PDA

View Full Version : τίποτα σημαντικο...



tati
22/08/2006, 07:19
τίποτα σημαντικό....καθημερινότητα θα έλεγα για όλους μας, αλλά νιώθω λίγο ασχημα και απλά θελω να το πω...


το πρωί καθώς ερχόμουν στη δουλειά, στην Κηφισίας, αποφασίζει μια με μια τζιπάρα να με κόψει, (εγώ εκ δεξιών) ενω με εβλεπε προηγουμενως, και λεω στον ευατό μου καθως την εβλεπα απο πίσω να ρχεται...αποκλείεται ρε γμτ να το κανει αυτο...(την είχα ψηλιαστεί..τον προορισμό της δηλαδή) και τσουπ...ενιωσα μεχρι τον αερα ξυστα..


σαν ατομο είμαι πολύ ήρεμη γενικά αλλά δεν ξερω γιατί και νευρίασα απίστευτα και την πηρα σβαρνα...και παω στο παραθυρό της και της κουναω το κεφαλι σαν να λεω "πας καλά??" και αυτή αντί να μου πει ξερω γω....ρε παιδιά κανα συγγνωμη να σηκώσει το χερι..μου χαμογέλαγε και της έριξα και μια μουντζιά και σηκώθηκα και εφυγα....και απλά ηθελα να πω οτι δε μου αρεσε ούτε η δική μου συμπεριφορά αλλά ετσι μου βγήκε εκείνη τη στι΄γμή...

μλκ...έχουμε κανει όλοι μας κατα καιρούς....

Kizoku
22/08/2006, 07:24
Το θέμα είναι να μην παίρνεις τα νεύρα από το δρόμο μαζί σου!

Προσπέρνα το περιστατικό και μην το αφήσεις να σε χαλάει. Κυκλογορούν πολλοί ηλίθιοι γύρω μας και δεν αξίζει να ασχολούμαστε με αυτούς.

Ρίξε και κανα γαμοσταυρίδι στον αέρα να ξεσπάσεις και όλα ΟΚ!!!

:wave2:

tati
22/08/2006, 07:31
ναι βρε συ το ξερω....με τον εαυτο μου σπαστικα περισσότερο...εκεινη τη στιγμή για τη χειρονομία οχι για το κραξιμο....;) :wave2:

Vezouvios
22/08/2006, 07:34
Γιατι κοπελα μου στεναχωριεσε??
Αφησες τετοια ευκαιρια να παει χαμενη!!!


Τι εννοω??

Τσαμπουκαλεμενη κοπελαρα εσυ ,χαζογκομενα αυτη,
Εχεις και το κατσικι,

ΚΑΒΑΛΑ ΤΗΝ !!!!!!!!!!

Τωρα περαν τις πλακας,οταν ο αλλος εχει κανει μαλακια ,και σου χαμογελαει ,

ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ????:mad:

Kizoku
22/08/2006, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
ναι βρε συ το ξερω....με τον εαυτο μου σπαστικα περισσότερο...εκεινη τη στιγμή για τη χειρονομία οχι για το κραξιμο....;) :wave2:

Άνθρωποι είμαστε όχι ρομποτ ώστε να μην αντιδρούμε όταν είμαστε συναισθηματικά φορτισμένοι. Ιδίως όταν απειλείται η ζωή μας από λαμακίες άλλων.

Don't Worry Be Happy and throw some bineliki!!!

:lol:

tati
22/08/2006, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios


ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙΣ????:mad:

αυτο ήταν νομίζω η αιτία που με προκαλεσε...το χαμογελο της...ελα μωρε δεν εγινε και τίποτα...

:evil: :evil:

DUKASII
22/08/2006, 07:51
πολυ τσαμπουκαλευεστε με αμαξια...

ειναι πιο μεγαλα πιο βαρια...και μπορουν με μια στραβοτιμονια να σας στειλουν αδιαβαστους.


στη κιφισίας το τζιπ -γκομενα κινητο και περα βρεχει...

ειναι καθημερινο φενόμενο..

tati
22/08/2006, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πολυ τσαμπουκαλευεστε με αμαξια...

ειναι πιο μεγαλα πιο βαρια...και μπορουν με μια στραβοτιμονια να σας στειλουν αδιαβαστους.


στη κιφισίας το τζιπ -γκομενα κινητο και περα βρεχει...

ειναι καθημερινο φενόμενο..

δικαιο έχεις και στην πραγματικότητα δεν εχει καμία ουσία γιατι δε του "μαθαίνεις" και τίποτα του οδηγού αν τον τσαμπουκαλευτείς ..αλλά είναι η στιγμή εκείνη που σε πυροδοτεί...και ειδικά το εκεινο το χαμόγελο:evil: :evil:

τεσπα..:wave2:

adam_tsouk
22/08/2006, 09:05
καλο ειναι το χαμογελο!

σκεψου να στραβομουτσουνιαζε!

:lol:



:wave2:

ironbum2
22/08/2006, 09:15
τάνια να χαίρεσε που δεν έγινε τίποτα

η μαλακία των ανθρώπων υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει...

το θέμα είναι όσο μπορείς να κρατάς αποστάσεις ασφαλείας από την μαλακία τους

:D

να είναι το τελευταίο

:D

Λεωνίδας
22/08/2006, 09:47
πες μου ότι ήταν άσπρο το τζιπ :mad: :mad: :mad:
δεν μπορεί... δε γίνεται

tati
22/08/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
πες μου ότι ήταν άσπρο το τζιπ :mad: :mad: :mad:
δεν μπορεί... δε γίνεται

οχι μαυρο ήταν:lol:

μουντζια και εσύ???:lol:

Electra
22/08/2006, 10:34
Σε καταλαβαίνω. Είναι μερικές φορές που βρίσκεις τον εαυτό σου να βγαίνει εκτός ελέγχου, ειδικά όταν διακρίνεις την αδιαφορία και την ασφάλεια του μλκ οδηγού μέσα στο κουτί που δε τον νοιάζει αφού έχει τα παλιοσίδερα γύρω του!!


Είναι όμως και μερικές φορές που ΑΥΤΟΙ οι οδηγοί έχουν τύψεις και οι ίδιοι με τη συμπεριφορά τους. Είμαι σίγουρη γι' αυτό!


Το σημαντικό είναι ότι είσαι καλά. Αυτό να σκέφτεσαι πρώτα,μετά από τέτοιες φάσεις, και να συνεχίζεις να το σκέφτεσαι για να αποφύγεις τη νευρική αντίδραση.

Όλα πληρώνονται και όλοι θα πάρουν το μάθημά τους!

:beer:

Λεωνίδας
22/08/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
οχι μαυρο ήταν:lol:

μουντζια και εσύ???:lol: Κόρνα μόνο ... :rolleyes:

afrotwin
22/08/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati

μλκ...έχουμε κανει όλοι μας κατα καιρούς....

akous sniper?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tati
22/08/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
akous sniper?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

catmaster
22/08/2006, 15:32
Τελευταια φορα που επαθα αντιστοιχο περιστατικο με οδηγο "μεγαλου" οχηματος
ο οποιος πηγε να με στειλει στις μπαριερες στα σιδερα Χαλανδριου....
Δεν τον χαλασε καθολου μετα που μπηκα μπροστα του και τον πηγαινα με 20χλμ για κανα τεταρτο....απο το Χαλανδρι μεχρι το κτημα Τατοιου..:lol: :lol: :lol:

lampros_fazer
22/08/2006, 18:44
Mούτζα μόνο..;; :p

:lol: Εγώ σε ανάλογη περίπτωση σταμάτησα δίπλα στην πόρτα του συνοδηγού..Χτύπαγα με την παλάμη μου το τζάμι και..πήγα να του ανοίξω την πόρτα..Αλλά ο φούστης πρόλαβε και κλείδωσε.. :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

Ξέρω,ήμουνα υπερβολικός.. όταν το σκέφτομαι όμως λιώνω.. :rotflmao: :rotflmao:

lyk0s
22/08/2006, 21:37
Tati σκεψου...

Κοντεψες να χτυπησεις...
Εκνευριστικες με αυτην και εχασες χρονο ακολουθωντας την...
Εκνευριστικες στην συνεχεια με τον ευατο σου και συνεχιζεις να χανεις χρονο ασχολουμενη με αυτο...
Οδηγουσες τσατισμενη και σκεφτοσουν το περιστατικο...οχι και οτι καλυτερο...

Αυτη απλα δεν θα μπορουσε να ηταν πιο πολυ στο μ... της
Τι περιμενες να σου ζητησει και συγνωμη;

αν ειναι να χαλιομαστε για τον καθενα που κυκλοφορει εκει εξω θα πρεπε να κυκλοφορουμε με χαπια...

Μην αισθανεσαι ασχημα για την αντιδραση σου, ανθρωπινο ειναι...

Ριχνε σε τετοιες περιπτωσεις κανα καντηλι και καμμια μουτζα αν σε εχουν γυρισει τοσο το μυαλο και πανε παρακατω...

Οπως το εγραψες και εσυ αυτο δεν ηταν τίποτα σημαντικό....καθημερινότητα (δυστυχως...)

lyk0s
22/08/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Τελευταια φορα που επαθα αντιστοιχο περιστατικο με οδηγο "μεγαλου" οχηματος
ο οποιος πηγε να με στειλει στις μπαριερες στα σιδερα Χαλανδριου....
Δεν τον χαλασε καθολου μετα που μπηκα μπροστα του και τον πηγαινα με 20χλμ για κανα τεταρτο....απο το Χαλανδρι μεχρι το κτημα Τατοιου..:lol: :lol: :lol:

Λιγο επικινδυνο ομως αυτο που εκανες...ενα τεταρτο πολυ ηταν...αν ξαφνικα του την βαρουσε και σε χτυπουσε? δεν ξερεις ποτε τι τρελλα κουβαλαει ο καθενας...

Vstrommer71
22/08/2006, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Mούτζα μόνο..;; :p

:lol: Εγώ σε ανάλογη περίπτωση σταμάτησα δίπλα στην πόρτα του συνοδηγού..Χτύπαγα με την παλάμη μου το τζάμι και..πήγα να του ανοίξω την πόρτα..Αλλά ο φούστης πρόλαβε και κλείδωσε.. :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

Ξέρω,ήμουνα υπερβολικός.. όταν το σκέφτομαι όμως λιώνω.. :rotflmao: :rotflmao:
E τοτε Λαμπρουκο επρεπε να σε ειχα μαζι σημερα το απογευμα.Ημουν με το παπι στη δεξια λωριδα της Κορινθου,στα αριστερα μου φερελπις νεος με κοκκινο αμαξακι.Ενω πλησιαζουμε στην Καρολου και κινουμαστε σχεδον παραλληλα,ο τυπος ξαφνικα απο τερμα αριστερα κανει μια αποτομη στροφη και μπαινει δεξια στην Καρολου!(Φλας ειπατε?Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε?).Ευτυχως κατι τετοιους μ@λ@κες τους εχω μαθει,οποτε φρεναρα στο καπακι κι εστριψε χωρις να καταλαβει τιποτα,αμφιβαλω αν ηξερε οτι διπλα του υπηρχε αλλο οχημα.Οποτε μακρια απο κατι τετοιους.
Οπως βλεπεις Tati τωρα τελευταια ειναι της μοδος να στριβουν τα αμαξια απο την μια μερια του δρομου στην αλλη χωρις περιττες πολυτελειες τυπου φλας κλπ:rotflmao: :rotflmao:

fantacid
22/08/2006, 23:27
πλακα κανεις???

αν δε πεταξεις κανα δυο μουτζες (κυριως σε ταριφες που το εκτιμανε κιολας),παει τρελενεσαι με τις οδηγικες συμπεριφορες καποιων!!!

πιστευω ειναι μαστ στους καιρους κ στους δρομους μας.

κ οταν φαει τη μουτζα ο αλλος,σου λεει ωχ μλκια εκανα παλι!
κ ισως για τα επομενα 100-200 μετρα να κοιταξει κ κανα καθρεπτακι ή να εχει το νου του τελος παντων.


αντε ρε κοτσιφια που πηρατε κ διπλωμα
ουστ ρε!

Tropeas
23/08/2006, 00:31
Μαύρο Wrangler?

ρε συ και μετα έφυγες σφαίρα?:rolleyes: :D :lol: :beer: :wave2:

tati
23/08/2006, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lyk0s
Tati σκεψου...

Αυτη απλα δεν θα μπορουσε να ηταν πιο πολυ στο μ... της
Τι περιμενες να σου ζητησει και συγνωμη;


αν ειναι να χαλιομαστε για τον καθενα που κυκλοφορει εκει εξω θα πρεπε να κυκλοφορουμε με χαπια...

Μην αισθανεσαι ασχημα για την αντιδραση σου, ανθρωπινο ειναι...

Ριχνε σε τετοιες περιπτωσεις κανα καντηλι και καμμια μουτζα αν σε εχουν γυρισει τοσο το μυαλο και πανε παρακατω...

Οπως το εγραψες και εσυ αυτο δεν ηταν τίποτα σημαντικό....καθημερινότητα (δυστυχως...)


όπως τα γραψες είναι...και δε πρεπει να χαλιόμαστε με όλους εκεί εξω..και η συμπεριφορα μου ήταν ανθρώπινη (ασχέτος αν ενιωσα ετσι λιγο μετανιωμένη)....και σίγουρα τίποτα σημαντικό....απλή καθημερινοτητα....δυστυχώς..

:beer: :beer: :beer:

thanks παιδιά!!:wave2:

Pardalotzatziki
23/08/2006, 21:56
ta pragmata einai apla.....
kateba....skuye....3efouskwse ths to lastixo....
kai xamogela kai su......:wave2: :rotflmao: :lol: