PDA

View Full Version : Έπεσα, ωσάν τον βλάκα



Tsakalaki
06/08/2006, 13:13
Έπεσα, ωσάν τον βλάκα


Ημέρα: Κυριακή 6 Αυγούστου 2006
Ώρα: Μεσημέρι, ο ήλιος καίει για… όλους, 13:48 μ.μ.
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Κέντρο, Μητροπόλεως 6 (Λαδάδικα)
Τι κάνω εκεί: Εκεί δουλεύω….
Πως έπεσα: Ντρέπομαι, αλλά θα σας πω…




Ξεκινώ από το σπίτι του κολλητού μου, χαλαρός και άνετος να πάω στη δουλειά. Με μια μικρή στάση στο σπίτι μου, φτάνω στο προορισμό μου. Ανεβαίνω το πεζοδρόμιο, ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία όπου βρίσκεται το γραφείο. Σβήνω το μηχανάκι, κατεβάζω το ποδαράκι και ετοιμάζομαι για αποβίβαση……Ουπς…..Νόμιζα ότι κατέβασα το ποδαράκι….Μόλις κατεβάζω αυτό το παπαράκι που λέτε, και νομίζω πως είναι όλα καλά, γυρνάω το τιμόνι και είμαι έτοιμος να βάλω το κλειδί στο off….Τι έγινε ρε παιδιά….οπα, οπα, οπα, όπα….πέφτω ρε, γλιστράω, τι έγινε, το παδάρκι που είναιαιαιαιαιαιαιαιαι. Στράουπ. Το μηχανάκι πάνω στο π΄δι μου, το φλασάκι ανοίγει στα δυο…Ε, όχι ρε πούστη μου….με είδε κανένας. Τι ντροπή……ΟΥΦ, δεν υπάρχει ψυχή, πάλι καλά…..μα πως έπεσα ο μαλάκας…..Τα νεύρα μου τσατάλια, ο ιδρώτας τρέχει από παντού, το μηχανάκι πεσμένο πάνω στο πεζοδρόμιο, με τον πλέον ηλίθιο τρόπο…..Με τη βοήθεια ενός τύπου (ναι σαι καλά, ούτε που σε ξέρω, ούτε που θα το διαβάσεις αυτό αλλά να σαι καλά….) το σηκώνω και προσπαθώ να δω αν έσταξε τίποτα…..και έσταξε….




Και τώρα έρχεται η δική σας βοήθεια, η βοήθεια όλων όσων έχουν V-strom 650….. η ξέρουν από αυτά….Έτρεξε λίγο από το πράσινο υγρό που υπάρχει σε ένα μικρό κουτάκι στη μηχανή…..τι έγινε; Είναι σημαντικό; Μπορώ να το ξανακαβαλήσω….Η άγνοια με κάνει να τα ρωτάω αυτά, αλλά θέλω απαντήσεις…..



Ε, και μη πείτε πουθενά πως το Tsakalaki έπεσε επειδή δεν έβαλε καλά το ποδαράκι….οκ;

AFTER
06/08/2006, 13:27
Σου εφυγε υγρο ψυγειου
Δες αν εχει φυγει καμια ταπα ή καποιος σωληνας

Tsakalaki
06/08/2006, 14:12
ούτε η τάπα έφυγε, ούτε κανένας σωλήνας, ευτυχώς....... thanx αδερφέ.....:beer:

b_bong12
06/08/2006, 14:18
το ιδιο εχω παθει και εγω.2 φορες.
Ειχα ανεβασει τη μηχανη στο paddock stand τη μια να τσεκαρω πως γυρναει η αλυσιδα(αν ηθελε σφιξιμο) και την δευτερη για να δω αν στραβωσε ο πισω τροχος γιατι ειχα πεσει σε λακκουβα. Ως γνωστον πρεπει να σηκωσεις το stand για να μπει η ταχυτητα.

Καταλαβαινετε τι εγινε. Η πρωτη δεν ηταν και τοσο επωδυνη γιατι καταφερα να το κρατησω ορθιο.
Αλλα τη δευτερη φορα δεν τα καταφερα και η μηχανη εσκασε(παλι καλα) πανω σε κατι ποδηλατα που εχω στην ακρη στο γκαραζ.Λειτουργησαν σαν μαξιλαρια.
Ολο και κατι παντως θα χυθει.Στην προκειμενη περιπτωση εχασα βενζινη και στραβωσε ο αριστερος καθρεφτης.
Αλλα ειναι μαλακια οντως.
Αλλη μια φορα,με το σκουτερακι τοτε,παω να κατσω στη σελα και λογω του δρομου-καθρεφτη και ψιλολιωμενης σολας παπουτσιου,γλυστρισε το δεξι ποδι και το σκουτερ εσκασε κατω σαν πεπονι.
Αυτο ειναι για γελιο

mykoniatis
06/08/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Έπεσα, ωσάν τον βλάκα


Ημέρα: Κυριακή 6 Αυγούστου 2006
Ώρα: Μεσημέρι, ο ήλιος καίει για… όλους, 13:48 μ.μ.
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Κέντρο, Μητροπόλεως 6 (Λαδάδικα)
Τι κάνω εκεί: Εκεί δουλεύω….
Πως έπεσα: Ντρέπομαι, αλλά θα σας πω…




Ξεκινώ από το σπίτι του κολλητού μου, χαλαρός και άνετος να πάω στη δουλειά. Με μια μικρή στάση στο σπίτι μου, φτάνω στο προορισμό μου. Ανεβαίνω το πεζοδρόμιο, ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία όπου βρίσκεται το γραφείο. Σβήνω το μηχανάκι, κατεβάζω το ποδαράκι και ετοιμάζομαι για αποβίβαση……Ουπς…..Νόμιζα ότι κατέβασα το ποδαράκι….Μόλις κατεβάζω αυτό το παπαράκι που λέτε, και νομίζω πως είναι όλα καλά, γυρνάω το τιμόνι και είμαι έτοιμος να βάλω το κλειδί στο off….Τι έγινε ρε παιδιά….οπα, οπα, οπα, όπα….πέφτω ρε, γλιστράω, τι έγινε, το παδάρκι που είναιαιαιαιαιαιαιαιαι. Στράουπ. Το μηχανάκι πάνω στο π΄δι μου, το φλασάκι ανοίγει στα δυο…Ε, όχι ρε πούστη μου….με είδε κανένας. Τι ντροπή……ΟΥΦ, δεν υπάρχει ψυχή, πάλι καλά…..μα πως έπεσα ο μαλάκας…..Τα νεύρα μου τσατάλια, ο ιδρώτας τρέχει από παντού, το μηχανάκι πεσμένο πάνω στο πεζοδρόμιο, με τον πλέον ηλίθιο τρόπο…..Με τη βοήθεια ενός τύπου (ναι σαι καλά, ούτε που σε ξέρω, ούτε που θα το διαβάσεις αυτό αλλά να σαι καλά….) το σηκώνω και προσπαθώ να δω αν έσταξε τίποτα…..και έσταξε….




Και τώρα έρχεται η δική σας βοήθεια, η βοήθεια όλων όσων έχουν V-strom 650….. η ξέρουν από αυτά….Έτρεξε λίγο από το πράσινο υγρό που υπάρχει σε ένα μικρό κουτάκι στη μηχανή…..τι έγινε; Είναι σημαντικό; Μπορώ να το ξανακαβαλήσω….Η άγνοια με κάνει να τα ρωτάω αυτά, αλλά θέλω απαντήσεις…..



Ε, και μη πείτε πουθενά πως το Tsakalaki έπεσε επειδή δεν έβαλε καλά το ποδαράκι….ο
__________________
:sun: :sun: παλι καλα υπαρχουν και αλλα χειροτερα ολα καλα :beer: μη στεναχωριεσαι ξερω ειναι το γαμοτο!τα ιδια ειχα παθει με το kle gia mia fora ΤΛΣ. τωρα το υγρο που λες πρεπει να ειναι το ψυκτικο τιποτα αλλο?? δεν νομιζω τσεκαρισε το δοχειο ανοιγοντας τη νσελα κατο απο το ντεποζιτο θα δεις το ασπρο πλαστικο κοιτα εκει κανενα λαστιχακι υπερχειλιση??ολα καλα !!!

lyk0s
06/08/2006, 16:18
Μην αγχωνεσαι ρε τσακαλακι...συμβαινουν αυτα...και εγω εχω πεσει ετσι(και χειροτερα) και οι περισσοτεροι υποθετω...

Παντως σε ενοιαξε περισσοτερο αν σε εβλεπαν αλλοι και οχι οτι επεσες;

Μου θυμιζεις εναν φιλο μου που δεν μπορεσε να "ολοκληρωσει" με μια λογω "τεχνικων δυσκολιων" και αυτο που σκεφτονταν ηταν οτι θα το πει στις φιλες της και τι θα πουν(που δεν τις ηξερε!) και οχι που δεν την πηδηξε αφου ηταν ψιλο one night κτλ και δεν την ξαναειδε...

Το θεμα δεν ειναι αν θα πεσεις αλλα αν θα σηκωθεις ξανα...

kalant
06/08/2006, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Έπεσα, ωσάν τον βλάκα


Ημέρα: Κυριακή 6 Αυγούστου 2006
Ώρα: Μεσημέρι, ο ήλιος καίει για… όλους, 13:48 μ.μ.
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Κέντρο, Μητροπόλεως 6 (Λαδάδικα)
Τι κάνω εκεί: Εκεί δουλεύω….
Πως έπεσα: Ντρέπομαι, αλλά θα σας πω…




Ξεκινώ από το σπίτι του κολλητού μου, χαλαρός και άνετος να πάω στη δουλειά. Με μια μικρή στάση στο σπίτι μου, φτάνω στο προορισμό μου. Ανεβαίνω το πεζοδρόμιο, ακριβώς μπροστά από την πολυκατοικία όπου βρίσκεται το γραφείο. Σβήνω το μηχανάκι, κατεβάζω το ποδαράκι και ετοιμάζομαι για αποβίβαση……Ουπς…..Νόμιζα ότι κατέβασα το ποδαράκι….Μόλις κατεβάζω αυτό το παπαράκι που λέτε, και νομίζω πως είναι όλα καλά, γυρνάω το τιμόνι και είμαι έτοιμος να βάλω το κλειδί στο off….Τι έγινε ρε παιδιά….οπα, οπα, οπα, όπα….πέφτω ρε, γλιστράω, τι έγινε, το παδάρκι που είναιαιαιαιαιαιαιαιαι. Στράουπ. Το μηχανάκι πάνω στο π΄δι μου, το φλασάκι ανοίγει στα δυο…Ε, όχι ρε πούστη μου….με είδε κανένας. Τι ντροπή……ΟΥΦ, δεν υπάρχει ψυχή, πάλι καλά…..μα πως έπεσα ο μαλάκας…..Τα νεύρα μου τσατάλια, ο ιδρώτας τρέχει από παντού, το μηχανάκι πεσμένο πάνω στο πεζοδρόμιο, με τον πλέον ηλίθιο τρόπο…..Με τη βοήθεια ενός τύπου (ναι σαι καλά, ούτε που σε ξέρω, ούτε που θα το διαβάσεις αυτό αλλά να σαι καλά….) το σηκώνω και προσπαθώ να δω αν έσταξε τίποτα…..και έσταξε….




Και τώρα έρχεται η δική σας βοήθεια, η βοήθεια όλων όσων έχουν V-strom 650….. η ξέρουν από αυτά….Έτρεξε λίγο από το πράσινο υγρό που υπάρχει σε ένα μικρό κουτάκι στη μηχανή…..τι έγινε; Είναι σημαντικό; Μπορώ να το ξανακαβαλήσω….Η άγνοια με κάνει να τα ρωτάω αυτά, αλλά θέλω απαντήσεις…..



Ε, και μη πείτε πουθενά πως το Tsakalaki έπεσε επειδή δεν έβαλε καλά το ποδαράκι….οκ;


__________________

φιλε μου κατι παρομοιο ειχα κι εγω αλλα ειχα και απωλειες ομως...

σπαμενος αντιχειρας και ραγισμα στον Καρπο...

απο την προσπαθεια να την συγκρατησω μου γυρισε το χερι...

αν δεν κανω λαθος πριν 2-3 μερες δεν το πηρες το v-strom?

ενταξει δεν τρεχει τιποτα συμβαινουν αυτα, εσυ να'σαι καλα...

για το υγρο δεν ξερω, θα σου πουν οι επομενοι...

kalant
06/08/2006, 16:31
υπαρχουν και χειροτερα...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18087&highlight=%E3%EA%E1%ED%F4%E5%EC%E9%E1

Bil
06/08/2006, 16:33
Καταρχήν να ευχηθώ "περαστικά" στο μωράκι σου... Το ίδιο είχα πάθει και εγώ με BROS ....μπροστά στην μητέρα μου, οπότε εκτός από πληγωμένο BROS και αξιοπρέπεια, είχα να αποκαταστήσω και την εμπιστοσύνη που μου έδειχνε....

Ας είναι αυτά συμβαίνουν (αρκεί να μην ξανασυμβούν...;) )

Το υγρό κατα πάσα πιθανότητα είναι ψυκτικό υγρό. Κοίτα προληπτικά το ψυγείο και όλες τις σψληνώσεις του...

Tsakalaki
06/08/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s


Παντως σε ενοιαξε περισσοτερο αν σε εβλεπαν αλλοι και οχι οτι επεσες;


:rotflmao: Όχι ρε συ...πλάκα έκανα....:rotflmao:

tsiros_temp
06/08/2006, 17:08
Ρε tsakalaki, μη μασάς ρε συ... τί να πω εγώ που στην πρώτη μου βόλτα μετά το δίπλωμα έφυγα σε γκρεμό...

Η λύση για το ποδαράκι είναι απλή: όποτε το κουνάς (άνοιγμα κλείσιμο) να το κοιτάς.

Tsakalaki
06/08/2006, 17:16
Και να μην το ήξερα, το έμαθα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.......Μα η στιαπου είναι πως το κούνησα, το έβγαλα το μημενογα το ποδαράκι. αλλάυτό γλίστρησε και επέστρεψε στη θέση του. Μέχρι να το καταλάβω όμως...






Α, δεν σας είπα ...




Πρέπει να αλλάξω το αριστερό μπροστινό φλας...δεν αναβοσβήνει όπως κάνουν τα υπόλοιπα 3:bigcry: και είναι η δεύτερη φορά που το αλλάζω το συγκεκριμένο.....





Πω ρε στηπού μου, πάλι εκνευρίστηκα τώρα που θυμίθηκα το σαούλι στο ίσωμα που έφαγα....:cry:

tsiros_temp
06/08/2006, 17:29
ααα... γιατί κλαις βρε! ηρέμησε. Σκέψου ότι δεν έφυγες σε κανένα γκρεμό και θα είναι όλα καλά. Αν δε σε βοηθήσει ούτε αυτό, θα σου πω για τότε που πήγα να πλύνω την αλυσίδα... :look:

Tsakalaki
06/08/2006, 17:37
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:


Ξέρεις, είναι φορές που δεν εκριμάς αυτός που έχεις......




Άντε, τέλος καλό, όλα καλά....



Όσο είμαι όρθιος, και βγαίνω όρθιος απο τέτοιες μαλακίες, θα το καβαλάω....


Γερά, μάγκες και το άλλο σκ Σέρρες στη πίστα, για να λιώσει το κορμάκι μας.....:wave2:

beholder
06/08/2006, 20:40
tsakalaki μην στενοχωριεσαι. Ειναι απο αυτα που λες οτι δεν θα τυχουν ποτε σε μενα και τελικα εχει τυχει σε ολους μας.
Ξερω οτι σε καινουργια μοτο ποναει λιγο αλλα ολα μεσα στο προγραμμα ειναι
Πιστευω οτι ολες αυτες οι μικροατυχιες σε κανουν πιο προσεκτικο στη πορεια
Οταν ετυχε σε μενα αισθανθηκα τοσο λαλακας που απο τη τσαντιλα μου τη σηκωσα επανω λες και ηταν πουπουλο Ουτε που καταλαβα τα 200 κιλα της.

Το πρασινο υγρο ειναι απο το κυκλωμα του αντιψυκτικου οποτε εαν χυθηκε πολυ απλα συμπληρωσε
Εαν ηταν λιγο δεν τρεχει τιποτε Απλα τσεκαρισε το για να δεις τη σταθμη.

blueblack
06/08/2006, 21:19
AMAN ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.........

Έτσι πού τό είπες γιά τό πράσινο ύγρό....τόν έξορκιστή μού θύμισες.....!!!!!!!!!!!
Τό ύγρό πού σού έφυγε είναι κατά πάσα πιθανότητα Παραφλού.........
Τώρα άν είναι άπό ύπερχύλιση τή γλύτωσες.......άλλά ίσως είναι άπό κάτι πού ζορίστηκε....κολλάρο, τάπα, σφιχτήρα....κ.λ.π.
παρακολούθα το......
άν ζεσταθεί τό μηχανάκι μπορεί νά ξαναξεράσει......
ΑΝΤΕ.........ΟΡΘΙΟΣ........!!!!!!!!!!!


:wave2:

Vstrommer71
06/08/2006, 22:54
Καλα,σιγα το πρωτοτυπο γεγονος.Το ελαφρυ βεστρομακι απαξ ακινητο γειρει πανω απο καμμια τριανταρια μοιρες,αντε να το κρατησεις!Κανεις ενα....ζντουπ και παιρνεις το μηχανακι ξαπλα αγκαλια:mad:
Τεσπα,το φλασακι ειναι το πρωτο που σπαει στο γκντουπ.Με 30 ευρουδακια το αλλαζεις(και κανεις και μια δεηση υπερ του φλασακιου που "αφησα" στην Μ.Κερνιτσας,μεγαλη η χαρη της φτου φτου):D :D

alximistis
07/08/2006, 05:07
Ρε... τσάκαλε...
μην τρελαίνεσαι ρε! Και τι έγινε; Σιγά. Τίποτα δεν έγινε. Ότι έχει συμβεί σε όλους!
Αυτή είναι η δουλειά αυτών των πτώσεων της π.....ς. Να αισθάνεσαι χαζός. Αλλά μην μασάς.
Δεν τρέχει μία!
Απλώς να θυμάσαι πάντα πόσο εύκολα πέφτει το άλογο σου... εσένα βοηθάει.
Καλούς δρόμους...

Vezouvios
07/08/2006, 06:53
ελα μωρε που ντρεπεσε κιολας!!!!
ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ!!
και οποιος πει το αντιθετο ειναι ψευτης..
!!!!!
Αντι να στεναχωριεσε γελα με την στιγμη!
Οσο αφορα το φλας,σε καθε πτωση ειναι σιγουρο!!!
Για το ψυκτικο υγρο,εαν χυθηκε λιγο,DONT WORRY!!

latris mixanis
07/08/2006, 11:09
Όλα καλά!!!

:wave2:

Tsakalaki
07/08/2006, 11:13
Αυτός λοιπόν ήταν ο λόγος που μπήκα σε αυτή τη μεγάλη e-παρεα...... για να μπορώ να έχω "κοντά" μου όλους εσάς, να μου συμπαραστέκεστε έστω και στη βλακεία που μου συνέβη, να μου λέτε την άποψή σας, να σας ακούω και να παρηγοριέμαι.....Όχι τίποτε άλλο, αλλά επειδή δεν έχω πολλούς ανθρώπους να καταλαβαίνουν το δέσιμο ενός ανθρώπου με ένα άψυχο - γι' αυτούς - δίκυκλο.....




ΥΓ1: Αυτό το παραφλού που λέτε, πράσινο είναι το άτιμο;;; Και εγώ νόμιζα πως το μηχανάκι έχει ένα κουτάκι γεμάτο με AVA για τα πρώτα πλυσίματα......


ΥΓ2: Και πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, να 'μαστε όλοι καλά, και πάντα όρθιοι.....ακόμα και μετά απο τπώσεις, πάλι εκεί, στις επάλξεις.....



:beer:

Tsakalaki
07/08/2006, 11:18
Ευχαριστώ αδέρφια.....



Να είστε όλοι καλά.....

ΥΓ1: Το μηχανάκι δεν είναι καινούργιο, το έχω εδώ και ένα χρόνο, και πάλι όμως με χάλασε η εικόνα του...να΄έχει απλώσει την αρίδα του στο πεζοδρόμιο....






Και κάτι σημαντικό....



Καθότι αυτή είναι η δεύτερη πτώση απο τα αριστερά...το καγκελάκι έχει μπει αρκετά, ώστε να βρίσκεται ένα χιλιοστό απο το πλαστικό.....



Πρέπει να το αλλάξω;;;;; να πάω στο συνεργείο να το ζμπρώξει προς τα έξω;;;;


Τι κάνουμε μάγκες;;;;;;





:beer:

Vezouvios
07/08/2006, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Ευχαριστώ αδέρφια.....



Να είστε όλοι καλά.....

ΥΓ1: Το μηχανάκι δεν είναι καινούργιο, το έχω εδώ και ένα χρόνο, και πάλι όμως με χάλασε η εικόνα του...να΄έχει απλώσει την αρίδα του στο πεζοδρόμιο....






Και κάτι σημαντικό....



Καθότι αυτή είναι η δεύτερη πτώση απο τα αριστερά...το καγκελάκι έχει μπει αρκετά, ώστε να βρίσκεται ένα χιλιοστό απο το πλαστικό.....



Πρέπει να το αλλάξω;;;;; να πάω στο συνεργείο να το ζμπρώξει προς τα έξω;;;;


Τι κάνουμε μάγκες;;;;;;





:beer:

Να το αλλαξεις???
αρ γιου κρειζη μαν???
Βγαλτο δωστο μια με την βαρια,ριξτου ενα σπρει μαυρο και τελος!!!
Εαν τωρα βλεπεις οτι αρχιζει και κανει συντονισμο στις 6000 rpm που εκει το κανει συνηθως,αλλαξε το ,,αλλα και γι αυτο εχω την λυση!!:wave2:

Tsakalaki
07/08/2006, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
αρ γιου κρειζη μαν???
Βγαλτο δωστο μια με την βαρια,ριξτου ενα σπρει μαυρο και τελος!!! Εαν τωρα βλεπεις οτι αρχιζει και κανει συντονισμο στις 6000 rpm που εκει το κανει συνηθως,αλλαξε το ,,αλλα και γι αυτο εχω την λυση!!:wave2:




Thanx αδερφέ.... επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την αμάθεια, έπρεπε να ρωτήσω.... όσο για το αν αι αμ κρέιζι....... ε φτάνει, βαρέθηκα να απαντώ σ' αυτή την ερώτηση....ναι._

tsakalaki 650
08/08/2006, 15:55
Έλα ρε συνονόματε σίγα δεν τρέχει και τίποτα. Δεν νομίζω να υπέρχει άνθρωπος που να μη του έχει πέσει η μηχανή.
Μακάρι να είναι τέτοιες οι πτώσεις σου θα είσαι τυχερός.
Πάντως το στάντ της μηχανής μας το πλαινό εννοώ είναι πολύ εύκολο να κλείσει οπότε καταλαβαίνεις πως αυτά δεν είναι τίποτα.
όσο για το συναίσθημα πάλι το ίδιο είναι για όλους, είναι της στιγμής.
Πάντα όρθιος φιλαράκι.

kakofonixx
08/08/2006, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Καθότι αυτή είναι η δεύτερη πτώση απο τα αριστερά...το καγκελάκι έχει μπει αρκετά, ώστε να βρίσκεται ένα χιλιοστό απο το πλαστικό.....



Πρέπει να το αλλάξω;;;;; να πάω στο συνεργείο να το ζμπρώξει προς τα έξω;;;;


Τι κάνουμε μάγκες;;;;;;
Παρε ενα λοστο και ισιωσε το μονος σου κρατωντας κοντρα στα πλαστικα :lol:
Α! ναι! και μετα περνα απο τον κοντινοτερο αντιπροσωπο για νεα πλαστικα :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
πλακα κανω, νταξ?


Αρχικά δημιουργήθηκε από tsakalaki 650
Πάντως το στάντ της μηχανής μας το πλαινό εννοώ είναι πολύ εύκολο να κλείσει οπότε καταλαβαίνεις πως αυτά δεν είναι τίποτα.
Γι'αυτο καλο ειναι να αφηνουμε παντα μια ταχυτητα, ωστε να μην μπορει να μετακινηθει η μηχανη ;)

Tsakalaki
08/08/2006, 21:04
Kakofonix....πόσο κάνουν τα καινούργια πλαστικά;:rotflmao:

kakofonixx
08/08/2006, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Kakofonix....πόσο κάνουν τα καινούργια πλαστικά;:rotflmao:

Μπορεις να τα βγαλεις τελειως...
Θα εισαι ο πρωτος που θα εχει vstrom naked!:lol: :lol:
Μουαχαχαχαχαα!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

quintezz
08/08/2006, 21:52
Μην αγχώνεσαι ρέε! Σε όλους μας έχει συμβεί. Εμένα μου έπεσε μια μέρα με τον ίδιο τρόπο.... Το γέλιο όμως ήταν όταν την έριξα την επομένη μπροστά στο μαγαζί μου (καφέ-μπαρ) ... Πώς ??χάχα. πήγα να δείξω σε κάτι φίλους πως μου έπεσε την προηγούμενη, πιστεύοντας πως θα την κρατήσω. Συζητάγαμε για πεσίματα, σηκώνομαι , πάω στη μηχανή (transalp) και αρχίζω ..λοιπόν μάγκες τους λέω(γεμάτος από μαγκιά εγώ έτσι ??που να ξερα την ξεφτίλα που ερχόταν!!), κατεβάζω ποδαράκι, δεν περνώ χαμπάρι ότι δεν κατέβηκε καλά(αναπαράσταση τώρα έτσι? μπροστά τους)
πάω να κατέβω και μου φεύγει η μηχανή έτσι, ΕΤΣΙ ....ΕΤΣΙ.... ΕΤΣΙ.... ρε μου φεύγει αλήθεια. ρε βοηθήστε ρεεε αλήθεια λέω… χμ χμ χμ έλα και την κράτησα χμ χμ άντε χμ σκράουστσ ΜΠΑΜ ρόμπα εγώ με 60 άτομα να με βλέπουν ,και την παρέα να μην μπορεί να σηκωθεί από τα γέλια, ακόμα όταν με βλέπουν να σκάω με την μηχανή γελάνε πριν καν σταματήσω.. Άστα! γιαυτό σου λέω ..μην αγχώνεσαι (πάντως αυτά τα μαμιμένα σίδερα κάνουν δουλειά) .
Να μα΄στε καλά , και μόνο τέτοια αστεία, γελοία και ανώδυνα πεσίματα να έχουμε.. μόνο τέτοια!!!!