PDA

View Full Version : esas pote itan i "prwti fora" ?



ntamigio
26/05/2004, 22:04
sunadelfoi sunagwnistes !

kata8etw enwpiwn sas ena kauto 8ema....to pws itas kai pote, i prwti sas fora !

ennooume fusika i prwti fora pou pesate apo to dikuklo...eite diko sas,eite daneiko,eite otidipote allo !

8a balw egw prwtos to li8araki mou sto magiko auto paramu8i,kai ksekinaw eu8us amesws me ti diki mou empeiria !

itan apogeuma, autos tin koitouse apo makria, kai auti tou fwnaze..."ela na se doume....ela na doume an mporeis na me baleis anamesa sta podia sou..." (milame gia mia despoinida Kawasaki ER 400)
kai ekei o mikros kai abgaltos nearos dokimase...kai dextike tin prosklisi-proklisi...kai anebike

stin arxi itan ola kala....me tin prwti na tsoulaei,na leei mesa tou "xm..eukolo fainetai..." alla ksafnika na teleiwnei i asfaltos kai na prepei na stripsei.Kapou ekei to timoni arxise na barainei, o mexri tote ksenoiastos kabalaris na arxizei na ta kanei epanw tou kai mesa ston paniko tou na pataei to sumplekti,kai na dinei kai gkazi tautoxrona.....
i empeiri kuria (exei ksepetaksei pollous nearous) katalabe oti ton exei tou xeriou tis...allos enas pou pige na brei ton antrismo tou alla sto prosklitirio maxis itan apwn....tous eixe bare8ei pia.....opote apofasise na parei ton elegxo sta xeria tis....etsi loipon to timoni estripse pio poli apo to anamenomeno,barune,to gkazi ourilaze kai oi strofes eixan piasei kokkina,..ola auta me patimeno to pisw freno kai sumplekti bebaiws bebaiws....kapou ekei o mikros kai anwrimos nearos exase tin isorropia tou kai egeire i ER400 sta aristera tou.....katafere na kratisei ta 180 kila tis (ma kane diaita epitelous agapi mou) or8ia,alla auta apofasisan aplws na allaksoun fora kai na ksaplw8oun apo ta deksia.A,fusika i ER400 einai apaitikiti gunaika kai tis aresei na einai PANTA apo panw.etsi o mikros mas filos (trekse trekse xarouli) bre8ike me mia ekriktiki amazona apo panw tou
ofeiloume na poume oti i amazona sta8ike kuria apenanti tou:ton filodwrise mono me ena skismeno agkwna, kai afou anapse tsigaro (kserete ti apolausi einai meta) tou edwse rantebou gia tin alli ebdomada.Autos efuge,alla me mia uposxesi na einai kaluteros tin epomeni fora !

(8a ksanar8w Ziko.....8a ksanar8w na ka8arisoume Ziko...)

ola auta perigrafoun ti DIKI MOU prwti fora,pou elabe xwra simera wra ebdomi braduni sto parking tou Village Cinemas Thessalonikis...opou kai ekana to prwto mou ma8ima gia diplwma !

H diki sas ?
perigrapste tin me oso to dunaton pio kautes,zoumeres leptomereies,kai afiste tin poiitiki sas pleura na megalourgisei !
:sun:

petridist
27/05/2004, 12:32
16 ετών (πολύύ παλιά)... Yamaha T50.. μόλις το έιχα αγοράσει.. πλακόστρωτο με λίγο αραιό χωματάκι... σαβούρντα στη στροφη...εγώ έμεινα ορθιος, το παπί πήγε λίγο πιο κάτω... χαλαρα σαν να μη συμβαίνει τίποτα το σήκωσα και δρόμο.. (ενώ είχα φτάσει παλμούς 450..:lol:)

α ρε τι ποιητής είμαι ε? την ομοιοκαταληξία την προσέξατε (ιαμβικός 15σύλλαβος λεμε... :evil: )

άντε γεια μας :beer: