PDA

View Full Version : Ελαφόνησο κανέις 19-20 /8?



PalLoukiLuke
16/08/2006, 11:38
Θα πάω ελαφόνησο το Σ/Κ θα είναι κανένας εκει? μη νιώθει και μοναξιές το Ζετάκι!!!
Καλές διακοπές σε όλους.... και να γυρίσετε όπως ακριβώς φύγατε.....χωρίς απρόοπτα.
:D
:wave2:

EVI
16/08/2006, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Θα πάω ελαφόνησο το Σ/Κ θα είναι κανένας εκει? μη νιώθει και μοναξιές το Ζετάκι!!!
Καλές διακοπές σε όλους.... και να γυρίσετε όπως ακριβώς φύγατε.....χωρίς απρόοπτα.
:D
:wave2:

πηγα ελαφονησο φετος


εχεις ξαναπαει??????


παραδεισος


καλα να περασεις

:beer: :beer:

KaTaNaS
16/08/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Θα πάω ελαφόνησο το Σ/Κ θα είναι κανένας εκει? μη νιώθει και μοναξιές το Ζετάκι!!!
Καλές διακοπές σε όλους.... και να γυρίσετε όπως ακριβώς φύγατε.....χωρίς απρόοπτα.
:D
:wave2:

geia soy φιλαρακι...


μετά τη Σκάλα και το Βλαχιώτη στο δρόμο πρός Μολαόυς θα έχεις τα ματια σου 400...



ο δρομος ειναι γεματος στροφες με ασφαλτοτάπητα που δυστηχώς γλυστράει πολύ!


οταν φθασεις Μολάους ή θα πάς ευθεία απο Συκιά και θα συνεχισεις προς μονεμβάσια όπου βλέπεις πινακίοδα πάνω σε μια στροφή - δεξιά για Νεάπολη...


ή για να αποφύγες πολλές στροφές


μετα τους μολάους , σε 3 χιλιόμετρα στριβεις δεξιά για Ασωπό- Πλυτρα

και στον Ασωπό στριβεις αριστερά πρός Δαιμονιά
μετα την δαιμονιά σε κατευθύνει Νεάπολη και σην ουσία εχεις γλιτώσει απο πολλές γλυστερές στροφές!


:beer: :wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
16/08/2006, 12:10
Παράδεισος πράγματι.

Βέβαια όσοι τον γνώριζαν πριν από 15 χρόνια ήξεραν ένα διαφορετικό ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ. Οι μόνοι που τον γνώριζαν ήταν οι Γερμανοί που πήγαιναν από την δυτική πλευρά του νησιού με 4Χ4 ή με μηχανές(Ο ασφάλτινος ανατολικός δρόμος δεν υπήρχε) καθώς ο δρόμος ήταν παραλιακός και αμμώδης οπότε δεν υπήρχε ουσιαστική πρόσβαση για το μέσο ταξιδιώτη με το 2Χ4 1400άρι. :lol: :lol:

Υπήρχαν φυσικά αρκετοί Έλληνες που έφταναν στη περιοχή, μεταξύ αυτών και ο ξαδερφός μου που με μία εντούρο μηχανή με πήγε εκεί για πρώτη φορά. :eyepop: :bawl: :eyepop: :bawl: Από τότε έχω πάει πολλές φορές και πάντα θα πηγαίνω όταν μπορώ.

Το θέαμα όμως με τις δεκάδες σκηνές Γερμανών αλλά και λίγων τολμηρών, ρομαντικών Ελλήνων κάτω από τους κέδρους θα μου μείνει για πάντα χαραγμένο στη μνήμη. Τότε δεν υπήρχαν ούτε καμπινγκ ούτε rooms to let. Επρεπε ακόμα και για νερό να πας μέσω της δυτικής πλευράς στο βόρειο λιμανάκι του νησιού που είχε τα καφενεία και τα εστιατόρια να προμηθευτείς.

Πόσες φορές όταν πλέον είχα μεγαλώσει και πήγαινα με παρέες μου, είχα γίνει γκόλ στο μπαρ-καλύβα που είχε στο ακρωτήρι που ενώνουν η αριστερή με τη δεξιά παραλία δίπλα ακριβώς από το κύμα ... Δύο παραλίες αριστερά και δεξιά και εσύ στη μέση κάτω από τον ίσκιο της καλύβας μπαρ να έχεις πιεί τα ποτάκια σου, να αμπελοφιλοσοφείς και από τα ηχεία να ακούς κουβανέζικη μουσική και όχι μόνο ....

Το κλείσανε το μπαρ "οι μεγάλοι" που ανοίξανε επιχειρήσεις δεξιά και αριστερά γιατί τους έτρωγε δουλειά. :cry:

Αυτό πρέπει να έγινε πριν 3-4 χρόνια !!

Αχχχχχχχ !!! :lol:


Πάρτε και μία πρόσφατη φωτογραφία με ξαδέρφια μου που ήρθαν από πολύ μακριά εκτός Ελλάδας για διακοπές.

:wave2: :lol:


58426

KaTaNaS
16/08/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Δύο παραλίες αριστερά και δεξιά και εσύ στη μέση κάτω από τον ίσκιο της καλύβας μπαρ να έχεις πιεί τα ποτάκια σου, να αμπελοφιλοσοφείς και από τα ηχεία να ακούς κουβανέζικη μουσική και όχι μόνο ....




πραγματικά απίθανα φάση! με τον ντάκο και το ριζώτο!



κρίμα που την ξυλώσανε! :beer:

PalLoukiLuke
16/08/2006, 16:03
Καλα τι να πω Θησαυρός ειστε ρε παιδια...
Κατανας σε χίλια ευχαριστω για τις συμβουλες αν και έβαλες σε σκέψεις για το τελειωμένο πίσω ελαστικό μου..έλεγα να το αλλάξω οταν γυρίσω αλλα με αυτά που μου λές ...τα έχω ήδη πάρει τα παπουτσάκια τα καινούργια αλλα τα λυπάμε να πάνε δικάβαλο εκει κάτω, αλλα με αυτά που ακούω...Να είσαι καλα ρε παιδί!!!

Εvi έχεις ένα μάυρο Ζ, και μένεις σχεδόν δεξιά στη συγγρού? έχω δει μια κοπέλα να τρέχει σαν δαίμονας με το ζ ξεκρανωτη και αντυτη...ελπίζω να μην είσαι εσύ , αλλα αν είσαι :nono: προσεχε προσεχε πολύ....
¨οχι δεν έχω ξαναπάει..πρώτη φορά... αλλα απο όι λένε τα παιδια αργησα λιγο έ??????
δεν πειράζει καλα θα είναι
ευχαριστώ παιδια να'στε καλα
:winka:

EVI
17/08/2006, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Καλα τι να πω Θησαυρός ειστε ρε παιδια...
Κατανας σε χίλια ευχαριστω για τις συμβουλες αν και έβαλες σε σκέψεις για το τελειωμένο πίσω ελαστικό μου..έλεγα να το αλλάξω οταν γυρίσω αλλα με αυτά που μου λές ...τα έχω ήδη πάρει τα παπουτσάκια τα καινούργια αλλα τα λυπάμε να πάνε δικάβαλο εκει κάτω, αλλα με αυτά που ακούω...Να είσαι καλα ρε παιδί!!!

Εvi έχεις ένα μάυρο Ζ, και μένεις σχεδόν δεξιά στη συγγρού? έχω δει μια κοπέλα να τρέχει σαν δαίμονας με το ζ ξεκρανωτη και αντυτη...ελπίζω να μην είσαι εσύ , αλλα αν είσαι :nono: προσεχε προσεχε πολύ....
¨οχι δεν έχω ξαναπάει..πρώτη φορά... αλλα απο όι λένε τα παιδια αργησα λιγο έ??????
δεν πειράζει καλα θα είναι
ευχαριστώ παιδια να'στε καλα
:winka:


oxi den ειμαι εγω .................ουτε το freewind δεν οδηγω ξεκρανωτη ουτε καν το σκουτερ


και για να μην λεω μαλακιες εχω οδηγησει ετσι σε πολυ κοντινες αποστασεις και παρα πολυ σπανια

αλλα να με δεις συγγρου ξεκρανωτη δε θα το δεις ποτε


πειραια μενω



καλα να περασεις :wave2:

PalLoukiLuke
17/08/2006, 18:42
:D Χαίρομαι που δεν είσαι εσύ τελικά γιατι με κάτι τέτοια ξεκράνωτα :yuck:
Θα περάσω όσο πιο καλα μπόρω και εσεις καλύτερα!!
:beer: :beer: :beer: