PDA

View Full Version : Ταλαιπωρια για το τιποτα



MUSTILI
11/08/2006, 18:02
Αγαπητοι φιλοι.Αγοραζω v-strom απο το ΜΟΤΟ ΥΦΑΝΤΗΣ. Με λενε Αρη, με βαφτισαν στην αδεια κυκλοφοριας Αριστειδη. ΕΕπππ!!Δεν με λενε Αριστειδη τους λεω. Ξεκινανε να με αποτρελλανουν ο διεκπεραιωτης και ο ενας υπαλληλος οτι ετσι ειναι ή το εχω δηλωθει ετσι στην εφορια κλπ κλπ. ΟΛΑ τα χαρτια μου με εχουν Αρη. Τους το λεω, το τσεκαρω και την Τριτη παω και αφηνω την αδεια να μου την αλλαξουν αφου τουλαχιστον παραδεχτηκαν οτι καπου θα εγινε λαθος. Δεν λεω οτι φταινε οι του Υφαντη αλλα εφτασε Παρασκευη ερχεται ο 15 αυγουστος και μεχρι σημερα καποια δικαιολογια υπηρχε καθε μερα για να μην τελειωνει το θεμα μου.Φταιω εγω που τους σιχαινομαι εμπορους και μηχανικους;Και αν δεν ειναι ολοι ιδιοι γιατι παντα με ταλαιπωρουν και ισως σας ταλαιπωρουν.... Με εγραψαν στα τετοια τους και λυπαμαι που τα εσκασα μετρητοις ντανκα ολα....

Nik0s
11/08/2006, 18:04
Υπομονή Αριστείδη !!!


:lol: :rotflmao: :lol:


:wave2:

VanDiemen
11/08/2006, 20:56
Ναι ρε συ Αριστείδη.. κάνε λίγη υπομονή, πως κάνεις έτσι; :a54:

AFTER
11/08/2006, 22:29
Eιναι πολλα τα λεφτα Αριστειδη....

naxiotis
12/08/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI Με εγραψαν στα τετοια τους και λυπαμαι που τα εσκασα μετρητοις ντανκα ολα.... [/B]
Αμ και εσύ την είδες ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τέσπα, για αυτό λέμε τα λεφτά παραδοτέα επί τη εμφανίση:nono:

the_passenger
12/08/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI

.... Με εγραψαν στα τετοια τους και λυπαμαι που τα εσκασα μετρητοις ντανκα ολα....



Φίλε πάει η εποχή που είχε νόημα το "ντάνκα".. Τώρα ο έμπορος αν σε πάει μέσω καταναλωτικού τα έχει καί ντούκου από την τράπεζα, και ένα ποστοστό επί του δανείου δώρο! (ανάλογα την τράπεζα) εσύ μπόνους του έδωσες ..Αριστείδη; οοοχιιι? ε, γιατί να σε προσέξει τότε ???

:wave2:

zephyr1
12/08/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Φίλε πάει η εποχή που είχε νόημα το "ντάνκα".. Τώρα ο έμπορος αν σε πάει μέσω καταναλωτικού τα έχει καί ντούκου από την τράπεζα, και ένα ποστοστό επί του δανείου δώρο! (ανάλογα την τράπεζα) εσύ μπόνους του έδωσες ..Αριστείδη; οοοχιιι? ε, γιατί να σε προσέξει τότε ???

:wave2:

Ρε παιδια εχτες πηγα να αλλαξω μπροστινο λαστιχο σε πολυ γνωστο καταστημα και ακουστε τι παιχτηκε.


Καταστηματαρχης
Πελατης


Κ.Γεια σας.
Π.Γεια σας.
Π.ενδιαφερομαι για το ταδε
Κ.Πολυ ωραια αυτο εχει 10,080 ευρω.
Π.ενδιαφερομαι για δοσεις
Κ.Ωραια,κανω μεχρι 72 δοσεις.
Π.Μπα θα ηθελα για 3 χρονια.
Κ.Ναι αλλα οσο πιο λιγο δανειο θες τοσο πιο δυσκολα εγκρινεται,και εκτος αυτου μπορουμε να το βαλουμε για 72 μηνες και εσυ οποτε εχεις λεφτα να το αποπληρωνεις και να μειωνονται οι τοκοι
:rolleyes:
Π.Καντο μου για 72 δοσεις.
Κ.ειναι 208 ευρω τον μηνα.
Π.ποσο το συνολο?
Κ.14976
Π.Ωραια το απογευμα θα φερω το εκκαθαριστικο μου .

Καλα ο κοσμος ειναι τοσο λαλακας και πληρωνει αλλο μισο μηχανακι τοκους?

Δεν παμε και πολυ καλα.

zuper_S
12/08/2006, 14:46
Καμια φορα την πληρωνεις αδρα την κ@υλα που εχεις....Θα πρεπει να το σκεφτεις πολυ καλα πριν προχωρησεις σε δανειο με αποπληρωμη σε ''ταδε'' δοσεις..Ισως δεν σε συμφερει η ''χ'' τραπεζα και θα πρεπει να κοιταξεις και σε αλλη τραπεζα..Οι καταστηματαρχες τις περισσοτερες φορες κανουν τους μαμακες γιατι ουτως ή αλλως τα τσεπωνουν για τα καλα....Γι'αυτο υπομονη και ψαξιμο!!!!!!

VanDiemen
12/08/2006, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
......Καλα ο κοσμος ειναι τοσο λαλακας και πληρωνει αλλο μισο μηχανακι τοκους?

Δεν παμε και πολυ καλα.

Πες τα (θα με βόλευε αν σε έλεγαν Χαράλαμπο, αλλά κι αν όχι, δεν πειράζει...) ρε Χριστιανέ!

kakofonixx
13/08/2006, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Με εγραψαν στα τετοια τους και λυπαμαι που τα εσκασα μετρητοις ντανκα ολα....

Ενα εχω να σου πω........
Γραφτους και εσυ! :lol:
Καβαλα την καλη σου και τραβα για κανενα μπανακι!!
Περνα ομορφα το 4ημερο, γραψε ομορφα και χαλαρα χιλιομετρακια και απο βδομαδα βλεπεις...:wave2: