PDA

View Full Version : Ποιός βλάκας να ήταν;



Σελίδες : 1 [2]

sas
03/06/2004, 15:50
Το forum αυτό, όπως και τόσα άλλα, θεωρώ ότι είναι μια μικρογραφία τις έξω κοινωνίας και μια άλλη μορφή επικοινωνίας.

Επομένως αν δεν υφίστανται η έννοια της δημοκρατίας και της ελευθερίας του λόγου εδώ,..........τότε μην τη ζητάτε και απ'έξω

afrotwin
03/06/2004, 15:51
re sta8i ti fortizese asxima kanis den sou leei na se endiaferi ti ine o ka8e enas
entaksi simfono an itan i pamela aderson 8a dixname ligo endiaferon parapano:lol: :lol:
ala den ine ti na kanoume?

nomizo oti to kalitero ine na afisoume ta ftiaria ke tis tsapes pes ke tou dimiou na min er8i simera ke pame gia tipota mpires ke krasia na kselampikaroume ligo to ponemeno mas mialo avrio mera ine vlepoume
:beer:

afrotwin
03/06/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
εκείνος που σέβεται τον άλλο, εκείνος που δεν κρίνει τον άλλο, εκείνος που δεν δημιουργεί εντυπώσεις και εκείνος που δεν παίζει με αυτές, ας μαζευτούν και οι τέσσερεις να πετροβολήσουν εμένα που είμαι το κακό αντίθετο

όταν τους μαζέψετε και πιάσετε και το κασόνι με τις πέτρες φωνάξτε με να έρθω να τις φάω

μέχρι τότε να 'στε καλά παιδιά

και να προτιμάτε να βρίσκετε nls για να μη γίνεστε nls (ή αυτό που νομίζετε ότι είναι αυτός ο nls πια)

esi prepi na ma8is afto to arxeo rito pou leei prepi na pigenis stis kidies ton alonon gia mpori na min er8oun stin diki sou
:lol: :lol: :lol:

idi
03/06/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Anyway... καλύτερα να πηγαίνουμε εκδρομές λέω εγώ που τα βρίσκουμε...


I'll drink to that!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

παιδιά ηρεμία

και φυσικά έχετε δίκιο να κατακρίνετε την άποψη του NLS, και εγώ την ίδια με εσάς αγανάκτηση αποκόμισα διαβάζοντας το ποστ...

μη φτάνουμε στην υπερβολή

είμαστε ανθρώποι με κάποιο επίπεδο και ο καθένας από μόνος του κρίνει αυτά που γράφουν οι άλλοι... εξάλλου ο NLS εκτίθεται με αυτά που γράφει δεν χρειάζετε να τον «γιουχάρουμε»...

hornet
03/06/2004, 15:56
Φιλε sas διαβασε καλα τι εγραψα και αν σου αρεσει ετσι η δημοκρατια εγω παω πασο.

hornet
03/06/2004, 16:04
Για εμενα το θεμα εχει ληξει απο εδω και μπρος ειστε να ελευθεροι να κανετε οτι θελετε.



Trip master offline!
moderator offline!

Μικρή Λουλού
03/06/2004, 16:07
KAI NA ΣKEΦTEI KANEIΣ OTI OΛA AYTA ΓINANE ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ.............:uplate: :uplate: :uplate:

ΡΕ, ΔΕ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΔΙΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΤΕ......




ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ????

ΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!

:beer: :beer: :beer:

idi
03/06/2004, 16:07
...

nls ειδες τι κανεις?

Θάνος
03/06/2004, 16:13
Τι λέει....; Να αγαπάτε;

:lol: ρε συ NLS αυτό ήταν το καλυτερο!!!

Κάν'το "Σας αγαπάω" και θα τα ξεχάσουμε όλα!

:beer:

hornet
03/06/2004, 16:14
Βασικα παω να βγαλω τη βεφα να παω καμια βολτα γιατι θελω να ηρεμησω........
θα τα πουμε αυριο.

Θάνος
03/06/2004, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Βασικα παω να βγαλω τη βεφα να παω καμια βολτα γιατι θελω να ηρεμησω........
θα τα πουμε αυριο.

Μήπως γουστάρεις σκληρό mountain bike στον Υμηττό;

Μικρή Λουλού
03/06/2004, 16:17
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ......

ΠΙΑΣΑΜΕ ΚΟΡΙΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ........


:smokin: :smokin: :smokin:

sas
03/06/2004, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Φιλε sas διαβασε καλα τι εγραψα και αν σου αρεσει ετσι η δημοκρατια εγω παω πασο.

Hornet πάντα διαβαζω τον άλλον πριν γράψω κάτι. Πιστεύω ότι φαίνεται αυτό.
Από την άλλη δεν ειναι το πως μου αρέσει η δημοκρατία, γιατί αν σ' εμένα αρέσει έτσι, σε κάποιον άλλο αρέσει διαφορετικά. Δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε - και αυτό είναι δεκτό - γιατί ο καθένας μας την καταλαβαίνει προφανώς διαφορετικά την έννοια αυτή. Εξαρτάται μάλλον από το σε ποιά πλευρά βρίσκομαστε κάθε φορά που μιλάμε για αυτή και την επικαλούμαστε.
Μπορεί σε κάποια άλλη περίπτωση να την έβλεπα διαφορετικά.

Τεσπα, όπως είπες και σε παραπάνω post το θέμα θεωρείται λήξαν. Τέλος αυτά που γράφω δεν έχουν σκοπό να αντιμαχήσω μα κάποιον, παρά να εκφράσω τις απόψεις μου και μόνο.

Φιλιά στη μαμά, στο μπαμπά, στη γιαγιά, στο παππού, στα αδέρφια μου, τα ξαδέρφια μου και τους λοιπούς συγγενείς.:rolleyes: :cool: :wave2:

monstermind
03/06/2004, 17:11
"Γιατι δεν μπορεις να βαλεις λιγο νερο στο κρασι σου και να μην ανοιξεις το στομα σου και μας εκνευρισεις περισσοτερο γιατι αυτο κανεις απο καιρο σε καιρο και στα χω ξαναπει αλλα με γραφεις κανονικα."

μας ?

απο την μία είναι ο nls και από την άλλη είμαστε εμείς? και εσύ είσαι ο νόμιμος αντιπρόσωπος μας δηλαδη?

στα χω ξαναπει αλλα με γραφεις κανονικα ????

τι να πω για αυτό? καλε μου φίλε... η εξουσία και τα δασκαλιλικια θέλουν @@ που δεν βλέπω να έχεις...

οταν σου καιγεται το σαμαρι δεν είσαι και ainstain. αν εγώ βλέπω μόνο 2 κατηγορίες ανθρώπων α) έξυπνοι β) βλακες, τότε αυτόματα αυτός που του καιγόταν το σαμάρι είναι βλάκας. και αφού είστε μερικοί τόσο μάγκες και φιλόσοφοι εδω μέσα... αποφασίστε ποτε λέμε κάποιον βλάκα... όταν κάνει βλακία? ή οταν δεν κάνει αλλά έχει στο ιστορικό του βλακίες... αλλά πάλι, και ποιός δεν έχει στο ιστορικό του βλάκείς, ακόμα και ο ainstain... οπότε είμαστε όλοι βλακες...οπότε που είναι το πρόβλημα... (?)
αν δεν είμαστε όλοι βλακες σημαίνει πως ειπάρχει ένα όριο στις βλακίες που έχουμε κάνει στην ζωή μας που καθιστα εμάς βλάκες ή μη-βλακες... ξέρει κανείς πιο είναι αυτό το όριο...??? είναι συγκεκριμένο και αντικειμενικό? αποκλείεται... οπότε το θέτει ο καθένας μας... οπότε δεν βγάζεις άκρη ούτε απο εδώ... οπότε....??? ονμάζω βλάκα όποιον θέλω εγω και δεν ρωτάω και γνώμες...

οταν "τρεχεις" κινδυνεύεις είτε ειναι 200χλμ στην εθνική είτε 100 μέσα στην αθήνα... συνεπώς παίρνεις το ρίσκο σου... αν εγώ θεωρώ το ρίσκο βλακεία, καλα κάνω, και δεν ρωτάω και γνώμες...

και στα @@ μου κιολας αν έχει πεθάνει... σε αυτό θα με κρινει μόνο ο θεος -αν υπάρχει . τον έχω ζήσει το θάνατο και εγώ όσο όλοι μας... δεν χρειάζομαι δάσκαλο...

λέει ο δικηγόρος του διαβόλου....

και ο monstermind απαντάει

"δεν τα λες και άσχημα αν και διαφωνώ κάθετα σε κάποια σημεία... Όπως και να έχει όμως, μάλλον χάνεις το σάλιο σου, καθώς ώς γνωστών.... κανείς ποτέ δεν άλλαξε άποψη (και κατεπέκταση στάση ζωής) μετά απο φιλοσοφική συζήτηση"

sunderlanos
03/06/2004, 18:44
:confused:


Signwmh re paliakaria alla ti exei kanei pia aftos o NLS kai oloi ton krazete?Epeidh eipe ton allo blaka pou tou peire fotia h balitsa?Ee den htan kai toso spoudaio.Exallou eipe o antrhopos oti etrexe na ton boithisei, den ton egrapse sta @@ tou.


Ayto pou nomizw egw omws oti symbainei einai oti oti kai na pei o NLS einai akrita katakriteo, kai ennoo oti yparxei mia prokatalhpsh gia oti kai na pei o NLS.Kai sugnomh ayto den einai Dhmokratia...

Ayta eixa na pw egw paides, kai ayta katalaba diabazontas ta post sas, den xerw kanenas sas proswpika kai den milisa gia kanena prwsopika.Episis thewro anwrimo na xarakthrizeis ena atomo (NLS) kai na tou thigeis thn prosopikothta tou mesa bash tis apopseis tou pou ekthetei se ena forum sto Internet...

Naste kala:beer: :beer:

socos
04/06/2004, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet


Και ουτε τελικα βαν θα σε κανουμε αμα ειναι αποφασισε μονος τι θα κανεις εδω ειλικρινα.Μεγαλο παιδι εισαι οικογενεια εχεις η συντομα θα εχεις αλλα πρεπει να βαλεις φρενο σε αυτα που λες η τουλαχιστον βουτα τη ψηφιακη γλωσσα σου στο μυαλο σου και μετα γραψε

Και λεωνιδα ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εαν ειναι ενας ευαισθητος ανθρωπος.



Και τελος μην τσαμπουναμε τα τις δημοκρατιας και τα λοιπα εδω μεσα και ο καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να γραφει οτι θελει διοτι απλα δεν το εχει.Τελεια και παυλα


ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΒΑΝ; Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΩ;

socos
04/06/2004, 12:10
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ;

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΣΩΣΤΟ;

ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ POSTARO ΟΤΙ ΑΠΟΨΗ ΕΙΧΑ.

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΟΥΝ -ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ- ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΟΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ;

ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΛΙ.

illuminatios
04/06/2004, 13:59
Socos,μπορείς να γράφεις ότι θέλεις εκτος απο συγνώμη!
Είναι κατοχυρομένη λέξη από τον Jimbar και θυμώνει πολύ όταν την χρησιμοποιεί άλλος χωρίς έγκριση!

Θάνος
04/06/2004, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από socos
ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ;

Ρε παιδιά μην επικαλείστε συνέχεια τη δημοκρατία... την έχετε ξεσκίσει πια...

Εδώ προφανώς μιλάμε για ελευθερία λόγου και έκφρασης όπου και πάλι όμως υπάρχουν κάποια όρια. Μπορείς να λες ό,τι θέλεις όσο δεν προσβάλεις και δεν θίγεις κανέναν ή δεν περιορίζεις την ελευθερία του.

Μην το ισοπεδώνουμε όλα...

idi
04/06/2004, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Socos,μπορείς να γράφεις ότι θέλεις εκτος απο συγνώμη!
Είναι κατοχυρομένη λέξη από τον Jimbar και θυμώνει πολύ όταν την χρησιμοποιεί άλλος χωρίς έγκριση!

Αφού και ο Φοίβος όταν έγραψε τραγούδι στην Έλλη Κοκκίνου με το τίτλο «συγγνώμη», αναγκάσθηκε να το κάνει «Μωρό μου sorry» γιατί πήγε ο jimbar και το έκανε το μαγαζί του “American bar”

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Todi
04/06/2004, 18:23
εχω μεινει αφωνος μιλαμε....

Ενα ποστ που απλως περιγραφει την βλακεια η εστω την ατυχια καποιου ...

καταληγει
σε ενα Σταθη εκτος εαυτου,
στο πρωτο (ανεπισημο) ΜΠΑΝ στο Μοτο.γρ
Ο Θανος κολησε στο "σπορ" και στο Ροσι χανοντας το δασος για μια παρομοιοση του στυλ οπως λεμε τους γρηγουρους αυτοκινηταδες Σουμαχερ..
μεροληπτικες απουψεις απο διαφορους και τελικα ΣΚΑΤΑ εγιναν ολα.


Ο αφρομαν γραφει τα πιο σωστα πραματα του κοσμου σε αυτο το θρεντ και καλα θα κανετε (ουμε) ολοι να τον ακουμε αυτον τον τυπο που και που γιατι μιλαει καλα...
(ασχετα αν τον εχω βρισει παλιοτερα )

Ρε παιδια .. ηρεμια λιγο ..
Δεν εχω καταλαβει πως ο Νικος(ΝΛΣ) σας ξυπναει τοσο αγρια συναισθηματα καθως ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειναι που εχει λογο καυστικο..

Εγω οπως το ειδα ολη η ιστορια ξεκινησε απλως και μονο επειδη το εγραψε ο ΝΛΣ...
Πραγματικα θεωρω τον Νικο σοβαρο ανθρωπο που λεει τη γνωμη του με ειλικρινια και εχει καποιες αρχες και βασεις(και δεν παιρνω και το μερος κανενος δεν ειναι θεμα του αν τον παω η οχι.. δεν τον εχω γνωρισει προσωπικα. Και τον Λεωνιδα-ΑφροΜαν θεωρω σοβαρο ανθρωπο απλως δεν συμφωνω με καποια πραματα που λεει γιατι προφανως οι εμπειριες μας ειναι διαφορετικες.Ισως καποτε να σκεφτομαι και γω με αυτον τον τροπο. Ποσο μαλλον τον Σταθη τον οποιο εχω γνωρισει και ΞΕΡΩ οτι εδω εχασε τον ελεγχο εντελως)
Το οτι ειναι διαφορετικες απο καποιους αλλους δεν πρεπει να ειναι αιτια να τον φατε..
Εχουμε βαλει ταμπελιτσες μου φαινεται και ειναι δυσαρεστο αυτο..


Πολυ δυσαρεστο ποστ...
Κριμα

Θάνος
04/06/2004, 19:21
Δεν κόλλησα στο σπορ... το εξήγησα νομίζω περισσότερες από μία φορές. Μπορεί μέχρι να φτάσεις στη σελίδα 8 του post να σου έχει μείνει αυτό σαν απόηχος, αλλά δεν είναι έτσι.

Δυστυχώς όταν μία συζήτηση γίνεται γραπτά, κρατάει πολύ και κάπου στην πορεία χάνεις τη συνέχεια, αλλά όταν έχουμε τη δυνατότητα να γυρίσουμε πίσω και να ξαναδιαβάσουμε κάτι ας το κάνουμε γιατί έτσι παρεξηγιόμαστε...

gmakris
04/06/2004, 21:01
Καταφερα να διαβασω σχεδον ολα τα post σας - ειχα καιρο να ασχοληθω με το forum και ειδα οτι πολλοι εχουν ξεφυγει, λες και περιμενετε στη γωνια ο ενας τον αλλον για να ανταλλαξετε φιλοφρονησεις και compliments.

Επανερχομαι στο θεμα διοτι τα υπολοιπα που γραφετε δεν με αφορουν.

Αποφευγετε τα σαμαρια. εγω τα προτιμω μονο εφοσον δεν υπαρχει χωρος στο tank bag - οχι βεβαια γιατι υπαρχει περιπτωση να παρουν φωτια (!!!) αλλα επειδη επηρεαζουν σημαντικα την οδικη συμπεριφορα.
Προφανως ο τυπος ειχε δανειστει τα σαμαρια απο αλλον συναδελφο και τα ταιριαξε οπως-οπως και φυσικα δεν ηξερε και πολλα για την τοποθετηση τους.

Να μας γινει μαθημα - ο τυπος ειναι τυχερος - φιλος με africa που πηρε φωτια η ουρα (απο ελατωματικο ανορθωτη) επαθε πολυ μεγαλυτερη ζημια....

Θάνος
04/06/2004, 21:26
Να λοιπόν ένας πολύ ωραίος τρόπος να κλείσουμε αυτή τη συζήτηση.

Συγκρίνετε το πρώτο post με το τελευταίο του gmakris!

monstermind
04/06/2004, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris

Να μας γινει μαθημα - ο τυπος ειναι τυχερος - φιλος με africa που πηρε φωτια η ουρα (απο ελατωματικο ανορθωτη) επαθε πολυ μεγαλυτερη ζημια....

ναι ναι ... και σχετικά με τα υπόλοιπα και αφτά να μας γίνουν μάθημα... φίλος με οπελ κόρσα έκαψε φλάντζα στον εγκέφαλο απο την πολύ μλκία και έπαθε πολύ μεγαλύτερη ζημιά...στο τρελοκομείο έφτασε... εμείς ακόμα βαστάμε

THEOD
04/06/2004, 22:07
ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

Πολύ εύκολες είναι οι παρεξηγήσεις εδώ μέσα.
Δεν την κάνουμε καλύτερα αύριο για καμμιά ειδική του Ακρόπολις ?
Και μετά στην ταβέρνα (βεβαίως-βεβαίως) τσακώνεστε με την ησυχία σας...

zrx1200s
09/06/2004, 00:30
Φίλοι Καλησπέρα,
αν και μέλος αρκετών forum του εξωτερικού είναι η πρώτη φορα που γίνομαι μέλος σε ένα Ελληνικό επειδή δεν ήξερα ότι υπάρχει. Είναι πολύ καλή προσπάθεια όλο το Site. Οδηγάω αρκετό καιρό μηχανή από τα 17 (31 τώρα) σε πόλη και ταξίδι. Θυμάμαι ότι κάποια φορά είχα βάλει κάτι σαμάρια και μετα από 100 χλμ. που σταμάτησα να ελέγξω αν ήταν όλα δεμένα καλά, το ένα είχε αρπάξει. Βέβαια δεν είχε καεί μιας και η ροή του αέρα τα σήκωνε και δεν ακούμπαγαν κατευθείαν στην εξάτμηση όμως είχε γίνει μια μικρή ζημιά. Το λάθος της υπόθεσης ήταν ότι ο οδηγός εκείνης της μοτο δεν είχε -κατά τη γνώμη μου- έλεγχο της κατάστασης μιας και ίσως να υπήρχε κάτι πολύ σημαντικό που να ήθελαν οι υπόλοιποι να του πουν με τα φωτα και τις κόρνες αλλά αυτός δεν έλεγχε. Και καλά οι κόρνες...τα φώτα όμως..??
Αστείο ήταν φαντάζομαι αυτό που ειπώθηκε αν η απώλεια του ενός σαμαριού θα επηρέαζε την ισοροπία. Δεν χωράνε και τόσα πολλά μέσα εκτός και φορτώνεις τούβλα, οπότε δεν καταλαβαίνεις και πολλά ειδικά με μεγάλη μηχανη.
Αυτά....Χάρηκα για τη γνωριμια.:sun:


2406

Capo_Di_Capi
17/06/2004, 14:50
Λοιπόν έχω πρόβλημα με το NLS (το έχω ξαναγράψει ότι τον θεωρώ ανάξιο ακόμα και ύβρεως) γιατί έχει τρομερά κόμπλεξ κατωτερώτητας το καημένο το παιδάκι που δεν το παίζουν οι άλλοι, οι κακοί, οι βλάκες, οι άχρηστοι, που δεν έχουν οδηγική και λοιπή παιδία ενώ αυτός είναι ο mister τέλειος 2004.

ΝΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΚΤΙΚΟΣ ΣΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ,
ΝΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΤΑ NLS, ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ,

NLS είσαι κότα λυράτη, γιατί εκμεταλεύσαι τον πόνο του άλλου

και αι στο καλό αγοράκι μιας και για την ηλικία σου καλή και η μαλακία σου

XTMPAM
17/06/2004, 15:04
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!ΕΞΩ ΠΑΙΖΕΙ ΓΑΜΩ ΤΟ Μ@#$@ΝΙ!!!

Ο NLS ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ???ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ!!ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ!!!ΤΣΤΣΤΣΤΣ!!!!!

superfour
17/06/2004, 16:22
Σαν moderator και παραλήπτης παραπόνων για αυτή την άθλια τροπή που πήρε το συγκεκριμένο post και κατόπιν συνεννόησης με συνάδελφο και εξέχον πρόσωπο του Moto.gr ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΣΩ αυτό το post για τον εξής απλό λόγο:

Για να δούνε τα απανταχού μέλη (σε ολόκληρη την Ελλάδα και όχι μόνο, 7000+ είμαστε) αυτού του διαδικτυακού χώρου πόσοι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΕΣ, ΑΝΩΡΙΜΑ «ΠΑΙΔΑΚΙΑ» (το βάζω σε εισαγωγικά γιατί ακόμα και τα παιδάκια καταλαβαίνουν), ΔΗΘΕΝ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ, ΔΗΘΕΝ... άνθρωποι υπάρχουν γύρω μας! Επίσης πώς αυτοί οι «λίγοι» μπορούν κα μετατρέψουν ένα απλό Post ενός μοτοσικλετιστικού forum σε μία ανεπανάλυπτη ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΛΑΚΙΑΣ και ΙΣΟΠΕΔΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗΣ. Ειλικρινά θα ήθελα να ρωτήσω ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ? ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ;?

Ρε, αυτή είναι η παιδεία σας?
Ρε, αυτή είναι η καλλιέργειά σας?
Ρε που τα μάθατε όλα αυτά? Μήπως μέσα από τα βιβλία, το σχολείο, τις γυναίκες σας, τους άντρες σας, την οικογενειά σας, τις δουλειές σας ................................ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ???????? Αν ναι........ ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ! ΑΥΤΑ ΜΑΘΑΤΕ ΑΥΤΑ ΚΑΝΕΤΕ! ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΠΡΟΧΩΡΑΤΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ

Αν είστε τόσοι ....... πάλι καλά γιατί ειλικρινά θα με έπαιρνε από κάτω να συνεχίσω να βλέπω ανθρώπους να ξεδιπλώνουν τέτοιες «ΑΡΕΤΕΣ»!!!!!!

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ «ΕΡΓΟ» ΣΑΣ αλλά να ξέρετε πώς δεν ανήκετε ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ σε μία οικογένεια όπως η ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΙΚΗ! Γιατί όπως ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ βρίζετε και θίγετε έναν άνθρωπο χωρίς να σας έχει βλάψει είμαι σίγουρος πώς ΤΟΣΟΣ ΑΠΛΑ στην πρώτη δυσκολία θα ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ γιατί δεν έχετε τα ΚΟΤΣΙΑ! Κι αν κάποτε αυτός ο άνθρωπος ζητούσε την βοήθεια σας είμαι σίγουρος πώς θα κάνατε τους ΚΙΝΕΖΟΥΣ! Μάθετε λοιπόν πώς ΜΑΓΚΑΣ δεν είναι ΜΟΝΟ αυτός που μπορεί να πιάσει τα 300+χλμ/ώρα!

σ.σ. Εύχομαι να είναι κατανοητό το κείμενο. Ειλικρινά το έγραψα όσο πιο απλά μπορούσα για να μπορέσουν οι του «ακατοίκητου» να καταλάβουν! Όποιος θέλει εξηγήσεις… να χτυπήσει το κουδούνι τρις

monstermind
17/06/2004, 18:59
ασε μας ρε φιλε και εσυ... που πήρες την βαρυσήμαντη "απόφαση" να μην κλειδώσεις το θέμα.... ποιός είσαι δηλαδή??? ο πίθηκος τον 50.000 ευρώ???

και αφού ο λόγος είναι τόσο απλός, γιατί ζήτησες τη γνώμη άλλου μοδίστρου??? βάλε ένα πόστ με θέμα "να το κλειδώσουμε: ναι / οχι ? και γιατι", μην τυχόν και πάρεις λάθος απόφαση και καταστραφει το σύμπαν....

ποιος σου είπε οτι εσύ δεν ανήκεις στην κατηγορία αυτών που καταδικάζεις?

zrx1200s
17/06/2004, 20:26
:( :( :( :( Κρίμα που δεν υπάρχει άλλος τρόπος συνεννόησης. Μηπως θα πρέπει μερικές φορές να σκεφτόμαστε ότι υπάρχουν και άλλες απόψεις που έχουν δίκιο και ότι δεν είναι απαραιτητο να τσακωνόμαστε όταν διαφωνούμε?

Καλά Χιλιόμετρα.

dela
18/06/2004, 08:20
Τσάμπα χαλάς την ζαχαρένια σου.....

DUKASII
18/06/2004, 08:29
Ψιτ monstermind για τον κύριο από πάνω θα σε παρακαλούσα να μιλάς πιο όμορφα και να προσέχεις τι λες ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΤΣΙΜΕΝΤΩΣΩ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΡΟΥΝΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΛΙΜΑΝΙ ΜΕΣΑ!! ΟΚ ΚΟΥΚΛΕ??

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ !!!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ
:beer: :beer: :smokin: :smokin: :smokin:

hornet
18/06/2004, 08:39
Λοιπον επειδη το θεμα παει προς αναζοπυρωση και δεν αξιζει να ξαναμπουμε σε διαδικασιες επιπονες για ολους ας το αφησουμε στην τυχη του.
Σας παρακαλω μην το συνεχισουμε...το θεμα ειναι ληξαν και μην κοσκινιζουμε αλλο.

crs-k
18/06/2004, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Λοιπον επειδη το θεμα παει προς αναζοπυρωση και δεν αξιζει να ξαναμπουμε σε διαδικασιες επιπονες για ολους ας το αφησουμε στην τυχη του.
Σας παρακαλω μην το συνεχισουμε...το θεμα ειναι ληξαν και μην κοσκινιζουμε αλλο.


Εγω καταλαβα οτι δεν παει προς ανασοπυρωση το αρχικο θεμα ... :nono:
Εδω το καινουργιο θεμα ειναι "ο ηλιθιος κι ο πανηλιθιος"! :lol:

Μικρή Λουλού
18/06/2004, 09:27
ΔΡΥΟΣ ΠΕΣΟΥΣΗΣ,ΠΑΣ ΑΝΗΡ ΞΥΛΕΥΕΤΑΙ....



:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

Gandalf dr685sm
18/06/2004, 11:27
εμμμμ...να συμετάσχω με μια ερώτηση;....

Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί τσακώνεστε και μάλιστα καταφέρεστε ο ένας στον άλλο με ιδιαίτερη μνεία , όπου φαίνεται λες και υπάρχουν προσωπικές αντιδικίες μεταξύ σας...

Διάβασα το θέμα και τις απαντήσεις αλλά ακόμα ψάχνω να βρω την ουσία της διαφωνίας... Είναι ο χαρακτηρισμός και η κριτική κάποιου αναβάτη μηχανής που είχε ενα ατυχές γεγονός;.... είναι η προσωπική πεποίθηση του καθενός και το πως αντιμετωπίζει παρόμοιες καταστάσεις, ή μήπως είναι ενα "let the steam out" θέμα;...

Επειδή ίσως είμαι λίγο "αργόστροφος" στο να καταλάβω γιατί τέτοιος χαμός , ΄μηπως θα ήθελε κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μια ομάδα ατόμων , άγνωστη ουσιαστικα΄μεταξύ τους, τσακώνεται σε ενα χώρο (forum) που έχει δημιουργηθεί για να ανταλλάσουν απόψεις και ιδέες , καταλήγει σε προσωπικές επιθέσεις και γενικώς flaming;....

Δεν καταλαβαίνω πραγματικά τον λόγο για τον οποίο έγινε τόσος χαμός.... οι πεποιθήσεις και οι γνώμες είναι τόσες πολλές ,όσοι είναι και οι άνθρωποι....

tespa...ίσως εγώ να είμαι λίγο "παλιομοδίτης" και να τα βλέπω "αλλιώς" τα πράγματα ... ίσως έτσι πρέπει να γίνεται διάλογος....

monstermind
19/06/2004, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Ψιτ monstermind για τον κύριο από πάνω θα σε παρακαλούσα να μιλάς πιο όμορφα και να προσέχεις τι λες ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΤΣΙΜΕΝΤΩΣΩ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΡΟΥΝΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΛΙΜΑΝΙ ΜΕΣΑ!! ΟΚ ΚΟΥΚΛΕ??

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ !!!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ
:beer: :beer: :smokin: :smokin: :smokin:

mpeeee

johnpan
20/06/2004, 23:53
Δεν ξέρω από ποιον να αρχίσω να βρίζω και σε ποιον να καταλήξω. Ρε δε ντρέπεστε λίγο να κάνετε σα παιδιά, 30+ χρονών άνθρωποι? Είναι αξιοπρέπεια αυτό? "Δε σε θέλουμε, να φύγεις" λέει ο άλλος. Ποιος μάγκας είσαι συ ρε που μιλάς για 2.000 άτομα? Ο "πιο πολλά χιλιόμετρα"? ή ο "πιο γρήγορος απ'όλους"? Αν είσαι μάγκας να μιλήσεις για πάρτι σου, όχι να πιαστείς και απ τα @@ των άλλων θέλουν δε θέλουν. Γιατί αν ξεφύγεις εσύ και γίνεις εκτός εαυτού, ξεφεύγω κι εγώ και ξεκινάω προσβαλλές. Δικαίωμά μου.

Και δικαίωμά μου να πιστεύω ότι όσοι πάνε με 200 εκτός πίστας ναι ρε, ρισκάρουν τη ζωή τους και το ξέρουν. Και αφήστε τις μαλακίες που φταίει η κακία άσφαλτος ή ο γέρος με το τρακτέρ, έτρεχα για το γούστο μου, δεν πρόλαβα να φρενάρω και σκοτώθηκα τι ζόρι τραβάτε και μυξοκλαίτε, και αχ το κράτος, και αχ η κακιά στιγμή... ΠΟΙΑ ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΡΕ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ, πόσα θανάσιμα τροχαία συμβαίνουν από κακιά στιγμη αν πηγαίνεις με 100 και πόσα με 200++? Παιδιά είμαστε? Μετά μας φταίνε τα κανάλια που λένε μαλακίες για τους μηχανόβιους.

Θέλετε να λέτε ότι είστε και ανοιχτόμυαλοι. Τα πιο κομπλεξικά άτομα που έχω γνωρίσει είναι στρητάδες, οι γρήγοροι, οι γαμάω, οι "οι άλλοι είναι τάφοι", να εσείς είστε οι έξυνποι και μπορείτε και τρέχετε και χειρίζεστε το τιμόνι με μαεστρία, οι άλλοι που πηγαίνουν νόμιμα να μη μιλάνε, δεν ξέρουν από κυκλοφορία στους δρόμους, ούτε από κινδύνους, ούτε από ατυχήματα, είναι κομπλεξικοί και φοβισμένοι και μισούν τα καλά παιδιά τους γνήσιους μηχανόβιους, τους στριτάδες!

Ρε ουστ. Μην ακούσετε κουβέντα εναντίον σας, αμόκ θα πάθετε. Στο bikenet πρόσφατα βρέθηκε ένας άγιος άνθρωπος και τα έγραψε όπως τα λέω κι εγώ. Φταίμε και το ξέρουμε, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Οταν μπήκα στη χ στροφή με 120++ ενώ τα κουτιά την παίρνουν με 70 και ένοιωθα την τροχιά να ανοίγει, το μηχανάκι να πλεέι, το μπροστινό να φεύγει, το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή επιτόπου: "Αν πέσω, έφταιγα. Ας πήγαινα σιγότερα. Να προσέξω όπως θα σέρνομαι να βλέπω πού πάω μήπως και γλυτώσω τα σοβαρότερα..." Και γλύτωσα απλά κατά τύχη. Γιατι αν κάποιος χριστιανός άλλαζε λωρίδα, εγω τώρα δε θα ήμουνα εδώ. ΕΧΩ @@ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ. Κι αν έβλεπα από ψηλά τον αδερφό μου να λέει "Ο μαλάκας ο ταρίφας τον σκότωσε" θα του έλεγα "ρε μικρέ, άσε, μη λες τίποτα. Εφυγα πετώντας σαν παλικάρι και αυτό είναι όλο. Είχα ανοίξει φλερτ με το θάνατο. Με είχε γλυκάνει το γκάζι. Αν σε ρωτάνε να λες απλά ήταν πολύ παιδί σε θέματα που ΔΕΝ έπρεπε, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ...."

Τι στο διάολο πάει να πει "τρέχω... αλλά προσέχω...". Μαλακιζόμαστε τώρα? Σας έχω βαρεθεί όλους. Η ΜΗΧΑΝΗ ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ, ΟΧΙ ΘΑΝΑΤΟΣ.

ΔΕΝ είστε μηχανόβιοι, είστε γκαζόβιοι. Τέτοιοι υπάρχουν πολλοί και στα κουτιά, και σκοτώνουν, και σκοτώνονται. Αυτοί όμως είναι μαλάκες και δεν έχουν παιδεία, ουτε ξέρουν να οδηγάνε, ούτε αντίληψη έχουν, ούτε σεβασμό στο μηχανόβιο. Παπαριές... Σα δε ντρέπεστε λίγο.

Πολλούς από εσάς, δε θέλω ούτε να σας ξέρω, ούτε να σας συναντήσω πουθενά, γιατί μπορεί να κινδυνεύω κιόλας. Ομως μερικούς θα μου άρεσε να σας είχα μεγάλους αδερφούς.... Ο αγαπητός φίλος που αναρωτιέται ποιος είναι για να φύγει επόμενος, να το ξέρει, είμαι εγώ. Οι μοναχικές βολτές, άντε με ένα καρδιακό φίλο, είναι καλύτερες. Θα πηγαίνω βόλτες να παίρνω τον αέρα μου. Τα μηχανάκια δεν είναι σκοτώστρες, εσείς τα κάνετε. Το γκάζι είναι γλυκό, αλλά ο θεός στον άνθρωπο έδωσε και μυαλό εκτός από πάθος. Και στο κάτω κάτω, η πολύ ζάχαρη είναι τοξική. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, και όταν μας αφήνει δεν έχει κανενός την ανάγκη να τον δικαιολογεί. Αν ρωτούσα το Χρήστο αν ξέρει τι μπορεί να πάθει όταν τρέχει, όλοι το ξέρετε πως ήξερε γιατι το είχε περάσει. Τι το κουράζετε?

Αδερφέ να είσαι καλά εκεί πάνω... Αν μπορείς, άνοιξε τα μυαλά σε μερικούς. Για σένα δεν αμφιβάλλω ότι ήσουν ανοιχτόμυαλός, γιαυτό στο ζητάω... Τα χνώτα μας δε θα ταιριάζανε, γιατί εγώ είμαι ένας απλός ταπεινός αργός, αλλά μου αρέσει. Και σε γουστάρω γιατί έζησες τη ζωή σου όπως ήθελες και οι άνθρωποι σε αγάπησαν και σε λάτρεψαν. Αυτό δε μετράει τελικά? Να σε αγαπάνε και να αγαπας?

Gandalf dr685sm
21/06/2004, 09:41
johnpan....... :beer:

αν και προσωπικά δεν θα ήμουν τόσο απόλυτος στην κατηγορία αυτών που οδηγούν street αποκλειστικά και μόνο (μιας η μ@λ@κία είναι "προνόμιο" όλων μας).. εντούτοις το σχόλιο "ηθελέστα και παθέστα" με εκφράζει απόλυτα....


Απο εκεί και πέρα , το μόνο που θα προσθέσω , είναι να προσέχουμε όλοι , ειδικά τώρα που έσφιξαν και οι ζέστες και βλέπω τους πάντες να κάνουν οτι παλαβό μπορούν να φανταστούν...
απο μοτοσικλετιστές μέχρι και οδηγούς βαρέων οχημάτων και πεζούς.... Προσοχή παιδιά καθώς το να φτάσουμε 10 λεπτά πιο νωρίς δεν είναι αιτία για να ριψοκινδινεύουμε...ούτως ή άλλως με την μηχανή θα είμαστε νωρίτερα απο κάθε άλλο τροχοφόρο....

Μικρή Λουλού
21/06/2004, 09:54
ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΙ....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΝΤΑΛΑΡΑΑΑ:o :o
ΠΑΡΙΟ ΚΙ ΑΛΕΞΙΟΥΟΥ:o :o

ΝΤΙΣΚΟΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙΑΑΑ:o :o
ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥΟΥΥΟΥ :o :o

:smokin: :smokin: :smokin:

crs-k
21/06/2004, 10:13
Δεν θελω να πω αν συμφωνω με τον εναν ή με τον αλλο, απο τους δεκαδες που αντιπαρατεθηκαν σε αυτο το post.
Απλως πιστευω, επειδη και η πειρα ετσι με εχει διδαξει, οτι στη ζωη ΔΕΝ υπαρχει Ασπρο ή Μαυρο. Υπαρχουν απλως απειρες αποχρωσεις του Γκρι !!!
Πολλες φορες για να ενισχυσουμε την αποψη μας περνουμε μια ακραια θεση (Μαυρο ας πουμε) κι ας μην την πιστευουμε απολυτα ουτε και οι ιδιοι, για να αντιπαρατεθουμε σε μια επισης ακραια (Ασπρη) θεση που εχει ο συνομιλιτης μας. Το θεμα ομως ειναι οτι η αληθεια εχει χρωμα γκρι, ειναι καπου αναμεσα δηλαδη, και αυτο λιγο πολυ το ξερουμε εκ των πρωτερων!
Ειμαι της αποψης οτι ΠΟΤΕ (ουτε στο δρομο) δεν εχει καποιος λοιπον, ουτε 100% δικιο, ουτε 100% αδικο.
Φταιμε και 'μεις, φταινε κι αλλοι.
Το θεμα ειναι να μη γινονται ατηχυματα.
Και η αληθεια (δυστυχως) ειναι οτι ΕΜΕΙΣ πρεπει να ΜΑΣ προσεχουμε περισσοτερο.

Δεν πιστευω οτι χρειαζονται αντιπαραθεσεις σ' αυτο.



Φιλικα

Χρηστος

Θάνος
21/06/2004, 10:20
Είναι φοβερό. Έχουμε 99% ποσοστό επιτυχίας στο να γ@μ@με όλα τα post. Αυτό είναι το μοναδικό που σε πείσμα όλων διατηρεί τον αρχικό του χαρακτήρα!!

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ!!!! :smokin: :bigcry:

Ωραία τα είπες Χρήστο... Με κάλυψες! :beer:

periklisk
21/06/2004, 10:36
Θα συμφωνήσω και εγώ με τον μονόλυκο Χρήστο στο γεγονός ότι τα περισσότερα πράγματα στη ζωή δεν είναι είτε άσπρο είτε μαύρο αλλά γκρι.... Αλλά ακόμα και σε αυτό τον κανόνα υπάρχουν εξαιρέσεις....

Μικρή Λουλού
21/06/2004, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΛΟΙΠΟΝ, ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ....

ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ...

ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...:D :D

ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΘΩ..!!

ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΗΑΥΑΒUSA ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ,ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΣΙΧΑΙΝΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ...
- ΣΙΓΑ,ΣΙΓΑ ΘΑ ΠΑΜΕ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ..!!
-ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ..!!
-ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ..!!:D :D

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ,ΚΑΙ ΒΟΥΡΡΡΡΡ..!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ.......ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ....
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΡΟΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΜΟΥ Η ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΜΥΡΩΔΙΑ..!!!
ΑΝΟΙΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΤΟ ΦΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..!!
ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΠΤΕΣ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ.....ΚΑΙ ΞΕΧΥΝΟΜΑΙ..!!!!
ΚΑΙ ΚΕΙ ΣΤΟ ΑΡΤΕΜΗΣΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ "ΣΟΥΒΛΑΚΙ" ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ..!!!!

ΚΑΙ ΝΑ ΟΙ ΚΟΡΝΕΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΩΤΑ,ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΙΝΙΑΛΑ..!!!!
ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ,ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...
Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕ -ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ,ΑΣ ΚΟΨΟΥΜΕ..!!
-ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΡΕ ΜΑΡΙΑ...ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ..!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΣΙΜΠΗΣΕ.........

ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΙΝΕ Η ΑΥΤΟΨΙΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ..!!!:D :D
ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ Σ/Κ ΕΙΧΕ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΑΣΕΙ..!!!



:lol: :lol: :

:beer: :beer: :beer:


ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΕ ΑΠ'ΑΥΤΟ......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

solman
21/06/2004, 22:34
simera kai diavasa olo to post apo tin arxi mexri to telos(ta matia mou bgikan),tha protina oloi osoi exoun grapsei edo kai exoun diapliktistei me allous,na kanoun to idio xoris na stamatisoun,tha niosoun enalages synaisthimaton diavazonta(ektos apo ti kourasi).otan to teleiosoun,na kanoun tin eksis erotisi ston eayto tous:TI AKRIVOS ME ENOXLISE SE OLA AYTA?MIPOS AYTO POU ME ENOXLISE TO KANO KAI EGO?


Mporei na fenete ligo malakia alla paidia prosopika me pikrane poly kai me prosgeiose apotoma.alios fantazomoun ayti tin OIKOGENEIA!!!!!:sad:

periklisk
22/06/2004, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
simera kai diavasa olo to post apo tin arxi mexri to telos(ta matia mou bgikan),tha protina oloi osoi exoun grapsei edo kai exoun diapliktistei me allous,na kanoun to idio xoris na stamatisoun,tha niosoun enalages synaisthimaton diavazonta(ektos apo ti kourasi).otan to teleiosoun,na kanoun tin eksis erotisi ston eayto tous:TI AKRIVOS ME ENOXLISE SE OLA AYTA?MIPOS AYTO POU ME ENOXLISE TO KANO KAI EGO?


Mporei na fenete ligo malakia alla paidia prosopika me pikrane poly kai me prosgeiose apotoma.alios fantazomoun ayti tin OIKOGENEIA!!!!!:sad:

Άκομα και στις οικογένειες γίνονται και ψιλοκαβγάδες.... μη χαλιέσαι.....

idi
22/06/2004, 10:00
ΚΑΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΘΑ ΠΟΙΟΥΜΕ?? :beer: :beer: :beer: :beer:

crs-k
22/06/2004, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Είναι φοβερό. Έχουμε 99% ποσοστό επιτυχίας στο να γ@μ@με όλα τα post. Αυτό είναι το μοναδικό που σε πείσμα όλων διατηρεί τον αρχικό του χαρακτήρα!!

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ!!!! :smokin: :bigcry:

Ωραία τα είπες Χρήστο... Με κάλυψες! :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Idi

ΚΑΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΘΑ ΠΟΙΟΥΜΕ??
:beer: :beer: :beer: :beer:



Νομιζω οτι ο Idi σε καλυψε!!! :lol: :rotflmao: :lol:
Ευχαριστως .... Μολις τελειωσει το Eyro ή σε ωρες που δεν συγκρουονται μαζι του! :lol: :rotflmao: :lol: :beer: :beer:

Capo_Di_Capi
22/06/2004, 10:46
jonhpan, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η μοτό είναι ζωή και όχι
αποτελεσματικός τρόπος στατιστικού ελέγχου πιθανοτήτων
επιβίωσης.
Αλλά από εκεί και μετά το προσωπικό μου μένος έχει να κάνει με
την συμπεριφορά και τους τρόπους ενός συγκεκριμένου ατόμου
με το οποίο και στο παρελθόν έχω διαπληκτιστεί κυρίως λόγω του
τρόπου που εκφράζεται.
Όλοι έχουμε και καλές και κακές εμπειρίες από τη ζωή μας. Ο
ανθρωπος που τόσο εύκολα ο NLS αποκάλεσε "βλάκα" ελαφρά τη
καρδία και με τον συνήθη δηκτικό τρόπο του, απέναντι στους
οδηγούς "γρήγορων" μοτό, δεν αναγνωρίσει καμιά δικαιολογία
στον "βλάκα" οδηγό που δεν είδε τα σήματα που ο ίδιος του έκανε.

Ερώτηση πρώτη λοιπόν
Έχουμε δικαίωμα αυθαίρετα να προβένουμε σε συμπεράσματα όταν βλέπουμε κάποιον να τρέχει στην Ε.Ο.;
Έχω την εντύπωση πως όχι, γιατί δεν ξέρουμε γιατί τρέχει. Μπορεί
να γένναγε η κόρη του. Μπορεί να τον είχε τσιμπίσει μέλισσα και να
έτρεχε να πάει σε νοσοκομείο λόγω αλλεργίας. Και πόσες ακόμα
τέτοιου είδους απαντήσεις μπορούμε να σκεφτούμε;
Συμπέρασμα, ας μην είμαστε βιαστικοί στις κρίσεις μας για τους
άλλους.

Ερώτηση δεύτερη
Όταν έχουμε κατ' επανάληψη γράψει το πόσο κουλομαρίες
είμαστε οδηγηκά πως μπορούμε να ακολοθήσουμε μια στριτάδικη
μοτό σε στριφτερή διαδρομή υψηλών ταχυτήτων με το ταπεινό
(από πλευράς επιδόσεων) μας F650;
Εδώ έχουμε να κάνουμε με μια αντίφαση. Ο κατά ιδία
ομολογία "κουλός" NLS ακούθησε στριτ μοτό σε ανοιχτό ορεινό
στροφιλίκι και μάλιστα έφτασε τόσο κοντά του που να αντηληφθεί
ο προπορευόμενος στριτάς το κορνάρισμα και επιδεικτικά να το
αγνοήσει. Καθότι δεν δυνάμεθα να υποστούμε εξεφτελισμό
τιούτου είδους, ώστις να υποβληθούμε εις εξ ευωνύμων
προσπέρασην εκ δυκύκλου μικροτέρας ιπποδυνάμενως, κυβισμού
και κυλίνδρων. Διότι για ένα κούτελο ζούμε. Ανοίγουμε το γκάζι
και.........άντε γειά.

Συμπάρασμα λοιπόν σχετικά εύκολο είναι ότι κάποιος λέει
ψέμματα. Η δεν είσαι κουλομαρία και πας μαλλιοκούβαρα αφού
μπορείς να προλάβεις στριτ μοτό στο Αρτεμίσιο ή ο στριτάς που
τόσο καυτηριάζεις δεν πήγαινε και τόσο μαλιοκούβαρα όσο λές και
απλά δεν αντελήφθειν την καλή πρόθεσή σου.

Το ίδιο έργο (με τα σαμάρια) το έχω δει δυό φορές. Η μία με το ZX-
9R του Βαλάντη (Val-Barierino) όταν τα καυσαέρια "έκαψαν" τη
γωνία του δεξιού σαμαριού και αντίστοιχη κατάσταση σε TDM 850
που τα καυσαέρια από τα αλλαγμένα τελικά επίσης έκαψαν το ένα
από τα δύο σαμάρια.

Κανείς όμως δεν βγήκε να πει τι μακάλας είσαι ρε οδηγέ που δεν το
πήρες χαμπάρι νωρίς. Αυτή η συμπεριφορά, η δηκτική, η ειρωνική,
η του τύπου εγώ στα 'λεγα εσύ δεν με άκουγες, η κοίτα κρετίνε
στριτά εμένα τον σουπερ τέλειο δυκυκλιστή και παραδειγματήσου,
με ενοχλεί αφάνταστα και με κουράζει. Μου θυμίζει παιδάκια που
με τις φωνές προσπαθούν να κρύψουν τα κόμπλεξ
κατωτερώτητας που έχουν, μια ανάγκη αυτοεπιβεβαίωσης των
ικανοτήτων πρόβλεψης και διαχείρησης κρίσεων και άλλα τέτοια
θεάρεστα πράματάκια.

Αυτά είχα να πώ για το θέμα, τη γνώμη για τον NLS την έχω εκφράσει και παλιότερα οπότε να μην τα ξαναλέω.

Capo_Di_Capi
22/06/2004, 10:51
Ρε λαμόγιο IDI δεν πίνουμε μπυρόνια..........Campari +soda +lemon πάλι τα ίδια θα σε λέω?

idi
22/06/2004, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
Ρε λαμόγιο IDI δεν πίνουμε μπυρόνια..........Campari +soda +lemon πάλι τα ίδια θα σε λέω?


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

periklisk
22/06/2004, 11:00
Μπυρόνια ολέ!!!

Άσε ρε Γιώργαρε (κάπο) που θες και καμπάρι!!! Είχες και στο χωρίο σου????:D :D :D :D :D


:beer: :beer: :beer: :beer:

Capo_Di_Capi
22/06/2004, 11:24
Μπυρόνια ολέ!!!

Άσε ρε Γιώργαρε (κάπο) που θες και καμπάρι!!! Είχες και στο χωρίο σου????



Εγώ βρε τελεμέ Φλωρίνης είμαι από μεγαλοχώρι και είχαμαν εν πολλοίς και τιουτοτρόπος ανατραφεί. Χωριάτ' έ χωριάτ'.

periklisk
22/06/2004, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi

Μπυρόνια ολέ!!!

Άσε ρε Γιώργαρε (κάπο) που θες και καμπάρι!!! Είχες και στο χωρίο σου????



Εγώ βρε τελεμέ Φλωρίνης είμαι από μεγαλοχώρι και είχαμαν εν πολλοίς και τιουτοτρόπος ανατραφεί. Χωριάτ' έ χωριάτ'.


ΑΧΑΧΑΑΑΧΑΑΑΑ!!!! μεγαλοχώρι!!! Ναι ναι διακόσοι νοματέοι με το ζόρι!!! αχχχαααα!!!:lol: :lol: :beer: :beer:

Capo_Di_Capi
22/06/2004, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi

Μπυρόνια ολέ!!!

Άσε ρε Γιώργαρε (κάπο) που θες και καμπάρι!!! Είχες και στο χωρίο σου????



Εγώ βρε τελεμέ Φλωρίνης είμαι από μεγαλοχώρι και είχαμαν εν πολλοίς και τιουτοτρόπος ανατραφεί. Χωριάτ' έ χωριάτ'.


Στην τελευταία καταμέτρηση στο χωριόι του πατέρα μου ειμαστάνε 542 νοματαίοι, στης μάνας μου 155.

periklisk
22/06/2004, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
Στην τελευταία καταμέτρηση στο χωριόι του πατέρα μου ειμαστάνε 542 νοματαίοι, στης μάνας μου 155.

πσσσσσ!!!! πολύς κόσμος να ούμε!!!!!:beer: :beer:

solman
22/06/2004, 20:17
paidia
sta mpironia eimai kai ego mesa



:beer: :beer: :beer:




Alla kkernao kai kanena ouzaki me xtapodi sta karvouna edo sti Syro,kai fysika pano sti thalassa ola ayta!!!!!!!



:wave2: :wave2:

periklisk
23/06/2004, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
paidia
sta mpironia eimai kai ego mesa



:beer: :beer: :beer:




Alla kkernao kai kanena ouzaki me xtapodi sta karvouna edo sti Syro,kai fysika pano sti thalassa ola ayta!!!!!!!



:wave2: :wave2:

Σύρος..... σούπερ!!!

taxydromos
09/08/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
paidia
sta mpironia eimai kai ego mesa



:beer: :beer: :beer:




Alla kkernao kai kanena ouzaki me xtapodi sta karvouna edo sti Syro,kai fysika pano sti thalassa ola ayta!!!!!!!



:wave2: :wave2:


99057

EVI
09/08/2007, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos


πασχα εχουμε? :look: :look:

taxydromos
09/08/2007, 20:17
ειναι μια ενδοιαφερουσα ιστορια απο το παρελθον με χρησιμα στοιχεια αναφορας στο φετινο καλοκαιρι..:cool:

EVI
09/08/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ειναι μια ενδοιαφερουσα ιστορια απο το παρελθον με χρησιμα στοιχεια αναφορας στο φετινο καλοκαιρι..:cool:

ενδοιαφερουσα???????? πλακωνετε το συμπαν :o

taxydromos
09/08/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
πλακωνετε το συμπαν :o

γιαυτο ειναι ενδοιαφερουσα!!
αν πλακωνοντουσαν 2-3 ποιος θα εδινε σημασια?

zubitos
09/08/2007, 21:33
μετά απο χρόνια αναζήτησης,ο ένοχος ομολόγησε.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=44409



Mόνο εγώ και ο Θού-Βού θα μπορούσαμε να τον ξετρυπώσουμε. :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

gcrook
10/08/2007, 00:11
Α ΡΕ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ.....:look:

blueblack
10/08/2007, 08:03
ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ............


Όμολογώ πώς όχι όλα......
Θά πρoσεγγίσω τό θέμα άπό μιά άλλη πλευρά.......

ΤΑ ΣΑΜΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΛΑΡΙΑ..........

Άν τά βάζεις στά μηχανάκια,αύτά μπορεί νά συμβούν.......!!!!!!!!!!!!!!

Μηχανάκια γιά όλες τίς δουλειές καί πού τά κάνουν όλα.....ΑΠΟ ΛΙΓΟ.........
είναι άκόμα ...........
ΜΟΝΟ ΤΑ ΟΝ-OFF..........όσα άπόμειναν...καί τά παραπλήσια τους.....!!!!!!!!!

Τό νά πάρεις τό SS καί νά τό φορτώνεις μέ σαμάρια καί χαλινάρια,τό άποτέλεσμα
μπορεί νά είναι αύτό πού συνέβη στό φίλο μηχανόβιο.....!!!!!!!

Όπότε πιό πρακτικό είναι τό νά συνειδητοποιήσεις τό τί θέλεις άπό τή
μηχανή σου καί τό τί θές νά κάνεις μέ αύτήν ............

Έδώ δυό πλαινές λέω νά βάλω στό varadero καί τό σκέφτομαι,μπάς καί
τή βάρκα τήν κάνω μαούνα.......!!!!!!!

Πάντως γιά νά τό δούμε καί λίγο θετικά τό πράμμα εύτυχώς πού τό σαμάρι
δέ βγήκε άπό τό δρόμο.......
Τό φαντάζεστε ,πυρκαγιά άπό σαμάρι...???
Έμπρηστής έξ άμελείας ό τύπος....!!!!!!!!!!!!!!!



:wave2:

cityfly
10/08/2007, 10:24
είδα και γω NLS και λέω τι έγινε ξαναχτύπησε;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikker
17/08/2007, 13:30
Tον Βρήκα παίδες...Νικόλας λέγεται...


99676

Nikker
17/08/2007, 13:31
Νικόλας Cage

kapeos
20/08/2007, 13:02
Νεκροθάφτεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς:cry:


Ποιος το θυμήθηκε αυτό ρε? :evil:

taxydromos
20/08/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Ποιος το θυμήθηκε αυτό ρε? :evil:

ο αστυνόμος Μπέκας!




















........................................:rotflmao: .................................................

afrotwin
20/08/2007, 13:42
asto dialo malkes ida e ego ke nomiza oti pe8ana ke den to pira xampari...

pou pate ke ta kse8avete re?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
21/08/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
είδα και γω NLS και λέω τι έγινε ξαναχτύπησε;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αχαχαχα και εγώ το ίδιο!

Ρε τη μπαλεύετε? Μέτα από 3 χρόνια το ξεθάψατε?

ronin1
21/08/2007, 10:40
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=6690&perpage=15&pagenumber=35


egw den kserw giati..den eixa pote tetoia provlimata...

KotsosDR
13/11/2013, 00:57
πω πω ρε μαγκα μου ... επικο

Lioulios
13/11/2013, 01:41
Όπως και το σαμάρι του τυπά , βλέπω πολύ κόσμο που λήπει .

Ανασκαφή της ανασκαφής πάντως .

GFawkes
14/11/2013, 08:15
Απο παλιο μου TDM900

303578

GsDakar
14/11/2013, 22:00
Απο παλιο μου TDM900

303578

τι λες τωρα ,λακουβα η γκρεμος ;

GFawkes
15/11/2013, 08:44
Ατυχημα.....

καποιος βγηκε απο αριστερα και για να μην καρφωθω πανω του εφυγα δεξια στο χωραφι, με υψομετρικη διαφορα περι τα 3 μετρα.....

ΜΧ το εκανα....

Υ.Γ.

Τα σαμαρια παντως μια φορα, φωτια δεν μου πηραν....

GsDakar
15/11/2013, 10:00
Ελπιζω να μην χτυπησε κανεις και να ειναι το τελευταιο

Υ.Γ. χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ παλι καλα....στα εργα οταν γινεται αυτο ανατιναζεται ολο το αυτοκινητο - μηχανη....