PDA

View Full Version : Έπεσα...



Σελίδες : [1] 2

Μήτσος1
09/08/2006, 10:51
Με το Beverly εννοείται έτσι? Ανέβαινα την Πριγκιπονήσσων στα δικαστήρια, και είχα μπροστά και αριστερά μου έναν ταρίφα, ο οποίος μόλις βλέπει ένα περίπτερο βγάζει φλάς κάνει απότομα δεξιά (έρχεται ακριβώς μπροστά μου δηλαδή), και το κοκαλώνει.

Φρενάρισμα τρελλό, αλλά δυστηχώς δεν ήταν αρκετό. Γλυστράει το μπροστινό, και κάνω μια ωραιότατη τσουλήθρα με κοντομάνικο και βερμούδα πάνω στην άσφαλτο που θα τη θυμάμαι για αρκετό καιρό.

Γόνατα και αγκώνες, τα έχω παραγγείλει και 8α μου τα φέρουν από Σεπτέμβρη!!! Το μηχανάκι ψιλοσώβρακο (πλαστικά γύρω-γύρω), και ίσως και καλάμια. Σήμερα θα μάθω το κοστούμι της ζημιάς.

Φυσικά ο ταρίφας δεν αναγνωρίζει καμμία ευθύνη, έτσι? Να μη ξεχνιόμαστε...

Άτιμη "κένωνια"...

kalant
09/08/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Με το Beverly εννοείται έτσι? Ανέβαινα την Πριγκιπονήσσων στα δικαστήρια, και είχα μπροστά και αριστερά μου έναν ταρίφα, ο οποίος μόλις βλέπει ένα περίπτερο βγάζει φλάς κάνει απότομα δεξιά (έρχεται ακριβώς μπροστά μου δηλαδή), και το κοκαλώνει.

Φρενάρισμα τρελλό, αλλά δυστηχώς δεν ήταν αρκετό. Γλυστράει το μπροστινό, και κάνω μια ωραιότατη τσουλήθρα με κοντομάνικο και βερμούδα πάνω στην άσφαλτο που θα τη θυμάμαι για αρκετό καιρό.

Γόνατα και αγκώνες, τα έχω παραγγείλει και 8α μου τα φέρουν από Σεπτέμβρη!!! Το μηχανάκι ψιλοσώβρακο (πλαστικά γύρω-γύρω), και ίσως και καλάμια. Σήμερα θα μάθω το κοστούμι της ζημιάς.

Φυσικά ο ταρίφας δεν αναγνωρίζει καμμία ευθύνη, έτσι? Να μη ξεχνιόμαστε...

Άτιμη "κένωνια"...

εμα γιαυτο δεν κυκλοφορουμε με βερμουδες και κοντομανικα ρε φιλε...

κρανος φοραγες τουλαχιστον?

ενταξει για να γραφεις καλα θα εισαι...

αντε περαστικα...

Tropeas
09/08/2006, 10:55
δεν περίμενες αστυνομία για καταγραφή ρε Μητσάρα?:sick:

latris mixanis
09/08/2006, 10:55
:hypnotize Περαστικά βρε παιδί!!

:wave2:

idi
09/08/2006, 10:55
περαστικα ρε :(

sniper
09/08/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
δεν περίμενες αστυνομία για καταγραφή ρε Μητσάρα?:sick:

ΤΟΣΕΣ φορές που το έχουμε πεί εδώ μέσα θα το έκανε...... Ε μήτσε;;;;


Περαστικά! :wave2:

Cpt. Haddock
09/08/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
εμα γιαυτο δεν κυκλοφορουμε με βερμουδες και κοντομανικα ρε φιλε...



Ναι, όλοι με τις κορντούρες και τα δέρματα μου είστε, ειδικά καλοκαιριάτικα...


:sick:


Περαστικά Μήτσεένα!
:lol: :lol:

:beer:

Μήτσος1
09/08/2006, 11:01
Ναι ρε περίμενα κανονικά. Ήρθανε τα στρούμφ, κάνανε καταγραφή του γεγονότος, και τώρα περιμένω απλώς να δώ τι θα μου πει η ασφαλιστική του ταρίφα.

Κράνος πάντα φοράω, αλλά δε παλεύεται η Αθήνα τον Αύγουστο με παντελόνι και μπουφάν ρε παιδιά...

Anyway. Thanks για το ενδιαφέρον πάντως...

Tropeas
09/08/2006, 11:03
Απλά τώρα είναι το πιο εύκολο να χτυπήσεις και με μηδέν χιλιόμετρα...;) :wave2:

latris mixanis
09/08/2006, 11:03
Μήτσε τα καινούρια γόνατα και αγκώνες θα έχουν επιπλέον ενισχύσεις??

:rotflmao: :rotflmao:

Τουλάχιστον με τζινάκι βρε Δημήρη!

Μήτσος1
09/08/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μήτσε τα καινούρια γόνατα και αγκώνες θα έχουν επιπλέον ενισχύσεις??
:rotflmao: :rotflmao:
Τουλάχιστον με τζινάκι βρε Δημήρη!

Τα έχω παραγγείλει με Carbon ενισχύσεις για να φαίνονται και ωραία με τα Ohlins της Ρένας :lol: :lol: :lol: :lol:

Κατά τ'άλλα έχω κάνει και μια φοβερή μελανιά πάνω στο γοφό από το τιμόνι όταν δίπλωσε, που η έκφραση "μπλέ-μαρέν" δε φτουράει μια μπροστά της...

afrotwin
09/08/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Τα έχω παραγγείλει με Carbon ενισχύσεις για να φαίνονται και ωραία με τα Ohlins της Ρένας :lol: :lol: :lol: :lol:

Κατά τ'άλλα έχω κάνει και μια φοβερή μελανιά πάνω στο γοφό από το τιμόνι όταν δίπλωσε, που η έκφραση "μπλέ-μαρέν" δε φτουράει μια μπροστά της...

perastika re mitsara
dose ke ena topo se mia orgi...

ala to exoume ksana pi

den prospername taxi akomi ke stin aristeri lorida na ine...

i tipi ine aprovleptoi
an ine mesea i aristeri pigene apo piso tou ke kantou sinialo me ta fota kornare tou sinexia na kani deksia
afti ama doun pelati den ipologizoun tipota
to idio na kanete ke esis min tous ipologizete
stilte tous deksia tou dromou eki pou anikoun
ta gourounia:mad:

EVI
09/08/2006, 11:29
περαστικα :(

Φιλαλήθης
09/08/2006, 11:32
to paidi xtipise! ine ora twra gia simvoules?! asxeta pou to paidi den phge na prosperasei, asxeta me auto, lete na min kseri auta pou lete seis me tis korntoures sas? kai autos kai oloi ta kseroume auta!!!

perastika sou re mhtsara

sniper
09/08/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
to paidi xtipise! ine ora twra gia simvoules?! asxeta pou to paidi den phge na prosperasei, asxeta me auto, lete na min kseri auta pou lete seis me tis korntoures sas? kai autos kai oloi ta kseroume auta!!!

perastika sou re mhtsara

ρε φίλε συμβαίνει να τον ξέρουμε λίγο παρπάνω από σένα τον Μήτσο.... Από ενδιαφέρον τα λέμε!

Κούλαρε...

latris mixanis
09/08/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
to paidi xtipise! ine ora twra gia simvoules?! asxeta pou to paidi den phge na prosperasei, asxeta me auto, lete na min kseri auta pou lete seis me tis korntoures sas? kai autos kai oloi ta kseroume auta!!!

perastika sou re mhtsara

Εκτός από τα περαστικά μας και επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζουμε, αμά λάχει θα του τα χώσουμε για να μην κάνει μαλακίες!!!

:wave2:

Alx 84
09/08/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Ναι ρε περίμενα κανονικά. Ήρθανε τα στρούμφ, κάνανε καταγραφή του γεγονότος, και τώρα περιμένω απλώς να δώ τι θα μου πει η ασφαλιστική του ταρίφα.

Κράνος πάντα φοράω, αλλά δε παλεύεται η Αθήνα τον Αύγουστο με παντελόνι και μπουφάν ρε παιδιά...

Anyway. Thanks για το ενδιαφέρον πάντως...


περαστικά σου. Μακάρι να βγάλεις άκρη...


Παντελόνι σίγουρα όχι, αλλά επιγονατιδούλες και ένα ελαφρύ μπουφανάκι είναι υποφερτό!!!:wave2:

afrotwin
09/08/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
to paidi xtipise! ine ora twra gia simvoules?! asxeta pou to paidi den phge na prosperasei, asxeta me auto, lete na min kseri auta pou lete seis me tis korntoures sas? kai autos kai oloi ta kseroume auta!!!

perastika sou re mhtsara

kala les more to pedi xtipise den ton pidikse kanas arapis ke ton afise egkio gia na tou leme ti 8a kani...

ante pali kosmopolitan to kanate edo mesa...
:rotflmao: :rotflmao:

re filali8i to exis skefti pote na ginis deksios psaltis stin eklisia?
apo oti se kovo 8a sou pigene poli
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tsakalaki
09/08/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
έχω κάνει και μια φοβερή μελανιά πάνω στο γοφό από το τιμόνι όταν δίπλωσε, που η έκφραση "μπλέ-μαρέν" δε φτουράει μια μπροστά της...

Πω πω....κάτι μου θυμίζει αυτό, απο τη πρώτη μου πτώση με το Stromακι μου στα τέλη του πε(ρα)σμένου Σεπτέβρη...Όντως, το μπλέ μαρεν δεν φτουράει...Νομίζεις πως στο τέλος θα μαυρίσει...και μένει για κανα 20ήμερο....Όταν λες πάνω απο το γοφό, είναι λίγο πάνω απο εκεί που θα ήταν η ζώνη απο το παντελόνι......


Κουράγιο παίκτη...

Φιλαλήθης
09/08/2006, 11:45
kanume spaming alla mia pou to aneferes... psaltiki ekana gia ena feggari alla einai ena tsourmo psofioi eki pera! protimisa na vrw gkomena._

crs-k
09/08/2006, 11:45
Περαστικα ρε Μητσαρα! :sick:

EVI
09/08/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Εκτός από τα περαστικά μας και επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζουμε, αμά λάχει θα του τα χώσουμε για να μην κάνει μαλακίες!!!

:wave2:


εγω δεν τον ξερω ...α για κατσε ενας κακγουρας που οργωνει την πεντελη με εν τουμπανο ειναι????


σα να θυμαμαι κατι......


α ρε μητσο κανεις δε την παλευει αλλα παντελονακι?εεε του φουστη μπορεις!

:wave2: :smokin:

sniper
09/08/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
εγω δεν τον ξερω ...α για κατσε ενας κακγουρας που οργωνει την πεντελη με εν τουμπανο ειναι????


σα να θυμαμαι κατι......


α ρε μητσο κανεις δε την παλευει αλλα παντελονακι?εεε του φουστη μπορεις!

:wave2: :smokin:

ρε μητσε.... τι παντελόνια και μαλακίες....

φόρα κανονικά την φούστα.... τώρα και με μπλε πόδι..... ίδιος ο Ρόσσι θα είσαι :lol:

XTMPAM
09/08/2006, 11:59
ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΒΕΡΜΟΥΔΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΦΙΛΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ!!!
ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΗ ΣΤΟΛΗ ΠΑΩ!ΑΜ ΠΩΣ!

Tropeas
09/08/2006, 12:00
:lol: :lol: :lol:

afrotwin
09/08/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΤΙ ΒΕΡΜΟΥΔΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΦΙΛΕ ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ!!!
ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΗ ΣΤΟΛΗ ΠΑΩ!ΑΜ ΠΩΣ!

re mpamia ti ine afto stin foto sou pires alo mixanima?
:eyepop:

XTMPAM
09/08/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re mpamia ti ine afto stin foto sou pires alo mixanima?
:eyepop:

ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΦΙ ΑΦΡΟ?ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!
ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ !!!
ΑΛΛΑ ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΚΤΜ!!ΨΑΡΩΣΕΣ?

Tigas
09/08/2006, 12:29
Α ρε Μήτσο το ταξί καλά είναι :smokin:

Μήτσος1
09/08/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Α ρε Μήτσο το ταξί καλά είναι :smokin:

Κτήνος. Τομάρι. Παλιάνθρωπε. Τιποτένιε. Για κοίτα παραπάνω ρε να δείς πως συμπεριφέρονται οι σωστοί μηχανόβιοι ρε. Μήπως θέλεις να σου δώσω και το τηλέφωνο του για να είσαι και ψευδομάρτυρας στο δικαστήριο υπέρ του?

Κατ'ά τ'άλλα thanks για τη συμπαράσταση ρε παίδες. Και αυτή η πουτ*να η κίτρινη φυλή δε παλεύεται με τίποτα!!!

gcrook
09/08/2006, 13:15
Περαστικα ρε Μητσε γαμωτο:sad:
Ειναι και αυτα τα εγκαυματα του καλοκαιριου οτι χειροτερο ρε μαν...

Αντε να γινεις καλα,να αποζημιωθεις κιολας να εισαι κομπλε.:wave2:

AFTER
09/08/2006, 13:19
Περαστικα Μητς

Τον αριθμο του ταξι στειλει μου με πμ ε?
:mad:

evvou
09/08/2006, 13:21
:eyepop: περαστικα ρε παιδι :eyepop: :beer: :wave2:

odt
09/08/2006, 13:24
Περαστικά..κρίμα καλοκαιριάτικα ταλαιπωρία...

ironbum2
09/08/2006, 13:24
περαστικά και να είναι το τελευταίο...:)

evvou
09/08/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, όλοι με τις κορντούρες και τα δέρματα μου είστε, ειδικά καλοκαιριάτικα...

πολλοι ειναι...και οχι μονο με κορντουρα...αλλα και με γαντια και μποτες και ας εχουμε λιωσει...:beer: :beer: :beer: :wave2:

stako
09/08/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
πολλοι ειναι...και οχι μονο με κορντουρα...αλλα και με γαντια και μποτες και ας εχουμε λιωσει...:beer: :beer: :beer: :wave2:

Ρε παιδιά ας μην είμαστε υπερβολικοί τώρα, ο άνθρωπός στη δουλειά του θα πήγαινε, κέντρο Αθήνας, με το σκούτερ ήταν......... Δλδ υπάρχει έστω και ένας που κάνει την διαδρομή σπίτι-δουλειά με μπουφάν-παντελόνι-μπότες-γάντια καθημερινά καλοκαιριάτικα???

Κι εγώ με το σκούτερ όσο αντέχω το φοράω το κορντούρα αλλά από 34-35 βαθμούς και πάνω δεν παλεύεται η κατάσταση...........

Στα είπα και αλλού, περαστικά Δημήτριε........ Και αν μπορείς κυνήγησε τον τον μ@λ@κ@ να σφίξει λίγο ο κ....ς του......!

alximistis
09/08/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
πολλοι ειναι...και οχι μονο με κορντουρα...αλλα και με γαντια και μποτες και ας εχουμε λιωσει...:beer: :beer: :beer: :wave2:

Ε καλά τώρα... μην λέμε και ψέματα μεταξύ μας...
σαφώς και δεν κυκλοφορούμε όλοι ειδικά μέσα στην πόλη με φουλ προστασία. Σε αυτό έχει δίκιο ο κάπτεν... μην κοροιδευόμαστε...

τεσπα περαστικά φιλαράκι υπομονή μέχρι να περάσει και δεν ξέρω αλλά από την στιγμή που ήρθαν μπάτσοι κλπ. δεν έχει σημασία τι παραδέχεται και τι όχι ο ταρίφας. Νομίζω ε!
Το πιο σημαντικό:
μάρτυρες υπήρχαν; βρήκες κανέναν;

evvou
09/08/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ε καλά τώρα... μην λέμε και ψέματα μεταξύ μας...

εσεις μπορειτε να κυκλοφορειτε οπως γουσταρετε...ειλικρινα :) εγω ετσι ανεβαινω σε μηχανη ακομα και νταλα μεσιμερι και ας λιωσω :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

τι να κανω που ειμαι κοτουλα? :rolleyes: :lol: :wave2:

crs-k
09/08/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ρε παιδιά ας μην είμαστε υπερβολικοί τώρα, ο άνθρωπός στη δουλειά του θα πήγαινε, κέντρο Αθήνας, με το σκούτερ ήταν......... Δλδ υπάρχει έστω και ένας που κάνει την διαδρομή σπίτι-δουλειά με μπουφάν-παντελόνι-μπότες-γάντια καθημερινά καλοκαιριάτικα???
.......................


ΝΑΙ! :D

Με μια μικροδιαφοροποιηση ...

Το μπουφαν ειναι καλοκαιρινο (ΜΕ προστατευτικα) και το παντελονι τζην ... :cool:

Μήτσος1
09/08/2006, 13:39
Thanks πρός όλους και για όλα ρε παίδες. Να δώ τουλάχιστον θα καταφέρω να πάρω το καινούργιο Beverly με injection που έχει βγάλει η Piaggio.....

Και by the way. Ξέρει κανείς τη διαφορά ανάμεσα σε Beverly 250 i.e. και Beverly 250 S?

Εκτός από τις διαφορές στα χρώματα τους, στο site της Piaggio λέει οτι το S είναι και 10 κιλά ελαφρύτερο. Αυτό αληθεύει ???

EVI
09/08/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
εσεις μπορειτε να κυκλοφορειτε οπως γουσταρετε...ειλικρινα :) εγω ετσι ανεβαινω σε μηχανη ακομα και νταλα μεσιμερι και ας λιωσω :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

τι να κανω που ειμαι κοτουλα? :rolleyes: :lol: :wave2:

ρε συ ομως εσυ δεν εχεις καθημερινη μετακινηση ολη μερα με μηχανακι η μηχανη μες την κινιση


μια στις τοσες που θα ανεβεις και ΔΕΝ θα οδηγησεις σημαντικο αυτο (περισσοτερες κινισεις)

δε παλευετε το καθε μερα ολη μερα

αλλα ειναι αναγκαιο

:smokin:

stako
09/08/2006, 13:41
Παιδιά πείτε με ότι θέλετε αλλά δεν το πιστεύω ότι σε διαδρομή πχ Φιλαδέλφεια-κέντρο Αθήνας πάτε έτσι αυτές τις μέρες. Εκτός και αν μιλάτε πχ για καμιά διαδρομή από Ραφήνα ή Ασπρόπυργο..............

Και μιλάμε για καθημερινή μετακίνηση! Αν είναι αυτό που λέει η Εύη από πάνω τότε ΔΕΝ πιάνεται! Κι εγώ με το GSXR με ξύστρες βγαίνω. Αλλά είναι μία στο 10ήμερο!

alximistis
09/08/2006, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
εσεις μπορειτε να κυκλοφορειτε οπως γουσταρετε...ειλικρινα :) εγω ετσι ανεβαινω σε μηχανη ακομα και νταλα μεσιμερι και ας λιωσω :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

τι να κανω που ειμαι κοτουλα? :rolleyes: :lol: :wave2:

Όχι αγάπη μου δεν είσαι κοτούλα!!! Πολύ καλά κάνεις!!!
Αλλά άνευ παρεξήγησης έτσι άλλο να ανεβαίνεις σε μοτό άλλου όχι κάθε μέρα ή έστω όχι συνεχεια όλη την ημέρα και άλλο να κινείσαι συνέχεια μέσα στο αθηναϊκό χάος και στη ζέστη με αυτήν.
Στο ξαναλέω το σωστό είναι αυτό που λες εσύ.
Όμως σχεδόν όλοι μας αυτό κάνουμε. Ειδικά όταν είναι... δίπλα που λέμε.
Κράνος γαντάκια και φύγαμε...

crs-k
09/08/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Παιδιά πείτε με ότι θέλετε αλλά δεν το πιστεύω ότι σε διαδρομή πχ Φιλαδέλφεια-κέντρο Αθήνας πάτε έτσι αυτές τις μέρες. Εκτός και αν μιλάτε πχ για καμιά διαδρομή από Ραφήνα ή Ασπρόπυργο..............

Και μιλάμε για καθημερινή μετακίνηση! Αν είναι αυτό που λέει η Εύη από πάνω τότε ΔΕΝ πιάνεται! Κι εγώ με το GSXR με ξύστρες βγαίνω. Αλλά είναι μία στο 10ήμερο!


ΟΠΟΤΕ κι αν με πετυχεις προσωπικα ...
ΟΣΟΥΣ βαθμους κι αν εχει ...
ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στο κεντρο της Αθηνας ...

Θα το διαπιστωσεις κι εσυ (οπως το ξερουν ηδη πολλοι απο 'δω μεσα) ... :winka:

stako
09/08/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΟΠΟΤΕ κι αν με πετυχεις προσωπικα ...
ΟΣΟΥΣ βαθμους κι αν εχει ...
ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στο κεντρο της Αθηνας ...

Θα το διαπιστωσεις κι εσυ (οπως το ξερουν ηδη πολλοι απο 'δω μεσα) ... :winka:

Εντάξει, αφού επιμένεις πάσο, μακάρι να άντεχα κι εγώ τέτοια εποχή με τόσα πάνω μου.......

Cpt. Haddock
09/08/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
εσεις μπορειτε να κυκλοφορειτε οπως γουσταρετε...ειλικρινα :) εγω ετσι ανεβαινω σε μηχανη ακομα και νταλα μεσιμερι και ας λιωσω

Αν όμως οδηγείς και "λιώσεις" από τη ζέστη και σΕ έρθει θερμοπληξία, η ασφάλεια πάει περίπατο...

:sick:

Ο οδηγός/αναβάτης πρέπει να νιώθει ΚΑΙ άνετα

:wave2:

evvou
09/08/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Όχι αγάπη μου δεν είσαι κοτούλα!!! Πολύ καλά κάνεις!!!
Αλλά άνευ παρεξήγησης έτσι άλλο να ανεβαίνεις σε μοτό άλλου όχι κάθε μέρα ή έστω όχι συνεχεια όλη την ημέρα και άλλο να κινείσαι συνέχεια μέσα στο αθηναϊκό χάος και στη ζέστη με αυτήν.
Στο ξαναλέω το σωστό είναι αυτό που λες εσύ.
Όμως σχεδόν όλοι μας αυτό κάνουμε. Ειδικά όταν είναι... δίπλα που λέμε.
Κράνος γαντάκια και φύγαμε...


καλο μου, εχει τυχει ειδικα το καλοκαιρι να ειμαι ολη μερα πανω σε παπι μες στη πολη για δουλειες η απλα για βολτες...και παλι..μπορει να μην ειναι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ομως και αυτες τις 10-20 φορες καλυτερα να λιωσω απο το να χτυπησω :)

και εχω φιλους που οδηγουν μηχανες και ειναι και αυτοι μες στην πολη με full εξοπλισμο :winka:

δεν ειπα οτι ολοι ειμαστε ετσι...αλλα δε μου αρεσει να ακουω συνεχεια οτι ΟΛΟΙ παραταμε κορντουρες κλπ...εγω ειμαι με τη χειμονιατικη κορντουρα μου και τα μεσημερια...ελα τσιμπα τωρα μια μπυρα γιατι λιωσαμε :lol: :lol: :winka: :beer: :beer:

evvou
09/08/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν όμως οδηγείς και "λιώσεις" από τη ζέστη και σΕ έρθει θερμοπληξία, η ασφάλεια πάει περίπατο...

:sick:

Ο οδηγός/αναβάτης πρέπει να νιώθει ΚΑΙ άνετα

:wave2:

:lol: :lol: γι'αυτο υπαρχουν και τα καλοκαιρινα..για να εισαι οσο πιο ανετος γινετε...αν και παλι δε βολευεσαι τι να σου πω...

αλλα μην τους βαζεις ΟΛΟΥΣ στο ιδιο καζανι :beer: :beer: :wave2:

alximistis
09/08/2006, 13:55
ελα τσιμπα τωρα μια μπυρα γιατι λιωσαμε :lol: :lol: :winka: :beer: :beer: [/B][/QUOTE]

κερνάς;;;;;;;;;;;;;
και... μεζέ;;;;;;;;;

EVI
09/08/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ελα τσιμπα τωρα μια μπυρα γιατι λιωσαμε :lol: :lol: :winka: :beer: :beer:



ποτε θα μαθεις ναα κανεις quote?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :beer:

evvou
09/08/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ρε συ ομως εσυ δεν εχεις καθημερινη μετακινηση ολη μερα με μηχανακι η μηχανη μες την κινιση


μια στις τοσες που θα ανεβεις και ΔΕΝ θα οδηγησεις σημαντικο αυτο (περισσοτερες κινισεις)

δε παλευετε το καθε μερα ολη μερα

αλλα ειναι αναγκαιο

:smokin:

κοριτσαρα μου δεν εχεις αδικο...αλλα εχω και φιλο που κυκλοφορει με την βεσπα μες στην πολη για ευκολια...και παλι φοραει full εξοπλισμο..οπως κανει και με τη μηχανη του :)
:beer: :beer: :beer:

Electra
09/08/2006, 13:58
Μωρέ η ζέστη αντέχεται, το κάψιμο από το σούρσιμο δεν αντέχεται! Όχι τίποτ' άλλο, δε μπορείς και να ντυθείς μετά με επιπλέον προστασία για κάμποσο διάστημα λόγω πόνου (φαντάζομαι)...


Είμαι κι εγώ μια από τους λίγους που φοράω το κορντούρα χωρίς την εσωτερική επένδυση, αλλά με τα προστατευτικά, με γαντάκι και τζηνάκι. Καθημερινά σπίτι - δουλειά - σπίτι, και στη βόλτα, και στο μπάνιο (καί στη κουζίνα :p ) και στο κέντρο της Αθήνας!

Μία φορά έχω πέσει στο δρόμο στη ζωή μου και φορούσα αθλητική φόρμα από κάτω με αποτέλεσμα ελαφρύ καψιματάκι και μελανιά στο γοφό! Το μπουφάν, έσωσε επάξια τον αγκώνα μου όμως.

Προσέχουμε για να έχουμε!

Τουλάχιστον όσοι δεν αντέχουν ας φορούν το κράνος πάντα! Έτσι?:winka:


Cheers :beer:

evvou
09/08/2006, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ελα τσιμπα τωρα μια μπυρα γιατι λιωσαμε :lol: :lol: :winka: :beer: :beer:

κερνάς;;;;;;;;;;;;;
και... μεζέ;;;;;;;;; [/B][/QUOTE]


εννοειται ρε α-γαπη! :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

evvou
09/08/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ποτε θα μαθεις ναα κανεις quote?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :beer:


:lol: :lol: :lol: εχει ενα θεμα η αληθεια ειναι :lol: :beer:

Giorgos19
09/08/2006, 14:03
Και γω μια απο το ιδια...
Μπουφανακι κρανος,γαντια,και τζιν παντελονι παντα...
Αφου η μανα μου εχει παθει πλακα...
Βεβαια οταν επιστρφω απο δουλεια/βολτα κλπ εχο κανει ηδη ενα μπανιο μεσα στα ρουχα μου οποτε κανο αλλο ενα στην μπανιερα και στανιαρω ;)

taxydromos
09/08/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Thanks πρός όλους και για όλα ρε παίδες. Να δώ τουλάχιστον θα καταφέρω να πάρω το καινούργιο Beverly με injection που έχει βγάλει η Piaggio.....

Και by the way. Ξέρει κανείς τη διαφορά ανάμεσα σε Beverly 250 i.e. και Beverly 250 S?

Εκτός από τις διαφορές στα χρώματα τους, στο site της Piaggio λέει οτι το S είναι και 10 κιλά ελαφρύτερο. Αυτό αληθεύει ???

..δεν ξερω για τις διαφορες.. εχω παρει το 200-αρι και γλυστραει φοβερα μπρος και πισω..μιλαμε δεν μαζευεται.....εγω δεν θα το ξαναγοραζα παντως... :cool: :cool:

Alx 84
09/08/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ρε παιδιά ας μην είμαστε υπερβολικοί τώρα, ο άνθρωπός στη δουλειά του θα πήγαινε, κέντρο Αθήνας, με το σκούτερ ήταν......... Δλδ υπάρχει έστω και ένας που κάνει την διαδρομή σπίτι-δουλειά με μπουφάν-παντελόνι-μπότες-γάντια καθημερινά καλοκαιριάτικα???

Κι εγώ με το σκούτερ όσο αντέχω το φοράω το κορντούρα αλλά από 34-35 βαθμούς και πάνω δεν παλεύεται η κατάσταση...........

Στα είπα και αλλού, περαστικά Δημήτριε........ Και αν μπορείς κυνήγησε τον τον μ@λ@κ@ να σφίξει λίγο ο κ....ς του......!


παίδες, μην έχουμε παράπονο τότε. Κι εγώ πάντα μα πάντα φοράω εξοπλισμό (αντί για δερμάτινο παντελόνι φοράω επιγονατίδες). Και μπουφάν το δερμάτινό μου το οπόιο είναι πολύ ζεστό(και δε λέω ότι είναι σωστό, απλά δεν έχω άλλο).
Υπάρχουν ένα σωρό λύσεις...
Μπουφανάκι διάτρητο... επιγονατιδες εσωτερικές για να μην έχεις βάλε βγάλε, light γαντια και μπότες και είσαι κομπλέ.τώρα αν το κράνος αερίζεται και καλά είσαι σούπερ.

Δηλαδή τί, επειδή πάμε για μπάνιο ή στη δουλεία μας δε θα ντυθούμε;
Τότε λοιπόν να μη ποστάρουμε έπεσα-χτύπησα- έκανα-έρανα γιατί όπως κ νά'χει το λάθος ξεκινάει από εκείνον που καβαλάει χωρίς να φοράει τα απαραίτητα.


Ηλία, ναι άνετα, για αυτό και λέμε ελαφρύ μπουφάν κλπ... :wave2:

sniper
09/08/2006, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν όμως οδηγείς και "λιώσεις" από τη ζέστη και σΕ έρθει θερμοπληξία, η ασφάλεια πάει περίπατο...

:sick:

Ο οδηγός/αναβάτης πρέπει να νιώθει ΚΑΙ άνετα

:wave2:


καλοκαιρινά μπουφάν..... υπάρχουν (και είναι και φτηνά)

κράνος και γάντια δεν το συζητάμε....

αλλά βερμουδα και κοντομάνικο.... ειδικά μέσα στην αθήνα.... εεεεεε είναι λίγο υπερβολή....

:smokin:

Alx 84
09/08/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
καλοκαιρινά μπουφάν..... υπάρχουν (και είναι και φτηνά)

κράνος και γάντια δεν το συζητάμε....

αλλά βερμουδα και κοντομάνικο.... ειδικά μέσα στην αθήνα.... εεεεεε είναι λίγο υπερβολή....

:smokin:


:a18: :a18: :a18: :a20: :a23: :a23: :a23: :a23:

stako
09/08/2006, 14:17
Εντάξει ρε παιδιά αλλά που είστε όλοι εσείς και δεν σας βλέπω?

Σε αυτό το topic έχουν απαντήσει ας πούμε 50 άτομα, από αυτόυς οι 5 λένε είναι ντυμένοι με τα "σωστά", αυτό σημαίνει 10% αυτών που βλέπω στο δρόμο θα έπρεπε να είναι ντυμένοι. Έλα όμως που εγώ το 75% που βλέπω είναι ξεκράνωτοι και φυσικά ΚΑΝΕΝΑΝ από το υπόλοιπο 25% με μπουφάν! Για μπότες ούτε συζήτηση βέβαια!

Alx 84
09/08/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Εντάξει ρε παιδιά αλλά που είστε όλοι εσείς και δεν σας βλέπω?

Σε αυτό το topic έχουν απαντήσει ας πούμε 50 άτομα, από αυτόυς οι 5 λένε είναι ντυμένοι με τα "σωστά", αυτό σημαίνει 10% αυτών που βλέπω στο δρόμο θα έπρεπε να είναι ντυμένοι. Έλα όμως που εγώ το 75% που βλέπω είναι ξεκράνωτοι και φυσικά ΚΑΝΕΝΑΝ με μπουφάν! Για μπότες ούτε συζήτηση βέβαια!


έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά... ποιός είπε ότι η πλειοψηφία είναι σωστή;;

Giorgos19
09/08/2006, 14:19
Αν μενεις κοντα στον αλιμο θα με πετυχεις σιγουρα βουλιαγμενης-παραλιακη.....
Ενα γκρι gsr...


;)

crs-k
09/08/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Εντάξει ρε παιδιά αλλά που είστε όλοι εσείς και δεν σας βλέπω?

Σε αυτό το topic έχουν απαντήσει ας πούμε 50 άτομα, από αυτόυς οι 5 λένε είναι ντυμένοι με τα "σωστά", αυτό σημαίνει 10% αυτών που βλέπω στο δρόμο θα έπρεπε να είναι ντυμένοι. Έλα όμως που εγώ το 75% που βλέπω είναι ξεκράνωτοι και φυσικά ΚΑΝΕΝΑΝ από το υπόλοιπο 25% με μπουφάν! Για μπότες ούτε συζήτηση βέβαια!


Ειναι αυτο που ειπα και σε αλλο ποστ ...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ η "εμπειρια" ΔΕΝ μεταγγιζεται ... :sick:


Μετα την "επαφη" τους με το οδοστρωμα (οπως κακη ωρα ο Μητσος), θα αλλαξουν "συνηθειες" ... :(


Το θεμα ειναι μηπως προλαβουμε τιποτα ... :wacko:

Cpt. Haddock
09/08/2006, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Δηλαδή τί, επειδή πάμε για μπάνιο ή στη δουλεία μας δε θα ντυθούμε;

Ωραία όλα αυτά με τις επιγονατιδες κλπ...

Αν στη δουλειά σου πρέπει να πας κουστουμογραβατωμένος τι γίνεται;

Για σκεφτείτε το λίγο πριν υπερθεματίζετε για εξοπλισμό "που εγώ φοράω πάντα" κλπ κλπ...



Ηλία, ναι άνετα, για αυτό και λέμε ελαφρύ μπουφάν κλπ... :wave2:

Γιατί τότε είσαι με δερμάτινο; Καλοκαιριάτικα;



Για να μην μακρυγορούμε...

Εμένα με εκνεύρισε το γεγονός οτι το παιδι (εντάξει, ο Μήτσος1 :lol: ) έπεσε ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΤΑΡΙΦΑ και 1ο ποστ απάντηση "εμα ρε φίλε τα έχουμε πει αυτά"

Εκ των υστέρων και εκ του ασφαλούς νουθεσίες... :mad:

Ο ταρίφας ΦΤΑΙΕΙ κι όχι ο ΜητσοςΕνα

:sick:

m1ke
09/08/2006, 14:28
Ρε γ@μώτο επιδημία έπεσε; :mad:

Μήτσο περαστικά και γρήγορη ανάρρωση.

Να μαζευτούμε οι τραυματίες για καμιά μπύρα να ξορκίσουμε το κακό. :rolleyes:

crs-k
09/08/2006, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
................................

Ο ταρίφας ΦΤΑΙΕΙ κι όχι ο ΜητσοςΕνα

:sick:


Ο Ταριφας φταιει για την πτωση!

Ο Μητσος φταιει για τον τραυματισμο του ομως, μιας και ΔΕΝ προστατεψε τον εαυτο του! :winka:


Εγω στεναχωριεμαι να βλεπω (κι εχω δει παρα πολλα) στα διαφορα Νοσοκομεια να φερνουν περιστατικα με ΦΡΙΧΤΟΥΣ πονους απο εγκαυματα, σε περιπτωσεις που θα επρεπε κανονικα να σηκωθουν, να ξεσκονιστουν και να πανε σπιτακι τους ... :sick:

Alx 84
09/08/2006, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραία όλα αυτά με τις επιγονατιδες κλπ...

Αν στη δουλειά σου πρέπει να πας κουστουμογραβατωμένος τι γίνεται;

Τοτε ή παίρνεις λεοφορείο/ τουτού... ή παίζεις με την ακαιρεότητά σου



Γιατί τότε είσαι με δερμάτινο; Καλοκαιριάτικα;

το είπαμε... γιατί δεν έχω άλλο...




Ο ταρίφας ΦΤΑΙΕΙ κι όχι ο ΜητσοςΕνα

:sick:


Πολύ σωστά. ο ταρίφας φταίει. όμως ένας σωστός οδηγός είδικά στην ελλάδα οφείλει να προστατευθεί το καλύτερο δυνατόν λόγω του ότι ξέρει τι βλακεία κουβαλάνε οι άλλοι

crs-k
09/08/2006, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
......................
Να μαζευτούμε οι τραυματίες για καμιά μπύρα να ξορκίσουμε το κακό. :rolleyes:


Οι αναρρωνοντες μετρανε? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
09/08/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οι αναρρωνοντες μετρανε? :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

όπου γάμος και χαρά κι η βασίλω πρώτη!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GhostDog
09/08/2006, 14:43
δηλαδή ρε παλλικάρια, όταν πάτε σε ένα νησάκι για διακοπές.... και η παραλία απέχει 1-2 χιλιομετράκια... δεν θα πάτε με μαγιό-σαγιονάρα-κοντομάνικο και την πετσέτα στη σέλα;;

και για να προλάβω τον mister εμπ(Υ)ρία και έχω πέσει και έχω καεί... αλλά νταξ... μην το μ@μήσουμε τελείως... :rotflmao: :rotflmao:



the flame wars coming, see i can, my young padawan... :D

sniper
09/08/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραία όλα αυτά με τις επιγονατιδες κλπ...

Αν στη δουλειά σου πρέπει να πας κουστουμογραβατωμένος τι γίνεται;
.....


Είτε πας με το κουτί ή με άλλα μέσα συγκοινωνίας είτε πας προετοιμασμένος ότι δνε είσαι προστατευμένος απο την μαλακία του καθενός και πας ΚΟΤΑ!!!!! δεν είναι ντροπή.... κοινή λογική είναι ρε Ηλία.

:smokin:

Giorgos19
09/08/2006, 14:44
Oxi ρε φιλαρακι πας με τα ποδια!

sniper
09/08/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
δηλαδή ρε παλλικάρια, όταν πάτε σε ένα νησάκι για διακοπές.... και η παραλία απέχει 1-2 χιλιομετράκια... δεν θα πάτε με μαγιό-σαγιονάρα-κοντομάνικο και την πετσέτα στη σέλα;;

και για να προλάβω τον mister εμπ(Υ)ρία και έχω πέσει και έχω καεί... αλλά νταξ... μην το μ@μήσουμε τελείως... :rotflmao: :rotflmao:



the flame wars coming, see i can, my young padawan... :D

Όχι - θα πάω με τα πόδια..... :winka:

EVI
09/08/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Oxi ρε φιλαρακι πας με τα ποδια!

σιγα μην παω με τα ποδια επειδη εσεις ειστε κουλατζες


ελα καλα μην βαρας :lol: :lol: :lol:

stako
09/08/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωραία όλα αυτά με τις επιγονατιδες κλπ...

Αν στη δουλειά σου πρέπει να πας κουστουμογραβατωμένος τι γίνεται;

Για σκεφτείτε το λίγο πριν υπερθεματίζετε για εξοπλισμό "που εγώ φοράω πάντα" κλπ κλπ...




Γιατί τότε είσαι με δερμάτινο; Καλοκαιριάτικα;



Για να μην μακρυγορούμε...

Εμένα με εκνεύρισε το γεγονός οτι το παιδι (εντάξει, ο Μήτσος1 :lol: ) έπεσε ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΤΟΥ ΤΑΡΙΦΑ και 1ο ποστ απάντηση "εμα ρε φίλε τα έχουμε πει αυτά"

Εκ των υστέρων και εκ του ασφαλούς νουθεσίες... :mad:

Ο ταρίφας ΦΤΑΙΕΙ κι όχι ο ΜητσοςΕνα

:sick:

+1000

gcrook
09/08/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
δηλαδή ρε παλλικάρια, όταν πάτε σε ένα νησάκι για διακοπές.... και η παραλία απέχει 1-2 χιλιομετράκια... δεν θα πάτε με μαγιό-σαγιονάρα-κοντομάνικο και την πετσέτα στη σέλα;;

και για να προλάβω τον mister εμπ(Υ)ρία και έχω πέσει και έχω καεί... αλλά νταξ... μην το μ@μήσουμε τελείως... :rotflmao: :rotflmao:



the flame wars coming, see i can, my young padawan... :D

Ασφαλως και δεν θα βαλεις.
Αρκει να μην τα ριξεις "αλλου" οταν θα την παθεις την ζημια ετσι;

Τωρα για μεσα στην πολη δεν υπαρχουν δικαιολογιες, αλλα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει, αρκει να ξερει οτι ειναι υπευθυνος των πραξεων του, και να μην ψαχνει δικαιολογιες για να μην κυκλοφορει με την απαραιτητη προστασια.

Κατι δεν με αρεσε ετσι οπως το εγραψα.
:rolleyes:
Δε γαμιεται....

GhostDog
09/08/2006, 14:48
εννοείτε ρε κρούκη... μεγάλα παιδιά είμαστε ξέρουμε τις συνέπειες των πράξεών μας :D

Cpt. Haddock
09/08/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
είτε πας προετοιμασμένος ότι δνε είσαι προστατευμένος απο την μαλακία του καθενός και πας ΚΟΤΑ!!!!! δεν είναι ντροπή.... κοινή λογική είναι ρε Ηλία.

:smokin:

ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ!!!

Αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα!

:smokin:

sniper
09/08/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....

Ο ταρίφας ΦΤΑΙΕΙ κι όχι ο ΜητσοςΕνα

:sick:

Kάτι έχεις πιει εσύ....

Στην συγκεκριμένη περίπτωση όλα σχεδόν ΟΚ με τον Μήτσο....

Αν έσπαγε τίποτα ή αν δεν ήταν εδώ (φτου φτου) όποιος κι αν φταίει.... τι θα λέγαμε;

:smokin:

crs-k
09/08/2006, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
και για να προλάβω τον mister εμπ(Υ)ρία και έχω πέσει και έχω καεί... αλλά νταξ... μην το μ@μήσουμε τελείως... :rotflmao: :rotflmao:

Εεεε ...

Αφου σου αρεσε τοσο ...

Ξανακαντο! :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
δηλαδή ρε παλλικάρια, όταν πάτε σε ένα νησάκι για διακοπές.... και η παραλία απέχει 1-2 χιλιομετράκια... δεν θα πάτε με μαγιό-σαγιονάρα-κοντομάνικο και την πετσέτα στη σέλα;;

Σαγιοναρα ΟΥΤΕ για να την πλυνεις! :nono:



the flame wars coming, see i can, my young padawan... :D

May the Force be with you! :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:

Alx 84
09/08/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όχι - θα πάω με τα πόδια..... :winka:



:a013: :a013: :a013: :a013:


μπορεί να σας φανεί απόλυτο αλλά ποιός σας δίνει εγγύηση ότι επειδή είναι 2 χλμ απόσταση δε θα βρεθεί κανένας μπουρτζόβλαχος να σας πάρει μαζί του; ΚΑΝΕΝΑΣ!!!

και πάλι λέμε ο καθένας κάνει ότι θέλει ανάλογα με το σεβασμό που έχει προς τον εαυτό του!

gcrook
09/08/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
εννοείτε ρε κρούκη... μεγάλα παιδιά είμαστε ξέρουμε τις συνέπειες των πράξεών μας :D

Καλα εννοειται δεν το συζηταω.

Απλα μου την σπαει οταν κανουμε και debate για να δουμε κατα ποσον φερουμε εμεις ευθυνη, η οι καταστασεις μου μας εμποδιζουν να ντυθουμε σωστα. :wave2:

gcrook
09/08/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


May the Force be with you! :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:

Master Honda....:rotflmao:
The force is NOT strong with this young padawan....
Shall i proceed?:rolleyes:

Alx 84
09/08/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Master Honda....:rotflmao:
The force is NOT strong with this young padawan....
Shall i proceed?:rolleyes:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
09/08/2006, 15:11
τσ,τσ,τσ,τσ.....πως το δουλεύουμε το Αγγλικό εδώ μέσα....:a27:

EVI
09/08/2006, 15:12
εκανε την υπογραφη του πραγματικοτιτα


αμ πως..........:rotflmao:

crs-k
09/08/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Master Honda....:rotflmao:
The force is NOT strong with this young padawan....
Shall i proceed?:rolleyes:


You proceed can't, unless want you to Spammer call you ... :a024:


:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
09/08/2006, 16:00
lipon i lisi ine mia 8a vidosoume manitaria stis klidosis mas
gonata agkones akoma ke stous gloutous
ke 8a forame oti 8eloume re pedi mou....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mono min parete konserva giati exoun igro ke ine malaka
protimiste apo ton manavi ta freska pou ine ke megala
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

gcrook
09/08/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
You proceed can't, unless want you to Spammer call you ... :a024:


:lol: :rotflmao: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

A spammer I Am,.... aye!

(το γυρισα στο πειρατικο τωρα) :look:

cityfly
09/08/2006, 16:20
περαστικά

:wave2: :wave2: :wave2:

Tsakalaki
09/08/2006, 16:36
Μάλλος ο Μήτσος1 θα πρέπει να αλλάξει τον τίτλο του θέματος και απο "Έπεσα..." θα πρέπει να το κάνει "Έπεσα με βερμούδα....διαβάστε και βάλτε μυαλό" Κάτι είναι και αυτό, αν μπορούμε να κερδίσουμε ένα λιγότερο μοτοσυκλετιστή με βερμούδα, κάτι είναι....


Μήτσο1, και πάλι καλά κουράγια...

Μήτσος1
09/08/2006, 19:42
Όλα καλά και ωραία παίδες, και πολύ σωστό το debate, αλλά να σας πω την αλήθεια από όλους όσους λένε οτι φοράνε δέρματα και κόκκαλα και ενισχύσεις και full δέρματα, και μπότες και κράνη και γάντια, και πανοπλίες και δε ξέρω κι'εγώ τι άλλο, προσωπικά εγώ μόνο την Evi έχω δεί να φοράει καλοκαιρινό μπουφανάκι με ενισχύσεις (και πολύ καλά κάνει έτσι?) και κανέναν άλλον.

Βέβαια το ότι δεν έχω δει κανέναν άλλον, δε σημαίνει οτι δε φοράει, απλώς εγώ κάνω μια παρατήρηση.

Κατά τ'άλλα εγώ επίσης θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε παραπάνω, οτι, τι να την κάνεις την ασφάλεια άμα πάθεις θερμοπληξία και στουκάρεις, ακριβώς επειδή φοράς τόσα ρούχα!!! Και ειδικά άμα κατεβαίνεις κάθε μέρα κέντρο και πίσω στο σπίτι σου, είναι αδύνατον να τα φοράς όλα αυτά γιατί θα βρωμάς και θα ζέχνεις από τον ιδρώτα στα 3χλμ γύρω σου.

Προσωπικά θα συνεχίσω να καβαλάω το σκουτεράκι μου το καλοκαίρι με κράνος, κοντομάνικο και βερμούδα όταν κατεβαίνω στο κέντρο, απλώς από'δώ και πέρα θα είμαι όσο πιο super και duper προσεκτικός γίνεται, και ειδικά με τους ταρίφες όπου θα τους αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.

Φυσικά όσο πιο πολύ προστατεύεται κανείς, τόσο καλύτερα για εκείνον είναι, απλώς από ένα σημείο και μετά πρέπει κανείς να κρίνει και με βάση τη σχέση κόστους-οφέλους.

sniper
09/08/2006, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Όλα καλά και ωραία παίδες, και πολύ σωστό το debate, αλλά να σας πω την αλήθεια από όλους όσους λένε οτι φοράνε δέρματα και κόκκαλα και ενισχύσεις και full δέρματα, και μπότες και κράνη και γάντια, και πανοπλίες και δε ξέρω κι'εγώ τι άλλο, προσωπικά εγώ μόνο την Evi έχω δεί να φοράει καλοκαιρινό μπουφανάκι με ενισχύσεις (και πολύ καλά κάνει έτσι?) και κανέναν άλλον.

Βέβαια το ότι δεν έχω δει κανέναν άλλον, δε σημαίνει οτι δε φοράει, απλώς εγώ κάνω μια παρατήρηση.


Έχεις καιρό να έρθεις Δέλεαρ Μήτσε... σχεδόν όλοι φοράνε και ΣΙΓΟΥΡΑ όσοι μιλήσανε ΥΠΕΡ αυτών...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1

Κατά τ'άλλα εγώ επίσης θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε παραπάνω, οτι, τι να την κάνεις την ασφάλεια άμα πάθεις θερμοπληξία και στουκάρεις, ακριβώς επειδή φοράς τόσα ρούχα!!! Και ειδικά άμα κατεβαίνεις κάθε μέρα κέντρο και πίσω στο σπίτι σου, είναι αδύνατον να τα φοράς όλα αυτά γιατί θα βρωμάς και θα ζέχνεις από τον ιδρώτα στα 3χλμ γύρω σου.


Σωστό!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1


Προσωπικά θα συνεχίσω να καβαλάω το σκουτεράκι μου το καλοκαίρι με κράνος, κοντομάνικο και βερμούδα όταν κατεβαίνω στο κέντρο, απλώς από'δώ και πέρα θα είμαι όσο πιο super και duper προσεκτικός γίνεται, και ειδικά με τους ταρίφες όπου θα τους αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.


Δικαίωμά σου αλλά να που τώρα θα είσαι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ προσεχτικός :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1


Φυσικά όσο πιο πολύ προστατεύεται κανείς, τόσο καλύτερα για εκείνον είναι, απλώς από ένα σημείο και μετά πρέπει κανείς να κρίνει και με βάση τη σχέση κόστους-οφέλους.

:a18:

adam_tsouk
09/08/2006, 20:29
περαστικα ρε Μητσε!


διαβασα τον τιτλο και χεστηκα λεμε!



να σαι καλα.... θα σε ταλαιπωρησει ιγο παραπανω λογω καλοκαιριου...


:wave2: :wave2:

the_passenger
09/08/2006, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
perastika re mitsara
dose ke ena topo se mia orgi...

ala to exoume ksana pi

den prospername taxi akomi ke stin aristeri lorida na ine...

i tipi ine aprovleptoi
an ine mesea i aristeri pigene apo piso tou ke kantou sinialo me ta fota kornare tou sinexia na kani deksia
afti ama doun pelati den ipologizoun tipota
to idio na kanete ke esis min tous ipologizete
stilte tous deksia tou dromou eki pou anikoun
ta gourounia:mad:

+1 !!!!

quintezz
09/08/2006, 21:46
Περαστικά Μήτσε...Τουλαχιστον τζινάκι τώρα το καλοκαίρι ρε παιδιά!! .Δεν προστατευει απο χτυπήματα αλλα τουλάχιστον απο γδαρσίματα!!:beer:

Φιλαλήθης
09/08/2006, 22:01
ston hlio ego niotho pio aneta me makrimaniko leuko poukamiso k makri panteloni to theama ine ligaki periergo alla... protimotero kai apo full kai apo "pame paralia" fash...

an ftiaxnan tetoia elafria rouxa me SOVARI enisxhsh sta shmeia pou prokalountai sini8os traumatismoi... ?

lyk0s
10/08/2006, 01:31
Περαστικα σου Μητσε!

Ετσι με ταριφα την εχω πατησει και εγω.Και εγω πλακωθηκα στα φρενα και επεσα...

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ...

1)Γιατι τα τακακια τα ειχα αλλαξει πριν λιγες μερες και δεν τα ειχα συνηθισει ακομα και πατησα φρενο πιο δυνατα απο οτι επρεπε οπως ημουν μαθημενος με τα αλλα τα οποια δεν επιαναν τοσο.

2)Ειχε τσαντες ο συνεπιβατης τις οποιες ...κρατουσε στα χερια και μαλιστα η μια ηταν πολυ πιο βαρια απο την αλλη με αποτελεσμα μολις εγειρε η μηχανη να πεσουμε απο το βαρος.

3)Γιατι εγω πηγαινα στην Εγνατια Αυγουστος οπως ειναι τωρα-ηταν και ψιλοαδειος ο δρομος-σαν να πηγαινα εκδρομουλα!
Περα απο το οτι εκανα το τραγικο λαθος να κατσω διπλα απο ταριφα οπως πολυ σωστα ειπε ο afrotwin-που μπορει ανα πασα στιγμη να σταματησει χωρις προειδοποιηση η να στριψει δεξια-πηγαινα ΑΜΕΡΙΜΝΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ το δρομο και για αυτο δεν προλαβα να αντιδρασω.

Αν προσεχα καταρχας δεν θα καθομουν απο διπλα αλλα και να ημουν θα προλαβαινα να σταματησω.

δΛΔ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΑΖΙ Ο ΤΑΡΙΦΑΣ ΜΟΥ ΕΦΤΑΙΓΕ;;ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΙΓΡΗ ΑΝ ΠΑΣ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΨΙΑ...-ΘΑ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ!

Τζινακι φορουσα και εγω αλλα σκιστηκε κανονικα και ειχα παραγγειλει και εγω ενα ωραια γονατακι-αουτς!!-τοτε...

Τωρα για το οτι δεν φορουσες μπουφαν και γαντια και μποτες κτλ τι να σου πω και εγω ετσι κυκλοφορω μεσα στην πολη το καλοκαιρι και χωρις κρανος αλλα προσεχω πολυ παραπανω οταν κυκλοφορω ετσι.

Tropeas
10/08/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όχι - θα πάω με τα πόδια..... :winka:
Θα πάω ή με τα πόδια ή με κάποιον άλλον να οδηγάει αμάξι...:p

tai
10/08/2006, 11:45
περαστικα σου Μητσε :beer: :beer:





και το μπουτακι το μπλε ρουα να μην το χασω ετσι?:evil: