PDA

View Full Version : Μοτοσυκλετιστής και κώδικας συμπεριφοράς



fazer - hucker
22/08/2006, 13:47
Συζητώντας με μεγαλύτερους και πολύ πιο έμπειρους από τον εαυτό μου στο θέμα της μοτοσυκλέτας άκουσα τα παρακάτω:
-Όταν η μοτοσυκλετιστές συναντούντε χαιρετούνται με παίξιμο των φώτων.
-Όταν μοτοσυκλετιστής βρίσκεται στην άκρη του δρόμου ένας αλλός ο οποίος είναι διερχόμενος πρέπει να σταματήσει να ρωτήσει αν όλα είναι καλά.Για να δώσει βοήθεια αν χρειαστεί.

Τί πιστεύετε?
Τα τηρήτε εσείς αυτά?
Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να αποτελεί κώδικα ανάμεσά μας?


:) :) :) :beer:

afrotwin
22/08/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Συζητώντας με μεγαλύτερους και πολύ πιο έμπειρους από τον εαυτό μου στο θέμα της μοτοσυκλέτας άκουσα τα παρακάτω:
-Όταν η μοτοσυκλετιστές συναντούντε χαιρετούνται με παίξιμο των φώτων.
-Όταν μοτοσυκλετιστής βρίσκεται στην άκρη του δρόμου ένας αλλός ο οποίος είναι διερχόμενος πρέπει να σταματήσει να ρωτήσει αν όλα είναι καλά.Για να δώσει βοήθεια αν χρειαστεί.

Τί πιστεύετε?
Τα τηρήτε εσείς αυτά?
Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να αποτελεί κώδικα ανάμεσά μας?


:) :) :) :beer:

kitakse to peksimo ton foton exi alaksi me to peksimo ton vizion
diladi travas esi ti roga sou ke o alos sou vgazi fidisia glosa..
:rotflmao: :rotflmao:

ke vevea stamatame an doume motosikleta stin akri ala mono an iparxi gkomena tin opia fortonoume na min taleporite mesa stous dromous tin pame spiti tis mas magirevi kamia makaronada kseskizomaste se akataliles ke asemnes stasis ke fevgoume san kirioi

ke min to vlepis arnitika an meta apo mia mera apo voltes ke diaskedasis to zevgari 8a katelige se ena krevati....
giati na afisis tin kopela apogoitevmeni na tis xalasi to oniro epidi xalase to evropaiko saravalo tou vlaka...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

skorpi
22/08/2006, 13:57
Στην Αθήνα όχι, αλλά σε επαρχιακούς δρόμους πάντα παίζω τα φώτα και κατά 70-80% το κάνουν και οι απέναντί μου.

Σαφώς και πρέπει να υπάρχει αλληλεγγύη μεταξύ μεταξύ των δίτροχων φίλων μας.

Στην Αγγλία ξέρω ότι κουνάνε το κεφάλι τους :rotflmao:

...αλλά εκεί αν παίξεις τα φώτα χωρίς λόγο μπορεί να σου'ρθει και καμιά κλήση στο σπίτι για "επικίνδυνη οδήγηση και διατάραξη του περιβάλλοντος φωτισμού"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Electra
22/08/2006, 14:00
Τίποτα από τα δύο δεν είναι υποχρεωτικά!!!!!:cool:
Ειδικά το δεύτερο....

Αν είναι πεσμένος, τραυματισμένος ή κάνει νόημα για να σταματήσεις το κάνεις (και πάλι με επιφύλαξη)... γιατί πού ξέρεις την σήμερον ημέρα????

Δεν εννοώ πλήρη αδιαφορία, αλλά και το παίξιμο των φώτων πάλι είναι θέμα αναβάτη (και διάθεσης μερικές φορές). Πιστεύω πως έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα.





PS. Την γκόμενα μπορείτε να την πάρετε... να τσεκάρετε όμως αν βρίσκονται στη θέση τους τα νεφρά σας το επόμενο πρωί...:smokin: :winka:

afrotwin
22/08/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Τίποτα από τα δύο δεν είναι υποχρεωτικά!!!!!:cool:
Ειδικά το δεύτερο....

Αν είναι πεσμένος, τραυματισμένος ή κάνει νόημα για να σταματήσεις το κάνεις (και πάλι με επιφύλαξη)... γιατί πού ξέρεις την σήμερον ημέρα????

Δεν εννοώ πλήρη αδιαφορία, αλλά και το παίξιμο των φώτων πάλι είναι θέμα αναβάτη (και διάθεσης μερικές φορές). Πιστεύω πως έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα.





PS. Την γκόμενα μπορείτε να την πάρετε... να τσεκάρετε όμως αν βρίσκονται στη θέση τους τα νεφρά σας το επόμενο πρωί...:

ps: nefra den exoume ta poulisame gia na paroume mixanes...
pios o logos anisixias lipon?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos to endiaferon sou gia ta nefra mas ine sigkinitiko...:a31:
ke min zis me mi8ous pou fovase na kataripsis...
mia dokimi 8a sas pisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

me tin proipo8esi oti dia8etete tis proipo8esis
giati savoura den pia i ali8ia ine oti exoume gini poli eklektiki

vevea ola afta xoris na gnorizoume tipota gia tin ikona sas to atomo sas genika
ke pros 8eou entelos kaloproereta....
:lol: :lol:

Trans
22/08/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Συζητώντας με μεγαλύτερους και πολύ πιο έμπειρους από τον εαυτό μου στο θέμα της μοτοσυκλέτας άκουσα τα παρακάτω:
-Όταν η μοτοσυκλετιστές συναντούντε χαιρετούνται με παίξιμο των φώτων.
-Όταν μοτοσυκλετιστής βρίσκεται στην άκρη του δρόμου ένας αλλός ο οποίος είναι διερχόμενος πρέπει να σταματήσει να ρωτήσει αν όλα είναι καλά.Για να δώσει βοήθεια αν χρειαστεί.

Τί πιστεύετε?
Τα τηρήτε εσείς αυτά?
Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να αποτελεί κώδικα ανάμεσά μας?


Μετά από ταξίδι 1400 χλμ μπορώ να πω ότι αυτό που μου έμεινε είναι η χαιρετούρα στην Εθνική. Ό,τι μηχανη και να ήταν Ον-οφφ, SS, Γκεστάπο κτλ (εξαιρούνται οι κάγκουρες με τα τσόπερ γενικότερα, που είναι ψιλοαναίσθητοι) είτε παίζαμε ο ένας στον άλλον τα φώτα είτε σηκώναμε το αριστερό χέρι (ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ). Πολύ ωραία αίσθηση ειδικά αν ταξιδεύεις μόνος. Νιώθεις ότι υπάρχει μια αλληλεγγύη.

Τώρα για το αν σταματάω, αν δω εγκαίρως κάποιον σταματημένο (δεν χρειάζεται να τον δω να κλωτσάει την μηχανή ή να βρίζει) τότε σταματάω και ρωτάω. Το βασικότερο για μένα είναι να τον δω εγκαίρως και να μπορώ να σταματήσω.

Τι άλλο θα μπορούσε να αποτελέσει κώδικα; Φυσικά η ευγένεια :lol: :lol:
Να μην αγχωνεις τον προπορευόμενο οδηγό
Αν κάποιος σε καμιά στάση σου πιάσει την κουβέντα μίλα του κι εσύ. Μόνος θα είναι κι αυτός. Αν πάλι σου ζητήσει να πάτε παρέα με τις μηχανές (αν τύχει και ταξιδεύετε προς τον ίδιο προορισμό) ρώτα τον βασικά πράγματα όπως με τι ταχύτητες κινήται κτλ. να δεις αν μπορείς ή μπορεί να σε ακολουθήσει.

Επίσης όπως διάβασα σε ένα άλλο ποστ αν σε χαιρετήσει μπορείς να του κάνεις κωλοδάχτυλο. Τουλάχιστον θα έχεις κάτι να γελάς για τα επόμενα χλμ :rotflmao: :rotflmao: Εγώ μόνο που το διάβασα χέστηκα στα γέλια (προτιμότερο να αποφεύγεται όμως)

Τώρα αν έχει κανα ωραίο νιμού ο τύπος μπορείς να το παίξεις τζέντλεμαν όπως είπαν και οι πρωλαλλήσαντες και να προθυμοποιηθείς να το πάρεις παρέα. Κι άσε τον άλλον να ψήνεται:lol: :lol: :lol:

Κορυφαίο όμως αυτό με το τσίμπημα - τράβηγμα της ρώγας:rotflmao: :eyepop:

fazer - hucker
22/08/2006, 14:16
Όταν ταξιδεύεις μόνο σου είναι πολύ ωραία αίσθηση η "χαιρετούρα" με άλλους μοτοσυκλετιστές και σου δίνει και την αίσθηση της παρέας.

Πάντως δεν είναι το θέμα αν πρέπει να κάνουμε αυτά τα πράγματα αλλά αν θέλουμε.:)

Trans
22/08/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Όταν ταξιδεύεις μόνο σου είναι πολύ ωραία αίσθηση η "χαιρετούρα" με άλλους μοτοσυκλετιστές και σου δίνει και την αίσθηση της παρέας.

Πάντως δεν είναι το θέμα αν πρέπει να κάνουμε αυτά τα πράγματα αλλά αν θέλουμε.:)

Θες και το κάνεις, δεν θες δεν το κάνεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος. Κι εγώ πριν κανα 4μηνο που βγήκα την πρώτη βόλτα εκτός Αθηνών με το τρανς δεν χαιρέτισα κανά δυο. Δεν ήξερα, ήμουν άβγαλτος δεν σημαίνει όμως ότι οι άνθρωποι με στείλαν δικαστικώς:lol: :lol:

Τώρα θέλω και το κάνω, το γουστάρω κι όλας. Αν πάλι ο άλλος δεν με χαιρετήσει δεν θα κάτσω να πεθάνω κι όλας. Άλλωστε μπορεί να μην μπορεί εκείνη την στιγμή, να προσέχει κάτι άλλο η πολύ απλά να μην θέλει....

afrotwin
22/08/2006, 14:52
pantos ena kimeno se periodiko pou ixa diavasi prin kero elege oti an se xeretoun me sinialo i kapio tropo ine kalitero na tous kanis kolodaxtilo 8a gelas gia pola xiliometra tis diadromis...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
22/08/2006, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pantos ena kimeno se periodiko pou ixa diavasi prin kero elege oti an se xeretoun me sinialo i kapio tropo ine kalitero na tous kanis kolodaxtilo 8a gelas gia pola xiliometra tis diadromis...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σε Joe Bar δεν το έλεγε;



Πάντως αυτό που είδα στο εξωτερικό ειναι οτι χαιρετάνε ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως με το ΧΕΡΙ, βγάζοντάς το στο πλάι.

Αν είναι γΛήγοροι σηκώνουν λίγο τα δάχτυλα από το γκριπ

Οι τσοπεροχαρλεάδες κάνουν την κίνηση αργά αργά (προλαβαίνουν άλλωστε! :lol: :lol: :lol: )

:wave2: :beer:

gcrook
22/08/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Οι τσοπεροχαρλεάδες κάνουν την κίνηση αργά αργά...

Η και καθολου!:mad:

Αλλωστε οταν πηγαινεις με 80 στην δεξια απο Λαμια προς Βολο ξεκρανωτος μαλλον δεν σε απασχολουν αυτα τα μικροπραγματα..:sad:

afrotwin
22/08/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σε Joe Bar δεν το έλεγε;



Πάντως αυτό που είδα στο εξωτερικό ειναι οτι χαιρετάνε ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως με το ΧΕΡΙ, βγάζοντάς το στο πλάι.

Αν είναι γΛήγοροι σηκώνουν λίγο τα δάχτυλα από το γκριπ

Οι τσοπεροχαρλεάδες κάνουν την κίνηση αργά αργά (προλαβαίνουν άλλωστε!



pantos ta xarley ine ta pio filika pros tin fisi
an pesi epano tous ena entomo den skotonete lioni stin zelatina opos sta dika mas
aplos travmatizete ligo i to poli kamia 8lasi ala zi....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
22/08/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Η και καθολου!:mad:

Αλλωστε οταν πηγαινεις με 80 στην δεξια απο Λαμια προς Βολο ξεκρανωτος μαλλον δεν σε απασχολουν αυτα τα μικροπραγματα..:sad:

Δε μιλησα για Ελλάδα ρε Γιώργη... πίστεψέ με, δεν έχουν σχέση οι χαρλεάδες της Ελλάδας με των άλλων χωρών



Εδώ χαιρετάνε οσοι έχουν "υποδεέστερη" μηχανή

Όσοι (την) έχουν μεγαλύτερη απλα τους αγνοούν :rolleyes:




:mad:

gcrook
22/08/2006, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δε μιλησα για Ελλάδα ρε Γιώργη... πίστεψέ με, δεν έχουν σχέση οι χαρλεάδες της Ελλάδας με των άλλων χωρών




Α ακυρον τοτε.

Παντως τι θλαση και στραμπουληγμα λεει ο αφρο...
Εδω λεμε τα μηχανακια τους ειναι τοσο αργα που τα μυγακια αντι να σκανε στο φαναρι πεφτουν πισω στην πινακιδα και σκοτωνονται.:sad: :bigcry: :rotflmao:

Cpt. Haddock
22/08/2006, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
ΑΕδω λεμε τα μηχανακια τους ειναι τοσο αργα που τα μυγακια αντι να σκανε στο φαναρι πεφτουν πισω στην πινακιδα και σκοτωνονται.:sad: :bigcry: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao:

Πάντως δεν είναι η ταχύτητα ζητούμενο... στους επαρχιακούς δρόμους της Γερμανίας με όριο τα 70 (που το τηρείς! :eek: ) δεν έχει νόημα να λες παω αργά, αλλά να λες απολαμβάνω

Οσους είδαμε στο δρόμο (και ήταν πολλοί!), αυτό έδειχναν, να το απολαμβάνουν.

Δύο πράγματα θυμάμαι έντονα και τα δύο σπάνιο ως αδύνατο θέαμα για Ελλάδα..

- Ζευγάρι 60+ σε μια (νομίζω) bmw RT.. και οι δύο χαμογελαστοί

- Τύπος επίσης 60+ με δερμάτινα, ψηλές μπότες, κάσκα :eyepop: , γυαλιά του '30 (αυτά που είχαν και στα διπλάνα) και φουλάρι... Πήγαινε δεξια με 60 χμ/ω πάνω σε μια παλιά bmw. Άρχοντας

:beer: :smokin:


ΥΓ. Εσύ ΑΛΛΟ χαιρετισμό πρέπει να μαθαίνεις σιγά-σιγά... :evil:

gcrook
22/08/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


ΥΓ. Εσύ ΑΛΛΟ χαιρετισμό πρέπει να μαθαίνεις σιγά-σιγά... :evil:

-ΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ!
-...(sigh)....:sad:

div400
22/08/2006, 15:22
ναι χαιρετωτους μοτοαδερφους σε βολτες ταξιδια κτλ εκτος απο τους ξεκρανοτους και του σανδαλοφορους....

ναι σταματω οταν δω καποιον σταματημενο στην ακρη και ρωτω αν θελει βοηθεια, οση μπορω να προσφερω τουλχ.

και κατι ακομα, που αφορα την ευγενικη συμπεριφορα προς αλλους μοτο/τες: οταν βλεπουμε μηχανοβιο με (κατα προτιμηση SS και σουπερ ντουπερ naked) που συνοδευεται απο νεαρα κορασιδα ενδεδυμενη με χαμηλοκαβαλο παντελονι ή φουστα μινι /σουπερ μινι..... ευγενεστατα καθομαστε πισω του και ακολουθουμε....:winka: :evil: :smokin:
αγενεις γινομαστε με αυτους που μας ακολουθουν... δεν τους αφηνουμε με τιποτα να μας παρουν την θεση με θεα....

beholder
22/08/2006, 15:28
--------------------------------------------------------------------------
.....travas esi ti roga sou ke o alos sou vgazi fidisia glosa..
---------------------------------------------------------------------------


afro akolouthisa tis odigies sou alla eida ksafnika na me exoun parei apo piso kati periergoi mihanovioi kai na mou fonazoun trifera logia

Ekana kati lathos??? :D :D :D

paTman_the
22/08/2006, 16:28
Opos eipan, o ka8e enas kanei oti 8elei.Ego pantos xairetao ektos apo tous touristes kai tous kagkoures(xiliari me racing pantofla,dermatino magio me louloudia kai half kapelaki),oxi giati snomparo alla giati den exei nohma.Epishs stamato giati polu apla 8a i8ela na stamathsoun kai gia mena se periptosh pou xreiastei. Opos epishs exo stamathsei kai gia mlkismena pou phgainoun sthn e8nikh me papia se maura xalia ksekranota klp,me thn elpida oti mporei na ta paradeigmatiso,esto gia kranos. Kales boltes loipon, me h xoris xairetoures!

Tsakalaki
22/08/2006, 17:15
Πάντα χαιρετάω αναλόγως (είτε φώτα, είτε χέρι) αλλά και σταματώ όταν βλέπω κάποιον στα ζόρια...:wave2:

Lanegan
22/08/2006, 20:16
Ωραίες οι χεραιτούρες παιδιά αλλά αναρωτιέμαι...μήπως είναι σωστότερο και ασφαλέστερο να χαιρετιόμαστε με το χέρι παρά με τα φώτα?

Και αυτό γιατί με τα φώτα πολλές φορές το μπροστινό αυτοκίνητο ή το διερχόμενο από το απέναντι ρέυμα, μπορεί να θεωρίσει οτι του κάνεις σινιάλο ή να προβληματιστεί στιγμιαία τελοςπάντων...και αυτό δεν είναι επιθυμητό, έτσι δεν είναι?



Ciao!

Δημήτρης.

kostisthegreek
22/08/2006, 20:57
Αν είμαι επαρχία και συναντήσω κάποιον συνήθως τον χαιρετώ.
Αν με προλάβει αυτός απαντώ πάντα.

Τώρα για σταμάτημα αν καταλάβω ότι κάποιος χρειάζεται βοήθεια ή μου κάνει νόημα ναι.

Γιατί δεν χωνέβετε τους τσοπεράδες ρε παιδιά? Ο καθένας χαίρεται τη μηχανή του. Γι αυτό αγόρασε τσόπερ, για να πηγαίνει σιγά και να απολαμβάνει τη διαδρομή. Διαφορετικά θα αγόραζε ςς.

lyk0s
22/08/2006, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400

και κατι ακομα, που αφορα την ευγενικη συμπεριφορα προς αλλους μοτο/τες: οταν βλεπουμε μηχανοβιο με (κατα προτιμηση SS και σουπερ ντουπερ naked) που συνοδευεται απο νεαρα κορασιδα ενδεδυμενη με χαμηλοκαβαλο παντελονι ή φουστα μινι /σουπερ μινι..... ευγενεστατα καθομαστε πισω του και ακολουθουμε....:winka: :evil: :smokin:


Μια λεπτομερεια ξεχασες:

Θα πρεπει και να μπορεις να τον ακολουθησεις...

fazer - hucker
23/08/2006, 12:41
Η χαιρετούρα με το χέρι πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.Προσωπικά αρκετές φορές έχω μπερδευτεί με τα φώτα πιστεύοντας ότι στην επόμενη στροφή υπάρχει στρουμφάμαξο με στρουμφάκια και πιστόλι ανα χείρας.Μάλιστα εκτίμησα μια φορά που κάποιος με translap με προειδοποίησε με με το χέρι για την ύπαρξη στρουμφακίων.Να είναι καλά γιατί πήγαινα με κάμποσα.

Το καλύτερο δεν είναι να παίρνεις μάτι τη γκόμενα μπροστά σου που τις έχει βγει το δείγμα από εσώρουχο στη φόρα, αλλά να παίρνουν εσένα μάτι που μεταξύ αλλαγής από 3-4 ξεκουράζεις το χέρι σου στο πόδι που σφίγγεται στη μέση σου και που είναι αποτριχωμένο στην εντέλεια. Εννοείται ότι μιλάμε για γυναικείο.Απομιμήσεις δε δεχόμαστε!!!:smokin: :smokin: :beer:


Αφού απολάυσεις την ξεκούραση χώνεις και μια προσπέραση στον μπροστινό σου που τόση ώρα έχει κολλήσει στον κεντρικό του καθρέφτη και τον αφήνεις να βρίζει κάτω από τα μουστάκια και αναρωτιέται που πάει η κοινωνία και ότι έτσι γίνονται τα ατυχήματα.Δηλαδή με εμάς τα κακομαθημένα τζοβενόπουλα που αντί να κοιτάμε το δρόμο κοιτάμε τη γκόμενα και όχι τον εαυτό του που είχε κολλήσει στον καθρέφτη.
Δε βαριέσαι... :sad: καλύτερα να έρθει ο χειμώνας και να ξαναντυθούμε γιατί καλά μεταξύ μας αλλά εσείς οι κυρίες το έχετε παρακάνει.Καλά είναι δε λέω :eyepop: και να είστε καλά που ζεστένεστε αλλά... :hypnotize :uplate: :bawl:

zireous
26/08/2006, 21:55
Τό'χετε ακούσει για τον άλλον; Που πήρε πρώτο μηχανάκι μια hayabusa, καπάκι βγήκε στην εθνική, και μετά από 5 ώρες το γύρισε πίσω στον dealer λέγοντας...

"Κάθε δύο λέπτα μου ανάβανε τα φώτα οι απέναντι, άλλοι μου κάνανε νοήματα, δε μπορεί κάποια ζημιά έχει, πάρτο πίσω."

Εγώ κάνω νοήματα στους ξεκράνωτους, μόνο (συνήθως το σωστό δάχτυλο αναπηδά στο κράνος).

kakofonixx
28/08/2006, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Αν είναι πεσμένος, τραυματισμένος ή κάνει νόημα για να σταματήσεις το κάνεις (και πάλι με επιφύλαξη)... γιατί πού ξέρεις την σήμερον ημέρα????

Ειδικα αν εχει Honda...
Δε χαλανε λεμεεεεεεεε :rotflmao: :rotflmao:

Coyote.V
05/09/2016, 13:35
Με έχετε κουράσει.. σας βαρέθηκα τελικά !

Μια βόλτα πας μέχρι την Επίδαυρο ΣΚ και πρέπει να χαιρετάς κάθε τριάντα δευτερόλεπτα.

Έλεοc πχιά !!!


Πιο παλιά ήταν διαφορετικά, έβλεπες μια μηχανή στον δρόμο και άν...

o teos
05/09/2016, 13:47
Εγω παλι χτες απογευμα ελαβα μονο ενα χαιρετισμο απο τους 10-15 που ειδα απο ενα fazer στην κακια σκαλα..ολοι οι υπολοιποι τι τα φωτα τι το χερι επερνα τα 3..:lol:
Και να πεις οτι δε χαιρετώ ειμαι πολυ κοινωνικό αγορι ο ατιμος!απλα τωρα ειναι η εποχη του εποχιακου ρε φιλε που οπως και να το κανεις οταν γυρνας απο μπανακι με το γκομενακι και πιανεις μπουτακι δε μπορεις να χαιρετας ταυτοχρονα:D..μονο σε πολυ πρωινες πεφτει χαιρετούρα που ναι αυτοι που βγηκαν για τη βολτα..

Coyote.V
05/09/2016, 13:54
Μπορώ να αλλάξω το νικ μου και να το κάνω antisosial ;

o teos
05/09/2016, 13:57
Μπορώ να αλλάξω το νικ μου και να το κάνω antisosial ;

:lol: βαλε ενα μεγαλο αυτοκολητο σαν το παρακατω σε εμφανεσ σημειο στη μηχανη πιστευω θα περασει το μυνημα

365376

duke200
05/09/2016, 16:38
χαιρετουρα καλυτερα με το χερι γιατι αλλιως νομιζει ο άλλος οτι μολις περασες μπλόκο.

προσοχή στις συμμοριες που πετανε ενα ερειπιο κάτω και το παίζουνε οτι υπαρχει προβλημα.

todoros78
05/09/2016, 17:25
εγώ πάντα χαιρετάω και στα @@ μου οι άλλοι αν δεν ανταποδώσουν. Μέχρι και αστυνομικό χαιρέτησα και με κοιτούσαν με απορία (χεχεχεχεχε). Ένα παλικάρι έξω από Τρίπολη με χαιρέτησε (όπως χαιρετάνε τα μικρά παιδιά τη γιαγιά τους ένα πράμα) με τόση χαρά που μου έφτιαξε όλο το ταξίδι μέχρι Γαλαξίδι.

προσωπικά, θα συνεχίσω να το κάνω γιατί είναι κάτι που γουστάρω κι ας μην ανταποδίδουν...καλή καρδιά ;)

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
05/09/2016, 17:47
εκτος απ την χερετουρα με το χερι καπου πρεπει να υπαρχουν και εικονογραφημενα σηματα. η κανω λαθος?

Pan (dvs)
05/09/2016, 19:35
Eγω χαιρεταω μονο αυτους που νοιωθω οτι ειναι του συναφιου μου.



Στους Χαγιαμπουζαιους μαλιστα,πεταω ακομη και πετρες.Δεν εχω πετυχει κανεναν γιατι πανε κομματια,αλλα που θα παει....

nik69
05/09/2016, 19:50
Εμένα τον τελευταίο χρόνο μονο απο μπεεμβάκηδες βλέπω καμία χαιρετουρα. Αλλη μοτό Εκτός απο yamaha δεν εχω πάρει .
Μήπως ήρθε η ώρα για αλλαγή? :lol:

sugariasgeorge
05/09/2016, 20:15
και μενα το ιδιο...
ενας μαλιστα ''ξηλωσε'' το μοτερ και μου το χαρισε....
για να τον θυμαμαι ,''λεει'', ....οταν πινω καμμια μπυρα....

365389

GiorgosLa
06/09/2016, 06:53
Eγω χαιρεταω μονο αυτους που νοιωθω οτι ειναι του συναφιου μου.



Στους Χαγιαμπουζαιους μαλιστα,πεταω ακομη και πετρες.Δεν εχω πετυχει κανεναν γιατι πανε κομματια,αλλα που θα παει....


Όλους? Ο δικός μας ο Βασίλης πάντως, ταξιδεύει άνετα και με 80χλμ αν χρειαστεί, κουβαλώντας και βασιλόπιτες, (στο πίσω σελάκι) και θα τις φέρει και άθικτες.

(Να τα λέμε κι αυτά) :)

Pan (dvs)
06/09/2016, 08:20
Όλους? Ο δικός μας ο Βασίλης πάντως, ταξιδεύει άνετα και με 80χλμ αν χρειαστεί, κουβαλώντας και βασιλόπιτες, (στο πίσω σελάκι) και θα τις φέρει και άθικτες.

(Να τα λέμε κι αυτά) :)

Aυτον τον εχω.Περιμενω να σταματησει σε καμμια ταβερνα και σημαδευω.