PDA

View Full Version : Tαπηροκρανιαση!



Alki_Viades
18/08/2006, 14:38
Καλησπερα σε ολους και καλη συνεχεια καλοκαιριου, μπορει οι διακοπες να τελειωνουν για τους περισσοτερους αλλα ακομα και στο αθηνα μπορεις να καταλαβεις καλοκαιρι, με λιγη προσπαθεια....

Στο πνευμα αυτο, πριν λιγες μερες κανονισαμε 3 ατομα να παμε βραδακι για ποτο στη καντινα στα λιμανακια, τη ξυλινη που ειναι χαμηλα, στο υψος της θαλασσας. Κατεβαινουμε που λετε, κοζαρουμε οι 2 εναν ελευθερο παγκο μπροστα στη θαλασσα και παει ο 3ος στο μπαρ για ποτο. Με το που καθομαστε στον παγκο ερχεται η σερβιτορα, μας κοιταει με ενα ψευτοκακομοιρικοηλιθιο υφος και μας λεει πως πρεπει να σηκωθουμε.

Μια σκεψη πηγε να περασει απο το μυαλο μου αλλα δεν την αφησα καν, το θεωρησα αδυνατο.

Γιατι λεω; Ειναι πιασμενη μου λεει. Σεκος εγω.

Δηλαδη ρεζερβε? Ναι, μου λεει! Πατε καλα της λεω?

Εννοειται την καναμε αμεσως αλλα η μαμακια ειναι πως ο 3ος προλαβε να παρει ποτο το οποιο και πληρωσε 7 ευρω :hypnotize :hypnotize :hypnotize

Δε ξερω αν ειμαι υπερβολικος αλλα τα παιρνω κρανιο οταν μου ζητανε 7 ευρω και τρωω στη μαπα ρεζερβε ΠΑΓΚΟΥΣ σε ΚΑΝΤΙΝΕΣ στη μεση του πουθενα. :a52: :a023:

Τωρα θα μου πεις ποια μεση του πουθενα, η γαμωπολη εχει απλωθει παντου, πρεπει να απομακρυνθεις καμια 200αρια χιλιομετρα για να αποφυγεις τετοια μαλακισμενα φαινομενα....

:mad: :yuck: :a31:

gcrook
18/08/2006, 14:53
Εχεις δικιο φιλε μου.
Εγω αρχιζω σιγα-σιγα να σκεφτομαι να μεινω εδω στην Φθιωτιδα μονιμα μετα το φανταριλικι.

Ο βασικος μισθος εδω αν εχεις σπιτι βεβαιως, ειναι μια χαρα γιατι κανεις τα παντα και σου μενουν και λεφτα στην τσεπα να γουσταρεις.

Οι ρυθμοι ειναι ανθρωπινοι.
Τα φαι ειναι παμφθηνο πολυ και καθαρο το ιδιο και η βενζινη, τα ποτα επισης οι καφεδες επισης και με το Internet κτλ κανεις και τα πιο "ειδικα" ψωνια σου απ'εξω, αντι να τρεχεις στην πολη.

επισης δεν σε πιανει η καταναλωτικη μανια που σε πιανει στην Αθηνα, γιατι πολυ απλαδεν νιωθεις οτι κατι σου λειπει.

Εγω με 300 ευρω αυτες τις 5 μερες εκανα πραγματα που στην Αθηνα θα ηθελα κανα χιλιαρικο.
Ακομα και το ιντερνετ ειναι γρηγορο πια, και δεν υπαρχει προβλημα επικοινωνιας.

Τον χειμωνα τα πραγματα ειναι λιγο ζορικα, αλλα θα σου μεινουν λεφτα για το καλοκαιρι και κανα χιλιαρικο στην τραπεζα να γουσταρεις.

Ακομα και ο κοσμος ειναι αλλιως...

Ετσι και κατσει η φαση που κυνηγαω μιλαμε η Αθηνα εχει παρει το μπουλο....
θα παρω και ενα εντουρακι να ανεβαινω Λουτρα Σμοκοβου παρεα με τους εντουροπαππουδες:rotflmao: :wave2:

CyBeRseXX
18/08/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Δε ξερω αν ειμαι υπερβολικος αλλα τα παιρνω κρανιο οταν μου ζητανε 7 ευρω και τρωω στη μαπα ρεζερβε ΠΑΓΚΟΥΣ σε ΚΑΝΤΙΝΕΣ στη μεση του πουθενα.

οι μαγαζατορες εχουν ξεφυγει αλλα σε αυτο φταιμε κ εμεις που τους "ανεχομαστε" !

απλα, μαυρισε τον σε ολους τους γνωστους κ φιλους σου :cool:

Alki_Viades
18/08/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
οι μαγαζατορες εχουν ξεφυγει αλλα σε αυτο φταιμε κ εμεις που τους "ανεχομαστε" !

απλα, μαυρισε τον σε ολους τους γνωστους κ φιλους σου :cool:

Aυτο ακριβως κανω, 10 ποτα να χασει ο κ%#$%ς απο το ποστ αυτο, χαμενος θα βγει που ειχε ρεζερβε εκεινον τον παγκο εκεινη τη βραδια.

Τωρα θα μου πεις αυτος μαλλον ουτε που θα το καταλαβει αλλα ετσι γινονται αυτα, ενα βημα τη φορα.....

:ninja:

anf125
18/08/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
οι μαγαζατορες εχουν ξεφυγει αλλα σε αυτο φταιμε κ εμεις που τους "ανεχομαστε" !

απλα, μαυρισε τον σε ολους τους γνωστους κ φιλους σου :cool:

Άκουσα πρόσφατα ότι στη Θεσ/νίκη επιδικάστηκε αποζημίωση € 1.000 σε κάποιον που έκανε καταγγελία σε νυχτερινό μαγαζί επειδή έφαγε πόρτα (επιλεκτική εξηπηρέτηση πελατών και προσβολή της προσωπικότητάς του).

Δυστυχώς στο ελληνικό νομικό σύστημα δεν ισχύει το δικαστικό προηγούμενο όπως στο αγγλοσαξονικό σύστημα, αλλά είναι μια αρχή... Ειδικά αν δυναμώσουν και δραστηριοποιηθούν ομργανώσεις, σωματεία κλπ όπως σε άλλες χώρες.

skorpi
18/08/2006, 15:30
Αυτό ακριβώς δεν έχουμε εμείς οι Έλληνες. Καταναλωτική συνείδηση.

Μαυρίστε τον όλοι τον καραγκιόζη . . .

να το κλείσει να το πάρει κανένας σοβαρός που να σέβεται τους πελάτες του.

Άντε γεια μας ! ! ! :beer:

Tropeas
18/08/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εχεις δικιο φιλε μου.
Εγω αρχιζω σιγα-σιγα να σκεφτομαι να μεινω εδω στην Φθιωτιδα μονιμα μετα το φανταριλικι.

Ο βασικος μισθος εδω αν εχεις σπιτι βεβαιως, ειναι μια χαρα γιατι κανεις τα παντα και σου μενουν και λεφτα στην τσεπα να γουσταρεις.

Οι ρυθμοι ειναι ανθρωπινοι.
Τα φαι ειναι παμφθηνο πολυ και καθαρο το ιδιο και η βενζινη, τα ποτα επισης οι καφεδες επισης και με το Internet κτλ κανεις και τα πιο "ειδικα" ψωνια σου απ'εξω, αντι να τρεχεις στην πολη.

επισης δεν σε πιανει η καταναλωτικη μανια που σε πιανει στην Αθηνα, γιατι πολυ απλαδεν νιωθεις οτι κατι σου λειπει.

Εγω με 300 ευρω αυτες τις 5 μερες εκανα πραγματα που στην Αθηνα θα ηθελα κανα χιλιαρικο.
Ακομα και το ιντερνετ ειναι γρηγορο πια, και δεν υπαρχει προβλημα επικοινωνιας.

Τον χειμωνα τα πραγματα ειναι λιγο ζορικα, αλλα θα σου μεινουν λεφτα για το καλοκαιρι και κανα χιλιαρικο στην τραπεζα να γουσταρεις.

Ακομα και ο κοσμος ειναι αλλιως...

Ετσι και κατσει η φαση που κυνηγαω μιλαμε η Αθηνα εχει παρει το μπουλο....
θα παρω και ενα εντουρακι να ανεβαινω Λουτρα Σμοκοβου παρεα με τους εντουροπαππουδες:rotflmao: :wave2:
Έχεις πιάσει το νοημα ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
και εγώ αυτό προσπαθώ εδω και 4 χρόνια να κατέβω Χανιά , αλλά έλα που δεν υπάρχουν δουλειές...:a3: :a23: :a23: :a23: :a19:

gdevelek
18/08/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Δυστυχώς στο ελληνικό νομικό σύστημα δεν ισχύει το δικαστικό προηγούμενο

δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι' αυτό

ή μάλλον είμαι 99% σίγουρος για το αντίθετο

στο ελάντα υπάρχει η Νομοθεσία, που είναι οι Νόμοι, και η Νομολογία, που είναι ακριβώς τα δικαστικά προηγούμενα που λές

620
18/08/2006, 17:57
Sorry file mou alla esy ftais ta limanakia einai gia na pernas mono me tis pantes oxi gia poto :a13::rotflmao:

KaTaNaS
18/08/2006, 18:12
ναι ε; 7 για ενα ποτάκι στη παραγκίτσα;

θενκς για την ενημέρωση, γιατί μου το'χαν σφυρίξει και μένα για ψαγμένο μέρος, και το'χα να πάω!


μια αντικειμενική ανάδραση αγοράς δε μου το επιτρέπει πλέον να το επισκεφθώ.


και το χειρότερο απο όλα είναι το υφάκι, του εκάστοτε σερβιτόρου!

Tropeas
18/08/2006, 19:25
Η διαδρομή είναι όμορφη εκεί μέσα και στο Κόκκινο Λιμανάκι...:rolleyes:

lyk0s
18/08/2006, 20:29
Φιλοι μου πηγαν για μπανιο στη Χαλκιδικη-60 χλμ απο Θεσσαλονικη-και πηγαν να καθισουν σε ξαπλωστρες ενος και καλα μουρατου club που τη μερα ειναι beach bar.

Ενω ηταν σχεδον ολες αδειες τους ειπαν οτι ειναι ρεζερβε και μπορουσαν να κατσουν σε κατι καρεκλακια που ειχαν πισω...

Την εκαναν οπως ηταν και πηγαν σε μια καντινα που ειχε ...ξαπλωστρες πιο περα οπου ηπιαν καφεδες,μιλκ σεικ,μπυρες με 10 ευρω-υπαρχουν και καλες καντινες!

Περα απο το οτι δεν ξαναπηγαν εκει τους εθαψαν σε ολους τους γνωστους και φιλους.Και εγω οπως και ο katanas ηταν να παω αλλα μετα απο αυτη την αντιμετωπιση που ειχαν τα παιδια δεν πατησα...

kostisthegreek
18/08/2006, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Άκουσα πρόσφατα ότι στη Θεσ/νίκη επιδικάστηκε αποζημίωση € 1.000 σε κάποιον που έκανε καταγγελία σε νυχτερινό μαγαζί επειδή έφαγε πόρτα (επιλεκτική εξηπηρέτηση πελατών και προσβολή της προσωπικότητάς του).




Ωραίο αυτό! Δεν ήξερα ότι γίνονται και τέτοια!

anf125
18/08/2006, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι' αυτό

ή μάλλον είμαι 99% σίγουρος για το αντίθετο

στο ελάντα υπάρχει η Νομοθεσία, που είναι οι Νόμοι, και η Νομολογία, που είναι ακριβώς τα δικαστικά προηγούμενα που λές

Δεν είμαι νομικός, μπορεί να κάνω και λάθος. Εντύπωσή μου είναι ότι ο νόμος υπερέχει απο άλλα δεδικασμένα. Δηλαδή δεν μπορείς να κερδίσεις δίκη απλά επικαλούμενος ευνοϊκή απόφαση σε παρόμοια υπόθεση. Ίσως όμως βοηθάει.

gdevelek
19/08/2006, 00:08
μα αν ο νόμος "λέει άλλα", τότε πώς βγήκε η αντίθετη απόφαση ώστε να έχεις να διαλέξεις;

ο ρόλος του δικαστηρίου είναι όχι μόνο να εφαρμόσει το νόμο αλλά και να τον ερμηνεύσει

γι' αυτό στη νιοστή δίκη παίζει ρόλο όχι μόνο ο νόμος τάδε αλλα και οι ερμηνείες που του έχουν δοθεί στο παρελθόν σε όσες δίκες απο τις Ν-1 ταιριάζουν στην νιοστή

sniper
19/08/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μα αν ο νόμος "λέει άλλα", τότε πώς βγήκε η αντίθετη απόφαση ώστε να έχεις να διαλέξεις;

ο ρόλος του δικαστηρίου είναι όχι μόνο να εφαρμόσει το νόμο αλλά και να τον ερμηνεύσει

γι' αυτό στη νιοστή δίκη παίζει ρόλο όχι μόνο ο νόμος τάδε αλλα και οι ερμηνείες που του έχουν δοθεί στο παρελθόν σε όσες δίκες απο τις Ν-1 ταιριάζουν στην νιοστή

Mόνο αποφάσεις του Αρείου Πάγου αλλά και πάλι στο ελληνικό νομικό σύστημα ("αντιγραφή" του Γερμανικού) δεν ισχύει το δεδικασμένο του αγγγλωσαξωνικού...

Ρε Γιώργο όλο κόντρα πάμε :D

AFTER
19/08/2006, 00:52
7? για ποτο στην καντινα?
Βγαλτε τον φουστη απ'την παραγκα!!!!!


Για να τα ζητανε καποιοι :a31: τα δινουν

Μην κολλατε ρε.
Εγω εχω να πατησω σε χοροπηδαδικο της παραλιακης εδω και 10 χρονια.
Τι σημαινει αυτο οτι τελειωσε η διασκεδαση για μενα?

Αφηστε τους να ζουνε την μιζερη ζωη τους μεσα στην ψευτογκλαμουρια τους.

Nikoskazer2000
19/08/2006, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
7? για ποτο στην καντινα?
Βγαλτε τον φουστη απ'την παραγκα!!!!!


Για να τα ζητανε καποιοι :a31: τα δινουν

Μην κολλατε ρε.
Εγω εχω να πατησω σε χοροπηδαδικο της παραλιακης εδω και 10 χρονια.
Τι σημαινει αυτο οτι τελειωσε η διασκεδαση για μενα?

Αφηστε τους να ζουνε την μιζερη ζωη τους μεσα στην ψευτογκλαμουρια τους.

+1000 :beer:

tati
19/08/2006, 08:27
ψαθούλα...ξεδιπλωμα...στρώσιμο....στη παραλία...ανθρακούχο νερό απο το περίπτερο (για μας που δε πίνουμε:lol: ) να βλέπεις και το μηχανάτσι σου με φόντο τη θάλασσα και είμαστε αρχοντες-ισες.....


να μου λείπουν τα δηθεν....και οι πασαρέλες της καφετέριας και των κλαμπς...:a14:


βεβαια αυτο δεν εχει να κανει αυτούσια με την αισχροκερδια που συζηταμε αλλά έχει και να κανει..;)

θα μου πειτε όλα χρειάζονται, και το ποτο να παμε να πιούμε και στο μπαράκι με μουσικούλα που μας αρέσει να παμε να ακούσουμε (που εμένα προσωπικά δε μου λείπουν καθόλου αλλά αυτο είναι δικό μου θέμα ) και στα βραχια να αράξουμε....

τελικά όμως

ο καθένας αποφασίζει καλύτερα για τον εαυτό του πως και που θα διασκεδάσει:):wave2:

taxydromos
19/08/2006, 09:15
σ'ολα συμφωνω..
θαθελα και θαταν χρησιμο πιστευω να υπηρχε μια κατηγορια στο forum που να αναφεροταν σε εντυπωσεις των μελων του moto.gr απο διαφορες επιχειρησεις "κοινης ωφελειας". δηλαδη το καλο - κακο service και τις φθηνες - ακριβες τιμες που απολαμβανει απο αυτες..... να τα βρισκει ολα αυτα καποιος συγκεντρωμενα και να κανει την επιλογη του. αυτο θα συμορφωσει και πολλους επιχειρηματιες υπο την πιεση 15.000 μελων του moto.gr
:smokin: :smokin: :smokin:

EVI
19/08/2006, 09:26
εεελα ρεε η καντινα??????σωωπαααα


καλα εκει το πρωι -πλεον- ειναι τιγκα στα αλλοδαπα κυριως αρσενικα (απο τους λογους που δεν ξανακανα βουτια εκει )


και εχει γινει high class?βρε βρε.......

ΙΠΠΕΑΣ
19/08/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
7? για ποτο στην καντινα?
Βγαλτε τον φουστη απ'την παραγκα!!!!!


Για να τα ζητανε καποιοι :a31: τα δινουν

Μην κολλατε ρε.
Εγω εχω να πατησω σε χοροπηδαδικο της παραλιακης εδω και 10 χρονια.
Τι σημαινει αυτο οτι τελειωσε η διασκεδαση για μενα?

Αφηστε τους να ζουνε την μιζερη ζωη τους μεσα στην ψευτογκλαμουρια τους.

+1

el_hymador
19/08/2006, 11:12
πολυ απλα δεν πας....η εννοια της πορτας ειναι να μην βαζει μεσα κοσμο ο οποιος ειναι ζαρι απο το αλκοολ και μπορει να δημιουργησει προβληματα...για τους μεσα που μπορει να δημιουργησουν προβληματα βαζουν τους εκαστοτε φουσκωτους....οκ δεκτον με την εννοια οτι ολα αυτα γινονται για να προφυλαχθει ο κοσμος που διασκεδαζει.

Απο την αλλη ποσοι απο εσας θα γουσταρατε να πατε σε ενα μαγαζι και η αναλογια αρσενικων/θηλυκων να ηταν 90% υπερ του πρωτου ειδους?

η EVI z750 δεν παει λεει πλεον στην καντινα γιατι ειναι τιγκα στα αλλοδαπα αρσενικα....προφανως χαλιεται με αυτο και καλα κανει.
Για να ειμαι ειλικρινης αν εσκαγα σε ενα glamorous και καλα μαγαζι με σαγιοναρα και βερμουδα , δεν θα ειχα την απαιτηση να με βαλουν μεσα......

Λεωνίδας
19/08/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Απο την αλλη ποσοι απο εσας θα γουσταρατε να πατε σε ενα μαγαζι και η αναλογια αρσενικων/θηλυκων να ηταν 90% υπερ του πρωτου ειδους? Αν πας για να πάρεις μάτι μπορώ να σου προτείνω ωραία μαγαζιά... γράφεις;
BabyO, million dollars, princess, ανατολή... έχω κι άλλα :rolleyes:
Αν πας με την παρέα σου να πιεις ένα ποτάκι και ν'ακούσεις μια μουσική της προκοπής πάλι... η 50-50 αναλογία είναι ευπρόσδεκτη αλλά όχι κριτήριο κατ' εμέ :wave2:

el_hymador
19/08/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Αν πας για να πάρεις μάτι μπορώ να σου προτείνω ωραία μαγαζιά... γράφεις;
BabyO, million dollars, princess, ανατολή... έχω κι άλλα :rolleyes:
Αν πας με την παρέα σου να πιεις ένα ποτάκι και ν'ακούσεις μια μουσική της προκοπής πάλι... η 50-50 αναλογία είναι ευπρόσδεκτη αλλά όχι κριτήριο κατ' εμέ :wave2:

Ημαρτον!!! Τα στριπτιτζαδικα δεν μου αρεσουν καθολου!!!
Να πας δυο -τρεις φορες για τον χαβαλε εχει πλακα , αλλα αν ειναι καποιος συχνος θαμωνας το βρισκω λιγο χαλια σαν κατασταση....

Απο την αλλη τα ''in'' ''trendy'' και ''wow'' μαγαζια δεν ειναι η καλυτερη μου , αλλα τυγχανει να μαζευουν τα καλυτερα τεμαχια της κολεξιον μουν@ρ@ ανοιξη - καλοκαιρι 2006....και επειδη ως γνωστον το ...... σερνει καραβι , σερνομε και εγω....

Λεωνίδας
19/08/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Απο την αλλη τα ''in'' ''trendy'' και ''wow'' μαγαζια δεν ειναι η καλυτερη μου , αλλα τυγχανει να μαζευουν τα καλυτερα τεμαχια της κολεξιον μουν@ρ@ ανοιξη - καλοκαιρι 2006....και επειδη ως γνωστον το ...... σερνει καραβι , σερνομε και εγω.... Πήγαινε ένα dark sun... θα εκπλαγείς :winka:

anf125
19/08/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Αν πας για να πάρεις μάτι μπορώ να σου προτείνω ωραία μαγαζιά... γράφεις;
BabyO, million dollars, princess, ανατολή... έχω κι άλλα :rolleyes:
Αν πας με την παρέα σου να πιεις ένα ποτάκι και ν'ακούσεις μια μουσική της προκοπής πάλι... η 50-50 αναλογία είναι ευπρόσδεκτη αλλά όχι κριτήριο κατ' εμέ :wave2:

Συμφωνώ απόλυτα. Πάνω από όλα είναι παράνομο να τρως πόρτα με κριτήριο το φύλο ή άλλα δημογραφικά ή κοινωνικά χαρακτηριστικά. Πόρτα δικαιολογείται μόνο σε περίπτωση μέθης ή εξαιρετικά περιθωριακής συμπεριφοράς, για προστασία των υπόλοιπων θαμώνων.

Η ισορροπημένη αναλογία φύλων ευχάριστη μεν, αλλά όχι αποδεκτή με καταναγκαστικό τρόπο. Αν ένα μέρος καταντήσει @@@καμπος θα χάσει πελατεία ούτως ή άλλως από τους νόμους της αγοράς ή θα αναγκαστεί να αλλάξει το προφίλ του για να προσελκύει περισσότερες κοπέλες και ζευγάρια. Αν τώρα κάποιος γουστάρει οφθαλμόλουτρο ή καμάκι έχει επιλογές (όχι μόνο πληρωμένο σεξ), γιατί να μην έχει και αυτός που θέλει απλά να πιεί το ποτό με την παρέα του ή που δε βγαίνει συνέχεια με τη γκόμενα αλλά και με την αντροπαρέα του, συναδέρφους από το στρατό κλπ.

Για την εμφάνιση είναι σχετικό, μπορεί ένα μαγαζί να θέλει να κρατήσει high profile αλλά από την άλλη να είσαι υποχρεωμένος να σκάσεις μύτη κατακαλόκαιρο κοστουμάτος και α λα μπρατσέτα με ξανθό για να μπεις... έλεος. Πάρτε και κάνα μάθημα από τους γερμανοελβετοσουηδούς με πολλαπλάσια εισοδήματα που κυκλοφορούν με τη βερμούδα και το κοντομάνικο... summer in greece. :beer: :sun: :D

gdevelek
19/08/2006, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mόνο αποφάσεις του Αρείου Πάγου αλλά και πάλι στο ελληνικό νομικό σύστημα ("αντιγραφή" του Γερμανικού) δεν ισχύει το δεδικασμένο του αγγγλωσαξωνικού...

Ρε Γιώργο όλο κόντρα πάμε :D

για τη θεωρία του δεδικασμένου θα σε παραπέμψω στο 11ο κεφάλαιο του Κώδικα Πολιτικής Δικονομίας, το οποίο μάλιστα έχει ΤΙΤΛΟ "Δεδικασμένο"

για την πρακτική του εφαρμογή εδώ:

http://www.apn.gr/manager/publish/article_2601.shtml

για το ότι ισχύει μόνο στον Άρειο Πάγο:

http://www.sakkoulas.gr/g_detail.asp?uid=803&aa=7&it=1&page=1&toc=1

...όπου γίνεται αναφορά στο δεδικαμένο αποφάσεων διάφορων κατηγοριών δικαστηρίων και όχι μόνο Διοικητικών

el_hymador
19/08/2006, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Πήγαινε ένα dark sun... θα εκπλαγείς :winka:

εχω παει , αλλα πρωτον δεν μου αρεσει αυτη η μουσικη και κατα δευτερον το να πινω μυρες σε νεκροταφεια δεν ειναι ακριβως το ιδεατο για πρωτο ραντεβου....ενταξει υπερβαλω , οπως την βρισκει ο καθενας.Τον χειμωνα παντως τον περασα στο barouge.Απιστευτη μουσικη , χωρις εισοδο , ωραιος:winka: κοσμος , καθαρα ποτα και καθολου υφακι ....

el_hymador
19/08/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Συμφωνώ απόλυτα. Πάνω από όλα είναι παράνομο να τρως πόρτα με κριτήριο το φύλο ή άλλα δημογραφικά ή κοινωνικά χαρακτηριστικά. Πόρτα δικαιολογείται μόνο σε περίπτωση μέθης ή εξαιρετικά περιθωριακής συμπεριφοράς, για προστασία των υπόλοιπων θαμώνων.

Η ισορροπημένη αναλογία φύλων ευχάριστη μεν, αλλά όχι αποδεκτή με καταναγκαστικό τρόπο. Αν ένα μέρος καταντήσει @@@καμπος θα χάσει πελατεία ούτως ή άλλως από τους νόμους της αγοράς ή θα αναγκαστεί να αλλάξει το προφίλ του για να προσελκύει περισσότερες κοπέλες και ζευγάρια. Αν τώρα κάποιος γουστάρει οφθαλμόλουτρο ή καμάκι έχει επιλογές (όχι μόνο πληρωμένο σεξ), γιατί να μην έχει και αυτός που θέλει απλά να πιεί το ποτό με την παρέα του ή που δε βγαίνει συνέχεια με τη γκόμενα αλλά και με την αντροπαρέα του, συναδέρφους από το στρατό κλπ.

Για την εμφάνιση είναι σχετικό, μπορεί ένα μαγαζί να θέλει να κρατήσει high profile αλλά από την άλλη να είσαι υποχρεωμένος να σκάσεις μύτη κατακαλόκαιρο κοστουμάτος και α λα μπρατσέτα με ξανθό για να μπεις... έλεος. Πάρτε και κάνα μάθημα από τους γερμανοελβετοσουηδούς με πολλαπλάσια εισοδήματα που κυκλοφορούν με τη βερμούδα και το κοντομάνικο... summer in greece. :beer: :sun: :D

Καλα δεν ειπανε να σκασεις μυτη και με φρακο.... οι Γερμονοελβετοσουηδοι εχω δει τον τροπο που διασκεδαζουν και τελικα ευχαριστω δεν θα παρω....αλκοολ μεχρι τελικης πτωσεως και εκτονωση ολης της βορειοΕυρωπαϊκης καταπιεσης και γκριζιλας του χειμωνα....μακρυα!!! Κανουν καφριλες οταν μεθουν για αυτο και στα πολυ τουριστικα μερη ,υπαρχουν μαγαζια που δουλευουν μονο για αυτους και με αυτους.

Συμφωνω οτι κανεις δεν μπορει να σου υποβαλλει ουτε drees code ουτε τροπο συμπεριφορας για να μπεις σε ενα μαγαζι και να ακουμπησεις τα ευρω σου.Ομως σε καμια περιπτωση δεν θα εκανα ιστορια για αυτο...γνωριζω την κατασταση που επικρατει και απλα δεν παω σε μαγαζια που με ενοχλει κατι....το ιδιο θα συνεβαινε και σε ενα ροκαδικο αν εσκαγε καποιος με γραβατα-πουκαμισο...οχι οτι δεν θα τον εβαζαν μεσα , αλλα πρωτα απ΄ολα ο ιδιος δεν θα αισθανοταν ανετα σε ενα μερος που τα στενα τζιν και τα αρβυλα ειναι καθεστως.

Εχουν υπαρξει φορες που την εχω κανει απο μαγαζι γιατι ηταν φισκα στον κοσμο , γιατι ο εξαερισμος ηταν αθλιος, γιατι τα ποτα ηταν τορπιλες , κ.τ.λ. αυτο πιστευω ειναι πολυ σοβαροτερο και συμβαινει στην πλειονοτητα των μαγαζιων... σκεφτομαι σε εναν ενδεχομενο πανικο (φωτια-σεισμος κτ.λ.) ποσοι απο τους ''μαγαζατορες'' εχουν μεριμνησει για την ασφαλεια του κοσμου....στοιβαζουν μεσα κοσμο κατα χιλιαδες. (ειδικα τα σκυλαδικα ειναι απαραδεκτα!!!) , ουτε εξοδοι ασφαλειας , ουτε συστηματα πυρασφαλειας....υπαρχουν φυσικα νομοι και προϋποθεσεις που πρπει να τηρουνται , αλλα μιλαμε για νυχτα , και δεν πιστευω οτι οι εκπροσωποι της φημιζονται για την υπακοη τους στους νομους...

620
19/08/2006, 16:43
Egw tha symfoniso me ton leonida ontos an thes na pas kapou na akouseis wraia mousiki (ontos bazoun kalh mousiki) na pieis to potaki sou se trapezaki kai oxi sto orthio na mhn fas porta kai na fas kai kamia 30aria pesimata na rikseis kai oses xylopites theleis (oxi den thelw xoro) einai to striptitzadika.Ase pou oti wra goustareis sikoneis to xeri sou kai erxete to anatoliko mplok apanw sou.Ante kai kali diaskedasi:beer:

kostisthegreek
19/08/2006, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Egw tha symfoniso me ton leonida ontos an thes na pas kapou na akouseis wraia mousiki (ontos bazoun kalh mousiki) na pieis to potaki sou se trapezaki kai oxi sto orthio na mhn fas porta kai na fas kai kamia 30aria pesimata na rikseis kai oses xylopites theleis (oxi den thelw xoro) einai to striptitzadika.Ase pou oti wra goustareis sikoneis to xeri sou kai erxete to anatoliko mplok apanw sou.Ante kai kali diaskedasi:beer:

Και σου προσέχει και ο πορτιέρης-κράχτης το μηχανάκι!

el_hymador
19/08/2006, 21:13
....ωραια πας στο στριπτιτζαδικο , βλεπεις , επιλεγεις και ερχεται το διμετρο απο το ανατολικο μπλοκ και σου χορευει....εκτος του οτι δεν μου αρεσει καθολου να με βλεπουν σαν χορηγο ευρω εκμεταλευομενοι την libido μου , θελω να ρωτησω το εξης , να με συμπαθατε κι ολας.....μετα τι κανετε? Να ξερετε παντως οτι καταστασεις που δεν εκτονωνονται προκαλουν προστατη....φιλικα το λεω αυτο και χωρις παρεξηγηση ε?

Εξω κυκλοφορουν χιλιαδες solo γυναικες .....

Λεωνίδας
19/08/2006, 21:24
Ρε παιδιά μια μ@λ@κί@ είπαμε για το στριπτητζάδικο μην το συνεχίζετε :lol: :lol: :lol:

anf125
19/08/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Καλα δεν ειπανε να σκασεις μυτη και με φρακο.... οι Γερμονοελβετοσουηδοι εχω δει τον τροπο που διασκεδαζουν και τελικα ευχαριστω δεν θα παρω....αλκοολ μεχρι τελικης πτωσεως και εκτονωση ολης της βορειοΕυρωπαϊκης καταπιεσης και γκριζιλας του χειμωνα....μακρυα!!! Κανουν καφριλες οταν μεθουν για αυτο και στα πολυ τουριστικα μερη ,υπαρχουν μαγαζια που δουλευουν μονο για αυτους και με αυτους.



Δεν αναφερόμουν στην διαφορά κατανάλωσης αλκοόλ (έχει να κάνει και με τις διαφορετικές κλιματολογικές συνθήκες προφανώς) αλλά το styling και το attitude γενικότερα της φάσης διακοπές... χαλαρώνω, κρατάω low profile και περνάω καλά... Όσο για τις καφρίλες που λες χαρακτηρίζουν περισσότερο τους άγγλους νομίζω.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Κι εγώ δε συχνάζω σε μέρη με κακή αισθητική και επιλεκτική πόρτα, ούτε πίνω, αλλά υπερασπίζομαι το δικαίωμα αυτών που παρόλα αυτά τα επιλέγουν και θέλουν να μπαίνουν.

Alki_Viades
20/08/2006, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
να μου λείπουν τα δηθεν....και οι πασαρέλες της καφετέριας και των κλαμπς...:a14:

Αυτο πηγαμε κι εμεις ν' αποφυγουμε αλλα η επιχειρηση φαινεται εχει ανεβει σε γκλαμουρια, να δεις που σε λιγο θα βαλουν και παρκαδορους! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

EVI
21/08/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
....ωραια πας στο στριπτιτζαδικο , βλεπεις , επιλεγεις και ερχεται το διμετρο απο το ανατολικο μπλοκ και σου χορευει....εκτος του οτι δεν μου αρεσει καθολου να με βλεπουν σαν χορηγο ευρω εκμεταλευομενοι την libido μου , θελω να ρωτησω το εξης , να με συμπαθατε κι ολας.....μετα τι κανετε? Να ξερετε παντως οτι καταστασεις που δεν εκτονωνονται προκαλουν προστατη....φιλικα το λεω αυτο και χωρις παρεξηγηση ε?

Εξω κυκλοφορουν χιλιαδες solo γυναικες .....




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: που το πηγατε το θεμα?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:a19:

Tropeas
21/08/2006, 08:42
για αυτό τους λέω εγώ ερασιτέχνες...
φοράς τα δερματά σου βγαίνεις έξω στις 2 η ώρα στην άδεια Αθήνα και "χτυπάς" τις επιστρεφόμενες απογοητευμένες απο τον λίγο κόσμο στο club , να κοιτάνε όλο δέος...:p :D ;)

tati
21/08/2006, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Αυτο πηγαμε κι εμεις ν' αποφυγουμε αλλα η επιχειρηση φαινεται εχει ανεβει σε γκλαμουρια, να δεις που σε λιγο θα βαλουν και παρκαδορους! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

δε παν να βαλουν και μπατλερ...:alien:

kscorpion
21/08/2006, 11:10
Φέτος είχα πάει διακοπές στο Αρκούδι ( κοντά στα λουτρά κυλλήνης) στον νομό Ηλείας , Πελοπόννησο .......

καθόμαστε με το κορίτσι μου στην μοναδική καλή καφετέρεια του μικρού αυτού χωριού δίπλα στο κύμμα αφού λερώσαμε τα πόδια μας με άμμο για να φτάσουμε και παραγγέλνουμε δύο ποτάκια ...
εγώ μια ursus πορτοκάλι και το κορίτσι μια σαμπούκα σόδα ....
αυτό που ήπια ήταν χυμός με λίγη ursus ενώ της κοπέλας μου ήταν οκ...

φτάνει η ώρα της λυπητερής και μας λέει 14 ευρώ :eek: 8 το δικό μου και 6 το δικό της :eek: ήμαρτον να ήτανε τουλάχιστον και σωστή η μίξη πάει στο καλό , αλλά όχι και έτσι ..... φυσικά δεν ξαναπάτησαμε ...

το δεύτερο καλός όμως περιστατικό έγινε στην κουρούτα ..... απέναντι από την αμαλιάδα ...
ξαπλώνεις λοιπόν στην ωραία ξαπλώστρα έρχεται τι ωραίο κορίτσι σε ρωτάει εάν θέλεις να πιείς κάτι ( εάν θέλεις δεν πίνεις ) και κάθεσαι με τις ώρες .... ένα μεγάλο μπράβο τους ..... :wave2: