PDA

View Full Version : Xeretate sto dromo?



cbanthropos
28/05/2004, 21:11
Simera to proi taksidepsa me ti motosykleta apo Athina gia Volo.
H diadromi itan yperoxi omos den eixa parea kai o dromos itan makrys :rolleyes:
Sto dromo syxna xeretousa tous motosykletistes stin apenanti lorida, kai oi perissoteroi antapedosan ton xeretismo. Mono kapoioi pou pigainan sxetika grigora kai itan arketa sygkentromenoi den nomizo oti me proseksan :smilea:
Yparxei kapoios standard kodikas gia xeretismo? To signialo? To sikoma tou aristerou xeriou (ligo pano apo to grip)?
Rotao giati eixa mia syzhthsh me enan filo mou apo tin Elvetia o opoios mou eipe oti to signialo h akoma xeirotera i korna einai kakh epilogi gia xeretismo. Eidika i korna mporei na einai kai prosvlitikh.

DEMINIO
28/05/2004, 21:39
Εμένα πάντως μια φορά μου κορνάρισε ένας στο δρόμο :eek: και έγινε της πουτ@ν@ς... :look: Πολλές μπουνιές έφαγε ο παλιόπουστας... :eyepop: Ακούς εκεί, κόρνα..... :lol: :lol: :rotflmao:

:look:
Τώρα εγώ να ρωτήσω γιατί είναι κακή η κόρνα;;; Που ακριβώς προσβάλλει;;;:confused:

Και βέβαια χαιρετάμε (αλλά μόνο τους γρήγορους λέει..:lol: )... Είναι πολύ καλή κίνηση, και δείχνει αλληλεγγύη!! Τώρα, σχετικά με τον τρόπο.... ε, πιστεύω ρε φιλαράκο ότι έχει να κάνει με το πως θα του έρθει του καθενός εκείνη τη στιγμή.. χέρι, σινιάλο, όρθιος στα μαρσπιέ ή ανάποδα καθισμένος στο ρεζερβουάρ :look: , όπως λάχει, το θέμα είναι η πρόθεση της χειρονομίας... :winka:

tatoo23
28/05/2004, 23:17
stis protes voltes moy to eida ayto me toys filoys moy pio empeiroi apo mena xairetagan kathe dikyklo poy vlepan sto dromo kai toys to antapodidan (anarotiomoyn poy toys kseroyn oloys aytoys xixixixixixi) de ksero ti simainei apo poy proilthe ktl alla moy aresei poly otan eimai me ti mixani moy na me xairetane i na xairetao kai na moy antapodidoyn einai sa na anikeis kapoy se mia omada.eimai periergos pios to anakalypse an kserei kapios kati as mas enimerosei nomizo oti einai poly endiaferon kai tha ithela poly na matho pos proekypse ayto

powerphot
28/05/2004, 23:43
Μου θυμίσατε την πρώτη φορά που ταξίδεψα πριν από χρόνια, διαδρομή Αθήνα - Κύμη με ένα SUZUKI ER 50cc. Ήταν η πρώτη μου φορά στην Εθνική Αθηνών Λαμίας και είχα φοβερό Άγχος βλέποντας τις άλλες μηχανές (βλέπε GPZ 550 κλπ) να περνάνε σφαίρα από δίπλα μου. Κάποια στιγμή, και αφού πέρασα τα φανάρια του τότε "τσαφ", διασταυρώθηκα πολλές φορές με άλλες μηχανές, φυσικά πολύ μεγαλύτερες απ’ το «μοτεράκι» μου, και μου αναβόσβηναν τα φώτα.
Έκανα πως δεν τους έβλεπα γιατί σκεφτόμουν…..
-Καλά ε; ρόμπα έγινες μεγάλε στην Εθνική με το «πρι-πρι» σου και σου κάνουν σινιάλο να πάς σπίτι, τι τα θέλεις τα ταξίδια κυριακάτικα σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας;
Όταν έφτασα στον προορισμό μου και το συζήτησα με φίλους έπεσε το γέλιο της αρκούδας……….
Από τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανταλλάξω σινιάλο όταν ταξιδεύω.
Βέβαια μερικές φορές αυτό αποδεικνύεται και σωτήριο γιατί το «σινιάλο» γίνεται για προειδοποίηση μπλόκου κ.λ.π.- κ.λ.π.

periklisk
29/05/2004, 00:24
Χαιρετάμε!!!! Και μας χαιρετάνε πολλές φορές!!!

Είναι καλή φάση όπως είπαν και τα παιδιά....

Συγκεκριμένος τρόπος δεν υπάρχει νομίζω. Ανάλογα πως σου έρχεται.... Σινιάλο, κόρνα, χέρι.....

skor-billys
29/05/2004, 01:54
Ennoeite oti xeretame, alla kai mena h korna den maresei kai toso omos re paidia. suni8os to sunialo kano kai ego. to xeri kamia fora den boleuei na to sukoseis kai apo to timoni. to daxtilaki omos thn kanei thn douleia tou kala. Pantos paidia meta3u mas, mhn to akousei kanenas, polles fores kano sunialo kai meta koitao ton allon an antapokrinete klp, kai teleutaia stigmh plakonomai sta frana. mhlao se diadromes me strofes fusika. Na do pote 8a sabouro8lo kamia mera:lol:

greekshadow
29/05/2004, 14:13
Στην Αγγλία κουνάμε το κεφάλι η παίζουμε προβόλια αν είμαστε δίπλα δίπλα ανοίγουμε γκάζια ;)

hornet
31/05/2004, 08:54
Προτιμω κυριως το χερι να το προτεινω απο την αριστερη πλευρα με το δεικτη να δειχνει προς το δρομο η την παλαμη μου μαζεμενη σαν να θελω να πιασω το χερι του αντιθετως ερχομενου (χειραψια) αυτο μου αρεσει καλυτερα απο τα υπολοιπα.
Τωρα εδω θα εμπαινε και ενα αλλο ερωτημα.....του ποιοι σαν χαιρετανε ως επι το πλειστον αλλα αστο γιατι θα παει μακρυα η βαλιτσα.
Χαχαχα παντως μια φορα χαιρετισα το δουκα στα λιμανακια πανω σε στροφη χωρις να τον ξερω τοτε και το ανακαλυψαμε μετα απο μερες!!
Εχει την πλακα του παντως.

monstermind
31/05/2004, 09:16
Εγω παιδιά τους αντιθετα δειρχομένους τους αναβω τα φώτα και ακουμπάω το χέρι μου στο κράνος, σα να βγαζω το καπελο μου ενα πραγμα...

αυτούς βέβαια που πάνε στο ίδιο ρεύμα με εμενα τους κανω κωλοδακτυλα και μουτζες και κανω πως γελαώ βλέποντας το μηχανακι τους... και μετα απο λίγο σηκώνω το χέρι μου ψηλά για να με δουν απο μακριά μπροστα -αν τα καταφερουν απο την σκονη που τους έχω ταισει.... κιρίως κατι κατεμαδες φλωρους με δουκες και εξατμισεις :rotflmao:

Η αλήθεια είναι οτι είναι καταπληκτική η "τακτική" αυτή και πολυ υπεργκαβλε... πολλες φορές με χαιρετανε μηχανες αλλα έχω αλλου την προσοχη μου και το περνω χαμπάρι αφου τους περάσω, οπότε τότε πατάω ρυθμικά την κόρνα...

αυτά

long live king monstermind and the horses of the round wheel

hehe

swtos
31/05/2004, 09:23
Για να φανταστείτε το μέγεθος της αλληλεγγύης μεταξύ
των μοτοσυκλετιστών, χαιρετηθήκαμε με τον Hornet
πριν 5-6 βδομάδες στο Κάστρο και μετά από δυό βδομάδες
ήρθε στο Βόλο να ανταποδώσει τον χαιρετισμό .....

Χαιρετάτε ρε, καλό κάνει, είναι και αγχολυτικό ....



Καλημέρα Παλιοφόρουμ

cbanthropos
31/05/2004, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από swtos
Βόλο να ανταποδώσει τον χαιρετισμό .....



Molis gyrisa apo Volo prin ligo..:beer: Eixa paei ti Paraskeui, kai epestrepsa simera. Poly oraia itan. Katholou kinisi, oraios kairos.. Kainouria asfaltos (kala oxi pantou.. ) :smilea:
Sto dromo oi xeretoures vroxi !!
:wave2: :wave2:

nimbus
31/05/2004, 19:45
ΧΑΙΡΕΤΑΩ ΤΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΑΝΑΒΩΣΒΗΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΙ ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ. ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΨΙΛΟΘΛΙΒΕΙ, ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ, ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥΣ. ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ.
ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟ? ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ...:confused: ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ???:wave2:

nimbus
31/05/2004, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΧΑΙΡΕΤΑΩ ΤΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΑΝΑΒΩΣΒΗΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΙ ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ. ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΨΙΛΟΘΛΙΒΕΙ, ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ, ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥΣ. ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ.
ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟ? ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ...:confused: ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ???:wave2:


ΒΕΒΑΙΑ, ΚΑΝΑΔΑ ΚΙ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΧΑΙΡΕΤΙΟΥΝΤΕ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ:wave2: ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΔΕΣΙΜΟ. Ο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟΣ ΕΚΕΙ, ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ...

petridist
31/05/2004, 23:25
Εγώ χαιρετώ πάντα με σινιάλο και σχεδόν πάντα με χαιρετάνε!

Για μένα η κίνηση αυτή σημαίνει

''καλό δρόμο, καλά να περάσεις, και να επιστρέψεις με το χαμόγελο που ξεκίνησες''

και πραγματικά το νιώθω οταν χαιρετώ κάποιον!

πάντα όρθιοι παίδες! :beer:

Θάνος
01/06/2004, 00:17
Μόλις γύρισα από Χαλκιδική. Κοντά 1300 χιλιόμετρα. Στο δρόμο διασταυρώθηκα με πάαααρα πολλές μηχανές γιατί πήγαινα αντίθετα από το ρεύμα που πήγαινε και μετά γύριζε απο Πανελλήνια. Χαιρέτισα σχεδόν τους περισσότερους εκτός κι αν για κάποιο λόγο δεν μπορούσα. Είτε σηκώνοντας το χέρι είτε με σινιάλο ή κόρνα, ανάλογα πώς μου καθόταν καλύτερα.

Αποτέλεσμα:

οι μισοί και παραπάνω με έγραψαν στ'@ρχίδι@ τους...:mad:

Οι BMWέδες δεν χαιρετάνε σχεδόν ΠΟΤΕ!!!!! Αν κάποιος χαιρετίσει θα αποτελεί μοναχική εξαίρεση.

Σπανίως χαιρετάνε οι Varaderάδες. Πού να σε δουν κι αυτοί που η μύτη τους είναι μόνιμα στο ταβάνι.

Εκείνοι που χαιρετάνε σχεδόν πάντα είναι οι streetάδες!!! και μπράβο τους γιατί είναι οι καλύτεροι! Οι πιο καλά εξοπλισμένοι και με την καλύτερη νοοτροπία στο δρόμο.

Όλοι οι υπόλοιποι άμα τους κάτσει σου κάνουν κανένα σινιάλο αλλά μάλλον προς το όχι...

Αυτά...

lagel
01/06/2004, 08:02
Μπραβο ρε Θανο!!!!Οι BMWαδες δε χαιρετανε,οι VARADERιστες οι μισοι.Αλλα οι στρηταδες σχεδον παντα και παντα οι τουριστες του εξωτερικου.Περασες καλα Χαλκιδικη?

NLS
01/06/2004, 08:26
τρίχες - εγώ άλλα έχω παρατηρήσει (πχ. σχεδόν κανένα TA δεν χαιρετά - περισσότερο πιστεύω επειδή ο αναβάτης του δεν ξέρει και πολλά και θέλει να ασχοληθεί με το να οδηγεί συγκεντρωμένα) - ενώ οι πιο οργανωμένοι σε περίπτωση ανάγκης είναι οι BMWάκηδες (εξαίρεση εγώ που ελπίζω να μη το μετανιώσω)... αποκορύφωμα ο τύπος που σε ένα ατύχημα (άλλης) μηχανής είχε μέχρι και ισοθερμική να σκεπάσει τον τραυματία

τέσπα δεν θα το συζητήσω, ο καθένας κρίνει από τις εμπειρίες του

όσο αφορά τη χαιρετούρα, ΠΑΝΤΑ χαιρετάω ότι φαίνεται ότι πάει ταξίδι και όχι βολτούλα (δηλ. αν δω τον τύπο που περνά χαλαρά αφόρτωτος μέσα σε ένα χωριό, δεν τον χαιρετάω εκτός αν χαιρετήσει, γιατί πιθανά εκεί μένει)

το 80% από όποιες μάρκες και μοντέλα, ανταποδίδουν - το 10% από το 20% που δεν ανταποδίδει, το κάνει επειδή δεν πρόσεξε, δεν μπόρεσε κλπ.

πάντως έχω αναρωτηθεί πόσοι θα χαιρετούσαν αν δεν χαιρέταγα πρώτος - αλλά μια και μ'αρέσει να το κάνω, ίσως δεν μάθω ποτέ

στο τελευταίο ταξίδι αυτό το ΣΚ (Ελαφόνησο), χαιρετούσαν με το παραπάνω ποσοστό (ίσως και καλύτερα) - εντύπωση μου έκανε μια παρέα "χαρλεάδων" (γενικώς custom μάλλον) που πέρναγαν στο "αραχτό" (δεν μπορούν και αλλιώς) ενώ είμασταν σταματημένοι και τρώγαμε (!), χαιρέτησαν ΟΛΟΙ ένας ένας - καλό δρόμο να είχαν οι τυπάδες (και μακριά από τις έδρες τους φαινόντουσαν - σιδερένιοι κώλοι no doubt)

η χαιρετούρα που κάνω είναι ή το γνωστό thumbs up ή τα φώτα μια (άντε δυο) αν τον δω πιο μακριά - αλλά μου δώσατε ωραίες ιδέες

κόρνα μόνο αν είμαστε στην ίδια πλευρά και προσπερνάω (και κοφτή όχι σαν να λέω "πέρνα στην άκρη" βέβαια) - η κόρνα δεν έχει και πολύ νόημα αν είμαστε αντίθετα γιατί ο άλλος πιθανά δεν ακούει

πάντως τα πράγματα είναι λιγότερο απρόσωπα με τις μηχανές αυτό είναι αδιαμφισβήτητο

jimbar
01/06/2004, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
...

Την καλημέρα μου σε όλες & όλους.

Και εγώ χαιρετώ [και έχω TRansAlp] ή, κάνω και νοήματα με το φως και όταν είναι αρκετά κοντά του κάνω νόημα με το χέρι να μειώσει ταχύτητα διότι υπάρχει μπλόκο πιο κάτω.

Αν και υπάρχει σχετικό άρθρο στον Κ.Ο.Κ. γι'αυτό μιας και θεωρείτε αδίκημα, όπως μου είπε περιπολικό που με σταμάτησαν στην Εθνική προς Ρίο, διότι είχα κάνει νόημα σε διερχόμενο μοτοσικλετιστή να μειώσει διότι πιο κάτω υπήρχε μπλόκο.

Πάντως σε γενικές γραμμές χαιρετώ & σταματώ αν δω κάποιον μοτοσικλετιστή στο δρόμο αραγμένο και πάντα ρωτώ αν χρειάζεται κάτι ή αν έμεινε από κάτι. Γι'αυτό και πάντα κουβαλώ το «κόκκινο» τσαντάκι και όχι όπως λέει μια Λόλα που [τι κάνει Nimbusάκι;;;;] με αποκαλεί...Βιολέτα.

ruyjin
01/06/2004, 09:00
χαιρετώ και το χαίρομαι.
Μια φορα κατεβαίνοντας από Αθήνα (με νησίδα στη μέση του δρόμου να σημειώσω) με χαιρέτησε ενα παληκάρι με ενα custom σηκώνοντας το χέρι και ανταπέδωσα φυσικά.
Ηταν ο καλύτερος ίσως χαιρετισμός που μου εχουν απο την αποψη οτι θα σκεφτοταν καποις, οτι επειδη ειναι η νησιδα δε θα χαιρετησω γιατι δε θα με δει κτλ κτλ.
παντως χαιρετω οταν δω καποιον ειτε με σηνιαλο (συνηθως) και ειτε σηκωνοντας το αριστερο χερι.
Κορναρω οταν με προσπερνανε ή προσπερναω και οταν βλεπω παρκαρισμενα μηχανακια στην ακρη της εθνικης.
Δε χιρεταω οταν αυτος που οδηγει μενει στην περοχη που περναω οπως ειπε ο NLS αλλα δεν ειναι και απολυτο αυτο

Χαιρετατε δε κανιε κακο παιδες..........:wave2:

NLS
01/06/2004, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
Και εγώ χαιρετώ [και έχω TRansAlp]

:D

kapeos
01/06/2004, 13:18
" αυτό ο τύπος από Αθήνα μέχρι Χαλκιδική, έχει δεί ένα σωρό γνωστούς ":lol: :lol: :lol:


Το σπάσιμο είναι να χαιρετά (με τα φώτα) και να μην βλέπεις ανταπόκριση. Κάποτε το μετάνιωνα που χαιρέτουσα. Τώρα όμως οχι. Και στο φινάλε στα αρχ@@@α μου αν χαιρετούν ή οχι.

Αλλά γαμώτο εχθες που έμεινα, με βλέπαν που έιχα γδήσει την μοτο, και κανένα @@@παιδι να μην σταματήσει.

Με άλλα λόγια τώρα πλέον αν μείνεις, είσαι εσύμ, ο δρόμος και η .... οδική βοήθεια.:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

NLS
01/06/2004, 13:23
μισό λεπτό μισό λεπτό :)

χόντα δεν έχεις;

μα ΔΕΝ χαλάνε αυτά ... χαλάνε; :P

επειδή δεν χαλάνε όσοι σε βλέπαν σταματημένο με γδυτή τη μηχανή θα νόμιζαν ότι έχεις περίεργες προθέσεις, όχι ότι κάτι έχει (γιατί ως χόντα δεν παθαίνει)

:beer:

kapeos
01/06/2004, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
μισό λεπτό μισό λεπτό :)

χόντα δεν έχεις;

μα ΔΕΝ χαλάνε αυτά ... χαλάνε; :P

επειδή δεν χαλάνε όσοι σε βλέπαν σταματημένο με γδυτή τη μηχανή θα νόμιζαν ότι έχεις περίεργες προθέσεις, όχι ότι κάτι έχει (γιατί ως χόντα δεν παθαίνει)

:beer:


Κοίτα φίλε μου, δουλέυω σε μια στατιστική υπηρεσία και τους έπεισα να κάνω μια έρευνα για το αν υπάρχει βοήθεια στο δρόμο από αλλες μοτο σε περίπτωση βλάβης. Λυπάμαι αλλά είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος αυτου του forum. Α, και θα ήθελα να σου πω ότι χθές ήμουν εκεί (που υποθετικά είχα ΄"ξεμείνει" με BMW F650 να μην αναφέρω τα χρώματα της γιατί θα κλάψεις. Την συνέχεια την ξέρεις.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


παλιο BMWakia :lol: :lol: :lol:


και χωρις παρεξήγηση.:yuck:

afrotwin
01/06/2004, 15:59
anarotiomaste kati pragmata ores ores:lol: :lol:
kalivonete o psilos?
petai o gaidaros?
spiniari i katsika sto giaourti?
ti ine o an8ropos ti ine to zoumi tou?
diavazete sto mpanio?
meta to sex trote kastana?
sas aresi to kontra ksirisma?
exoun aftia ta psaria?
iparxoun psaria me trixes?
giati o ouranos ine mple?
to mple ti ine?
posa apidia vani o sakos?

to kenourio montelo an8ropou ine xertisious
i? antixeretisious homo?

na to analiso to 8ema os ilektrologos dikigoros?
i os trapezikos patomatzis?

episis protou sinexiso mia simantiki erotisi otan pinate ti kanete?

telika den ine tixeo pou i zoi me afise proora karafla
:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Θάνος
01/06/2004, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
Μπραβο ρε Θανο!!!!Οι BMWαδες δε χαιρετανε,οι VARADERιστες οι μισοι.Αλλα οι στρηταδες σχεδον παντα και παντα οι τουριστες του εξωτερικου.Περασες καλα Χαλκιδικη?

Την πρώτη μέρα την έχασα γιατί ξεκίνησα με 3 ώρες ύπνου και όλη την κούραση της εβδομάδας και αφού έφτασα Χανιώτη και πλακώθηκα στο φαγητό, έπεσα νεκρός και σηκώθηκα την επόμενη μέρα!

Οι φίλοι μου πήγαν Καλλιθέα για ξενύχτι και το πρωί που ξύπνησα δεν είδα το αυτοκίνητο από κάτω... Μετά από κανά δίωρο και αφού ακόμα δεν είχαν γυρίσει τους πήρα τηλέφωνο και ήταν απενεργοποιημένο. Όπως καταλαβαίνεις με έπιασε μία ανησυχία και μέχρι να τους βρω, να δω ότι όλα καλά και να συντονιστούμε, πήγε μεσημέρι.

Ουσιαστικά μισή μέρα ήταν όλη η ιστορία γιατί την επόμενη μέρα φάγαμε πρωινό και ξεκινήσαμε για πίσω. Γι'αυτό και δεν σε πήρα τηλέφωνο... οι ώρες ήταν πολύ στριμωγμένες, μετρημένες στα δάχτυλα... είμαι λίγο φάουλ ( όχι πολύ όμως... λίγο :D ) και επιφυλάασομαι...

Τελικά έκανα 1300 χιλιόμετρα για να πάω να χορτάσω ύπνο στη Χαλκιδική!!! :ZZZ: Ε άντε και να δω λίγο και το φίλο απ'την Ορεστειάδα...

Συμπεράσματα;

1. Δεύτερη φορά στη Χαλκιδική. Άφυτος την πρώτη, Χανιώτη τη δεύτερη και ήταν πολύ ωραία και στα δύο. Η θάλασσα πολύ ωραία αρκεί να την πετύχεις λάδι!

2. Η Θεσσαλονίκη πρέπει να έχει τη χειρότερη σήμανση στον πλανήτη. Αν μπεις... δεν μπορείς να βγεις!

3. Η cordura είναι χάλια. Δέρμα και πάλι δέρμα, ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Ας όψεται η ΕΜΥ και οι φανταστικές προβλέψεις της...

4. Το μυστήριο παραμένει... γιατί τα μυγάκια όταν τα καθαρίζεις μυρίζουν ψαρίλα;

5. Οι φορτηγατζήδες είναι άθλιοι και νούμερο 1 κίνδυνος την εθνική.

6. Είμαι εκτός θέματος.

sniper
01/06/2004, 16:22
προσπαθώ να χαιρετήσω αλλά στο ένα χέρι τσιγάρο, στο άλλο χέρι ο καφές, και πηγαίνοντας με 200+ δυσκολα μπορώ να χαιρετίσω...
:rotflmao: :rotflmao: :lol:


Που είσαι SuperFazer???? Έδωσες υπόσχεση χθες......


Σοβαρά, τώρα... Χαιρετώ με το χέρι, όχι με τα φώτα και με χαιρετούν οι περισσότεροι.

Αλλά να δώ BMW να χαιρετά και τίποτα άλλο..... :evil:


:smokin:

cbanthropos
02/06/2004, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_

4. Το μυστήριο παραμένει... γιατί τα μυγάκια όταν τα καθαρίζεις μυρίζουν ψαρίλα;


Auto mporo na to apantiso.
'Den mirizoun akrivos psarila, myrizoun barouti epidei exoun 'skasei' me 1000 pano se mia aorati zelatina :rotflmao: :rotflmao: '