα κεφάλια έιναι καθημερινό φαινόμενο θα ήθελα να πω δυο πράγματα.
Δε ξέρω αν ανάφερες σε ποιο νοσοκομειο πήγες και σε τι τμημα αλλά δεν είναι κομπογιανίτες ρε παιδιά! Θυμάμαι πολλά περιστατικά που ενω οι ίδιοι φαινόντουσαν μια χαρά και πίνανε καφε στο μπαλκόνι του θαλάμου αν δεν επέμεναν οι γιατροί να κάνουν αξονική ενω αυτοί ήθελαν να υπογράψουν να φύγουν τωρα θα τρώγανε με σωληνάκι!!
Το να κάνεις μια αξονική στα επέιγοντα ενω έχεις χτυπήσει κιόλας είναι το πιο εύκολο και δε πάιρνει και χρόνο και στο κάτω κάτω μπορέις να το απαιτήσεις.Αλλά συνήθως στη κάνουν απο μόνοι τους οι γιατροί και επιμένουν όχι γιατι σε αγαπούν αλλα αν δε κάνουν και μετα εσυ πάθεις κάτι ποιος ξέρει τι θα πάθει αυτός απο μυνήσεις.
Και για να προλάβω αυτούς που θα πούν οτι δε κάνουν τίποτα στους γιατρούς γιατί έχουν δύναμη τους προκαλώ να μιλήσουν με έναν ειδικέυόμενο που τρέμει στην ιδέα να πάθει κάτι ένας στην εφημερία τους απο μαλακία τους. Τα βλέπω καθημερινά και τα ξέρω.
Και για να μη νομιζετε οτι γουστάρω τους γιατρούς σας λέω οτι δέν τους γουστάρω αλλά πολλοί κάνουν καλά την δουλειά τους έστω και αν είναι υποχρεωμένοι!
Τέλος θέλω να πω κάτι για όλους μας: ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!!!!!!!
Ερχονται πολλά περιστατικά που καλύτερα να μη σας περιγράψω ούτε πως ήρθαν ούτε πως κατέληξαν που οδηγός ήταν ο κλάσσικός τύπος που βγήκε μέχρι το περίπτερο της γειτονιάς για τσιγάρα!
Και όποιος δε βάζει μυαλο θα του στέλνω φωτο περιστατικών να μη κοιμάται τα βράδια!!!!

Nikoskazer2000
06/08/2006, 23:52
Σιδερένιος πατριώτη! :wave2:

fantacid
07/08/2006, 00:51
Μπραβο ρε μαν
+100 για την αντιδραση σου!!!!

εαν παθαινα κατι παρομοιο ουτε εξω απο νοσοκομειο δε θα σκεφτομουν να περασω,αλλα τωρα αλλαζουν τα πραματα!

SUPERMARIO
07/08/2006, 14:32
περαστικα και σιδερενιος μεσα απο την καρδια μου.

dbandit
07/08/2006, 18:25
Eλα ρε Μιχαλη τι επαθες βρε παιδι???
Περαστικα και σιδερενιος...:winka:
Νασαι καλα!:wave2:
:beer:

kostisthegreek
08/08/2006, 20:42
Νά σαι καλά και να είναι η τελευταία.

KaTaNaS
18/08/2006, 13:15
πω πω πω


ρε μιχάλη, τώρα το πήρα πρέφα γαμώτο... :mad:


Σιδερένιος ρε φίλε και περαστικά το συντομότερο! ;)



Πάντα όρθιος ρε πάϊλοτ και πράγματι πολλές φορές παιδιά κάποιος προσεύχεται για μας, δε παίζει αλλιώς!


Να τα πούμε απο κοντά , να ειμαστε καλά να γελάμε!



:beer: :sun: :wave2:

cityfly
18/08/2006, 15:29
:eek: :eek: :a011: :a011: :a011:

απίστευτο

περαστικά σου

wild_cat/anima
18/08/2006, 16:03
περαστικα και ελπιζω να μην σου ξανασυμβει κατι κακο!
:wave2:

Βαγγελας
18/08/2006, 20:43
Περαστικα σου φιλε !!!!!!!!!

ειχα πρωτη ξαδερφη που πεθανε απο εσωτερικη αιμοραγια μετα απο τρακαρισμα με αυτοκινητο ........

να φανταστεις οτι ζουσε εδωσε τα στοιχεια στην τροχαια καθησε να τις φορτωσουν το αμαξι στο γερανο και μετα απο 1 ωρα επεσε κατω.......

απλα ενιωθε καλα και δεν πηγε Νοσοκομειο ΑΜΕΣΩΣ !!!!
ειχε χτυπησει στο τιμονι !!!!!!!

ΕΛΛΗΝΙΔΑ !!!!με την ΗΛΙΘΙΑ νοοτροπια των συμπατριωτων μας .......

ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΕ ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ !!!!!!!!!

makis206
18/08/2006, 22:08
Γρήγορα περαστικά κι ας είναι το τελευταίο στραβό για όλους μας !

:beer: :beer: :beer:

sotpag
19/08/2006, 10:20
περαστικα... (μας) να ειναι το τελευταιο μονο και τιποτε αλλο ...:wave2:

maintenance
19/08/2006, 10:23
:eek: :eek: :eek:

περαστικά ρε φιλαράκι.

περαστικά!!!!!


:wave2:

tai
19/08/2006, 13:16
Ρε φίλε μας κούφανες!!
:eyepop: :eyepop:
Μιχάλη είσαι τυχερός ρε.:wave2:
περαστικά σου.

ΙΠΠΕΑΣ
19/08/2006, 13:22
Αυτή τη 2η κολοσύραγγα πότε θα τη φτιάξουν γαμώτο μου. :a52:

Τόσα χρόνια έχει αραχνιάσει η δεύτερη σύραγγα και την κρατάνε κλειστή. Τι περιμένουνε :a52:

Μην πω για το οδόστρωμα, που μόλις μπεις μέσα έχει γεμάτο λακούβες. :mad: :mad: :mad:

Περαστικά φίλε και πάντα τιτανένιος. :wave2:

hornet
23/08/2006, 08:22
μιχαλη περαστικα ρε φιλε και ευτυχως που την πηρανε γραμμη

SF
23/08/2006, 08:30
Περαστικά ρε Μικέ... (είμαι ελαφρώς σοκαρισμένος από αυτό που διαβάζω!!!!!!)


@IΠΠΕΑ, η 2η σήραγγα νομίζω δε θα ανοίξει ποτέ γιατί οι κατασκευαστές έκαναν σχολικό λάθος και οι 2 πλευρές δε 'συναντήθηκαν' όπως θα έπρεπε! (με επιφύλαξη)

Tropeas
23/08/2006, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Περαστικά ρε Μικέ... (είμαι ελαφρώς σοκαρισμένος από αυτό που διαβάζω!!!!!!)


@IΠΠΕΑ, η 2η σήραγγα νομίζω δε θα ανοίξει ποτέ γιατί οι κατασκευαστές έκαναν σχολικό λάθος και οι 2 πλευρές δε 'συναντήθηκαν' όπως θα έπρεπε! (με επιφύλαξη)
Κάπως έτσι είναι τα πράγματα...:lol:

KaTaNaS
23/08/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
η 2η σήραγγα νομίζω δε θα ανοίξει ποτέ γιατί οι κατασκευαστές έκαναν σχολικό λάθος και οι 2 πλευρές δε 'συναντήθηκαν' όπως θα έπρεπε! (με επιφύλαξη)

η μόνη σύραγγα που θα έχει S-άκι! :lol: :lol:



πώς είσαι ρε Σωτήρη; καλύτερα; :wave2:

gian_nykt
24/08/2006, 12:50
Περαστικά σου και γρήγορη ανάρωση