PDA

View Full Version : παραπονα



SUPERMARIO
15/08/2006, 22:22
την Δευτερα γυρισα απο τις διακοπες μου και δεν θα σας πω τι μου αρεσε αλλα τι δεν μου αρεσε.


1.αγκιστρι με 55 ευροπουλα την βραδια σε ξενοδοχειο μετα απο φασαρια αλλαξανε πετσετες-σεντονια την τριτη μερα.(ελεος)

2.στο ιδιο μερος το χταποδακι (ενα πλοκαμι με το ζορι) 7 ευρω;;;

3.ενας γιατρος ρε παιδια.με τοσα ενοικιαζομενα μηχανακια που κυκλοφορουσαν στους δρομους,ενα ατυχημα να γινει...αντε γεια.
(ενας αγροτικος γιατρος μονο υπηρχε)

4.εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας.Ημαρτον.μηχανηηηη ρεεεε...πως περνας απο διπλα μου με 200+ και στο καπακι δεξια για την εξοδο;;;

5.πηλιο προς τσαγκαραδα μερια.η ωραιοτερη διαδρομη που εχω κανει αλλα ο δρομος πολυ επικινδυνος.σε ορισμενα σημεια δυο αυτοκινητα δεν χωρουν να περασουν.ειδικα οταν φρακαρε ενα λεωφορειο με ενα ι.χ φαγαμε 30 λεπτα στο περιμενε.

6.στον ιδιο δρομο,βαλτε και καμια μπαρα ασφαλειας ρε παιδια.υπαρχουν σημεια που τελειωνει ο δρομος και μετα το χαος.πεταξες λεμε...

7.εθνικη οδο στα γνωστα μαγαζακια που κανουμε σταση για ανεφοδιασμο ζαμπονοτυροπιτα 4 ευρω (ρε αντε στο διαολο μερα που ειναι)

αντε και καλη επιστροφη σε ολους.

fantacid
15/08/2006, 22:57
φιλτατε Supermario,λιγο πολυ αυτα που αναφερεις ειναι οχι (απλα) προβληματα αλλα μερος της κουλτουρας μας!!!
η ακριβεια κ φαινομενα αισχροκερδιας σε τουριστικες περιοχες ή η κακη οδικη παιδια κ οι (σχεδον) δρομοι μας κυριως στο επαρχιακο δικτυο δεν νομμιζω να εκλειψουν ποτε -μακαρι να μειωθουν!!

Γιαυτο θα σΕ προτεινα να βαλεις καμια φοτο μια κ εκανες μια θεσπεσια διαδρομη οπως ειπες,κ γ@μ@ τα στραβα κ αναποδα των διακοπων,καλυτερα να κρατησεις τα ευχαριστα για να εχουν αξια οι διακοπες σου.

μη στεναχωριεσαι τωρα που γυρισες πισω θα εχεις ακομα πολλους λογους να προβληματιστεις να αγχωθεις κ να θυμωσεις.........


chill man!


:beer: :beer: :beer:

SUPERMARIO
15/08/2006, 23:21
συμφωνω μαζι σου και σιγουρα τα καλα που κρατησα ειναι το ''σωσιβιο'' για το χειμωνα.
αλλα ακομα και γνωστα προβληματα-παραπονα καλο ειναι να τα λεμε οχι για να αλλαξει κατι (αν αλλαξει ποτε) αλλα για να προσεχουμε ολοι εμεις.
το να ξερεις κατι ειναι γνωση...το να μιλας για'αυτο προληψη.

Tropeas
15/08/2006, 23:25
Εγω θα έλεγα εντελώς το αντίθετο....
Κηνύγι φίλε, και όχι και καλά "χαλάρωσε, και μην ασχολήσαι" χωρίς παρεξήγηση...
π.χ. (άλλοι θα με πουν ψυχάκια , αλλά έστω και άν είμαι , γίνεται δουλειά....)
1.και τιμή τσιμπημένη για "Αγκίστρι..." και η εξυπηρέτηση έπρεπε να είναι δεδομένη -> καταγγελεία ΙΝ.ΚΑ.
2. Θύμα πιθανώς της πολυκοσμίας, έκανες παράπονα? είχα πάει Ιούνιο και έφαγα πολύ και τέλεια με λίγα ευρώ...
3. Άστα να πάνε εδώ και γράμμα να στείλεις υπουργείο υγείας λογικά δεν θα σε λάβουν και πολύ υπόψην, πάντως εγώ θα έστελνα... :p ;)
4. Έχω μηχανή και έχω κάνει παρόμοιο, (σε μ@λ@κισμένη φάση με μ@λ@κισμένα μυαλά στο κεφάλι...) ένα συγνώμη απο μένα για αυτόν που πανικόβαλα, και τι να πω... πρέπει ο καθένας να το συνειδητοποιήσει...
5. αμα γράψουμε όλους τους δρόμους που θέλουν δουλειά .... :bigcry: και είναι και δύσκολο να κάνεις κάτι για αυτό...
6. μαι απο τα ίδια...
7. Αυτός και αν θέλει ΙΝ.ΚΑ., απόδειξη όμως? ;) άρα τους βοηθάμε και εμείς....

Χωρίς παρεξήγηση... πάντα!:wave2:

SUPERMARIO
15/08/2006, 23:36
το μοναδικο που εκανα και μεχρι εκει,ειναι οτι το εγραψα εδω.συμφωνω οτι θελει κυνηγι αλλα δεν εχω την διαθεση.εφυγα και γυρισα σωος.κατι ειναι και αυτο:lol: :beer: :beer: :lol:

stefanos
16/08/2006, 08:43
Οσον αφορά τους "ξενοδόχους" της Ελλάδας να προσέχουν γιατί τα κορόιδα κάποια στιγμή τελειώνουν, και δεν είναι και καλοί πελάτες.
Πάντως αυτοί οι άνθρωποι δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν οτι και να κάνουμε.
Απο την άλλη μπορεί να ακούγεται παράξενο, και είναι οταν το λέω εγώ που είναι η δουλειά μου αλλά αυτή η μανία μας για δρόμους πρέπει να σταματήσει, η τουλάχιστον να προσδιοριστεί στη σήμανση τον τάπητα και τα τεχνικά.
Προσωπικά γουστάρω τα μικρά δρομάκια που ακολουθάνε το βουνό.Και μου την σπάνε οι μεγάλοι δρόμοι με τις γρήγορες χαράξεις που για να τον φτιάξεις πρέπει να κατεβάσεις το μισό βουνό.
Ο παλιός δρόμος που ανέβαινε Λαμία-Δομοκό ήταν απο τους αγαπημένους μου.
Τώρα πάς πιο γρήγορα, αλλά μερικές φορές το ταξίδι είναι η διαδρομή και όχι ο προορισμός.

sniper
16/08/2006, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
........
4.εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας.Ημαρτον.μηχανηηηη ρεεεε...πως περνας απο διπλα μου με 200+ και στο καπακι δεξια για την εξοδο;;;
.........


Σόρρυ φιλαράκι.... :D

SUPERMARIO
16/08/2006, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σόρρυ φιλαράκι.... :D





ελα μωρε τωρα δεν πειραζει μια παρεα ειμαστε ολοι:cool:

SUPERMARIO
16/08/2006, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

Ο παλιός δρόμος που ανέβαινε Λαμία-Δομοκό ήταν απο τους αγαπημένους μου.
Τώρα πάς πιο γρήγορα, αλλά μερικές φορές το ταξίδι είναι η διαδρομή και όχι ο προορισμός.





ετσι ειναι αρκει ο δρομος για τον προορισμο να ειναι ασφαλης φιλε μου και ας γινει λιγοτερο γραφικος...(αποψη μου παντα)


:beer:

alximistis
16/08/2006, 23:48
Φιλαράκι άμα είναι να γυρνάς από διακοπές και να μνημονεύεις τα άσχημα... άστα βράστα!
Τα καλά που είναι;

matmat
17/08/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
την Δευτερα γυρισα απο τις διακοπες μου και δεν θα σας πω τι μου αρεσε αλλα τι δεν μου αρεσε.




Να πάς Μακεδονία τα βουνά είναι και δροσερά και φτηνά :p
:wave2:

SUPERMARIO
17/08/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Φιλαράκι άμα είναι να γυρνάς από διακοπές και να μνημονεύεις τα άσχημα... άστα βράστα!
Τα καλά που είναι;







:confused: δεν ειπα οτι δεν περασα καλα.απλα εκανα μια αναφορα σε 2-3 σημεια.
αν μου εμεναν απο τις διακοπες μονο αυτα αλοιμονο μου.:p

ειπα μπας και με την μικρη μου αυτη αναφορα φιλοτιμηθει κανενας.:sad:

kaps
18/08/2006, 07:21
Να συμπληρώσω παραθέτοντας και την δική μου εμπειρία από την Αίγινα στην Αγ.Μαρίνα όπου η ατμόσφαιρα ήταν απεπλπιστικά μίζερη , τα δωμάτια άθλια και προς μεγάλη ειρωνεία τα ανέφεραν ως Α'Κατηγορίας , σεντόνια και σκούπισμα ούτε να τα διανοηθούμε και από φαγητό στις εκεί ταβέρνες άθλιο.Ολοι σε κοιτάνε στη τσέπη και από υπηρεσίες το παίζουν Γερμανοί. Φανταστείτε με το που μπήκαμε στο δωμάτιο μας έδωσαν σκούπα φαράσι σφουγγαρίστρα κουβά . Μόνο τσεμπέρι στο κεφάλι δεν μας βάλανε . Μετά απαιτούν και καλό τουρισμό που να ακουμπάει τα ζεστά ευρούλια του . Που στις υποδομές που ανάγονται στην εποχή του Τελαμώνα; :evil:

VanDiemen
18/08/2006, 08:47
Εγώ θα αναφερθώ στην ακρίβεια πάλι!
Δε φταίνε αυτοί ρε παιδιά (οι ξενοδόχοι και γενικώς αυτοί που ασχολούνται με τον τουρισμό)!! Φταίμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, τα γίδια!! Γιατί αν κάποιος που έχει δωμάτια δεν σταύρωνε πελάτη ούτε για δείγμα, σε μια ολόκληρη σεζόν, η μόνη διέξοδός του, θα ήταν να μειώσει κατά πολύ τις τιμές του! Όταν βλέπει ότι όσο ψηλά και να τις βάλει, πελατεία συνεχίζει να έχει, για ποιο λόγο να τις κρατάει σε λογικά επίπεδα; Σκοπός του είναι το κέρδος και τίποτα άλλο..Ούτε να περάσεις εσύ καλά, ούτε να ξεκουραστείς, ούτε να τα ξαναβρείς με τη γυναίκα σου, ούτε τίποτα άλλο! Το κέρδος και μόνο αυτό!!
Σαν το γάμο ένα πράγμα...Σε βρίσκουν δηλαδή σε μια φάση που το τελευταίο πράγμα που έχεις στο μυαλό σου, είναι τα χρήματα και σε βαράνε ανελέητα!! Κόμμωση της μισής ώρας ή χτένισμα; Ε...κανένα 300άρι ευρώ! Τζάμπα! Το νυφικό (ή ένα κομμάτι τούλι που η αξία του δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ);; Τζάμπα μωρέ... κανα δυο χιλιάρικα ΕΝΟΙΚΙΟ!!!!!:eyepop: Και τα κορόιδα πληρώνουν!! Δούλευε εσύ 4 μήνες να σου βγει ο πάτος, κι ας σου τα φάει ο άλλος σε μια βραδιά, που έχει ένα άσπρο κουρελόπανο και το πασάρει σε όποιο θύμα βρει... Ε και στο θέμα διακοπές μία από τα ίδια δε συμβαίνει; Αν δε συνειδητοποιηθούμε σαν καταναλωτές... εγώ χαϊρι...δεε βλέπω παιδιά..

madtank
18/08/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
[B]
4.εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας.Ημαρτον.μηχανηηηη ρεεεε...πως περνας απο διπλα μου με 200+ και στο καπακι δεξια για την εξοδο;;;

5.πηλιο προς τσαγκαραδα μερια.η ωραιοτερη διαδρομη που εχω κανει αλλα ο δρομος πολυ επικινδυνος.σε ορισμενα σημεια δυο αυτοκινητα δεν χωρουν να περασουν.ειδικα οταν φρακαρε ενα λεωφορειο με ενα ι.χ φαγαμε 30 λεπτα στο περιμενε.

Αστα Supermario, εμένα από την Λ.Ε.Α με προσπέρασε Audi TT με παρα πολλά χιλιόμετρα και απο πίσω του - στο φτερό - μια mercentes άπειρων κυβικών...Μιλάμε ότι από την τρομάρα μου μου "έχασα" το τιμόνι ήμουν και απορροφημένος από το ταξιδάκι μου προς Αγ. Κωνσταντίνο να πάρω το καράβι για Σκιάθο...

Την διαδρομή στο Πήλιο την έχω κάνει πριν αρκετά χρόνια , όντως από τις ομορφότερες στην Ελλάδα, αλλά είναι ακόμα σε αυτό το χάλι.....ΚΡΙΜΑ :mad: :mad:

Όσο για τις τιμές, + 10% από τις περσινές.Ευτυχώς δεν είχε κόσμο και έτσι η ποιότητα / ποσότητα των υπηρεσιών ήταν ικανοποιητική.

SUPERMARIO
18/08/2006, 15:05
ευτυχως που επεισα την κοπελια μου να ερθει σε camping και του χρονου το καλοκαιρακι θα λειωνω σε καποια παραλια.
ετσι ρε @ουστη μου να μην εχω αναγκη κανεναν κερατα.

οσο για τους ''ιπποτες της ασφαλτου'' κανω ειδικες αναπνευστικες ασκησεις για να μενω ηρεμος στο δρομο.:lol: :lol:

idi
18/08/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen

Σαν το γάμο ένα πράγμα...Σε βρίσκουν δηλαδή σε μια φάση που το τελευταίο πράγμα που έχεις στο μυαλό σου, είναι τα χρήματα και σε βαράνε ανελέητα!! Κόμμωση της μισής ώρας ή χτένισμα; Ε...κανένα 300άρι ευρώ! Τζάμπα! Το νυφικό (ή ένα κομμάτι τούλι που η αξία του δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ);; Τζάμπα μωρέ... κανα δυο χιλιάρικα ΕΝΟΙΚΙΟ!!!!!:eyepop: Και τα κορόιδα πληρώνουν!! Δούλευε εσύ 4 μήνες να σου βγει ο πάτος, κι ας σου τα φάει ο άλλος σε μια βραδιά, που έχει ένα άσπρο κουρελόπανο και το πασάρει σε όποιο θύμα βρει...

κατι τετοια ακουω και δε θα παντρεφτω "κανονικα" τη βλεπω τη δουλεια....

VanDiemen
18/08/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
κατι τετοια ακουω και δε θα παντρεφτω "κανονικα" τη βλεπω τη δουλεια....

Ε.. όχι δα! Είναι λύση αυτό; Εγώ λέω να παντρευτείς! Αλλά να πεις στη γυναίκα σου, ότι δε χρειάζεται να δώσεις τη μισή σου περιουσία σε κάποιον εξυπνόβλακα, που αυτή τη στιγμή προσπαθεί, χαμογελώντας, να πείσει κάποια, να πάρει το ακριβό νυφικό, επειδή "μια φορά παντρεύεται κάποιος" (που όπως έγιναν τα πράγματα, αυτό είναι απ'τα πιο σύντομα ανέκδοτα μετά το "αλβανός τουρίστας").
Κανονίστε να βάλει ένα όμορφο λευκό φόρεμα βρε αδερφέ! Ποιος χέστηκε για το τι θα πει ο κόσμος; (Που θα πει!! Αλλά θα είναι γίδια! Εμένα προσωπικά δε μ'ενδιαφέρει τι λέει το οποιοδήποτε γίδι!) Μου έλεγε γνωστός, ότι μια κοπέλα που γνώριζε, πήγε στη stara zagora της Βουλγαρίας για νυφικό.. Βρήκε, ωραιότατο και ομορφότατο! Το πήρε 250 ευρώ! Και όταν λέω το πήρε, εννοώ το αγόρασε! Αυτό για να καταλάβουμε πόσο κορόιδα είμαστε...

catmaster
18/08/2006, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
κατι τετοια ακουω και δε θα παντρεφτω "κανονικα" τη βλεπω τη δουλεια....

Ρωτα και εμενα που τα ξερω απο πρωτο χερι...

78 και σημερα εμειναν γμτ τη τρελα μου..:cry:

Βαγγελας
18/08/2006, 20:38
ελα τι να που με και εμεις οι παντρεμενοι (κοροιδα) που τα σκασαμε .....τοτε ....


εμεις τι ;;;;;;;;;


δεν εχουμε ψυχη ;;;;;;;; :cry: :cry: :cry:

antonis21
19/08/2006, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
την Δευτερα γυρισα απο τις διακοπες μου και δεν θα σας πω τι μου αρεσε αλλα τι δεν μου αρεσε.


1.αγκιστρι με 55 ευροπουλα την βραδια σε ξενοδοχειο μετα απο φασαρια αλλαξανε πετσετες-σεντονια την τριτη μερα.(ελεος)

2.στο ιδιο μερος το χταποδακι (ενα πλοκαμι με το ζορι) 7 ευρω;;;

3.ενας γιατρος ρε παιδια.με τοσα ενοικιαζομενα μηχανακια που κυκλοφορουσαν στους δρομους,ενα ατυχημα να γινει...αντε γεια.
(ενας αγροτικος γιατρος μονο υπηρχε)

4.εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας.Ημαρτον.μηχανηηηη ρεεεε...πως περνας απο διπλα μου με 200+ και στο καπακι δεξια για την εξοδο;;;

5.πηλιο προς τσαγκαραδα μερια.η ωραιοτερη διαδρομη που εχω κανει αλλα ο δρομος πολυ επικινδυνος.σε ορισμενα σημεια δυο αυτοκινητα δεν χωρουν να περασουν.ειδικα οταν φρακαρε ενα λεωφορειο με ενα ι.χ φαγαμε 30 λεπτα στο περιμενε.

6.στον ιδιο δρομο,βαλτε και καμια μπαρα ασφαλειας ρε παιδια.υπαρχουν σημεια που τελειωνει ο δρομος και μετα το χαος.πεταξες λεμε...

7.εθνικη οδο στα γνωστα μαγαζακια που κανουμε σταση για ανεφοδιασμο ζαμπονοτυροπιτα 4 ευρω (ρε αντε στο διαολο μερα που ειναι)

αντε και καλη επιστροφη σε ολους. Φιλε μου καλως ηρθες πισω.. και εγω σκεφτομουνα να παω στο αγκιστρι για λιγες διακοπουλες αλλα δεν.. Καποια αλλη φορα ισως.. Οσο αφορα το μηνυμα σου Καλα τα λες αλλα ξενας το βασικο... Στην ΕΛΛΑΔΑ βρισκομαστε...:rotflmao: :rotflmao:

SUPERMARIO
19/08/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
Φιλε μου καλως ηρθες πισω.. και εγω σκεφτομουνα να παω στο αγκιστρι για λιγες διακοπουλες αλλα δεν.. Καποια αλλη φορα ισως.. Οσο αφορα το μηνυμα σου Καλα τα λες αλλα ξενας το βασικο... Στην ΕΛΛΑΔΑ βρισκομαστε...:rotflmao: :rotflmao:






δεν νομιζω ομως, παρ'ολη την κλαψα να μπορουσα να ζησω καπου αλλου:winka:
εζησα περιπου 6 χρονια στο εξωτερικο και μου ελειψε οσο τιποτα αλλο.:wave2:

fantacid
19/08/2006, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
εζησα περιπου 6 χρονια στο εξωτερικο και μου ελειψε οσο τιποτα αλλο.:wave2:

κλασσικο συμτωμα ξενητεμενου!