PDA

View Full Version : Εντυπωσιακό μεν, αλλά...



Σελίδες : [1] 2

morpheus
16/08/2006, 14:28
...ΠΡΟΣΟΧΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ!!!


Αττική οδος, 340 χλμ/ωρα (http://www.metacafe.com/watch/190910/bmw_m6_reaching_340km_h/)

makis206
16/08/2006, 14:34
:eek: :eek: :a53: :eek: :eek:

ΙΠΠΕΑΣ
16/08/2006, 14:50
Η Ελλάδα χρειάζεται άμεσα ένα αυτοκινητοδρόμιο γιατί αυτοί οι θεότρελοι φονιάδες, πάει ... το έχασαν εντελώς !! :eek:

oulas
16/08/2006, 16:16
Μακρια απο το δρομο μας τετοια ζοντοβολα!

Βαγγελας
16/08/2006, 16:59
ΑΙΣΧΟΣ !!!!!! ΝΤΡΟΠΗ !!!!


τιποτα αλλο δεν μπορω να πω σε τετοιους εν δυναμει ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ !!!!!!!!! :eek: :eek:

Giorgos19
16/08/2006, 21:18
ΚΑλα και ο μαλακας ο οδηγος πηγαινε με 340 και κοιτουσε ταχυμετρο/στροφομετρο????
Τι λαλακες ρε.Νεοπλουτοι που νομιζουν οτι κααλησαν τον κεραυνο.
:evil:

gdevelek
16/08/2006, 21:40
α, ολα κι όλα παιδιά, το είπαμε και στο γειτονικό τόπικ με τον αλφίστα που κάνει κόντρες στην παραλιακή με μηχανές, στο δρόμο τα ρίσκα είναι ρίσκα, όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!

και μη μου πείτε πως κι εσείς οδηγείτε με 120 στην αττική οδό, εεεεεε;;;

τι φωνάζετε λοιπόν;;;;

Respect
16/08/2006, 23:08
Εγώ ανατρίχιασα..και με τα 340 αλλά και με την αρχιδιά που κάναν στην Α.Ο.:uplate:

H.A.Balafoutre
16/08/2006, 23:15
Πάλι καλά που αξιωθήκαμε να έχουμε δρόμους για 340χ.α.ω. και ιντερνέτι να τα κάνουμε ντάουνλόαντ τέτοια βιντεάκια.

oulas
17/08/2006, 00:52
Πάλι καλά που αξιωθήκαμε να έχουμε δρόμους για 340χ.α.ω

Για 340 δεν ειναι κανενας δρομος στην ελλαδα, αφου και να φτιαχτει δρομος χωρις οριο ανετα καποιος θα πεταχτει αριστερη με 120 και το τοτε αντε γεια με 340....

PortisHead
17/08/2006, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
α, ολα κι όλα παιδιά, το είπαμε και στο γειτονικό τόπικ με τον αλφίστα που κάνει κόντρες στην παραλιακή με μηχανές, στο δρόμο τα ρίσκα είναι ρίσκα, όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!

και μη μου πείτε πως κι εσείς οδηγείτε με 120 στην αττική οδό, εεεεεε;;;

τι φωνάζετε λοιπόν;;;;

+1000

:beer:

Οταν τα περιοδικα μοτοσυκλέτας...επισημα....τεσταρουν μηχανάκια με 320χλμ στην Τρίπολη (βλέπε προ-τελευταιο Power Bikes)....κανείς δεν μιλάει.

Καταδικασταίοι όλοι...αλλα ο αναμάρτητος....κ.λ.π. κ.λ.π.
:wave2:

morpheus
17/08/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
+1000

:beer:

Οταν τα περιοδικα μοτοσυκλέτας...επισημα....τεσταρουν μηχανάκια με 320χλμ στην Τρίπολη (βλέπε προ-τελευταιο Power Bikes)....κανείς δεν μιλάει.

Καταδικασταίοι όλοι...αλλα ο αναμάρτητος....κ.λ.π. κ.λ.π.
:wave2:

κάτσε για να καταλάβω... τεσταρε κανεις από εδώ μηχανάκι με 320? οι συνθήκες που έτρεχαν την bmw έχουν καμια αποχρώσα ένδειξη (!) ότι ειναι τεστ? ο οποιοσδήποτε βρισκόταν στην αριστερη λουρίδα (μηχανή ή αυτοκίνητο) θα έφταιγε σε τπτ?

και ένα τελευταίο, πιστεύεις ότι σε περιπτωση ατυχήματος η κατηγορία σε οποιοδήποτε δικαστήριο θα ήταν διαφορετική από "φόνος εκ προμελέτης" για τον οδηγό, συνέργια σε έγκλημα κατά της ζωής για τον συνοδηγο και ηθική αυτουργία για τον "μπαμπάκα"?

gdevelek
17/08/2006, 08:40
φίλε μου ειρωνικό ήταν το ποστ μου

καταδικάζω και τους χλεχλέδες με τη μπέμπα, και όσους τεστάρουν στην Τρίπολη

για τέτοιες "μαγκιές" υπάρχουν οι πίστες, δεν φτιάχτηκαν ούτε για νοικοκυρές ούτε για παπούδες, για "ανήσυχα νιάτα" φτιάχτηκαν

όσο για τον "αναμάρτητο":

άλλο να πηγαίνει κάποιος 140 ή 160 ή και 180 στην Α.Ο. και άλλο 340 ή ακόμη και 240

εδώ δεν μιλάμε απλώς για βλακεία, μιλάμε για εγκληματική βλακεία

PortisHead
17/08/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus
κάτσε για να καταλάβω... τεσταρε κανεις από εδώ μηχανάκι με 320? οι συνθήκες που έτρεχαν την bmw έχουν καμια αποχρώσα ένδειξη (!) ότι ειναι τεστ? ο οποιοσδήποτε βρισκόταν στην αριστερη λουρίδα (μηχανή ή αυτοκίνητο) θα έφταιγε σε τπτ?

και ένα τελευταίο, πιστεύεις ότι σε περιπτωση ατυχήματος η κατηγορία σε οποιοδήποτε δικαστήριο θα ήταν διαφορετική από "φόνος εκ προμελέτης" για τον οδηγό, συνέργια σε έγκλημα κατά της ζωής για τον συνοδηγο και ηθική αυτουργία για τον "μπαμπάκα"?

Μα το θέμα δεν ειναι αν ηταν κάποιος απο εδώ ή απο κάπου αλλου.
Το θέμα ειναι οτι περιοδικά μοτοσυκλέτας γράφουν αρθρα,δίνουν και DVD με σκηνές απο GSXR και R1 να πηγαίνει 299 Αθήνα - Κόρινθο.

Και λέω:Εκείνοι δλδ δεν κάνουν μ@λ@κί@ ? To αμαξι μας πείραξε ?

ή επειδη εκεινοι ειναι πιο "εμπειροι" έχουν αλλωθι ???

:wave2:

gdevelek
17/08/2006, 09:02
δεν βλέπω κανέναν που καταδικάζει τα 340 του μπεμπεδάκια να δίνει κάποιου είδους άλλοθι στα περιοδικά... από πού το συμπεραίνεις;

και τα δύο καταδικαστέα είναι

ΩΣΤΟΣΟ άλλο είναι να γκαζώνεις με την ασφάλεια των 7 αερόσακκων και της ζώνης και του σασί να σε περιβάλλει, και να ρισκάρεις τη ζωή άλλων ανύποπτων οδηγών πάνω σε μοτό ή σε ΙΧ με λιγώτερη παθητική ασφάλεια, και ΑΛΛΟ να ρισκάρεις σχεδόν αποκλειστικά τη δική σου ζωή πάνω σε μια 1000άρα μοτό

δεν πρόκειται βέβαια για άλλοθι αλλά για διάκριση μεταξύ "ρισκάρω τη δική μου αλλά και τη ΔΙΚΗ σου ζωή γιατί έτσι γουστάρω", και "ρισκάρω τη δική μου κυρίως ζωή με ένα μικρό ρίσκο για άλλους"

αν κάνουμε ένα βήμα ακόμη, φαντάσου νταλικιέρη να τελικιάζει στην Εθνική σε κόντρες με άλλους νταλικιέρηδες, αυτός δεν θα είναι ΑΚΟΜΗ περισσότερο καταδικαστέος;

PortisHead
17/08/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
αν κάνουμε ένα βήμα ακόμη, φαντάσου νταλικιέρη να τελικιάζει στην Εθνική σε κόντρες με άλλους νταλικιέρηδες, αυτός δεν θα είναι ΑΚΟΜΗ περισσότερο καταδικαστέος;

E εντάξει μωρε....μια φορά το εκανα..... :lol: :lol: :lol: :lol:



Υ.Γ.
Εχεις απόλυτο δίκιο !

:wave2:

Alx 84
17/08/2006, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek


και μη μου πείτε πως κι εσείς οδηγείτε με 120 στην αττική οδό, εεεεεε;;;

τι φωνάζετε λοιπόν;;;;

συμφωνώ σε αυτό!

θεωρώ βέβαια τα 340 χλμ πάρα μα πάρα πολλά, αλλά μεταξύ μας, άν κάποιος είχε τέτοιο όχημα, θα τα πήγαινε (τουλάχιστον μια φορά). μη κρυβόμαστε τώρα ε;

idi
17/08/2006, 10:05
εμενα δε μου αρεσε το βιντεο γιατι ετρεχε ο βλακας μονο στην αδεια ΑΟ...

εγω θα πηγενα 340ρες και αλλου ! :evil:

(τα μηχανακια σας ειναι παρανομα γιατι πιανουν 120χλ/ω με τη πρωτη ταχυτητα... και δεν εχω δει πολλους να πηγενουν συνεχεια με την 1η.... και 2α και 3η... και παει λεγοντας.... στη πυρα ολοι σας!αλητες)

Alx 84
17/08/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εμενα δε μου αρεσε το βιντεο γιατι ετρεχε ο βλακας μνο στην ΑΟ

εγω θα πηγενα 340ρες και αλλου ! :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε καμένε, που να πάς με 340; αλοιφή θα γίνεις.:p :smilea: :D

idi
17/08/2006, 10:08
100 στις ευθειες 200 στις στροφες ειναι το συνθημα μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

morpheus
17/08/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εμενα δε μου αρεσε το βιντεο γιατι ετρεχε ο βλακας μονο στην αδεια ΑΟ...

εγω θα πηγενα 340ρες και αλλου ! :evil:

(τα μηχανακια σας ειναι παρανομα γιατι πιανουν 120χλ/ω με τη πρωτη ταχυτητα... και δεν εχω δει πολλους να πηγενουν συνεχεια με την 1η.... και 2α και 3η... και παει λεγοντας.... στη πυρα ολοι σας!αλητες

εγώ δεν φοβάμαι τις μηχανές ή τα αυτοκίνητα που πιάνουν 300 με την πρώτη, αλλά αυτούς που τα οδηγούν και τη βλακεία τους...


58465

Alx 84
17/08/2006, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
100 στις ευθειες 200 στις στροφες ειναι το συνθημα μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ναι, αν τα προσθέσεις βγαίνει 300. τα άλλα 40 είναι όταν σταματας στο φανάρι; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :p :p

Alx 84
17/08/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus
εγώ δεν φοβάμαι τις μηχανές ή τα αυτοκίνητα που πιάνουν 300 με την πρώτη, αλλά αυτούς που τα οδηγούν και τη βλακεία τους...

τους οδηγούς κ τη βλακεία τους γενικά τους φοβόμαστε είτε πάνε με 30 είτε με 330. δε χρειάζονται πολλά χλμ για να γίνει η στραβή...:sad: :sad:

gdevelek
17/08/2006, 10:18
ναι αλλά στη μια περίπτωση πας στο συνεργείο, στην άλλη κάπου αλλού

Alx 84
17/08/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ναι αλλά στη μια περίπτωση πας στο συνεργείο, στην άλλη κάπου αλλού


συνήθως ναι, χωρίς να είναι απόλυτο για τα λίγα χλμ. άν πχ κάνει κάποιος αναστροφή με 30 χλμ σε δρόμο που το άλλο ρεύμα πάει με 120+ τότε άντε γεια...:sad: :sad: :sad:

τώρα όταν ο άλλος πηγαίνει με 200+ ότι κ να πετύχει άσε το καλύτερα...

Φιλαλήθης
17/08/2006, 14:10
Τί είναι αυτό το "καταδικάζω" που λέτε συνέχεια; Είναι αυτό που λένε οι σαχλοί στην τηλεόραση για να κάνουν εντύπωση και το λέτε και σεις για να τους ειρωνευτείτε;

H.A.Balafoutre
17/08/2006, 15:07
Έλα κι μια πίστα όλη μια στροφή για τους στριφτερούς και συνάμα ευθεία για τους ευθειάκιδες.

1η φωτό στα 9,99χλμ ύψος, εντυποσιακό.


58485

H.A.Balafoutre
17/08/2006, 15:09
Στα 5χλμ ύψος.


58486

H.A.Balafoutre
17/08/2006, 15:11
Και μια από τα 200μέτρα, κάποιος προσπαθεί να τελικιάσει.


58487

oulas
17/08/2006, 15:17
Να παει στην αλασκα ο καγουρας να σπαρει το οριο ταχυτητας...

Respect
17/08/2006, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν βλέπω κανέναν που καταδικάζει τα 340 του μπεμπεδάκια να δίνει κάποιου είδους άλλοθι στα περιοδικά... από πού το συμπεραίνεις;

και τα δύο καταδικαστέα είναι

ΩΣΤΟΣΟ άλλο είναι να γκαζώνεις με την ασφάλεια των 7 αερόσακκων και της ζώνης και του σασί να σε περιβάλλει, και να ρισκάρεις τη ζωή άλλων ανύποπτων οδηγών πάνω σε μοτό ή σε ΙΧ με λιγώτερη παθητική ασφάλεια, και ΑΛΛΟ να ρισκάρεις σχεδόν αποκλειστικά τη δική σου ζωή πάνω σε μια 1000άρα μοτό

δεν πρόκειται βέβαια για άλλοθι αλλά για διάκριση μεταξύ "ρισκάρω τη δική μου αλλά και τη ΔΙΚΗ σου ζωή γιατί έτσι γουστάρω", και "ρισκάρω τη δική μου κυρίως ζωή με ένα μικρό ρίσκο για άλλους"

αν κάνουμε ένα βήμα ακόμη, φαντάσου νταλικιέρη να τελικιάζει στην Εθνική σε κόντρες με άλλους νταλικιέρηδες, αυτός δεν θα είναι ΑΚΟΜΗ περισσότερο καταδικαστέος; Έτσι από περιέργεια.. γιατί αυτός θα είναι περισσότερο (ο οδηγός νταλίκας) καταδικαστέος και όλοι οι άλλοι λιγότερο;;;..και να σου πω και κάτι ακόμα γιατί έχω βαρεθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο τέλος ο κακός να είναι ο φορτηγατζής μόνο και μόνο γιατί έτσι το πέρασαν κάτι Ευαγγελάτοι..οι πουλματζίδες που μεταφέρουν ενδεχωμένως και τα παιδιά σας, αφενός τα έχουν όλοι πηραγμένα και αφετέρου το κάνουν μόνιμα (κόντρες- τεζαρίσματα) :mad:

gdevelek
17/08/2006, 23:29
γιατί ο νταλικιέρης, όταν οδηγεί σαν #*&$^*&, ρισκάρει τη ζωή άλλων πολύ περισσότερο από τη δική του ζωή

με άλλα λόγια βάζει τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ζωή σε κίνδυνο εκ του ασφαλούς

δεν έχεις παρά να θυμηθείς τα πολύνεκρα δυστυχήματα που έχουν κατά καιρούς προκληθεί από μεγάλα οχήματα

AFTER
17/08/2006, 23:50
Να τα παλιιιι.....
Οι αλητες που τρεχουν ενω εμεις πηγαινουμε με 80 στην δεξια λωριδα...

Ενα απο τα 2 συμβαινουν:
-Μας δουλευετε κανονικα
-Οδηγειτε μοτοσυκλετα απο σποντα

Ποιος θα εμπαινε σε μια Ferrari και θα ελεγε ''μην πας πανω απο 100 ε?''


Τελος παντων δεν ασχολουμαι αλλο, μην πετυχω ομως κανεναν σας να τρεχει πανω απο 120 στην εθνικη και να ειστε ακρανωτοι, θα σας κανω βουκινο σε ολο το νετ


Το δαχτυλιδι του Nardo :beer:
Εχω περασει απο κοντα, μιλαμε για ενα δαχτυλιδι με διαμετρο 12χλμ, που στην ουσια ειναι σαν ευθεια!
Πρεπει να πηγαινεις με πανω απο 250 για να καταλαβεις οτι στριβει λιιιιγο.
Το ρεκορ πιστας το εχει ενα πρωτοτυπο mercentes με ταχυτητα 450χλμ/ω

gdevelek
18/08/2006, 08:45
αν με πετύχεις ξεκράνωτο να με κάνεις βούκινο σε όλη την οικουμένη

αν με πετύχεις να πηγαίνω με 140 ελπίζω να μη με βάλεις στην ίδια κατηγορία μ' αυτόν που πάει με 340, ή με τον άλλο που κάνει κόντρες με μηχανάκια στην "πίστα" της παραλιακής (και στην περίπτωση που θα προκαλέσει ατύχημα λέει "καλά θα κάνεις να μου συμπεριφερθείς ευγενικά για να σου κάνω δήλωση!!")

alexk
18/08/2006, 09:31
Δεν ξέρω τι λέει ο καθένας εδώ για τα 340 και την Αττική οδό, είναι μια καλή απάντηση όμως για τους συνάδελφους "γρήγορους" που βγάζουν τους καθρέπτες τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.

Τα SS είναι φτιαγμένα για να πηγαίνουν τάπα και με 300. H M6 είναι φτιαγμένη για να πηγαίνει με 340. Είμαι περίεργος άν σας περάσει καμμία μέρα στην Αττική Οδό το Porsche Carrera GT (ονόματα δεν λέμε) με κανένα 350άρι τι θα λέτε μετά...

Εγώ εντοπίζω το πρόβλημα στην Ελλάδα αλλού.
1. Δεν έχουμε κατάλληλους δρόμους.
2. Δεν έχουμε οδηγούς που να γνωρίζουν οδήγηση.
3. Δεν έχουμε σωστά οχήματα.

Στη Γερμανία που σε πολλές εθνικές, απλά δεν υπάρχει όριο, είναι
1. Σίγουροι για το δρόμο τους
2. Σίγουροι για τους οδηγούς τους
3. Σίγουροι για τα αυτοκίνητά τους (λέγε με TUV)
Εκεί άραγε γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν είναι ΕΓΚΛΗΜΑ να πηγαίνει το porsche με 300+???

Αλλά θα μου πεις, στην Ελλάδα αποδεχόμαστε το γεγονός η ξαδέρφη/ξαδερφός/γνωστή/κτλ να έχει πληρώσει για να πάρει το δίπλωμα.
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ:look:

gdevelek
18/08/2006, 09:37
είσαι σίγουρος πως επιτρέπονται τα 300 στη Γερμανία;;;;

alexk
18/08/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
είσαι σίγουρος πως επιτρέπονται τα 300 στη Γερμανία;;;;

Πάρα πολύ σίγουρος

sniper
18/08/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
είσαι σίγουρος πως επιτρέπονται τα 300 στη Γερμανία;;;;

Σε συγκεκριμένα σημεία της Αουτομπανκ δεν έχει όριο ταχύτητας.

:smokin:

dirtbird
18/08/2006, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σε συγκεκριμένα σημεία της Αουτομπανκ δεν έχει όριο ταχύτητας.

:smokin:

H Γιούρομπανκ έχει όρια?:D

morpheus
18/08/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
H Γιούρομπανκ έχει όρια?:D

και στα SBL, και στα επιχειρηματικά και στο private!

:rotflmao:

Tropeas
18/08/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
H Γιούρομπανκ έχει όρια?:D Εχει, ( !!! )
στο πόσα θα κανεις ανάληψεις και σε πόσο καιρό θα τα αποπληρώσεις...:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Leipsippos
18/08/2006, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Εχει, ( !!! )
στο πόσα θα κανεις ανάληψεις και σε πόσο καιρό θα τα αποπληρώσεις...:D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

να παει στη citi τοτε που εχει την diners prestige χωρις οριο!

Καλα τι πανιβλακας τελειωμενος εινα ο τυπος με την Μ6. Αλλα αν πας στο εξωτερικο και παραβιασεις το οριο τοσο πολυ σου παιρνουν το αμαξι, τ διπλωμα, το παωμα, την μανα, το σοι ολοκληρο, το σπιτι σου και σε κλειδωνουν μεσα και αν εχεις κοτσια ξανακαντο, εδω και αν χτυπαγε κανεναν θα επαιρνε δυο τρεια τελεφανα ο "νταντης" και θα ξελασπωνε με 3 χρονια με αναστολη για εξ αμελειας κτλ κτλ το -΄όπαιδο.

gdevelek
18/08/2006, 14:42
όποιος γρηγορόπουλος ζηλεύει το τι γίνεται στο εξωτερικό κοροϊδεύει τον εαυτό του, έξω οι δρόμοι είναι σαφώς καλύτεροι αλλα η αστυνόμευση βαράει στο ψαχνό

στις ΗΠΑ π.χ. είναι πολύ μεγάλο ρίσκο η οδήγηση πάνω από τα 120, τα περιπολικά βρίσκονται παντού

alexk
18/08/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όποιος γρηγορόπουλος ζηλεύει το τι γίνεται στο εξωτερικό κοροϊδεύει τον εαυτό του

Φίλε, πήγαινε να δεις άν έρχομαι.
Άν δεν έχεις ζήσει και απλά φαντάζεσαι, θα λες τέτοιες ανακρίβειες. Μίλησα για Γερμανία.

Άκου εκεί γρηγορόπουλος και κοροϊδεύω τον ευατό μου.
Ότι μαλακία κατεβαίνει του καθενός την πετάει έτσι?

gdevelek
18/08/2006, 14:50
και πού το ξέρεις ότι δεν έχω ζήσει;

:nono:

και πρόσεξε το ύφος σου

alexk
18/08/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
και πού το ξέρεις ότι δεν έχω ζήσει;


Για να λες αυτά για τη Γερμανία, με βεβαιότητα δεν έχεις ζήσει. Τώρα, δεν ξέρω άν ήσουν Αμερική ή Ουγκάντα η αλήθεια είναι.

Άλλα όπως είπα, είναι διάφορα τα θέματα. Γιατί βλέπεις στην Ελλάδα άν πηγαίνεις στο στενάκι της γειτονιάς σου με 70 δεν τρέχει τίποτα. Στη Γερμανία σε κατοικημένη περιοχή άν σε πιάσουν να τρέχεις, σου κόψανε τα απαυτά. Όπως και με τις διαβάσεις πεζών, το αλκοόλ κτλ κτλ.

Το πρόβλημά μας στην Ελλάδα, είναι άν ο οδηγός του Μ6 (που σε καμμία περίπτωση δεν είναι παιδάκι του μπαμπά όπως είπαν πολλοί παραπάνω) πήγε με 340...

Κοιμόμαστε όλοι όρθιοι :beer:

gdevelek
18/08/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk

Γιατί βλέπεις στην Ελλάδα άν πηγαίνεις στο στενάκι της γειτονιάς σου με 70 δεν τρέχει τίποτα. Στη Γερμανία σε κατοικημένη περιοχή άν σε πιάσουν να τρέχεις, σου κόψανε τα απαυτά. Όπως και με τις διαβάσεις πεζών, το αλκοόλ κτλ κτλ.


τότε λοιπόν τι διαφωνείς και μιλάς και για "μαλακίες" μάλιστα;;;;

πιστεύεις πως υπάρχει ΕΝΑΣ έλληνας γκαζοφονιάς που θα πάει να ζήσει Γερμανία και θα μπορέσει να χαρεί το πάθος του όπως το χαίρεται στη μπανανία;;;

και δε μιλώ μόνο για τελικιάσματα, μιλώ για ξυσίματα και διηθήσεις και ξεκρανωτίλα και σούζες και έντο και σφήνες και προσπεράσματα όπου λάχει και όλα τα γνωστά καγκουριλίκια

alexk
18/08/2006, 15:09
Κοίτα, άλλο βλάκας και άλλο να έχεις πάθος με την γρήγορη οδήγηση.

Και εξηγώ,
Το να μην φοράς κράνος, δεν σημαίνει ότι είσαι γρήγορος, σημαίνει ότι ούτε κεφάλι δεν έχεις, αλλά τέσπα.
Το να ξύνεις είναι φυσιολογικό, γιατί το εργαλείο στρίβει. Βέβαια, άν θες το στρίβεις, άν δεν θες δεν το στρίβεις. Θέμα επιλογής είναι.
Το να κάνει το μηχανάκι σούζα είναι φυσιολογικό. Σε μερικά μηχανάκια είναι και αναπόφευκτο.
Το να κάνει το μηχανάκι έντο είναι φυσιολογικό.
Οι σφήνες είναι φάση playstation και πιστεύω είναι για ριψοκίνδυνους που βιάζονται πολύ. Βέβαια, σφήνα με σφήνα έχει διαφορά.

stako
18/08/2006, 15:14
Πλάκα μας κάνετε μωρέ? Βαρέθηκα αυτόν τον "καθωςπρεπισμό" ρε παιδιά, ας σοβαρευτούμε λίγο........ Εντάξει, θέλετε να μου πείτε όλοι εσείς που για Χ λόγους δεν έχετε ένα SS ή κανά SportTouring, αν έπεφτε στα χέρια σας ένα Hayabusa πχ ή ένα νέο ZZR1400 και ας υποθέσουμε σας καθόταν σαν επιφοίτηση το να ξέρετε λίγο το μηχανάκι, ή να είχατε τον χρόνο να το συνηθίσετε κανά 2 βδομάδες, την τρίτη βδομάδα ΔΕΝ θα το βγάζατε ΑΟ ή καμιά άλλη ευθεία να χτυπήσετε τα 299 (299 λόγω κόφτη).......???????

Εκτός και αν είστε οι ίδιο που βλέπω καθημερινά στην Αθήνα αυτές τις μέρες (με 40 βαθμούς) να κυκλοφορούν με μπουφάν-παντελόνι-μπότες-γάντια δερμάτινα............:D

Για να σοβαρευτούμε λίγο και ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας...... Καλή η πίστα αλλά καλές και οι τελικές!!! Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ που να πήρε SS ή υπεργαλαξιακό sport touring και να μην το τελίκιασε..........

PS. Άκουσα ότι το νέο ΖΧ10 έχει 190 πρώτη.........:D

PS2. Λέω να βάλω αυτούς τους carbon καθρέπτες που ζαχαρώνω κάτι μήνες τώρα, όχι τίποτα άλλο αλλά............που πας ρε Καραμήτρο με 275 τελικήηηηηηηη...........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
18/08/2006, 15:16
κάποιος που έχει πάθος με τη γρήγορη οδήγηση ρισκάρει φοβερά τη ζωή του και τη σωματική του ακεραιότητα, νεκροταφεία και ΚΑΤ δεν λένε ψέμματα

αν είναι ή όχι βλάκας εξαιτίας αυτού, είναι θέμα πώς το κρίνει ο καθένας

σούζα και έντο δεν έχω κάνει ποτέ, άρα από πού κι ως πού είναι "φυσιολογικά";;;; μήπως ανήκω στους "ανώμαλους" μοτοσυκλετιστές; :confused:



αλλά το ερώτημα ήταν τι γίνεται έξω, όχι τι έιναι φυσιολογικό και τι όχι

gdevelek
18/08/2006, 15:19
stako, μιας και ίσως κυκλοφορείς με σορτς και σαγιονάρες, σου εύχομαι μέχρι τον Οκτώβρη παντα όρθιος

εγώ συμβόλαιο με το θεούλη πως δεν θα πέσω όσο κανει ζέστη δεν έχω και φοράω μπουφαν και μπότες, κι ας καίγομαι από τη ζέστη

έχω ακούσει πως τα εγκαύματα από πτώση καίνε λίγο περισσότερο

PortisHead
18/08/2006, 15:24
Εγω σήμερα δεν το έβαλα το μπουφαν...ήμαρτον...42 βαθμούς.
Επίσης μαρέσουν πολύ οι σούζες, αν και δεν ξέρω να κάνω.(αντε καμια μικρή με ξερογκαζιά στην εκκίνηση.)
Εντο δεν με ενδιαφέρει να μάθω ποτέ ουτε η τελική μιας μοτοσυκλέτας με συναρπάζει.
Εκεινο πιστευω που συναρπάζει στην μοτοσυκλέτα...δεν ειναι αν πιάνει τα 300...αλλα πόσο γρήγορα κάνει τα 0-150.Η επιτάχυνση δλδ.

Προσωπικές γνώμες αυτές.

Υ.Γ. Ποιος θα μου μάθει να κάνω σούζα με αλλαγή ταχυτητας εγγυωντας μου οτι δεν θα πέσω,δεν θα χτυπήσω και δεν θα χαλάσω τη μηχανή.....Κανεις ??? :lol:

:wave2:

alexk
18/08/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek

stako, μιας και ίσως κυκλοφορείς με σορτς και σαγιονάρες, σου εύχομαι μέχρι τον Οκτώβρη παντα όρθιος


Ειδικά ο stako και εγώ, με κάπρι, γυαλάκι και αμάνικα κυκλοφορούμε. Τα δερμάτινα μας αποσυντονίζουν στην οδήγηση και δεν νιώθουμε άνετα επάνω στο μηχανάκι για να οδηγήσουμε όπως και ο Ρόσσι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ που να πήρε SS ή υπεργαλαξιακό sport touring και να μην το τελίκιασε..........

Να καούν στην πυρά!! Οι δολοφόνοι!!!

Επειδή είστε όλοι φλώροι, εγώ πάω να ξαναγραφτώ στο motogp. Α μα πια!!! :eyepop:

stako
18/08/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
έχω ακούσει πως τα εγκαύματα από πτώση καίνε λίγο περισσότερο

Έτσι είναι.

Αλλά αυτό που έγραψα ήταν συνέχεια από άλλο ποστ και προφανώς αστειεύομαι και μιλάω για κίνηση με παπί-σκούτερ.

Το GSXR όσες φορές το έβγαλα καλοκαίρι ήμουν φυσικά με φόρμα εκτός από 2 φορές που ήταν για καφέ και δεν είχα παντελόνι.

:p :p :p

stako
18/08/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Ειδικά ο stako και εγώ, με κάπρι, γυαλάκι και αμάνικα κυκλοφορούμε. Τα δερμάτινα μας αποσυντονίζουν στην οδήγηση και δεν νιώθουμε άνετα επάνω στο μηχανάκι για να οδηγήσουμε όπως και ο Ρόσσι.


Να καούν στην πυρά!! Οι δολοφόνοι!!!

Επειδή είστε όλοι φλώροι, εγώ πάω να ξαναγραφτώ στο motogp. Α μα πια!!! :eyepop:

Πλάκα πλάκα πρέπει να έχεις ελευθερία κινήσεων για να χτυπήσω επιτέλους το 0:59 στα λιμανάκια..................χμμμμμμμμμμμμ...................:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ πάω να γραφτώ στο TFRC.............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Leipsippos
18/08/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk

Το πρόβλημά μας στην Ελλάδα, είναι άν ο οδηγός του Μ6 (που σε καμμία περίπτωση δεν είναι παιδάκι του μπαμπά όπως είπαν πολλοί παραπάνω) πήγε με 340...

Κοιμόμαστε όλοι όρθιοι :beer:

Τον γνωριζεις τον συγκεκριμενο και ξερεις οτι δεν ειναι παιδακι του μπαμπα;

50αρης που τα εχει δουλεψει τα χρηματα που χρειαζεται για να την παρεις την Μ6, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Και ξερεις γιατι ΔΕΝ ειναι;
Γιατι αν τα ειχε δουλεψει τα λεφτα, θα το προσεχε λιγο παραπανω το αμαξι του. Αφου θα ειχε στερηθει και τις βολτες και τους καφεδες και τα γκομενακια για να παρει το εργαλειο. Και, φθσικα, δεν θα ειχε ορεξη να μπει φυλακη γιατι σκοτωσε καποιον απο βλακεια του και γιατι αν για καποιο λογο το εσπαγε δε θα εχανε ενα απλα το αμαξι, θα εχανε τα 3-5-10 χρονια που εβαζε λεφτα στην ακρη για να το παρει. ΚΑταλαβες γιατι επιμενω οτι ειναι παιδκαι του νταντη; Γιατι αν ηταν ο "νταντης" στη θεση του δε θα ειχε αναγκη να αποδειξει τιποτα με τετοιο αυτοκινητο. Ουτε τελικιασματα, ουτε γκαζιες, ουτε τιποτα.

stako
18/08/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εγω σήμερα δεν το έβαλα το μπουφαν...ήμαρτον...42 βαθμούς.
Επίσης μαρέσουν πολύ οι σούζες, αν και δεν ξέρω να κάνω.(αντε καμια μικρή με ξερογκαζιά στην εκκίνηση.)
Εντο δεν με ενδιαφέρει να μάθω ποτέ ουτε η τελική μιας μοτοσυκλέτας με συναρπάζει.
Εκεινο πιστευω που συναρπάζει στην μοτοσυκλέτα...δεν ειναι αν πιάνει τα 300...αλλα πόσο γρήγορα κάνει τα 0-150.Η επιτάχυνση δλδ.

Προσωπικές γνώμες αυτές.

Υ.Γ. Ποιος θα μου μάθει να κάνω σούζα με αλλαγή ταχυτητας εγγυωντας μου οτι δεν θα πέσω,δεν θα χτυπήσω και δεν θα χαλάσω τη μηχανή.....Κανεις ??? :lol:

:wave2:

Άστα, με την σούζα και εγώ άχρηστος είμαι!!! Αν βρεις τον εγγυητή πες μου να του μιλήσω κι εγώ! :D :D :D

Ο alexk μου κάνει τον μάγκα αλλά δεν θα πάρω το Κ8??? Θα το πάρω και θα του δείξω για να μάθει..........:p :p :p

Όσο για το 0-150 γιααααααα ρίξτε μια ματιά ξανά το βίντεο με την Μ6! Εγώ έμεινα μ@λ@κ@ς από το πώς πετάγεται ο δείκτης των χιλιομέτρων!

PortisHead
18/08/2006, 15:36
Click Me (http://media.putfile.com/panta-iparxi-pio-grigoros)

stako
18/08/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Click Me (http://media.putfile.com/panta-iparxi-pio-grigoros)

Χαχαχα, καλό, τα έκανε λίγο πάνω του ο τύπος.............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Respect
18/08/2006, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
γιατί ο νταλικιέρης, όταν οδηγεί σαν #*&$^*&, ρισκάρει τη ζωή άλλων πολύ περισσότερο από τη δική του ζωή

με άλλα λόγια βάζει τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ζωή σε κίνδυνο εκ του ασφαλούς

δεν έχεις παρά να θυμηθείς τα πολύνεκρα δυστυχήματα που έχουν κατά καιρούς προκληθεί από μεγάλα οχήματα Τα θυμάμαι,πως δε τα θυμαμαι..όπως θυμαμαι και τα χιλιαδες που εχουν προκληθει απο μ..ακες που δε τους υπολογισαν και δε τους σεβαστηκαν (τους οδηγους νταλικας) αλλα εκει δε μιλαμε..τι να πουμε;..χρονια στο τιμονι πολλα και καλα παιδια ολοι τους (οχι σα τους βρωμονταλικεριδες) αλλα ξερεις..η κακια η ωρα... :a13:

Βαγγελας
18/08/2006, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εγω σήμερα δεν το έβαλα το μπουφαν...ήμαρτον...42 βαθμούς.
Επίσης μαρέσουν πολύ οι σούζες, αν και δεν ξέρω να κάνω.(αντε καμια μικρή με ξερογκαζιά στην εκκίνηση.)
Εντο δεν με ενδιαφέρει να μάθω ποτέ ουτε η τελική μιας μοτοσυκλέτας με συναρπάζει.
Εκεινο πιστευω που συναρπάζει στην μοτοσυκλέτα...δεν ειναι αν πιάνει τα 300...αλλα πόσο γρήγορα κάνει τα 0-150.Η επιτάχυνση δλδ.

Προσωπικές γνώμες αυτές.

Υ.Γ. Ποιος θα μου μάθει να κάνω σούζα με αλλαγή ταχυτητας εγγυωντας μου οτι δεν θα πέσω,δεν θα χτυπήσω και δεν θα χαλάσω τη μηχανή.....Κανεις ??? :lol:

:wave2:


+1000 επαυξανω !!!!!!!!!!!!!!!!

Βαγγελας
18/08/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Τον γνωριζεις τον συγκεκριμενο και ξερεις οτι δεν ειναι παιδακι του μπαμπα;

50αρης που τα εχει δουλεψει τα χρηματα που χρειαζεται για να την παρεις την Μ6, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
Και ξερεις γιατι ΔΕΝ ειναι;
Γιατι αν τα ειχε δουλεψει τα λεφτα, θα το προσεχε λιγο παραπανω το αμαξι του. Αφου θα ειχε στερηθει και τις βολτες και τους καφεδες και τα γκομενακια για να παρει το εργαλειο. Και, φθσικα, δεν θα ειχε ορεξη να μπει φυλακη γιατι σκοτωσε καποιον απο βλακεια του και γιατι αν για καποιο λογο το εσπαγε δε θα εχανε ενα απλα το αμαξι, θα εχανε τα 3-5-10 χρονια που εβαζε λεφτα στην ακρη για να το παρει. ΚΑταλαβες γιατι επιμενω οτι ειναι παιδκαι του νταντη; Γιατι αν ηταν ο "νταντης" στη θεση του δε θα ειχε αναγκη να αποδειξει τιποτα με τετοιο αυτοκινητο. Ουτε τελικιασματα, ουτε γκαζιες, ουτε τιποτα.




ειμαι της ιδιας γνωμης για τον τυπο με την Μ6 .!!!!!!!!1

AFTER
18/08/2006, 22:22
Kαλα εχω ριξει πολυ γελιο
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παντως αυτο δειχνει οτι το moto.gr εχει γινει πολυ μεγαλο φορουμ, για να μπορεσει να τραβηξει το ενδιαφερον ανθρωπων που μαλλον απο σποντα οδηγανε μηχανη!
Ρε τι ειστε εξω?
Μπορει να ριξει οξυνη βροχη, μπειτε στα σπιτια σας.
Στα Golf με τους 34 αεροσακους και τις 85 μπαρες ασφαλειας.
Στα esp, asr, abs και σε ολα αυτα τα συστηματα που σας κανουν ακομα λιγοτερο γνωστες του οχηματος σας.

stako
19/08/2006, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Kαλα εχω ριξει πολυ γελιο
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παντως αυτο δειχνει οτι το moto.gr εχει γινει πολυ μεγαλο φορουμ, για να μπορεσει να τραβηξει το ενδιαφερον ανθρωπων που μαλλον απο σποντα οδηγανε μηχανη!
Ρε τι ειστε εξω?
Μπορει να ριξει οξυνη βροχη, μπειτε στα σπιτια σας.
Στα Golf με τους 34 αεροσακους και τις 85 μπαρες ασφαλειας.
Στα esp, asr, abs και σε ολα αυτα τα συστηματα που σας κανουν ακομα λιγοτερο γνωστες του οχηματος σας.

Καλά καλά, λέγε εσύ αλλά εγώ θα το πάρω το VRS να σε πατάω Πεντέλη μετά ΚΑΙ με αυτό..........!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer::wave2: :wave2: :wave2:

lyk0s
21/08/2006, 00:38
Πριν τους καταδικασουμε που ετρεχαν με 340 στην Α.Ο. ας λαβουμε υποψιν οτι

1)το ποσοστο των σοβαρων τροχαιων δυστηχηματων λογω μεγαλης ταχυτητας ειναι 8%...

2)οι τυποι με το m6 το εκαναν το βραδυ που η κινηση οπως φαινεται απο το βιντεο ηταν παρα πολυ μικρη...

3)Η ζωη θελει και λιγο τρελλα και ρισκο...

Εγω την μηχανη που εχω οποτε μπορεσα την πηγα 210 που ειναι η τελικη της...

Αυτο με κανει φονια-δολοφονο;

Και αν ειχα το m6 θα το πηγαινα και εγω 340 εστω και για μια φορα...και νομιζω οτι ολοι θα το εκαναν εστω και για μια φορα...

gdevelek
21/08/2006, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Πριν τους καταδικασουμε που ετρεχαν με 340 στην Α.Ο. ας λαβουμε υποψιν οτι

1)το ποσοστο των σοβαρων τροχαιων δυστηχηματων λογω μεγαλης ταχυτητας ειναι 8%...


το 8% δεν είναι καθόλου λίγο

ειδικά αν εσύ ή δικός σου άνθρωπος μπει σ' αυτό το 8%


Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s

2)οι τυποι με το m6 το εκαναν το βραδυ που η κινηση οπως φαινεται απο το βιντεο ηταν παρα πολυ μικρη...


το "παρα πολύ μικρή" δεν λέει πολλά, αφού δεν ήταν μηδενική

για τέτοιες επιδείξεις μαγκιάς και μεγάλων πορτοφολιών υπάρχουν οι πίστες


Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s

3)Η ζωη θελει και λιγο τρελλα και ρισκο...


σίγουρα, αλλά τα ρίσκα ΠΑΡΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΡΙΣΚΑ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΛΛΩΝ, δεν σου χρωστάνε τίποτε

ΜΠΕΣ ΠΙΣΤΑ!

stako
21/08/2006, 10:20
Καλά, εγώ πάντως απο Τετάρτη που θα φτιάξει ο καιρός θα βγω να μετρήσω πραγματική τελική με το GPS που πήρα την Παρασκευή..............:D :D :D

Οι υπόλοιποι καλή τύχη στα αποστειρωμένα δωμάτια σας...........

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2: :wave2: :wave2:

PS. Για την πίστα μην λέμε τα ίδια....................

Respect
21/08/2006, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
το 8% δεν είναι καθόλου λίγο

ειδικά αν εσύ ή δικός σου άνθρωπος μπει σ' αυτό το 8%



το "παρα πολύ μικρή" δεν λέει πολλά, αφού δεν ήταν μηδενική

για τέτοιες επιδείξεις μαγκιάς και μεγάλων πορτοφολιών υπάρχουν οι πίστες



σίγουρα, αλλά τα ρίσκα ΠΑΡΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΡΙΣΚΑ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΛΛΩΝ, δεν σου χρωστάνε τίποτε

ΜΠΕΣ ΠΙΣΤΑ! +1000:a013:

alexk
21/08/2006, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Καλά, εγώ πάντως απο Τετάρτη που θα φτιάξει ο καιρός θα βγω να μετρήσω πραγματική τελική με το GPS που πήρα την Παρασκευή..............:D :D :D


Να έρθω για παρέα???:beer:
Εγώ έχω μετρήσει το δικό μου στα 285.
ΟΛΕ

stako
21/08/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Να έρθω για παρέα???:beer:
Εγώ έχω μετρήσει το δικό μου στα 285.
ΟΛΕ

Ψάχνω utility για το GPS που να κρατάει στη μνήμη top speed και τέτοια. Δυστυχώς το Destinator και το PathAway δείχνουν μεν ταχύτητα αλλά δεν την κρατάνε να στην δείξουν μετά...........

Φυσικά και να πάμε μαζί, είναι και ένας φίλος με ένα ΧΧ που θα έρθει, κανόνισε να έχει παραπάνω τελική και να γίνουμε ρόμπα από ένα...................χοντα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ δεν με βλέπω πάνω από 265 πραγματικά........... Ίσως να γίνει κάτι παραπάνω με τα πολυεστερικά που αν τα βάλω γλιτώνω κανά 3-4 κιλά...........:D :D :D

alexk
21/08/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ψάχνω utility για το GPS που να κρατάει στη μνήμη top speed και τέτοια. Δυστυχώς το Destinator και το PathAway δείχνουν μεν ταχύτητα αλλά δεν την κρατάνε να στην δείξουν μετά...........

Φυσικά και να πάμε μαζί, είναι και ένας φίλος με ένα ΧΧ που θα έρθει, κανόνισε να έχει παραπάνω τελική και να γίνουμε ρόμπα από ένα...................χοντα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ δεν με βλέπω πάνω από 265 πραγματικά........... Ίσως να γίνει κάτι παραπάνω με τα πολυεστερικά που αν τα βάλω γλιτώνω κανά 3-4 κιλά...........:D :D :D

Λυπάμαι, αλλά σε τελική το ΧΧ θα μας ξετρυπήσει.
Με τα πολυεστερικά (μικρότερο βάρος) δεν θα κερδίσεις τίποτα φίλε. Ρόλο παίζει καθαρά η αεροδυναμική και η ιπποδύναμη του μοτέρ για την τελική ταχύτητα.

gdevelek
21/08/2006, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δυστυχώς το Destinator και το PathAway δείχνουν μεν ταχύτητα αλλά δεν την κρατάνε να στην δείξουν μετά...........


κρίμα ρε φούστη μου... :(

πώς θα πας μετά στην καφετέρια να πουλήσεις μούρη;;;;

μα τι μυαλά κουβαλάνε επιτέλους αυτοί που τα φτιάχνουν αυτά τα γκατζετάκια... :confused:

stako
21/08/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Λυπάμαι, αλλά σε τελική το ΧΧ θα μας ξετρυπήσει.
Με τα πολυεστερικά (μικρότερο βάρος) δεν θα κερδίσεις τίποτα φίλε. Ρόλο παίζει καθαρά η αεροδυναμική και η ιπποδύναμη του μοτέρ για την τελική ταχύτητα.

Τζάμπα κάνω δίαιτα δλδ......??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλά, πάω να φάω αυτήν την μπουγάτσα που με κοιτάει τόση ώρα...............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stako
21/08/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
κρίμα ρε φούστη μου... :(

πώς θα πας μετά στην καφετέρια να πουλήσεις μούρη;;;;

μα τι μυαλά κουβαλάνε επιτέλους αυτοί που τα φτιάχνουν αυτά τα γκατζετάκια... :confused:

Άστα, είδες πακέτο..........???

Θα τα δώσω πίσω!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alexk
21/08/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
κρίμα ρε φούστη μου... :(

πώς θα πας μετά στην καφετέρια να πουλήσεις μούρη;;;;

μα τι μυαλά κουβαλάνε επιτέλους αυτοί που τα φτιάχνουν αυτά τα γκατζετάκια... :confused:

Εγώ επειδή τα έχω μετρήσει με το V box II όταν πηγαίνω στην καφετέριά μου, με θαυμάζουν όλοι. Επίσης με παραδέχονται που μπορώ και πάω με τέτοια ταχύτητα χωρίς κράνος....:beer:

stako
21/08/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Εγώ επειδή τα έχω μετρήσει με το V box II όταν πηγαίνω στην καφετέριά μου, με θαυμάζουν όλοι. Επίσης με παραδέχονται που μπορώ και πάω με τέτοια ταχύτητα χωρίς κράνος....:beer:

Εννοείται ρε, σιγά μη βάλουμε φόρμα και μπότες και κράνη, ξέρεις πόσα κιλά είναι όλα αυτά???

Ίσαμε και δέκα!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

odt
21/08/2006, 11:40
Εντάξει όλοι τρέχουμε, μα όλοι, όμως τί σημαίνει αυτό; Δεν υπάρχει όριο; Στο κάτω κάτω είναι πολύ διαφορετικό να λές πήγαίναμε τάπα στην Α.Ο (και να εννοείς πηγαίναμε με 200 και κάτι ψιλά) και άλλο να λες πηγαίναμε τάπα στην Α.Ο (και να εννοείς 300+ )

Επιπλέον αυτό το Μ6 κανονικά έχει κόφτη που περιορίζει την τελική στο ανθρώπινο όριο των 250χλμ/ω, άρα επιτρέψτε μου να αμφιβάλω άν το αυτοκίνητο αυτό έρχεται από τη μάνα του με λάστιχα που αντέχουν ταχύτητες 300+, φρένα που δεν θα πάρουν φωτιά άμα χρειαστεί να φρενάρεις(αν προλάβεις να δεις τίποτα) αντίστοιχη ανάρτηση κλπ, κλπ, ενώ βάζω και στοιχημα πως και να υπάρχουν τα συγκεκριμένα "αξεσουάρ" στο εμπόριο, ο ευτυχισμένος ιδιωκτήτης δεν θα το θεώρησε και πολύ σημαντικό να τα βάλει.
Επίσης η Α.Ο δεν είναι δρόμος για 300+, όχι γιατί κατασκευαστικά έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά γιατί εκτός από τον ιππότη της ασφάλτου κυκλοφορούν μέσα και άνθρωποι που στα κοντερ των οχημάτων τους ο μόνος αριθμός που ξεκινάει από 2, είναι το....20, (αχ μου λείπει το cbδάκι μου)
Κάτι ακούστηκε για Οτομπαν...Και εκεί γίνονται ατυχήματα, πολλές φορές διάφοροι τύποι με bmw (http://www.car-accidents.com/pages/2005-accident_story/6-1-05.html) σκάνε πίσω από άλλους τύπους χωρίς bmw.
Το μόνο που έχω να πω για τον πισιρικά που οδηγάει είναι πως, δεν είναι και μεγάλη μαγκιά να πας με 300 στην ευθεία, αλλά μαγκιά του τουλάχιστον που πάει πάνω κάτω στην Α.Ο (ανηφόρα, κατηφόρα) με 300αρες και δεν βρέθηκε ούτε ένας μπάτσος στο διάβα του να τον γράψει, οπως είχαν γράψει εμάς με ένα 1000άρι opel corsa επειδή πηγαίναμε με 137χλμ (εκεί μάθαμε πως τα 150 κοντερίσια είναι 137 πραγματικά...)ενώ το όριο ήταν 120....
Ελπίζω να βγουν σύντομα στο ιντερνετ τα βιντεάκια από της κάμερες ελέγχου κυκλοφορίας της Α.Ο για να δούμε πόσο γρήγορα φαίνεται το "γρήγορα" κι από απ'έξω

alexk
21/08/2006, 11:46
Να σου απαντήσω

1. Το Μ6 έχει λάστιχα για 300+ :winka:
2. Έχει φρένα για να φρενάρει
3. Τον κόφτη των 250 το έχει για καθαρά οικολογικούς λόγους. Και φυσικά, υπάρχει η δυνατότητα να τον καταργήσεις (άν έχεις υπ'όψιν σου όλα τα Γερμανικά έχουν κόφτη στα 250, πλην των Porsche)
4. Έχει ανάρτηση για τα χιλιόμετρα αυτά
5. Το αυτοκίνητό αυτό είναι φτιαγμένο από την bmw να πιάνει 330.
6. Δεν είναι πιτσιρικάς, ούτε το πήρε ο μπαμπάς του.

Είμαι περίεργος άν κανένας από αυτούς που έχουν τις τρελές απόψεις άν έχει οδηγήσει ή έστω μπει συνοδηγός σε τέτοιο αυτοκίνητο. Νομίζω πως όχι.

odt
21/08/2006, 11:59
Έχω μπει σε Ε55 AMG '02, και πηγαίναμε 250(λόγω κόφτη) φαινόταν ότι το αμάξι ήταν για παραπάνω, και από τον τρόπο που ξαφνικά σταμάταγε να αρπάζει μόλις έμπαινε ο κόφτης, αλλά και από το γεγονός ότι απλά έβλεπες τα πράγματα να πηγαίνουν γρήγορα, ούτε φασαρία, ούτε θόρυβος, ούτε τίποτα, κι όταν μετά δοκιμάζαμε τα φρένα, ναι μεν ένιωθες ότι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι από την επιβράδυνση, ή μπορεί να κάνεις ζημιά στην ασφαλτο από την εξωπραγματική τριβή, αλλά όμως πάλι η απόσταση που διένυε για να σταματήσει ή για να πάει από τα 250 στα 100 ήταν τεράστία... :a53:

H.A.Balafoutre
21/08/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Εντάξει όλοι τρέχουμε, μα όλοι, όμως τί σημαίνει αυτό; Δεν υπάρχει όριο; Στο κάτω κάτω είναι πολύ διαφορετικό να λές πήγαίναμε τάπα στην Α.Ο (και να εννοείς πηγαίναμε με 200 και κάτι ψιλά) και άλλο να λες πηγαίναμε τάπα στην Α.Ο (και να εννοείς 300+ )

Επιπλέον αυτό το Μ6 κανονικά έχει κόφτη που περιορίζει την τελική στο ανθρώπινο όριο των 250χλμ/ω, άρα επιτρέψτε μου να αμφιβάλω άν το αυτοκίνητο αυτό έρχεται από τη μάνα του με λάστιχα που αντέχουν ταχύτητες 300+, φρένα που δεν θα πάρουν φωτιά άμα χρειαστεί να φρενάρεις(αν προλάβεις να δεις τίποτα) αντίστοιχη ανάρτηση κλπ, κλπ, ενώ βάζω και στοιχημα πως και να υπάρχουν τα συγκεκριμένα "αξεσουάρ" στο εμπόριο, ο ευτυχισμένος ιδιωκτήτης δεν θα το θεώρησε και πολύ σημαντικό να τα βάλει.
Επίσης η Α.Ο δεν είναι δρόμος για 300+, όχι γιατί κατασκευαστικά έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά γιατί εκτός από τον ιππότη της ασφάλτου κυκλοφορούν μέσα και άνθρωποι που στα κοντερ των οχημάτων τους ο μόνος αριθμός που ξεκινάει από 2, είναι το....20, (αχ μου λείπει το cbδάκι μου)
Κάτι ακούστηκε για Οτομπαν...Και εκεί γίνονται ατυχήματα, πολλές φορές διάφοροι τύποι με bmw (http://www.car-accidents.com/pages/2005-accident_story/6-1-05.html) σκάνε πίσω από άλλους τύπους χωρίς bmw.
Το μόνο που έχω να πω για τον πισιρικά που οδηγάει είναι πως, δεν είναι και μεγάλη μαγκιά να πας με 300 στην ευθεία, αλλά μαγκιά του τουλάχιστον που πάει πάνω κάτω στην Α.Ο (ανηφόρα, κατηφόρα) με 300αρες και δεν βρέθηκε ούτε ένας μπάτσος στο διάβα του να τον γράψει, οπως είχαν γράψει εμάς με ένα 1000άρι opel corsa επειδή πηγαίναμε με 137χλμ (εκεί μάθαμε πως τα 150 κοντερίσια είναι 137 πραγματικά...)ενώ το όριο ήταν 120....
Ελπίζω να βγουν σύντομα στο ιντερνετ τα βιντεάκια από της κάμερες ελέγχου κυκλοφορίας της Α.Ο για να δούμε πόσο γρήγορα φαίνεται το "γρήγορα" κι από απ'έξω





Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Έχω μπει σε Ε55 AMG '02, και πηγαίναμε 250(λόγω κόφτη) φαινόταν ότι το αμάξι ήταν για παραπάνω, και από τον τρόπο που ξαφνικά σταμάταγε να αρπάζει μόλις έμπαινε ο κόφτης, αλλά και από το γεγονός ότι απλά έβλεπες τα πράγματα να πηγαίνουν γρήγορα, ούτε φασαρία, ούτε θόρυβος, ούτε τίποτα, κι όταν μετά δοκιμάζαμε τα φρένα, ναι μεν ένιωθες ότι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι από την επιβράδυνση, ή μπορεί να κάνεις ζημιά στην ασφαλτο από την εξωπραγματική τριβή, αλλά όμως πάλι η απόσταση που διένυε για να σταματήσει ή για να πάει από τα 250 στα 100 ήταν τεράστία... :a53:


Αγαπητέ, τι να πω.:confused:

Δεν ξέρεις ποιά είναι η BMW?

Δεν ξέρεις ποιά είναι τα μοτνέλα της σειράς MPower?

Καμία Mercedes δεν μπορεί να συγκριθεί να την ανωτερότητα των BMW με τα μοντέλα Μ.

Πραγματικά κάπου κάνεις λάθος.

Και από όσο φαίνεται στο βίντεο, ο πιστιρικάς, δεν είναι καθόλου πιστιρικάς. Πρέπει να είναι μεγαλύτερός σου.

morpheus
21/08/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ, τι να πω.:confused:

Δεν ξέρεις ποιά είναι η BMW?

Δεν ξέρεις ποιά είναι τα μοτνέλα της σειράς MPower?

Καμία Mercedes δεν μπορεί να συγκριθεί να την ανωτερότητα των BMW με τα μοντέλα Μ.



...και προφανώς κάποιος δεν ξέρει για την AMG... ή για την mercedes, γενικότερα..

χαζέψτε μια McLaren SLR


58730

alexk
21/08/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus
...και προφανώς κάποιος δεν ξέρει για την AMG... ή για την mercedes, γενικότερα..

χαζέψτε μια McLaren SLR

Παλικάρι, άσ'το έτσι :winka: Δεν σε παίρνει.
Και παρεπιπτόντως, το αμάξι είναι McLaren και όχι Mercedes.
Και άν το πάμε και έτσι , υπάρχει και το McLaren F1 με κινήτηρα bmw αντίστοιχα, που παρ'ότι 10+ ετών, το SLR είναι ένα μπρίκι μπροστά του.

morpheus
21/08/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk

Και παρεπιπτόντως, το αμάξι είναι McLaren και όχι Mercedes.

θυγατρική είναι...

H.A.Balafoutre
21/08/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Παλικάρι, άσ'το έτσι :winka: Δεν σε παίρνει.
Και παρεπιπτόντως, το αμάξι είναι McLaren και όχι Mercedes.
Και άν το πάμε και έτσι , υπάρχει και το McLaren F1 με κινήτηρα bmw αντίστοιχα, που παρ'ότι 10+ ετών, το SLR είναι ένα μπρίκι μπροστά του.

Πέστα-πέστα τους αντιγραφείς προδότες της κουλομερσεντέζ. Μάθανε κι από κινητήρες.

Είσαι τεράστιος. Τελικά υπάρχει κόσμος που δεν ξεχνάει τις προδοσίες. κουραμπιεδομερσεντεζ.

Πέτυχα ένα τέτοιο στο δρόμο, πέρισυ το Σεπτέμβρη. Δε λέω, πανέμορφο σχεδιαστικά και γρήγορο. Αλλά τόσα λεφτά 600.000,00ευρά είναι αυτά, για copy paste κινητήρα, ΝΤΡΟΠΗ. Αμαρτία από το Θεό, τουλάχιστον.

morpheus
22/08/2006, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Πέστα-πέστα τους αντιγραφείς προδότες της κουλομερσεντέζ. Μάθανε κι από κινητήρες.

Είσαι τεράστιος. Τελικά υπάρχει κόσμος που δεν ξεχνάει τις προδοσίες. κουραμπιεδομερσεντεζ.

Πέτυχα ένα τέτοιο στο δρόμο, πέρισυ το Σεπτέμβρη. Δε λέω, πανέμορφο σχεδιαστικά και γρήγορο. Αλλά τόσα λεφτά 600.000,00ευρά είναι αυτά, για copy paste κινητήρα, ΝΤΡΟΠΗ. Αμαρτία από το Θεό, τουλάχιστον.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

βγήκε ο "αυτοκινητάκιας" από μέσα μας!!!!

odt
22/08/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ, τι να πω.:confused:

Δεν ξέρεις ποιά είναι η BMW?

Δεν ξέρεις ποιά είναι τα μοτνέλα της σειράς MPower?

Καμία Mercedes δεν μπορεί να συγκριθεί να την ανωτερότητα των BMW με τα μοντέλα Μ.

Πραγματικά κάπου κάνεις λάθος.

Και από όσο φαίνεται στο βίντεο, ο πιστιρικάς, δεν είναι καθόλου πιστιρικάς. Πρέπει να είναι μεγαλύτερός σου.

Νομίζω ότι μπερδεύτικες...Δεν σύγκρινα τίποτα, ενέφερα μια εμπειρία που είχα με αυτοκίνητο με 400+ άλογα, από τη μάνα του (περίπου) το οποίο είναι γενικά αξιόλογο, και για να μην παρεξηγηθώ (ξανά) θέλω απλά να τονίσω πως όταν πας με τέτοιες ταχύτητες θέλει μεγάλη προσοχή. (Πόσα μέτρα νομίζεις ότι θέλει η...ανώτερη BMW Μ6 για να φρενάρει από 300;;; )
Όσο για το βίντεο, πραγματικά έχεις δίκιο, είπα μ@λ@κία γιατί παρατηρώντας καλύτερα είδα πως δεν οδηγούσε ο πιτσιρικάς, αλλά ο τύπος που μιλούσε όλη την ώρα και κοίταζε το κοντέρ:eyepop: :eyepop: :eyepop: πράγμα το οποίο το θεωρώ αδιανόητο γι'αυτό και φαντάστηκα χωρίς να προσέξω πως οδηγούσε ο πιτσιρικάς. Πρέπει να είναι κάποιος πολύ :a31: για να πηγαίνει στην Α.Ο και να λέει 330............330-.....5.......................340, 340 στις 7800.....να τ'αφήσω;;;; Άμα ήθελε ας πήγαινε στο Nardo να κάνει κύκλους όλη μέρα...

Respect
22/08/2006, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Να σου απαντήσω

1. Το Μ6 έχει λάστιχα για 300+ :winka:
2. Έχει φρένα για να φρενάρει
3. Τον κόφτη των 250 το έχει για καθαρά οικολογικούς λόγους. Και φυσικά, υπάρχει η δυνατότητα να τον καταργήσεις (άν έχεις υπ'όψιν σου όλα τα Γερμανικά έχουν κόφτη στα 250, πλην των Porsche)
4. Έχει ανάρτηση για τα χιλιόμετρα αυτά
5. Το αυτοκίνητό αυτό είναι φτιαγμένο από την bmw να πιάνει 330.
6. Δεν είναι πιτσιρικάς, ούτε το πήρε ο μπαμπάς του.

Είμαι περίεργος άν κανένας από αυτούς που έχουν τις τρελές απόψεις άν έχει οδηγήσει ή έστω μπει συνοδηγός σε τέτοιο αυτοκίνητο. Νομίζω πως όχι. Ώπα ρε σειρά..:smokin:

H.A.Balafoutre
22/08/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Νομίζω ότι μπερδεύτικες...Δεν σύγκρινα τίποτα, ενέφερα μια εμπειρία που είχα με αυτοκίνητο με 400+ άλογα, από τη μάνα του (περίπου) το οποίο είναι γενικά αξιόλογο, και για να μην παρεξηγηθώ (ξανά) θέλω απλά να τονίσω πως όταν πας με τέτοιες ταχύτητες θέλει μεγάλη προσοχή. (Πόσα μέτρα νομίζεις ότι θέλει η...ανώτερη BMW Μ6 για να φρενάρει από 300;;; )
Όσο για το βίντεο, πραγματικά έχεις δίκιο, είπα μ@λ@κία γιατί παρατηρώντας καλύτερα είδα πως δεν οδηγούσε ο πιτσιρικάς, αλλά ο τύπος που μιλούσε όλη την ώρα και κοίταζε το κοντέρ:eyepop: :eyepop: :eyepop: πράγμα το οποίο το θεωρώ αδιανόητο γι'αυτό και φαντάστηκα χωρίς να προσέξω πως οδηγούσε ο πιτσιρικάς. Πρέπει να είναι κάποιος πολύ :a31: για να πηγαίνει στην Α.Ο και να λέει 330............330-.....5.......................340, 340 στις 7800.....να τ'αφήσω;;;; Άμα ήθελε ας πήγαινε στο Nardo να κάνει κύκλους όλη μέρα...

Έλα ρε μαν, δεν είμαι εγώ αυτός που θα σου πει πως είπες μ#λ@κία. Ντάξει, δεν το έθεσα έτσι.

Τέσπα, οι τύποι βγήκαν βράδυ για να μην ενοχλούν. Κακός που τρομάξανε τους άμοιρους παρακείμενους αυτοκινητιστές αλλά τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά.

Ξέρω ευθεία 10+χλμ που μπορείς να βγείς και να μην υπάρχει ψυχή να τρομάξεις με τέτοιες ταχύτητες. Είναι και Εγνατία.

Ε σιγά τα οά. Πήγε κάποιος 340χ.α.ω. και τι έγινε δηλαδής.

odt
24/08/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Έλα ρε μαν, δεν είμαι εγώ αυτός που θα σου πει πως είπες μ#λ@κία. Ντάξει, δεν το έθεσα έτσι.

Δεν το πήρα προσωπικά, αντιθέτως, επειδή το βιντεάκι το έχω δει πάνω απο 50 φορές, δεν είχα προσέξει ποιος οδηγούσε, μέχρι που μου το είπες εσυ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ξέρω ευθεία 10+χλμ που μπορείς να βγείς και να μην υπάρχει ψυχή να τρομάξεις με τέτοιες ταχύτητες. Είναι και Εγνατία.

Νομίζω πως ξέρω που λες :a013:

Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre

Ε σιγά τα οά. Πήγε κάποιος 340χ.α.ω. και τι έγινε δηλαδής. Ευτυχώς, τίποτα.... :wave2:

ruyjin
24/08/2006, 11:52
σε οσους εσπευσαν να κατηγορησουν......

ποσες φορες δεν εχουν γραψει εδω μεσα παιδια με μηχανακια διαφορα να λενε για τα ''κατορθωματα'' τους

να πηγαινουν 2καβαλοι, μονοι του, σε εθνικες και μη με 250χλμ
και με τι μηχανακια?????????????
παντως οχι με τετοια μηχανακια που να δικαιολογουν κατι τετοιο, ΟΧΙ πως δικαιολογειται γενικοτερα

αλλα ενα Μ6 οπως και να το κανουμε ειναι φτιαγμενο για να κανει αυτα που εκανε στο βιντεακι

οι κινδυνοι ειναι αδιαμφισβητητοι
αλλα τουλαχιστον αλλο να πηγαινεις με 300 με ενα Μ6 και αλλο με ενα 600αρι-750αρι με 250....

τεσπα

προπαντων ψυχραιμια και χαλαρωση κυριοι

:wave2:

AFTER
24/08/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin


οι κινδυνοι ειναι αδιαμφισβητητοι
αλλα τουλαχιστον αλλο να πηγαινεις με 300 με ενα Μ6 και αλλο με ενα 600αρι-750αρι με 250....


Mπα?

Ενα ss μηχανακι εχει πιασει τα 250 σε 15-20''.
Το αυτοκινητο για να πιασει τα 300 κοντεψε να διασχισει τα μιση αττικη οδο

Ασε που πλεον μερικα μηχανακια οπως το ΖΖR 1400, εχουν τετοιο στησιμο που πας με 250 και βαριεσαι!

stako
24/08/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Mπα?

Ενα ss μηχανακι εχει πιασει τα 250 σε 15-20''.
Το αυτοκινητο για να πιασει τα 300 κοντεψε να διασχισει τα μιση αττικη οδο

Ασε που πλεον μερικα μηχανακια οπως το ΖΖR 1400, εχουν τετοιο στησιμο που πας με 250 και βαριεσαι!

Γιώργο.........................το συγκεκριμένο Μ6 δεν νομίζω να διέσχυσε την μισή ΑΟ για να τα πιάσει...........:blush:

Δες πως πετάγεται ο δείκτης των χιλιομέτρων στην εκκίνηση και θα καταλάβεις...........:blush: :blush: :blush:

Άσε, είναι να μην το πετύχεις σου λέω...........:dizzy: :dizzy: :dizzy:

ruyjin
24/08/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Mπα?

Το αυτοκινητο για να πιασει τα 300 κοντεψε να διασχισει τα μιση αττικη οδο


το βιντεακι παρεχει τη δυνατοτητα να υπολογισεις περιπου το χρονο
τα 250 τα κανει περιπου σε 20''
τωρα αν ειναι και 2-3 '' πανω κατω δε θα το κανουμε και θεμα, (ελπιζω)

και οταν λεω οτι αλλο Μ6 και αλλο μοτο ΔΕΝ εννοω μονο τη δυνατοτητα επιταχυνσης + τελικης
ΑΛΛΑ
και τη δυνατοτητα επιβραδυνσης με τοσα χλμ

δε νομιζω να φρεναρει το ιδιο ενα μοτο με ενα Μ6!!!

H.A.Balafoutre
24/08/2006, 12:16
Τα αυτοκίνητα με πάνω από 10πλάσια αξία από τα 15.000 ευρά των SBK είναι να τα σέβεσαι.

Φιλαλήθης
28/08/2006, 11:35
:a27: :a27: :a27:


:a32:


59245

zephyr1
28/08/2006, 12:59
BMW M6 Reaching 340km/h
A night out at Attiki Odos in Greece. One of the highways we do some top speeding up with the M6 reaching 340km/h. Just to see how crazy we Greeks are! Cops are welcome to put us in jail...



Καλα ρε αυτο δεν το ειδε κανεις?:confused:


Για τον Καλαντζο που εκανε μοστρα στο powerbikes το κατορθωμα του ολοι την ΑΟ σε Χ χρονο και ελπιζε οτι θα γινει και μοδα,κανεις δεν το διαβασε?:confused:

alexk
28/08/2006, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
BMW M6 Reaching 340km/h
A night out at Attiki Odos in Greece. One of the highways we do some top speeding up with the M6 reaching 340km/h. Just to see how crazy we Greeks are! Cops are welcome to put us in jail...



Καλα ρε αυτο δεν το ειδε κανεις?:confused:


Για τον Καλαντζο που εκανε μοστρα στο powerbikes το κατορθωμα του ολοι την ΑΟ σε Χ χρονο και ελπιζε οτι θα γινει και μοδα,κανεις δεν το διαβασε?:confused:

Το είδαμε φίλε.

Όσο για τον καλαντζό, μάλλον δεν έχεις διαβάσει όλο το άρθρο. Γιατί στο τέλος λέει ότι ήταν όνειρο και βγαλμένο από το μυαλό του συντάκτη και όχι πραγματικότητα και ότι δεν πρέπει να πηγαίνεις έτσι σε δημόσιο δρόμο :winka:

Για την ιστορία όμως, χθες το βράδυ που γυρνούσα σπίτι μου και πέτυχα καμμία 20αρια βουτόβιους και στείλανε τον γρήγορο της παρεάς μπροστά να ανοίξουμε, ο τυπάκος στο Κ5 ήταν με κάπρι παντελόνι και κολλητή μπλούζα. Κράνος τίποτα... Εσύ τι θεωρείς ποιο τρελό? Να πηγαίνει ένα SS με 280 ΑΟ ή ένας τέτοιος με Κ5 με 260 στην Βουλιαγμένης???

Και επιτέλους, το πρόβλημα αυτής της χώρας δεν είναι άν ο ένας ή ο άλλος τρέχει στην Εθνική Όδο.
Παρεπιπτόντως, εσείς σε γυάλα ζείτε? Γιατί είναι πολλοί που τρέχουν στις Εθνικές. Μάλλον δεν το έχετε ακούσει ε?

MIKE_16V
28/08/2006, 13:35
Ολα τα λεφτα η Μ6:beer: :beer: :beer:


Τωρα εσεις συνεχιστε.....τα δικα σας...:smokin:

zephyr1
28/08/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Παρεπιπτόντως, εσείς σε γυάλα ζείτε? Γιατί είναι πολλοί που τρέχουν στις Εθνικές. Μάλλον δεν το έχετε ακούσει ε?

Καμια βολτα θα παιξει?:smokin: να βγω απο την γυαλα μου?

zephyr1
05/09/2006, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Το είδαμε φίλε.

Όσο για τον καλαντζό, μάλλον δεν έχεις διαβάσει όλο το άρθρο. Γιατί στο τέλος λέει ότι ήταν όνειρο και βγαλμένο από το μυαλό του συντάκτη και όχι πραγματικότητα και ότι δεν πρέπει να πηγαίνεις έτσι σε δημόσιο δρόμο :winka:

Σημερα βρηκα το dvd που ηταν με το κατορθωμα.

Καλα γυριζουν βιντεο τα ονειρα?:eyepop:


Το αλλο με τον Παπασταυρου στον Αγ.Γιαννη το ρωσσο το εχεις δει που λεει οτι γινεται σε ελεχγομενο περιβαλλον.:lol: