PDA

View Full Version : Times Moto και εγγυηση...



AlexT.SS1000.R
14/08/2006, 03:53
Γεια σας παιδες,

παροτι ειμαι αρκετα καινουριος εδω γυρω θα μου επιτρεψετε να ξεκινησω με μια μικρη αναζητηση εμπειριας.

Πηρα προσφατα ενα k6 μεταχειρισμενο παραεισαγωγης απο μαγαζι (ουσιαστικα απο ιδιωτη το πηρα αλλα μαγαζι εκανε ολη την διαδικασια) με εγγυηση 20 μηνες ακομα απο το TIMES MOTO στην μιχαλακοπουλου. Γραπτη σε βιβλιαρακι, σφραγγισμενη και υπογεγραμενη απο αυτον οπως επισης και τα σερβις που εκανε ο προηγουμενος ιδιοκτητης.
Το μηχανακι δεν προλαβα να το χαρω παρα μονο μια δεκαρια μερες μιας και χρειαστηκε να φυγω Αγγλια. Μιας ομως και λιαν συντομως γυρναω στα πατρια εδαφη (επιτελους) μονιμα θελω να μαθω καποια πραγματα.

Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι? Διαβασα καπου για μια περιπτωση στην οποια πηγε ατομο να αγορασει μηχανακι παραεισαγωγης απο κει και οταν ρωτησε τον υπευθυνο του ειπε πως αυτος δεν δινει εγγυηση και οτι αυτα θα πρεπει να παει να τα βρει με την αντιπρωσωπεια.Ελπιζω να μην βρεθω προ εκπληξεων.
Οπως καταλαβαινε εχει αρχισει να με απασχολει το κατα ποσω ειναι συνεπης.
Επισης με απασχολει το ποσο καλη δουλεια κανει ο μαστορας του μιας και θα τον χρειαστω συντομα αφου το μηχανακι τραβαει ανεπαισθητα μεν υπαρκτα δε προς τα δεξια χωρις φανερο λογο. Βεβαια ανακαλυψα οτι μαλλον ο προηγουμενος ιδιοκτητης επαιζε χωρις να ξερει μιας και οι ρυθμησεις στις μπουκαλες ηταν τριμπου....δελες (διαφορετικα κλικ αριστερα απο δεξια):p οποτε μπορει (και ελπιζω) να εχει κανει κατι που το δικο μου απειρο ματι δεν μπορει να δει.

Οποτε ουσιαστικα θελω να ακουσω αποψεις / εμπειριες απο το εν λογο καταστημα ουτος ωστε αν ειναι να μην ανεβω τζαμπα απο Κρητη.


Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμενω απαντησεις. Για πειτε....για πειτε...

υγ 1. Ελπιζω να ειναι στον σωστο τοπο το μυνημα. Αν οχι καποιος αντμιν ας κανει τον κοπο.

υγ 2. Επισης ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα που αναφερω το ονομα του μαγαζιου. Αν παλι.... αντμιιιιν:D