PDA

View Full Version : Τελικα πολυ δυσκολη η μεταπωληση....



G5-KTM
07/08/2006, 19:10
Γεια χαρα σε ολους,
τον Ιανουαριο πηρα ενα καινουργιο ΚΤΜ lc4 SM ,δεν το κρατησα 2 βδομαδες και ενα ατυχημα σοβαρο σε οικογενειακο φιλο και επεσε ολη η οικογενεια πανω μου να την δωσω...Με το που καταφερα να τους ησυχασω πα8αινω ρηξη υπερακαν8ιου (τενοντας στον ωμο)οδηγηση ουτε για αστειο...εκανα επεμβαση 3 μηνες μετα,7,800ευρο συνολο ετσι για την ενημερωση,και ο γιατρος μου ειπε ξεχνα την οδηγηση με την μηχανη σου για τουλαχιστον 8-10 μηνες,(και καλα η 8εση-γωνια του χεριου σε συνδυασμο με τους κραδασμους ειναι πολυ ασχημο...

Anyway, στο μεταξυ κα8ε τοσο(δηλαδη εδω και 3 μηνες) πεταγα και καμια αγγελεια,αλλα οχι συστηματικα...το 8εμα ειναι οτι απ αυτους που με εχουν παρει το τι εχω ακουσει,απο ανταλαγη με KL500 μεχρι να το παω στην πατρα να το δει...αυτο που δεν καταλαβαινω και 8ελω την γνωμη σας,ειναι το εξης,εκει που νομιζα οτι την μηχανη 8α την δωσω αμεσως,διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετσι.Την πηρα 9000 σκαστα ,πεφτει 1000 απο την αντιπροσωπεια και νομιζω οτι 7000ε για μηχανη με 400χλμ ειναι ΒΟΜΒΑ τιμη(με δυνατοτητα διακανονισμου),συμφωνειτε?και τι ενεργειες προτεινετε για να την δωσω περα χρυση ευκαιρια?

Ενας φιλος πηρε το yamaha tmax,οταν ξεμπερδευσω με τον ωμο και το ΚΤΜ 8α ειναι το επομενο μηχανακι μου!ειναι killer το εργαλειο!

el_hymador
07/08/2006, 19:17
Φιλε πρωτα απ΄ολα περαστικα....
Αν ''πετας'' μια αγγελια καθε τρεις μηνες μην περιμενεις και τρελη ζητηση ....

Θελει συνεχη δημοσιευση της αγγελιας σου σε εφημεριδες , περιοδικα .κτ.λ.-κ.τ.λ.
Γενικα χρειαζεται υπομονη και επιμονη , αλλα ο αγοραστης των ονειρων σου ειναι καπου εκει εξω....καλα ξεμπερδεματα:wave2:

THEOD
07/08/2006, 19:18
ΟΛΕΣ οι μεταπωλήσεις είναι δύσκολες την σήμερον ημέρα....Για ΚΤΜ κάτι δυσκολότερη...Υπομονή και επιμονή... :wave2:

kalant
07/08/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Γεια χαρα σε ολους,
τον Ιανουαριο πηρα ενα καινουργιο ΚΤΜ lc4 SM ,δεν το κρατησα 2 βδομαδες και ενα ατυχημα σοβαρο σε οικογενειακο φιλο και επεσε ολη η οικογενεια πανω μου να την δωσω...Με το που καταφερα να τους ησυχασω πα8αινω ρηξη υπερακαν8ιου (τενοντας στον ωμο)οδηγηση ουτε για αστειο...εκανα επεμβαση 3 μηνες μετα,7,800ευρο συνολο ετσι για την ενημερωση,και ο γιατρος μου ειπε ξεχνα την οδηγηση με την μηχανη σου για τουλαχιστον 8-10 μηνες,(και καλα η 8εση-γωνια του χεριου σε συνδυασμο με τους κραδασμους ειναι πολυ ασχημο...

Anyway, στο μεταξυ κα8ε τοσο(δηλαδη εδω και 3 μηνες) πεταγα και καμια αγγελεια,αλλα οχι συστηματικα...το 8εμα ειναι οτι απ αυτους που με εχουν παρει το τι εχω ακουσει,απο ανταλαγη με KL500 μεχρι να το παω στην πατρα να το δει...αυτο που δεν καταλαβαινω και 8ελω την γνωμη σας,ειναι το εξης,εκει που νομιζα οτι την μηχανη 8α την δωσω αμεσως,διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετσι.Την πηρα 9000 σκαστα ,πεφτει 1000 απο την αντιπροσωπεια και νομιζω οτι 7000ε για μηχανη με 400χλμ ειναι ΒΟΜΒΑ τιμη(με δυνατοτητα διακανονισμου),συμφωνειτε?και τι ενεργειες προτεινετε για να την δωσω περα χρυση ευκαιρια?

Ενας φιλος πηρε το yamaha tmax,οταν ξεμπερδευσω με τον ωμο και το ΚΤΜ 8α ειναι το επομενο μηχανακι μου!ειναι killer το εργαλειο!

φιλε πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι δεν πωλουνται οι μηχανες ευκολα...

οποιασδηποτε μαρκας, καταστασης και τιμης...

ασε που αν δεν βαζουμε την αγγελια συστηματικα, βραστα...

κι εγω εδινα το v-strom μου τσαμπα για την κατασταση του και τελιΚα το εδωσα ανταλλαγη (ενταξει βιαζομουν κιολας λιγο)...

υπομονη και βαλε κι ενα πωλητηριο πανω στη μηχανη να το βλεπουν στο δρομο...

zolotas
07/08/2006, 21:58
φιλε το κολπο ειναι να μην βιαζεσαι .......ολα τα πραγματα εχουν τον αγοραστη τους .....αυτο το λενε οι εβραιοι ,οι αγιατολλαχ του εμποριου :smokin:

tsoukas77
08/08/2006, 20:29
Και οι Γερμανοι το εχουν μετατρεψει σε "καθε μερα ξυπναει και ενας ηλιθιος"!