PDA

View Full Version : Πεσιμο μηχανης



Epstein
07/08/2006, 17:14
Γνωριζει μηπως καποιος απο το forum η αν του εχει τυχη τι κανουμε αν μεσα σε φυλασομενο παρκινγκ μας ριξουνε την μηχανη χωρις φυσικα εμεις να γνωριζουμε ποιος το εχει κανει??? Για πειτε παρακαλω γνωμες. Καθε συμβουλη δεκτη. Ευχαριστω εκ'των προτερων.

quintezz
07/08/2006, 18:51
Αν το parking είναι ιδιωτικό αγωγή στον ιδιωκτήτη-εταιρία.Θα πρέπει όμως να έχεις και κάποιο μάρτηρα,αν και καλό θα ήταν να φώναζες αμέσως την αστυνομία για να καταγράψει το συμβαν. Τωρα κατα πόσο θα αποζιμιωθείς και κυρίως το πότε, είναι άλλη ιστορία. Αν είναι parking καταστήματος (super market k.t.l) τίποτα... Ακόμα και ατύχημα να γινει σε τέτοιο χώρο καμία ασφαλιστική δεν αποζημιώνει.

booZe
07/08/2006, 19:25
Αν έχει κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης του χώρου, πιθανότατα θα μπορείς να βρεις και τον υπεύθυνο (εφ'όσον φυσικά σου δώσουν το video με το συμβάν).

latris mixanis
08/08/2006, 09:02
Έχω την εντύπωση ότι δεν φέρει ευθύνη η επιχείρηση...
Συνήθως το γράφουν και σε ταμπέλες:rolleyes:

zzr2005
08/08/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Έχω την εντύπωση ότι δεν φέρει ευθύνη η επιχείρηση...
Συνήθως το γράφουν και σε ταμπέλες:rolleyes:
το τι γράφουν οι ταμπέλες δεν νομίζω να σχετίζεται με το νόμο..
δηλαδή πας την παρκάρεις σε ένα φυλασσόμενο πάρκινγκ και μπορεία αυτός αν θέλει να την ρίξει κάτω παρκάροντας ένα άλλο αυτοκίνητο και να μην σε αποζημιώσει????
με αυτή τη λογική ακόμα και αν στην κλέψουν δεν φέρει ευθύνη το πάρκινγκ...καθώς τυπικά απλώς νοικιάζεις ένα χώρο στάθμευσης...δεν νοικιάζεις ασφάλεια για κλοπή!!!!

adam_tsouk
08/08/2006, 09:41
τον αδερφο μου δεν τον ειχε αποζημιωσει κανεις...

οχι, δεν το καναμε εμεις, εξω θα στο κανανε... δεν το προσεξες...


@@ δηλαδη

latris mixanis
08/08/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
το τι γράφουν οι ταμπέλες δεν νομίζω να σχετίζεται με το νόμο..
δηλαδή πας την παρκάρεις σε ένα φυλασσόμενο πάρκινγκ και μπορεία αυτός αν θέλει να την ρίξει κάτω παρκάροντας ένα άλλο αυτοκίνητο και να μην σε αποζημιώσει????
με αυτή τη λογική ακόμα και αν στην κλέψουν δεν φέρει ευθύνη το πάρκινγκ...καθώς τυπικά απλώς νοικιάζεις ένα χώρο στάθμευσης...δεν νοικιάζεις ασφάλεια για κλοπή!!!!

Αν τον δεις σιγουρα μπορείς να κάνεις πολλά, αν όχι δεν είμαι σίγουρη. Νομίζω το έχουν όπως τα πλοία :rolleyes:...

zzr2005
08/08/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Αν τον δεις σιγουρα μπορείς να κάνεις πολλά, αν όχι δεν είμαι σίγουρη. Νομίζω το έχουν όπως τα πλοία :rolleyes:...
έχω καταλήξει ότι τα πάρκινγκ προσφέρουν περισότερο ψυχολογική ασφάλεια στους κατόχους παρά παρά πραγματική εγγύηση...
θα έλεγα ότι αν έχει κάποιος θράσος ευκολότερα κλέβει μια μηχανη σε ένα πάρκινγκ παρά στο δρόμο...

latris mixanis
08/08/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
έχω καταλήξει ότι τα πάρκινγκ προσφέρουν περισότερο ψυχολογική ασφάλεια στους κατόχους παρά παρά πραγματική εγγύηση...
θα έλεγα ότι αν έχει κάποιος θράσος ευκολότερα κλέβει μια μηχανη σε ένα πάρκινγκ παρά στο δρόμο...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει ασφάλεια πουθενά και δεν θα βρείς ποτέ το δίκιο σου :sad:

mystique
08/08/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει ασφάλεια πουθενά και δεν θα βρείς ποτέ το δίκιο σου :sad:


+1... dystixos ...