PDA

View Full Version : Θέλω γνώμες παιδιά!!!!



Σελίδες : [1] 2

periklisk
27/05/2004, 13:28
Θα τα πω απλά:

Ψάχνω για να πάρω μηχανάκι....

CBR600F
ή
Fazer1000????

Για δώστε γνώμες......

idi
27/05/2004, 13:34
ΖΧ12R._

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 13:37
NAI,NAI......

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ IDI..!!!




FAZER 1000 !!!


:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer: :beer:

petridist
27/05/2004, 13:47
να δείρουμε το Γιωργο και να του πάρουμε το Ζ ε???

Ρε περικλή κι εγώ αν και Hondakias μάλλον το F1000 θα διάλεγα..

αλλά γιατί μόνο αυτές οι δύο επιλογές??

πόσο κάνει το F1000?

το zx12 τι έγινε?

VFR?

transalp?? (πλάκα κάνω...:hypnotize )

idi
27/05/2004, 13:47
Αν είναι να επιλέξεις περικλεα ανάμεσα στα δυο ...

Δεν έχω οδήγηση fazer 1000, αλλα ειχα το fz6 600. φαντάζομαι ότι το 1000 είναι «τουμπανιασμένο» 600 με άγκυρες αντί για φρένα...
CBR600F4 έχει ο αδελφός μου και το ξέρω...

Το fazer 1000 είναι γκάζι τι να λέμε.... και πιο άνετο και πιο ταξιδιάρικο και παίρνεις και δυκαβαλο πιο άνετα (αν και το f δεν είναι χάλια...)

Το CBRf είναι πιο όμορφο (ταπεινή προσωπική άποψη... μη βαράς ρε Thano…) και πιο στριφτερο σίγουρα

Περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα...

:lol:

DUKASII
27/05/2004, 13:47
EGO THA EPERNA TO ZX-12!!



TO FAZER MH TO PAREIS TORA THA ALAXEI MONTELO SYNTOMA!!

PERIMENE LIGAKI!!



AN KAI KALYTERA NA PAREIS TO ZX-12 NA TELIONEIS RE PERIKLH!!

ruyjin
27/05/2004, 13:49
Καλά ρε Πέρι, το Fazer πως προέκυψε;;;
Κάτι θα ξέρει ο idi για να λέει ZX12!!! εεεεεεεε! ;)
Μάλλον Fazer Περικλή. Είναι 1000αρι, όπως και να το κάνεις, αν δε σε πειράζει το μισό φαίρινκ...... και ποιο τουριστάδικο από το CBR.
Αυτό δε ξέρω αν το θες βέβαια.........
Δε σου είπα πρέπει να τα πούμε από κοντά...αυτό εννοούσα :D

idi
27/05/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
να δείρουμε το Γιωργο και να του πάρουμε το Ζ ε???


Ελάτε κούτσα κούτσα και ....

Στέλλα κρατάω μαχαίρι... βγάλε το Ζ και το π.... από το κεφάλι σου γιατί θα βάλω το Φουστάνο να σου κάνει εγχείρηση για να βγει για τα καλα ... χαχαχαχαχαχα

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΖΧ12R._


ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ..!!!

:lol: :lol: :beer:

idi
27/05/2004, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ..!!!
:lol: :lol: :beer:

. και _ ΑΕΚ είσαι Κ___Λα λα λα δεν είμαστε καλααααααααα στα μυαλαααααααααα μας...:dizzy: :lol: :wave2:

Julius
27/05/2004, 14:09
Perikliiiiiiiiiiiiiii re sy XX theleis kai den to exeis katalavei reeeeeeeeeeeeeee



CBR XX

Θάνος
27/05/2004, 14:11
Ρε Περικλής... νομίζω ότι το 12άρι για να το πας γρήγορα στις στροφές θα πρέπει να φοράς χειρουργικό γάντι!

Μεταξύ των δύο που προτείνεις... θα σου απαντήσω αντικειμενικά!



FAZER 1000 !!!






Το CBRf είναι πιο όμορφο (ταπεινή προσωπική άποψη... μη βαράς ρε Thano... και πιο στριφτερο σίγουρα

ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΟ;;;; ΚΑΙ ΟΔΗΓΕΙΣ ΚΑΙ Ζ1000;;;:smokin: :smokin:

afrotwin
27/05/2004, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Θα τα πω απλά:

Ψάχνω για να πάρω μηχανάκι....

CBR600F
ή
Fazer1000????

Για δώστε γνώμες......

re agori mou esi ise psilo pedi epano sto 400 fenese san na kavalas miniatoura :lol: :lol:
tora to 600 siga tin diafora pou 8a exi
esi 8elis mia megali mixani kati san to 12 tou maki kana mega on-of ala epidi den sou aresoun afta kita na paris kana megalo kati tora to fazer poli floradiko re pedi mou gia sena
pou na se volepsoume re gamoto ise dimetros den petagese sto ksilourgio tis gitonias na sou pari ligo ta podia apo kato mpas ke koumposis kala se kana cbr
:lol: :lol: :lol:

lagel
27/05/2004, 14:16
Οπως ειπε και ο αλλος,το fazer1000 θ' αλλαξη και η μοτοδυναμικη το δινει 11.000 και μετρητης 10600 κα τα παραεισαγωγης(προσοχη ΟΧΙ ΓΑΛΛΙΚΟ)10200-10300.Αλλα αυτο το μοντελο βγαινει 4 χρονια.Τι να σου πω ρε περι,δυσκολη αποφαση και αν το ψαξεις θα ψαχνεις καιρο.Το cbr δεν το ξερω προσωπικα αλλα εχει ξεσκισει να πουλαει και το εχει πολυς μα πολυς κοσμος.Προσωπικα λεω αν δε βιαζεσαι,να περιμενεις λιγο.Η αν ειναι να δωσεις 11000 για το fazer,θα σου προτεινω το Ζ1000 που και αυτο αν το καλοσκεφτεις γιατι να μην παρεις το Ζ750 με 7500ευρω και σου περισσευουν χρηματα.Και 'γω εψαχνα να παρω fazer 1000 αλλα ειδα ποσο πουλανε τα μεταχειρισμενα και το απεκλεισα γιατι θα χασω τα λεφτα μου.FAZER1000 του 03 πουλιουντε 8200,8500,8700.Αρα καταλαβαινεις πως αν το παρεις και που θα βγει σε κανα χρονο το καινουργιο,θα χασεις πολλα λεφτα!!Εγω πηρα το TUONO τελικα.Παρε TDM900 που δε χανουν-ΤΩΡΑ-και πολυ τα λεφτα τους.Παρε του 03 καινουργιο με 9200(ΑΝ ΒΡΕΙΣ).δΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΦΙΛΕ!!!.Και μενα μ'αρεσει παρα πολυ το FAZER1000 αλλα,εχει αυτο το αλλα......Απο CBR χαμος.Ολοι το ξερουν και παντου κυκλοφορει.

DUKASII
27/05/2004, 14:19
KAI PSAXNO ENAN ANTHROPO POY EXEI TO TUONO NA MOY PEI TH GNOMH TOY...


GIA RIXTA RE PALIKARI GIA TO TUONO NA XEROYME TI MAS GINETAI!!

idi
27/05/2004, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΟ;;;; ΚΑΙ ΟΔΗΓΕΙΣ ΚΑΙ Ζ1000;;;:smokin: :smokin:

Thano λέω καμιά μαλάκιτσα και καλά να το παίξω αντικειμενικός ρε...σιγά μη προτείνω Honda. και εγώ το Fazer με τα 1000 θα προτηνα απο τα 2....

ΟΞΩ τα πλυντήρια ρεεεεεεε




Το SV1000s σου κάνει κάτι? Και γκάζι και V2 και σκυφτό και «γυμνο» και κουκλί και και και και και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ HONDA…..
:nono:

Θάνος
27/05/2004, 14:27
Αλλάξει δεν αλλάξει, αν πάρεις το 1000άρι το fazer θα έχεις ένα εσύ, ένα εγώ και ένα ο μήτσος από την κυψέλη. Αν πάρεις το cbr, θα έχεις ένα εσύ και ένα η μισή Ελλάδα.

Ένα το κρατούμενο αυτό...

Άμα σ'αρέσει κάτι, πάρ'το και ξέχνα το πότε θ'αλλάξει το μοντέλο. Αυτά συνέχεια αλλάζουνε. Λεφτά θα χάσεις όπως και να γίνει. Δεν θα χάσεις και καμιά περιουσία! Για σένα που σκέφτεσαι να μείνεις χωρίς αυτοκίνητο και να κάνεις τη μηχανή βασικό μέσο μεταφοράς, το cbr θα σε κουράσει παντού. Αυτά τα μηχανάκια είναι για πίστα και ξεμπούκωμα. Τον υπόλοιπο καιρό απλά σε ταλαιπωρούν.

Αν πάλι θέλεις πάρε το Ζ1000, αλλά θα πρέπει πρώτα να ακολουθήσεις τη συμβουλή του afro, γιατί μπροστά σου θα φαίνεται σαν υπόθετο... :smokin:

Θάνος
27/05/2004, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Thano λέω καμιά μαλάκιτσα και καλά να το παίξω αντικειμενικός ρε...σιγά μη προτείνω Honda. και εγώ το Fazer με τα 1000 θα προτηνα απο τα 2....


Καλά... :smokin: ... παίρνω πίσω το υπόθετο!! :D

Όχι τίποτα άλλο, μ'αρέσει το Ζ...

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 14:31
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]Thano λέω καμιά μαλάκιτσα και καλά να το παίξω αντικειμενικός ρε...σιγά μη προτείνω Honda. και εγώ το Fazer με τα 1000 θα προτηνα απο τα 2....

ΟΞΩ τα πλυντήρια ρεεεεεεε



ΓΙΩΡΓΟ....ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ....ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ !!!

ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ.....

ΣΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..???

:lol: :lol: :lol:

afrotwin
27/05/2004, 14:34
ΟΞΩ τα πλυντήρια ρεεεεεεε



re xazo ine afto....
re me ta plintiria plenis ke kana sovrako sto dromo
:lol: :lol: :lol:

me tin paparia pou pires mono voltes mporis na kanis
:lol: :lol:

exi pou8ena na kremasis kana sovrako na stegnosi stin diadromi
:lol: :lol: :lol:

idi
27/05/2004, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
[B][QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]ΟΞΩ τα πλυντήρια ρεεεεεεε
ΓΙΩΡΓΟ....ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ....[SIZE=10]ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ !!!


xaxaxaaxxaaxa ρε Θαναςςςςςςςςςςςς ταμπελα "Honda" εβαλες στο μαγαζι? χαχαχχαχαχαχχαχχαχα

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 14:38
ΩΩΧΧΧΧΧΧ............
ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΒΑΝΤΑ Ο AFRO.......ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ...!!!!


:lol: :lol:

Θάνος
27/05/2004, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΩΩΧΧΧΧΧΧ............
ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΒΑΝΤΑ Ο AFRO.......ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ...!!!!


:lol: :lol:

Μπααα έχει κέφια μετά την εκδρομή!

ruyjin
27/05/2004, 14:42
ρε παιδιά και επειδή το έχει η μισή Ελλάδα (και η μισή ευρώπη, ισως), αν του αρέσει είναι αυτός λόγος να μην το πάρει!!!!! (cbr600f)
Απαντώ:ΟΧΙ

Ο λόγος για να μην το πάρει θα είναι ίσως επειδή θα θέλει σύντομα κάτι ακόμα μεγαλύτερο από 600.
Επειδή δε θα θέλει να πάρει Honda, (όπως λέει και ο idi) :yuck:
Γι αυτούς τους λόγους να το καταλάβω

Αυτό που χρειάζεται Πέρι πάντως είναι υπομονή και ψάξιμο.
Πάμε να τα πιούμε :beer: να τα πούμε :D

periklisk
27/05/2004, 14:47
Δεν με πειράζει αν αλλάξει το μοντέλο....

Ούτε αν έχει η μισή Ελλάδα....

Δεν θα το πολυχρησιμοποιώ μέσα στην πόλη όσο έχω το ZXR....

Με ενδιαφέρει όμως πολύ η προστασία από τον αέρα.... Θάνο πως είσαι από αέρα?????

Το ΖΧ12 το γουστάρω περισσότερο απ' όλα αλλά είναι ακριβούλι.... 15700 κάτι.....

afrotwin
27/05/2004, 14:52
to 8ema tou aera ine ena 8ema:lol:
ke o filos mas o idi meta apo kana triari xronia ton vlepo me ponous sta gonata me to gimno z1000

ruyjin
27/05/2004, 14:52
εγώ πάντως από αέρα είμαι SUPER...
.........όπως λέμε super four :rotflmao: :rotflmao:

Θάνος
27/05/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Θάνο πως είσαι από αέρα?????

:D :smokin: Δεν του δίνω σημασία...

Σκύβεις λίγο και το ξεχνάς...

Δεν έχουμε όμως και το ίδιο ύψος...

idi
27/05/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to 8ema tou aera ine ena 8ema:lol:
ke o filos mas o idi meta apo kana triari xronia ton vlepo me ponous sta gonata me to gimno z1000

αφου θα τα ξυνω στην ασφαλτο ρεεεεεεε:smokin: :smokin:

afrotwin
27/05/2004, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αφου θα τα ξυνω στην ασφαλτο ρεεεεεεε:smokin: :smokin:

agori mou 8a pis ton anemo agera
:lol: :lol:

monstermind
27/05/2004, 15:31
αμα σας μαμισω εναν εναν εδω μέσα... τι προβλημα εχετε δηλαδή που εχει πολυς κοσμος το cbr600 δεν καταλαβα? το έχει πολύς κόσμος γιατί μαμεί το μηχάνημα... άντε.

τέσπα...

δεν ξέρω για το fazer1000 τι παίζει, θα σου πώ για το cbr...

ταξίδι δικάβαλο πάει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ και ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ... πλαγιάζει πολύ καλά, όχι τόσο όσο το zxr400r, αλλά συγχωρεί περισσότερα λάθη, και δεν χάνει τη γραμμή του με τίποτα...

εγω το οδηγω πολύ νευρικά και κάνω πολλά χλμ μέσα στην πόλη, και μου μπουκώνει σε σημείο να μου σβήνει...

Έχε υπό όψην σου, οτι είναι πολύ πιο στρωτό μηχανάκι απο το zxr... πιο μαλακό γκάζι, πιο ομαλή συμπεριφορά, χωρίς εκπλήξεις κτλ κτλ.

Σου έχω πεί οτι ο αδερφός μου έχει το zxr400r και όταν οδήγησε το cbr600f του άρεσε....

δεν ξέρω αν τα έχεις οδηγήσει πάντως το σίγουρο είναι οτι είναι και τα δυο πολύ καλα εργαλεία...

άποψη μου: πάρε όποιο σε καβλώνει περισσότερο

next βόλτα πάντως ευχαρίστως ανταλλάζουμε μοτόρες να τεστάρεις...

αμα έρθει και ο thanos_ θα κάνουμε παρτούζες με τα μηχανάκια ο ένας του άλλου...

:rotflmao:

Θάνος
27/05/2004, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
next βόλτα πάντως ευχαρίστως ανταλλάζουμε μοτόρες να τεστάρεις...

αμα έρθει και ο thanos_ θα κάνουμε παρτούζες με τα μηχανάκια ο ένας του άλλου...

:rotflmao:

:D

periklisk
27/05/2004, 16:46
Θάνο από ποια χλμ και μετά σκύβεις?????

ruyjin
27/05/2004, 17:10
παίδες χαιρετώωωωωωωωωω
καλό απόγευμα
:wave2:

υγ: Πέρι, μιλάμε ρε!!!

periklisk
27/05/2004, 17:18
Θα σου τηλ...

Θάνος
27/05/2004, 17:19
Χμμμ.... με την ψηλότερη ζελατίνα της Yamaha όμως...

Είναι έτσι το φέρινγκ που νιώθεις τον αέρα στους ώμους από πολύ νωρίς. Όμως κατά έναν περίεργο τρόπο δεν σε ενοχλεί στην οδήγηση. Ειδικά στα 180 μπορείς να ταξιδεύεις για μέρες χωρίς να σε ενοχλήσει καθόλου. Από εκεί και πάνω όμως σκύβω λίγο το κεφάλι, ενώ πλησιάζοντας την τελική γέρνω και το σώμα λίγο μπροστά. Θα μπορούσα να μπω εντελώς πίσω από τη ζελατίνα αλλά είναι άβολο...

Η αλήθεια, για μένα τουλάχιστον, είναι ότι μετά τα 200 υπάρχει τόση ένταση και αδρεναλίνη που δεν σε απασχολεί η ενόχληση από τον αέρα. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να το οδηγήσεις σε όλες τις ταχύτητες.

Όμως σου ξαναλέω ότι είσαι και αρκετά ψηλότερος...

periklisk
27/05/2004, 17:22
Ευχαριστώ Θάνο! Θα δω μήπως υπάρχει τίποτα για test ride να το δοκιμάσω κάτι ψιλά....

Είδωμεν.......

Θάνος
27/05/2004, 17:27
Αν προλάβω να μαζέψω αύριο πράγματα γιατί θα πάω χαλκιδική ΣΚ, ίσως προλάβω να τα πούμε στο Δέλεαρ...

periklisk
27/05/2004, 17:39
OK

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 17:40
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΡΕΜΑΛΙ ???

ΡΕ ΔΕ ΜΕ ΧΕΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ..!!

ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ..???

ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ.......






ΚΑΛΑ ΡΕ........ΤΡΑΒΑΤΕ..........(ΤΗΝ Π@Ν@Γ#Α ΜΟΥ....)

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.........ΜΗ ΞΕΡΑΣΩ................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ.....(Κ@ΘΙΚ*Α,ΜΠ$Ν#ΔΕΣ........)


:wave2: :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer:

periklisk
27/05/2004, 17:45
Θανάση άσε τα μπινελίκια!! Αύριο στο Δέλεαρ για να μην τα πάρω και γίνει τση π@@τ(μπιιιιιπ) το καγκελάκι εδώ μέσα!!!!


:lol: :lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :beer:

wolfman13
27/05/2004, 17:49
pare to mv agusta brutalle!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
pare to mv agusta brutalle!!!:lol: :lol: :lol: :lol:


ΑΣΕ ΡΕ WOLFMAN ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ..!!!

:lol: :lol: :beer: :beer: :beer:

periklisk
27/05/2004, 17:53
Σωστός! Και μετά το ταξίδι θα με σηκώνουν με το γερανάκι γιατί θα έχω γίνει σίγμα τελικό!!!!:dizzy: :sick: :hypnotize :uplate: :eyepop:
:lol:

periklisk
27/05/2004, 17:54
Θανάση επιβαρύνεις τη θέση σου!!!!!:lol: :wave2:

THEOD
27/05/2004, 18:00
Μιας και έχω αλλάξει 2 φειζερ δεν θα σου πρότεινα το CBR.
Το FAZER 1000 είναι πολυχρηστικότατο, βρωμόγκαζο (έχει χαρακτηριστεί "φονέας των γιγάντων''), ροπάτο, με χώρους, και αξιόπιστο.
Δεν έχει το στρίψιμο των σουπερσπόρ αλλά δεν απέχει και πολύ.
Άσε που και τα σουπερσπόρ μόνο στην πίστα μπορουν να το εκμεταλευτούν.
Τα φρένα του είναι εκπληκτικά, οι αναρτήσεις του ρυθμιζόμενες και διαθέτει φωτούκλες - είναι ολοκληρωμένο μηχανάκι.
Σιγουρα του χρόνου θα αλλάξει μοντέλο.
Έχει όμως κλασική ομορφιά και πιστεύω ότι αντέχει στον χρόνο και κόντρα στις μόδες.
Στιν τιμή του (παίζει εισαγωγής στα 10000 και κάτι ψιλά) δεν έχει αντίπαλο
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ

Θάνος
27/05/2004, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ


Αυτό μου άρεσε!!!

ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ

ΓΙΑ
ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ
ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ
ΜΟΝΟ !!!

Μία μπύρα στον κύριο συνονόματο! :beer:

και μία μπύρα στον άλλο κύριο συνονόματο!:beer:

Σιγά μωρέ τι είναι η Χαλκιδική... αγγαρεία θα κάνω... θα πιαστεί και ο κώλος μου τόσα χιλιόμετρα με τη μηχανή... χάλια...

Σκέψου να βρέξει και να μην κάνω και μπάνιο... τραγωδία θα έιναι!:bawl:

idi
27/05/2004, 18:47
:wave2:


2214

Μικρή Λουλού
27/05/2004, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Αυτό μου άρεσε!!!

ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ
ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΜΟΝΟ

ΓΙΑ
ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ
ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ
ΜΟΝΟ !!!

Μία μπύρα στον κύριο συνονόματο! :beer:

και μία μπύρα στον άλλο κύριο συνονόματο!:beer:

Σιγά μωρέ τι είναι η Χαλκιδική... αγγαρεία θα κάνω... θα πιαστεί και ο κώλος μου τόσα χιλιόμετρα με τη μηχανή... χάλια...

Σκέψου να βρέξει και να μην κάνω και μπάνιο... τραγωδία θα έιναι!:bawl:



Α ΡΕ ΘΑΝΟ...................ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ,ΑΛΛΑ.........................ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ, ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ.!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

milaber
27/05/2004, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΖΧ12R._

Απλά συμφωνώ...

lagel
28/05/2004, 06:51
Θανο εδω πανω δεν ειναι Αθηνα!!!!!!Εδω και 3-4 μερες επεσε η θερμοκρασια.Την προυηγουμενη Κυριακη ειχαμε 26-27 βαθμους και απο την Δευτερα και μετα επεσε στου 22-23.Τα βραδυα εχει ψυχρα καλη.Σε ποιο μερος θα πας?Μαλλον εχεις ξαναερθει και ξερεις.Και 'γω ηταν να παω θασο αλλα θα κατσω τελικα εδω.Αυριο σιγουρα θα παω Σερρες και ισως την Κυριακη.Αλλα υπαρχει και η περιπτωση για Χαλκιδικη.Αν γουσταρεις χτυπα κανα τηλεφωνο 6974400105 για κανα καφε η για κανα ψαρακι.Στις Σερρες εχουν μαθηματα οι Ducati αλλα θα εχει και test-drive πολλα αλλα μηχανακια.Παρε μαζι σου και αδιαβροχα γιατι πιανουν κατι ξαφνικα μπουρινακια.

lagel
28/05/2004, 08:07
Κ. ΔΟΥΚΑ,σημερα αλλαζω λαδια για τα πρωτα 1000.Οι πρωες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.Στριβει με την σκεψη,φρεναρει με την σκεψη,σηκωνεται με την σκεψη.Δε σου κρυβω οτι ειναι περιεργο μηχανακι.Ειναι ψιλο και τα μασπιε ειναι ψιλα και πισω.(ισως να ενοχλησει τα γονατα)Δε βρισκουν ποτε κατω τα μασπιε,ετσι νομιζεις οτι μπορεις να το στριψεις κι αλλο.Προσοχη,αν βρουν κατω,κοιτα γυρω σου....η αρχιζεις και πεφτεις ή εχεις πεσει....Εχει φρεναρες,το πισω δε το δουλευεις καθολου.Το εχω σταματησει απο τα 180 χωρις να φοβηθω.Ενα κακο ειναι η λιγο κατηφορικη σελα,με αποτελεσμα στις σουζιτσες και στα αποτομα φρεναρισματα πονανε λιγο τα παπαρακια.Φωτα εχει πολυ δυνατα.θορυβο γαματω αν και η εξατμιση ζυγιζει 17κιλα,ειναι μουρατο,ολοι γυρνανε να το χαζεψουν.Ρυθμιζοντε τα παντα,μα τα παντα,εχει πλαστικο ντεποζιτο.Εβαλα 15 λιτρα ultimete bp100 και μου εβγαλε 210=215 χλμ με ταρζανιες και μεσα στην πολη.Δεν εχει δεικτη βενζινης αλλα ενα λαμπακι που κρατα καμποσο.Εχει χρονομετρο,εχει γυρολογιο,κρατα στην μνημη την μεγαλυτερη τελικη σου,ρυθμιζεις ενα κοκκινο λαμπακι που αναβει-ειναι σημα για το ποσο και που θελεις να το πας ή ν'αλλαξης ταχυτητα,σου λεει θερμοκρασια κινητηρα σε C ή σε F.Εχει μπολικο χωρο κατω απο την θεση του συνεπιβατη.Δεν κοβει παρα πολυ το τιμονη οπως douka-tdm-vstrom κλπ,αλλα κοβει ικανοποιητικα.Χωρας αναμεσα στα αμαξια,ασε που σου ανοιγουν χωρο μολις ακουνε αυτον τον θορυβο,θελει πολυ προσοχη με τον συναγερμο.Εγω θα βαλω διακοπτακη για να μην μου αναβουν τα φωτα συνεχεια.Σου λεει ποση δυναμη εχει η μπαταρια .Πανω απο τα 170-180 εχεις προβλημα-υπαρχουν αφτερμαρκετ τζαμακια-αν εισαι πανω απο 1,80 υψος.Φιλος στην Αγγλια εκανε πατεντα και εβαλε μπαγαζιερα-αν δεν εχεις καρο ειναι καλο αλλα ασχημο-εχει σταμπιλιζατερ που ρυθμιζεται,εχει,εχει,εχει,εχει.......και 'γω δεν ξερω τι.Εδωσα το μανουαλ σε μια φιλη να μου το μεταφρασει απο τα ιταλικα.Αυτα ξερω,αυτα ειδα,αυτα ενιωσα,αυτα καταλαβα και ειμαι ακομα στην αρχη.Οταν το ανοιξω(το γκαζι),θα σου πω και αλλα..........

GST
28/05/2004, 08:32
Το εχω σταματησει απο τα 180 χωρις να φοβηθω.

με ταρζανιες και μεσα στην πολη



ΕΥΛΑΒΙΚΟ ΣΤΡΩΣΗΜΟ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΒΡΕ LAGEL!!!!!!:D

ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΖΑΧΑΡΩΝΑ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΣΥΣΚΕΥΗ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ Η APRILIA ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

lagel
28/05/2004, 08:48
Αφου εχει ενα λαμπακι που αναβει κοκκινο οταν περασεις τις 6000 στροφες που ειναι για το στρωσιμο.Και μην νομιζεις.στα 160-170 εχει 5000 στροφες,..................................................................................... ......................................θα σου πω μετα,φευγω,χτυπησε ενας εργατης και παω ν'αναψω τα τουρμπο να τον παω νοσοκομειο

periklisk
28/05/2004, 12:47
Ευχαριστώ παιδιά!!!!

θα σας ενημερώσω για την απόφαση στις επόμενες μέρες.....

lagel
28/05/2004, 12:55
Περι παρε αυτο που σ'αρεσει.Αν αποφασιζα χωρις να σκεφτω τι θα χασω απο την μεταπωληση.θα διαλεγα το fazer1000 γιατι συμφωνω με τον THEOD.

periklisk
28/05/2004, 13:05
Από αυτά που διάβασα και άκουσα και από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα προς το fazer πηγαίνω.... είδωμεν!!!

Ευχαριστώ και πάλι.....

Θάνος
28/05/2004, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
Θανο εδω πανω δεν ειναι Αθηνα!!!!!!Εδω και 3-4 μερες επεσε η θερμοκρασια.Την προυηγουμενη Κυριακη ειχαμε 26-27 βαθμους και απο την Δευτερα και μετα επεσε στου 22-23.Τα βραδυα εχει ψυχρα καλη.Σε ποιο μερος θα πας?Μαλλον εχεις ξαναερθει και ξερεις.Και 'γω ηταν να παω θασο αλλα θα κατσω τελικα εδω.Αυριο σιγουρα θα παω Σερρες και ισως την Κυριακη.Αλλα υπαρχει και η περιπτωση για Χαλκιδικη.Αν γουσταρεις χτυπα κανα τηλεφωνο 6974400105 για κανα καφε η για κανα ψαρακι.Στις Σερρες εχουν μαθηματα οι Ducati αλλα θα εχει και test-drive πολλα αλλα μηχανακια.Παρε μαζι σου και αδιαβροχα γιατι πιανουν κατι ξαφνικα μπουρινακια.

Οκ Λάζαρε, το σημείωσα το τηλέφωνο σου... δεν υπόσχομαι βέβαια, γιατί ούτε ξέρω πού ακριβώς θα πάω, κάπου κοντά στην Καλλιθέα νομίζω, αλλά τα έχει κανονίσει όλα ένας φίλος από Ορεστειάδα, τον οποίο και πάω να συναντήσω και δεν ξέρω ακόμα λεπτομέρειες γιατί έχω ψιλοπήξει στη δουλειά!!

Για τον καιρό τα άκουσα...:smokin: ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ ΕΛΕΟΣ!!!

Θα αφήσω τα δέρματα σπίτι και θα πάμε με τις κορντούρες (γαμώτο)... Όσο για το μπάνιο... το ξέχασα ήδη! :(

Τ'ακούς Θανάση;;

Υ.Γ. Περικλή, σε καλό δρόμο είσαι φίλε!!!

lagel
28/05/2004, 14:02
θανο η Καλιθεα ειναι 90 χλμ απο Σαλονικα και μιση με 3 τεταρτα ο δρομος.Οποτε θες χτυπα τηλεφωνο γιατι αν δεν παω πουθενα θα ειμαι στη Σιβηρη(4χλμ απο καλιθεα)σ'ενα φιλαρακι που δουλευει σ'ενα πολυ ωραιο μπαρακι με πολυ καλα πιπινια.Σε χρωσταω και μπυρες.
Περι μαθε τιμες για το fazer γιατι σου εχω σπεσιαλ τιμη για καινουργιο.(ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΓΑΛΛΙΑΣ) και σε ολα τα χρωματα,παραδοτεα απο 7-10 μερες.Αντε και να προσεχετε ολοι.
Θανο πανε στην ΤΡΥΠΑ,εχει φοβερα μ@%#$&.Προσεχε μετα τα Μουδανια γιατι οι περισσοτεροι οδηγοι ειναι χαλια.Στο λεω γιατι καθε καλοκαιρι γινεται χαμος σ'αυτο τον δρομο.Δεν ξερω αν θυμαστε το ζευγαρι απο Αθηνα που πηγαινε Καλιθεα και ενα αμαξι εκανε επιτοπια στροφη και η TRIUMPH πηγαινε με 200,εκοψε την BMW στην μεση και το tiger κταστραφηκε μονο το μπροστα.Ουτε φρεναρισμα δεν ειχε ο δρομος.Και οχι μονο αυτο.ΠΡΟΣΟΧΗ

idi
28/05/2004, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
[B]...δουλευει σ'ενα πολυ ωραιο μπαρακι με πολυ καλα πιπινια.Σε χρωσταω και μπυρες...
...Θανο πανε στην ΤΡΥΠΑ,εχει φοβερα μ@%#$&....

Ελπίζω να μη διαβάζει η Στέλλα τα ποστ....θα έχουμε Ομηρικούς καβγάδες χαχαχαχχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

milaber
28/05/2004, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ελπίζω να μη διαβάζει η Στέλλα τα ποστ....θα έχουμε Ομηρικούς καβγάδες χαχαχαχχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

periklisk
28/05/2004, 14:17
Για ρίξε καμιά τιμούλα να δούμε τι παίζεται.....

idi
28/05/2004, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

.....


2242

milaber
28/05/2004, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
.....

Ααααααααα!!!

Εσύ ποιός είσαι ρε;
Ο χοντρούλης ή ο άλλος στα δεξιά;

:D

idi
28/05/2004, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Για ρίξε καμιά τιμούλα να δούμε τι παίζεται.....

are you talking to me? aaa?
are you talking to me? PUNK?

idi
28/05/2004, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ααααααααα!!!

Εσύ ποιός είσαι ρε;
Ο χοντρούλης ή ο άλλος στα δεξιά;

:D

αααααααααααα milaberako θα με τρελανεις...

στη φοτο ειναι ο Θανος και η κοπελα του ...

me like that:


2243

milaber
28/05/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
are you talking to me? aaa?
are you talking to me? PUNK?

Πάει...
Τον χάσαμε τον Γιώργο...

:bawl: :bawl: :bawl:

periklisk
28/05/2004, 14:27
όχι σε σένα ρε αλήτη.... στον lagel.....

milaber
28/05/2004, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αααααααααααα milaberako θα με τρελανεις...

στη φοτο ειναι ο Θανος και η κοπελα του ...

me like that:

Που να ξέρω ρε;
Σας έχω δει και ποτέ;
Που ημεγαλύτερη βόλτα που κάνετε είναι μέχρι την κοντινότερη ταβέρνα;

:D

Πάντως το ξανθό μαλλί κοτσίδα σου πάει πολύ ρε αδερφέ!

:lol:

lagel
28/05/2004, 14:28
PERI ΕΣΥ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΒΡΗΚΕΣ?ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 10200
Ρε φιλε Θανο,σορρυ αν εκανα μαλακια.Ενταξη εχει καλο πραμα αλλα και με την κοπελα σου αν εισαι, ειναι φανταστικα!!

lagel
28/05/2004, 14:33
Αντε καλο 3ημερο η καλο π/σ/κ για μερικους.Αν ερθει κανεις Σαλονικα ή Χαλκιδικη.το mobile ειναι 6974400105.Αντε και καμια κοντριτσα με το TUONO.

periklisk
28/05/2004, 14:34
Γύρω στα 11000.... δεν το έχω πολυψάξει όμως.... τη Δευτέρα που δεν δουλεύουμε αλλά τα μαγαζιά είναι ανοικτά είναι η ιδανική μέρα.....

milaber
28/05/2004, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
Αντε καλο 3ημερο η καλο π/σ/κ για μερικους.Αν ερθει κανεις Σαλονικα ή Χαλκιδικη.το mobile ειναι 6974400105.Αντε και καμια κοντριτσα με το TUONO.

Θα είμαι εγώ Θεσσαλονίκη...
Αλλά από κόντρα με το Innova δεν σε βλέπω να βγαίνεις με το κεφάλι ψηλά!

:lol: :lol: :lol:

idi
28/05/2004, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Γύρω στα 11000.... δεν το έχω πολυψάξει όμως.... τη Δευτέρα που δεν δουλεύουμε αλλά τα μαγαζιά είναι ανοικτά είναι η ιδανική μέρα.....

σε κοκκινο σου αρεσει το TUONO περικλεα?

periklisk
28/05/2004, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
Αντε καλο 3ημερο η καλο π/σ/κ για μερικους.Αν ερθει κανεις Σαλονικα ή Χαλκιδικη.το mobile ειναι 6974400105.Αντε και καμια κοντριτσα με το TUONO.

Tuono πήρες????? Με τα προβλήματα της Aprilia τι παίζεται???

Άντε καλοτάξιδος!!!

milaber
28/05/2004, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
σε κοκκινο σου αρεσει το TUONO περικλεα?

Σε ροζάκι αν έβγαινε θα του άρεζε περισσότερο!

:lol: :lol: :lol:

periklisk
28/05/2004, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
σε κοκκινο σου αρεσει το TUONO περικλεα?

δεν έχει προστασία από τον αέρα ρεεεε!!! αν ήταν θα έπαιρνα το Ζόρικο......

periklisk
28/05/2004, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Σε ροζάκι αν έβγαινε θα του άρεζε περισσότερο!

:lol: :lol: :lol:

Τι ροζάκι??? Σαν αυτό που έχεις βάψει το κουβαδάκι σου????
εεεεεε?????

:lol: :lol: :lol:

milaber
28/05/2004, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Τι ροζάκι??? Σαν αυτό που έχεις βάψει το κουβαδάκι σου????
εεεεεε?????

:lol: :lol: :lol:

Κάπως έτσι...
Μόνο που το μηχανάκι θα έχει και χίππικα λουλουδάκια πάνω!

:lol: :lol: :lol:

idi
28/05/2004, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
δεν έχει προστασία από τον αέρα ρεεεε!!! αν ήταν θα έπαιρνα το Ζόρικο......



Οκ πάσο. Θα το πω άλλη μια φορά όμως γιατί δεν απάντησες

Το SV1000S σου κάνει τίποτα? Από τα λεγόμενα σου... αυτό το μηχανάκι φωτογραφίζεις.... και κάνει περίπου 10000...


2246

periklisk
28/05/2004, 15:21
δε μου πολυαρέσει ρε συ...... και είναι και δικύλινδρο....

ruyjin
28/05/2004, 15:26
εγω πάντως αν ανανέωναι η honda (είδες idi πάλι για honda θα μιλήσω...κόλημα είναι τι να κάνω) το VTR1000 Firestorm (που λεφτά για SP) στα 10500 που έχει, θα το σκεφτόμουνα σοβαρά.
Το συγκεκριμένο Suzuki δε μου αρέσει ούτε εμένα Περικλή.

Πάντως Περικλή το δικύλινδρο έχει φοβερό ήχο!!
Ροπή πάρα πολύ καλή.... λεπτομέριες άλλες δε ξέρω........:(

Αλλα το έχει 7-8 χρόνια και μια αλλαγή δε του έχει κάνει (για το VTR μιλάω)

........κρίμα!!!

Θάνος
28/05/2004, 15:33
milaber, ο χοντρούλης είμαι ΕΓΩ ρε!! άκου χοντρούλης...

αν μου το'λεγες αυτό πριν μερικά χρόνια θα γελούσα ακόμα!

Έχε χάρη που έρχονται ολυμπιακοί και πάω να ανέβω κατηγορία... μετά θ'αδυνατίσω ρε...! :smokin:

lagel no problem, η Στέλλα δεν μπαίνει στο forum (έτσι λέει τουλάχιστον...)

periklisk
28/05/2004, 15:35
Έχεις δίκιο σε αυτά που λες....

Εγώ βέβαια είμαι φαν των 4κύλινδρων.....

ruyjin
28/05/2004, 15:39
και γω για 4κυλινδρο πάω, αλλά ακούω καλά για τα 2κυλινδρα.
νιώθω μήπως το κόλημα για τα 4κυλινδρα είναι όπως το κόλημα με τα honda.
μένεις εκεί που νομίζεις πως ξέρεις, αλλά δίπλα σου υπάρχει κάτι αντίστοιχα καλό και ίσως καλύτερο.....

αλλα όπως είπα και πριν δε ξερω λεπτομέριες για τα 2κυλινδρα για να πω περισσότερα......

periklisk
28/05/2004, 15:49
Μπορείς να το πεις και κόλλημα....
Πάντως κόλλημα με τις μάρκες δεν έχω και ούτε νομίζω πως πρέπει να έχει κανείς.... Οι διαφορές πλέον στις μοτοσυκλέτες της ίδιας κατηγορίας είναι πάρα πολύ μικρές και μόνο διάφοροι άλλοι λόγοι μπορούν να συγκλίνουν στην προτίμηση κάποιας.

Τι εννοώ:
-Μπορεί το μαγαζί που πήγες και έχει την τάδε μάρκα να σε εξυπηρέτησε καλύτερα....
-Μπορεί ο μηχανικός σου να είναι πολύ καλός και να μην θες να τον αλλάξεις....
-Από ανταλλακτικά καλύπτεσαι καλύτερα....
-Αν είναι ετοιμοπαράδοτο ή όχι....
-Αν έχεις φάει κόλλημα με κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο....
-Αισθητικά σου αρέσει καλύτερα (χρώματα κλπ....)
-Οτιδήποτε άλλο....

Τα παραπάνω έχουν και εξαιρέσεις.....

ruyjin
28/05/2004, 16:03
να σου πω την αλήθεια, όπως έχουμε μιλήσει και λίγο ένα sport touring μηχανάκι που εγώ θα ήθελα αυτή τη στιγμή, το βλέπω μόνο στη honda και δεν είναι άλλο από το VFR.
το οποίο μου αρέσει κι όλας, γιατι και το suzuki είναι στην ίδια κατηγορία, αλλά δε μου αρέσει.
η kawasaki, η yamaha ποιο έχει;;;;;

ρωτάω, δεν κρίνω, ούτε καταδικάζω....

Θάνος
28/05/2004, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
να σου πω την αλήθεια, όπως έχουμε μιλήσει και λίγο ένα sport touring μηχανάκι που εγώ θα ήθελα αυτή τη στιγμή, το βλέπω μόνο στη honda και δεν είναι άλλο από το VFR.
το οποίο μου αρέσει κι όλας, γιατι και το suzuki είναι στην ίδια κατηγορία, αλλά δε μου αρέσει.
η kawasaki, η yamaha ποιο έχει;;;;;

ρωτάω, δεν κρίνω, ούτε καταδικάζω....

Η Yamaha έχει το FJR1300 που μαμάει!!! (άααααχχχχχ) να μπορούσα να είχα και αυτό μαζί με το fazer... θα το φόρτωνα αύριο στην Εθνική, βασιλιάς θα ήμουνα!!

milaber
28/05/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
milaber, ο χοντρούλης είμαι ΕΓΩ ρε!! άκου χοντρούλης...

αν μου το'λεγες αυτό πριν μερικά χρόνια θα γελούσα ακόμα!

Έχε χάρη που έρχονται ολυμπιακοί και πάω να ανέβω κατηγορία... μετά θ'αδυνατίσω ρε...! :smokin:

lagel no problem, η Στέλλα δεν μπαίνει στο forum (έτσι λέει τουλάχιστον...)

:D :wave2: :D :wave2: :D

ruyjin
28/05/2004, 16:11
Θανο μιλάς για μηχανάκι κούκλα τώρα, αλλά ξεφεύγει πολύ σε τιμή ρε συ.
Το έχω δει και το ξέρω αλλα παει στα 5.5εκατ.
αν και αυτη τη στιγμή για μενα το θεωρώ πολύ μεγαλο. Γαιδούρι είναι .....

milaber
28/05/2004, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Μπορείς να το πεις και κόλλημα....
Πάντως κόλλημα με τις μάρκες δεν έχω και ούτε νομίζω πως πρέπει να έχει κανείς.... Οι διαφορές πλέον στις μοτοσυκλέτες της ίδιας κατηγορίας είναι πάρα πολύ μικρές και μόνο διάφοροι άλλοι λόγοι μπορούν να συγκλίνουν στην προτίμηση κάποιας.

Τι εννοώ:
-Μπορεί το μαγαζί που πήγες και έχει την τάδε μάρκα να σε εξυπηρέτησε καλύτερα....
-Μπορεί ο μηχανικός σου να είναι πολύ καλός και να μην θες να τον αλλάξεις....
-Από ανταλλακτικά καλύπτεσαι καλύτερα....
-Αν είναι ετοιμοπαράδοτο ή όχι....
-Αν έχεις φάει κόλλημα με κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο....
-Αισθητικά σου αρέσει καλύτερα (χρώματα κλπ....)
-Οτιδήποτε άλλο....

Τα παραπάνω έχουν και εξαιρέσεις.....

Πολύ σωστός ρε Περικλή, αλλά μου φαίνεται ότι αυτά ισχύουν μόνο για τα ιαπωνικά.
Στην ίδια κατηγορία θα βρεις μεγάλες διαφορές αν βάλεις μέσα και τις ευρωπαϊκές!
π.χ. δεν έχουν τη ίδια προσέγγιση η aprillia και η ducati με honda, yamaha, kawa και suzuki στο πως πρέπει να είναι μια ss!

ruyjin
28/05/2004, 16:20
milaber: μιλας για 2κυλινδρα αυτη τη στιγμή, αναφέροντας aprilia και ducati σε ss..... σωστά;

γι αυτό ανάφερα και το vtr ως εκπρόσωπο ιαπωνίας και προσιτη οικονομικά επιλογή.....

THEOD
28/05/2004, 16:26
Βρε πάνε πάρε το φειζερ1000 να δεις τη σημαίνει μεγάλο τετρακύλιδρο και όχι γκάζι στις 14000 στροφές...

Και όταν το πάρεις με το καλό δως μου καμμιά βόλτα και μένα γιατί μάλλον έκανα μαλακία που δεν το πήρα αν και το σκεφτόμουν σοβαρά...

ruyjin
28/05/2004, 16:31
θαναση... ελα ρε.. εισαι καλύτερα;

Θάνος
28/05/2004, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Βρε πάνε πάρε το φειζερ1000 να δεις τη σημαίνει μεγάλο τετρακύλιδρο και όχι γκάζι στις 14000 στροφές...

Και όταν το πάρεις με το καλό δως μου καμμιά βόλτα και μένα γιατί μάλλον έκανα μαλακία που δεν το πήρα αν και το σκεφτόμουν σοβαρά...

Ναι αυτό είναι αλήθεια... έχει και το EXUP και δεν μπορείς να καταλάβεις τι ταχύτητα έχεις μέσα...

periklisk
28/05/2004, 16:34
Μη με κουρδίζετε άλλο.... έτοιμος είμαι.....:D :D :D

ruyjin
28/05/2004, 16:46
η θέση οδήγησης τουριστική δεν είναι στο fazer ρε παιδια;

αν είναι να το έχω στα υπόψιν...
.......αλλα δεν ειναι honda ξεχασα


λοιπον παιδάκια,
χαιρετώ. Παω να ζεστάνω το ''θηριο'' και δρόμο για καλαματα.
καλα να περάσετε απόψε, χαιρετισματα σε όλους
δευτέρα βραδυ αν ειναι τα λέμε


καλο ΠΣΚΔ:wave2:
:beer:

periklisk
28/05/2004, 16:48
Καλά να περάσεις Νάσο!!!

Ναι τουριστική είναι!!!

ruyjin
28/05/2004, 16:49
Bye Πέρι
δευτερα θα τηλ μηπως τα πουμε το βραδυ, καλα να περάσεις

Θάνος
28/05/2004, 17:03
Δεν είναι ακριβώς τουριστική... Είναι λίγο πιο σπορτίβικη...