PDA

View Full Version : ΣΤΑ 850ΧΛΜ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ



mykoniatis
12/08/2006, 15:46
ΚΑΛΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!
πριν δυο ημερες ακουσα ενα {θορυβο}( οχι ακριβως }σαν αλυσιδας περιπου ακουσμα πρωσπαθω να βγαλω ακρη τιποτα ρυθμιζω την αλυσιδα σε ενα φιλο (που κανονικα ηταν εκει που επρεπε)τα ιδια ακουγεται σαν σφυριγμα ?ψιλοτριξιμο?πως να το πω στης 3000>5000 στροφες με ταχυτητα στο κιβωτιο!~>χωρις ταχυτητα η με κρατημενο το συμπλεκτη >> ΤΙΠΟΤΑ!! ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΥΚΥΛΙΝΔΡΟ ΑΚΟΥΣΜΑ.σβηστο το στρομ τσουλαει παλι χωρις θορυβο. βαζοντας ταχυτητα αντε τα ιδια παλι ακουγεται απο την αριστερη μερια χαμηλα κοντα στο γραναζι της αλυσιδας η αλυσιδακι εκεντροφορου δεν ειμαι και μηχανικος ξερω εγω?? εχει χαλαρωσει τιποτα???το στρομ τωρα στρωνεται ακομα ουτε λαδια δεν εχω αλλαξει! παω απο την πρωτη βολτα μεχρι τωρα παω οχι πανω απο 4000rpm .και το δουλευω πολυ στρωτα! τη κανω ?? κατα τη γνωμη αν ξερει καποιος θα χρειαστει να κατευω αθηνα!!??
ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕ!!!:bigcry:

jokey
12/08/2006, 16:02
και εγώ νόμιζα πως κάτι δεν άκουγα καλά εγώ.
Τα ίδια και σε εμένα μόνο που εμένα είναι στα 450 χλμ.

mykoniatis
12/08/2006, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jokey
και εγώ νόμιζα πως κάτι δεν άκουγα καλά εγώ.
Τα ίδια και σε εμένα μόνο που εμένα είναι στα 450 χλμ. καλησπερα φιλε εδω μυκονο το συνεργειο που ειναι εξουσιοδοτημενο απο σουζουκι μου λεει δεν ειναι τιποτα σοβαρο.εγω δεν ξερω τη γινεται εσυ τι λες να κανεις πηγες καπου ρωτησες??? δεν ειναι κατι το τρομερο απλος αναρωτιεμαι ειναι ok?
abs μοντελο εχεις???

jokey
12/08/2006, 16:13
από χτές έχω αρχίσει και το ακούω σκεφτόμουν μετά το 15αύγουστο που θα το έχω στρώσει να το πάω στο συνεργείο που θέλει ούτως η άλλως στα 1000 σαν κάτι να χρειάζεται ρύθμισμα.

mykoniatis
12/08/2006, 16:15
το abs εχεις?? η το απλο?:confused:

jokey
12/08/2006, 16:17
με το abs

mykoniatis
12/08/2006, 16:23
για να δουμε τοτε τη θα γινει εδω μου λεει ο mr suzuki οτι αν μπορω να το εντοπισω το θορυβο εγω απο που ερχεται ενω τον ακουσε και ο ιδιος ! παραδεχθηκε οταν το οδηγησαμε μαζι! ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ!? ΔΙΠΛΑ ΜΠΟΥΖΙ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ! ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΦΙΛΕ!!

Tsakalaki
12/08/2006, 19:51
κάγκελα έχεις βάλει;

Μήπως υπάρχει συντονισμός;

jokey
12/08/2006, 22:17
κάγκελα έχω εγώ αλλά δεν είναι αυτό , εξάλλου μιλάμε για λίγες στροφές, όχι 6 με 7 χιλ.