PDA

View Full Version : Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19



nmk_extreme
14/08/2006, 15:40
καλως σας βρηκα

Εχω να κανω μια ερωτηση:
Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει

anf125
14/08/2006, 16:08
Η άδεια είναι το λιγότερο, τη βγάζεις και σε όνομα άλλου. Με το δίπλωμα θα χεις πρόβλημα.

GhostDog
14/08/2006, 17:35
βγαίνει στο όνομα σου κανονικά..

αν εμπλακείς σε ατύχημα η ασφάλεια θα κάνει τον κινέζο και δεν θα σε καλύψει.

πάρτο βάλτου πολυεστερικά και έχετο πιστάδικο μόνο.

africanos31
14/08/2006, 21:44
Aσφαλεια δεν βγαζεις με τιποτα!!!
Πολλα δεν ειναι τα 750 για 19 χρονων.....ελπιζω να χεις εμπειρια γιατι λαθη δεν συγχωρουνται

Alx 84
14/08/2006, 22:35
Απο όσο ξέρω δε παίζει πρόβλημα να κάνεις τη μεταβίβαση. Είσαι σίγουρος ότι θα την κυκλοφορείς λίγο; δηλ θα την έχεις αραγμένη 2 χρόνια; μπαααααααααα, δε νομίζω.

Εκτός αν το βάζεις σε πίστα οπότε είσαι κυριλέ.

Αλλιώς μη γελάς τον εαυτό σου...

Respect
15/08/2006, 00:19
Όχι να μη τη πάρεις.- :nono:

gdevelek
15/08/2006, 11:51
750 κυβικά από 19 ετών;;;;

όλοι εκείνοι που ξεκινούν από παπιά ή από 125άρια στην ίδια ηλικία.... μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω;

και βέβαια αν την πάρεις, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να μην την κυκλοφορήσεις

καλή τύχη!

vaspiou
15/08/2006, 23:49
19 χρονων και 750.
παντα ορθιος φιλε μου. Προσοχη

EVI
16/08/2006, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
καλως σας βρηκα

Εχω να κανω μια ερωτηση:
Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει



μπορει να γινει μεταβιβαση
γιατι να το παρεις απο τωρα αφου θα μπορεις να το οδηγησεις σε 2χρονια?ευκαιρειες παντα βρισκεις ασε που μεχρι τοτε θα εχεις δει κατι αλλο

η ηλικια και τα κυβικα ειναι υποκειμενικο θεμα...βαση νομου απαγαορευετε να οδηγησεις απο κει και περα ειναι θεμα αντιλιψης εμπειριας και ταλεντου(?)
τα χεις?


και γιατι να μην παρεις ενα 125 η καποιο μεγαλυτερο που οι κιλοβατ του να καλυπτωντε απο το διπλωμα των 125cc να το οδηγησεις καθε μερα και μετα απο 2 χρονια που θα εχεις καθημερινη ενασχοληση αρα και περισσοτερο οδηγικη εμπειρια να παρεις μεγαλυτερη?


:wave2:

panther78
16/08/2006, 10:21
Φίλε μου κάνε ότι σε φωτήσει ο Θεός αλλά απο προσωπική και μόνο πείρα πάρε κατι μικρότερο να μαθεις τους δρόμους και τους μαλ...ς που κυκλοφορούν.

Εγώ στα 19 μου πήρα ενα RD 500 και το χάρηκα μονο 2 μήνες. Τουλάχιστον έχω την ζωή μου :)

Στην τελική δεν είναι ντροπή τα 125!!!!! Τρέχουν και στα GP!!!!!!!
Πάντα όρθιος και πάρε ένα μηχανακι που να μπορεις να το χαιρεσαι και όχι να το έχεις αραγμένο να σκουριαζει (αν καταφέρεις να μην το καβαλας για 2 χρονια).

Καλημέρα


Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
καλως σας βρηκα

Εχω να κανω μια ερωτηση:
Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει

Julius
16/08/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
καλως σας βρηκα

Εχω να κανω μια ερωτηση:
Ειμαι σχεδον 19 ετων και σκοπευω να αγορασω μια μοτοσυλετα 750cc την Τεταρτη 16/8 και θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορει να γινει η Μεταβιβαση στο ονομα μου.
Ρωτησα μια υπαλληλο σημερα αλλα θελω να το σιγουρεψω και απο καποιον απο εσας
Φυσικα εως τα 21 δεν θα την κυκλοφορω λιγο εως καθολου, και την αγορασω γιατι ειναι σε τιμη ευκαιριας.
Παρακαλω οποιος ξερει κατι σχετικα με το θεμα ας με βοηθησει

Kati tetoia diavazoune ta matakia mou kai tha xeiroterepsei o kataraxtis


re filarako koroideveis thn eayto sou, emas kai toys goneis sou otan les oti vrikes eukairia kai tha thn parei s tora gia na thn odigiseis se dyo xronia.


Ego sou eyxome na mhn thn pareis kai na sovareytis giati ta nosokomia (kai oxi mono) einai gemata apo 17-18-19xronous poy vrikane eykairies mixanakia 750cc kai pisane toys afeleis goneis toys na toys ta agorasoun.

Julius
16/08/2006, 10:32
paides signomi gia tis diagrafes alla einai poly sovaro to thema gia na to spamaroume


peace

Baron_MinhauZen
16/08/2006, 10:45
Αν τη γουστάρεις να την πάρεις...

Είσαι ενήλικο άτομο πια και πρέπει να αποφασίζεις μόνος σου...

Επειδή μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις όμως, κάνε μια βόλτα από το ΚΑΤ να δεις τι παίζει...

Δυστυχώς δεν υπάρχει χάπι γνώσης - εμπειρίας, να το παίρνουμε και να τα ξέρουμε όλα. Γί΄αυτό πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις,
Να τα μάθεις όλα γρήρορα και από την ανάποδη ( βλέπε ΚΑΤ), ή σιγά σιγά και με το κεφάλι πάνω στους ώμους σου???

:wave2: :sun: :wave2:

nmk_extreme
16/08/2006, 13:55
Λοιπον παιδια σημερα το πρωι εκανα την μεταβιβαση.

Suzuki Gsx-R 750 ετος 1990, αερο-ελαιοψυκτο, χρωμα κιτρινο-μαυρο.
1500 ευρώ μετρητα, και 54 τα εξοδα.Πιστυευω καλη τιμη, και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. (το απογευμα θα ανεβασω φωτο.
εχει πανω yoshimura ολοσωμη, αλλαγμενα καρμπιρατερ, ψαλιδι, πηρουνι και ζαντες απο gsx-r 1100.
(Λογω παλια τρακαδας που ειχε, ειχε σπασει το μπροστινο).
Κινητηρας και πλαισιο ολα ελεγμενα ειναι O.K
Το μονο προβλημα που ειχα μεχρι να την παω σπιτι ηταν το πισω λαστιχο.Με το παραμικρο τσιμπιμα του γκαζιου στις μεσαιες στροφες σπινιαρε η στροφες.(στην ψηλες ουτε που τολμω να το παω απο τωρα).
Ειναι πραγματικα απιστευτο εργαλειο, θελει πολυ προσοχη και υπομονη, την οποια πιστεξτε με εχω.
Για την ακριβεια ειμαι 18,5 αρα πρεπει να περιμενω αλλα 2,5 χρονια μεχρι να την οδηγω χωρις φοβο.
Εως τοτε μονο σε επαρχειακους δρομους εδω στην Ζακυνθο.
Τα λεμε το απογευμα.
Peace :beer: :beer: :beer:

makis206
16/08/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
Λοιπον παιδια σημερα το πρωι εκανα την μεταβιβαση.
Suzuki Gsx-R 750 ετος 1990, αερο-ελαιοψυκτο, χρωμα κιτρινο-μαυρο.
1500 ευρώ μετρητα, και 54 τα εξοδα.Πιστυευω καλη τιμη, και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. (το απογευμα θα ανεβασω φωτο.
εχει πανω yoshimura ολοσωμη, αλλαγμενα καρμπιρατερ, ψαλιδι, πηρουνι και ζαντες απο gsx-r 1100.
(Λογω παλια τρακαδας που ειχε, ειχε σπασει το μπροστινο).
Κινητηρας και πλαισιο ολα ελεγμενα ειναι O.K
Το μονο προβλημα που ειχα μεχρι να την παω σπιτι ηταν το πισω λαστιχο.Με το παραμικρο τσιμπιμα του γκαζιου στις μεσαιες στροφες σπινιαρε η στροφες.
Ειναι πραγματικα απιστευτο εργαλειο, θελει πολυ προσοχη και υπομονη, την οποια πιστεξτε με εχω.
Για την ακριβεια ειμαι 18,5 αρα πρεπει να περιμενω αλλα 2,5 χρονια μεχρι να την οδηγω χωρις φοβο.
Εως τοτε μονο σε επαρχιες δρομους εδω στην Ζακυνθο.
Τα λεμε το απογευμα.
Peace :beer: :beer: :beer:

Καλορίζικη και καλόβολτη να είναι και να θυμάσαι λεβέντη.

Το νου σου και τα μάτια σου 1114. Δεν είναι παιχνίδι αυτό.:winka:

Να το θυμάσαι πάντα.


:beer: :beer: :beer:

Julius
16/08/2006, 14:10
TO MONO POY MPORO NA PO EINAI :

NA THN XRISIMOPIHSEIS POLY LIGO MEXRI NA PAREIS DIPLOMA

NA VGALEIS ASFALIO STO ONOMA KAPIOU DIKOU SOU (EAN GINETE)

NA FORAS PANTA KRANOS KAI MPOUFAN OTAN ODIGEIS ETSI OSTE OTAN THN MAZEPSEIS (POY THA TIN MAZEPSEIS KAPOIA STIGMI)
NA MHN XTYPISEIS.


SOY EYXOME POLY PROSOXI KAI EGGRATIA FILARAKO


:wave2:

KaTaNaS
16/08/2006, 14:12
φιλαράκο μη κουνήσεις ρούπι αν δεν βάλεις κράνος καλό στο κεφάλι σου...



λυπήσου τους δικούς σου....



μπορεί να μοιάζουν... αλλά τα γαμωμηχανάκια δεν παιχνίδι!


και αφού λες πως γλυστράει, και δεν περιμένω να εχετε τιποτα δρόμους της πρόκοπης, καί μάλλον έχεις ξεραμμένο λαστιχο πίσω, καί να κοιτάς πάντα να έχεις τη σωστή πίεση!


κράνος πρώτα

δέρμα - γάντια - μπότες αμέσως μετά!

Alx 84
16/08/2006, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
Λοιπον παιδια σημερα το πρωι εκανα την μεταβιβαση.

Suzuki Gsx-R 750 ετος 1990, αερο-ελαιοψυκτο, χρωμα κιτρινο-μαυρο.
1500 ευρώ μετρητα, και 54 τα εξοδα.Πιστυευω καλη τιμη, και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. (το απογευμα θα ανεβασω φωτο.
εχει πανω yoshimura ολοσωμη, αλλαγμενα καρμπιρατερ, ψαλιδι, πηρουνι και ζαντες απο gsx-r 1100.
(Λογω παλια τρακαδας που ειχε, ειχε σπασει το μπροστινο).
Κινητηρας και πλαισιο ολα ελεγμενα ειναι O.K
Το μονο προβλημα που ειχα μεχρι να την παω σπιτι ηταν το πισω λαστιχο.Με το παραμικρο τσιμπιμα του γκαζιου στις μεσαιες στροφες σπινιαρε η στροφες.(στην ψηλες ουτε που τολμω να το παω απο τωρα).
Ειναι πραγματικα απιστευτο εργαλειο, θελει πολυ προσοχη και υπομονη, την οποια πιστεξτε με εχω.
Για την ακριβεια ειμαι 18,5 αρα πρεπει να περιμενω αλλα 2,5 χρονια μεχρι να την οδηγω χωρις φοβο.
Εως τοτε μονο σε επαρχειακους δρομους εδω στην Ζακυνθο.
Τα λεμε το απογευμα.
Peace :beer: :beer: :beer:

μοντέλο 15ετίας τρακαρισμένο παλαιότερα και είναι ευκαιρία;

αν εσύ είσαι ευχαριστημένος, εμένα μου αρκεί! 750cc super sport μοτοσυκλέτα για αρχάριο αναβάτη είναι όχι απλώς πολλά, αλλά υπερβολικά! τώρα, υπομονή δεν ξέρω αν έχεις, αλλά στοιχιματίζω οτί κανείς μας δε θα είχε ένα τέτοιο εργαλείο αραχτό. Η γνώμη μου είναι να πας να δώσεις άλλα τοσα να πάρεις εξοπλισμό και να μπείς σε πίστα(αν κ λές ότι είσαι ζάκινθο, οπότε...). μη το βγάλεις στο δρόμο έξω. έχεις πολλά να μάθεις. εκτός από το γκάζι και τη συμπεριφορά της μοτό είναι και η οδική συμπεριφορά.

Όπως κ να΄χει καλοτάξιδο κ αγραντζούνιστο και να προσέχεις πολύ!:wave2:

Υ.Γ. εγώ στη θέση σου θα δούλευα αυτά τα 2,5 χρόνια και θα έπαιρνα ένα καινούριο στα 21 μου όταν θα έβγαζα κ το δίπλωμα:winka:

alex14
16/08/2006, 14:30
Φιλαρακι, επειδη τυχαινει να εχω και εγω το ιδιο, θα σου ελεγα να προσεχεις ιδιαιτερα. Μην αρχισεις τιποτα ταρζανιες γιατι το εργαλειο δαγκωνει ασχημα. Θα προσεξες πιστευω οτι η μηχανη κατω απο 3,5-4.000 ειναι νεκρη αλλα μετα λυσαει. Δεν εχει καμια σχεση με τα νεα ss και την δυναμη την βγαζει πολυ αποτομα. Καινουργια λαστιχα οπωσδηποτε, και αμεσα.

:wave2:

nmk_extreme
16/08/2006, 15:37
Βεβαια δεν ειναι εντελως ασχετος στον χωρο.
Απο τα 15 ειχα gilera 50 και speedfight 100 δικα μου.
Και πριν ενα χρονο πηρα το CBR 125R καινουριο.
Συνολικα εχω κανει γυρω στα 20000 χιλιομετρα μεσα σε 4 χρονια οδηγησης. (Τα περισσοτερα με το CBR)
20% πολη ,
80% εκδρομες μεσα στο νησι

makis206
17/08/2006, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
Βεβαια δεν ειναι εντελως ασχετος στον χωρο.
Απο τα 15 ειχα gilera 50 και speedfight 100 δικα μου.
Και πριν ενα χρονο πηρα το CBR 125R καινουριο.
Συνολικα εχω κανει γυρω στα 20000 χιλιομετρα μεσα σε 4 χρονια οδηγησης. (Τα περισσοτερα με το CBR)
20% πολη ,
80% εκδρομες μεσα στο νησι

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι άλλο είναι το πουλί του ναύτη κι άλλο του καντηλαναύτη.:lol:

Σοβαρότητα, ωριμότητα, προσοχή και προστασία πάνω του.

Και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer:

nmk_extreme
17/08/2006, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι άλλο είναι το πουλί του ναύτη κι άλλο του καντηλαναύτη.:lol:

Σοβαρότητα, ωριμότητα, προσοχή και προστασία πάνω του.

Και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer:
Ώραιος:beer:

kaps
17/08/2006, 09:05
Και επιπλέον δεν σημαίνει 750 ίσον ξεσκιζόμαστε στις κόντρες με τα μοτόρια στους δρόμους διότι όλο και κάπιος θα στην ανάψει να τα στήσετε. Νορμάλ οδήγηση μέχρι να νοιώσεις το γκάζι του . Επίσης αν τα λάστιχα σου είναι προ χριστού καλο θα ήταν τώρα ειδικά που είναι καλοκαίρι και όλα γλυστράνε να τα αλλάξεις .Και πάνω από όλα ΚΡΑΝΟΣ.

gdevelek
17/08/2006, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Και επιπλέον δεν σημαίνει 750 ίσον ξεσκιζόμαστε στις κόντρες με τα μοτόρια στους δρόμους διότι όλο και κάπιος θα στην ανάψει να τα στήσετε. Νορμάλ οδήγηση μέχρι να νοιώσεις το γκάζι του .

μα εδώ είναι το θέμα

στις πρώτες 20-30-50 μέρες θα πηγαίνει σαν φλώρος, όπως πρέπει δηλαδή

μετά θα ΝΟΜΙΣΕΙ πως κατάλαβε τι παίζεται και ΤΟΤΕ είναι που θα κινδυνεύσει

kaps
17/08/2006, 10:23
:beer:

div400
17/08/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Και επιπλέον δεν σημαίνει 750 ίσον ξεσκιζόμαστε στις κόντρες με τα μοτόρια στους δρόμους διότι όλο και κάπιος θα στην ανάψει να τα στήσετε. Νορμάλ οδήγηση μέχρι να νοιώσεις το γκάζι του . Επίσης αν τα λάστιχα σου είναι προ χριστού καλο θα ήταν τώρα ειδικά που είναι καλοκαίρι και όλα γλυστράνε να τα αλλάξεις .Και πάνω από όλα ΚΡΑΝΟΣ.

στο ιδιο πνευμα με τον kaps....

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΑΘΕΣ, ΟΤΙ ΤΟ 'ΧΕΙΣ ΟΤΙ, ΟΤΙ, ΟΤΙ....

εγω οδηγω 5 χρονια(καθημερινα ετσι, οχι ΣΚ) τωρα πλεον
ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΥΤΑ ΗΞΕΡΑ ΕΞΑΡΧΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ...

οσο ζεις θα μαθαινεις και ειναι στο χερι σου να ζησεις....

παντα μα παντα πληρη εξοπλισμο ασφαλειας και ας σε λενε φλωρο οι φιλοι σου, ειναι καλλιτερα να χλευαζουν παρα να σε κλαινε....
σου ευχομαι να ζησεις μαγικες στιγμες με την μηχανη σου....

div400
17/08/2006, 11:31
και κατι ακομα:

μπορει να σου φαινεται οτι το παιζουμε εξυπνοι και πολυξεριδες αλλα δεν ειναι ετσι.

ολοι μας (σου ευχομαι να μην βρεθεις ποτε σε τετοια θεση) εχουμε χασει φιλους, συγγενοις και γνωστους,για πολλους κα διαφορους λογους
και πραγματικα καθημερινα μαθενουμε δυσαρεστα νεα για καποιον :sad: :mad: ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΧΑΘΕΙ ΠΙΑ!!!!

για αυτο ειμαστε οπως ειμαστε οταν ακουμε περιπτωσεις σαν την δικη σου και να μας συμπαθας φιλε αν σου πριξαμε τα @ρχιδι@ και σε ξενερωσαμε λιγο αλλα.....

vassilis88
17/08/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
παντα μα παντα πληρη εξοπλισμο ασφαλειας και ας σε λενε φλωρο οι φιλοι σου, ειναι καλλιτερα να χλευαζουν παρα να σε κλαινε....

οχι ρε κανεις δε σε λεει φλωρο,εσυ λες μαλακες αυτους που δε φορανε.ισα ισα που με μεγαλη μηχανη ss ειδικα ταιριαζει το καλο το κρανος.ειναι κ gsxr προτινω shoei xr1000 kagayama!:beer:

nmk_extreme
18/08/2006, 02:44
Ρε παιδια πραγματικα εχω ηδη ξενερωσει.
Σκεφτομαι τωρα που ειναι νωρις μηπως του πω να μου δωσει τα λεφτα πισω και να του δωσω την μηχανη...

Ο λογος ειναι οτι ειναι πολυ παλια μηχανη,ειναι πολυ ογκωδες και βαρια, και δεν θα μπορω και να την εχω συνεχεια.
Ενω οταν παιρνω το CBR 125 μου βολτα ασθαινομαι πολυ πιο ανετα.
Θα δω τι θα κανω.Το συζητω και με τον πατερα μου που ηταν παλιος μηχανοβιος και μπορει να με βοηθησει στο θεμα...

ridiculus
18/08/2006, 10:05
Πάλι καλά που το κατάλαβες .... :smokin:

Κάνε φίλε μου την ζωή σου εύκολη.... είσαι σε ένα τόπο που είναι παράδεισος για μηχανές .... τι την θέλεις την γκουμούτσα που πήρες.
Έχεις το cbrάκι, τέλειο εργαλείο για την Ζάκυνθο
πάρε και κάτι που θα πηγαίνει και σε χώμα να ανεβοκατεβαίνεις τις παραλίες με το γκομενάκι σου
και άσε τα super bikes για την μέρα που θα φύγεις απο το νησί.

Alx 84
18/08/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ridiculus
Πάλι καλά που το κατάλαβες .... :smokin:

Κάνε φίλε μου την ζωή σου εύκολη.... είσαι σε ένα τόπο που είναι παράδεισος για μηχανές .... τι την θέλεις την γκουμούτσα που πήρες.
Έχεις το cbrάκι, τέλειο εργαλείο για την Ζάκυνθο
πάρε και κάτι που θα πηγαίνει και σε χώμα να ανεβοκατεβαίνεις τις παραλίες με το γκομενάκι σου
και άσε τα super bikes για την μέρα που θα φύγεις απο το νησί.


Ορθά μίλησε ο φίλος. εμένα η δική μου απορία είναι ρε παίδες τι τα θέλετε τα SS στη ρόδο(και σε κάθε νήσί); να πάνε πού; αλλά ναι ,σωστά, το ξέχασα... είναι μουράτα γρήγορα και για την καφετερια είναι όοοοτι πρέπει. έεεεεεεεεετσι να ξεχυλίζει η μαγκιά να πούμε...
:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :mad: :mad:

nmk_extreme
18/08/2006, 15:53
Τον Οκτωβριο παω Πατρα για σπουδες και θα μεινω μονιμα εκει για 3 χρονια.
Δεν ξερω τι να εχω μαζι μου για να μετακινουμαι.Μαλλον το CBR που θα εχω και το διπλωμα.Θελω γνωμες.Τι αλλη επιλογη υπαρχει εως τα 35 αλογα που ειναι το διπλωμα ?
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες

Baron_MinhauZen
18/08/2006, 16:13
ηθελα να 'ξερα γιατι ρωτάς εμάς αν πρέπει να το πάρεις και οχι οχι δε θα το χρησιμοποιήσω μέχρι να μεγαλώσω και τέτοιες @@@ριες!
Αφού και το πήρες και θα το καβαλάς και όπως λέει και ο Julius θα την μαζέψεις που θα την μαζέψεις ( όπως όλοι μας άλλωστε!) τι θελεις απο 'μας;
Άφεση αμαρτιών;
:confused: :confused: :confused:
Κάνε τη καύλα σου λοιπόν και οι θεοί του Ολύμπου μαζί σου.

H.A.Balafoutre
18/08/2006, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ridiculus
Πάλι καλά που το κατάλαβες .... :smokin:

Κάνε φίλε μου την ζωή σου εύκολη.... είσαι σε ένα τόπο που είναι παράδεισος για μηχανές .... τι την θέλεις την γκουμούτσα που πήρες.
Έχεις το cbrάκι, τέλειο εργαλείο για την Ζάκυνθο
πάρε και κάτι που θα πηγαίνει και σε χώμα να ανεβοκατεβαίνεις τις παραλίες με το γκομενάκι σου
και άσε τα super bikes για την μέρα που θα φύγεις απο το νησί.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Ορθά μίλησε ο φίλος. εμένα η δική μου απορία είναι ρε παίδες τι τα θέλετε τα SS στη ρόδο(και σε κάθε νήσί); να πάνε πού; αλλά ναι ,σωστά, το ξέχασα... είναι μουράτα γρήγορα και για την καφετερια είναι όοοοτι πρέπει. έεεεεεεεεετσι να ξεχυλίζει η μαγκιά να πούμε...
:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :mad: :mad:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Baron_MinhauZen
ηθελα να 'ξερα γιατι ρωτάς εμάς αν πρέπει να το πάρεις και οχι οχι δε θα το χρησιμοποιήσω μέχρι να μεγαλώσω και τέτοιες @@@ριες!
Αφού και το πήρες και θα το καβαλάς και όπως λέει και ο Julius θα την μαζέψεις που θα την μαζέψεις ( όπως όλοι μας άλλωστε!) τι θελεις απο 'μας;
Άφεση αμαρτιών;
:confused: :confused: :confused:
Κάνε τη καύλα σου λοιπόν και οι θεοί του Ολύμπου μαζί σου.



Πείτε τα ρε παιδιά διότι κάτι τέτοιες συζητήσεις με εκνευρίζουν και δεν θέλω να γράψω κάτι μήπως και διαβαστεί στραβά και τζάμπα χαλάμε τις καρδιές μας.


Άκου τι σου λένε, κάτι ξέρουν και να είσαι σίγουρος πως θα έχεις κάνει την πιο έξυπνη κίνηση.

Respect
18/08/2006, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nmk_extreme
Τον Οκτωβριο παω Πατρα για σπουδες και θα μεινω μονιμα εκει για 3 χρονια.
Δεν ξερω τι να εχω μαζι μου για να μετακινουμαι.Μαλλον το CBR που θα εχω και το διπλωμα.Θελω γνωμες.Τι αλλη επιλογη υπαρχει εως τα 35 αλογα που ειναι το διπλωμα ?
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες Ευτυχώς γιατί αν έπαιρνες το SUZUKI μάλλον εδώ θα τα έτρωγες τα μούτρα σου και να μας λείπει.. αρκετά έχουμε δει :a024: (Συγνώμη για τη πρόβλεψη αλλά είναι που έχω σχεδόν τα διπλά σου χρόνια)

kostisthegreek
19/08/2006, 20:58
Ετσι κι αλλιώς το πήρες. Τώρα ή το ξεφορτώνεσαι ή

να οδηγάς πάντα συνετά και με κατάλληλο εξοπλισμό
να μην πηγαίνεις ποτέ και να μην σταματάς ποτέ για ποτό με τη μηχανή
να μην παρασύρεσαι από γυναίκες και κοντράκηδες όταν οδηγάς
και γενικά προσπάθησε να σκέφτεσαι πιο λογικά την οδήγηση απ΄ ότι προστάζει η ηλικία σου.

Καλά και προσεκτικά χιλιόμετρα!