PDA

View Full Version : Προσοχή λάδια



giorgosxt
10/08/2006, 01:24
Πηγαίνοντας σπίτι μετά την δουλειά, κατά της 21:40 στρίβω στην Μιχαλακοπούλου και νιώθω τον πίσω τροχό να μου φεύγει, τον μαζεύω με αρκετή δυσκολία και δεν δίνω σημασία μιας και είμαι για αλλαγή λάστιχα απλώς θα μου γλίστρησε λέω.
Στα 10 μέτρα κόκκινο φανάρι και σταματάω, ξεκινώντας όμως η μηχανή έκανε ένα απίθανο burn out, όπα λέω αυτό δεν είναι από τα λάστιχα.
Σταματάω στην άκρη και βλέπω τον δρόμο γεμάτο λάδια:eek:
παίρνω τηλέφωνο την αστυνομία και τους λέω έτσι και έτσι ρε παιδιά κάντε κάτι πριν σκοτωθεί κανένας, ενημερώνω αμέσως μου λέει η κοπέλα στο τηλέφωνο.
Δεν προλαβαίνω να κλείσω και βλέπω στο προηγούμενο φανάρι να σέρνετε ένα μηχανάκι με ένα ζευγάρι, τρέχω τους βοηθάω και καλώ ασθενοφόρο γιατί η γυναίκα χτύπησε στο πόδι της (δεν ξέρω για σπάσιμο), ευτυχώς ο οδηγός δεν έπαθε τίποτα.
Με την πτώση τους βλέπω ότι και στο προηγούμενο φανάρι είχε λάδια και βλέπω τα μηχανάκια να περνάνε φουριόζα από εκεί. Μου κόπηκαν τα πόδια :eek: :eek: :eek:
Αφού κατέβηκαν μερικά άτομα που είδαν το συμβάν από την πολυκατοικία και πήγανε στο ζευγάρι, πάω με ένα παλικάρι και κάνουμε τους τροχονόμου για να προειδοποιήσουμε τους οδηγούς πριν γίνει και άλλο ατύχημα .
Μιας και η Άμεση δράση που μόνο άμεση δεν ήτανε βλέπουμε να καθυστερεί ξαναπαίρνουμε τηλέφωνο (βλέπετε πέσαμε και στην αλλαγή βάρδια).
Μετά από 40 λεπτά με τρία τηλεφωνήματα ήρθε επιτέλους ένα περιπολικό και έριξε πριονίδι στον δρόμο.

Το σημείο με το λάδι είναι στη Μιχαλακοπόυλου από Κερασούντος μέχρι Ξενίας.
Παιδιά μεγάλη προσοχή γιατί δεν ξέρεις πως θα την πατήσεις στον δρόμο.

Φιλαλήθης
10/08/2006, 15:22
O FILOS APO TO IRAKLIO IRTHE STHN ATHINA. (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25672)

Morpheus_X
10/08/2006, 21:19
Λες να είναι ο ίδιος;Όποιος και να είναι θέλει σκότωμα!:a016: