PDA

View Full Version : Στη Linguaphone τραγουδας;



Leipsippos
18/08/2006, 15:16
Πηγαινα προχθες προς Κιατο μερια με το ΚΤΜ.
Στα διοδια του Λεχαίου με προσπερασε μια παρεα με μηχανες, πηγαιναν σχετικα χαλαρα, με καμια 100αρια, και ηταν φορτωμενοι για ταξιδι. Πολυ τους γουσταρα που δεν καναν σφηνες και φαινοντουσαν να το απολαμβάνουν.
Μολις περασα τα διοδια, λιγ πιο κατω, μετα τα McDonald's στο 103 βλεπω τον εναν να εχει στματησει και να κοιταει προς τα πισω.
Του κορναρω , του κανω με το χερι νοημα να συμβαινει κατι, και μου κανει ΟΚ. :a013:
Προχωραω και εγω ανεμελος ωσπου λιγο πιο κατω, πριν την εξοδο στο 107 βλεπω τον αλλο της παρεας να εχει σταματησει και να περιμενει κοιταζοντας πισω.
Σταματαω και εγω διπλα του
"Alles gut?" του κανω.
Τσαφ! τρωει μια φλασια ο τυπος! :hypnotize
Κοιταω την πινακιδα του... Ενα τεραστιο "Ι" στα αριστερα.
Ακυρο λεω μεσα μου, ΙΤΑΛΟΣ ειναι ο ανθρωπος!
:a9:
ΟΚ ; του λεω.
ΟΚ, μου λεει και ξανακοιταει πισω.
Τα λιγοστα Ιταλικα μου ειχαν παει περιπατο εκεινη τη στιγμη!
Εεεε.... Ουνα αλτρα μοτοσυκλετα, ουνο κιλομετρο, ασπετα, του λεω!
Τσαφ!Δευτερη φλασια ο Ιταλος!:uplate:
Δεν βγαζουμε ακρη, λεω μεσα μου και αυτοι θα περιμενουν ο ενας τον αλλο μεχρι να ξημερωσει.
"Ανοδερ μοτορσάϊκλ, γουαν κιλομητερ μπακ, ιζ γουέτηνκ φορ φιου" τΟΝ λεω. Τι διάολο αγγλικα τα δουλευω καλα!!
Τσαφ!Τριτη φλασια ο Ιταλος!:eyepop:
Οκ, Οκ μου κανει.
Δεν βγαζουμε ακρη εδω περα λεω!!:a38:

Προφανως αυτος ΔΕΝ το δουλευε καθολου το αγγλικο! (:wave2: Hello!)

"Bon voyage" του κανω , για να κλεισω καρε στις ευρωπαϊκες γλωσσες, και φευγω.

Το τι γέλιο εριξα αναλογιζόμενος την φάση μέχρι να φτάσω σπιτι μετα, δε λεγεται!!!

CyBeRseXX
18/08/2006, 15:25
Ελληνικα του μιλησες καθολου?? μπας και... μην ελεγε μετα στον αλλο, ρε σταματησε ενας γερμανο-ιταλος με ελληνικες πινακιδες και μου ελεγε κατι περιεργα :lol: :lol:

XTMPAM
18/08/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Πηγαινα προχθες προς Κιατο μερια με το ΚΤΜ.
Στα διοδια του Λεχαίου με προσπερασε μια παρεα με μηχανες, πηγαιναν σχετικα χαλαρα, με καμια 100αρια, και ηταν φορτωμενοι για ταξιδι. Πολυ τους γουσταρα που δεν καναν σφηνες και φαινοντουσαν να το απολαμβάνουν.
Μολις περασα τα διοδια, λιγ πιο κατω, μετα τα McDonald's στο 103 βλεπω τον εναν να εχει στματησει και να κοιταει προς τα πισω.
Του κορναρω , του κανω με το χερι νοημα να συμβαινει κατι, και μου κανει ΟΚ. :a013:
Προχωραω και εγω ανεμελος ωσπου λιγο πιο κατω, πριν την εξοδο στο 107 βλεπω τον αλλο της παρεας να εχει σταματησει και να περιμενει κοιταζοντας πισω.
Σταματαω και εγω διπλα του
"Alles gut?" του κανω.
Τσαφ! τρωει μια φλασια ο τυπος! :hypnotize
Κοιταω την πινακιδα του... Ενα τεραστιο "Ι" στα αριστερα.
Ακυρο λεω μεσα μου, ΙΤΑΛΟΣ ειναι ο ανθρωπος!
:a9:
ΟΚ ; του λεω.
ΟΚ, μου λεει και ξανακοιταει πισω.
Τα λιγοστα Ιταλικα μου ειχαν παει περιπατο εκεινη τη στιγμη!
Εεεε.... Ουνα αλτρα μοτοσυκλετα, ουνο κιλομετρο, ασπετα, του λεω!
Τσαφ!Δευτερη φλασια ο Ιταλος!:uplate:
Δεν βγαζουμε ακρη, λεω μεσα μου και αυτοι θα περιμενουν ο ενας τον αλλο μεχρι να ξημερωσει.
"Ανοδερ μοτορσάϊκλ, γουαν κιλομητερ μπακ, ιζ γουέτηνκ φορ φιου" τΟΝ λεω. Τι διάολο αγγλικα τα δουλευω καλα!!
Τσαφ!Τριτη φλασια ο Ιταλος!:eyepop:
Οκ, Οκ μου κανει.
Δεν βγαζουμε ακρη εδω περα λεω!!:a38:

Προφανως αυτος ΔΕΝ το δουλευε καθολου το αγγλικο! (:wave2: Hello!)

"Bon voyage" του κανω , για να κλεισω καρε στις ευρωπαϊκες γλωσσες, και φευγω.

Το τι γέλιο εριξα αναλογιζόμενος την φάση μέχρι να φτάσω σπιτι μετα, δε λεγεται!!!


ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΩΡΑΙΟΣ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!ΕΚΛΑΣΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!!
ΡΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΜΙΛΑΝΕ ΜΟΝΟ ΙΤΑΛΙΚΑ!!ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ!

ΡΕ ΑΝΤΕ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Leipsippos
18/08/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
Ελληνικα του μιλησες καθολου?? μπας και... μην ελεγε μετα στον αλλο, ρε σταματησε ενας γερμανο-ιταλος με ελληνικες πινακιδες και μου ελεγε κατι περιεργα :lol: :lol:

Να σΕ πω την αληθεια .... τωρα που το λες.... δεν το σκεφτηκα....ΧΑΧΑΧΑ!!!Λες να ηταν Έλληνες; :rotflmao: :rotflmao:

Φιλαλήθης
18/08/2006, 15:35
Αποκλείεται. Με το καλημέρα θα είχανε απαντήσει "μωρέ δε μας χέζεις και συ ρε κωλοσουηδέ; "

Λεωνίδας
18/08/2006, 16:02
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

island
18/08/2006, 17:47
αυτοί κατάφεραν δύο άτομα που μιλάνε και την γλώσσα τους να χάσει ο ένας τον άλλο και εσένα θα καταλάβαιναν ?

Μάλλον είχε μαγκώσει το άντερο και των δύο απο το πολύ το μακαρόνι όλο τον χειμώνα και χωρισαν για να βρούν πλαγιά ευάερη με μπόλικη θέα για να κοπρίσουν ,

Μετά ο ένας που ηταν πιο "φαρδουλός" ντύθηκε πιο γρήγορα και εκει έγινε το κακό , δεν θυμώταν άν ο άλλος είχε σταματήσει πρίν ή μετά απο εκείνον γι αυτό προχωρούσε με ανοιχτή ζελατίνα να βρεί τον τόπο απο την μυρωδιά

KaTaNaS
18/08/2006, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από island

...


μπουαχαχαχαχαχα

τί χιούμορ! φοβερό! :a33:



πάντως απο τα λίγα ιταλικά που ξέρω, λείψιπε σε πληροφορώ , πώς στάνταρ θα έπρεπε να καταλάβει αυτό που του είπες!



una altra moto un chilometro più dietro (ή più prima) sta ad aspettare

θα πρεπε να πει κανείς, μοιάζει πολύ με το δικό σου

"Ουνα αλτρα μοτοσυκλετα, ουνο κιλομετρο, ασπετα"

χού νόους να πούμε!

η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι ιταλοί δε μιλάνε αγγλικά, το χειρότερο είναι, πώς πολλές φορές έχουν την απέτηση να γνωρίζεις εσυ ιταλικά (ειδικά μερικοί που έρχονται απο την ιταλική επαρχία και οχι απο μεγαλουπόλεις!)


πάντως και σε μένα αρέσει να χαζέυω ξένους - τουρίστες μοτοσυκλετιστές, και όποτε μου δίνεται η ευκαιρία, σε κανα φανάρι, ή πάρκινγκ, ρωτώ για οιαδήποτα βοήθεια ή πληροφορία μπορώ να δώσω!

el_hymador
19/08/2006, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μπουαχαχαχαχαχα

τί χιούμορ! φοβερό! :a33:



πάντως απο τα λίγα ιταλικά που ξέρω, λείψιπε σε πληροφορώ , πώς στάνταρ θα έπρεπε να καταλάβει αυτό που του είπες!



una altra moto un chilometro più dietro (ή più prima) sta ad aspettare

θα πρεπε να πει κανείς, μοιάζει πολύ με το δικό σου

"Ουνα αλτρα μοτοσυκλετα, ουνο κιλομετρο, ασπετα"

χού νόους να πούμε!

η αλήθεια είναι οτι οι περισσότεροι ιταλοί δε μιλάνε αγγλικά, το χειρότερο είναι, πώς πολλές φορές έχουν την απέτηση να γνωρίζεις εσυ ιταλικά (ειδικά μερικοί που έρχονται απο την ιταλική επαρχία και οχι απο μεγαλουπόλεις!)


πάντως και σε μένα αρέσει να χαζέυω ξένους - τουρίστες μοτοσυκλετιστές, και όποτε μου δίνεται η ευκαιρία, σε κανα φανάρι, ή πάρκινγκ, ρωτώ για οιαδήποτα βοήθεια ή πληροφορία μπορώ να δώσω!

Και εγω τους χαζευω...κορντουρες και δερματα πανω κατω , μποτες , γαντια κ.τ.λ....ακομα και στην παραλια να παει ο Γερμανος, θα τα φορεσει δεν πα να βαραει σαρανταρια!!!

Ερχονται 80 κιλα και φευγουν 70....

kakofonixx
20/08/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Και εγω τους χαζευω...κορντουρες και δερματα πανω κατω , μποτες , γαντια κ.τ.λ....ακομα και στην παραλια να παει ο Γερμανος, θα τα φορεσει δεν πα να βαραει σαρανταρια!!!

Ερχονται 80 κιλα και φευγουν 70....

Ενω οι δικοι μας οι Ελληναρες ξεκρανωτοι, με τη σαγιοναρα (να μαυρισει και το δαχτυλακι:D ) και το φραπεδακι ανα χειρας....

Ερχονται 80 κιλα και φευγουν 85 (μετα απο κρασοκατανοιξεις και κοψιδοκρεπαλες) :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
21/08/2006, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Ερχονται 80 κιλα και φευγουν 85 (μετα απο κρασοκατανοιξεις και κοψιδοκρεπαλες) :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

Ε λίγα τα λόγια για τον Crs-K έτσι... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

EVI
21/08/2006, 08:49
:lol: :lol: :lol: :lol:

kakofonixx
21/08/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ε λίγα τα λόγια για τον Crs-K έτσι... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

:a13:

Leipsippos
21/08/2006, 11:16
Την επομενη φορα Σταυρο θα σε παρω τηλ να κανεις αυτοματη μεταφραση!!!


Ποια "ΛΙΓΑ" Ιταλικα ρε συ; Μας δουλευεις;

KaTaNaS
21/08/2006, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Την επομενη φορα Σταυρο θα σε παρω τηλ να κανεις αυτοματη μεταφραση!!!



Gibts kein Problem Man ! Findest mich immer am Aparat! :wave2: :lol:

adam_tsouk
21/08/2006, 11:57
και γιατι δεν εδειχνες με το χερι σου προς τα πισω κανοντας "βρουμ βρουμ"?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Leipsippos
21/08/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Gibts kein Problem Man ! Findest mich immer am Aparat! :wave2: :lol:

Merci beaucoup mon ami pour ton aide, si je peux pas réussir à le faire l'autre fois, je t'appellerai certainement.

:smokin:

sub_zero
21/08/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

Gibts kein Problem Man ! Findest mich immer am Aparat!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Merci beaucoup mon ami pour ton aide, si je peux pas réussir à le faire l'autre fois, je t'appellerai certainement.

:smokin:

Τωρα τις έχετε βγάλει και τις "μετράτε"????...


Υ.Γ. Τις γνώσεις εννοώ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: