PDA

View Full Version : Νέος Οδηγός - Κάτοχος Δικύκλου - Προφίλ



Prince-Garbage
08/08/2006, 12:40
Γεια χαρά σε όλους. Σας παρακολουθώ και διαβάζω τα posts σας αρκετό καιρό μέχρι που σκέφτηκα ότι δεν είναι ό,τι πιο ευγενικό να συνεχίζω να σας παρακολουθώ χωρίς να παρουσιαστώ / συστηθώ. Είμαι 27, είμαι νέος οδηγός (3-4 μήνες περίπου) και αφού έλαβα υπόψη μου τις απόψεις σας περί επιλογής μοτο για νέους οδηγούς (new, used, πόσα CC κλπ) έκανα και εγώ την επιλογή μου την οποία θέλω να καταθέσω... Αγόρασα ένα καινούριο KLE για το οποίο δεν έχω μετανιώσει καθόλου, εφόσον είχα συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν θα με πειράξουν οι γρατζουνιές στα πλαστικά και λοιπές ζημιές από χαζο-πτώσεις (είχα ήδη δύο με 0Km μέσα σε ένα μήνα!) ενώ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο σαν πρώτος ιδιοκτήτης. Αναφορικά με τα κυβικά, χαίρομαι που δεν επέλεξα το CBF250 (αρχική επιλογή) γιατί θα άρχιζα να σκέφτομαι πως δεν με ικανοποιεί σχετικά νωρίς (όχι ακόμα πάντως).

Anyway, χαίρομαι που απολαμβάνω το μηχανάκι μου, το μαθαίνω αργά και με τη συντηρικότητα που με διακατέχει στην οδήγηση (10 χρόνια τώρα με το τουτού) και επίσης απολαμβάνω τις συζητήσεις σας, μαθαίνω αρκετά πράγματα από αυτές, κυρίως για θέματα τα οποία είχα ως απορίες (π.χ. τι κάνουμε στα διόδια???) και πάνω από όλα γουστάρω να διαβάζω πανέξυπνες ατάκες από τους περισσότερους εδώ!

Να είστε καλά, καλώς σας βρήκα...
:wave2:

thewhiteowl
08/08/2006, 12:42
Καλώς ήρθες και καλώς μας βρήκες!
:wave2: :wave2:

Βέβαια τέτοια εποχή όλοι λείπουν σε διακοπές στα διάφορα νησιά :sun:

kalant
08/08/2006, 12:43
Καλως ηρθες στην παρεα, καλοριζικη η μηχανη και παντα προσεκτικος...

:beer:

sniper
08/08/2006, 12:44
welcome :beer:


:smokin:

crs-k
08/08/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
............................
Να είστε καλά, καλώς σας βρήκα...
:wave2:

Καλως μας βρηκες! :a10:

Πιασε μια :beer: κι αραξε στην δροσια ... :wacko:




Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
............................
Βέβαια τέτοια εποχή όλοι λείπουν σε διακοπές στα διάφορα νησιά :sun:


Εμεις ΔΕΝ σας βρισαμε κυριε! :mad:


:lol: :rotflmao: :lol:

melsaltas
08/08/2006, 12:51
ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ.........

ΠΙΑΣΕ ΜΙΑ :beer: ΚΑΙ ΑΡΑΞΕ!

Nik0s
08/08/2006, 12:51
Καλώς ήρθες και καλορίζικο το ΚΛΕΚΛΕ

:beer: :wave2: :beer:

SaraMaritis
08/08/2006, 12:53
...Prince-Garbage-μαν !!! :wave2:
Παρε :beer:

latris mixanis
08/08/2006, 12:54
Εμεις ΔΕΝ σας βρισαμε κυριε! :mad:

Έλα βρε Χρήστο μου, που να ξέρει τώρα το παιδί.... αμέσως να φωνάξεις!! Νέος είναι θα μάθει :lol:


Γεια χαρά σε όλους. Σας παρακολουθώ και διαβάζω τα posts σας αρκετό καιρό μέχρι που σκέφτηκα ότι δεν είναι ό,τι πιο ευγενικό να συνεχίζω να σας παρακολουθώ χωρίς να παρουσιαστώ / συστηθώ. Είμαι 27, είμαι νέος οδηγός (3-4 μήνες περίπου) και αφού έλαβα υπόψη μου τις απόψεις σας περί επιλογής μοτο για νέους οδηγούς (new, used, πόσα CC κλπ) έκανα και εγώ την επιλογή μου την οποία θέλω να καταθέσω... Αγόρασα ένα καινούριο KLE για το οποίο δεν έχω μετανιώσει καθόλου, εφόσον είχα συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν θα με πειράξουν οι γρατζουνιές στα πλαστικά και λοιπές ζημιές από χαζο-πτώσεις (είχα ήδη δύο με 0Km μέσα σε ένα μήνα!) ενώ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο σαν πρώτος ιδιοκτήτης. Αναφορικά με τα κυβικά, χαίρομαι που δεν επέλεξα το CBF250 (αρχική επιλογή) γιατί θα άρχιζα να σκέφτομαι πως δεν με ικανοποιεί σχετικά νωρίς (όχι ακόμα πάντως).

Anyway, χαίρομαι που απολαμβάνω το μηχανάκι μου, το μαθαίνω αργά και με τη συντηρικότητα που με διακατέχει στην οδήγηση (10 χρόνια τώρα με το τουτού) και επίσης απολαμβάνω τις συζητήσεις σας, μαθαίνω αρκετά πράγματα από αυτές, κυρίως για θέματα τα οποία είχα ως απορίες (π.χ. τι κάνουμε στα διόδια???) και πάνω από όλα γουστάρω να διαβάζω πανέξυπνες ατάκες από τους περισσότερους εδώ!

Να είστε καλά, καλώς σας βρήκα...


:wave2:

Καλώς ήρθες στη παρέα μας και καλοτάξιδο το μηχανάκι!!!

:wave2: :beer:

mystique
08/08/2006, 12:56
kalos eirthes!!!! kalotaxidos me to KLE!

:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
08/08/2006, 13:02
γειά σου φίλε :wave2:

ωραια η εισαγωγή σου! :beer:


όρθιος πάντα εύχομαι, με τα μάτια 400 γυρω μας



περιφερειακή όραση μέσα και έξω απο την πόλη

κράνος πάντα στο κεφάλι



μια καλή βόλτα στα τίπς και τρίκς για την οδήγηση


και πάμε γερά στην νέα οδό της ισσοροπίας πάνω στους 2 τροχούς!


έχει πλάκα - είμαστε σα τους ακροβάτες ένα πράγμα αν το σκεφτεί κανείς ! :sun:

idi
08/08/2006, 13:04
γειααααααααααα :wave2:

kakofonixx
08/08/2006, 13:05
Καλως ηρθες στην παρεα :wave2:
Πιασε μια :beer: κερασμενη και απο μενα!

Καλοριζικο το KLE, να εισαι παντα ορθιος και προσεκτικος για να το ευχαριστηθεις! :winka:

Zupercharger
08/08/2006, 13:07
Καλώς ήρθες. :wave2: Μπύρα εγώ δε σου δίνω :nono: γιατί οδηγείς :p . Να σαι πάντα καλά και πάντα όρθιοι με το KLE σου. :cool:

Alx 84
08/08/2006, 13:07
καλώς ήρθες!!!:beer: :beer:

gcrook
08/08/2006, 13:44
Καλως ηρθες φιλε:wave2:
NIce intro, crappy bike:rotflmao:
Πλακα σΕ κανω μια χαρα επιλογη εκανες.

Ψιτ εδω τους Χοντακηδες δεν τους παμε και πολυ, αλλα ειναι καλα παιδια συνηθως.:rotflmao: :beer:

KaTaNaS
08/08/2006, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλως ηρθες φιλε:wave2:
NIce intro, crappy bike:rotflmao:
Πλακα σΕ κανω μια χαρα επιλογη εκανες.

Ψιτ εδω τους Χοντακηδες δεν τους παμε και πολυ, αλλα ειναι καλα παιδια συνηθως.:rotflmao: :beer:



επίσης εδώ έχουμε την συνήθεια να μαμαμε τα πόστ των άλλων στο σπάμ...


πάρε ένα παράδειγμα!


ρε συ γκρούκι, τελικά θα παίξει η βόλτα ρε ψηλέ;


δε κρατιέται η σουζούκι λέμε!


θαλασσα έχει εκέι κοντά; :rotflmao:

danaos75
08/08/2006, 13:50
επίσης εδώ έχουμε την συνήθεια να μαμαμε τα πόστ των άλλων στο σπάμ...
:rotflmao: :rotflmao:

Καλως ήρθες, και καλοτάξιδος

οσο για της πρώτες σουπες με 0km και ποιος δεν έχει φάει..

ασχετο αλλα στην αρχη νομιζα οτι μπηκα σε post γνωριμιων
"Νέος Οδηγός - Κατοχος Δικυκλου - Προφιλ - Μονος Ψαχνει για Ταιρι αναλόγων προσοντων"
:D

Gandalf dr685sm
08/08/2006, 13:50
καλά δεν ήξερες.... δεν ρώταγες;...

Βρήκες ρε παιδάκι μου και εσύ forum με τομάρια να μπλέξεις. Ευτυχώς δηλαδή που οι περισσότεροι είναι σε νησιά....χαχαχαχα

Καλά ρε Χρήστο , μην βαράς...

Αφού ξέρεις τώρα.. όπου και να πάνε εδώ θα γυρίσουν πάλι.


Gandalf

Leipsippos
08/08/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Γεια χαρά σε όλους. Σας παρακολουθώ και διαβάζω τα posts σας αρκετό καιρό μέχρι που σκέφτηκα ότι δεν είναι ό,τι πιο ευγενικό να συνεχίζω να σας παρακολουθώ χωρίς να παρουσιαστώ / συστηθώ. Είμαι 27, είμαι νέος οδηγός (3-4 μήνες περίπου) και αφού έλαβα υπόψη μου τις απόψεις σας περί επιλογής μοτο για νέους οδηγούς (new, used, πόσα CC κλπ) έκανα και εγώ την επιλογή μου την οποία θέλω να καταθέσω... Αγόρασα ένα καινούριο KLE για το οποίο δεν έχω μετανιώσει καθόλου, εφόσον είχα συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν θα με πειράξουν οι γρατζουνιές στα πλαστικά και λοιπές ζημιές από χαζο-πτώσεις (είχα ήδη δύο με 0Km μέσα σε ένα μήνα!) ενώ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο σαν πρώτος ιδιοκτήτης. Αναφορικά με τα κυβικά, χαίρομαι που δεν επέλεξα το CBF250 (αρχική επιλογή) γιατί θα άρχιζα να σκέφτομαι πως δεν με ικανοποιεί σχετικά νωρίς (όχι ακόμα πάντως).

Anyway, χαίρομαι που απολαμβάνω το μηχανάκι μου, το μαθαίνω αργά και με τη συντηρικότητα που με διακατέχει στην οδήγηση (10 χρόνια τώρα με το τουτού) και επίσης απολαμβάνω τις συζητήσεις σας, μαθαίνω αρκετά πράγματα από αυτές, κυρίως για θέματα τα οποία είχα ως απορίες (π.χ. τι κάνουμε στα διόδια???) και πάνω από όλα γουστάρω να διαβάζω πανέξυπνες ατάκες από τους περισσότερους εδώ!

Να είστε καλά, καλώς σας βρήκα...
:wave2:

Φιλε Πριγκηπα των Σκουπιδιων, καλως ηρθες και καλες βολτες, το μηχανακι σου ειναι πολυ καλο για αρχη και για αν αποφασισεις τι θες απο την ζωη σου πανω σε δυο ροδες. Αποριες κτλ θα λυουν ολα αν διαβασεις τα περισσοτερα εχουν κατα ακιρους ειπωθει σε σημειο αν επαναλαμβανονται σε βαθμο αηδιας. Αν ειναι ακτι που δνε το βρισκεις ρωτα ρε αδερφε, δεν εγινε και τιποτα... Οσο για τα διοδια... Τι αν σου πω...; Συνηως ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ και ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!! Ειδικα οταν εχουν μπαρα ειναι πολυ δυσκολο να περασεις απο κατω καβαλα, οταν ειναι κατεβασμενη!!!:) :) :) :smokin: :beer:

Αστειευομαι, απλα ασε τους υπολοιπουν να περιμενουν μεχρι να βρεις τα ψιλα που εχεις φροντισει να μην ειναι θαμμενα στον πατο του τανκ-μπαγκ, ετσι;

Καλες βολτες.

kostisthegreek
08/08/2006, 20:10
Καλώς ήρθες!
Καλή συμμετοχή!
Καλοτάξιδος!

argpap
08/08/2006, 23:03
Καλώς ήρθες φίλε, καλά ταξίδια και όμορφες διαδρομές πάντα .... σε όλα..οχι μόνο με τη μοτο!
:) :)

quintezz
08/08/2006, 23:12
καλώς τον
:beer: :beer:

quintezz
08/08/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
:rotflmao: :rotflmao:

Καλως ήρθες, και καλοτάξιδος

οσο για της πρώτες σουπες με 0km και ποιος δεν έχει φάει..

ασχετο αλλα στην αρχη νομιζα οτι μπηκα σε post γνωριμιων
"Νέος Οδηγός - Κατοχος Δικυκλου - Προφιλ - Μονος Ψαχνει για Ταιρι αναλόγων προσοντων"
:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
08/08/2006, 23:25
Καλώς τον! Πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα να 'χεις "πράσινε" συνταξιδιώτη! :wave2:

afrotwin
09/08/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Γεια χαρά σε όλους. Σας παρακολουθώ και διαβάζω τα posts σας αρκετό καιρό μέχρι που σκέφτηκα ότι δεν είναι ό,τι πιο ευγενικό να συνεχίζω να σας παρακολουθώ χωρίς να παρουσιαστώ / συστηθώ. Είμαι 27, είμαι νέος οδηγός (3-4 μήνες περίπου) και αφού έλαβα υπόψη μου τις απόψεις σας περί επιλογής μοτο για νέους οδηγούς (new, used, πόσα CC κλπ) έκανα και εγώ την επιλογή μου την οποία θέλω να καταθέσω... Αγόρασα ένα καινούριο KLE για το οποίο δεν έχω μετανιώσει καθόλου, εφόσον είχα συμβιβαστεί με την ιδέα πως δεν θα με πειράξουν οι γρατζουνιές στα πλαστικά και λοιπές ζημιές από χαζο-πτώσεις (είχα ήδη δύο με 0Km μέσα σε ένα μήνα!) ενώ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο σαν πρώτος ιδιοκτήτης. Αναφορικά με τα κυβικά, χαίρομαι που δεν επέλεξα το CBF250 (αρχική επιλογή) γιατί θα άρχιζα να σκέφτομαι πως δεν με ικανοποιεί σχετικά νωρίς (όχι ακόμα πάντως).

Anyway, χαίρομαι που απολαμβάνω το μηχανάκι μου, το μαθαίνω αργά και με τη συντηρικότητα που με διακατέχει στην οδήγηση (10 χρόνια τώρα με το τουτού) και επίσης απολαμβάνω τις συζητήσεις σας, μαθαίνω αρκετά πράγματα από αυτές, κυρίως για θέματα τα οποία είχα ως απορίες (π.χ. τι κάνουμε στα διόδια???) και πάνω από όλα γουστάρω να διαβάζω πανέξυπνες ατάκες από τους περισσότερους εδώ!

Να είστε καλά, καλώς σας βρήκα...
:wave2:

apo ta legomena sou simpereno pos exis IQ peripou 75:hypnotize
gia na sou fenonte eksipnes i atakes. den eksigite alios
agorases lipon ntomatosikleta ise sintiritikos odigos
ke exis fai idi dio toumpes stamatimenos.

skeftese kapia mera na tin kavalisis ke na pas mia volta i afto ksepernai tin sintiritiki sou fisi?
:rotflmao: :rotflmao:

lipon ke ego ixa ena psigio pou den anige i porta tis katapsiksis les ke kapios tin kratage apo mesa
fovero den ine?
oxi:uplate:
ine anousio?vareto?:sad:
ki omos i8ele poli zori...:look:
den se psino e?

krima:sad:
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Nikoskazer2000
09/08/2006, 00:33
Emotion speaking: :nono:

evvou
09/08/2006, 01:27
:wave2: καλως ηρθες! :beer: :beer: :beer:

Prince-Garbage
09/08/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
apo ta legomena sou simpereno pos exis IQ peripou 75:hypnotize
gia na sou fenonte eksipnes i atakes. den eksigite alios
agorases lipon ntomatosikleta ise sintiritikos odigos
ke exis fai idi dio toumpes stamatimenos.

skeftese kapia mera na tin kavalisis ke na pas mia volta i afto ksepernai tin sintiritiki sou fisi?
:rotflmao: :rotflmao:

lipon ke ego ixa ena psigio pou den anige i porta tis katapsiksis les ke kapios tin kratage apo mesa
fovero den ine?
oxi:uplate:
ine anousio?vareto?:sad:
ki omos i8ele poli zori...:look:
den se psino e?

krima:sad:
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Εχμ... 75-76... κάπου εκεί...
Το να πάω μια βόλτα σημαίνει πως θα πρέπει να την καβαλήσω κιόλας??? δεν μπορώ δηλαδή να την πάω βόλτα και να είμαι από δίπλα...? όπως πάμε τα σκυλάκια π.χ.! :wave2:

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα...

fasma
09/08/2006, 15:29
καλως ήρθες και καλές βόλτες!:sun:

johnpan
09/08/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Εχμ... 75-76... κάπου εκεί...
Το να πάω μια βόλτα σημαίνει πως θα πρέπει να την καβαλήσω κιόλας??? δεν μπορώ δηλαδή να την πάω βόλτα και να είμαι από δίπλα...? όπως πάμε τα σκυλάκια π.χ.! :wave2:

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλωσορίσματα...

χεχε Λεωνίδα σε ρούπωσε ο νεος!! Σωστός!

Γεια σου κι απο μενα φιλε! Πάντα όρθιος. :wave2:

afrotwin
09/08/2006, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
χεχε Λεωνίδα σε ρούπωσε ο νεος!! Σωστός!

Γεια σου κι απο μενα φιλε! Πάντα όρθιος. :wave2:

signomi den katalaveno to xioumor sou ine poli proxorimeno gia mena
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke pou ise ftiaxno lista me ksenerotous
exo klisi to kalogreza gia tis 25-03-2007 ke 8a sas fero eki na sas mourlano stin fapa me noumeraki safos proton gia na min varao kapios dio fores (dikea pramata) ke defteron logo kourasis
lipon kanonise na metanoisis giati merikoi 8a exou idiki metaxirisi
:rotflmao: :rotflmao:

akou me roumpose...:lol: :lol: :lol:

milame oute sto dimotiko na imoun en etos 2000 :lol: ke gemato florakia:rotflmao: :rotflmao:

zuper_S
09/08/2006, 18:50
Kalwsorises kai esu sthn parea!!!Ta matia sou 24 me thn gomena!!!!!!!!!!!!!!:winka:

johnpan
10/08/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
signomi den katalaveno to xioumor sou ine poli proxorimeno gia mena


ke pou ise ftiaxno lista me ksenerotous
exo klisi to kalogreza gia tis 25-03-2007 ke 8a sas fero eki na sas mourlano stin fapa me noumeraki safos proton gia na min varao kapios dio fores (dikea pramata) ke defteron logo kourasis
lipon kanonise na metanoisis giati merikoi 8a exou idiki metaxirisi
:rotflmao: :rotflmao:

akou me roumpose...:

milame oute sto dimotiko na imoun en etos 2000 :lol: ke gemato florakia:rotflmao: :rotflmao:

Σε ρούπωσε πάει τελειωσε! Ακόμα και ένας φλώρος σαν κι εμενα ευκολα το καταλαβαίνει! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και αν μπορείς, δωσε μου τον αριθμο 13 που ειναι και τυχερός μου! :rotflmao: :rotflmao:
Μπουφέ θα έχει?:beer:

adam_tsouk
10/08/2006, 15:19
καλως ηρθες φιλε (επιτελους και ενας kawasakiς) :lol:

καλοριζικο και το οχημα. Ειναι ενα τιμιο μηχανακι... (ποτε δεν θα βαλει χερι στο ταμειο):hypnotize :lol:


:beer: :beer:

:wave2: