PDA

View Full Version : Καλύτερο συνεργείο Honda



efot
17/08/2006, 22:18
Ντάξει τι πάει να πει καλύτερο, αλλά θα ήταν ενδιαφέρον μιας και είμαστε πολλοί να πούμε τη γνώμη μας για εξουσιοδοτημένο HONDA. To καλύτερο πρέπει να λέγεται!
Εγώ δεν το έχω πάει ακόμα για σερβις και έτσι θα επωφεληθώ ,
χε χε :)

hades_team
29/08/2006, 10:50
Εγω το Honda μου το παω στην agio motors θεσσαλονικη ειναι πισω απο την περιφεριακη.
εχω μεινει πολλη ευχαριστημενος και μου εκανε εντυπωση οτι μετα το service μου πλυνανε την μοτοσυκλετα σε πλυντηριο που υπαρχει μεσα στο service.και οτι την ωρα που εφευγα μου ειπαν να περναω να μου γρασαρουν την αλυσιδα και να κανουν ελεγχο στην μηχανη χωρις χρεωση φυσικα γιατι αυτα ειναι απο οτι μου ειπαν ειναι στης υποχρεωσης καθε εξουσιοδοτημενου συνεργειου.
Τωρα οσο αφορα για τιμες θα της κρινω λογικες εξαλλου εξουσιοδοτημενο σερβις ειναι.
α και κατι τελευταιο αυτο που μου εκανε ιδαιτερη εντυπωση ειναι οτι ηρθε ενας με kymco για να κανει δευτερο σερβις .και τους ρωτησε αν μπορει να το κανει εκει.. ο υπευθυνος συνεργειου τον ειπε οτι δεν ειναι εξουσιοδοτημενο σερβις kymco και οτι αμα το κανουν σερβις εκει θα χασει την εγγυηση και των προετρεψε να παει σε εξουσιοδοτημενο σερβις kymco .
Ειναι μεγαλη υποθεση τελικα οτι πας σε ενα συνεργειο και δεν σε βλεπουν μονο σαν χρημα.....

yianvoul
29/08/2006, 11:54
Μαλλον δε ξεραν να κανουν σερβισ σε ΚΥΜCΟ. μπορει επισησ να ειχαν πολυ δουλεια. μπορει.... μπορει...


ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ. βλεπε νομος της Ευρωπ. Ενωσης περι ανταγωνισμου..

kostisthegreek
29/08/2006, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul
Μαλλον δε ξεραν να κανουν σερβισ σε ΚΥΜCΟ. μπορει επισησ να ειχαν πολυ δουλεια. μπορει.... μπορει...


ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΟΥ ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ. βλεπε νομος της Ευρωπ. Ενωσης περι ανταγωνισμου..

Αν δεν είναι εξουσιοδοτημένο το συνεργείο δεν σου σφραγίζει την εγγύηση. Κι αν πρέπει να σφραγιστεί στα τάδε χιλιόμετρα τι κάνεις?

Δεν χάνεις την εγγύησή σου αν κάνεις κάπου αλλού πχ μια επιπλέον αλλαγή λαδιών. Οχι εργασίες σε στάνταρ χιλιόμετρα που προβλέπει η εγγύηση από εξουσιοδοτημένο και σφράγισμα της εγγύησης.

yianvoul
30/08/2006, 00:15
1ον προσκομιζεις αποδειξη αγορας ανταλλακτικων που προβλεπονται.(τα οποια πρεπει να ειναι εφαμιλλα της εταιριας σουαλλα οχι υποχρεωτικα τα ιδια) και
2ον αποδειξη συνεργειου οτι εγιναν οι συγκεκριμενες εργασιες οπου θα γραφονται εκτος των αλλων και τα χιλιομ της μηχανης.

επομενως αν αρνηθει η εταιρεια σου να αντικαταστησει το προβληματικο εντος οριου εγγυησης ανταλλακτικο την πας δικαστικα και διεκδικεις εκτος των αλλων ψυχ. οδυνη , προσβολη προσωπικοτητας ,δικαστικα εξοδα ,τοκους κλπ... θα μου πεις ομως ποιος θα κατσει να ασχοληθει και να ταλαιπωρηθει.
περισσοτερες πληροφοριες στο ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ...

ΥΓ. ΔΕς ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΞΗς που εχει να κανει με την παραπανω περιπτωση . αν μενεις στην κερκυρα και αγορασεις μηχανη BMW δεν υπαρχει εξουσιοδοτημενος για σερβις . πρεπει να πας αθηνα η θεσσαλονικη. το ιδιο αν εχεις και αμαξι HUYNDAI, πρεπει να πας ηγουμενιτσα η γιαννενα. ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ αναγκαζεσαινα πας σε μη εξουσιοδοτ. και να γινουν οι εργασιες που προβλεπονται. αν παθει κατι το οχημα σου οι εταιριες δεν αρνουνται να σου παρεχουν εγγυηση...συνεβη προσφατα στο HYUNDAI του πατερα μου με ρουλεμαν μπροστα τροχου. πηγε στην ηγουμενιτσα και του τα αλλαξαν χωρις να φερουν αντιρηση

kostisthegreek
30/08/2006, 20:14
Ου μπλέξεις!
Γι αυτό αν μπορεις να τ΄αποφύγεις απόφυγέ τα.

hades_team
31/08/2006, 08:34
Και εγω θελω να πω το εξης αν κανω σερβισ στο αμαξι σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο και μετα απο ενα μηνα το αυτοκινητο βαρεσει μοτερ ενω ειναι μεσα στην εγγυση αμα θα παω στην αντιπροσωπεια θα το επισκευασουν .....δεν νομιζωω
στην honda που ρωτησα με ειπαν οτι καθε σερβισ που γινεται σφραγισουν χαρτια και τα στελνουν αθηνα για να ισχυει η εγγυηση και απο εκει στην honda euro για να ισχυει η εγγυηση και στο εξωτερικο./

yianvoul
31/08/2006, 12:01
μη πιστευεις οτι σου λενε....