PDA

View Full Version : κράνος x-lite, πρόβλημα



tanouki2
17/08/2006, 07:33
μια ερωτηση εχω να κανω που πολύ με προβληματιζει.

πριν απο δυο μηνες αγορασα ενα κρανος x-lite. ωραιο γαματο ελαφρυ κτλπ. στον μηνα απανω αρχισε ομως να ξεφτιζει το χρωμα.το πηγα στο μαγαζι απο οπου το αγορασα και μου ειπαν πως το κρανος είναι μια χαρα απο ασφάλεια απλα θα μου το στείλουν ιταλία για επισκευη του χρώματος.

μπορω να εμπιστευθώ το κράνος αυτο να προστατεύει το κεφαλάκι μου, ασχετα αν αυτο ειναι γεμάτο, ή οχι??

βασικα είμαι και λιγο ασχετος με το θεμα και εχω ψιλοπανικοβληθεί.

Julius
17/08/2006, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tanouki2
μια ερωτηση εχω να κανω που πολύ με προβληματιζει.

πριν απο δυο μηνες αγορασα ενα κρανος x-lite. ωραιο γαματο ελαφρυ κτλπ. στον μηνα απανω αρχισε ομως να ξεφτιζει το χρωμα.το πηγα στο μαγαζι απο οπου το αγορασα και μου ειπαν πως το κρανος είναι μια χαρα απο ασφάλεια απλα θα μου το στείλουν ιταλία για επισκευη του χρώματος.

μπορω να εμπιστευθώ το κράνος αυτο να προστατεύει το κεφαλάκι μου, ασχετα αν αυτο ειναι γεμάτο, ή οχι??

βασικα είμαι και λιγο ασχετος με το θεμα και εχω ψιλοπανικοβληθεί.


Sou edosan alllo kranos? h' apla toys to afises kai tha pas na to pareis OOOOTAN tha sto etoimasoun???

Kanonika kai efoson paradextikan oti eitane provlima kataskeyastiko...... eprepe na sto alaksoun-antikatastisoun

IN.KA. kat'eythian gia kataggelia kai gia APETISI allaghs kranoys

tanouki2
17/08/2006, 08:06
μου ειπαν πως θα παρει δυο μηνες περιπου για την επισκευη ,μου σφραγισαν την αποδειξη που το ειχα αγορασει και εγραψαν οτι το παρελλαβαν πισω για επισκευη.αλλο δεν μου εδωσαν για το διαστημα που θα κρατησουν το δικο μου.
μηπως είμαι ευκολόπιστος??

Julius
17/08/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tanouki2
μου ειπαν πως θα παρει δυο μηνες περιπου για την επισκευη ,μου σφραγισαν την αποδειξη που το ειχα αγορασει και εγραψαν οτι το παρελλαβαν πισω για επισκευη.
γιατι νιωθω μαλακας?

paradextikan oti eitane kataskeyastiko to provlima???? h' sou eipane oti to xalases alla mhn anisixeis tha sto steiloume gia episkeyh????



Sou edosan allo se antikatastash???

Me ti kykloforeis mia kai edoses to kranos sou piso???

Tha sou dosoun pistopoihsh oti to kranos tha episkeyastei kai tha einai mesa stis prodiagrafes afalias???

file moy, efoson paradextoyn oti to provlima einai kataskeyastiko..... pigene sto INKA kai pes thn istoria, kanonika tha eprepe na sto ANTIAKTASTISOUN

se periptosh pou theoreis oti DEN eisai ypeythinos gia thn katastrofh toy........ pigene pali sto INKA

mono sthn peiptosh poy to xalases me ipetiotita dikia sou, den mporeis na kaneis kati

Electra
21/08/2006, 19:32
Δε νομίζω πως ο αντιπρόσωπος είναι σε θέση να παραδεχθεί ότι το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό (από τη στιγμή που δε το κατασκευάζει!!!). Αρχικά φαίνεται λογικό να πάει έξω στη κατασκευάστρια εταιρία για να ελεγχθεί και να επισκευασθεί!

Όσο για το αν θα έπρεπε να δώσουν άλλο, αυτό δε το γνωρίζω και καλό είναι να πας να τους το πεις! Δε θα υπάρχει πάντως πρόβλημα ασφάλειας όταν θα επιστρέψει!

Το χρώμα δε χαλάει τόσο εύκολα όμως μέσα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα εκτός και αν... το είχες συνεχώς στον ήλιο ή κάπου κλεισμένο με υπερβολική ζέστη ίσως(???)

Το χρώμα είναι απλά μια "χαλκομανία" καλυμμένη με βερνίκι... Από μια απροσεξία και χωρίς να το καταλάβουμε δημιουργούνται γρατζουνιές και αναλόγως τη χρήση που του κάνουμε διατηρείται και το χρώμα!

Υπόψιν πως οι κατασκευαστές δίνουν πάντα προστατευτική κουκούλα με κάθε κράνος (τουλάχιστον από όσο ξέρω σε Nolan και Χ-lite)...

Εύχομαι να βρεις σύντομα μια άκρη! Αν έχεις ήδη προηγούμενο κράνος φαντάζομαι αυτό θα χρησιμοποιείς μέχρι να έρθει το άλλο!!

:beer: