PDA

View Full Version : Ερωτηση για νομιμο Ραδιοφωνικο Σταθμο



sunnymtx
19/08/2006, 09:34
Επειδη τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και τα μαλια μου εχουν ασπρισει απο τους μαλακες που τρωω κατα καιρους στη μαπα σε 2-3 δουλειες που αναγκαστικα αλλαξα, πηρα την αποφαση να κανω αυτο που παντα ονειρευομουν, να ανοιξω Ραδιοφωνικο Σταθμο.Ασχοληθηκα επαγγελματικα σαν dj 12 χρονια και τα τελευταια χρονια ειπα να το παρατησω για να γινω και γω "καλο παιδι της μερας" μιας και παντρευτηκα.Ενα εχω να πω, μεγαλυτερη σαπιλα και πουστια απο τη μερα ΔΕΝ εχει η νυχτα.Ελεγα πως τα πραγματα θα ειναι πιο normal την ημερα και γενικα καποιος θα ζει πιο αξιοπρεπως.ΜΟΥΦΑ :nono: Δεν ξερω τι φταιει και εχουμε γινει τοσο σκατα ρε παιδες... Ξυπνας το πρωι και λες να πας σαν φιλησυχος ανθρωπος να κανεις τη δουλιτσα σου. Ε, εκεινη τη μερα κινδυνευεις να απολυθεις απο καποιο υποειδες επειδη ξερω γω εκεινος δεν ξυπνησε καλα σημερα και τετοια αλλα ... Τι να πω, απλα εχω σιχαθει και επανερχομαι στο θεμα μου (του ραδιοφωνικου σταθμου δλδ). Θελω τα φωτα σας εδω μηπως και βγαλω καμια ακρη επιτελους. Απευθυνθηκα στο Ε.Σ.Ρ. (εθνικο ραδιοτηλεοπτικο συμβουλιο) και τους ρωτησα για το τι χρειαζεται να κανει κανεις προκειμενου να ιδρυσει (παντα νομιμα) καποιον σταθμο. Ακομα περιμενω απαντηση και καθομαι σ'αναμενα καρβουνα λεμε. ΑΝ κανεις απο σας ηταν "πειρατης" η εχει γενικοτερα καποιες γνωσεις για την χαρτουρα η ακομα και το στησιμο ενος Ραδιοφωνικου Σταθμου, (μιλαμε για τοπικης εμβελειας-περιοχη Ωρωπου) περιμενω γνωμες. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων ,να στε καλα ρε παιδες :)

tati
19/08/2006, 10:29
εγώ δεν έχω ιδέα για αυτά αλλά θα ήθελα να σου πω ενα μπραβο που προχωράς και κανεις προσπάθειες να "στησεις" αυτο που επιθυμείς...σου εύχομαι όλα να πανε όπως τα έχεις φανταστεί

καλη τύχη και επιτυχία:beer: :beer:

powerphot
19/08/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx


Πιο γρήγορα θα ξεμπέρδευες αν αγόραζες έναν "ετοιμο" παρά να περιμένεις "αδεια" για να ξεκινήσεις έναν νέο.
Αν δεν έχεις "δόντι":winka: χλωμό το βλέπω!
Οι περισσότεροι "μικροί" που λειτουργούν είναι απο παλαιούς ραδιοερασιτέχνες που το "μικρόβιο" δεν τους έφυγε όταν άρχισαν και δίνονταν οι άδειες με το κιλό. Κάποιοι συνέχισαν να εκπέμπουν, κάποιοι τους πούλησαν μετά απο λίγο (πολλά τα έξοδα), κάποιοι τους πουλάνε ακόμα(πρέπει να μπείς στο κύκλωμα). Τώρα είναι λίγο δύσκολα τα πράματα για νέες άδειες, και sorry αν σε απογοητευω.:D

Βέβαια αν έχεις "φράγκα" αυτό αλλάζει!
Ψάξτο!:winka: :wave2:

sunnymtx
19/08/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
εγώ δεν έχω ιδέα για αυτά αλλά θα ήθελα να σου πω ενα μπραβο που προχωράς και κανεις προσπάθειες να "στησεις" αυτο που επιθυμείς...σου εύχομαι όλα να πανε όπως τα έχεις φανταστεί

καλη τύχη και επιτυχία:beer: :beer:





Ευχαριστω πολυ ! Να σαι καλα ! :wave2:

sunnymtx
19/08/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Πιο γρήγορα θα ξεμπέρδευες αν αγόραζες έναν "ετοιμο" παρά να περιμένεις "αδεια" για να ξεκινήσεις έναν νέο.
Αν δεν έχεις "δόντι":winka: χλωμό το βλέπω!
Οι περισσότεροι "μικροί" που λειτουργούν είναι απο παλαιούς ραδιοερασιτέχνες που το "μικρόβιο" δεν τους έφυγε όταν άρχισαν και δίνονταν οι άδειες με το κιλό. Κάποιοι συνέχισαν να εκπέμπουν, κάποιοι τους πούλησαν μετά απο λίγο (πολλά τα έξοδα), κάποιοι τους πουλάνε ακόμα(πρέπει να μπείς στο κύκλωμα). Τώρα είναι λίγο δύσκολα τα πράματα για νέες άδειες, και sorry αν σε απογοητευω.:D

Βέβαια αν έχεις "φράγκα" αυτό αλλάζει!
Ψάξτο!:winka: :wave2:






Κοιτα ,ετοιμος σταθμος ειναι θεμα υποκειμενικο πιστευω ... Τελικα ποσο ετοιμος θα ειναι ? Και αν ο προκατοχος ειχε τρεχαματα με την αδεια και αλλα τετοια κολπα ? Δε λεω, εχει μια βαση αυτο που λες αλλα θα επιδιωξω να κανω κατι απο την αρχη για να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μη με κυνηγαει κανεις. Τωρα απο φραγκα, ενταξει δεν ειμαι και Rockfeller αλλα στην Ελλαδα ζουμε ! Δικαιολογημενα δε μας λενε "χωρα της ρεμουλας" ??? Κατι θα σκαρφιστω ! ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως :)

afrotwin
20/08/2006, 23:08
file mou i agora sixnotitas proipo8eti ena aperanto ladoma pou ftani mexri vouleftes ke an den ise protinomenos den pas sistimenos ke me to ladi sto xeri den exis kamia elpida

8a kseris oti i sixnotites ine kratiki periousia ke poli prin apo esena ine me ta lefta sto xeri
milame gia pola lefta ke perimenoun
esi den exis kamia tixi

ke gia na agorasis mia iparxon sixnotita episis poli diskolo
den skeftese tipota alo

safos ke imoun piratis ke sto radio kapote.....:beer:

morkrom
21/08/2006, 10:05
kita oloi oi sta8mi poy litoyrgon simera ektos toys kratikoys
litoyrgoyn me prosorines adies !
tin opia gia na tin paris xriazete na apodiksis oti eixes sta8mo
poy litoyrgoyse prin to 99
vevea ginete enas mikros xamos oso anafora tis adies,
to 95% ton sta8mon litoyrgoyn xoris, akoma kai megaloi eponimoi
sta8moi den exoyn adia gia oles tis perioxes poy ekpempoyn
An stin perioxisoy exei elef8eres sixnotites den nomizw na exeis kanena provlima ! arki na min pezete kapakia me kanena allo kai na min dimioyrgis provlimata armonikon (ena kalo mixanima 8a voi8isei )
akoma na soy pw oti gia katikimeni perioxei yparxi orio 300W
gia FM

Kali epitixia se oti skeftis !

MR

sunnymtx
21/08/2006, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou i agora sixnotitas proipo8eti ena aperanto ladoma pou ftani mexri vouleftes ke an den ise protinomenos den pas sistimenos ke me to ladi sto xeri den exis kamia elpida

8a kseris oti i sixnotites ine kratiki periousia ke poli prin apo esena ine me ta lefta sto xeri
milame gia pola lefta ke perimenoun
esi den exis kamia tixi

ke gia na agorasis mia iparxon sixnotita episis poli diskolo
den skeftese tipota alo

safos ke imoun piratis ke sto radio kapote.....:beer:








Φιλε afrotwin ξερεις καποιον Ελληνα χωρις "δοντι" ,εγω παντως οχι ... το πολυ πολυ αμα δω τα σκουρα ,σκαω μυτη και παιζω απλα μουσικουλα για τη φαση ,δε νομιζω να'ναι κακο :)

powerphot
22/08/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
safos ke imoun piratis ke sto radio kapote.....:beer:
Αυτά δε μας τα'πες!:D
:lol: :lol: :lol: :lol:

afrotwin
22/08/2006, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Αυτά δε μας τα'πες!:D
:lol: :lol: :lol: :lol:

an ksekinaga na sou leo ta panta gia mena 8a mas vriskane nekrous se kapia fasi na vromame kiolas....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: