PDA

View Full Version : ανοιγμα με fazer 600 εχθες το βραδι...



Σελίδες : [1] 2

alfa156
10/08/2006, 08:51
μηπως ηταν κανεις απο εδω,εχθες το βραδι πηγαινοντας για βαρκιζα στο υψος της βουλιαγμενης συναντηθηκα με ενα fazer 600 χωρις φαιρινγ to γυμνο,και πηγαμε ψιλοτερμα μεχρι το λαγονησι,ηταν απο τις πιο καλες γρηγορες βολτες που εχω κανει σε κυνηγητο αμαξι-μηχανη,αφου ο τυπος με περιμενε κιολας στην ευθεια της βαρκιζας για να συνεχισουμε και ποιο κατω...
ωραια ηταν...

EVI
10/08/2006, 08:52
Βρε παιδια μην με παρεξηγησετε αλλα κοντρες ειδικα στα λιμανακια εεε να προσεχετε λιγο -δε λεω να μην κανετε αυτο ειναι θεμα του καθενος- εγω παντως τις φοβαμαι ρ γαμοτο

οπου να ναι σε βγαζουν αν δε προσεξεις



:beer: :beer: :beer: :wave2:

alfa156
10/08/2006, 09:02
κοιτα να δεις,σκοπος δεν ηταν ο ενας να σκοτωσει τον αλλον και αυτο φανηκε απο την "ατυπη" συνεργασια που υπηρχε μεταξυ των 2 οχηματων...
ο κινδυνος παραμονευει παντου και παντα,αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει,αυτο ειναι το αλατοπιπερο της ζωης βρε ευη ομως...
και ειδικα εχθες που ολοι ειχαν κατευει κατω για να δουνε την πανσεληνο,λες και δεν εχουν ξαναδει φεγγαρι,και ειχε αρκετη κινηση η σουνιου,ευτηχως στην επιστροφη ομως...

anna Z1750
10/08/2006, 09:02
ενα διπλο ουισκι τωρα ........με παγο ε?? :evil:

EVI
10/08/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
κοιτα να δεις,σκοπος δεν ηταν ο ενας να σκοτωσει τον αλλον και αυτο φανηκε απο την "ατυπη" συνεργασια που υπηρχε μεταξυ των 2 οχηματων...
ο κινδυνος παραμονευει παντου και παντα,αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει,αυτο ειναι το αλατοπιπερο της ζωης βρε ευη ομως...
και ειδικα εχθες που ολοι ειχαν κατευει κατω για να δουνε την πανσεληνο,λες και δεν εχουν ξαναδει φεγγαρι,και ειχε αρκετη κινηση η σουνιου,ευτηχως στην επιστροφη ομως...

ειναι το αλατοπιπερο οντως

οπως και πολλα αλλα πραγματα




:beer: :beer: :)

Sabre
10/08/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από anna Z1750
ενα διπλο ουισκι τωρα ........με παγο ε?? :evil:


Joe bar team?
εεε???
:lol:


58246

Sabre
10/08/2006, 09:07
και μετά....

:lol:


58247

kalant
10/08/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
μηπως ηταν κανεις απο εδω,εχθες το βραδι πηγαινοντας για βαρκιζα στο υψος της βουλιαγμενης συναντηθηκα με ενα fazer 600 χωρις φαιρινγ to γυμνο,και πηγαμε ψιλοτερμα μεχρι το λαγονησι,ηταν απο τις πιο καλες γρηγορες βολτες που εχω κανει σε κυνηγητο αμαξι-μηχανη,αφου ο τυπος με περιμενε κιολας στην ευθεια της βαρκιζας για να συνεχισουμε και ποιο κατω...
ωραια ηταν...

κανενας συγγενης του FZR μηπως ηταν...

:rotflmao:

alfa156
10/08/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από anna Z1750
ενα διπλο ουισκι τωρα ........με παγο ε?? :evil:
τι να το κανεις πρωι πρωι,μερακλωσες????

AFTER
10/08/2006, 09:33
Κοντρες με αμαξια μονο σε ευθειες ελεεινα αδειες

Και φερτε οτι θετε... :rotflmao: :rolleyes:

620
10/08/2006, 10:09
Pesate na to fate ton alfista :)
Pws kai den eisoun me to R6 na goustareis :)

alfa156
10/08/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Pesate na to fate ton alfista :)
Pws kai den eisoun me to R6 na goustareis :)
ειπα να βγαλω το αμαξι και εγω γιατι ειχα να το κουνησω κανα μηνα....αυτα τα φαιζερ ρε παιδι μου εχουν γινει παρα πολλα...
βγαινω με το μηχανακι και δεν υπαρχει περιπτωση μεσα σε μια εβδομαδα να μην πετυχω 2 για κοντρα στην παραλιακη...
βγηκα με το αμαξι μια φορα μετα απο 15 χρονια...παλι φαιζερ πετυχα!!!αν ειναι δυνατον!
ηθελα να ηξερα,τα αλλα μηχανακια μονο στις καφετεριες πανε?????

alfa156
10/08/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Κοντρες με αμαξια μονο σε ευθειες ελεεινα αδειες

Και φερτε οτι θετε... :rotflmao: :rolleyes:
γιατι σε ευθειες???

EVI
10/08/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
γιατι σε ευθειες???


γιατι ειναι κουλατζα


:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol:



ε οχι και τα αλλα μηχανακια ειναι σε καφετεριες

δε το δεχομε :mad:

:lol: :lol:

gdevelek
10/08/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
κοιτα να δεις,σκοπος δεν ηταν ο ενας να σκοτωσει τον αλλον και αυτο φανηκε απο την "ατυπη" συνεργασια που υπηρχε μεταξυ των 2 οχηματων...

ούτε όταν γίνονται δυστυχήματα ήταν ποτέ αυτός ο σκοπός, ήταν όμως το αποτέλεσμα


Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156

ο κινδυνος παραμονευει παντου και παντα,αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει,αυτο ειναι το αλατοπιπερο της ζωης βρε ευη ομως...


ειδικά αν τον κυνηγάς, θα σου κάτσει ΣΙΓΟΥΡΑ

AFTER
10/08/2006, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
γιατι σε ευθειες???

Γιατι στροφες εκτος πιστας=επικινδυνο
Σε συγκρουση αυτοκινητου-μηχανης, ξερουμε ολοι ποιος κερδιζει!
Εξαλλου που να πας να στριψεις, στο πατιναζ της παραλιακης?

alfa156
10/08/2006, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι στροφες εκτος πιστας=επικινδυνο
Σε συγκρουση αυτοκινητου-μηχανης, ξερουμε ολοι ποιος κερδιζει!
Εξαλλου που να πας να στριψεις, στο πατιναζ της παραλιακης?
η βουλιαγμενης αν γνωριζεις εχει τα περισσοτερα θανατηφορα με μηχανες...και εκει δεν εχεις στροφες...εχει μονο ευθειες!
και δηλαδη θελεις να μου πεις οτι οσοι εχουν σπορ μηχανες μπαινουν μονο σε πιστα και μετα τις κλειδωνουν και περνουν το παπι?
α μαλιστα.......

alfa156
10/08/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ούτε όταν γίνονται δυστυχήματα ήταν ποτέ αυτός ο σκοπός, ήταν όμως το αποτέλεσμα



ειδικά αν τον κυνηγάς, θα σου κάτσει ΣΙΓΟΥΡΑ
και οταν ΔΕΝ το κυνηγας παλι θα σου ανοιξει καμια πορτα ταξιτζη και παλι θα σε ριξει κατω...
ωχου τα ιδια και τα ιδια..ολοι εχετε παρει τα σουπερ ντουπερ μηχανακια καθε μερα ειστε πιστα και μετα βολτα με το αμαξι για καφε...
ολοι εδω γνωριζουμε την επικυνδηνοτητα της καταστασης σε δημοσιους δρομους,και πρατουμε κατα το δοκουν...
οποιος εχει προβλημα και φοβατε λοιπον καθετε σπιτι του και βλεπει ειδησεις απο την τηλεοραση...

gdevelek
10/08/2006, 11:17
α, ναι, βέβαια, μόνο αυτές οι επιλογές υπάρχουν...

ή στον καναπέ, ή θα κυκλοφορώ ως Χάρος στην παραλιακή...

τι να σου πώ καημένε... αφού δεν καταλαβαίνεις μόνος σου τι κάνεις...

idi
10/08/2006, 11:20
ρε παιδια ο καθενα κανει οτι νομιζει ... υπαρχει καποιος που καβαλει μηχαναη και παει ΠΑΝΤΑ με τη λογικη? λιγοι ή κανενας μας νομιζω...

EVI
10/08/2006, 11:22
εγω παλι που δε τρεχω και παω με την λογικη γιατι ειμαι χαρος?

:look: :look: :look:


:smokin:



αχχχ ολοι λεμε τα ιδια και τα ιδια ολοι ξερουμε το σωστο
αλλα μια τελεια κοινωνια αποτελειτε απο τελειους ανθρωπους
ουτοπικο

gdevelek
10/08/2006, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε παιδια ο καθενα κανει οτι νομιζει ... υπαρχει καποιος που καβαλει μηχαναη και παει ΠΑΝΤΑ με τη λογικη? λιγοι ή κανενας μας νομιζω...

υπάρχει το "παραβιάζω λίγο τη λογική"

υπάρχει και το "ξεσκίζω τη λογική"

κοντρα τουτού με μηχανή στην ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ανήκει στην... τρίτη κατηγορία

AFTER
10/08/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
η βουλιαγμενης αν γνωριζεις εχει τα περισσοτερα θανατηφορα με μηχανες...και εκει δεν εχεις στροφες...εχει μονο ευθειες!
και δηλαδη θελεις να μου πεις οτι οσοι εχουν σπορ μηχανες μπαινουν μονο σε πιστα και μετα τις κλειδωνουν και περνουν το παπι?
α μαλιστα.......


Στην βουλιαγμενης οι περισσοτεροι που βρισκονται εκει το βραδυ ειναι ακρανωτοι καγκουρες, που μονο το γκαζι ξερουν να ανοιγουν και δεν γνωριζουν πραγματικα να οδηγουν.
Αυτο και μονο τα λεει ολα!

Μια αθωα κοντριτσα σε εναν αδειο ελεεινα δρομο(ευθεια), ειναι ακακη.
Οταν αρχισουν οι σφηνες γινεται επικινδυνο με ανοδο 1000%.

Μην λες πραγματα που δεν εχω πει.

Ποιος ειπε οτι ειμαι αντιθετος του στριβειν(αυτο μας ελειπε), αλλα σε καταλληλο χωρο, και η παραλιακη/λιμανακια κτλ, ειναι ακαταλληλος χωρος.

maron
10/08/2006, 13:52
ATTIKH ODOS
TELEIA PHGAME KAI METRISAME TO SRAD (oxi to diko mou to turbo)
super.
XORIS AGXOS FARDIS DROMOS
OLLA OK .TO K6 XTYPISE KOFTH 6H PRIN TO KATALAVW.
ALLO MEROS DEN XERW.(ektos vouta limania xaxa)

oulas
10/08/2006, 14:00
Καντε κοντρες μα...:a31:

Κατι παπαρες σαν εσας πηγαν να σκοτωσουν εμενα και την κοπελα μου σε βολτα μας το προηγουμενο καλοκαιρι με προορισμο την Σαρωνιδα.

Κανεις που κανεις την μαλακια σου, την γραφεις και εδω για να σε επιβραβευσουμε...

Αντε:a43:

alfa156
10/08/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Καντε κοντρες μα...:a31:

Κατι παπαρες σαν εσας πηγαν να σκοτωσουν εμενα και την κοπελα μου σε βολτα μας το προηγουμενο καλοκαιρι με προορισμο την Σαρωνιδα.

Κανεις που κανεις την μαλακια σου, την γραφεις και εδω για να σε επιβραβευσουμε...

Αντε:a43: :eyepop: :eyepop:

kalant
10/08/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
:eyepop: :eyepop:

σου κανει εντυπωση?

alfa156
10/08/2006, 14:26
kai γιατι να μην ηταν οι παπαρες της καφετεριας δηλαδη,που το εκαναν για μουρη στην γκομενα,και γιατι να μην ειχες και εσυ ευθυνη-χωρις βεβαια να ξερω τι ακριβως εγινε-που θα ησουν αριστερη λωριδα με καποια κμ και δεν ελενχες απο πισω σου αν υπαρχει γρηγοροτερος?

maron
10/08/2006, 14:35
sorry alla merikoi exoume moto gia na ta xairomaste.
oxi gia na fovomaste oute gia oikonomia
mhn bazeis tous kagoures-kontrakides-kavlomenoys sto idio kazani.
apo 1h gymnasiou GSXR 50....
apo tote ta kavalaw giath opote stamataw exw ena xamogelo mesa mou.


esy giath to pires?????

k600
10/08/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ο κινδυνος παραμονευει παντου και παντα,αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει,αυτο ειναι το αλατοπιπερο της ζωης βρε ευη ομως...








την επομενη φορα να κανεις κοντρα με φορτηγο κ αυτοκινητο κ να παρακαλας να μην σου κατσει εσενα,γιατι στο φορτηγο αν του κατσει λιγο θα τον νοιαξει!

fazerakis
10/08/2006, 14:36
Βλέπω έχει δημιουργηθεί παρεξήγηση. Το τοπικ ξεκίνησε σαν μια "ευγενή" κόντρα/βόλτα με αυτοκίνητο και καταλήξαμε να συζητάμε για το πόσο επικύνδυνες είναι οι κόντρες.
Αν ήταν κόντρα δεν έχει μεγάλη διαφορά αν ήταν Μοτό -vs- Auto ή Μοτο -vs- Moto. Είναι το ίδιο επικύνδυνο.

oulas
10/08/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
kai γιατι να μην ηταν οι παπαρες της καφετεριας δηλαδη,που το εκαναν για μουρη στην γκομενα,και γιατι να μην ειχες και εσυ ευθυνη-χωρις βεβαια να ξερω τι ακριβως εγινε-που θα ησουν αριστερη λωριδα με καποια κμ και δεν ελενχες απο πισω σου αν υπαρχει γρηγοροτερος?

Δεν υπα οτι ημουν αριστερη. Οταν πηγαινω χαλαρη βολτα ειδικα με αλλο ατομο πισω πηγαινω παντα δεξια, και ειμαι και πολυ προσεχτικος, γιατι ειναι τεραστια ευθυνη να παθει κατι ο πισω σου. Αλλα δεν ειν αι λιγες φορες που στα λιμανακια εχω δει αυτοκινητα να παινουν με αναποδα τιμονια στις στροφες και να χρησιμοποιουν ολο τον δρομο. Ετσι με περασε περυσι συριζα ενας, ενω εγω πηγαινα με 60 χλμ δεξια λωριδα, πανω στην στροφη, ενω αυτος θα χε πανω απο 140+. Πριν τον χασω στην εξοδο της στροφης, και αφου επιασε και την μιση λωριδα του αλλου ευματος, γιατι προφανως θα κανε διορθωση στην στροφη μεσα να μην πεσει πανω μου, να σου και αλλος περασε φετας απο διπλα μου ευτυχος με πιο ανοιχτη γραμμη.

Ειναι δυνατον να θελω να παω βολτα εκει και να μην μπορω απο τον φοβο μηπως με σκοτοσουν? Απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει ποτε απο εκει.

sub_zero
10/08/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750

ε οχι και τα αλλα μηχανακια ειναι σε καφετεριες

δε το δεχομε :mad:

:lol: :lol:


Σωστά... Πάνε και σε ταβερνες, fast food, ktl ktl ..... :a22: :a22: :a22: :a22:

alfa156
10/08/2006, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Δεν υπα οτι ημουν αριστερη. Οταν πηγαινω χαλαρη βολτα ειδικα με αλλο ατομο πισω πηγαινω παντα δεξια, και ειμαι και πολυ προσεχτικος, γιατι ειναι τεραστια ευθυνη να παθει κατι ο πισω σου. Αλλα δεν ειν αι λιγες φορες που στα λιμανακια εχω δει αυτοκινητα να παινουν με αναποδα τιμονια στις στροφες και να χρησιμοποιουν ολο τον δρομο. Ετσι με περασε περυσι συριζα ενας, ενω εγω πηγαινα με 60 χλμ δεξια λωριδα, πανω στην στροφη, ενω αυτος θα χε πανω απο 140+. Πριν τον χασω στην εξοδο της στροφης, και αφου επιασε και την μιση λωριδα του αλλου ευματος, γιατι προφανως θα κανε διορθωση στην στροφη μεσα να μην πεσει πανω μου, να σου και αλλος περασε φετας απο διπλα μου ευτυχος με πιο ανοιχτη γραμμη.

Ειναι δυνατον να θελω να παω βολτα εκει και να μην μπορω απο τον φοβο μηπως με σκοτοσουν? Απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει ποτε απο εκει.
απο την στιγμη που εισαι σε 2 ροδες γνωριζεις ολους τους κινδυνους και περνεις και τα ρισκα σου οπως ολοι μας.απο την στιγμη και που ο συνοδηγος σου ειναι ενηλικας γνωριζει και αυτος την επικυνδηνοτητα του οχηματος που ειναι συνοδηγος.
αν φοβασαι τοσο πολυ να μην περνεις συνοδηγο μαζι ωστε να μην φερεις καμια ευθυνη για οτιδηποτε γινει.

ξερεις οτι με τα μηχανακια ,μπορει να πεσεις και μονο σου με 70κμ αν βρεθουν στον δρομο σου την λαθος στιγμη χαλικια-λαδια-πετραιλεα-νερα κλπ....
αν λοιπον δεν μπορεις να αποδεκτεις τους κινδυνους του καθε μεσου,κατσε σπιτι σου και περνε λεωφορειο.

EVI
10/08/2006, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
Σωστά... Πάνε και σε ταβερνες, fast food, ktl ktl ..... :a22: :a22: :a22: :a22:


τωρα ναι !


:rotflmao:

alfa156
10/08/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από k600
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ο κινδυνος παραμονευει παντου και παντα,αν ειναι να σου κατσει θα σου κατσει,αυτο ειναι το αλατοπιπερο της ζωης βρε ευη ομως...








την επομενη φορα να κανεις κοντρα με φορτηγο κ αυτοκινητο κ να παρακαλας να μην σου κατσει εσενα,γιατι στο φορτηγο αν του κατσει λιγο θα τον νοιαξει!
δεν συνηθηζω να κλεβω εκκλησια...για να κανω κοντρα με φορτηγο...και να κανω ακομα,σε 100 μετρα θα του εχω φυγει οποτε ατυπο το παραδειγμα σου..χαχα

oulas
10/08/2006, 15:44
αντε γα:a43: ρε μα: :a31:, που θα μου πεις να κατσω σπιτι να παρω και λεωφορειο, που θωρεις φυσιολογικο κινδινο, τον εαυτο σου, που κανει κοντρες, και αν τυχει και πεσεις και γαμησεις καμια μηχανη, και σκοτωσεις κανενα, η αφησεις κανενα αναπηρο, θεωρεις οτι αυτα ειναι φυσιολογικα ρισκα που πρεπει να αποδεχτουν οι μοτοσυκλετιστες.

Ρισκο ειναι να γινει ενα ατυχημα, και ας το παθβ εξαιτιας καποιου αλλου, αλλα οχι απο την στιγμη που ο αλλος παει γυρευοντας!!!

Οχι δεν το αποδεχομαι. Αν θες να ανοιγεις, κατσε κανε μαθηματα, βγαλε αγωνιστικη αδεια, φτιαξε ενα αμαξι αγωνιστικο με προδιαγραφες, και πηγαινε και μπες σε αγωνες να ξεκαβλωσεις.

Τι σου φτεμε οι υπολοιποι, που θα μας βαλεις να κατσουμε σπιτια μας!:yuck:

alfa156
10/08/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
αντε γα:a43: ρε μα: :a31:, που θα μου πεις να κατσω σπιτι να παρω και λεωφορειο, που θωρεις φυσιολογικο κινδινο, τον εαυτο σου, που κανει κοντρες, και αν τυχει και πεσεις και γαμησεις καμια μηχανη, και σκοτωσεις κανενα, η αφησεις κανενα αναπηρο, θεωρεις οτι αυτα ειναι φυσιολογικα ρισκα που πρεπει να αποδεχτουν οι μοτοσυκλετιστες.

Ρισκο ειναι να γινει ενα ατυχημα, και ας το παθβ εξαιτιας καποιου αλλου, αλλα οχι απο την στιγμη που ο αλλος παει γυρευοντας!!!

Οχι δεν το αποδεχομαι. Αν θες να ανοιγεις, κατσε κανε μαθηματα, βγαλε αγωνιστικη αδεια, φτιαξε ενα αμαξι αγωνιστικο με προδιαγραφες, και πηγαινε και μπες σε αγωνες να ξεκαβλωσεις.

Τι σου φτεμε οι υπολοιποι, που θα μας βαλεις να κατσουμε σπιτια μας!:yuck:
μμμμμμμμμμμμμμμμ σε βλεπω εμφανως ταραγμενο.....
δεν το θεωρω φρονιμο καταρχην να εκφραζεσαι υβριστικα σε αλλους συνφορουμιτες,καθοτι δεν προβλεπετε και απο τον κανονισμο του φορουμ.
δεν εχω να πω τιποτα περισσοτερο απο αυτα που ανεφερα παραπανω.ΤΕΛΟΣ

alfa156
10/08/2006, 16:02
ααααα ξεχασα να σου πω οτι εχω και εγω μηχανακι και κανω 3 φορες πειρσοοτερα χιλιομετρα απο εσενα σε γρηγορους ρυθμους καθοτι μενω βαρκιζα και δουλευω μοσχατο...και κινουμε χειμωνα καλοκαιρι ΜΟΝΟ με μηχανακι και περναω απο τα λιμανακια και οταν παω και οταν ερχομαι για το σπιτι....
προσεχω αναλογα,και αν δω γρηγορο αυτοκινητο στον καθρεπτη μου τον οποιο τον κοιταζω συνεχεια κανω δεξια διοτι οπως εχουμε πει και στο παρελθον γρηγορη μηχανη με γρηγορο αμαξι σε κλειστο στροφιλικη δεν εχει τυχη το μηχανακι φιλε μου....
το μηχανακι μου ειναι αυτο της φωτογραφιας στο αβαταρ,την τοποθεσια θα σε αφησω να την μαντεψεις μονος σου...ετσι μιας και μιλησες κατι για μαθηματα κλπ...

AFTER
10/08/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
διοτι οπως εχουμε πει και στο παρελθον γρηγορη μηχανη με γρηγορο αμαξι σε κλειστο στροφιλικη δεν εχει τυχη το μηχανακι φιλε μου....


Εδω θα διαφωνησουμε
Αν η ασφαλτος ειναι καλη(εως τελεια) και χωεις λακουβες/σαμαρια κτλ, πες γεια στο αμαξι...
Ολα βεβαια κρινονται απο τον οδηγο ετσι..

alfa156
10/08/2006, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εδω θα διαφωνησουμε
Αν η ασφαλτος ειναι καλη(εως τελεια) και χωεις λακουβες/σαμαρια κτλ, πες γεια στο αμαξι...
Ολα βεβαια κρινονται απο τον οδηγο ετσι..
ξερεις κανεναν δρομο τετοιο στην αττικη,χωρις λακουβες με τελεια ασφαλτο??
εγω μιλαω για συγγεκριμενες διαδρομες που γνωριζω τις συμπεριφορες και των 2 οχηματων...
λιμανακια-σουνιου κλπ...

AFTER
10/08/2006, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ξερεις κανεναν δρομο τετοιο στην αττικη,χωρις λακουβες με τελεια ασφαλτο??
εγω μιλαω για συγγεκριμενες διαδρομες που γνωριζω τις συμπεριφορες και των 2 οχηματων...
λιμανακια-σουνιου κλπ...

Αυτοι οι δρομοι που λες εχουν απαραδεκτη ασφαλτο για μενα(καθε φορα που περναω απο λιμανακια τρομαζω)

Θα προτεινα Πεντελη(στο καλο κομματι)

alfa156
10/08/2006, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτοι οι δρομοι που λες εχουν απαραδεκτη ασφαλτο για μενα(καθε φορα που περναω απο λιμανακια τρομαζω)

Θα προτεινα Πεντελη(στο καλο κομματι)
ε να εχουμε και εναν βαθμο δυσκολιας!!!!

GeorgeFZR
10/08/2006, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
αντε γα:a43: ρε μα: :a31:, που θα μου πεις να κατσω σπιτι να παρω και λεωφορειο, που θωρεις φυσιολογικο κινδινο, τον εαυτο σου, που κανει κοντρες, και αν τυχει και πεσεις και γαμησεις καμια μηχανη, και σκοτωσεις κανενα, η αφησεις κανενα αναπηρο, θεωρεις οτι αυτα ειναι φυσιολογικα ρισκα που πρεπει να αποδεχτουν οι μοτοσυκλετιστες.

Ρισκο ειναι να γινει ενα ατυχημα, και ας το παθβ εξαιτιας καποιου αλλου, αλλα οχι απο την στιγμη που ο αλλος παει γυρευοντας!!!

Οχι δεν το αποδεχομαι. Αν θες να ανοιγεις, κατσε κανε μαθηματα, βγαλε αγωνιστικη αδεια, φτιαξε ενα αμαξι αγωνιστικο με προδιαγραφες, και πηγαινε και μπες σε αγωνες να ξεκαβλωσεις.

Τι σου φτεμε οι υπολοιποι, που θα μας βαλεις να κατσουμε σπιτια μας!:yuck:


+100000000000000000000000000
:a18:

alfa156
10/08/2006, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
+100000000000000000000000000
:a18:
αντε καλα κρασια τον αυγουστο....

oulas
10/08/2006, 20:31
οπως εχουμε πει και στο παρελθον γρηγορη μηχανη με γρηγορο αμαξι σε κλειστο στροφιλικη δεν εχει τυχη το μηχανακι φιλε μου....

Καλα απα αυτα που σου ειπα αυτα καταλαβες?

anf125
10/08/2006, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
απο την στιγμη που εισαι σε 2 ροδες γνωριζεις ολους τους κινδυνους και περνεις και τα ρισκα σου οπως ολοι μας.


Όλοι πέρνουν ρίσκα, αλλά να κινδυνεύεις από κοντράκηδες/ψυχάκηδες/αυτοκτονικούς κλπ δεν είναι από τα φυσιολογικά ρίσκα που είσαι υποχρεωμένος να αποδεχτείς. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι πίστα επομένως δεν ανήκει αποκλειστικά στους γρήγορους/μάγκες/οδηγάρες/τσόγλανους που πήραν καλό εργαλαίο με τα λεφτά του μπαμπά κλπ. Αντίθετα αυτός που κινείται εγκληματικά επικίνδυνα (υπερβολική ταχύτητα, επικίνδυνοι ελλιγμοί κλπ) είναι λάθος και κανονικά θα πρεπε να αναλαμβάνει το ρίσκο να υποστεί αυστηρές συνέπειες από το νόμο (φυλάκιση, κατάσχεση διπλώματος ή και οχήματος κλπ), όπως γίνεται σε πιο σοβαρές χώρες. Βεβαίως επειδή ζούμε σε μπανανία δεν ισχύει αυτό αλλά το δίκιο του ισχυροτέρου. Μερικοί δεν έχουν καν τη σεμνότητα να δεχτούν ότι η ζωή των άλλων αξίζει όσο και η δική τους... Μόνο αν χάσουν κάποιο συγγενή/κολλητό βάζουν μυαλό.

alfa156
10/08/2006, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Όλοι πέρνουν ρίσκα, αλλά να κινδυνεύεις από κοντράκηδες/ψυχάκηδες/αυτοκτονικούς κλπ δεν είναι από τα φυσιολογικά ρίσκα που είσαι υποχρεωμένος να αποδεχτείς. Ο δημόσιος δρόμος δεν είναι πίστα επομένως δεν ανήκει αποκλειστικά στους γρήγορους/μάγκες/οδηγάρες/τσόγλανους που πήραν καλό εργαλαίο με τα λεφτά του μπαμπά κλπ. Αντίθετα αυτός που κινείται εγκληματικά επικίνδυνα (υπερβολική ταχύτητα, επικίνδυνοι ελλιγμοί κλπ) είναι λάθος και κανονικά θα πρεπε να αναλαμβάνει το ρίσκο να υποστεί αυστηρές συνέπειες από το νόμο (φυλάκιση, κατάσχεση διπλώματος ή και οχήματος κλπ), όπως γίνεται σε πιο σοβαρές χώρες. Βεβαίως επειδή ζούμε σε μπανανία δεν ισχύει αυτό αλλά το δίκιο του ισχυροτέρου. Μερικοί δεν έχουν καν τη σεμνότητα να δεχτούν ότι η ζωή των άλλων αξίζει όσο και η δική τους... Μόνο αν χάσουν κάποιο συγγενή/κολλητό βάζουν μυαλό.
το ρισκο ειναι ρισκο...δεν υπαρχει φυσιολογικο η οχι..απο την στιγμη που κυκλοφορουμε εκει εξω τα αποδεχομαστε ολα αυτα...
και οταν λεω ολα αυτα δεν μιλαω για αυτοκτονικες τασεις κλπ..μιλαω για καποιους που θελουν να πανε ποιο γρηγορα,και για καποιους αλλους που κατα αυτους δεν τρεχουν αλλα ειναι το ιδιο επικυνδηνοι με αυτους που τρεχουν...για τους δευτερους βεβαια δεν μιλαει κανεις γιατι καλυπτονται πισω απο την λεξη-παω αργα αριστερα αρα δεν φταιω-και ο αλλους που τρεχει ειναι υπευθυνος ολων των συμβαντων.
σταματαω την κουβεντα εδω γιατι δεν τελειωνει πουθενα...
το τοπικ απεξω ελεγε αν τυχων και ηταν το παλικαρι απο εδω και τιποτα περισσοτερο.
οι κακοπροαιρετοι παρακαλω να μην απαντησουν στο τοπικ μου,να ανοιξουν αλλο και να γραψουν οτι θελουν για φονιαδες κλπ...
αντε γιατι ολοι εδω μεσα ξαφνικα γιναμε νομοταγεις πολιτες και παμε κατα γραμμα του κοκ...

el_hymador
10/08/2006, 23:18
ωχου μωρε με τα τουτου....ωραια ειναι μονο αν τα χρησιμοποιεις για πρακτικους λογους...και αν ειναι γρηγοροτερο ενα αμαξι σε στροφιλικι ειλικρινα χεστηκα.....μου αρκει το γεγονος οτι οταν στριβω με την μηχανη εχω να επεξεργαστω καμια δεκαρια παραπανω παραγοντες απο αυτους που εχει να επεξεργαστει ενας οδηγος αυτοκινητου....εχω την επιλογη να παρω μια στροφη ανοιχτα-κλειστα , να αλλαξω γραμμη σε οποιοδηποτε σημειο της ,να ρυθμισω την κλιση , να στριψω βγαζωντας το σωμα μου εξω απο την μηχανη , να μην το βγαλω και να στριψω μαζι της α λα Hailwood , να φρεναρω αργα η νωρις , να χρησιμοποιησω το πισω φρενο στην καρδια της στροφης , να , να , να.......στο αυτοκινητο γυρνας αυτο το στρογγυλο πραγμα πατας μετα στο πατωμα ενα μακροστενο πεταλι και εφυγες...πολυ συναρπαστικο!!!:ZZZ: ασε δε η επιταχυνση που νοιωθεις!!πολλα g... ακουσα μια συζητηση τις προαλες λεγαν οτι ενα τουτου ειναι γρηγορο κανει 0 - 100 σε 8,5sec!:lol: ... δεν εχω τιποτα με τους αυτοκιηταδες , κομπλεξικους και μ@λ@κες οδηγους μπορεις να βρεις και πανω σε μηχανη του γκαζον.... και εχω ξεπερασει προ πολλου τα συνδρομα συγκρισης αυτοκινητου - μοτοσυκλετας...απλα καμια σχεση.Βαρεθηκα να προσπαθω να εξηγησω κατι το οποιο ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη , ποσο μαλλον να εχω την αγωνια να το πιστοποιησω και στον δρομο....

lampros_fazer
11/08/2006, 02:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
αντε γα:a43: ρε μα: :a31:,
Κούλαρε λίγο.. :winka:

dirtbird
11/08/2006, 07:39
Eίπα να μην γράψω τίποτα, αλλά αυτή η νεο πουριτανική διάθεση όπως εκφράζεται από μερικούς σε συνδυασμό με λεκτική επιθετικότητα ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ.

Όπως με εκνεύρισαν. μόλις πριν από λίγο 2 ΤΑ στην παραλιακή ( από τις ελάχιστες φορές που πήγαινα στην δουλειά με το αμάξι) που παρίσταναν τα μετακινούμενα road blocks.

Nα θυμάστε ότι αυτό που μετράει δεν είναι ονομαστικά η ταχύτητα που κινείται κάποιος αλλά η συνολική αντίληψη του δρόμου, των οδηγικών συνθηκών και των ικανοτήτων του την δεδομένη στιγμή.


:smokin: :smokin:

k600
11/08/2006, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156 [/i]
[B]δεν συνηθηζω να κλεβω εκκλησια...για να κανω κοντρα με φορτηγο...και να κανω ακομα,σε 100 μετρα θα του εχω φυγει οποτε ατυπο το παραδειγμα σου..χαχα




KAI AN ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;

XAXAXAXAXAXAXAXAXA!!ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΣΤΟΣ!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΣΩΣΤΟ!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ!

crs-k
11/08/2006, 08:12
Ρε παληκαρια ...

Νομιζα οτι το θεμα εχει ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ, αλλα δυστυχως το ξαναβλεπω στο προσκηνιο ... :sick:

Αναφερομαι στην ταχυτητα μεσα σε στροφη μεταξυ αυτοκινητου και μηχανης!

Ξαναλεω το λοιπον ...

Αν μιλαμε για "ισοδυναμα" οχηματα (κοντινη αναλογια κιλων ανα ιππο), τοτε το αυτοκινητο ειναι ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ!

Ξερετε οτι λατρευω την μηχανη και στο αυτοκινητο μπαινω ΜΟΝΟ σε συγκεκριμενες περιπτωσεις (αναγκες), αλλα αυτο απο μονο του ΔΕΝ μπορει να "ακυρωσει" την πραγματικοτητα ... :(

Οι συγκρισεις που βλεπουμε στον δρομο ΔΕΝ ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα, μιας και για παραδειγμα η δικη μου Αφρικα με τα 60 αλογα στα 215 κιλα, ειναι ΠΟΛΥ πιο ΔΥΝΑΤΗ απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Σουπερ Ντουπερ Ραλλυ 1600αρι με τα 180 του αλογα για τα 1000 κιλα του! :winka:

Ποσο μαλλον για ενα πολυ πιο δυνατο μηχανακι (σαν των περισσοτερων σ' αυτο το thread) ... :wacko:




Επισης θελω να πω, οτι στα 25+ χρονια που ασχολουμε με υπολογιστες, ΔΕΝ εχω βρισει πισω απ' την οθονη! :mad:

Ας τηρηθει αυτο, απο καποιους εδω μεσα ...

ΔΕΝ ισχυροποιεις τα οποια "επιχειρηματα" σου ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ! :nono:


@Ουλας, ασχετα αν εχεις δικιο ή οχι ... :a28:



Αυτα απο μενα και συνεχιστε ... :cool:

maron
11/08/2006, 08:28
Αναφερομαι στην ταχυτητα μεσα σε στροφη μεταξυ αυτοκινητου και μηχανης!



Αν μιλαμε για "ισοδυναμα" οχηματα (κοντινη αναλογια κιλων ανα ιππο), τοτε το αυτοκινητο ειναι ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ!

Νομιζω οτι η συγκριση που κανεις ειναι λιγο άκυρη.
GSXR 1000 με τη θα το συγκρινης με dragster?
Σε διαδοχικες στροφες <- -> το τουτου εχει να γυρισει το τιμονι
και απλα να διατηριση το βαρος του, η μοτο εχει να σηκωθει και ναξαναπεσει.Εκει το τουτου ειναι γρηγοροτερο ολλα τα αλλα ρευστα.

crs-k
11/08/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
.......................
Νομιζω οτι η συγκριση που κανεις ειναι λιγο άκυρη.
GSXR 1000 με τη θα το συγκρινης με dragster?
Σε διαδοχικες στροφες <- -> το τουτου εχει να γυρισει το τιμονι
και απλα να διατηριση το βαρος του, η μοτο εχει να σηκωθει και ναξαναπεσει.Εκει το τουτου ειναι γρηγοροτερο ολλα τα αλλα ρευστα.


Ενα GSXR 1000 μπορει να συγκριθει ΜΟΝΟ με "υπεραυτοκινητα" (Ferrari, Porche κλπ) αναλογικα ... :D

Μαλλον δεν γνωριζεις απο "αγωνιστικη" οδηγηση αυτοκινητου ... :smilea:

Ασε να μιλησουν αυτοι που εχουν τετοια εμπειρια ... :cool:

gdevelek
11/08/2006, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

ΔΕΝ ισχυροποιεις τα οποια "επιχειρηματα" σου ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ! :nono:


έχεις, γενικά και θεωρητικά, δίκιο αλλά

1. ο αλφίστας νομίζει πως μιλα σε ηλίθιους μ' αυτά που λέει περί "το ρίσκο είναι ρίσκο"

2. ο ουλας έχει δει το χάρο με τα μάτια του , και ο χάρος έμοιαζε ΠΑΡΑ πολύ με τον αλφίστα, αν είχες έλθει κι εσύ στη θέση του, ίσως να μην ήσουν τόσο ψύχραιμος και αποστασιοποιημένος

dirtbird
11/08/2006, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
έχεις, γενικά και θεωρητικά, δίκιο αλλά

1. ο αλφίστας νομίζει πως μιλα σε ηλίθιους μ' αυτά που λέει περί "το ρίσκο είναι ρίσκο"

2. ο ουλας έχει δει το χάρο με τα μάτια του , και ο χάρος έμοιαζε ΠΑΡΑ πολύ με τον αλφίστα, αν είχες έλθει κι εσύ στη θέση του, ίσως να μην ήσουν τόσο ψύχραιμος και αποστασιοποιημένος

Eγώ βλέπω πολύ συχνότερα το χάρο με τα μάτια μου εξαιτίας αργών και ηλίθιων χειριστών (εποχούμενων ή μη).!!!!:confused: :smokin:

gdevelek
11/08/2006, 08:49
τι εννοείς "χειριστών";

ΚΑΙ οι υπερβολικά αργοί οδηγοί είναι επικίνδυνοι και καταδικαστέοι

οι "γλήγοροι" λενε "το ρίσκο είναι ρίσκο" και νομίζουν πως εξηγήθηκαν

οι αργοί λένε "σιγά μην πάω να σκοτωθώ, βγαίνω στην εθνική με 60 κι αν θέλεις προσπέρνα με"

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θέλουν μια κατάσχεση διπλώματος για ένα χρόνο μήπως και συνέλθουν

alfa156
11/08/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ωχου μωρε με τα τουτου....ωραια ειναι μονο αν τα χρησιμοποιεις για πρακτικους λογους...και αν ειναι γρηγοροτερο ενα αμαξι σε στροφιλικι ειλικρινα χεστηκα.....μου αρκει το γεγονος οτι οταν στριβω με την μηχανη εχω να επεξεργαστω καμια δεκαρια παραπανω παραγοντες απο αυτους που εχει να επεξεργαστει ενας οδηγος αυτοκινητου....εχω την επιλογη να παρω μια στροφη ανοιχτα-κλειστα , να αλλαξω γραμμη σε οποιοδηποτε σημειο της ,να ρυθμισω την κλιση , να στριψω βγαζωντας το σωμα μου εξω απο την μηχανη , να μην το βγαλω και να στριψω μαζι της α λα Hailwood , να φρεναρω αργα η νωρις , να χρησιμοποιησω το πισω φρενο στην καρδια της στροφης , να , να , να.......στο αυτοκινητο γυρνας αυτο το στρογγυλο πραγμα πατας μετα στο πατωμα ενα μακροστενο πεταλι και εφυγες...πολυ συναρπαστικο!!!:ZZZ: ασε δε η επιταχυνση που νοιωθεις!!πολλα g... ακουσα μια συζητηση τις προαλες λεγαν οτι ενα τουτου ειναι γρηγορο κανει 0 - 100 σε 8,5sec!:lol: ... δεν εχω τιποτα με τους αυτοκιηταδες , κομπλεξικους και μ@λ@κες οδηγους μπορεις να βρεις και πανω σε μηχανη του γκαζον.... και εχω ξεπερασει προ πολλου τα συνδρομα συγκρισης αυτοκινητου - μοτοσυκλετας...απλα καμια σχεση.Βαρεθηκα να προσπαθω να εξηγησω κατι το οποιο ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη , ποσο μαλλον να εχω την αγωνια να το πιστοποιησω και στον δρομο....
edv θα συμφωνησουμε διοτι εμεσος πλην σαφως λες οτι το καθε μεσο εχει την ιδιομορφια του με το προβαδισμα σε βαθμο δυσκολιας την μηχανη,οποτε πασο.

crs-k
11/08/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
έχεις, γενικά και θεωρητικά, δίκιο αλλά

1. ο αλφίστας νομίζει πως μιλα σε ηλίθιους μ' αυτά που λέει περί "το ρίσκο είναι ρίσκο"

2. ο ουλας έχει δει το χάρο με τα μάτια του , και ο χάρος έμοιαζε ΠΑΡΑ πολύ με τον αλφίστα, αν είχες έλθει κι εσύ στη θέση του, ίσως να μην ήσουν τόσο ψύχραιμος και αποστασιοποιημένος


Οπως ειδες ΔΕΝ πηρα θεση!

Ειπα "ασχετα αν εχει δικιο ή οχι"!


Αναφερομαι ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ στο "βρισιδι"!

ΙΠΠΕΑΣ
11/08/2006, 08:54
Χαίρομαι που έγινε αυτή η συζήτηση, άσχετα αν ξέφυγε σε κάποια σημεία - ίσως και να πρόσφερε κάτι αυτό - καθώς έβαλε ή θα βάλει χιλιάδες κόσμο που θα τη διαβάσει ... σε σκέψεις ! ! !

dirtbird
11/08/2006, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
α)τι εννοείς "χειριστών";



β)ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θέλουν μια κατάσχεση διπλώματος για ένα χρόνο μήπως και συνέλθουν

α)look around
β) αφήστε τα 'αστυνομικά' μέτρα και κοιτάχτε εσείς πως οδηγείτε (και εμού συμπεριλαμβανομένου)

EVI
11/08/2006, 08:55
Καλα θα τσακωθητε τωρα για αυτο?

ελεος

ολοι μας εχουμε κανει ατυπα κοντρες στο δρομο

εχουμε κανει με παπια με σκουτερ με μηχανες με αυτοκινητα

ελεος

μην κρυβωμαστε πισω απ οτο δαχτυλο μας.......εστω και για 10 ευνοικα μετρα το εχουμε κανει.....

gdevelek
11/08/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
α)look around
β) αφήστε τα 'αστυνομικά' μέτρα και κοιτάχτε εσείς πως οδηγείτε (και εμού συμπεριλαμβανομένου)

ΚΑΙ τα δύο πρέπει να συμβαίνουν

ΚΑΙ να κοιτάμε πώς οδηγούμε

ΚΑΙ να υπάρχουν αστυνομικά μέτρα, αφού μερικοί οδηγούν σαν καννίβαλοι αλλά δεν το καταλαβαίνουν, άρα όσο κι αν "κοιτάνε", δεν βλέπουν την τύφλα τους

maron
11/08/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
Καλα θα τσακωθητε τωρα για αυτο?

ελεος

ολοι μας εχουμε κανει ατυπα κοντρες στο δρομο

εχουμε κανει με παπια με σκουτερ με μηχανες με αυτοκινητα

ελεος

μην κρυβωμαστε πισω απ οτο δαχτυλο μας.......εστω και για 10 ευνοικα μετρα το εχουμε κανει.....



EPITELOUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :beer: :beer:

gdevelek
11/08/2006, 09:22
πολύ θα 'θελα να μάθω αυτή τη σιγουριά του "όλοι κάνουμε καγκουριές" από πού την αντλείτε

αλλά δεν σας ρωτώ γιατί ούτε κι εσείς ξέρετε

idi
11/08/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...
Αν μιλαμε για "ισοδυναμα" οχηματα (κοντινη αναλογια κιλων ανα ιππο), τοτε το αυτοκινητο ειναι ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ!....

οκ ας πουμε οτι συμφωνώ... αλλα που εχεις δει "ισοδύναμη αναλογια Κ/Ι" in real life??? η διαφορα ειναι χαώδης (εκτος αν παρεις τα ακρα πχ ενα ον-οφφ σε σύγκριση με ενα διθέσιο roadster)

AFTER
11/08/2006, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek

ΚΑΙ να υπάρχουν αστυνομικά μέτρα, αφού μερικοί οδηγούν σαν καννίβαλοι αλλά δεν το καταλαβαίνουν, άρα όσο κι αν "κοιτάνε", δεν βλέπουν την τύφλα τους


Tα ''αστυνομικα μετρα'' θα πιανουν τον ακρανωτο παπακια και αυτους που διπλοπαρκαρανε.

Ουτε τον παππου με τα 60χλμ/ω στην εθνικη θα πιασουν, ουτε την αργοπορημενη μανα που περναει με κοκκινα, ουτε τις νταλικες/λεοφωρεια που τρεχουν σαν τρελοι μεσα στην πολη.

Οδηγω σιγα-οδηγω δεξια
Αυτος ειναι ο πρωτος κανονας που πρεπει να εφαρμοστει, και μετα ολα τα αλλα.

Evi +1
Δεν μπορω να καταλαβω μερικους, τι προσπαθουν να αποδιξουν με αυτην την δηθεν politically correct συμπεριφορα.
Γιατι μιλαμε για δηθεν, και τιποτα αλλο.
Με ARAI στο δελεαρ, και ακρανωτοι στην παραλιακη...
Οποιος καταλαβε, καταλαβε!

ΙΠΠΕΑΣ
11/08/2006, 09:24
Επίσης κάτι που ξέχασα:

:a19: Στους MODS :a19:

Σεβασμός στο χρόνο που αφιερώνουν και στην φαιά ουσία που χαλάνε. Όποιος έχει κάνει MOD καταλαβαίνει. Ελπίζω να κατανοούν και οι υπόλοιποι.

AFTER
11/08/2006, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οκ ας πουμε οτι συμφωνώ... αλλα που εχεις δει "ισοδύναμη αναλογια Κ/Ι" in real life??? η διαφορα ειναι χαώδης (εκτος αν παρεις τα ακρα πχ ενα ον-οφφ σε σύγκριση με ενα διθέσιο roadster)

Kαι παλι, η διαφορα αναλογιας κιλων/ιππο, ειναι τεραστεια

50 ιππους με 150 κιλα, 150 ιππους με 900 κιλα.

THEOD
11/08/2006, 09:31
Ρε παιδιά, κάποιος άνοιξε σε μια διαδρομούλα και θα πέσουμε να τον φάμε ???
Έλεος πια....με αυτή την υπερβολικά "political correct" στάση-υποκρισία που επικρατεί το τελευταίο διάστημα...

Μόλις κάποιος τολμήσει να πεί ότι οδήγησε 100 μέτρα ξεκράνωτος, ή άνοιξε σε ένα φανάρι, ή έκανε μια σούζα της προκοπής, αμέσως εμφανίζονται οι "θεματοφύλακες" του "αγνού μοτοσικλετισμού" και με αυστηρό ύφος προσπαθούν να τον επαναφέρουν στον ίσιο δρόμο…Τραγελαφικά πράγματα…:bigcry:

Έτσι όπως πάμε σε λίγο θα καθιερωθεί ότι όποιος ξεστομίσει εδώ μέσα ανήθικες λέξεις όπως (θου Κύριε φυλλάτει το στόματί μου...) "εντο", "σούζα", "κόντρα", "διακοσάρα" και μερικές ακόμα που μου διαφεύγουν αυτή την στιγμή, να τιμωρείται παραδειγματικά με ανασκολοπισμό την πρώτη φορά και με ξερίζωμα νυχιών, οδόντων και τριχωτού της κεφαλής σε περίπτωση επαναλήψεως.... :smokin:


Ρε δεν μας παρατάτε Αυγουστιάτικα και δεν έχω πάει ακόμα διακοπές….
:evil: :evil: :evil:

crs-k
11/08/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οκ ας πουμε οτι συμφωνώ... αλλα που εχεις δει "ισοδύναμη αναλογια Κ/Ι" in real life??? η διαφορα ειναι χαώδης (εκτος αν παρεις τα ακρα πχ ενα ον-οφφ σε σύγκριση με ενα διθέσιο roadster)


Το γραφω απο κατω ρε Γιωργη ...

Οτι στην πραγματικοτητα, ακομα και το Αφρικα ειναι γρηγοροτερο, απο πολλα Σουπερ Ντουπερ ματζαφλαρια ... :lol:

idi
11/08/2006, 09:35
:D εδω με το freewind δικαβαλο, περναω τα saxoralla στα φαναρια!!!! :smokin: (εεε οχι εγω ενας φιλος μου που κανει κοντρες.... το'σωσα??) :lol:

sub_zero
11/08/2006, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:D εδω με το freewind δικαβαλο, περναω τα saxoralla στα φαναρια!!!! :smokin: (εεε οχι εγω ενας φιλος μου που κανει κοντρες.... το'σωσα??) :lol:


χμμμ... δεν ξέρω.. άσε να αποφανθεί η Ιερα Εξέταση....

btw: όντος έχει παραγίνει το κακό με αυτήν την δήθεν "political correct" αντίληψη μερικών..


Και για να απαντήσω στον φίλο alfa... συμφωνώ.. το ρίσκο είναι ρίσκο, αν είσαι τύπος "no tomorow" τότε μαγκιά σου... αλλα να τα παίρνεις μόνος σου (τα ρίσκα), δεν σου φταίω εγώ που έχω βγάλει τα μωρά μου βόλτα στην παραλιακή (προχτές με την πανσέληνο) να σε βλέπω να περνάς μαλλιοκούβαρα "ξυστά" δίπλα μου μόνο και μόνο για να μου δείξεις το μεγαλείο του κόμπλεξ σου (δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά).

Βεβαια να παρακαλά κανείς να μήν μου προκαλέσει ατύχημα (απο τέτοιου είδους λακαμιές) όταν κουβαλώ την οικογένεια μου... θα του ξεριζώσω όλη την γενιά από το χάρτη.... ελπίζω να έγινα κατανοητός...

:a021: :a021: :a021:

620
11/08/2006, 10:17
Nai prepei na to paradextw ebala mia psili kontroula proxtes apo fanari se fanari egw me to super duper 100cc papi kai o antipalos deliveras me modenas mou erikse sta aytia meta to spasismo deyteras kai thn apisteyth taxythta ton 30xlm opote kai kopsame gia to kokkino.H kagouriasi proxorise akoma parapera rotontas o enas ton allo gia tis beltioseis pou exoume kanei sta ergaleia.Aytos me rotise gia thn spasmeni podia kai thn alysida pou thelei allagei edw kai kati xronia kai sernete sthn asfalto kai egw gia thn kouta pou exei balei pisw ean tou kobei katholou kai mou apantise ,oti tou kobei mono ean exei parei o allos 2 pitses opote paizei kai mia 3h dwro kai allazei h analogia killwn ana ipwn.
Apo thn kontra ayth mporw na pw oti kyndinepse mia giagia pou kathotane sthn stasi kai kontepse na pethanei apo geratia blepontas mas na prospathoume na ftasoume apo to ena fanari sto allo.

dirtbird
11/08/2006, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Tα ''αστυνομικα μετρα'' θα πιανουν τον ακρανωτο παπακια και αυτους που διπλοπαρκαρανε.

Ουτε τον παππου με τα 60χλμ/ω στην εθνικη θα πιασουν, ουτε την αργοπορημενη μανα που περναει με κοκκινα, ουτε τις νταλικες/λεοφωρεια που τρεχουν σαν τρελοι μεσα στην πολη.

Οδηγω σιγα-οδηγω δεξια
Αυτος ειναι ο πρωτος κανονας που πρεπει να εφαρμοστει, και μετα ολα τα αλλα.

Evi +1
Δεν μπορω να καταλαβω μερικους, τι προσπαθουν να αποδιξουν με αυτην την δηθεν politically correct συμπεριφορα.
Γιατι μιλαμε για δηθεν, και τιποτα αλλο.
Με ARAI στο δελεαρ, και ακρανωτοι στην παραλιακη...
Οποιος καταλαβε, καταλαβε!


+1000

και όσον αφορά αυτούς που χρειάζονται 'αστυνομικά' μέτρα , υπάρχει κι άλλος τρόπος αντιμετώπισης.

:winka:

idi
11/08/2006, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Nai prepei na to paradextw ebala mia psili kontroula proxtes apo fanari se fanari egw me to super duper 100cc papi kai o antipalos deliveras me modenas mou erikse sta aytia meta to spasismo deyteras kai thn apisteyth taxythta ton 30xlm opote kai kopsame gia to kokkino.H kagouriasi proxorise akoma parapera rotontas o enas ton allo gia tis beltioseis pou exoume kanei sta ergaleia.Aytos me rotise gia thn spasmeni podia kai thn alysida pou thelei allagei edw kai kati xronia kai sernete sthn asfalto kai egw gia thn kouta pou exei balei pisw ean tou kobei katholou kai mou apantise ,oti tou kobei mono ean exei parei o allos 2 pitses opote paizei kai mia 3h dwro kai allazei h analogia killwn ana ipwn.
Apo thn kontra ayth mporw na pw oti kyndinepse mia giagia pou kathotane sthn stasi kai kontepse na pethanei apo geratia blepontas mas na prospathoume na ftasoume apo to ena fanari sto allo.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

950dim
11/08/2006, 10:26
Γιατι χωνεστε στη λογικη ¨μηχανη πιο γρηγορη απο αυτ/το;¨
Οποιος γουσταρει αμαξακι(και υπαρχουν κατι εκατ/ρια απο Yugo ως Mcllaren),ας κυκλοφορει μ’αυτο,ομοιως συμβαινει με τα μοτο.
Καθε προσπαθεια να καλυψουμε λιγες στιγμες επιβεβαιωσης σε καθε ¨κοντρα¨(auto η moto),θα πρεπει να πλαισιωνεται(και το λεω να τ’ακουω κι εγω,χωρις να ειμαι και φανατικος) απο πολλαπλασια προσοχη...
Παντως τι να λεει να στριψεις πρωτος στη στροφη;;;μπορει να βρισκεται εκει καποιος παππους(δεν εχω κατι με τη τριτη ηλικια,απλως μου εχει τυχει) με Lada,και να μαζευει σανιδες που του εφυγαν απ’την σχαρα!!!

sub_zero
11/08/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Nai prepei na to paradextw ebala mia psili kontroula proxtes apo fanari se fanari egw me to super duper 100cc papi kai o antipalos deliveras me modenas mou erikse sta aytia meta to spasismo deyteras kai thn apisteyth taxythta ton 30xlm opote kai kopsame gia to kokkino.H kagouriasi proxorise akoma parapera rotontas o enas ton allo gia tis beltioseis pou exoume kanei sta ergaleia.Aytos me rotise gia thn spasmeni podia kai thn alysida pou thelei allagei edw kai kati xronia kai sernete sthn asfalto kai egw gia thn kouta pou exei balei pisw ean tou kobei katholou kai mou apantise ,oti tou kobei mono ean exei parei o allos 2 pitses opote paizei kai mia 3h dwro kai allazei h analogia killwn ana ipwn.
Apo thn kontra ayth mporw na pw oti kyndinepse mia giagia pou kathotane sthn stasi kai kontepse na pethanei apo geratia blepontas mas na prospathoume na ftasoume apo to ena fanari sto allo.

ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ..... ΣΤΗΝ ΠΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!.....

Παλιολινατσοκάγγουρες του Ελέους.... ΑΙΣΧΟΣ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
11/08/2006, 10:38
"εντο"

"σούζα"

"κόντρα"

"διακοσάρα"


:look::a024:

EVI
11/08/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
"εντο"

"σούζα"

"κόντρα"

"διακοσάρα"


:look::a024:



:hypnotize ΤΙ ΕΙΠΕς ????????

:uplate: :uplate:

μηπως σε πειραξε η ζεστη και θες κανα BANακι?????????




:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

THEOD
11/08/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
"εντο"

"σούζα"

"κόντρα"

"διακοσάρα"


:look::a024:


Νάτος ο Κάγκουρας....

Αζώρ, φάτονε....Αρφ, αρφ,αρφ..... :rotflmao:




Και έχει και Καφασάκιουα....:a48: :a48: :a48:

zephyr1
11/08/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Νάτος ο Κάγκουρας....

Αζώρ, φάτονε....Αρφ, αρφ,αρφ..... :rotflmao:




Και έχει και Καφασάκιουα....:a48: :a48: :a48:


Εχω και γιαμαχακουα που ετοιμαζεται για external trip και το αφεντικο του εχει τρελαθει τελειως.:smokin:

alfa156
11/08/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ρε παιδιά, κάποιος άνοιξε σε μια διαδρομούλα και θα πέσουμε να τον φάμε ???
Έλεος πια....με αυτή την υπερβολικά "political correct" στάση-υποκρισία που επικρατεί το τελευταίο διάστημα...

Μόλις κάποιος τολμήσει να πεί ότι οδήγησε 100 μέτρα ξεκράνωτος, ή άνοιξε σε ένα φανάρι, ή έκανε μια σούζα της προκοπής, αμέσως εμφανίζονται οι "θεματοφύλακες" του "αγνού μοτοσικλετισμού" και με αυστηρό ύφος προσπαθούν να τον επαναφέρουν στον ίσιο δρόμο…Τραγελαφικά πράγματα…:bigcry:

Έτσι όπως πάμε σε λίγο θα καθιερωθεί ότι όποιος ξεστομίσει εδώ μέσα ανήθικες λέξεις όπως (θου Κύριε φυλλάτει το στόματί μου...) "εντο", "σούζα", "κόντρα", "διακοσάρα" και μερικές ακόμα που μου διαφεύγουν αυτή την στιγμή, να τιμωρείται παραδειγματικά με ανασκολοπισμό την πρώτη φορά και με ξερίζωμα νυχιών, οδόντων και τριχωτού της κεφαλής σε περίπτωση επαναλήψεως.... :smokin:


Ρε δεν μας παρατάτε Αυγουστιάτικα και δεν έχω πάει ακόμα διακοπές….
:evil: :evil: :evil:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

fazerakis
11/08/2006, 11:37
ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ




ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΡΓΑ

Φιλική συμβουλή:beer:

Λεωνίδας
11/08/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Nai prepei na to paradextw ebala mia psili kontroula proxtes apo fanari se fanari egw me to super duper 100cc papi kai o antipalos deliveras me modenas mou erikse sta aytia meta to spasismo deyteras kai thn apisteyth taxythta ton 30xlm opote kai kopsame gia to kokkino.H kagouriasi proxorise akoma parapera rotontas o enas ton allo gia tis beltioseis pou exoume kanei sta ergaleia.Aytos me rotise gia thn spasmeni podia kai thn alysida pou thelei allagei edw kai kati xronia kai sernete sthn asfalto kai egw gia thn kouta pou exei balei pisw ean tou kobei katholou kai mou apantise ,oti tou kobei mono ean exei parei o allos 2 pitses opote paizei kai mia 3h dwro kai allazei h analogia killwn ana ipwn.
Apo thn kontra ayth mporw na pw oti kyndinepse mia giagia pou kathotane sthn stasi kai kontepse na pethanei apo geratia blepontas mas na prospathoume na ftasoume apo to ena fanari sto allo. :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl:

alfa156
11/08/2006, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
χμμμ... δεν ξέρω.. άσε να αποφανθεί η Ιερα Εξέταση....

btw: όντος έχει παραγίνει το κακό με αυτήν την δήθεν "political correct" αντίληψη μερικών..


Και για να απαντήσω στον φίλο alfa... συμφωνώ.. το ρίσκο είναι ρίσκο, αν είσαι τύπος "no tomorow" τότε μαγκιά σου... αλλα να τα παίρνεις μόνος σου (τα ρίσκα), δεν σου φταίω εγώ που έχω βγάλει τα μωρά μου βόλτα στην παραλιακή (προχτές με την πανσέληνο) να σε βλέπω να περνάς μαλλιοκούβαρα "ξυστά" δίπλα μου μόνο και μόνο για να μου δείξεις το μεγαλείο του κόμπλεξ σου (δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά).

Βεβαια να παρακαλά κανείς να μήν μου προκαλέσει ατύχημα (απο τέτοιου είδους λακαμιές) όταν κουβαλώ την οικογένεια μου... θα του ξεριζώσω όλη την γενιά από το χάρτη.... ελπίζω να έγινα κατανοητός...

:a021: :a021: :a021:
κοιτα να δεις μιας και το εθεσες ετσι,αν ποτε που το αντευχομαι σε ολους αυτο το πραμα ,γινει ατυχημα και φυσικα δεν ειμαι πιωμενος,που δεν πινω ποτε,θα θελεις να πας πολυ με τα νερα μου για να σου κανω δηλωση και να αποζημειωθεις σωστα,αν φταιω βεβαια εγω,αφου το τραβηξες τοσο πολυ το ζητημα...
τα υπολοιπα περι γενεολογικων δεντρων κλπ γνωριζεις οτι σε τετοιες περιπτωσεις δεν ισχυουν διοτι θα ειναι τετοια η ψυχολογικη φορτιση που θα εχεις,που δεν θα μπορεις ουτε το δακτυλο σου να κουνησεις...
και αν γινει αυτο θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ξυλοδαρμος διωκεται ποινικα ανεξαρτητος αιτιας με μικροτερη ποινη τα 3 χρονια φυλακη ,στην καλυτερη περιπτωση με αναστολη οποτε πανω στον πονο σου δεν θα θελεις να αντιμετωπιζεις και τοσο σοβαρες κατηγοριες.
το τραβηξα τοσο πολυ το θεμα γιατι φαινεται οτι υπαρχουν πολοι θερμοαιμοι εδω που μαμαν και δερνουν (στα λογια βεβαια)χωρις να σκεφτουν τις συνεπειες της καθε πραξης τους.

εσυ το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τηρεις ολα τα μετρα ασφαλειας του οχηματος σου και να υποχρεωνεις και τους πισω να φορανε ζωνη ωστε να μειωσεις στο ελαχιστο τις πιθανοτητες για τραυματισμο.
να εχεις επισης υποψιν σου οτι σε περιπτωση τραυματισμου εσενα και των επιβατων σου αποδειχτει οτι δεν τηρουσατε τα προβλεπομενα μετρα ασφαλειας (ζωνη-κρανος κλπ)η ασφαλιστικη ζητα απο το δικαστηριο μειωση αποζημειωσης με συνυπευθυνοτητα και ΔΙΚΗς ΣΟΥ.αυτο ετσι ακαδημαικα να το γνωριζεις
τελος ευχομαι να μην συμβει σε κανεναν ουτε γρατζουνια,δεν΄
μπορουμε ομως να κλεινουμε τα ματια και στην πραγματικοτητα ομως που ειναι γυρω μας..

oulas
11/08/2006, 12:40
γινει ατυχημα και φυσικα δεν ειμαι πιωμενος,που δεν πινω ποτε,θα θελεις να πας πολυ με τα νερα μου για να σου κανω δηλωση και να αποζημειωθεις σωστα,αν φταιω βεβαια εγω,αφου το τραβηξες τοσο πολυ το ζητημα...

Θα μας κανεις και χαρη δηλαδη...

Φιλαλήθης
11/08/2006, 12:49
PARALOGISMOU TO ANAGNOSMA!

meros alfon.


re, pate kala? ti saxlamares lete?

afhste re tis kontres to paramikro na uparxei sto dromo re 8a skotw8eite. kai 8a parete kai kanenan allo mazi sas.

nomizete autoi pou xtypane stous dromous diaferoun poly apo sas pou 'anoiksame ligo to gkazi'. ti ligo re? ama htan ligo de tha ipirxe logos na to anaferis re skordopsomo exis gia mialo.

phgainete opos thelete.
i dikia sas i mana tha klapsi.

sniper
11/08/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
PARALOGISMOU TO ANAGNOSMA!

meros alfon.


re, pate kala? ti saxlamares lete?

afhste re tis kontres to paramikro na uparxei sto dromo re 8a skotw8eite. kai 8a parete kai kanenan allo mazi sas.

nomizete autoi pou xtypane stous dromous diaferoun poly apo sas pou 'anoiksame ligo to gkazi'. ti ligo re? ama htan ligo de tha ipirxe logos na to anaferis re skordopsomo exis gia mialo.

phgainete opos thelete.
i dikia sas i mana tha klapsi.


Τσίρε ηρέμησε..... θα το ξαναφάς.....

:smokin:

gcrook
11/08/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τσίρε ηρέμησε..... θα το ξαναφάς.....

:smokin:

:rolleyes:

Που ειναι ο τσιρος ΟΕΟ;

sniper
11/08/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:rolleyes:

Που ειναι ο τσιρος ΟΕΟ;

τσίρος και τσίρος_τεμπ..... κάνουν μπάν-ια.....

Ο φιλαλήθης..... θέλει να πάει να τους βρεί....

Dork....:D

gcrook
11/08/2006, 12:55
Αντε βοηθεια μας....:sad:

ΙΠΠΕΑΣ
11/08/2006, 13:01
Να θυμηθώ να αναρτήσω μερικές σελίδες από το βιβλιαράκι του Ιαβέρη. Ειδικά στην σελίδα που λέει ότι περίπου το 70% των ελλήνων που χάνουν τη ζωή τους, είναι σε ακτίνα 40χλμ από το σπίτι τους . . .

Mόνο το 8% στους εθνικούς δρόμους.

stefanos
11/08/2006, 13:08
Δεν βλέπω κανένα λόγο ανησυχίας.
Είστε πολλοί αργοί όλοι.
Οι γρήγοροι όπως έχω ξαναπεί και οι πραγματικά καγκουραίοι δεν έχουν δυνατότητα χρήσης πληκτρολογίου.
Οπότε αυτά που νομίζεται κόντρες και ανοίγματα στην πραγματικότητα είναι ψιλοπταίσματα.
Είσαστε σίγουροι οτι παραβαίνεται το όριο ταχύτητας?
Και στην παραλιακή είναι πολύ μεγάλο ,70.:uplate:

zephyr1
11/08/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:rolleyes:

Που ειναι ο τσιρος ΟΕΟ;

Αμα σΕ πω οτι ανησυχισα και γω θα με πιστεψεις?:lol:

sub_zero
11/08/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
κοιτα να δεις μιας και το εθεσες ετσι,αν ποτε που το αντευχομαι σε ολους αυτο το πραμα ,γινει ατυχημα και φυσικα δεν ειμαι πιωμενος,που δεν πινω ποτε,θα θελεις να πας πολυ με τα νερα μου για να σου κανω δηλωση και να αποζημειωθεις σωστα,αν φταιω βεβαια εγω,αφου το τραβηξες τοσο πολυ το ζητημα...
τα υπολοιπα περι γενεολογικων δεντρων κλπ γνωριζεις οτι σε τετοιες περιπτωσεις δεν ισχυουν διοτι θα ειναι τετοια η ψυχολογικη φορτιση που θα εχεις,που δεν θα μπορεις ουτε το δακτυλο σου να κουνησεις...
και αν γινει αυτο θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ξυλοδαρμος διωκεται ποινικα ανεξαρτητος αιτιας με μικροτερη ποινη τα 3 χρονια φυλακη ,στην καλυτερη περιπτωση με αναστολη οποτε πανω στον πονο σου δεν θα θελεις να αντιμετωπιζεις και τοσο σοβαρες κατηγοριες.
το τραβηξα τοσο πολυ το θεμα γιατι φαινεται οτι υπαρχουν πολοι θερμοαιμοι εδω που μαμαν και δερνουν (στα λογια βεβαια)χωρις να σκεφτουν τις συνεπειες της καθε πραξης τους.

εσυ το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τηρεις ολα τα μετρα ασφαλειας του οχηματος σου και να υποχρεωνεις και τους πισω να φορανε ζωνη ωστε να μειωσεις στο ελαχιστο τις πιθανοτητες για τραυματισμο.
να εχεις επισης υποψιν σου οτι σε περιπτωση τραυματισμου εσενα και των επιβατων σου αποδειχτει οτι δεν τηρουσατε τα προβλεπομενα μετρα ασφαλειας (ζωνη-κρανος κλπ)η ασφαλιστικη ζητα απο το δικαστηριο μειωση αποζημειωσης με συνυπευθυνοτητα και ΔΙΚΗς ΣΟΥ.αυτο ετσι ακαδημαικα να το γνωριζεις
τελος ευχομαι να μην συμβει σε κανεναν ουτε γρατζουνια,δεν΄
μπορουμε ομως να κλεινουμε τα ματια και στην πραγματικοτητα ομως που ειναι γυρω μας..


1ον. H αποζημίωση είναι το τελευταίο που θα με απασχολεί εκείνη την στιγμη όπως και οι συνέπειες...δεν εφτασα μέχρι εδώ που έφτασα στην τύχη... (το λέει και το αβαταρ μου...)

2ον. Τα περι ακαδιμαϊκών αστα... πες στα στην παρέα σου... γνωρίζω ΠΟΛΥ καλύτερα απο εσένα και τα νομικά αλλά και το τρόπο να διασφαλίζω (στο βαθμό που απαιτείται, την ασφάλεια την δική μου και της οικογένειάς μου)...

3ον. Δεν σου είπα να μήν κάνεις ότι θέλεις στο δρομο... αρκεί να μήν θέτεις σε κίνδυνο την σωματική μου ακεραιότητα καθώς και των οικείων μου... όλα αυτά που λές σχετικά με το ρίσκο και την πραγματικότητα είναι ολίγον τι αμπελοφιλοσοφίες...


Υ.Γ. ακου εκεί "...θα θελεις να πας πολυ με τα νερα μου για να σου κανω δηλωση και να αποζημειωθεις σωστα..." μήπως να σου κάνουμε και καμιά πιπα ρε μεγάλε???? δε πάμε καλα.... καθόλου καλα....

Σου εύχομαι ΦΙΛΕ μου (με κεφαλαία και χωρίς ίχνος ειρωνίας) να μήν σου κάτσει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ (ειλικρινά) τέτοιου είδους κατασταση..

FZR600R
11/08/2006, 13:51
alfa156 εβγαζα γαμω τα γουστα πιτσιρικας με lada και bmw 1800cc και νομιζα οτι μπορουσα να παραβγω τις μηχανες...no way.

Eκανα και μαλακιες αλλα ετσι εμαθα να ΟΔΗΓΩ ...παραδοξως, παρολα τα γκαζια βαζω ορια στον εαυτο μου...

Οσο για τις συμβουλες που ακουω, Θεουλη Μου! Τι ξενερωτιλα!

Μην τρεχεις...μην το ενα η το αλλο. Σκατα.

Στην πραγματικοτητα μισουν την μηχανη, standard! Η μηχανη "εκ φυσεως" ειναι φτιαγμενη για ΓΟΥΣΤΑ! Χαχαχαχα!


Φαντασου να γινει πολεμος...θα χεστει το pampers τους (τωρα βολευονται με ταγκα).

maron
11/08/2006, 14:18
Αν κρίνω από το ύφος και την επιθετικότητα αυτών που υποστηρίζουν τον (ασφαλή και νόμιμο) τρόπο οδήγησης εδώ μέσα,
Μπορώ να βγάλω τα εξής συμπεράσματα.
Α: Είναι οι μεγαλύτεροι κοντρακιδες οι οποίοι δεν σηκώνουν δεύτερη ματιά στο φανάρι και καπάκι κάνουν burn out για καλύτερη εκκίνηση.
(Όλα τα άλλα τα λένε για να μην υπάρχει τόσος ανταγωνισμός και για να φοβίσουν τον αντίπαλο)
Β: Έχουν πολύ μπρίκια μοτο για να κάνουν κόντρες και ζηλεύουν
Γ: Έχουν πολύ καλά μοτο αλλά μέχρι και στην ευθεία τους πατάνε άλλοι με κατώτερα μοτο και έτσι αυτοί τους κατατάσσουν καγκουρες.

Ονόματα δεν γράφω από ευγένεια.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alfa156
11/08/2006, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
alfa156 εβγαζα γαμω τα γουστα πιτσιρικας με lada και bmw 1800cc και νομιζα οτι μπορουσα να παραβγω τις μηχανες...no way.

Eκανα και μαλακιες αλλα ετσι εμαθα να ΟΔΗΓΩ ...παραδοξως, παρολα τα γκαζια βαζω ορια στον εαυτο μου...

Οσο για τις συμβουλες που ακουω, Θεουλη Μου! Τι ξενερωτιλα!

Μην τρεχεις...μην το ενα η το αλλο. Σκατα.

Στην πραγματικοτητα μισουν την μηχανη, standard! Η μηχανη "εκ φυσεως" ειναι φτιαγμενη για ΓΟΥΣΤΑ! Χαχαχαχα!


Φαντασου να γινει πολεμος...θα χεστει το pampers τους (τωρα βολευονται με ταγκα).
σωστοτατος!!