PDA

View Full Version : τι "καλο" μου σηνεβει στην εθνικη



stavrogin
07/08/2006, 13:15
Οπως φτανω στην αθηνα την νυχτα Κυριακη ερχομενος απο κορινθο,κοντα στην κακια σκαλα,η κινηση των αυτοκινητων αρχιζει σιγα σιγα να πυκνωνει και να πηγαινουν ολο και πιο αργα μεχρι το σημειο να σταματησουν.Οδηγησα κανα 3λεπτο αναμεσα σε σταματημενα αυτοκινητα μεχρι που εφτασα μπροστα σε ενα ατυχημα.
Η τροχεα ειχε κοψει το δρομο και η πυροσβεστικη επλενε το οδοστρομα.
Ενα ελαφρως στραπατσαρισμενο Bmw 318 ηταν στην ακρη του οδοστρωματος.
Κι απο κει και μετα απλωνοταν αδεια η εθνικη χωρις ιχνος κινησης.
Εκει μπροστα στην γραμμη εκκινησησς μαζευτηκαμε εγω με το Ζ το s ,ενα FZ1 ασημι 06 ενα Bmw Gs1150 κι ενα tdm.

Αφου τελειωσαν με το ατυχημα ,ο τροχεος εδωσε το σημα της εκκινησης και με μιας τα τεσσερα μηχανακια ξεχυθηκαμε στην αδεια εθνικη με 160-180 ευχαριστημενοι που την ειχαμε ολη δικη μας μετα το πυξιμο της οδηγησης αναμεσα σε τοσα κουτια.
Πρεπει να περασαν καμια 15αρια χιλιομετρα πριν ξανασυναντησουμε κουτι. Ωραια αισθηση.


Υ.Γ. ελπιζω να μην επαθε κανεις τιποτα απο το ατυχημα

Respect
07/08/2006, 13:42
Ωραίο κόλπο αυτό!!!!!:a39:

Alx 84
08/08/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Οπως φτανω στην αθηνα την νυχτα Κυριακη ερχομενος απο κορινθο,κοντα στην κακια σκαλα,η κινηση των αυτοκινητων αρχιζει σιγα σιγα να πυκνωνει και να πηγαινουν ολο και πιο αργα μεχρι το σημειο να σταματησουν.Οδηγησα κανα 3λεπτο αναμεσα σε σταματημενα αυτοκινητα μεχρι που εφτασα μπροστα σε ενα ατυχημα.
Η τροχεα ειχε κοψει το δρομο και η πυροσβεστικη επλενε το οδοστρομα.
Ενα ελαφρως στραπατσαρισμενο Bmw 318 ηταν στην ακρη του οδοστρωματος.
Κι απο κει και μετα απλωνοταν αδεια η εθνικη χωρις ιχνος κινησης.
Εκει μπροστα στην γραμμη εκκινησησς μαζευτηκαμε εγω με το Ζ το s ,ενα FZ1 ασημι 06 ενα Bmw Gs1150 κι ενα tdm.

Αφου τελειωσαν με το ατυχημα ,ο τροχεος εδωσε το σημα της εκκινησης και με μιας τα τεσσερα μηχανακια ξεχυθηκαμε στην αδεια εθνικη με 160-180 ευχαριστημενοι που την ειχαμε ολη δικη μας μετα το πυξιμο της οδηγησης αναμεσα σε τοσα κουτια.
Πρεπει να περασαν καμια 15αρια χιλιομετρα πριν ξανασυναντησουμε κουτι. Ωραια αισθηση.


Υ.Γ. ελπιζω να μην επαθε κανεις τιποτα απο το ατυχημα

ας ελπίσουμε να είναι όλοι καλά!

kakofonixx
08/08/2006, 13:30
Δε μας ειπες ποιος πηρε πρωτος την καρο σημαια :D

Υ.Γ. Κριμα που πρεπει να γινει κατι τοσο ασχημο για να δουμε ενα δρομο αδειο...

stavrogin
08/08/2006, 13:40
Τι ερωτηση ειναι αυτη;;;;;
Αφου ειπα οτι υπηρχε Ζ στην αγωνα.:D

κανεις δεν ετρεξε υπερβολικα.Το πιο δυνατο γκαζι το FZ ηταν δικαβαλο ,και πολυ σωστα ηταν μετρημενος στο γκαζι του.

Morpheus_X
09/08/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx


Υ.Γ. Κριμα που πρεπει να γινει κατι τοσο ασχημο για να δουμε ενα δρομο αδειο...

+1

zireous
09/08/2006, 18:14
Άμα θέλετε να βρείτε και σεις άδεια την εθνική, πάρτε με τηλέφωνο καμιά Κυριακή να φορτώσω (ξανά) τη ίδια παλιά 318 που στούκαρε ο στόκος ο συγχωριανός (το 93) στο φορτηγό και να την ακουμπήσω σε όποιο χιλλιόμετρο επιθυμείτε.

Τιμαί λογικαί.

:D

zephyr1
09/08/2006, 19:29
Διαβαζω και εχω ψιλοσοκαριστη γιατι οσο διαβαζω για πυροσβεστικες που πλενουν δρομους, συνεχεια το μυαλο μου παει σε ασχημες καταστασεις.

Και τελικα μια κοντρα.:confused:

Αυτο ειναι η κεντρικη ιδεα.

Ωραια να ευχομαστε να τρακαρουν για να εχουμε αδειους δρομους δεν το χα σκεφτει.


Με το συμπαθειο ρε παιδια αλλα ειναι νορμαλ αυτο τωρα?:look:

Υ.Γ και εγω επισης ελπιζω να μην επαθε κανεις τιποτα.

Φιλαλήθης
09/08/2006, 20:01
egw mia zoh pou odigaw paratirw tous trigiro mou pos odigane kai exo kataliksei oti PANE GIREVONTAS.

opote

apo autous pou stoukaroun

lupame pou xtupane autoi pou prosexoun

de lupame autous pou xtuphsan epidh phgainoun me 140-160 stin korintou patrwn p.x. kai prospernane fortiga se strofes. kai ta 100 einai polla se merikes faseis eki pera.

"ma hmouna nomimos" mporei na pi kapoios... auto de sou egiate asfalia...

stavrogin
09/08/2006, 20:57
Kανεις δεν ξερει αν χτυπησε ο ανθρωπος.
Ελπιζω πως οχι
Ασθενοφορο δεν υπηρχε εκεινη τη στιγμη.
Κοντρα δεν εγινε
Απλα φυγαμε γρηγορα.
Ωραια ηταν.

Και γιατι να μην ηταν αφου περασαμε πριν τον εφιαλτη της πατρων κορινθου με τους μισους οδηγους δεξια να κινδηνευουν να πεσουν στο χαντακι και τους αλλους μισους αριστερα να κολανε να αναβοσβηνουν φωτα και να βγαινουν στο αντιθετο.