PDA

View Full Version : Χαρίζονται γατάκια



stako
22/08/2006, 14:33
Δεν ξέρω πόσο σχετικό είναι αλλά θα το ποστάρω.............:D

Χαρίζονται τα παρακάτω γατάκια, είναι ενός μηνός περίπου, σε μια απο τις φωτογραφίες φαίνεται και η μάνα τους, προβλέπεται να γίνουν μακρύτριχα αλλά όχι πολύ. Μόλις την προηγούμενη βδομάδα σταμάτησαν να εξαρτώνται από την μαμά για φαγητό (γαλατάκι) καθώς άρχισαν να τρώνε κανονικές τροφές.

Παρακαλώ αν τα θέλετε απλά για να παίξουν λίγο τα παιδιά (ή εσείς) και μόλις μεγαλώσουν ξαφνικά να χαθούν να ΜΗΝ επικοινωνήσετε μαζί μου............... Σε κάθε άλλη περίπτωση αν ενδιαφέρεστε επικοινωνήστε με πμ.

Ευχαριστώ :)

Ορίστε και οι φωτό:

http://img167.imageshack.us/my.php?image=p8180001sw2.jpg
http://img227.imageshack.us/my.php?image=p8210017ic0.jpg
http://img208.imageshack.us/my.php?image=p8020003fk5.jpg
http://img225.imageshack.us/my.php?image=p8210036em4.jpg
http://img227.imageshack.us/my.php?image=p8210046wu7.jpg
http://img225.imageshack.us/my.php?image=p8210020zx9.jpg


PS. Αν οι admin το θεωρούν εντελώς άσχετο ή άκυρο ας το διαγράψουν ή ας το μεταφέρουν.

:wave2: :wave2: :wave2:

ruyjin
23/08/2006, 10:10
να ρωτησω τωρα κατι αλλα μη βαρεσετε...

μου αρεσουν τα ζωακια και κυριως τα σκυλακια, αλλα λογο δουλειας που λειπω ολη μερα απο το σπιτι και μηχανης που δε μπορω να το παρω μαζι μου ειναι αποτρεπτικη μια τετοια κινηση

αλλα για γατακι το σκεφτομαι
το ερωτημα ειναι το εξης: μπορει να ταξιδεψει μαζι μου σε μηχανη πχ μπροστα στο τανκ-μπαγκ ενα γατακι?

τωρα θα γελατε αλλα δε πειραζει
γιατι ενταξει το παιρνω αλλα δε θελω να το αφηνω μονο του σπιτι οταν θα φευγω
και πιστευω οτι ισως μπορει να συνταξιδεψει μαζι μου.... ε? ή οχι...

:smokin:

Kizoku
23/08/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
να ρωτησω τωρα κατι αλλα μη βαρεσετε...

μου αρεσουν τα ζωακια και κυριως τα σκυλακια, αλλα λογο δουλειας που λειπω ολη μερα απο το σπιτι και μηχανης που δε μπορω να το παρω μαζι μου ειναι αποτρεπτικη μια τετοια κινηση

αλλα για γατακι το σκεφτομαι
το ερωτημα ειναι το εξης: μπορει να ταξιδεψει μαζι μου σε μηχανη πχ μπροστα στο τανκ-μπαγκ ενα γατακι?

τωρα θα γελατε αλλα δε πειραζει
γιατι ενταξει το παιρνω αλλα δε θελω να το αφηνω μονο του σπιτι οταν θα φευγω
και πιστευω οτι ισως μπορει να συνταξιδεψει μαζι μου.... ε? ή οχι...

:smokin:

Αυτό εξαρτάται από το πως έχει συνηθίσει το γατάκι.
Ο δικός μου δεν θέλει με τίποτα ταξίδια. Ούτε στον κτηνίατρο δεν γουστάρει να τον πηγαίνουμε.

Το καλό όμως είναι ότι η γάτα άνετα μένει μόνη για λίγες μέρες μιας και δεν έχει τις ανάγκες ενός σκύλου για φροντίδα. Της βάζεις αρκετό φαγητό και νερό και τρώει όσο χρειάζεται και έχει την άμμο της για τις ανάγκες.

Για λίγες μέρες όμως ε!!!!
Αλλιώς λες σε κάποιον που εμπιστεύεσαι να περνάει από το σπίτι σου και να την φροντίζει.
Στο ταξίδι πιο πολύ ταλαιπωρία του ζώου θα είναι.

Cpt. Haddock
23/08/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
να ρωτησω τωρα κατι αλλα μη βαρεσετε...

μου αρεσουν τα ζωακια και κυριως τα σκυλακια, αλλα λογο δουλειας που λειπω ολη μερα απο το σπιτι και μηχανης που δε μπορω να το παρω μαζι μου ειναι αποτρεπτικη μια τετοια κινηση

αλλα για γατακι το σκεφτομαι
το ερωτημα ειναι το εξης: μπορει να ταξιδεψει μαζι μου σε μηχανη πχ μπροστα στο τανκ-μπαγκ ενα γατακι?

τωρα θα γελατε αλλα δε πειραζει
γιατι ενταξει το παιρνω αλλα δε θελω να το αφηνω μονο του σπιτι οταν θα φευγω
και πιστευω οτι ισως μπορει να συνταξιδεψει μαζι μου.... ε? ή οχι...

:smokin:

Οι γάτες ΔΕΝ είναι ταξιδιάρικα ζώα.

Βάλε ένα σκύλο σε αμάξι και πήγαινε ταξίδι, θα βγάλει τη μουσούδα έξω

Βάλε μια γάτα και θα κρυφτεί κάτω από το κάθισμα.

Από την άλλη οι γάτες είναι πιο αυτόνομες και αυτάρκεις. Ο σκύλος σε 2-3 μέρες στο σπίτι μόνος θα τρελαθεί, η γάτα όχι.
(ειδικά αν μπορεί να βγάινει έξω, οπότε θα βρίσκει φαγητό και μόνη της πράγμα που δύσκολα κάνει ο σκύλος).



:wave2:

stako
23/08/2006, 11:01
Φίλε ruyjin,

ίσως σε στεναχωρήσω αλλά ξέρω περίπτωση που φίλος είχε ένα γατάκι μωρό το οποίο το είχε βάλει στο tankbag για να το μεταφέρει μια μικρή διαδρομή μέσα στην Αθήνα. Δυστυχώς το γατάκι άγνωστο πως άνοιξε σιγά σιγά το φερμουάρ του tankbag (με την μουσούδα του ίσως, ίσως να είχε μείνει και από την αρχή λίγο ανοιχτό) και πήδηξε στον δρόμο όταν ο φίλος μου πήγαινε με καμιά 70-80 χλμ................ Ο φίλος δεν κατάφερε να το βρει μετά καθώς το γατάκι τρέμοντας πιθανότατα από τον φόβο κρύφτηκε κάπου και χάθηκε.......... Όχι, δεν το πάτησε κανένας από πίσω καθώς δεν βρέθηκε κάτι στο δρόμο........ Ίσως βέβαια να είχε τραυματιστεί και να κρύφτηκε..........

Οπότε είναι λίγο επικίνδυνο να το μεταφέρεις μέσα σε tankbag. Βέβαια ίσως μπορείς να το μεταφέρεις μέσα σε κανονικό κουτί-κλουβί μεταφοράς γάτας και να το δένεις πάνω στην μηχανή. (Δεν ξέρω βέβαια τη μηχανή έχεις). Και στις 2 περιπτώσεις βέβαια το γατί θα τρομοκρατείται και είναι κρίμα................ Πιστεύω είναι σκέτο βασανιστήριο για αυτό να υποστεί τέτοια μεταφορά με μηχανή με τους κραδασμούς και την φασαρία που συνεπάγεται η μηχανή κλεισμένο μέσα στο σκοτάδι..............

Τα δικά μας τα γατιά δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να μείνουν μόνα τους έστω και για 2 μέρες. Οι γάτες είναι περίεργα ζώα και αν και μπορείς να τις μάθεις να τρώνα τα πάντα, δεν τρώνε μπαγιάτικο φαγητό. Αν περάσει μια μέρα από τότε που τους βάζουμε το φαί τότε απλά δεν το τρώνε. Και από την άλλη πες γίνεται στραβή και χύνει κατά λάθος το νερό του (απίθανο αλλά μπορεί), θα μείνει το ζώο χωρίς νερό για 2-3 μέρες? Μαρτύριο σκέτο!

Τέλος πάντων, καλώς ή κακώς το να έχεις ένα ζώο συνεπάγεται μεγάλη ευθύνη. Δεν είναι παιχνίδι, είναι μέλος της οικογένειας με ανάγκες και πρέπει να μπορείς να τις αναλάβεις αν αποφασίσεις να πάρεις ένα.

:wave2: :wave2: :wave2:

Kizoku
23/08/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Φίλε ruyjin,

ίσως σε στεναχωρήσω αλλά ξέρω περίπτωση που φίλος είχε ένα γατάκι μωρό το οποίο το είχε βάλει στο tankbag για να το μεταφέρει μια μικρή διαδρομή μέσα στην Αθήνα. Δυστυχώς το γατάκι άγνωστο πως άνοιξε σιγά σιγά το φερμουάρ του tankbag (με την μουσούδα του ίσως, ίσως να είχε μείνει και από την αρχή λίγο ανοιχτό) και πήδηξε στον δρόμο όταν ο φίλος μου πήγαινε με καμιά 70-80 χλμ................ Ο φίλος δεν κατάφερε να το βρει μετά καθώς το γατάκι τρέμοντας πιθανότατα από τον φόβο κρύφτηκε κάπου και χάθηκε.......... Όχι, δεν το πάτησε κανένας από πίσω καθώς δεν βρέθηκε κάτι στο δρόμο........ Ίσως βέβαια να είχε τραυματιστεί και να κρύφτηκε..........

Οπότε είναι λίγο επικίνδυνο να το μεταφέρεις μέσα σε tankbag. Βέβαια ίσως μπορείς να το μεταφέρεις μέσα σε κανονικό κουτί-κλουβί μεταφοράς γάτας και να το δένεις πάνω στην μηχανή. (Δεν ξέρω βέβαια τη μηχανή έχεις). Και στις 2 περιπτώσεις βέβαια το γατί θα τρομοκρατείται και είναι κρίμα................ Πιστεύω είναι σκέτο βασανιστήριο για αυτό να υποστεί τέτοια μεταφορά με μηχανή με τους κραδασμούς και την φασαρία που συνεπάγεται η μηχανή κλεισμένο μέσα στο σκοτάδι..............

Τα δικά μας τα γατιά δεν ξέρω αν θα μπορούσαν να μείνουν μόνα τους έστω και για 2 μέρες. Οι γάτες είναι περίεργα ζώα και αν και μπορείς να τις μάθεις να τρώνα τα πάντα, δεν τρώνε μπαγιάτικο φαγητό. Αν περάσει μια μέρα από τότε που τους βάζουμε το φαί τότε απλά δεν το τρώνε. Και από την άλλη πες γίνεται στραβή και χύνει κατά λάθος το νερό του (απίθανο αλλά μπορεί), θα μείνει το ζώο χωρίς νερό για 2-3 μέρες? Μαρτύριο σκέτο!

Τέλος πάντων, καλώς ή κακώς το να έχεις ένα ζώο συνεπάγεται μεγάλη ευθύνη. Δεν είναι παιχνίδι, είναι μέλος της οικογένειας με ανάγκες και πρέπει να μπορείς να τις αναλάβεις αν αποφασίσεις να πάρεις ένα.

:wave2: :wave2: :wave2:


Γενικά ζωάκια σε μηχανή επάνω είναι άδικο για τα ίδια!!!

Οι γάτες γενικά καλό είναι να τρώνε ξηρά τροφή που και δεν χαλάει αλλά και δεν τους προκαλεί διάρροια.

Νερό σε πήλινο (από αυτά που βάζουν το γιαούρτι) δεν παίζει να τουμπάρει με τίποτα.

Η γατούλα μένει για λίγες μέρες μόνη άνετα χωρίς να της λείψουμε καν.

Σκύλος μόνος δεν νοείται!

stako
23/08/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Η γατούλα μένει για λίγες μέρες μόνη άνετα χωρίς να της λείψουμε καν.


Ρε γμτ δεν ξέρω αλλά μετά από κάμποσα χρόνια με γάτες έχω την εντύπωση ότι έχουν πολύ πιο σύνθετη ψυχολογία από ότι νομίζουμε...............:confused:

gcrook
23/08/2006, 11:28
Νασο η γατα ειναι ανεξαρτητοζωλ οντως...αλλα για να ταξιδεψει σε αμαξι μπορει να χρειαστει μεχρι και ναρκωση....για μηχανακι δεν το συζητω.:sad:

Παντως μπορει να μεινει και 10 μερες μονη της στο σπιτι αν της εχει βαλει πολυ φαγητο και αμμο, αρκει να της εχεις αφησει ανοιχτες πορτες να τριγυρναει.

Kizoku
23/08/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
αρκει να της εχεις αφησει ανοιχτες πορτες να τριγυρναει.


χμμμμμμμμ κι αυτό σχετικό είναι.

Ο δικός μου θα βγεί στις σκάλες το πολύ και μετά μπαίνει πάλι μέσα.

Η γάτα αν συνηθίσει σε ενα χώρο που μένει δεν κουνάει ρούπι πλην περιόδου αναπαραγωγής.

Αλλά εμένα είναι στειρωμένος.

Electra
23/08/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ρε γμτ δεν ξέρω αλλά μετά από κάμποσα χρόνια με γάτες έχω την εντύπωση ότι έχουν πολύ πιο σύνθετη ψυχολογία από ότι νομίζουμε...............:confused:

Έχουν υπερβολικά σύνθετη ψυχολογία και πίστεψέ με επιβιώνουν ευκολότερα! Είναι πανέξυπνες και πολυμήχανες!!

Έχω τη τύχη να έχω μια τρομερή γάτα που κάθε φορά με εκπλήσει! Αρχικά έμενε στο σπίτι γιατί δεν είχα χώρο έξω, όταν όμως μετακόμισα είχα αυλή και την άφηνα μερικές φορές ελεύθερη. Την έχω πάει ταξίδια στο εξοχικό με αυτοκίνητο -από μικρή- όπου και εκεί την άφηνα ελεύθερη και ποτέ δεν έφευγε παρά εξερευνούσε τριγύρω και επέστρεφε.

Σημείωση: Όσο είναι μικρό, μπορεί να ταξιδέψει με αυτοκίνητο, μετά αρχίζουν οι ανασφάλειες. Όλο νιαουρίζει, ακόμη και αν είναι ξαπλωμένη στο κάθισμα. Στις αρχές πάντως, σε μένα, ανέβαινε και καθότα πίσω σαν μπιμπελό. Ήταν ατραξιόν.:D

Την έχω μάθει σε κονσέρβες και ξηρά τροφή. Δε της αρέσει η κονσέρβα ψάρι (το τηγανητό όμως το τσακίζει).
Έφευγε κάποτε από το σπίτι και έκανε 2 μήνες να έρθει (είχε πέσει στεναχώρια). Από την άλλη δεν είμαι υπέρ στο να φυλακίζουμε τα ζώα μέσα σε ένα διαμέρισμα οπότε απλά φανταζόμουν πως θα ήταν καλά! Και ήταν γιατί ξανάρθε!
Αναγνωρίζει τον ήχο από το παπί μου και γενικώς είναι τρομερή παρέα.
Τώρα είναι πάααλι έγκυος και έχει εξαφανιστεί (ελπίζω να γυρίσει πάλι)... Προς το παρόν έχω τέσσερις υπερβολικά άτακτους γάτους!

Kizoku
23/08/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ρε γμτ δεν ξέρω αλλά μετά από κάμποσα χρόνια με γάτες έχω την εντύπωση ότι έχουν πολύ πιο σύνθετη ψυχολογία από ότι νομίζουμε...............:confused:

Είναι πάντως πολύ πιο έξυπνες από τα σκυλιά.


Κάθε ζώο ξεχωριστά έχει τη δική του προσωπικότητα!

Υπάρχουν γάτες π.χ. πιο δύστροπες, πιο ήρεμες, παιχνιδιάρες κλπ.

stako
23/08/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
χμμμμμμμμ κι αυτό σχετικό είναι.

Ο δικός μου θα βγεί στις σκάλες το πολύ και μετά μπαίνει πάλι μέσα.

Η γάτα αν συνηθίσει σε ενα χώρο που μένει δεν κουνάει ρούπι πλην περιόδου αναπαραγωγής.

Αλλά εμένα είναι στειρωμένος.

Χεχεχεχε, αυτό ξαναπέστο ότι είναι σχετικό! :)

Εμάς ένας γάτος ΕΦΥΓΕ από το σπίτι και πήγε και μένει 2 τετράγωνα πιο κάτω σε μια μάντρα σιδεράδικων! Κι όλα αυτά ενώ σπίτι είχε φυσικά κανονικά φαγητό-χάδια κτλ! :rotflmao:

Ήταν αλήτης, από μικρός φαινόταν! :D

Τον βλέπουμε που και που, παλιότερα μας έκανε και καμιά επίσκεψη αλλά τώρα έχει καιρό να έρθει...............:rotflmao:

stako
23/08/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Έχουν υπερβολικά σύνθετη ψυχολογία και πίστεψέ με επιβιώνουν ευκολότερα! Είναι πανέξυπνες και πολυμήχανες!!

Έχω τη τύχη να έχω μια τρομερή γάτα που κάθε φορά με εκπλήσει! Αρχικά έμενε στο σπίτι γιατί δεν είχα χώρο έξω, όταν όμως μετακόμισα είχα αυλή και την άφηνα μερικές φορές ελεύθερη. Την έχω πάει ταξίδια στο εξοχικό με αυτοκίνητο -από μικρή- όπου και εκεί την άφηνα ελεύθερη και ποτέ δεν έφευγε παρά εξερευνούσε τριγύρω και επέστρεφε.

Σημείωση: Όσο είναι μικρό, μπορεί να ταξιδέψει με αυτοκίνητο, μετά αρχίζουν οι ανασφάλειες. Όλο νιαουρίζει, ακόμη και αν είναι ξαπλωμένη στο κάθισμα. Στις αρχές πάντως, σε μένα, ανέβαινε και καθότα πίσω σαν μπιμπελό. Ήταν ατραξιόν.:D

Την έχω μάθει σε κονσέρβες και ξηρά τροφή. Δε της αρέσει η κονσέρβα ψάρι (το τηγανητό όμως το τσακίζει).
Έφευγε κάποτε από το σπίτι και έκανε 2 μήνες να έρθει (είχε πέσει στεναχώρια). Από την άλλη δεν είμαι υπέρ στο να φυλακίζουμε τα ζώα μέσα σε ένα διαμέρισμα οπότε απλά φανταζόμουν πως θα ήταν καλά! Και ήταν γιατί ξανάρθε!
Αναγνωρίζει τον ήχο από το παπί μου και γενικώς είναι τρομερή παρέα.
Τώρα είναι πάααλι έγκυος και έχει εξαφανιστεί (ελπίζω να γυρίσει πάλι)... Προς το παρόν έχω τέσσερις υπερβολικά άτακτους γάτους!

Ναι όντως είναι πολύ έξυπνες. Κι εμάς ώρες μας εκπλήσουν με διάφορα μικροπράγματα που τυχαίνει να κάνουν. Πχ μια μέρα μια γάτα μας ήθελε να βγει από το δωμάτιο και επειδή η πόρτα ήταν κλειστή καθόταν και κοιτούσε το πόμολο. Δεν της άνοιξα και μετά από λίγο ανέβηκε σε μια καρέκλα και προσπαθούσε να φτάσει το πόμολο με τα χεράκια της!

Εμείς μένουμε σε μονοκατοικία οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι αδύνατον να τα φυλακίσουμε μέσα ακόμα και να θέλουμε. Δυστυχώς στην πορεία έχουμε χάσει 2 γατάκια, ένα χάθηκε εντελώς και ένα άλλο έφαγε φόλα μάλλον και μας πέθανε........... Αλλά τι να κάνεις, δεν κρατιούνται μέσα, η φύση τους είναι να τριγυρίζουν...............

Πάντως να ξέρετε ότι αν και λένε ότι είναι εφτάψυχη αυτό ισχύει μόνο εν μέρει......... Μπορεί να γλιτώνει από κινδύνους, πχ πεσίματα και τέτοια αλλά είναι πολύ ευαίσθητα ζώα σε θανατηφόρες ασθένειες.

Kizoku
23/08/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ναι όντως είναι πολύ έξυπνες. Κι εμάς ώρες μας εκπλήσουν με διάφορα μικροπράγματα που τυχαίνει να κάνουν. Πχ μια μέρα μια γάτα μας ήθελε να βγει από το δωμάτιο και επειδή η πόρτα ήταν κλειστή καθόταν και κοιτούσε το πόμολο. Δεν της άνοιξα και μετά από λίγο ανέβηκε σε μια καρέκλα και προσπαθούσε να φτάσει το πόμολο με τα χεράκια της!




:lol: :lol:

Εμένα πήδαγε κανονικά για να το τραβήξει το πόμολο αλλά δεν ήταν αρκετά μαλακό για να ανοίξει.

Τις συρτές πόρτες τις έχει χαλαρά!

ruyjin
23/08/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Φίλε ruyjin,

Οπότε είναι λίγο επικίνδυνο να το μεταφέρεις μέσα σε tankbag. Βέβαια ίσως μπορείς να το μεταφέρεις μέσα σε κανονικό κουτί-κλουβί μεταφοράς γάτας και να το δένεις πάνω στην μηχανή.

και το κανονικό κουτί το έχω σκεφτεί.....γιατι δε θελω να το αφηνω μονο του σπιτι
αν και τα ταξιδια που κανω θα ειναι κανα σκ Λαμια 1 φορα στο μηνα


Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

(Δεν ξέρω βέβαια τη μηχανή έχεις). Και στις 2 περιπτώσεις βέβαια το γατί θα τρομοκρατείται και είναι κρίμα................ Πιστεύω είναι σκέτο βασανιστήριο για αυτό να υποστεί τέτοια μεταφορά με μηχανή με τους κραδασμούς και την φασαρία που συνεπάγεται η μηχανή κλεισμένο μέσα στο σκοτάδι..............


VFR!!!!!!
το σκεφτηκα γιατι με ναρκωση έχω ακούσει που ταξιδεύουν γατακια σε αμαξι βεβαια, οχι σε μοτο




Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

Τέλος πάντων, καλώς ή κακώς το να έχεις ένα ζώο συνεπάγεται μεγάλη ευθύνη. Δεν είναι παιχνίδι, είναι μέλος της οικογένειας με ανάγκες και πρέπει να μπορείς να τις αναλάβεις αν αποφασίσεις να πάρεις ένα.


το ξερω πως ειναι μεγαλη ευθυνη γι αυτο ρωτησα γνωμες
και το σκεφτομαι καιρο τωρα

Kizoku
23/08/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
και το κανονικό κουτί το έχω σκεφτεί.....γιατι δε θελω να το αφηνω μονο του σπιτι
αν και τα ταξιδια που κανω θα ειναι κανα σκ Λαμια 1 φορα στο μηνα



Αν είναι μόνο για σκ μη το συζητάς!!!

Αστη στο σπίτι και δεν θα το καταλάβει καν και δεν θα φάει και την ταλαιπωρία του ταξιδιού.

Να έχει μεγαλώσει όμως γιατί τα μικρούλια χρειάζονται παρέα γιατί φοβούνται κιόλας.

valam
23/08/2006, 11:58
to gri me ble matia ti modelo einai ?
paizei akoma ?

valam
23/08/2006, 12:00
diakrino sti foto ena kouti apo
mp3 player morestar ! tin patises
einai gia petama ...

Cpt. Haddock
23/08/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
to gri me ble matia ti modelo einai ?
paizei akoma ?

R1 του '05...


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:





Ράτσες λέγονται ρεεεεεεεε!

Μοντέλα είναι οι μηχανές!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



(μου θυμίζει την ερώτηση "τι μάρκα είναι το σκυλί;")

:eyepop:

ruyjin
23/08/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

(μου θυμίζει την ερώτηση "τι μάρκα είναι το σκυλί;")

:eyepop:

it isn't ρατσας!!!
it is μούργος

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Kizoku
23/08/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
it isn't ρατσας!!!
it is μούργος

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

The best by far!!! :winka:

stako
23/08/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
to gri me ble matia ti modelo einai ?
paizei akoma ?

Αυτό δώθηκε........:)

K6 είναι...............:rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
diakrino sti foto ena kouti apo
mp3 player morestar ! tin patises
einai gia petama ...

Μπα, δεν την πάτησα, δώρο μου το έκανε το Πλαίσιο αλλά και πάλι........... Μια χαρά είναι, γιατί μάπα? Όσο το έχω χρησιμοποιήσει μια χαρά κάνει την δουλειά του. Και αν χαλάσει τι με νοιάζει, 2 χρόνια εγγύηση έχει! Μετά τα 2 χρόνια οκ, με 30? θα παίρνεις 2giga player.............

Φιλαλήθης
23/08/2006, 13:38
Είναι πάντως πολύ πιο έξυπνες από τα σκυλιά.

για τις γάτες γίνομαι χώμα. Δε θυμάμαι πόσες έχω σώσει, από μικρός.

Οι γάτες είναι ηλίθιες. πονηρές, αρπακτικά, αλλά ηλίθιες. Τελείως. Η γάτα ξέρει 2 τρόπους να περνάει το δρόμο:
1. Όσο γρήγορα μπορεί, για να μη προλάβει να της συμβεί κακό. *σπλατ*.

2. Όσο αργά μπορεί, για να μην την πάρει χαμπάρει κανείς και της συμβεί κακό. *σπλατ*.

Απ'την άλλη, τους σκύλους, που δεν τους πάω καθόλου (η πλειοψηφία είναι σαχλοί σαλιάριδες), είναι πανέξυπνοι. Έχω δει αρκετές φορές σκύλο να κοιτάει το δρόμο πριν περάσει και τον ίδιο σκύλο να τα παίρνει στην κράνα και να γαβγίζει σα λυσσασμένος σε άλλο σκύλο που ξεκίνησε να περνάει το δρόμο ενώ υπήρχαν οχήματα τριγύρω. Επίσης, έχω δει σκύλο να γαβγίζει σε πεζούς που ήταν κοντά σε διάβαση τρένου, όταν το τρένο πλησίαζε.

Οι γάτες είναι το αγαπημένο μου ζώο (μετά την αμοιβάδα), αλλά, καλώς ή κακώς, δεν είναι εξυπνότερες από το σκύλο. Ικανότητα αρπακτικού έχουν ανώτερη, σύμφωνοι, αλλά πόσο συχνά βλέπεις σκοτωμένο (από αμάξι) σκύλο στο δρόμο;