PDA

View Full Version : ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ (ΙΙ)



Σελίδες : [1] 2

Trans
23/08/2006, 12:12
Μετά από μια μικρή έρευνα που έκανα διαπίστωσα ότι κατά καιρούς έχουν δηλώσει συμμετοχή για τα μαθήματα του ΕΕΣ περισσότεροι από όσους νόμιζα.

Θέλω αν σας είναι εύκολο όσοι είναι στην παρακάτω λίστα να μου το επιβεβαιώσουν κι όσοι θέλουν ας ποστάρουν το όνομα τους μπας και μαζευτούμε αυτόνομο γκρουπ του μοτο.γρ να πάμε.

Αν δεν μαζευτούμε θα τους πάρω να τους πω "είμαστε τόσοι τι μπορουμε να κάνουμε κτλ μήπως μας βάλουνε και με άλλους"

Απλά πείτε μου τι γίνεται να δω τι θα τους πω όταν τους πάρω τηλέφωνο. Εγώ πάντως θα τα κάνω τα μαθήματα ό,τι και να γίνει (έστω και μόνος μου ):lol:

Έχουμε και λέμε λοιπόν. Συμμετοχή (ή μάλλον θέληση για συμμετοχή) είχαν δηλώσει οι:

1. antonis21
2. Tropeas για έναν φίλο του
3. nelson
4. beholder
5. george-3-
6. zudap
7. Trans

Ισχύει ακόμα; να σας έχω στο νου μου; Οι παραπάνω ας κάνουν ένα ποστ και φυσίκά όσοι άλλοι θέλουν ας δηλώσουν συμμετοχή εδω.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και σόρρυ αν σας έχω ψιλοζαλίσει με το θέμα και τα 3 ποστ:lol: :lol: αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει...

Θάνος

Trans
23/08/2006, 12:22
Παράκληση προς αντμίν, μοντ κτλ...

Αν νομίζετε ότι αξίζει δεν το κάνετε και στίκυ; :D :D μπας και μαζευτούμε δηλαδή.....

Trans
23/08/2006, 12:54
δεν κουνιέται φύλλο.... μήπως να αρχίσω να στέλνω πμ; (πράγμα που δεν το θέλω... μην ενοχλώ κι όλας)

Cpt. Haddock
23/08/2006, 12:57
:wave2: :wave2:

Μια και δεν έχω, όπως σου είπα, το χρόνο να ασχοληθώ, θα σου στείλω με πμ τα ονόματα όσων είχαν δηλώσει αλλά δεν ήρθαν στο 1ο γκρουπ ή και όσων δήλωσαν μετά.

Πάρε πάντως στον Ερ. Σταυρό να δεις πότε έχουν ελεύθερο διάστημα. Εγώ είχα πάρει Φεβρουάριο και κάναμε μαθήματα Μάϊο.

Θα χρειαστείς τα ονόματα των συμμετεχόντων και ένα τηλέφωνό τους.

:beer:

Trans
23/08/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wave2: :wave2:

Μια και δεν έχω, όπως σου είπα, το χρόνο να ασχοληθώ, θα σου στείλω με πμ τα ονόματα όσων είχαν δηλώσει αλλά δεν ήρθαν στο 1ο γκρουπ ή και όσων δήλωσαν μετά.

Πάρε πάντως στον Ερ. Σταυρό να δεις πότε έχουν ελεύθερο διάστημα. Εγώ είχα πάρει Φεβρουάριο και κάναμε μαθήματα Μάϊο.

Θα χρειαστείς τα ονόματα των συμμετεχόντων και ένα τηλέφωνό τους.

:beer:

Γι αυτό λέω να ξεκινήσω να δω πόσοι και ποιοί θα είμαστε και μετά να πάρω. Λες να κάνω το αντίστροφο; :look:

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου ("με την καλή έννοια" :wave2: )

Cpt. Haddock
23/08/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Γι αυτό λέω να ξεκινήσω να δω πόσοι και ποιοί θα είμαστε και μετά να πάρω. Λες να κάνω το αντίστροφο; :look:

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου ("με την καλή έννοια" :wave2: )

Πάρε τηλ, ούτως ή άλλως 10-15 άτομα θα μαζευτείτε

:wave2:

Trans
23/08/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πάρε τηλ, ούτως ή άλλως 10-15 άτομα θα μαζευτείτε

:wave2:

θα μαζευτούμε όμως κάπτεν;;;;

Αnyway, εγώ θα περάσω αύριο από κει να ρωτήσω να δω τι παίζει. Με βολέυει καλύτερα αφού είμαι και σχετικά κοντά... Ισχύει φαντάζομαι το Αλκιβιάδου 4;

ΥΓ. αν έχεις έτοιμη την "λίστα του Κάπτεν" την περιμένω

:wave2:

Cpt. Haddock
23/08/2006, 13:33
Ισχύει το Αλκιβιάδου 4



Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
αν έχεις έτοιμη την "λίστα του Κάπτεν" την περιμένω

:wave2:

Κάτσε ντε (να δω αν έχω τα παλιά πμ!)

μπορεί να μη φαίνεται αλλά δουλεύω!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Trans
23/08/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ισχύει το Αλκιβιάδου 4




Κάτσε ντε (να δω αν έχω τα παλιά πμ!)

μπορεί να μη φαίνεται αλλά δουλεύω!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μπορεί να μην δουλεύω (αν και θα έπρεπε) αλλά φαίνομαι!!!!:lol: :lol:
σωστός ο κάπτεν.... take your time, απλά το είπα μπας και με ξεχασες... (με τόσες δουλειές):wave2: :wave2:

Tropeas
23/08/2006, 14:37
το Tropeas φίλος = Γιάννης ,
αν θες παραπάνω στοιχεία πες, απλά για σίγουρα πες μου πότε να του το πω να το ξέρει...;)

zudap50
23/08/2006, 14:37
count in me!:)

zudap50
23/08/2006, 14:39
εμ...count me in !ήθελα να πώ....:rotflmao:

Trans
23/08/2006, 16:37
οκ... δηλαδή μέχρι τώρα ισχύει για

Γιάννης
zudap
trans

Πάω αύριο πρωί να μάθω περισσότερα (ώρες, μέρες, πότε έχει μαθημάτα κτλ) και σας λέω... Μέχρι τότε ας ελπίσουμε ότι θα δηλώσουν κι άλλοι συμμετοχή

Alki_Viades
23/08/2006, 17:52
Κι εγω μεσα, 100% ομως μονο αφου μαθουμε ωραρια...

beholder
23/08/2006, 18:49
Κι εγω ενδιαφέρομαι οπως ειχαμε πει άλλα μπορω μονο απογευμα μετα τις 18.00 (λογω δουλειας)

suzukimaniac
23/08/2006, 18:58
Και εγω θελω να δηλωσω συμμετοχη για τα μαθηματα. Εινδιαφερομαι στο να ερθω αλλα θα ηθελα να μαθω ποτε και που θα γινουν για να δω αν θα τα καταφερω να ερθω....

George-3-
23/08/2006, 23:36
Ισχυει και για εμενα.

Trans
24/08/2006, 08:03
Λοιπόν, μίλησα με ΕΣΣ και μου είπανε ότι

1. Τα μαθήματα γίνονται τις γνωστές ώρες 15.30 - 17.30 και 17.30 - 19.30 (μιλάμε για απογευματινά δίωρα αφού οι περισσότεροι δουλέυουν)
2. Γίνονται Αλκιβιάδου 4
3. Πρέπει να μαζευτούμε καμιά 10-15 άτομα ( η κοπέλα μου μίλαγε για 12 άτομα)
4. Να στείλουμε ένα FAX που να λεει ότι "εμείς οι τάδε,τάδε ζητάμε να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα του ΕΣΣ στον χώρο σας" κτλ
5. Αν καταφέρουμε και μαζευτούμε τα απογευματινά μαθήματα θα ξεκινήσουν τον Οκτώβριο!!!!
6. Αν θέλουμε πρωινά μαθήματα και μαζευτούμε μπορούμε να το κάνουμε άμεσα. (Δεν ρώτησα όμως περισσότερα γιατί οι περισσότεροι δουλεύουν).
7. Αν κανείς θέλει να πάει μόνος του τα μαθήματα θα γίνουν τον Δεκέμβριο!!!!
8. Καλό είναι να μαζευτούμε από τώρα και να στείλουμε το FAX (το οποίο το κάνω εγώ μην σκάτε) για να μας υπολογίζουν οι άνθρωποι και να κάνουμε όντως τον Οκτώβριο (τουλάχιστον) τα μαθήματα.

Οπότε από σας θέλω (που θα μπορούν να κάνουν τα μαθήματα τον Οκτώβριο στις συγκεκριμένες ώρες) με πμ τα "κατά κόσμον" ονοματεπώνυμά σας και κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας.

Σας ευχαριστώ και περιμένω πμ. Για οποιαδήποτε εξέλιξη σας ενημερώνω.

Θάνος

Trans
24/08/2006, 08:05
αααα και το πότε (ακριβείς μέρες - Δευτέρα Τετάρτη ας πούμε δεν μου το είπαν) αλλά φαντάζομαι ότι θα ισχύουν αυτές που είχαν ανακοινωθεί και στο παλαιότερο ποστάκι. Οι ώρες πάντως είναι αυτές και το μέρος το ίδιο.

Trans
24/08/2006, 08:11
Όσοι θέλουν να δουν και το παλαιότερο ποστάκι σχετικά με τα μαθήματα (αφού πλέον δεν είναι στίκυ) μπορούν να κάνουν κλικ ΕΔΩ=> http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=15731

Tropeas
24/08/2006, 09:07
Ας σου στείλουν λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται με πμ εσένα αναλυτικά τα στοιχεία τους και τα τηλέφωνά τους , για να τα μαζεύεις και μόλις μαζευτρίτε να το στείλετε...

Trans
24/08/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ας σου στείλουν λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται με πμ εσένα αναλυτικά τα στοιχεία τους και τα τηλέφωνά τους , για να τα μαζεύεις και μόλις μαζευτρίτε να το στείλετε...

Αυτό περιμένω κι εγώ :D

Trans
24/08/2006, 11:22
Παρακάτω σας έχω το κείμενο του FAX που προτείνω να στείλουμε στον ΕΣΣ. Επειδή μας αντιπροσωπεύει όλους θα ήθελα να ακούσω και τα σχόλια σας, τις αντιρρήσεις σας και τις προτάσεις σας.

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται και μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή. Μην γίνουμε και ρεζίλι. ΕΠΙΣΗΣ, σχόλια, προτάσεις οτιδήποτε σχετικά με το κείμενο ας γίνουν με "πμ" μην γεμίσει το ποστ με σχόλια (ας τα πούμε εκτός "κυρίου θέματος").

Εγώ θα σας κρατάω ενήμερους για τις συμμετοχές :)

Τροπέας: ρώτα τον Γιάννη αν μπορεί και περιμένω πμ σου.

Alki_Viades, airamhag οκ με τα πμ σας. airamhag ώρες, μέρες να υποθέσω όποιες μέρες και να είναι 17-30 με 19-30;;;

Το κείμενο λοιπόν είναι το παρακάτω: (ελπίζω να το πάρει σε μορφή .txt) :)

Tropeas
24/08/2006, 11:32
Εχεις πμ μου , για τα στοιχεία του Γιάννη
όταν κανονίσετε κάνε πάλι εδώ μια ανακοίνωση να τον ενημερώσω!

Trans
24/08/2006, 13:34
Μέχρι τώρα "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

Alki_Viades
airamhag
Γιάννης (φίλος του Τροπέα) και φυσικά
Τρανς

Από τους υπόλοιπους περιμένω -ακόμα- (beholder, zudap50, george-3-, suzukimaniac, antonis21,nelson)

Και φυσικά από όλους όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Ο κάπτεν δεν μπόρεσε να μου στείλει τα προηγούμενα πμ (ο άνθρωπος έχει και δουλειές - λογικό είναι) οπότε όσοι είχατε δηλώσει τότε συμμετοχή και δεν πήγατε πμ εμένα πλέον

Trans
25/08/2006, 11:36
Μέχρι τώρα - Παρασκευή 25 Αυγούστου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr και φυσικά
6. Τρανς

Από τους υπόλοιπους περιμένω -ακόμα- (beholder, zudap50, suzukimaniac, antonis21, nelson)

Και φυσικά από όλους όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Ο κάπτεν δεν μπόρεσε να μου στείλει τα προηγούμενα πμ (ο άνθρωπος έχει και δουλειές - λογικό είναι) οπότε όσοι είχατε δηλώσει τότε συμμετοχή και δεν πήγατε πμ εμένα πλέον

Trans
28/08/2006, 12:51
Μέχρι τώρα - Δευτέρα 28 Αυγούστου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr και φυσικά
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)

Από τους υπόλοιπους περιμένω -ακόμα- (beholder, zudap50, antonis21, nelson).

Και φυσικά από όλους όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα.

Δυστυχώς το ΣΚ δεν είχαμε καμία "νέα" συμμετοχή:(

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Ο κάπτεν δεν μπόρεσε να μου στείλει τα προηγούμενα πμ (ο άνθρωπος έχει και δουλειές - λογικό είναι) οπότε όσοι είχατε δηλώσει τότε συμμετοχή και δεν πήγατε πμ εμένα πλέον [/B]

Trans
28/08/2006, 14:52
Μέχρι τώρα - Δευτέρα 28 Αυγούστου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr και φυσικά
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)
8. beholder

και συνεχίζουμε:)

gregpktm
28/08/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans

7. Αν κανείς θέλει να πάει μόνος του τα μαθήματα θα γίνουν τον Δεκέμβριο!!!!


Θάνος

Ενδιαφερομαι για τα μαθηματα τον Δεκεμβριο, μηπως ξερεις πως μπορω να ενημερωθω? Καποιο τηλεφωνο υπαρχει?

Trans
29/08/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregpktm
Ενδιαφερομαι για τα μαθηματα τον Δεκεμβριο, μηπως ξερεις πως μπορω να ενημερωθω? Καποιο τηλεφωνο υπαρχει?

Από το πρώτο ποστ:)

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ
λοιπόν .. μίλησα με τον Ερυθρό Σταυρό Υπηρεσία Αγωγής Υγείας [210-8227438 στην οδό Αλκιβιάδου 4] και ζήτησα πληροφορίες για τα Μαθήματα Πρώτων Βοηθειών τους, τα οποία γίνονται εντός εβδομάδας και είναι απογευματινά από 03:30 – 05:30 και από 05:30 – 07:30 [μ.μ].

Η απάντηση καλή:
«.. αν σχηματιστεί ομάδα 15 έως 17 ατόμων, τότε μπορούμε να κάνουμε το μάθημα. Αν φυσικά ενδιαφέρεστε, μπορούμε να κρατήσουμε τα στοιχεία σας και μόλις σχηματιστεί η ομάδα να σας καλέσουμε .. εκτός και αν φτιάξετε δική σας ομάδα..»

Εμείς πάντως ελπίζουμε για τον Οκτώβριο -όπως μου είπανε από τον ΕΕΣ- αν σε ενδιαφέρει (και μαζευτούμε)

Tropeas
29/08/2006, 13:48
Ενημερωσε την λίστα και με την zudap50 που λογικά πρέπει να σου έχει στείλει τα στοιχεία της... ;) (ότι χρειαστείς και δεν την βρίσκεις πάρε εμένα ή στείλε μου π.μ.)

Trans
29/08/2006, 13:55
θα σε κάνω χορηγό Τροπέα :):) τόσο κόσμο έχεις στείλει. Οκ το πήρα το πμ και εχω απαντήσει με πμ;) ενημέρωση της λίστας της Τρίτης το απόγευμα ;)

beholder έκανες τίποτα με το "μοτοτσικλέτα" (από περιέργεια και μόνο ρωτάω)

Tropeas
29/08/2006, 15:35
Οσο οι πληροφορίες και η εκπαίδευση μπορεί να σώνει ζωές και να αποτρέπει χειρότερες καταστάσεις εγώ θα λέω σε κόσμο να πηγαίνει να τα κάνει...;) :wave2: :beer:

beholder
30/08/2006, 06:46
Το εβαλα εχθες και θα δουμε τι θα γινει.

Trans
30/08/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Μέχρι τώρα - Τετάρτη 30 Αυγούστου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr και φυσικά
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)
8. beholder
9. Zudap 50

και συνεχίζουμε:)

έλα να μαζευόμαστε... και περιμένουμε και τυχόν συμμετοχές από το motocikleta.gr (να ' ναι καλά ο beholder)

:wave2:

Trans
31/08/2006, 12:59
Μέχρι τώρα - Πέμπτη 31 Αυγούστου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)
8. beholder
9. Zudap 50
10. Ισμήνη (φίλη δικιά μου)

και συνεχίζουμε....

Τι μόνο ο Τροπέας θα στέλνει κόσμο;
beholder=> από το motocikleta κανείς ακόμα αλλά τους περιμένουμε:smilea:

Όσοι πιστοί προσέλθετε
:wave2:

George-3-
31/08/2006, 13:11
Στις 6 του μηνα γυρναει ενας φιλος απο Γερμανια που παιζει να ενδιαφερεται.

Οσο για εμενα ισχυει οτι σου ειπα στο ΠΜ:rolleyes:

Trans
31/08/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Στις 6 του μηνα γυρναει ενας φιλος απο Γερμανια που παιζει να ενδιαφερεται.

Οσο για εμενα ισχυει οτι σου ειπα στο ΠΜ:rolleyes:

οκ τζωρτζ :)

Trans
01/09/2006, 10:34
Μέχρι τώρα - Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου - "επίσημες" συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)
8. beholder
9. Zudap 50
10. Ισμήνη (φίλη δικιά μου)
11. Niewbe (περιμένω μερικά πράγματα ακόμα)

και συνεχίζουμε....
Όσοι πιστοί προσέλθετε
:wave2:

zudap50
01/09/2006, 14:07
Το πότε ξεκινάμε θα εξαρτηθεί απο τον αριθμό των ατόμων που θα μαζευτεί έτσι?υποθέτω οτι θα ενημερωθούμε μέσω πμ ή απο ανακοίνωση?

Trans
04/09/2006, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zudap50
Το πότε ξεκινάμε θα εξαρτηθεί απο τον αριθμό των ατόμων που θα μαζευτεί έτσι?υποθέτω οτι θα ενημερωθούμε μέσω πμ ή απο ανακοίνωση?

Για να ξεκινήσουμε θα πρέπει πρώτα να μαζευτούμε μια μικρή ομάδα, να στείλουμε το FAX στον ΕΕΣ και αυτοί να μας πουν πότε μπορούν. Γιατί θα θέλουμε 2-δίωρα/βδομάδα, ενώ έχουν άλλο πρόγραμμα αλλά και να βρούνε αίθουσα που μπορεί να μας εξυπηρετήσει. Από την στιγμή που θα μας πουν το ΟΚ (βασικά το πότε θα ξεκινήσουμε) θα κάνω ένα ποστ εδώ, θα στείλω πμ αλλά και θα σας πάρω κι ενα τηλέφωνο σε αυτά που μου έχετε δώσει.

Και μέχρι σήμερα - Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου (καλό μήνα) - η λίστα παραμένει ως έχει με τα 11 ονόματα....

Περιμένουμε κι άλλους...

Θάνος

Trans
05/09/2006, 11:13
Τρίτη 5 Σεπτεμβριου και οι συμμετοχές παραμένουν ως έχουν:wave2: :wave2:

Trans
06/09/2006, 12:21
Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου και οι συμμετοχές παραμένουν στα ίδια.... αϊντε παιδιάααα δηλώστε (όσοι φυσικά θέλετε πραγματικά να τα κάνετε) να στείλω το FAX :D:D

Trans
07/09/2006, 13:14
Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου και είμαστε 11.... (ακόμα)

Trans
08/09/2006, 15:26
Παρασκευή σήμερα, τελειώνει η βδομάδα και σε λίγο καιρό η διωρία για τα μαθήματα. Βασικά για την δήλωση συμμετοχών για τα μαθήματα Πρώτων Βοηθειών στον ΕΕΣ. Θα περιμένω και τις δύο - τρεις μέρες της επόμενης βδομάδας μήπως θελήσει κανείς να δηλώσει συμμετοχή και γύρω στην Τετάρτη θα στείλω το FAX στον ΕΕΣ με αυτούς που μου έ΄χουν δηλώσει συμμετοχή με πμ :)

Πρέπει να το στείλω τότε για να καταφέρουμε εμείς που θέλουμε να κάνουμε τα μαθήματα κάπου μέσα στον Οκτώβριο (όπως μου έχουν πει από τον ΕΕΣ).

Μέχρι σήμερα πάντως (Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου) οι συμμετοχές παραμένουν οι γνωστές πλέον 11.....

Τα λέμε κι όποιος επιθυμεί ας μου στείλει πμ με όνοματεπώνυμο και τηλεφωνο επικοινωνίας. Αν διαβάσι κι όλο το ποστ για να δει για τι πράγμα μιλάμε θα είναι ακόμα καλύτερα....

Θάνος

Trans
10/09/2006, 12:30
Κυριακή σήμερα και οι συμμετοχές παραμένουν 11....

Περιμένουμε συμμετοχές ;)

Capablanca
10/09/2006, 17:10
το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον και χρησιμο ,ομως εγω δουλευω με βαρδιες(πρωινες,βραδυνες,απογευματινες)και δεν εχω πολυ στανταρ προγραμμα.Δηλαδη το προγραμμα του Οκτωβριου θα το μαθω τελη Σεπτεμβριου.Αν βρισκετε καποια λυση και εχω χρονικο περιθωριο,θα ειμαι σιγουρα στη λιστα σας.

Alki_Viades
10/09/2006, 19:40
Μέσα κι ο φίλος μου ο Παύλος, Trans σου στέλνω με ΠΜ τα στοιχεία του

Trans
11/09/2006, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capablanca
το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον και χρησιμο ,ομως εγω δουλευω με βαρδιες(πρωινες,βραδυνες,απογευματινες)και δεν εχω πολυ στανταρ προγραμμα.Δηλαδη το προγραμμα του Οκτωβριου θα το μαθω τελη Σεπτεμβριου.Αν βρισκετε καποια λυση και εχω χρονικο περιθωριο,θα ειμαι σιγουρα στη λιστα σας.

Το διαδισκαστικό να σου πω την αλήθεια δεν το ξέρω... ίσως μπορούν να βοηθήσουν αυτοί που τα έχουν κάνει τα μαθήματα. (τι γίνεται δηλαδή στην περίπτωση κάποιου που δεν μπορεί να τα παρακολουθήσει όλα). Φαντάζομαι όμως ότι αν μαζευτούμε και ξεκινήσουμε δεν θα υπάρχει πρόβλημα για ένα παραπάνω. Αρκεί να μαζευτούμε (που όπως φαίνεται θα γίνει)

Θάνος

Trans
11/09/2006, 12:37
Το Σαββατοκύριακο φαίνεται να πήγε καλά αφού καταφέραμε και μαζέψαμε άλλες τέσσερις «επίσημες» συμμετοχές. Μέχρι σήμερα λοιπόν – Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου - συμμετοχές (που σημαίνει με ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας) έχω από τους παρακάτω:

1. Alki_Viades
2. airamhag
3. Γιάννης (φίλος του Τροπέα)
4. George-3-
5. wiredgr
6. Τρανς
7. suzukimaniac (αν τα βρει με την δουλειά του)
8. beholder
9. Zudap 50
10. Ισμήνη (φίλη δικιά μου)
11. Newbie
12. Αναστασία (από newbie)
13. Παύλος (από Alki_Viades)
14. Μάκης (φίλος –του- trans)
15. Ιωάννα (φίλη –του- trans)

Λοιπόν αφού μαζευτήκαμε 15 άτομα (σίγουρα) στέλνω σήμερα το FAX στον ΕΕΣ...

Έστειλα που λετε το FAX, μίλησα και στο τηλέφωνο όπου η –ευγενέστατη- κοπέλα μου είπε ότι θα κοιτάξει για το αν έχει αίθουσα για τον Οκτώβριο, καθώς και αν μπορεί να τα σπάσει σε 6 δίωρα τα μαθήματα και θα μου απαντήσει αύριο.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας

Ελπίζω να βρεθούμε όλοι εκεί και αχρείαστα να ‘ναι ;)

Ό,τι απορία έχετε μπορείτε να μου στείλετε πμ ή να την ποστάρετε

Θάνος

beholder
11/09/2006, 14:51
Θα μαθουμε πρωτες βοηθειες και για τα μοτορια μας??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Αντε τα λεμε απο κοντα..

Trans
11/09/2006, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder
Θα μαθουμε πρωτες βοηθειες και για τα μοτορια μας??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αντε τα λεμε απο κοντα..

εμ μ' αυτά που λες το χρειάζεσαι κι εσυ......

για τους κατόχους μοτοσυκλέτας πλην HONDA (που ως γνωστόν δεν χαλάνε ΠΟΤΕ) το moto.gr θα διοργανώσει ειδικά μαθήματα πρώτων βοηθειών για τις μηχανές τους
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όταν μάθω νέα σας κάνω ένα ποστ...

Τα λέμε

Trans
12/09/2006, 11:33
Προς μεγάλη μου έκπληξη (για την άμεση απαντηση) με πήραν σήμερα το πρωί από τον ΕΕΣ και μου είπαν για τις ημερομηνίες διεξαγωγής των μαθημάτων. Αυτές λοιπόν είναι:

10/10
12/10
17/10
19/10
24/10
26/10

Οπότε κάθε Τρίτη και Πέμπτη (γιατί τότε πέφτουν) από τις 10 Οκτωβρίου μέχρι και τις 26 θα συναντιόμαστε για τα Μαθήματα Πρώτων Βοηθείων. Οι ώρες είναι 17.30 - 19.30 για όλες τις μέρες και το σημείο είναι Αλκιβιάδου 4 στο κέντρο (στον 2ο όροφο).

Ακολουθεί και ο χάρτης. Το νούμερο 4 είναι στο τέλος της Αλκιβιάδου όπως θα την οδηγείτε (είναι μονής κατευθύνσεως).

Τα λέμε λοιπόν εκεί. Ό,τι άλλο μπορεί να χρειαστείτε μου στέλνετε πμ ή κάνετε ένα ποστάκι.

Θάνος


61491

beholder
12/09/2006, 15:45
ΟΚ απο μενα
Τωρα πρεπει να κανουμε κατι αλλο απο διαδικαστικα ή θα βρεθουμε εκει κατ ευθειαν στις 10 του μηνα?

Trans
12/09/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder
ΟΚ απο μενα
Τωρα πρεπει να κανουμε κατι αλλο απο διαδικαστικα ή θα βρεθουμε εκει κατ ευθειαν στις 10 του μηνα?

Νομίζω έχω στείλει πμ σε όλους..... ΝΟΜΙΖΩ :D

Ανυγέι, δεν μου είπε κάτι άλλο η κοπέλα στο τελέφωνο οπότε δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο. Ξέρω 'γω; Τι να πω; Εδώ θα μπορούσαν να βοηθήσουν όσοι τα κάναν το προηγούμενο εξάμηνο. Κάπτεεεννν;;;;; Καλό θα ήταν να έχουμε μαζί μας την ταυτοτητα... λέω εγω τώρα....

Φυσικά μπορούμε αν θέλετε να βρεθούμε σε κάποια φάση πριν τα μαθήματα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Φυσικά υπάρχει και η Δευτέρα 9/10 οπότε μπορούμε να βρεθούμε στο ΔΕΛΕΑΡ :D

όσοι μπορούμε λοιπόν βρισκόμαστε, αλλιώς στις 10/10 Αλκιβιάδου 4 (καλό θα ήταν αν μπορούσαμε τουλάχιστον την πρώτη μέρα να μαζευτούμε πιο νωρίς να γνωριστούμε κι όλας με όσους δεν γνωριζόμαστε). Του νόας μπέτα ένα πράγμα. Δεν ξέρω. Τί λέτε;

Tropeas
12/09/2006, 19:44
Δεν θέλει τίποτα άλλο ,
όλα εκεί, αν θελετε κάνα τετράδιο για σημειώσεις,
ή αν θέλετε πάρτε στο τέλος το βιβλιαράκι που τα έχει όλα με 10? να ενισχύσετε και τον Ερυθρό Σταυρό.
εμείς στο τελείωμα έτσι απλά κάναμε ένα δωράκι της νοσηλεύτριας που μας άντεξε...;)

Trans
12/09/2006, 20:25
τι δωράκι τροπέα; να έχουμε κι εμείς το νου μας μπας και πάρουμε τίποτα στην γυναίκα που θα μας υποστεί για 3 βδομάδες:lol: :lol:

Tropeas
12/09/2006, 20:33
Θα τα πούμε απο κοντά στο Δέλεαρ... ;)

Trans
13/09/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Θα τα πούμε απο κοντά στο Δέλεαρ... ;)

Ελπίζω πριν τις 9/10:lol: :lol:

Trans
18/09/2006, 14:56
θα είναι κανείς σας ΔΕΛΕΑΡ (από τα παιδιά που έχουν δηλώσει για τα μαθήματα) σήμερα; 18/9;

Αν ναι ας μου στείλετε ένα πμ (μην σπαμάρουμε:nono: ) μπας και τα πούμε και πριν τα μαθήματα
:wave2:

Trans
06/10/2006, 12:34
Σας θυμίζω ότι την Τρίτη ξεκινάνε τα μαθήματα για όσους έχουν δηλώσει ενδιαφέρον. Οι ημερομηνίες διεξαγωγής των μαθημάτων είναι:

10/10
12/10
17/10
19/10
24/10
26/10

Οπότε κάθε Τρίτη και Πέμπτη (γιατί τότε πέφτουν) από τις 10 Οκτωβρίου μέχρι και τις 26 θα συναντιόμαστε για τα Μαθήματα Πρώτων Βοηθείων. Οι ώρες είναι 17.30 - 19.30 για όλες τις μέρες και το σημείο είναι Αλκιβιάδου 4 στο κέντρο (στον 2ο όροφο).

Το νούμερο 4 είναι στο τέλος της Αλκιβιάδου όπως θα την οδηγείτε (είναι μονής κατευθύνσεως).

Τα λέμε λοιπόν εκεί. Ό,τι άλλο μπορεί να χρειαστείτε μου στέλνετε πμ ή κάνετε ένα ποστάκι.

Θάνος

adam_tsouk
06/10/2006, 12:40
εγω που θελω να παρακολουθησω το τελευταιο μαθημα (γιατι καμμια δε μου το εχει δειξει και οι υπολοιποι ειναι μουστακαληδες) μπορω να ερθω μονο τοτε;

οεο?

:D


(δηλαδη μιλαμε για 26/10 μαλλον, γμτ θα χασω τα γλυκα απο τους Δημητρηδες):rolleyes:
:wave2:

Trans
06/10/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω που θελω να παρακολουθησω το τελευταιο μαθημα (γιατι καμμια δε μου το εχει δειξει και οι υπολοιποι ειναι μουστακαληδες) μπορω να ερθω μονο τοτε;

οεο?

:D


(δηλαδη μιλαμε για 26/10 μαλλον, γμτ θα χασω τα γλυκα απο τους Δημητρηδες):rolleyes:
:wave2:

Υπήρχε ποτέ περίπτωση να αρνηθούμε κάτι σε οποιονδήποτε μηχανόβιο;:D:D:D
Φυσικά και να 'ρθεις.... να θυμηθείς και τα του Μαϊου που κάνατε τα πρώτα μαθήματα ;)

Αν πεις μάλιστα και πιο μάθημα δεν έχεις παρακολουθήσει τότε ίσως να ρωτήσω να δω πως το έχουν προγραμματίσει αυτή την φορά μπας και σε μας δεν πέφτει σαν τελευταίο χρονολογικά...

hidefnick
09/10/2006, 09:54
Είμαστε έτοιμοι για αύριο? :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

(Πρέπει να πάρω στηθοσκόπιο γαμώτο:uplate: :uplate: :uplate:)

Trans
09/10/2006, 10:55
Έτοιμοι όπως φαίνεται.... Εμεις λεω να πάμε κατά τις 17.00 να μαζευτούμε και να γνωριστούμε κι όλας (με όποιον θέλει -και μπορεί- να έρθει λίγο νωρίτερα)... Αν είναι κανείς και μπορεί ας έρθει

Τα λέμε αύριο;)

Θάνος

adam_tsouk
09/10/2006, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Υπήρχε ποτέ περίπτωση να αρνηθούμε κάτι σε οποιονδήποτε μηχανόβιο;:D:D:D
Φυσικά και να 'ρθεις.... να θυμηθείς και τα του Μαϊου που κάνατε τα πρώτα μαθήματα ;)

Αν πεις μάλιστα και πιο μάθημα δεν έχεις παρακολουθήσει τότε ίσως να ρωτήσω να δω πως το έχουν προγραμματίσει αυτή την φορά μπας και σε μας δεν πέφτει σαν τελευταίο χρονολογικά...


θενΞ μαν...


τι αλλο θα εχανα και θα επεμενα να κανω;

το φιλι της ζωης!

:lol: :lol:


:wave2:

Trans
10/10/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
θενΞ μαν...
τι αλλο θα εχανα και θα επεμενα να κανω;
το φιλι της ζωης!
:lol: :lol:
:wave2:

Τελευταίο μάθημα είναι; :( γμτ :D

Trans
10/10/2006, 10:31
Λοιπόν. η ώρα έφτασε...

Σήμερα, 17.30 στο κτήριο του ΕΕΣ ξεκινάνε τα μαθήματα. Όσοι έχουν δηλώσει συμμετοχή (ξέρουν ποιοι είναι να μην ξαναγράφω) ας μαζευτούμε....

Εγώ με κανα δυο άλλα παιδιά που έχουμε μιλήσει με πμ θα βρεθούμε κατά τις 17.00 - 17.15 max εκεί να πιούμε ένα τύπου καφέ και να γνωριστούμε. Αν προλαβαίνετε ελάτε!

Θάνος

Trans
10/10/2006, 20:53
Ξεκινήσαμε λοιπόν....

Ωραίο το μάθημα καλή η παρέα αλλά ελπίζω να έρθουν όλοι.... Από αυτούς που ήταν περιμένω εντυπώσεις και απορίες:D:D

Αδαμάντιε το φιλί της ζωής παραμένει τελευταίο μάθημα....

Tropeas
10/10/2006, 21:59
Γνωριστίκατε?
τα 2 μου μαθητούδια ήταν παρόντα!
μάθετε και για την εκπαίδευση Σαμαρείτη ...
μας ενδιαφέρει!;) :wave2:

Trans
10/10/2006, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Γνωριστίκατε?
τα 2 μου μαθητούδια ήταν παρόντα!
μάθετε και για την εκπαίδευση Σαμαρείτη ...
μας ενδιαφέρει!;) :wave2:

Γνωριστήκαμε και ρωτήσαμε για τους Σαμαρείτες. Μας λεει είναι λίγο πιο μπλέξιμο από τα μαθήματα. Θα μάθω όμως λεπτομέρειες. Είναι σε άλλον κλάδο από την Αγωγή Υγείας.

Πως τους φάνηκε; Έμαθες εντυπώσεις;

airamhag
10/10/2006, 22:29
συγγνωμη...το τηλεφωνο κ το ονομα μας τι χρειαζοταν ?


ενα πμ χαθηκε ?


ξεχαστηκα εντελως κ εγω...


:mad: :sad:

Trans
10/10/2006, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
συγγνωμη...το τηλεφωνο κ το ονομα μας τι χρειαζοταν ?
ενα πμ χαθηκε ?
ξεχαστηκα εντελως κ εγω...
:mad: :sad:

Ναι, βάλε μας και χέρι... :)
Δεν έγινε και τίποτα.... Αλλά φαίνεται δεν διαβάζεις ΟΛΑ τα ποστ:) Το πρώτο πρώτο στη συγκεκριμένη σελίδα νομίζω το είχα βάλει την Παρασκευή.....

Την Πέμπτη σε περιμένουμε...

airamhag
10/10/2006, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Ναι, βάλε μας και χέρι... :)
Δεν έγινε και τίποτα.... Αλλά φαίνεται δεν διαβάζεις ΟΛΑ τα ποστ:) Το πρώτο πρώτο στη συγκεκριμένη σελίδα νομίζω το είχα βάλει την Παρασκευή.....

Την Πέμπτη σε περιμένουμε...


δεν σας βαζω χερι ...αλλοιμονο...αλλωστε ειπα..ξεχαστηκα κ εγω..

Capablanca
11/10/2006, 04:39
Παρα πολύ καλες εντυπωσεις σε πρωτη ματια…μαθαινοντας απλα πραγματα καταλαβα ποσο ασχετος ημουν σε στοιχειωδη πραγματα…μου αρεσε που υπηρχαν και στιγμες χαλαρωσης(βλεπε ατακα «…τρωτε!..» καθως επισης και η προσπαθεια της Ισμηνης να ανεβασει το χερι του θανου αλλα φανηκε σαν κατι του στυλ «πιασε ποντικι..»).Πολυ καλα παιδια και πολύ καλη και η Ηρω με τις εμμονες της στους Λειβαδιωτες…περιμενουμε να ερθουν και οι υπολοιποι και να κανονισουμε και για καφεδακι μετα..
Ρε παιδια τελικα πως βγαινουν οι μασελες??χιχι…
Περα από την πλακα φαινεται πολύ καλη προσπαθεια και είναι κριμα που δεν είναι ευρεως γνωστο…
Και για απουσια ουτε λογος.... δεν είναι τυχαιο που καθομαι στα πρωτα θρανια…

Trans
11/10/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capablanca
η προσπαθεια της Ισμηνης να ανεβασει το χερι του θανου αλλα φανηκε σαν κατι του στυλ «πιασε ποντικι..»

Αφού γερό παιδί ο άτιμος:)


@air=> δεν σας βαζω χερι ...αλλοιμονο...αλλωστε ειπα..ξεχαστηκα κ εγω..

Πλάκα κάνω... σε περιμένουμε την Πέμπτη :)

άσχετο=> ο φούρνος δίπλα α έχει καφέ την Πέμπτη;

Βασικά για πρώτο μάθημα ήταν καλό αλλά μου φάνηκε ότι έπεσε πολύ data "μαζεμένο". Eντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι μετά το μάθημα έκανα μια μίνι επανάληψη μόνος μου. Μου άρεσε μπορω να πω και είναι χρήσιμα.

Trans
11/10/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
μάθετε και για την εκπαίδευση Σαμαρείτη ...
μας ενδιαφέρει!;) :wave2:

http://www.redcross.gr/pegasus/bin/pegweb3.dll?method=../h002/keim&tkeim=88&omada=3

Από το site για τους Σαμαρείτες.... Περισσότερα θα ρωτήσω να δω τι θα μου πει η Ηρώ (η δασκάλα μας:) ) Απλά κάτι αναφέρθηκε χθες αλλά τελείωνε το μάθημα και δεν δώσαμε βάση:)

Alki_Viades
11/10/2006, 12:03
Λοιπον, τα χτεσινα ηταν παρα πολυ ενδιαφεροντα, μας αρχισαν με καποιες γενικες οδηγιες του τυπου «ποτε βοηθαμε, σε ποιες συνθηκες, ποτε δεν βοηθαμε, το ελαχιστο που μπορουμε να κανουμε» κτλ και μετα ειπαμε για αντιμετωπιση θλασεων, ανοιχτων τραυματων και εσω&εξωτ αιμοραγιας. Στα επομενα 5 διωρα θα πουμε για εγκαυματα, καρδιαναπνευστικα προβληματα, πνιγμο, καταγματα και «φιλι της ζωης» (αν ξεχασα κατι συμπληρωστε)

Το καλο ειναι πως το διωρο δεν ηταν καθολου κουραστικο, βγηκε πολυ ανετα, με κουβεντουλα και κανενα αστειακι που και που. Και τελικα μαθαινεις πολυ πρακτικα πραγματα που μπορει απο απλα να ανακουφισουν το οποιο «θυμα» μεχρι και να το σωσουν :a013:

Tropeas
11/10/2006, 14:10
Αντε να τελειώσετε και εσείς και να πάει και 3ο γκρούπ! ;) :wave2: είδατε ότι αξίζει? διαφημίστε το! είναι απο τα λίγα πράγματα που ΠΡΕΠΕΙ να διαφημίζουμε με κλειστά μάτια!

airamhag
11/10/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Αφού γερό παιδί ο άτιμος:)


@air=> δεν σας βαζω χερι ...αλλοιμονο...αλλωστε ειπα..ξεχαστηκα κ εγω..

Πλάκα κάνω... σε περιμένουμε την Πέμπτη :)

άσχετο=> ο φούρνος δίπλα α έχει καφέ την Πέμπτη;

Βασικά για πρώτο μάθημα ήταν καλό αλλά μου φάνηκε ότι έπεσε πολύ data "μαζεμένο". Eντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι μετά το μάθημα έκανα μια μίνι επανάληψη μόνος μου. Μου άρεσε μπορω να πω και είναι χρήσιμα.


εαν προλαβω τελικα...εχω ραντεβου στις 5 στο μαρουσι για συνεντευξη για δουλεια..:bawl: :bawl:

σημερα με πηραν τηλεφωνο..:sad:

Trans
11/10/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Αντε να τελειώσετε και εσείς και να πάει και 3ο γκρούπ! ;) :wave2: είδατε ότι αξίζει? διαφημίστε το! είναι απο τα λίγα πράγματα που ΠΡΕΠΕΙ να διαφημίζουμε με κλειστά μάτια!

Όποιος νέος στο φόρουμ ή κάποιος που δεν έχει κάνει τα μαθήματα και θέλει ας το οργανώσει. Καλό είναι να έχουμε μια παρουσία. Άλλωστε χρειάζονται, αχρείαστα να 'ναι. Επιπλέον, ό,τι βοήθεια θέλει από μένα θα την έχει:)

Trans
11/10/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Λοιπον, τα χτεσινα ηταν παρα πολυ ενδιαφεροντα, μας αρχισαν με καποιες γενικες οδηγιες του τυπου «ποτε βοηθαμε, σε ποιες συνθηκες, ποτε δεν βοηθαμε, το ελαχιστο που μπορουμε να κανουμε» κτλ και μετα ειπαμε για αντιμετωπιση θλασεων, ανοιχτων τραυματων και εσω&εξωτ αιμοραγιας. Στα επομενα 5 διωρα θα πουμε για εγκαυματα, καρδιαναπνευστικα προβληματα, πνιγμο, καταγματα και «φιλι της ζωης» (αν ξεχασα κατι συμπληρωστε)

Το καλο ειναι πως το διωρο δεν ηταν καθολου κουραστικο, βγηκε πολυ ανετα, με κουβεντουλα και κανενα αστειακι που και που. Και τελικα μαθαινεις πολυ πρακτικα πραγματα που μπορει απο απλα να ανακουφισουν το οποιο «θυμα» μεχρι και να το σωσουν :a013:

Ρε συ Άλκη,
Για τα διαστρέματα είπαμε τίποτα; Η χάζευα την Ισμήνη; :D
Ξέχασες τα "δήγματα ζώων" ;)

Trans
11/10/2006, 19:57
Λοιπόν μια μίνι ανακεφαλαίωση... (ακολουθεί)

Αν έχω κάτι λάθος ή ξέχασα κάτι να μου το πείτε να το διορθώσω:)

Το παρακάτω αρχείο

ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Alki_Viades
11/10/2006, 20:25
Εχεις δικιο, για θλασεις ειπαμε, οχι διαστρεματα.

Μερικες διορθωσεις/προσθηκες στο κειμενο που εστειλες:
1. Πρωτα φυσαμε να φυγουν τα πολλα αιματα και μετα εμπρός το κεφάλι και πίεση στη μύτη, τάπωμα με γάζα + οξυζενέ. Αν δεν σταματήσει… Νοσοκομείο. Η γάζα στη μύτη max 2 ώρες.
2. (10 λεπτά πίεση max, χαλαρωνουμε την πιεση στην αρτηρια να αιματωθει παλι το ακρο και ξαναπιεζουμε)
4. Αιμοπτυση, δηλ. αιμα απο χτυπημενο πνευμονα. Συμπτωμα:αιμα στο σαλιο ζωηρου κοκκινου χρωματος (μιας και ειναι φρεσκο απο τα πνευμονια)

Στο φιδι νομιζω δεν παιζει ζεστο νερο.

Στην τσουχτρα απομακρυνουμε με νερο(?) υπολειμματα πλοκαμιων και βαζουμε αμμωνια/fenystil

Υ.Γ.2 Ακανόνιστη αναπνοή, χαμηλος σφυγμός, ωχροτητα ειναι συμπτωματα αιμοραγιας (εσωτ&εξωτ)

niewbe
11/10/2006, 20:40
Το ζεστό νερό πήγαινε στο δάγκωμα σκορπιού

Trans
13/10/2006, 00:17
Πάμε και για την ανακαφαλαίωση του 2ου μαθήματος.

Αν έχω ξεχάσει κάτι μου λέτε... :D

Το παρακάτω αρχείο ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

edited by: Trans

Ένα μυαλό έχω και ξέχασα...

"Για το δέσιμο γενικότερα κάνουμε την «πιέτα» ή το δένουμε έτσι να χωράει (περνάει) το μικρό μας δάχτυλο ανάμεσα στην γάζα και το σημείο."

Trans
13/10/2006, 00:18
Πάρτε και τον Mr. 9% ;)


65230

Alki_Viades
13/10/2006, 09:25
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ακου 1%, μηπως πηρανε κινεζους για δειγματα; :a029:

Trans
13/10/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ακου 1%, μηπως πηρανε κινεζους για δειγματα; :a029:

Λες ο Κινέζος να μην πονάει αν του καεί; :D:D

Μεγάλο μυστήριο καλύπτει αυτό το 1%......

Tropeas
13/10/2006, 12:09
Έχετε κάνει το εξής λάθος:
το κυρίως σώμα είναι 18% το εμπρός μέρος και 18% το πίσω...:beer: :wave2:
Αντε .... χθες σας τα παν σήμερα δεν τα θυμάστε....:p :p :p :lol: :lol: :lol:

Trans
13/10/2006, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Έχετε κάνει το εξής λάθος:
το κυρίως σώμα είναι 18% το εμπρός μέρος και 18% το πίσω...:beer: :wave2:
Αντε .... χθες σας τα παν σήμερα δεν τα θυμάστε....:p :p :p :lol: :lol: :lol:

Μα το ξέρουμε.... Απλά ήταν κάπως μπέρδεμα να βάλω και την πλάτη στο paint :D:D

Άλλωστε αν κάνεις την πρόσθεση όπως είναι τώρα βγάζεις 82% ;)

Η Zudap μας την "έκανε" χθες. Πες της όμως ότι το μάθημα είναι αναρτημένο στο Διαδίκτυο :):) κι ότι απορία έχει μας λεει ή ρωτάει την Ηρώ την Τρίτη.

Καλός μαθητής ήσουν βλέπω :):)

Tropeas
13/10/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Καλός μαθητής ήσουν βλέπω :):)
Στην αρχή καθόμουν τελευταίο θρανίο και με πήραν τα σκάγια των κακών μαθητών βλέπε γέλια και φωτό απο το προηγούμενο τοπικ... μετά "φλώρεψα" και πήγα μπροστά μπροστά κωλόφυτο όπως με φωνάζανε οι συμμαθητές μου... :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :wave2:
Της zudap το ωράριο είναι "περίεργο" και δεν ξέρω κατα πόσο θα τα καταφέρει και όλα... αλλά έρχεται απο ενδιαφέρον!

zudap50
14/10/2006, 07:16
καλημέρα παίδες!!!συγνώμη για την απουσία της Τρίτης παιδιά αλλά έίχα ειδοποιήσει την Ηρώ (και νομίζω το είχα πεί)οτι θα λέιπω.Δυστυχώς δεν μπορούσα να το αλλάξω το πρόγραμμα μου:bawl:
Σημειώσεις μου κρατήσατε Αλκη και Ισμήνηηηη????εε????:evil:
Ευχαριστώ Λαμπρούκο για την Υποστήριξη :wacko:
την ΤΡΙΤΗ θα σας δώ όλους!!!!
φιλάκια!!:wave2:

zudap50
14/10/2006, 07:17
εεεεε...της Πέμπτης την απουσία εννοούσα...πάω για καφέ επειγόντως!!!!:rolleyes:

Trans
16/10/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zudap50
Σημειώσεις μου κρατήσατε Αλκη και Ισμήνηηηη????εε????:evil:
την ΤΡΙΤΗ θα σας δώ όλους!!!!
φιλάκια!!:wave2:

Περίληψη και του δεύτερου μαθήματος υπάρχει λίγο πιο πίσω ποσταρισμένη. Σε περιμένουμε την Τρίτη.

ΑΠΟΡΙΑ: Στα εγκαύματα με ρούχα κτλ κολλημένα πρώτα βάζουμε κρύο νερό, μετά betadine και ύστερα αφιαρούμε ότι ύφασμα αφαιρείται;
Περίεργο δεν ακούγεται; Αν θυμάται κανείς ας μου το διευκρινήσει αλλιώς θα ρωτήσουμε την Ηρώ....

Alki_Viades
16/10/2006, 13:23
Πρωτα σβηνουμε τη φωτια, μετα αφαιρουμε οσα ρουχα μπορουμε να αφαιρεσουμε, μετα ριχνουμε νερο, μετα ... βαζουμε betadine ή απλα σκεπαζουμε με σεντονι/ισοθερμικη;

--->zudap σημειωσεις δεν κραταω, προτιμω να ειμαι συγκεντρωμενος στο μαθημα και να παρω το βιβλιαρακι στο τελος :rolleyes:

Trans
16/10/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Πρωτα σβηνουμε τη φωτια, μετα αφαιρουμε οσα ρουχα μπορουμε να αφαιρεσουμε, μετα ριχνουμε νερο, μετα ... βαζουμε betadine ή απλα σκεπαζουμε με σεντονι/ισοθερμικη;

--->zudap σημειωσεις δεν κραταω, προτιμω να ειμαι συγκεντρωμενος στο μαθημα και να παρω το βιβλιαρακι στο τελος :rolleyes:

Άρα η σειρά είναι:
1. Σβήνουμε φωτιά (λογικότατο)
2. Αφαιρούμε ρούχα
3. Νερό
4. Betadine
5. σκεπαζουμε με σεντονι/ισοθερμικη

Την βρήκαμε την άκρη....

Γεια σου Άλκη καλέ μαθητή :D:D ;)

Alki_Viades
16/10/2006, 19:06
Χαιιιι, σενσει!

Κυριε, κυριε, να πω ακομα, πριν να με προλαβει η Ηρω αυριο, πως τις φουσκαλες τις σπαμε μονο αν νομιζουμε πως θα σπασουν ετσι κι αλλιως, διαφορετικα τις αφηνουμε στην ησυχια τους!


:smokin:

Alki_Viades
21/10/2006, 16:22
Ρε σεις τι εγινε, τη μια φορα που δεν ηρθα κοπηκαν οι ανταποκρισεις; :confused: :confused:

adam_tsouk
21/10/2006, 17:51
Τη Πεμπτη θα προσπαθησω να ερθω κ γω....


:wave2: