PDA

View Full Version : Παρασκευή βτραδάκι, ταξιδάκι, πληροφορίες



RadespotosR
08/08/2006, 13:00
Χαίρετε,
Πάω Σαλλονίκη με το νέο μου έρωτα CBR1000RR(ακόμα αβάφτηστο).
Όσοι έχουν συμβουλές για
1) Κάμερες-Μπλόκα κλπ
2) Στάσεις-Βενζινάδικα(γαμώ την αυτονομία μας γαμώ)-Σερβιτόρες κλπ
3) Ότι άλλο...

καλοδεχούμενες.

Σκοπεύω να φύγω κατά τις 11. Έχω κάνει τη διαδρομή άπειρες φορές μιας και κατάγομαι από Σέρρες, αλλά έχω να πάω καμια 5άρα χρονάκια. Οπότε δε ξέρω και πολλά για τις αλλάγές που έγιναν στο διάστημα αυτό...

zephyr1
08/08/2006, 13:11
Καλο ταξιδι να χεις.

Οσο για τα μπλοκα:rolleyes: ανεβασε την πινακιδα.

Οσο για την βενζινα,:cry: ωπου βρισκεις μπενζιναδικο βαζε,απ' οτι θυμαμαι ειχα προβλημα καμια 120 χλμ πριν την Θεσσαλονικη.

Καλα να φτασεις.:wave2:

Tsakalaki
08/08/2006, 13:12
Αδερφέ, πας Θεσσαλονίκη, αλλά απο που ξεκινάς, γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς...... Πες και έρχονται και πληροφορίες...



καλοτάξιδο...

Cpt. Haddock
08/08/2006, 13:14
Δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4993)

και εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=130)

:wave2: :wave2: :wave2:

CyBeRseXX
08/08/2006, 13:49
an katalava kala k feugeis kata tis 11 to vrady, den nomizo pos tha prepei na anisixeis gia mploka.

Kalo taksidi k poly prosoxi
:beer:

alximistis
08/08/2006, 14:09
Καταρχάς καλό σου ταξίδι.
Τώρα, είχα ανέβει Θεσσαλονίκη τελευταία φορά το Πάσχα.
Για μπλόκα προσοχή οπωσδήποτε σε όλο το Μαλλιακό. Αν και έχουν στάνταρ σημεία επειδή τους τη λένε από τη διοίκηση τους έρχεται η κάψα μερικέ ςφορές και πάνε μερικά χλμ πριν ή μετά. Οπότε προσοχή γενικά εκεί...
επίσης εννοείται ότι θα έχει μπλόκο στα διόδια των τεμπών. Ίσως να σε σταματήσουν εκεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Είδηση κυριολεκτικά της τελευταίας στιγμής. Οι περισσότερες κάμερες στο πέταλο λειτουργούν κανονικότατα!!!!!!! Το έψαξα σήμερα!!!
Για βενζίνη σε γενικές γραμμές δεν θα έχεις πρόβλημα εκτός όπως είπε και ο zephyr1 μερικά χλμ έξω από τη Θεσσαλονίκη.
Καλό δρόμο...

Tsakalaki
08/08/2006, 14:18
επειδή μόνο εγώ δεν κατάλαβα τελικά...


Για βενζίνη, τελευταίο ανεφοδιασμό κάνε στον Πλαταμόνα. πριν αρχίσουν οι στροφές υπάρχει στο δρόμο σου ένα βενζινάδικο ΒΡ, ενώ αν θέλεις να κάνεις στάση στο platamon stop, εκεί μπορείς να βάλεις βενζίνη shell. Μπορείς αργότερα να βάλεις βενζίνη στο ΣΕΟ, 48 χλμ απο τη Θεσσαλονίκη, πάλι Shell. Για νωρίτερα, υπάρχουν πολά βενζινάδικα (shell, EKO, BP) στην είδοσο των Τεμπών, στα διόδια.

Leipsippos
08/08/2006, 14:27
Απο την Κατερινη και μεχρι την Θεσσαλονικη ΔΕΝ υπαρχουν βενζιναδικα, πλην του ΣΕΑ Κορινος που ειναι πρακτικα στην Κατερινη. Οποτε υπολογισε οτι χρειαζεσαι αρκετη βενζινη για να φτασεις και μεσα στην Θεσσαλονικη μεχρι να βρεις βενζιναδικο.

RadespotosR
08/08/2006, 14:31
Ευχαριστώ παίδες!!!
Παρασκευή βράδάκι την κανω (από Αθήνα κακώς δεν το διευκρίνισα)
Ελπίζω μόνο να μου δώσουν και off την Δευτέρα γιατί Κυριακή βράδυ ξεκινάω από Σαλλόνικα για δουλειά το πρωί στην Αθήνα