PDA

View Full Version : Eρχονται οι Tool???



nickmonstro
07/08/2006, 12:31
Το ακουσα την παρασκευη το πρωι στον red fm και συγκεκριμενα στα παιδια που κανουν εκπομπη 6-10.

Ειπαν οτι ειχε κανονιστει να ερθουν Σεπτεμβριο αλλα τελικα ακυρωθηκε και ανακοινωθηκε ημερομηνια για 16 Δεκεμβριου

Μπηκα στο www.toolband.com και δεν εχει ανακοινωθει ακομα καποια ημερομηνια για Ελλαδα.

Γνωριζει κανενας φιλος/η τιποτα???

Sabre
07/08/2006, 12:33
ΘΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΠΕΛΕΚΟΥΔΙ ΛΕΜΕ!!!!!

ρε τι μας κάνεις μεσημεριάτικα.....:lol: :lol:

620
07/08/2006, 12:34
To sygkrotima spernei:D

nickmonstro
07/08/2006, 12:38
Ελα ρε σεις ξερετε πως χαρηκα που βρηκα και αλλους??????

Οι ανθρωποι ειναι γ@μ@τοι!!!!!

Δεν εχετε ακουσει τιποτα ετσι?

Sabre
07/08/2006, 12:50
Θα το ψάκσωμεν καλύτερα....Πάντως ούτε το toolshed.down λέει κάτι.Αλλά παίζουν Ιταλία!!!! :D

Λές????????

EVI
07/08/2006, 12:54
ακομα progresive παιζουν αυτοι????????????

οταν ειχαν βγει οι dream theatre σιχαθικα το progressive αυτο το συνοθυλεμα απο μεταλ fusion jazz κλπ κλπ ενα οργιο που κραταγε 3,5 ωρες το καθε τραγουδι

ετσι οταν πρωτακουσα tool με ξινισε *εχω μεινει ακομα στους πρωτογονους slayer πχ*

τωρα τι κανουν αυτοι?????????????????


οι tool εννοω


:wave2: :smokin:

Sabre
07/08/2006, 13:01
Και εγώ megadeth γουστάρω αλλά όταν άκουσα tool πρώτη φορά (το 93) κόλλησα με την πάρτη τους.
Οι tool παίζουν............


ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟΥΣ!!!!! :lol: :lol: :lol:

(οχι τις εντουροκάλτσες του δίπλα thread)

:lol: :lol:

nickmonstro
07/08/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ακομα progresive παιζουν αυτοι????????????

οταν ειχαν βγει οι dream theatre σιχαθικα το progressive αυτο το συνοθυλεμα απο μεταλ fusion jazz κλπ κλπ ενα οργιο που κραταγε 3,5 ωρες το καθε τραγουδι

ετσι οταν πρωτακουσα tool με ξινισε *εχω μεινει ακομα στους πρωτογονους slayer πχ*

τωρα τι κανουν αυτοι?????????????????


οι tool εννοω


:wave2: :smokin: Ευη στα δικα μου αφτια νομιζω οτι οι tool δεν εχουν καμια σχεση με theater αλλα ουτε και με τους slayer.

Παντως ειναι πολυ χασιμο η μουσικη τους.

Αν ακουσεις τα πρωτα τους αλμπουμ σε καποια σημεια ειχαν και ψιλοκαφρικες διαθεσεις αλλα οσο περνουσαν τα χρονια οριμαζαν

nickmonstro
07/08/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Και εγώ megadeth γουστάρω αλλά όταν άκουσα tool πρώτη φορά (το 93) κόλλησα με την πάρτη τους.
Οι tool παίζουν............


ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟΥΣ!!!!! :lol: :lol: :lol:

(οχι τις εντουροκάλτσες του δίπλα thread)

:lol: :lol: +10000

EVI
07/08/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Ευη στα δικα μου αφτια νομιζω οτι οι tool δεν εχουν καμια σχεση με theater αλλα ουτε και με τους slayer.

Παντως ειναι πολυ χασιμο η μουσικη τους.

Αν ακουσεις τα πρωτα τους αλμπουμ σε καποια σημεια ειχαν και ψιλοκαφρικες διαθεσεις αλλα οσο περνουσαν τα χρονια οριμαζαν

ααα καμμια σχεση με slayer σαφως ...εγω εχω μεινει εκει οχι οι tool
δε το εγραψα καλα


εχεις δικιο

αυτο το χασιμο ειναι μαλλον που με κουραζει

αλλα δε μπορω να αμφισβιτσω το γεγονος οτι εχουν πολυ λαο που τους ακολουθει

:wave2:

Sabre
07/08/2006, 13:16
Ρε άμα έρθουν, θα στήσουμε αντίσκηνο έξω απο την συναυλία!
Και θα φέρω και ασπιρίνες για όποιον θέλει!!!
:lol: :lol: :lol:

nickmonstro
07/08/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ααα καμμια σχεση με slayer σαφως ...εγω εχω μεινει εκει οχι οι tool
δε το εγραψα καλα


εχεις δικιο

αυτο το χασιμο ειναι μαλλον που με κουραζει

αλλα δε μπορω να αμφισβιτσω το γεγονος οτι εχουν πολυ λαο που τους ακολουθει

:wave2: Σε καταλαβαινω ρε συ!!!

:wave2:

Kizoku
07/08/2006, 13:53
Πλάκα μου κάνεις??? :eyepop: :eyepop:

Που, πόσο?

Σίγουρα πράγματα?

kakofonixx
07/08/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Ρε άμα έρθουν, θα στήσουμε αντίσκηνο έξω απο την συναυλία!
Και θα φέρω και ασπιρίνες για όποιον θέλει!!!
:lol: :lol: :lol:

Ολε!
Χρυσες δουλειες θα κανουν οι πωλωντες ειδη καμπινγκ!
:rotflmao: :rotflmao:
Παντα τετοια παιδια και μακαρι να βγει αληθινο!
Αν εχετε κανενα νεοτερο ενημερωστεεεεεεεεε :D


58069

nickmonstro
07/08/2006, 19:47
Λοιπον εψαξα και βρηκα τα παρακατω....

Ριξτε μια ματια

http://www.pop-rock.gr/news/preview_news.asp?category_id=78&NEWS_DATA_ID=51916

και

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?p=23163

Sabre
08/08/2006, 08:54
teaser :D

Δύσκολο να έρθει όλο το light show ελλάδα.....

Δεν μαμιέται.....

Ας έρθουν και ας παίξουν και στην αυλή μου (λέμε τώρα...) :bigcry:


58089

Alx 84
08/08/2006, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
teaser :D

Δύσκολο να έρθει όλο το light show ελλάδα.....

Δεν μαμιέται.....

Ας έρθουν και ας παίξουν και στην αυλή μου (λέμε τώρα...) :bigcry:

που μένεις είπαμε;;:D :D

Sabre
08/08/2006, 09:43
:lol: :lol: :lol: :lol:
:bawl: :bawl:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Θα είναι όπως στο "Παντρεμμένοι με παιδιά" που είχαν πάιξει οι Anthrax στο σαλόνι του Al Bandy!!!!

:lol: :lol: :lol:

Respect στον Al....btw

:lol: :lol:

nickmonstro
08/08/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
teaser :D

Δύσκολο να έρθει όλο το light show ελλάδα.....

Δεν μαμιέται.....

Ας έρθουν και ας παίξουν και στην αυλή μου (λέμε τώρα...) :bigcry: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

tools
08/08/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
:lol: :lol: :lol: :lol:
:bawl: :bawl:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Θα είναι όπως στο "Παντρεμμένοι με παιδιά" που είχαν πάιξει οι Anthrax στο σαλόνι του Al Bandy!!!!

Respect στον Al....btw



:a23: :a23:


μιας κ τωρα ειδα τα ποστ,

η ανακοινωση που μπηκε στο toolband κατι ελεγε για μερικες αλλαγες στην ευρωπαικη περιοδια τους που θα ανακοινωθουν ''απο στιγμη σε στιγμη'' κ οτι ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 16 ΔΕΚΕΜΒΡΗ.μερος τιμες κτλ ηταν ''soon to be anounced''...αυτη η ανακοινωση μπηκε στα news κ οχι στο tour section ομως.μετα απο 3-4 μερες ομως εμαθα(κ οντως ετσι ειναι,το τσεκαρα...) οτι η ανακοινωση ΑΛΛΑΞΕ και οτι αφορουσε στην αθηνα εξαφανιστηκε...

ειναι γεγονος οτι το κοινο στην ελλαδα τους ζηταει τρελα-οπως κ αλλου ομως...αυτη την στιγμη ειναι στην κορυφη,σπρωχνονται απιστευτα απο τα media κ παρολες τις κατα καιρους δηλωσεις τους,αν δεν δω τυπομενα εισιτηρια δεν πιστευω οτι θα ερθουν...
μακαρι να κανω λαθος...

nickmonstro
08/08/2006, 15:30
Μακαρι να ερθουν γιατι δεν τους βλεπω και για αρκετο καιρο μαζι

Καπου διαβασα οτι σκεφτονται μετα απο αυτη την περιοδεια να το διαλυσουν γιατι ο καθενας τους εχει και ενα συγκροτημα και δεν προλαβαινουν και τους tool μαζι.....:(

Μακαρι να ειναι μουφα αυτο....

tools
13/09/2006, 16:14
κοιτα να δεις τελικα......

http://www.didimusic.gr/dates/default.asp?ID=269

παει,χαλασε ο κοσμος............

Kizoku
13/09/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
κοιτα να δεις τελικα......

http://www.didimusic.gr/dates/default.asp?ID=269

παει,χαλασε ο κοσμος............

Άουτς!!!!

Το εισητήριο είναι ακριβό! :sick: :sick:

Αλλά ψήνομαι πολύ άσχημα γιατί οι Tool :a20: !!!

Anritsu
13/09/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ακομα progresive παιζουν αυτοι????????????

ετσι οταν πρωτακουσα tool με ξινισε *εχω μεινει ακομα στους πρωτογονους slayer πχ*

τωρα τι κανουν αυτοι?????????????????



:wave2: :smokin:


Καλά έιναι . Βγάλανε και δίσκο απο τα παλιά βγαλμένο , Christ Illusion λέγεται . Οσο για τους ΤΟΟΛ τα λέγαμε με τον νΙΚμονστρο εδώ και καιρό. Για θυμήσου Νικο !!

:beer: :wave2:

Alx 84
13/09/2006, 21:56
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

μέσα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sabre
13/09/2006, 22:53
18 Σεπτεμβρίου έξω απο το ticket house.
:a25: :a25: :a25:

Άντε γιατί έχω να δώ καλή συναυλία από το 93 με τους Metallica και τους Cult.

Ποιός χρειάζεται μετά χριστουγενιάτικο δώρο? :lol: Οτι καλύτερο έκατσε!!!

kakofonixx
13/09/2006, 23:08
:eyepop: :eyepop:
Ελα να μαζευομαστεεεεεεεε...

Η φωτογραφια στο site της didi music ειναι ολα τα λεφτα! :lol: :lol:

fantacid
13/09/2006, 23:23
ωραια!

οι ευχες μου σιγα-σιγα εκπληρωνονται!

μενουν SoaD k pink floyd(δυκολο,το ξερω!).........

Alx 84
13/09/2006, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ωραια!

οι ευχες μου σιγα-σιγα εκπληρωνονται!

μενουν SoaD k pink floyd(δυκολο,το ξερω!).........


κάνε κ καμία για τους In Flames...:winka:

fantacid
13/09/2006, 23:30
A! ξεχασα τους ΝΙΝ
αλλα το κοβω πιο δυσκολα κ απο τους p.f.!!!!!!

Sabre
14/09/2006, 08:40
Δέν έχετε mp3 της αγαπημένης σας μπάντας στο γραφείο?
Γουστάρετε ΚΑΙ τους Perfect circle?
Αν σας αρέσουν και οι Alice in chains ίσως και οι Deftones για τσεκάρετε εδώ

www.myspace.com/conroz

Πολύ καλή δουλειά απο την 39 Ολλανδέζα (όχι μικρή):lol:
με online player (προσοχή μην γονατίσετε την σύνδεση του γραφείου) με πολλά mp3 video και φωτό απο tool κ.α
Α!!! έχει και h.r giger μέσα.

Κανονίστε για συναυλία θα πάρουμε απουσίες

:look:

FLIPTOPBOX
14/09/2006, 13:23
Κι ομως ειναι αληθεια!

Θα λαλησουμε λεμεεεεεεεεε:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Οχι 52,και 100 τ'ασκαγα αερα.

Οι τυποι αλλου...

Alx 84
14/09/2006, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
Κι ομως ειναι αληθεια!

Θα λαλησουμε λεμεεεεεεεεε:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Οχι 52,και 100 τ'ασκαγα αερα.

Οι τυποι αλλου...

και τα 52 καλά είναι. μη το λές δυνατά και αλλάξουν γνώμη κ δούμε καμιά 100άρα!!!:winka: :lol: :lol:

FLIPTOPBOX
14/09/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
και τα 52 καλά είναι. μη το λές δυνατά και αλλάξουν γνώμη κ δούμε καμιά 100άρα!!!:winka: :lol: :lol:


Σαν κι αυτη που ριξαμε στους Αμερικανους ε?

Sabre
14/09/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
και τα 52 καλά είναι. μη το λές δυνατά και αλλάξουν γνώμη κ δούμε καμιά 100άρα!!!:winka: :lol: :lol:

Δέν θα τα λυπόμουνα να τα δώσω για να τους δώ...Οχι ότι μου τρέχουν απο τα μπατζάκια δλδ.:D
Αλλά καλύτερα 100 στους Tool παρά 60 και 70 στον κάθε παπάρα Tiesto και δέν συμαζεύεται.... (φτού κακά..πάλι κακή κουβέντα είπα)


:yuck:

kakofonixx
08/12/2006, 21:46
Θα παμε τελικαααααααααα?:wave2:
Παω αυριο για εισητηριο....
Θα βρω ή λετε να αργησα?


71568

nickmonstro
09/12/2006, 11:46
Λοιπον εμεινε μια βδομαδα μονο!!!!!:a2: :a2: :a2:

Και ερωτω...........Θα παει κανενας????

Ψαχνω παρεα γιατι ολοι οι φιλοι/ες μου ειναι του εντεχνου(βισση,βανδη,σφακιανακης,μαζωνακης κτλ) και δεν βρηκα κανενα να ερθει:(

Εαν καποιος/α θελει να ερθει να παμε μαζι ή να συναντηθουμε εκει ας στειλει πμ.

υ.γ. γιατι να μην φτιαξουμε μια κερκιδα του moto.gr???:lol: :lol: :lol:

:wave2:

fantacid
09/12/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
ειναι του εντεχνου(βισση,βανδη,σφακιανακης,μαζωνακης κτλ)
:wave2:



e? :eyepop:

nickmonstro
09/12/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
e? :eyepop: Προς τι η απορια???:confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

h_m_akis
09/12/2006, 15:50
tool??? μπλιαχχχ!!!


αυριο παιζουν οι BOOTSTROKE στο underworld λεμε... αντε ν'ακουσουμε λιγη αντρικη μουσικη, τουλες κι αηδιες...!!!:lol:






...και 52 ευρω! ρε ουυυυυυυστ...λιγη αξιοπρεπεια επιτελους στη μουσικη. κι εγω παλιοτερα τα εσκαγα κανονικα για καθε συναυλια αλλα οταν πηρα πρεφα τι πεζει με τα λαμογια εδω περα ξενερωσα και τωρα πηγαινω χωρις να σκαω μια. την νοοτροπια του "α,ερχονται οι ταδε και σκαω και 200 γιουρα να τους δω" την ειχα κι εγω καποτε αλλα πλεον δεν μου αρεσει αυτοι που τα εισπρατουν να φερονται σαν ζωα και να με λενε και μαλακα:mad: επειδη ολοι τα σκαμε(-γαμε) καθε χρονο οι συναυλιες ειναι 5e πανω... καντε ενα κοπο στο net να δειτε ποσο κοστιζει η ιδια/και η καθε συναυλια σε αλλες χωρες πχ. ισπανια,γερμανια,ιταλια κλπ. και σε τι χωρους γινονται και τα ξαναλεμε...



γι'αυτο Bootstroke και "Αθλητικη Κυριακη":winka: :D
(και 5 groups και 18e και χορο να φχαριστηθει η ψυχη σου!)


oi:wave2:

el_hymador
09/12/2006, 17:22
Tool ε?

Απλα εξαιρετικοι και ας μην ειμαι οπαδος της σκληραδας στον ηχο...

:a19:

fantacid
10/12/2006, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
tool??? μπλιαχχχ!!!


αυριο παιζουν οι BOOTSTROKE στο underworld λεμε... αντε ν'ακουσουμε λιγη αντρικη μουσικη, τουλες κι αηδιες...!!!:lol:






...και 52 ευρω! ρε ουυυυυυυστ...λιγη αξιοπρεπεια επιτελους στη μουσικη. κι εγω παλιοτερα τα εσκαγα κανονικα για καθε συναυλια αλλα οταν πηρα πρεφα τι πεζει με τα λαμογια εδω περα ξενερωσα και τωρα πηγαινω χωρις να σκαω μια. την νοοτροπια του "α,ερχονται οι ταδε και σκαω και 200 γιουρα να τους δω" την ειχα κι εγω καποτε αλλα πλεον δεν μου αρεσει αυτοι που τα εισπρατουν να φερονται σαν ζωα και να με λενε και μαλακα:mad: επειδη ολοι τα σκαμε(-γαμε) καθε χρονο οι συναυλιες ειναι 5e πανω... καντε ενα κοπο στο net να δειτε ποσο κοστιζει η ιδια/και η καθε συναυλια σε αλλες χωρες πχ. ισπανια,γερμανια,ιταλια κλπ. και σε τι χωρους γινονται και τα ξαναλεμε...



γι'αυτο Bootstroke και "Αθλητικη Κυριακη":winka: :D
(και 5 groups και 18e και χορο να φχαριστηθει η ψυχη σου!)


oi:wave2:

ναι ρε φιλε καλα τα λες, καποιοι εκμεταλευοντε την αγαπη μας για τη μουσικη κ τη ψωρα μας να δουμε αυτους που μας κρατανε συντροφια στα καλα, στα κακα, κ οποιαδηποτε στιγμη το θελησουμε

τους τοολ περιμενα να τους δω χρονια κ κατι μεσα μου, μου ελεγε οτι σιγα μην ερθουν ποτε ελλαδα........κ τωρα τι ακουω????
οτι ναι ερχονται! κ μπορω να ικανοποιησω ενα ακομα "ονειρο" μου!!!
μετα απο λιγο ρωτας...........ποτε ερχονται? ποτε βγαινουν τα εισητηρια? ποσο?
ΠΟΣΟ????????:eyepop:

γμσετα δλδ!
κ σκεψου οτι εγω που ΔΕΝ ειμαι αθηνα θελω αλλα τοσα για να μπορεσω να τους δω!

κ το σκεφτομαι πολυ εαν θα κανω την κινηση να κατεβω.....το ξερω ομως οτι θα το μετανιωσω αργοτερα, εαν δεν!

ελπιζω ομως να βρεθει μια ευκαιρια να τους δω καποια αλλη φορα κ μακαρι καπου αλλου(εκτος ελλαδας)
το ιδιο ελπιζω κ με τον μανσον, ναι μεν τον ειδα στη μαλακασα αλλα ελπιζω να τον δω εξωτερικο με φουλ στειτζ κ 100κ κοσμο να γινετε της πουτ@νας οπως θα επρεπε κ εδω!

αλλα στην ελλαδα ειναι ακομα "προβληματικες" οι συναυλιες......πανω απο 10κ κοσμο θεωρειτε μεγαλη συναυλια!!!:hypnotize

nickmonstro
10/12/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ναι ρε φιλε καλα τα λες, καποιοι εκμεταλευοντε την αγαπη μας για τη μουσικη κ τη ψωρα μας να δουμε αυτους που μας κρατανε συντροφια στα καλα, στα κακα, κ οποιαδηποτε στιγμη το θελησουμε

τους τοολ περιμενα να τους δω χρονια κ κατι μεσα μου, μου ελεγε οτι σιγα μην ερθουν ποτε ελλαδα........κ τωρα τι ακουω????
οτι ναι ερχονται! κ μπορω να ικανοποιησω ενα ακομα "ονειρο" μου!!!
μετα απο λιγο ρωτας...........ποτε ερχονται? ποτε βγαινουν τα εισητηρια? ποσο?
ΠΟΣΟ????????:eyepop:

γμσετα δλδ!
κ σκεψου οτι εγω που ΔΕΝ ειμαι αθηνα θελω αλλα τοσα για να μπορεσω να τους δω!

κ το σκεφτομαι πολυ εαν θα κανω την κινηση να κατεβω.....το ξερω ομως οτι θα το μετανιωσω αργοτερα, εαν δεν!

ελπιζω ομως να βρεθει μια ευκαιρια να τους δω καποια αλλη φορα κ μακαρι καπου αλλου(εκτος ελλαδας)
το ιδιο ελπιζω κ με τον μανσον, ναι μεν τον ειδα στη μαλακασα αλλα ελπιζω να τον δω εξωτερικο με φουλ στειτζ κ 100κ κοσμο να γινετε της πουτ@νας οπως θα επρεπε κ εδω!

αλλα στην ελλαδα ειναι ακομα "προβληματικες" οι συναυλιες......πανω απο 10κ κοσμο θεωρειτε μεγαλη συναυλια!!!:hypnotize Ελα ρε συ μην το σκεφτεσαι!!!!!απλα κατεβα!!!!!

Διοργανωνει και εκδρομη ο rockradio με 30ευρα(πολλα μου φαινονται παντως,δεν ξερω....) το κεφαλι εαν δεν εχεις παρεα και θες να ερθεις μονος!!!!:wave2:

tools
17/12/2006, 15:56
ρε τους κακομοιρους τους mastodon...:a9:
στο στομα του λυκου πηγαν κ μπηκαν αυτοι ρε...:nono:

kakofonixx
17/12/2006, 23:07
Οσοι δεν ηρθατε.... χασατε! :a9:
Τι να πω... Απλα απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει (και εχω παει σε αρκετες! :D)

Τα εφε με τα laser στο 10000 Days και το απιστευτο Lateralus μαζι με τους Mastodon ηταν κατα τη γνωμη μου τα highlights!

Αντε και εις αλλα...! :beer:


72303

nickmonstro
18/12/2006, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Οσοι δεν ηρθατε.... χασατε! :a9:
Τι να πω... Απλα απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει (και εχω παει σε αρκετες! :D)

Τα εφε με τα laser στο 10000 Days και το απιστευτο Lateralus μαζι με τους Mastodon ηταν κατα τη γνωμη μου τα highlights!

Αντε και εις αλλα...! :beer: Η καλυτερη συναυλια που εχω παει για εμενα αλλα με ψιλοχαλασε ,οπως και πολυ αλλο κοσμο οπως εμαθα ο ''βεντετισμος'' τους λιγο:D

Δεν πειραζει ομως......

AmIinside?
20/12/2006, 02:04
Geia xarantan ki apo mena ton fan .... :a08: :a08: :a08:


ki egw ekei hmoun loipon... alla 8a diafwnhsw mazi sas paidia...

to meros den htan gia live... o hxos exane paaara polu... an den eixa liwsei ta albums de 8a katalavaina ti ginotan...
htan toso xamhla h entash, pou - pou leei o logos - ekl@na :a04: kai makouge o hxolhpths... :a32:

dustuxws dustuxws dustuxws, perimename toso gia na apolausoume ena taksidaki me tool kai meiname apogohteumenoi...

oi tupoi pantws kseroun apo varkades.... ti paizane arage kserane? eidika sto "schism"
pou eixan kai to videoclip sto background, stamatane se kapoia fash kai arxisan kati koula, kati solo drums... aperigraptes katastaseis... :a19: :a012: :a43:


de kserw an exete diaforetikh gnwmh... (?)

tools
20/12/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AmIinside?
Geia xarantan ki apo mena ton fan .... :a08: :a08: :a08:


ki egw ekei hmoun loipon... alla 8a diafwnhsw mazi sas paidia...

to meros den htan gia live... o hxos exane paaara polu... an den eixa liwsei ta albums de 8a katalavaina ti ginotan...
htan toso xamhla h entash, pou - pou leei o logos - ekl@na :a04: kai makouge o hxolhpths... :a32:

dustuxws dustuxws dustuxws, perimename toso gia na apolausoume ena taksidaki me tool kai meiname apogohteumenoi...

oi tupoi pantws kseroun apo varkades.... ti paizane arage kserane? eidika sto "schism"
pou eixan kai to videoclip sto background, stamatane se kapoia fash kai arxisan kati koula, kati solo drums... aperigraptes katastaseis... :a19: :a012: :a43:


de kserw an exete diaforetikh gnwmh... (?)

το μερος οντως δεν ηταν για live.εγω παρολο που μπηκα πολυ νωρις δεν στιμωχτηκα εμπρος δεξια κ αριστερα αλλα καθησα κεντρο στα 15-20 μετρα απο την σκηνη.κ ευτυχως μου βγηκε η εμπνευση...

ο ηχος στους mastodon ηταν απλα ανυπαρκτος.γι'αυτο ομως εφταιγε ο ηχοληπτης τους...
κ αυτο φανηκε οταν βγηκαν οι tool που ο ηχος ηταν απο τους καλυτερους που εχω ακουσει σε συναυλια(με εξαιρεση το stinkfist που ηταν χαμηλα η φωνη σε σχεση με τα οργανα-ομως ειναι σχετικα λογικο ετσι,στο πρωτο τραγουδι στρωνεις τις εντασεις...)
απ'οτι ειδα κ απο φιλους κ στα φορα που εκανα μια βολτα,η συναυλια παιρνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αντικρουομενες κριτικες...προφανως λογω θεσης

τα περι tracklist,βεντετισμου,σκηνικης παρουσιας,καραγκιοζηλικιων κ λοιπα ειναι τελειως υποκειμενικα-κ ετσι πρεπει ε:winka: -κ δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...

ΔΕΝ ηταν η συναυλια της ζωης μου αλλα ηταν πολυ ωραια...
εις ανωτερα
:beer: :beer: :beer:

fantacid
20/12/2006, 14:28
ποσο λαο μαζεψανε τα παλικαρια?

tools
20/12/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ποσο λαο μαζεψανε τα παλικαρια?

word on the streets sayz 10000-10500...:hypnotize
το δικο μου εισιτηριο ηταν 22**(κατι)κ το'χα παρει πολυ νωρις.φιλος που το πηρε μια εβδομαδα πριν ειχε το 7***(κατι παλι) κ στα φορα βγαινουν τυποι που λενε για 8*** κ 9***.
παντως ηταν τερμα γεματο

sacramtt600r
20/12/2006, 14:40
TOOL....πολύ καιρό τους άκουγα σπίτι μου και έλεγα... φοβερό αυτό το group αλλά πάντα κάτι μου έλειπε. Στο Live λοιπόν κατάλαβα τι ήταν αυτό. Οι ΤΟΟL λοιπόν είναι μπαντάρα που έχει να πεί πολλά.
Ειναι μουσικη, είναι θεατρική παρασταση, ειναι trip γενικότερα.

Δεν 8α αναφερθω κα8όλου στην διοργάνωση(λέμε τώρα...), θα πω μόνο οτι μόλις εφτασα στον χώρο χαλάστηκα απίστευτα.
Μόλις ξεκίνησαν οι ΤΟΟL όλα μπήκαν στον δρόμο τους..........
Αχχχχ τα καψαμε τα κεφαλάκια μας πάλι.

Αυτό που με σοκαρε ειναι η σκέψη, οτι ενα Group για να σου δώσει ένα τέτοιο σόου με τόσα πολλά στοιχεία...σε πόσα χιλιάδες ακόμα έχει πειραμαριστεί ώστε να μας δώσουν εμάς αυτό το απόσταγμα???

tools
20/12/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
10000-10500...:hypnotize

κ απ'ολους αυτους περιπου 3-4 στους 10 το ευχαριστηθηκαν:sick:

h_m_akis
20/12/2006, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tools
word on the streets sayz 10000-10500...:hypnotize
το δικο μου εισιτηριο ηταν 22** 7***8*** κ 9***


καμια σχεση δεν εχει ο αριθμος των εισητηριων με τους παρεβρισκομενους. παντα τυπωνωνται πολυ περισσοτερα και μπορει ενας που πηρε απο το μετροπολις να εχει το 5000 και ενας αλλος που το πηρε απο αλλου ή και απο το ιδιο μαγαζι 10 μερες μετα να εχει το 500!!! παει αναλογα με τα μπλοκ τα οποια τα ανοιγουν με οποια σειρα να'ναι.:smokin:

fantacid
21/12/2006, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sacramtt600r
φοβερό αυτό το group αλλά πάντα κάτι μου έλειπε.

για πες ...τελικα βρηκες αυτο που τους λειπει????