PDA

View Full Version : Θέλω ένα κράνος



Lanegan
05/08/2006, 23:44
Arai? Shoei? Schuberth? Uvex?

Μέχρι σήμερα φοράω ένα Uvex V1. Καλό κράνος. Κάνει λίγο θόρυβο, όχι πολύ. Αεροδυναμικά καλό, όχι κορυφαίο. Εκεί που δεν παίζεται είναι η ζελατίνα. 100% αντιθαμβωτική. Οδηγώ χειμώνα με βροχή και δεν θολώνει, χωρίς επιρρίνιο. Για μένα σημαντικό κριτήριο για την επιλογή κράνους είναι αεροδυναμική/θόρυβος και αντιθαμβωτική ζελατίνα.

Φοβάμαι λοιπόν να αλλάξω μάρκα, μήπως και πάω να τα στάξω και μου βγεί θολούρα. Τελικά δεν μπορεί κανείς να τα έχει όλα?

Εσείς τί λέτε?

Kostas NL
06/08/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Arai? Shoei? Schuberth? Uvex?

Μέχρι σήμερα φοράω ένα Uvex V1. Καλό κράνος. Κάνει λίγο θόρυβο, όχι πολύ. Αεροδυναμικά καλό, όχι κορυφαίο. Εκεί που δεν παίζεται είναι η ζελατίνα. 100% αντιθαμβωτική. Οδηγώ χειμώνα με βροχή και δεν θολώνει, χωρίς επιρρίνιο. Για μένα σημαντικό κριτήριο για την επιλογή κράνους είναι αεροδυναμική/θόρυβος και αντιθαμβωτική ζελατίνα.

Φοβάμαι λοιπόν να αλλάξω μάρκα, μήπως και πάω να τα στάξω και μου βγεί θολούρα. Τελικά δεν μπορεί κανείς να τα έχει όλα?

Εσείς τί λέτε?

Φοράω Schuberth S1 και είμαι υπερευχαριστημένος.
Κάνω μακρινά ταξίδια, εμένα με καλύπτει σε όλους τους παραπάνω τομείς που ανέφερες.

Θα πρότεινα να κάνεις μία λίστα με τα μοντέλα που σου αρέσουν και να πας να τα δοκιμάσεις ο ίδιος.

:smokin:

Lanegan
06/08/2006, 08:18
Σ'ευχαριστώ Κώστα για την άμεση απάντηση. Σίγουρα από τη νέα βδομάδα θα πάρω σβάρνα τα μαγαζιά για να τα δοκιμάσω. Δεν περίμενα το Schuberth να έχει τόσο καλή αντιθαμβωτική ζελατίνα. Οι Γερμανοί τελικά είναι εγγύηση στο λόγο τους. Ένα Axo που είχα πάρει 300 Ε περίπου και καλά με αντιθαμβωτική ζελατίνα αποδείχθηκε ΜΑΠΑ! Δεν το ξαναφόρεσα...

EVI
07/08/2006, 10:09
το ομορφοτερο !!! :D (αυτο που εχω και εγω)


58026

melsaltas
07/08/2006, 10:23
SCHUBERTH S1!!!!!!
:wave2:

Vezouvios
07/08/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
το ομορφοτερο !!! :D (αυτο που εχω και εγω)


και εγω πανω που πηγα να πω!!!!



ΓΙΑ ΚΡΑΝΗ ΡΩΤΑΤΕ ΤΗΝ ΕΥΗ!!!




ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευη ο ειδικος στα κρανη!:a23: :a23: :a23:

EVI
07/08/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
και εγω πανω που πηγα να πω!!!!



ΓΙΑ ΚΡΑΝΗ ΡΩΤΑΤΕ ΤΗΝ ΕΥΗ!!!




ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευη ο ειδικος στα κρανη!:a23: :a23: :a23:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

Lanegan
07/08/2006, 12:21
Παιδιά πολύ όμορφο το Shoei, απλά οι συγκεκριμένες ζωγραφιές δεν είναι του στύλ μου. Όμορφο όμως το παραδέχομαι. Και όπως λες Εvi είναι και καλό. Αλήθεια Εvi μιας και οι δυο οδηγούμε γυμνό, πες μου σε παρακαλώ, στα πολλα χιλιόμετρα (140-160χλμ για παράδειγμα) πως πάει από θόρυβο?
Το χειμώνα με βροχή και κρύο και με τη ζελατίνα κλειστή θολώνει?
Βάζεις xtra ζελατίνα από μέσα? Κάποιο αντιθαμβωτικό υγρό ή τίποτα απολύτως?
Με ενδιαφέρει το θέμα θολούρας (οδηγώ όλο το χειμώνα) και παραδέχομαι το UVEX που φοράω έχει καταπληκτική ζελατίνα.


Ciao!

Δημήτρης

EVI
07/08/2006, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Παιδιά πολύ όμορφο το Shoei, απλά οι συγκεκριμένες ζωγραφιές δεν είναι του στύλ μου. Όμορφο όμως το παραδέχομαι. Και όπως λες Εvi είναι και καλό. Αλήθεια Εvi μιας και οι δυο οδηγούμε γυμνό, πες μου σε παρακαλώ, στα πολλα χιλιόμετρα (140-160χλμ για παράδειγμα) πως πάει από θόρυβο?
Το χειμώνα με βροχή και κρύο και με τη ζελατίνα κλειστή θολώνει?
Βάζεις xtra ζελατίνα από μέσα? Κάποιο αντιθαμβωτικό υγρό ή τίποτα απολύτως?


Ciao!

Δημήτρης



Λοιπον ειναι απο τα πιο αθορυβα -τελειως δεν γινετε- και το xr-1000 βγαινει και σε αλλα χρωματα και μονοχρωμο

μεχρι 150-160 εισαι οκ δεν σφυραει κλπ κλπ και η αεροδυναμικη του + το σχετικα μικρο βαρος του δε σου παιρνει το κεφαλι βολτα αριστερα δεξια (και για πλευρικους)

εχω το αντι fog αλλα δε το εχω βαλει στη ζελατινα

στις ελαχιστες περιπτωσεις που θυμαμε να θαμπωσε ανοιξα απλως τον αεραγογο μπροστα στο πηγουνι και τελος


και συνηθως φοραω τη φιμε -οσο αφορα βολτες μακρυνες που γινωντε πρωινα- και εκει ΔΕΝ υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα


:beer: :wave2: :smokin:

EVI
07/08/2006, 12:27
το εχω μαμισει στα ορθογραφικα αλλα βαριεμε -οπως παντα να διορθωνω- :wave2: :smokin: :smokin:

Lanegan
07/08/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
SCHUBERTH S1!!!!!!
:wave2:

Γειά σου melsalta, πες μου για το Schuberth...πραγματικά ήσυχο ε
Ζελατίνα
Εξαερισμός

Vezouvios
07/08/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
Λοιπον ειναι απο τα πιο αθορυβα -τελειως δεν γινετε- και το xr-1000 βγαινει και σε αλλα χρωματα και μονοχρωμο

μεχρι 150-160 εισαι οκ δεν σφυραει κλπ κλπ και η αεροδυναμικη του + το σχετικα μικρο βαρος του δε σου παιρνει το κεφαλι βολτα αριστερα δεξια (και για πλευρικους)

εχω το αντι fog αλλα δε το εχω βαλει στη ζελατινα

στις ελαχιστες περιπτωσεις που θυμαμε να θαμπωσε ανοιξα απλως τον αεραγογο μπροστα στο πηγουνι και τελος


και συνηθως φοραω τη φιμε -οσο αφορα βολτες μακρυνες που γινωντε πρωινα- και εκει ΔΕΝ υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα


:beer: :wave2: :smokin:




ειδατε τελικα οτι εχω παντα δικιο!!!!


Ευη rules in HELMET OPINION!!!
:a19: :beer: :a23: :a23: :a23:

Lanegan
07/08/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
Λοιπον ειναι απο τα πιο αθορυβα -τελειως δεν γινετε- και το xr-1000 βγαινει και σε αλλα χρωματα και μονοχρωμο

μεχρι 150-160 εισαι οκ δεν σφυραει κλπ κλπ και η αεροδυναμικη του + το σχετικα μικρο βαρος του δε σου παιρνει το κεφαλι βολτα αριστερα δεξια (και για πλευρικους)

εχω το αντι fog αλλα δε το εχω βαλει στη ζελατινα

στις ελαχιστες περιπτωσεις που θυμαμε να θαμπωσε ανοιξα απλως τον αεραγογο μπροστα στο πηγουνι και τελος


και συνηθως φοραω τη φιμε -οσο αφορα βολτες μακρυνες που γινωντε πρωινα- και εκει ΔΕΝ υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα


:beer: :wave2: :smokin:

Ωραία Evi θα πάω μέσα στην εβδομάδα να το δοκιμάσω...

Lanegan
07/08/2006, 12:31
Αλήθεια το πόδι πως πάει?

EVI
07/08/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Αλήθεια το πόδι πως πάει?

ειναι πολυ πολυ καλυτερα ευχαριστω -αν και ακομα δε μπορω να οδηγησω δε μπορω να βαλω το ποδι κατω να αλλαξω ταχυτητα ποναει εεε καλα δε παιθενω κιολας αλλα....προσεχω λιγο ακομη

εκανα αποπειρες και οδηγησα παπι το πηγα αλλα με κουρασε :rolleyes:


σε λιγες μερες ελπιζω να παω καμμια κανονικη βολτα

:wave2: :wave2:

adam_tsouk
07/08/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
δε σου παιρνει το κεφαλι βολτα αριστερα δεξια (και για πλευρικους)



γκουχου γκουχου....


με τους πλευρικους κανεις μονο υπομονη.....

EVI
07/08/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
γκουχου γκουχου....


με τους πλευρικους κανεις μονο υπομονη.....

με το Nolan που εχω δε κανω υπομονη

σταματαω

με το shoei κανω...


και οταν σταματησω δε πονα ο αυχενας μου -καταρα παρτε μηχανακια μας λεγαν -


:rolleyes: :smokin: :smokin: :smokin::rotflmao:

adam_tsouk
07/08/2006, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
με το Nolan που εχω δε κανω υπομονη

σταματαω

με το shoei κανω...


και οταν σταματησω δε πονα ο αυχενας μου -καταρα παρτε μηχανακια μας λεγαν -


:rolleyes: :smokin: :smokin: :smokin::rotflmao:

ετσι οπως το εγραψες μου φανηκε σα να σου εξαφανιζει κουνηματα απο πλευρικους....


:wave2:

EVI
07/08/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ετσι οπως το εγραψες μου φανηκε σα να σου εξαφανιζει κουνηματα απο πλευρικους....


:wave2:

οχι οχι...κανενα κρανος δε το κανει αυτο συμφωνω μαζι σου

απλως λεμε για το πιο λιγο.....

:smokin:

adam_tsouk
07/08/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
οχι οχι...κανενα κρανος δε το κανει αυτο συμφωνω μαζι σου

απλως λεμε για το πιο λιγο.....

:smokin:

και γενικως τα παραλεμε για τη κρανουμπα μας


:D :D :D


:lol: :lol:

EVI
07/08/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και γενικως τα παραλεμε για τη κρανουμπα μας


:D :D :D


:lol: :lol:

ποιοι εμεις?

:ninja: :ninja:

εμεις ειμαστε αντικειμενικοι τυποι

:lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
07/08/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ποιοι εμεις?

:ninja: :ninja:

εμεις ειμαστε αντικειμενικοι τυποι

:lol: :lol: :lol: :lol:



καλα αυτο να λεγεται....


εξαλου τι εχουμε να φοβηθουμε;


τα καλυτερα μηχανακια εχουμε.. τα καλυτερα κρανη, ρουχα, μποτες


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tsakalaki
07/08/2006, 13:21
Για κράνος www.agv.it


Δες τα κράνη του "γιατρού"....


Έχω ένα GP-pro και ένα Κ-series . Αμφότερα αξιόλογα σε συνθήκες γρήγορης οδήγησης. 545 Ευρώ το πρώτο, 200 το δεύτερο...


Gp pro
http://img136.imageshack.us/img136/6862/2005112151224yi1.th.jpg (http://img136.imageshack.us/my.php?image=2005112151224yi1.jpg)

K-Series
http://img482.imageshack.us/img482/5577/2005113101457sk2.th.jpg (http://img482.imageshack.us/my.php?image=2005113101457sk2.jpg)

melsaltas
07/08/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Γειά σου melsalta, πες μου για το Schuberth...πραγματικά ήσυχο ε
Ζελατίνα
Εξαερισμός

Πραγματικά ήσυχο κρανος......
Ταξίδευα με το ΧΧ με 220 και συνεχιζα και άκουγα μουσικη κανονικοτατα!!!!
Από εκεί και πέρα, να πας να τα δοκιμάσεις ΟΛΑ και να πάρεις αυτό που σου κάθεται πιο καλά στο κεφάλο σου.Αυτό να κοιτάξεις και όχι το το πόσο ειναι αθόρυβο γιατί στην τελική φορα ωτοασπίδες.
Από εκεί και πέρα το βλέπεις και κρίνεις ανάλογα.
Φιλικά
Μελέτης

latris mixanis
07/08/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Για κράνος www.agv.it


Δες τα κράνη του "γιατρού"....


Έχω ένα GP-pro και ένα Κ-series . Αμφότερα αξιόλογα σε συνθήκες γρήγορης οδήγησης. 545 Ευρώ το πρώτο, 200 το δεύτερο...


Gp pro
http://img136.imageshack.us/img136/6862/2005112151224yi1.th.jpg (http://img136.imageshack.us/my.php?image=2005112151224yi1.jpg)

K-Series
http://img482.imageshack.us/img482/5577/2005113101457sk2.th.jpg (http://img482.imageshack.us/my.php?image=2005113101457sk2.jpg)

Πολύ ωραία!

arxaios
07/08/2006, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
το ομορφοτερο !!! :D (αυτο που εχω και εγω)

Συμφωνώ ότι τα xr 1000έχουν πολύ μαμάτα γραφικά και με ότι λέει η κοπελιά μας παρακάτω ΑΛΛΑ........... δεν θα έπαιρνα ποτέ κράνος που δεν αφαιρείται για πλύσιμο ΟΛΗ η επένδυση και όχι μόνο τα μάγουλα, καθώς κάνει πολύ ζέστη στην Ελλαδίτσα μας και χύνω πολύ ιδρώτα, οπότε ναι μεν SHOEI αλλά το X-SPIRIT και ας είναι ακριβότερο.:wave2: :wave2:

Alx 84
08/08/2006, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
το ομορφοτερο !!! :D (αυτο που εχω και εγω)





οοοοοοοοοοοοοοχι!!!!:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

το ομορφότερο κ με διαφορά είναι το Diabolic 3!!!


επί του θέματος. εγώ έχω ένα RX-7. δεν έχω οδηγήσει πολύ στο κρύο (ένα μήνα κ κάτι την την έχω την καλή μου), αλλά σε μερικές βολτούλες που έιχα κάνει το χειμώνα, ένα ψιλό θολοματάκι το έκανε.

EVI
08/08/2006, 09:02
σειρα xr-1000 model diabolic

no1 τα αγγελουδια ειναι γυρισμενα προς το κακο που ειναι σε μπλε φοντο το κρατανε..


No2 τα αγγελουδια εχουν γυρισει τη πλατη τους το κακο ειναι σε κοκκινο φοντο .....δραπετευει


No3 το κακο και το καλο εχουν διαχωριστει ο ενας απο δεξια ο αλλος απο αριστερα



story goes on.........:smokin:

Lanegan
08/08/2006, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
Πραγματικά ήσυχο κρανος......
Ταξίδευα με το ΧΧ με 220 και συνεχιζα και άκουγα μουσικη κανονικοτατα!!!!
Από εκεί και πέρα, να πας να τα δοκιμάσεις ΟΛΑ και να πάρεις αυτό που σου κάθεται πιο καλά στο κεφάλο σου.Αυτό να κοιτάξεις και όχι το το πόσο ειναι αθόρυβο γιατί στην τελική φορα ωτοασπίδες.
Από εκεί και πέρα το βλέπεις και κρίνεις ανάλογα.
Φιλικά
Μελέτης

Σήμερα δοκίμασα το Arai Astro R, το Uvex Helix (full Carbon) και το Schuberth S1. Δεν δοκίμασα κανένα Shoei γιατι δεν βόλεψε να πάω στο αντίστοιχο μαγαζί.
Το Arai μου έκατσε καλά. Οκ.
Το Uvex εντυπωσιακά ελαφρύ. Σαν να μην φοράς κράνος...Ωραίο και συμαζεμένο. Καλή εφαρμογή σε μένα.
Το Schuberth μ'άρεσε πιο πολύ απο όλα από άποψη εφαρμογής. Άνετο, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και με το που το έβαλα και έκλεισα την ζελατίνα-συγκριτικά με τα άλλα- κατάλαβα αμέσως να "απομονώνομαι¨από το περιβάλλον. Ευχάριστη έκπληξη η δεύτερη ζελατίνα φιμέ από μέσα. Μειονέκτημα για πολλούς τι παροχημένο design, για΄μένα όχι. Μαρέσει. Στενοχωρήθηκα όμως γιατί μου είπαν στο μαγαζί πως δεν βγαίνει σε άλλα χρώματα παρα μόνο σε αυτά που είδα, δηλ μαύρο, γκρί, ένα άλλο σκούρο μονοχρωμο ψιλολαδί και μαύρο με σχέδια (άσπρες γραμμές).

Αυτά προς το παρόν....

melsaltas
09/08/2006, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Σήμερα δοκίμασα το Arai Astro R, το Uvex Helix (full Carbon) και το Schuberth S1. Δεν δοκίμασα κανένα Shoei γιατι δεν βόλεψε να πάω στο αντίστοιχο μαγαζί.
Το Arai μου έκατσε καλά. Οκ.
Το Uvex εντυπωσιακά ελαφρύ. Σαν να μην φοράς κράνος...Ωραίο και συμαζεμένο. Καλή εφαρμογή σε μένα.
Το Schuberth μ'άρεσε πιο πολύ απο όλα από άποψη εφαρμογής. Άνετο, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και με το που το έβαλα και έκλεισα την ζελατίνα-συγκριτικά με τα άλλα- κατάλαβα αμέσως να "απομονώνομαι¨από το περιβάλλον. Ευχάριστη έκπληξη η δεύτερη ζελατίνα φιμέ από μέσα. Μειονέκτημα για πολλούς τι παροχημένο design, για΄μένα όχι. Μαρέσει. Στενοχωρήθηκα όμως γιατί μου είπαν στο μαγαζί πως δεν βγαίνει σε άλλα χρώματα παρα μόνο σε αυτά που είδα, δηλ μαύρο, γκρί, ένα άλλο σκούρο μονοχρωμο ψιλολαδί και μαύρο με σχέδια (άσπρες γραμμές).

Αυτά προς το παρόν....




ΧΡΩΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ......
ΜΗΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ (ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑΣ) ΔΕΝ ΕΙΧΕ........
ΜΠΕΣ WWW.SCHUBERTH.DE ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ MOTOPARK (ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΙ, ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΟΣ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ) ΚΑΙ ΔΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.
ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΡΜ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ (ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ) ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ.

ΦΙΛΙΚΑ
ΜΕΛΕΤΗΣ

Kostas NL
09/08/2006, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lanegan
Σήμερα δοκίμασα το Arai Astro R, το Uvex Helix (full Carbon) και το Schuberth S1. Δεν δοκίμασα κανένα Shoei γιατι δεν βόλεψε να πάω στο αντίστοιχο μαγαζί.
Το Arai μου έκατσε καλά. Οκ.
Το Uvex εντυπωσιακά ελαφρύ. Σαν να μην φοράς κράνος...Ωραίο και συμαζεμένο. Καλή εφαρμογή σε μένα.
Το Schuberth μ'άρεσε πιο πολύ απο όλα από άποψη εφαρμογής. Άνετο, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και με το που το έβαλα και έκλεισα την ζελατίνα-συγκριτικά με τα άλλα- κατάλαβα αμέσως να "απομονώνομαι¨από το περιβάλλον. Ευχάριστη έκπληξη η δεύτερη ζελατίνα φιμέ από μέσα. Μειονέκτημα για πολλούς τι παροχημένο design, για΄μένα όχι. Μαρέσει. Στενοχωρήθηκα όμως γιατί μου είπαν στο μαγαζί πως δεν βγαίνει σε άλλα χρώματα παρα μόνο σε αυτά που είδα, δηλ μαύρο, γκρί, ένα άλλο σκούρο μονοχρωμο ψιλολαδί και μαύρο με σχέδια (άσπρες γραμμές).

Αυτά προς το παρόν....

Βγαίνει και σε μπλέ - γκρι το Schuberth S1

:beer:

Capablanca
10/08/2006, 09:24
geia sas paidia kai apo emena...kainourio melos opote san dwro kalwsorismatos tha ithela mia apantisi:p
epeidi einai terastio to forum oson afora ta krani den kserw an brika kai to katallilo thema gia na thesw tin erwtisi...anyway...
eixa skopo kai gw na parw ena fovero kranos dinontas sxedon to miniatiko lol opws eipe kapoios filos...omws mou ekanan dwro (ena diko mou atomo) ena MT kai to montelo einai razor,sxetika ftino kranos alla me tis prodiagrafes tou kai ta ola tou,me poli kali efarmogi ktl.kapote tha to fobomoun alla meta tis teleutaies sigklonistikes apokalipseis apo kapoia post pou diavasa:) den briskw ton logo na min to empisteutw ki argotera blepoume.mipws kaneis exei kapoia empeiria me to sxetiko kranos ki an genika kapoios kserei tin etairia...na me simboulepsete...
p.s sorry alla eimai ligo kainourios sto xwro:blush:
prokeitai gia xrisi san auti pou antiproswpeuei to fz6...pantou!!alla genika eimai "sinetos" - kai xwris poli moto gp anisixies- odigos.euxarisw
:winka: