PDA

View Full Version : Ποιός βλάκας να ήταν;



Σελίδες : [1] 2

NLS
31/05/2004, 18:03
ΣΚ ήμουν Ελαφόνησο μετά από πρόταση του SAS. Ωραία διαδρομή στον πηγαιμό, ωραία και εκεί, κουραστική επιστροφή με βροχή και ατυχήματα κλπ. αλλά πραγματικά δεν με ενδιαφέρει να κάνω καμία αναλυτική αναφορά εδώ - ίσως ο sas όταν γυρίσει (έμεινε ΣΚΔ) να θελήσει να γράψει ένα ταξιδιωτικό.

Ο λόγος που γράφω είναι κάτι που είδαμε στη διαδρομή και μάλλον τυπώθηκε στο μυαλό μας (3 μηχανές, 6 άτομα) for the years to come. :)

Εκεί που πηγαίναμε... δεν θυμάμαι που ακριβώς πάντως πριν από το Αρτεμήσιο, καταλαβαίνουμε ότι πάει να μας περάσει μια μηχανή. Κάνουμε δεξιότερα περνάει μια που ούτε πρόσεξα τι ήταν (είχε ένα ζεύγος επάνω) γιατί την προσοχή μου (και μας) επικέντρωσε κάτι άλλο. ...Όπως πέρναγε μαλιοκούβαρα ο τύπος, βλέπουμε ότι το δεξί του σαμάρι (ο βλάκας είχε σαμάρια με την εξάτμιση ακουμπισμένη επάνω του) έχει πάρει κανονική φωτιά και βγάζει και πολύ καπνό! Μέχρι να το συνειδητοποιήσω και να αρχίσω τις κόρνες, είχε περάσει εμένα και τον 2ο της παρέας (εκείνη τη στιγμή ήμουν 3ος) και πάει και για τον 1ο (ο sas εκείνη τη στιγμή), με το που καταλαβαίνει τι παίζει και ο sas τον παίρνει στο κυνήγι με κόρνες... τι κόρνες από άλλα αυτοκίνητα που διασταυρωνόμαστε και προσπερνάγαμε, τι φώτα από πίσω... ο τύπος ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ! ΚΑΙΓΟΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ... ήταν σε τέτοια νιρβάνα που δεν άκουγε και δεν έβλεπε τίποτα παρά στροφές! Ε σε λίγο τον χάσαμε... μεσαίοι ον-οφάδες εμείς, sport αυτό... μας έφυγε (ο βλάκας) εύκολα... Συνεχίσαμε περιμένοντας ότι δεν μπορεί... ΚΑΤΙ θα καταλάβει κάποια στιγμή... συνεχίσαμε προσπερνόντας πια (και από την αντίθετη κατεύθυνση και στην ίδια)... απορημένους οδηγούς που προφανώς είχαν δει το ίδιο. :-| ...Μετά από κάνα 10λεπτο καταλαβαίνουμε ότι πλησιάζουμε πάλι τον καπνό... λέμε θα σταμάτησε γιατί θα κατάλαβε τι έγινε... χα... που τέτοια τύχη! Απλά είχε καεί ΟΛΟ το σαμάρι και ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΝΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ! Η μηχανή (προφανώς δεν κατάλαβε ΓΡΙ), άφαντη... κάποια στιγμή σταματήσαμε σε μια πηγή, εκεί που πίναμε σταμάτησε και ένα αυτοκίνητο που είχαμε περάσει νωρίτερα (και προφανώς είχε δει τα ίδια) να ρωτήσει αν τον φτάσαμε αν είδαμε τι έγινε. Μπράβο του Μπίβις (ή ήταν ο Μπατχεντ;...), έγινε το γεγονός της ημέρας.

Ελπίζω να μην ανατινάχτηκε πουθενά (αρκούν τα 3 ατυχήματα - στο 1 παραλίγο να είμαι και εγώ που θα το πάθω - που είδα επιστρέφοντας) και να κατάλαβε ο κος. Ρόσσι, τι έκανε και την επόμενη φορά να είναι ΚΑΙ ΠΙΟ προσεκτικός στο φόρτωμα ΚΑΙ ΠΙΟ συνειδητοποιημένος με το περιβάλλον που κινείται... (γιατί ο τύπος απλά προφανώς έβλεπε πίστα... δεν έβλεπε ούτε άλλα οχήματα, ούτε καπνούς, ούτε κόρνες και φώτα)

Μπας και ήταν κανείς εδώ; Κάνας γνωστός; για να μάθουμε τι έγινε μετά δηλαδή... και να τον ρώταγα... όλα που έκανε ο κόσμος δεν τα άκουγε και δεν τα έβλεπε; Ή απλά νόμιζε ότι τον ζητοκραύγαζαν;

Θάνος
01/06/2004, 01:53
... τέλος πάντων... είπα να σου απαντήσω, αλλά άδικος κόπος... τα έσβησα.

Νομίζω ότι οι απανταχού "βλάκες" οδηγοί sport μοτοσυκλετών δεν με έχουν ανάγκη να τους υποστηρίξω...

Σου εύχομαι μόνο να μη σου τύχει ποτέ τίποτα απρόοπτο πάνω στη μηχανή...

NLS
01/06/2004, 08:38
επειδή καταλαβαίνω τον τρόπο που ήθελες να απαντήσεις, αλλά δεν καταλαβαίνω την υπεράσπιση για την υπεράσπιση, να σου πω ότι δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ απρόοπτο σε αυτό που περιέγραψα - αυτό που συνέβει ήταν ΜΑΛΑΚΙΑ

απρόοπτα είναι άλλα πράγματα, πολλά από τα οποία έχουμε συζητήσει και είναι και άσχετα από αν η μηχανή είναι σπορ ή όχι - άσχετα που ήθελες να το πας (γιατί άραγε;... ευκαιρία να την πει ο "σπορτσμαν" στον "αργό και άσχετο";...)... το επίκεντρο κ.κ. απανταχού παρωπιδιασμένοι, ΔΕΝ ήταν ΤΙ οδηγούσε (δεν είδα εδώ που τα λέμε καν ακριβώς τι ήταν) - ΑΝ πρόσεξες και σε ενδιέφερε να προσέξεις βέβαια το τι είπα

τώρα συνέχισε την ζωή σου και συνέχισε να μην γουστάρεις εμένα και τις απόψεις μου (που από ότι φαίνεται τις "διαβάζεις", δεν τις διαβάζεις), like I care

α και σου εύχομαι να είσαι ΠΑΝΤΑ καλά και να μην σου "τύχει" κάτι τέτοιο (αφού ήταν ατυχία κατ'εσέ) ή ΟΤΙ άλλο κακό (από πραγματική ατυχία)

monstermind
01/06/2004, 09:28
Ρε σεις... συγνωμη αλλά κυνηγάτε τις παραξηγησεις???

υπάρχουν βλάκες σε κάθε κατηγορία μηχανής... την συγκεκριμένη βλακεία μόνο βλάκας supersport-ας θα την έκανε... όντως...

και αν ο nls είχε καποιο προβλημα και σνομπαρε τους sport-αδες, το τελεφταίο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να τρέξει να τον προλάβει... αντιθέτως όμως ενδιαφέρθηκε...


οπότε μην κολλάτε...

πάντως χαίρομαι που δεν ήμουν εγώ -ακούω μουσική όταν οδηγώ εκτός αθηνών, οπότε ούτε εγω δεν θα έπαιρνα χαμπάρι απο τις κόρνες- και εύχομαι το παλικάρι να μην έπαθε τπτ και να έβαλε μυαλό...

α ρε nls, έτσι και τύχει να κάνεις καμια γκάφα... προβλέπω να σε δουλεύουν μέρα νύχτα ώς... " ο μλκας που το έπαιζε τέλειος"


αντε καλημέρες!

NLS
01/06/2004, 09:37
μόνο τέλειος δεν είμαι - και γκάφες έχω κάνει ΑΠΕΙΡΕΣ, μερικές από τις οποίες μόνο θεϊκό χέρι (και όχι το δικό μου) πρέπει να με έσωσε

δεν τίθεται τέτοιο θέμα

δεν κατάλαβα γιατί ο Θάνος το πήρε όπως το πήρε... βέβαια ο Θάνος τελευταία παρεξηγεί ΟΛΑ όσα λέω (γιατί ότι λέω για κάποιους εδώ, είναι εξ ορισμού λάθος και παρεξηγήσιμα πριν διαβαστούν), οπότε δεν χρειάζεται ανάλυση

χαίρομαι που εσύ τουλάχιστον κατάλαβες τι έγραψα και πως το έγραψα

πάντως ο τύπος ΠΡΑΓΜΑΤΙ ήταν στον κόσμο του γιατί δεν ήταν μόνο οι κόρνες αλλά και τα φώτα (είπαμε δεν χρειάζονται οι καθρέφτες ε; α το ξέχασα) και από τα απέναντι ακόμα (γιατί δεν χρειαζόταν να δουν τη φωτιά, έβλεπαν τον πολύ και αδικαιολόγητο για εξάτμιση καπνό)

hornet
01/06/2004, 09:57
Ρε νικολα συνελθε ρε γαμωτη μου!
Ο τυπακος το φορτωσε προφανως χωρις να εχει αποψη περι φορτωματος και δεν του πηγε το μυαλο καθολου οτι θα συμβει αυτο.Τωρα ειναι γνωστο οτι στο αρτεμησιο πολλες μηχανες πανε γρηγορα και οταν πηγαινεις γρηγορα δινεις ιδιαιτερη σημασια προσυλωνεσαι στο δρομο.

"Εκεί που πηγαίναμε... δεν θυμάμαι που ακριβώς πάντως πριν από το Αρτεμήσιο, καταλαβαίνουμε ότι πάει να μας περάσει μια μηχανή. Κάνουμε δεξιότερα περνάει μια που ούτε πρόσεξα τι ήταν (είχε ένα ζεύγος επάνω) γιατί την προσοχή μου (και μας) επικέντρωσε κάτι άλλο. ...Όπως πέρναγε μαλιοκούβαρα ο τύπος, βλέπουμε ότι το δεξί του σαμάρι (ο βλάκας είχε σαμάρια με την εξάτμιση ακουμπισμένη επάνω του) έχει πάρει κανονική φωτιά και βγάζει και πολύ καπνό! Μέχρι να το συνειδητοποιήσω και να αρχίσω τις κόρνες, είχε περάσει εμένα και τον 2ο της παρέας (εκείνη τη στιγμή ήμουν 3ος) και πάει και για τον 1ο (ο sas εκείνη τη στιγμή), με το που καταλαβαίνει τι παίζει και ο sas τον παίρνει στο κυνήγι με κόρνες... τι κόρνες από άλλα αυτοκίνητα που διασταυρωνόμαστε και προσπερνάγαμε, τι φώτα από πίσω... ο τύπος ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ! ΚΑΙΓΟΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ... ήταν σε τέτοια νιρβάνα που δεν άκουγε και δεν έβλεπε τίποτα παρά στροφές! Ε σε λίγο τον χάσαμε... μεσαίοι ον-οφάδες εμείς, sport αυτό... μας έφυγε (ο βλάκας) εύκολα... Συνεχίσαμε περιμένοντας ότι δεν μπορεί... ΚΑΤΙ θα καταλάβει κάποια στιγμή... συνεχίσαμε προσπερνόντας πια (και από την αντίθετη κατεύθυνση και στην ίδια)... απορημένους οδηγούς που προφανώς είχαν δει το ίδιο. :-| ...Μετά από κάνα 10λεπτο καταλαβαίνουμε ότι πλησιάζουμε πάλι τον καπνό... λέμε θα σταμάτησε γιατί θα κατάλαβε τι έγινε... χα... που τέτοια τύχη! Απλά είχε καεί ΟΛΟ το σαμάρι και ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΝΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ! Η μηχανή (προφανώς δεν κατάλαβε ΓΡΙ), άφαντη... κάποια στιγμή σταματήσαμε σε μια πηγή, εκεί που πίναμε σταμάτησε και ένα αυτοκίνητο που είχαμε περάσει νωρίτερα (και προφανώς είχε δει τα ίδια) να ρωτήσει αν τον φτάσαμε αν είδαμε τι έγινε. Μπράβο του Μπίβις (ή ήταν ο Μπατχεντ;...), έγινε το γεγονός της ημέρας.

Ελπίζω να μην ανατινάχτηκε πουθενά (αρκούν τα 3 ατυχήματα - στο 1 παραλίγο να είμαι και εγώ που θα το πάθω - που είδα επιστρέφοντας) και να κατάλαβε ο κος. Ρόσσι, τι έκανε και την επόμενη φορά να είναι ΚΑΙ ΠΙΟ προσεκτικός στο φόρτωμα ΚΑΙ ΠΙΟ συνειδητοποιημένος με το περιβάλλον που κινείται... (γιατί ο τύπος απλά προφανώς έβλεπε πίστα... δεν έβλεπε ούτε άλλα οχήματα, ούτε καπνούς, ούτε κόρνες και φώτα)"

Και μετα απο αυτο το κειμενο με τοση δοση ειρωνιας τι περιμενεις να σου πουμε....επειδη σας περασε γρηγορα αρχισαν τα λογια των ΚΑΠΗ;.....κοιτα πως παει ο αλητης θα σκοτωθει ....την ειδε πιστα ....ο Κος Ροσσι...ο βλακας και αλλα τετοια φαιδρα....
Ενταξει προσπαθησατε να τον ειδοποιησετε αλλα δυστυχως δεν ηταν εφικτο...ωραια και τι να κανουμε τωρα
Ειλικρινα μου θυμισε γιαγιουλες που καθονται στο καθιστικο και σχολιαζουν τα παντα

Οταν θα φτασει και θα σταματησει θα τον τσακισει στις μπατσες το δικαβαλλο ιδιως αν ηταν και κοπελα μαυρο φιδι που τον εφαγε.Το μαθημα του το εμαθε

Δηλαδη αν ειχε λαστιχο και δεν το χε καταλαβει και πιο κατω επεφτε (χτυπα ξυλο!!!) θα σταματαγες και θα τους λεγες καλα να παθεις εγω σου κορναρα αλλα εσυ δεν με εβλεπες,το μονο που εβλεπες ηταν το πως θα με περασεις ,τωρα κατσε και κλαψε!!!!!


Τι να πω ρε πουστη μου τι να πω!!
Να σαι παντα καλα ρε νικολακη και να μη σου τυχει ποτε τιποτα γιατι με αυτη το νοοτροπια μπορει και να μην σε βοηθησει κανεις στο τελος.

Αυτα
Σταθης

NLS
01/06/2004, 10:09
ρε συ φίλε δεν είναι έτσι

1) μόνο σου το λές προφανώς το φόρτωσε χωρίς να έχει ιδέα... άρα; ΟΧΙ τύχη, αλλά ΜΑΛΑΚΙΑ - ναι;

2) η ειρωνία ήταν (ΕΜΦΑΝΩΣ) άσχετη με το ότι μας πέρασε...

3) ...και φυσικά δεν είμαστε σαν αυτές τις γιαγιούλες γιατί σηκωθήκαμε από τις πολυθρόνες μας για να τον σώσουμε... οι γιαγιούλες θα σχολίαζαν εκ του ασφαλούς

4) σωστό με την κοπέλα και την "τιμωρία" αλλά αν είχε κάνει κάνα μπαμ το ντεπόζιτο του, δεν θα προλάβαινε να τιμωρηθεί

5) το λάστιχο θα ήταν ατυχία (καλά λες να του έλεγα καλά έπαθες; σοβαρά τώρα; ) - αυτό που έκανε ΔΕΝ ήταν

6) το τελείωμα του κειμένου σου μου αρέσει :D ... "ελάτε να γίνουμε χειρότεροι"; χεχεχε... "α αυτός είναι ο nls που την έλεγε συνέχεια; άστον να ψοφήσει" χεχεχε καλό δεν λέω - πάντως απορώ γιατί συνδεέτε πάντα ότι λέω με το ότι εγώ πλασάρω κάποια δικιά μου τελειώτητα ή ξέρω γω τι... ρε παιδιά ΑΣΧΕΤΟ! είπα εγώ για μένα πουθενά; (εκτός από το πόσα λάθη κάνω; )

7) τι έχει η νοοτροπία; κακώς την λέω για το συμβάν; δεν πήγα να βοηθήσω; (άρα γιατί να μην περιμένω το αντίστοιχο; ) - απορώ που το πήγες και συ εκεί :(

εγώ πάντως δεν εύχομαι τίποτα στραβό σε κανέναν - ούτε καν από μαλακία

hornet
01/06/2004, 10:15
Νικο δεν ηταν ουτε τυχη ουτε μαλακια.....ηταν αγνοια απλα εχουμε συνηθησει την αγνοια να τη λεμε μαλακια.

οκ για το δευτερο αλλα αμα ελειπε θα ηταν ακομα καλυτερα

Ρε νικολα πηρε φωτια το δεξι σαμαρι λες να εφτανε η φωτια στο ντεποζιτο και να μην το ειχαν παρει ακομα χαμπαρι εκτος αν φοραγαν στολες αμιαντου.

Καλα στο τελευταιο το τραβηξα εγω λιγακι για να το δραματοποιησω.

NLS
01/06/2004, 10:17
το τράβηξες λιγάκι;

ααααα στην διπλανή γκιλοτίνα από μένα παρακαλώ!

hornet
01/06/2004, 10:29
ωπα νικο διορθωνεις συνεχεια και αλλαζει συνεχεια το νοημα
το τελευταιο για μενα ηταν το 5

Τα υπολοιπα θα πρεπει να τα σκεφτεις εσυ γιατι στα λεω.
Εξυπνο παιδακι εισαι αρα θα καταλαβεις

monstermind
01/06/2004, 10:42
Το αξισημίωτο είναι οτι

βλέπεις το θέμα του ποστ: "ΠΟΙΟΣ ΒΛΑΚΑΣ",

διαβάζεις τα σχόλια με νόημα: "βλακα, αχρειστε, ουστ, φτου, αντε αποδω, χαχαχα, καραγκιοζι" κτλ...

και στο τέλος: [Μπας και ήταν κανείς εδώ; Κάνας γνωστός; για να μάθουμε τι έγινε μετά δηλαδή] με νόημα: "ενταξη μεγάλε συμβαίνουν αυτά, εσυ εισαι οκ?"

χαχαχαχα... ρε nls τράβα σπίτι σου να ηρεμίσεις λιγο... έχω κατι φίλους στη nasa να σου νοίκιάσουν ενα διαστημόπλοιο, θα βάλουμε όλοι τον οβολό μας για τα καύσημα ... η ατμόσφαιρα του πλανήτη μας σε χαλάει μου φαίνεται....

άν ήταν κάποιος από εμάς θα το καταλάβουμε σε λίγο καιρό που θα γίνει αισθητή η απουσία του, γιατί δεν νομίζω να μπορέσει να ξεπλύνει την ντροπή του και να ξαναγράψει στον browser του το www.moto.gr

χαχαχαχα

μας γουστάρω γιατι είμαστε ολοι τρελοί για δέσιμο, ο καθένας για εντελώς διαφορετικό λόγo

LONG LIVE THE MOTO.GR FORUM !!!

ολε!

αντε καλημέρα


2306

illuminatios
01/06/2004, 10:46
Ποιό είναι το θέμα??
Ένα σαμάρι πήρε φωτιά εν κινήσι.
Κάθε πότε συμβαίνει αυτό?? Συνέχεια! Ναι συνέχεια δεν είναι κάτι ακραίο να συμβεί.
Πως παρουσιάστηκε στο ποστ??Ο βλάκας,ο γρήγορος ο σταρχίδια του....
Πάλι κάποιος δε γάμησε.....

niko13g
01/06/2004, 11:20
Ρε τον άνθρωπο αυτόν τον ξέρω !
.
Τον είχε πιάσει κόψιμο παιδιά και έτρεχε να προλάβει.

Τελικά δεν πρόλαβε , χέστηκε..
.

:hypnotize :uplate: :hypnotize :eyepop: :eyepop: :uplate: :hypnotize

NLS
01/06/2004, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
και στο τέλος: [Μπας και ήταν κανείς εδώ; Κάνας γνωστός; για να μάθουμε τι έγινε μετά δηλαδή] με νόημα: "ενταξη μεγάλε συμβαίνουν αυτά, εσυ εισαι οκ?"

όχι δεν ήταν αυτό το νόημα :) (θα άλλαζα τα λόγια αν ήταν ένας από εδώ; τσου)

NLS
01/06/2004, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Ποιό είναι το θέμα??
Ένα σαμάρι πήρε φωτιά εν κινήσι.
Κάθε πότε συμβαίνει αυτό?? Συνέχεια! Ναι συνέχεια δεν είναι κάτι ακραίο να συμβεί.
Πως παρουσιάστηκε στο ποστ??Ο βλάκας,ο γρήγορος ο σταρχίδια του....
Πάλι κάποιος δε γάμησε.....

αν ανησυχείς δεν ήμουν εγώ αυτός

τέσπα το σαμάρι να πιάσει φωτιά ίσως συμβαίνει συνέχεια (??? δεν το έχω ξαναδει πάντως - γιατί απλά δεν βάζεις σαμάρι χωρίς πλάτη ειδική για να είναι κοντά σε εξάτμιση) - αλλά το να πηγαίνει όλη τη διαδρομή έτσι χωρίς να καταλάβει τίποτα (και τίποτα από όλους που ειδοποιούσαν), ακόμα και όταν διάλυσε και του έπεσαν πια τα πράγματα, είναι πιο περίεργο

τέσπα μην σας ταράζω άλλο
:rotflmao:

ταράζεστε και εύκολα

NLS
01/06/2004, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
Ρε τον άνθρωπο αυτόν τον ξέρω !
.
Τον είχε πιάσει κόψιμο παιδιά και έτρεχε να προλάβει.

Τελικά δεν πρόλαβε , χέστηκε..
.

:hypnotize :uplate: :hypnotize :eyepop: :eyepop: :uplate: :hypnotize

ώπα! ΜΕΪ-ΝΤΕΪ, ΜΕΪ-ΝΤΕΪ

αυτό είναι πρόβλημα :)

monstermind
01/06/2004, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
όχι δεν ήταν αυτό το νόημα :) (θα άλλαζα τα λόγια αν ήταν ένας από εδώ; τσου)

δεν καταλαβα...

δηλαδη το νόημα ήταν "ενταξη μεγάλε είσαι καραγκιόζης, αλλα εξήγησε μου πως γίνεται να είσαι τόσο καταγκιόζης?

NLS
01/06/2004, 11:36
κάπως έτσι

εκτός αν δεν επιτρέπεται εδώ να είναι κάποιος καραγκιόζης (εκτός από μένα - ξέρω)

Μικρή Λουλού
01/06/2004, 11:42
ΛΟΙΠΟΝ, ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ....

ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ...

ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...:D :D

ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΘΩ..!!

ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΗΑΥΑΒUSA ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ,ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΣΙΧΑΙΝΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ...
- ΣΙΓΑ,ΣΙΓΑ ΘΑ ΠΑΜΕ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ..!!
-ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ..!!
-ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΣΟΥ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ..!!:D :D

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ,ΚΑΙ ΒΟΥΡΡΡΡΡ..!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ.......ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ....
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΡΟΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΜΟΥ Η ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΜΥΡΩΔΙΑ..!!!
ΑΝΟΙΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΤΟ ΦΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..!!
ΚΛΕΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΠΤΕΣ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ.....ΚΑΙ ΞΕΧΥΝΟΜΑΙ..!!!!
ΚΑΙ ΚΕΙ ΣΤΟ ΑΡΤΕΜΗΣΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ "ΣΟΥΒΛΑΚΙ" ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ..!!!!

ΚΑΙ ΝΑ ΟΙ ΚΟΡΝΕΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΩΤΑ,ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΙΝΙΑΛΑ..!!!!
ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ,ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...
Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕ -ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ,ΑΣ ΚΟΨΟΥΜΕ..!!
-ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΡΕ ΜΑΡΙΑ...ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ..!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΣΙΜΠΗΣΕ.........

ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΕΓΙΝΕ Η ΑΥΤΟΨΙΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ..!!!:D :D
ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ Σ/Κ ΕΙΧΕ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΑΣΕΙ..!!!

"ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ -ΑΜΑΝ ΠΙΑ,ΜΟΥ ΖΑΛΙΣΕΣ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ !!!"

:lol: :lol: :

:beer: :beer: :beer:

kapeos
01/06/2004, 11:42
Το παλικάρι είναι οκ απλά κάηκε η ουρα της μοτο και λίγο το φανάρι, μιας που κατέληξε στην συγκέντρωση στο Γύθειο.
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς περί βλακείας, αλλά αν οδηγάς γρήγορα και σε τόσο καλό δρόμο με μία τόσο γρήγορη μοτο, με κράνος και με τον αέρα στα αυτιά, κάνοντας σφήνες όπου χρειάζεται, και ακούγοντας κόρνες από κάποιους, ... σε όλους μπορεί να τύχει.

Το παληκάρι δεν το γνωρίζω προσωπικά, αλλά πάντος δεν είναι βλάκας (και εμείς οι έξυπνοι που βλέπαμε την φωτιά από πίσω) αλλά κωλόφαρδος μέσα στην καντεμιά του.


Να είστε όλοι καλά.:wave2:

sas
01/06/2004, 11:46
Ρε παιδιά...είμεθα ΑΡΓΟΙ.
Προσπαθήσαμε να φτάσουμε το παλουκάρι και δεν τα εκαταφέραμεν, δεν είχα μαζί και την προεκλογική ντουντούκα να τον ειδοποιήσω.
Να δεχτώ ότι ήταν προσηλωμένος στο δρόμο, ότι άκουγε μουσική, ότι σκεφτόνταν να φτάσει στη παραλία να δει κ@λ@ράκια.....και αυτό το δέχομαι (μαλλον μόνο αυτό δέχομαι και επικροτώ), αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι να χάνεις το δεξί σεντούκι σου και να μην το καταλαβαίνεις (δεν αλλάζει η συμπεριφορά στη μηχανή??? δεν πρέπει λογικά να νιώσεις τη διαφορά βάρους???).

Όσο για μ@λ@κίες....δείξτε μου αυτόν που δεν κάνει.

:beer:

sas
01/06/2004, 11:48
Και δεν έγινε στο Αρτεμίσιο, αλλά στο δρόμο από τρίπολη προς σπάρτη (ένα πολύυυυυ καλό κομμάτι) κοντά σε ένα μνημείο.

NLS
01/06/2004, 11:48
οκ καλό αυτό kapeos - αφού είναι καλά

σίγουρα θα είναι πιο προσεκτικός

ελπίζω το δεξί σαμάρι να είχε τα δικά του πράγματα γιατί ποιός ακούει τον συνεπιβάτη...

kapeos
01/06/2004, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
οκ καλό αυτό kapeos - αφού είναι καλά

σίγουρα θα είναι πιο προσεκτικός

ελπίζω το δεξί σαμάρι να είχε τα δικά του πράγματα γιατί ποιός ακούει τον συνεπιβάτη...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

NLS
01/06/2004, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Και δεν έγινε στο Αρτεμίσιο, αλλά στο δρόμο από τρίπολη προς σπάρτη (ένα πολύυυυυ καλό κομμάτι) κοντά σε ένα μνημείο.

εγώ δεν είπα Αρτεμίσιο, είπα πριν από αυτό (βέβαια τώρα εσύ λες μετά από αυτό... σίγουρα; )

το κομάτι που λες πράγματι καλό - αλλά εκεί είδα τα 2 από τα 3 ατυχήματα ΑΝ αυτό σημαίνει κάτι
(α σημειωτέο και τα 3 ήταν με αυτοκίνητα)

sas
01/06/2004, 11:52
Ναι Νίκο ήταν πολύ μετά το αρτεμίσιο, ήταν κοντά στο σημείο που σταματήσαμε για εκείνα τα τοστάκια.....πείνασα τώρα

sas
01/06/2004, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS

(α σημειωτέο και τα 3 ήταν με αυτοκίνητα)
Άρα οι μηχανες δεν παθαίνουν τίποτα....και μου το επιβεβαίωσες

NLS
01/06/2004, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Ναι Νίκο ήταν πολύ μετά το αρτεμίσιο, ήταν κοντά στο σημείο που σταματήσαμε για εκείνα τα τοστάκια.....πείνασα τώρα

άστα ρε γαμώτο

μη σου πω και το καρβούνιασμα του σαμαριού μου άνοιξε την όρεξη... δεν μπορούσε να κουβαλά παϊδάκια πχ. ο τύπος;

sas
01/06/2004, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
άστα ρε γαμώτο

μη σου πω και το καρβούνιασμα του σαμαριού μου άνοιξε την όρεξη... δεν μπορούσε να κουβαλά παϊδάκια πχ. ο τύπος;

χαλαρά θα είχα καθίσει οκλαδόν στη μέση της στροφής να τα περιποιηθώ και να πιώ και ένα ποτήρι στην υγειά του

NLS
01/06/2004, 12:02
εμ... μυρίζαμε μέχρι που φτάσαμε αν θυμάσαι... μας κάπνισε... τουλάχιστον να μας είχε καπνίσει παϊδάκια (άντε και "τίποτα καλό" αλλά πως θα φτάναμε)

Θάνος
01/06/2004, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
επειδή καταλαβαίνω τον τρόπο που ήθελες να απαντήσεις, αλλά δεν καταλαβαίνω την υπεράσπιση για την υπεράσπιση, να σου πω ότι δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ απρόοπτο σε αυτό που περιέγραψα - αυτό που συνέβει ήταν ΜΑΛΑΚΙΑ

απρόοπτα είναι άλλα πράγματα, πολλά από τα οποία έχουμε συζητήσει και είναι και άσχετα από αν η μηχανή είναι σπορ ή όχι - άσχετα που ήθελες να το πας (γιατί άραγε;... ευκαιρία να την πει ο "σπορτσμαν" στον "αργό και άσχετο";...)... το επίκεντρο κ.κ. απανταχού παρωπιδιασμένοι, ΔΕΝ ήταν ΤΙ οδηγούσε (δεν είδα εδώ που τα λέμε καν ακριβώς τι ήταν) - ΑΝ πρόσεξες και σε ενδιέφερε να προσέξεις βέβαια το τι είπα

τώρα συνέχισε την ζωή σου και συνέχισε να μην γουστάρεις εμένα και τις απόψεις μου (που από ότι φαίνεται τις "διαβάζεις", δεν τις διαβάζεις), like I care

α και σου εύχομαι να είσαι ΠΑΝΤΑ καλά και να μην σου "τύχει" κάτι τέτοιο (αφού ήταν ατυχία κατ'εσέ) ή ΟΤΙ άλλο κακό (από πραγματική ατυχία)

Δεν έχω την τάση να σε παρεξηγώ, κάνεις λάθος. Απλά εσύ έχεις μία εμφανέστατη εμπάθεια για τις sport μηχανές που την βγάζεις με κάθε ευκαιρία και αυτό μου χτυπάει άσχημα. Μπορεί η κεντρική ιδέα να ήταν άλλη, αλλά μην περιμένεις να παραβλέψω τα σχόλια περί sport μηχανής και Rossi για να δω μόνο αυτό που θέλεις να πεις...

Πρέπει να σου πω ότι ούτε είμαι ούτε θεωρώ τον εαυτό μου "σπορτσμαν". Απλά δεν δέχομαι τις απόλυτες και επιθετικές απόψεις σου για το είδος. Πάει αυτό...

Το συγκεκριμένο περιστατικό ναι το θεωρώ ατυχία για πολλούς λόγους και ναι συμβαίνει συχνά γιατί:

1. Με το βάρος και την αντίσταση του αέρα τα σαμάρια στο δρόμο κάθονται. Αν δεν το ξέρεις και μέχρι να το πάθεις την πρώτη φορά όπως και κάθε τι, δεν πάει το μυαλό σου.

2. Δεν είναι όλα τα σαμάρια ίδια. Αν όταν τα αγοράζεις δεν ξέρεις και πέσεις και σε πωλητή λίγο άσχετο, μπορεί να πάρεις λάθος σαμάρια για τη μοτοσυκλέτα σου και να πάθεις το ίδιο. Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά και η άγνοια δεν είναι μαλακία.

3. Όταν οδηγείς τέτοια μοτοσυκλέτα σε τέτοιο δρόμο με τέτοια ταχύτητα, δεν προσέχεις τα σαμάρια σου, ούτε ακούς κόρνες και σινιάλα... Η προσοχή σου είναι 100% στο δρόμο. Μπορεί λίγο παρακάτω που χαλάρωσε να το κατάλαβε και να σταμάτησε. Επειδή δεν τον είδε κανείς σημαίνει ότι πρέπει να τον βρίζουμε;

Και επιτέλους, βάλε λίγο νερό στο κρασί σου, δεν είναι κακό...

DUKASII
01/06/2004, 16:31
pou de katalaba einai giati to palikari poy to epathe olo ayto to kako.....


EINAI BLAKAS ???:confused: :confused:

ctpanoramix
01/06/2004, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι να χάνεις το δεξί σεντούκι σου και να μην το καταλαβαίνεις (δεν αλλάζει η συμπεριφορά στη μηχανή??? δεν πρέπει λογικά να νιώσεις τη διαφορά βάρους???).

Όσο για μ@λ@κίες....δείξτε μου αυτόν που δεν κάνει.

:beer:

An autos pou pigenai me 200 stin ethniki eprepe na katalavei oti kati tou efuge tote o idioktitis mias valitsas (apo autes pou mpainoun stin oura...) pesmenis kai anoigmenis mes ti mesi tis kumis prin merikes meres ti eprepe na katalavei?
kai poso mporei na etrexe kai lete na akouge mousiki? i mipws den 8a tou kornare kaneis? i valitsa eixe sxedon kleisei olo to dromo ka8ws eixe pesei mes ti mesi kai ta autokinita pernagan me manouvres apo to simeio

milaber
01/06/2004, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
Ρε τον άνθρωπο αυτόν τον ξέρω !
.
Τον είχε πιάσει κόψιμο παιδιά και έτρεχε να προλάβει.

Τελικά δεν πρόλαβε , χέστηκε..
.

:hypnotize :uplate: :hypnotize :eyepop: :eyepop: :uplate: :hypnotize

Ρε συ Νίκο μην λες ψέματα!

Αφού εγώ ήμουν ο "βλάκας" με το Innova και αυτό το gadgetάκι:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=2674

Είδατε πως σας κορόιδεψα όλους;
Ούτε δικάβαλο είχα, ούτε φωτιά είχα πάρει!

Απλά έτρεχα σαν κεραυνός με το παπί!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

idi
01/06/2004, 19:55
διαβασα μονο το αρχικο ποστ και ενα εχω να πω... οταν σου συμβει μια μαλακια εστω και μικρη (προς θεου δεν το ευχομαι οκ?) θα καταλαβεις πως ακουγετε σε καποιος το "ηταν μαλακας και την επαθε" δεν γουσταρω να συνεχισω ανταλαγη μυνηματων μαζι σου NLS... παντα ορθιοι παιδια...

Spazz
01/06/2004, 21:43
κι εγω δεν καταλαβα ακομα γιατι να ηταν βλακας ο τυπος??ατυχος θα ελεγα.....

Ora_Nihil
01/06/2004, 21:47
Οκ το παληκάρι στάθηκε άτυχο. Αλλά όχι και βλάκας. Προς θεού δηλαδή.

Άπειρος και άτυχος Ναί. Όχι όμως και βλάκας:nono:

Θάνος
01/06/2004, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
........αλλά πραγματικά δεν με ενδιαφέρει να κάνω καμία αναλυτική αναφορά εδώ........

.......τώρα συνέχισε την ζωή σου και συνέχισε να μην γουστάρεις εμένα και τις απόψεις μου (που από ότι φαίνεται τις "διαβάζεις", δεν τις διαβάζεις), like I care.........

...και παρεμπιπτόντως NLS να συμπληρώσω ότι πέρα απ'αυτά που γράφεις και τον τρόπο που τα χρωματίζεις, οι παραπάνω προτάσεις είναι ένα μικρό δείγμα που δεν είναι και η πρώτη φορά που το εμφανίζεις, ότι γενικώς μας έχεις λίγο πολύ χεσμένους κι εμάς και τη γνώμη μας.

Κάποια στιγμή εξήγησε μας γιατί ακριβώς μπαίνεις στο forum για να ξέρουμε αν πρέπει να μπαίνουμε στον κόπο να σου απαντάμε.

Όσο για το αν σε "διαβάζω" ή σε διαβάζω NLS save it... δεν μου λείπει ούτε η αντίληψη ούτε η νοημοσύνη. Έχει δοκιμαστεί το μυαλό μου πολύ πριν έρθεις εσύ να το αμφισβητήσεις. Αν κατά τη γνώμη σου κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά μάλλον δεν το λες σωστά και αν αυτό συμβαίνει συνέχεια θα πρέπει να σε προβληματίσει κάποια στιγμή.

NLS
01/06/2004, 22:04
ναι δεν το κατάλαβες - δεν έχει σχέση με την νοημοσύνη σου για την οποία δεν αμφιβάλλω

έχει σχέση με το ότι εσύ (και πολλοί) δεν ενδιαφέρονται καν να καταλάβουν το τι είπα (όχι ότι είναι τίποτα πολύπλοκο, απλά πρώτα ενδιαφέρονται για το πως θα απαντήσουν παρά να με καταλάβουν)

τέσπα

η ερώτηση σου για το γιατί μπαίνω με έχει απασχολήσει και μένα - ίσως γιατί παραμένει χώρος που μπορεί να βρω μια σωστή απάντηση σε μια χαζή ερώτηση μου προς πιο έμπειρους, ίσως γιατί το κάνω δυο χρόνια τώρα και το συνήθησα, ίσως γιατί είμαι και μαζόχας (!), ίσως γιατί είναι ένας χώρος που εκφράζει ένα από τα ενδιαφέροντα μου (θέλω δεν θέλω), και ίσως για άλλους λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω

α και δεν σας έχω χεσμένους
αντιθέτως σέβομαι πολύ (περισσότερο από όσο φαίνεται) κάποιους

απλά αν έδινα περισσότερη βάση σε κάποιους άλλους (όπως έκανα παλιότερα), θα μου την είχε βαρέσει

οπότε τα περνάω όλα επιδερμικά (στο κάτω κάτω μου το είχε προτείνει και φίλος από δω μέσα)

οκ;

Θάνος
01/06/2004, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ναι δεν το κατάλαβες - δεν έχει σχέση με την νοημοσύνη σου για την οποία δεν αμφιβάλλω

έχει σχέση με το ότι εσύ (και πολλοί) δεν ενδιαφέρονται καν να καταλάβουν το τι είπα (όχι ότι είναι τίποτα πολύπλοκο, απλά πρώτα ενδιαφέρονται για το πως θα απαντήσουν παρά να με καταλάβουν)

τέσπα

η ερώτηση σου για το γιατί μπαίνω με έχει απασχολήσει και μένα - ίσως γιατί παραμένει χώρος που μπορεί να βρω μια σωστή απάντηση σε μια χαζή ερώτηση μου προς πιο έμπειρους, ίσως γιατί το κάνω δυο χρόνια τώρα και το συνήθησα, ίσως γιατί είμαι και μαζόχας (!), ίσως γιατί είναι ένας χώρος που εκφράζει ένα από τα ενδιαφέροντα μου (θέλω δεν θέλω), και ίσως για άλλους λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω

α και δεν σας έχω χεσμένους
αντιθέτως σέβομαι πολύ (περισσότερο από όσο φαίνεται) κάποιους

απλά αν έδινα περισσότερη βάση σε κάποιους άλλους (όπως έκανα παλιότερα), θα μου την είχε βαρέσει

οπότε τα περνάω όλα επιδερμικά (στο κάτω κάτω μου το είχε προτείνει και φίλος από δω μέσα)

οκ;

Όχι δεν είπες τίποτα πολύπλοκο.
Ναι το καταλάβαμε αυτό που είπες.
Είπες όμως άλλα που τράβηξαν περισσότερο την προσοχή μας και προτιμήσαμε ν'ασχοληθούμε μ'αυτά.

Και αυτό συμβαίνει τις περισσότερες φορές μαζί σου γιατί διαλέγεις να εκφράζεις την αντίθεση σου με εμπάθεια, υπερβολή και ειρωνία.

Τώρα θέλεις να το καταλάβεις, δεν θέλεις... εσύ ξέρεις.

sas
02/06/2004, 09:43
Εμένα όμως δε μου απάντησε κανένας στο "αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι να χάνεις το δεξί σεντούκι σου και να μην το καταλαβαίνεις (δεν αλλάζει η συμπεριφορά στη μηχανή??? δεν πρέπει λογικά να νιώσεις τη διαφορά βάρους???)."

Ο δρόμος επαναλαμβάνω δεν ήταν εθνική, αλλά καλό επαρχιακό (το λέω αυτό γιατί κάποιος απάντησε λέγοντας κάτι για 200άρες σε εθνική.......:confused:......κάτι που εγώ δεν ανέφερα)

eNeRGy
02/06/2004, 10:10
as kataliksoume oloi loipon oti i proti douleia molis agorasoume motosikleta einai...
na vazoume aftermarket eksatmiseis me anthrakonima 'i titanio gia na min exoume aproopta! :sun: :lol: :rotflmao: :beer:

afrotwin
02/06/2004, 12:29
fovero simvan aksioprosexto ikano gia mia megali ke aneptigmeni se va8os:lol: :lol: :lol:
pou na tou efevge i mprostini roda se souza 8a sizitagame kana mina ala pou tetia tixi...:lol: :lol:

lipon idea
anigo sxoli fortomatos mpagazion ke 8a dino ke diplomata ke ta atoma me kalous va8mous 8a pernoun ke ipotrofies
:lol: :lol:

episis eprepe na mazepsete ton sako na ton meletisoume na doume ke ti perioixe na ta sxoliasoume ola
tin distixia tis amiris gkomenas pou kaikan ta vrakia tis to kalo to tzin ton 20 euro ta fo mpizou ke ala timalfi anef aksias
:lol: :lol:

ego pao stixima oti o tipos to ixe pari xampari ke gia na tin spasi stin gkomena pou ton eprikse ta afise na kaoun oa ke sto telos 8a tous travikse ke mia klotsia na figoun apo tin mixani gia na goustari na akoui tin gkomena na kleei ke na frikari
:lol: :lol: :lol:

ke esis tragoudate tora......
:lol: :lol: :lol:

monstermind
02/06/2004, 15:14
Εχω να πω κατι τις για last time.... και συγνωμη που είμαι λίγο μλκας....

λοιπον... εφόσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι, και κάποιοι σιχαίνονται πράγματα που άλλοι λατρεύουν, άλλοι γουστάρουν την πάρτη τους, άλλοι γουστάρουν άλλους, άλλοι τόνα, άλλοι το άλλο... το οτι έχουμε μηχανάκια και γουστάρουμε την φάση δεν σημαίνει οτι είμαστε όλοι οι ίδιοι άνθρωποι...

ώρες ώρες πιστεύω οτι θα ήταν πολύ καβλήτερο το forum αν δεν είχαμε γνωριστεί ποτέ μεταξύ μας... (και κόψτε παρεπιπτόντως να αποκαλείτε τους άλλους με τα μικρά τους, νικο, κωστα, γιωργο)

και τελοσπάντων μην σε λίγο θα καταλήξουμε να στέλνουμε τα κείμενα μας στο Ελληνικό Φιλολογικό Ινστιτούτο πριν τα βάλουμε εδω μέσα, γιατί όπως είναι άλλωστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ λογικό, δεν υπάρχει πιθανότητα να καταλαβουμε απολύτως το νόημα των λόγων του καθένα...

και για να μην γίνουν παρεξηγήσεις... δεν αναφέρομαι σε κανέναν συγκεκριμένα... δεν πιστεύω πως κάποιος από όσους μιλάνε γενικότερα στο forum, έχει ποτε απολύτως άδικο - λάθος στα λόγια του... ούτε οτι είναι μλκας... (σημείωσε το idi αυτό)

αυτα...

τελος... σχολια του τύπου "δεν γουσταρω να συνεχισω ανταλαγη μυνηματων μαζι σου" και "σε έχω γραμμένο" κτλ κτλ, δεν νομίζω οτι ενδιαφέρουν ούτε τον αποδέκτη ούτε κανέναν άλλο... οπότε δεν χρειάζονται...

συγνώμη που θα στο πώ idi, αλλά νομίζω πως στα @@ του του nls, αν δεν του ξαναμιλήσεις, και στα @@ και όλων αν παίξετε και μπουνιές...

Προσπαθήστε να κρατήσετε ένα επίπεδο... το forum δεν ανήκει σε κανέναν, και ούτε όποιος μιλάει περισσότερο, ή είναι περισσότερο καιρό γραμμένος δεν έχει περισσότερα δικαιώματα, ή μεγαλύτερο βάρος ο λόγος του...

sas
02/06/2004, 15:35
Εμένα ποιός θα μου απαντήσει :sad: γ@μω την αγανάκτησή μου :confused:

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 15:41
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΛΙΓΟ (Η ΠΟΛΥ) ΜΛΚΑΣ....ΑΛΛΑ ..........ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ........
ΡΕ MONSTERMINDΜΑΡΙΝΟCBR600F ΤΙ ΕΧΕΙΣ???
ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΦΡΑΖΟΜΕΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ...
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ???
ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΩΠΑ......
ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ??????
ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ Η ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΣΗ,ΚΑΙ Η ΔΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ..!!
ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΡΟ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..!!!:lol: :lol: :lol:

ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΕΚΤΙΘΟΜΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΟΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ...
ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ...

:beer: :beer: :beer:

Θάνος
02/06/2004, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
Εχω να πω κατι τις για last time.... και συγνωμη που είμαι λίγο μλκας....

λοιπον... εφόσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι, και κάποιοι σιχαίνονται πράγματα που άλλοι λατρεύουν, άλλοι γουστάρουν την πάρτη τους, άλλοι γουστάρουν άλλους, άλλοι τόνα, άλλοι το άλλο... το οτι έχουμε μηχανάκια και γουστάρουμε την φάση δεν σημαίνει οτι είμαστε όλοι οι ίδιοι άνθρωποι...

ώρες ώρες πιστεύω οτι θα ήταν πολύ καβλήτερο το forum αν δεν είχαμε γνωριστεί ποτέ μεταξύ μας... (και κόψτε παρεπιπτόντως να αποκαλείτε τους άλλους με τα μικρά τους, νικο, κωστα, γιωργο)

και τελοσπάντων μην σε λίγο θα καταλήξουμε να στέλνουμε τα κείμενα μας στο Ελληνικό Φιλολογικό Ινστιτούτο πριν τα βάλουμε εδω μέσα, γιατί όπως είναι άλλωστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ λογικό, δεν υπάρχει πιθανότητα να καταλαβουμε απολύτως το νόημα των λόγων του καθένα...

και για να μην γίνουν παρεξηγήσεις... δεν αναφέρομαι σε κανέναν συγκεκριμένα... δεν πιστεύω πως κάποιος από όσους μιλάνε γενικότερα στο forum, έχει ποτε απολύτως άδικο - λάθος στα λόγια του... ούτε οτι είναι μλκας... (σημείωσε το idi αυτό)

αυτα...

τελος... σχολια του τύπου "δεν γουσταρω να συνεχισω ανταλαγη μυνηματων μαζι σου" και "σε έχω γραμμένο" κτλ κτλ, δεν νομίζω οτι ενδιαφέρουν ούτε τον αποδέκτη ούτε κανέναν άλλο... οπότε δεν χρειάζονται...

συγνώμη που θα στο πώ idi, αλλά νομίζω πως στα @@ του του nls, αν δεν του ξαναμιλήσεις, και στα @@ και όλων αν παίξετε και μπουνιές...

Προσπαθήστε να κρατήσετε ένα επίπεδο... το forum δεν ανήκει σε κανέναν, και ούτε όποιος μιλάει περισσότερο, ή είναι περισσότερο καιρό γραμμένος δεν έχει περισσότερα δικαιώματα, ή μεγαλύτερο βάρος ο λόγος του...

Σ'αυτό για τα ονόματα έχεις δίκιο γιατί όσοι δεν τα ξέρουν δεν μπορούν να παρακολουθήσουν... από την άλλη όμως μου κάθεται και στραβά ανθρώπους που ξέρω να τους μιλάω με nicknames... Anyway...

Από εκεί και πέρα, σίγουρα μπορεί να σιχαίνεσαι κάτι που εγώ λατρεύω, αλλά σεβάσου το ότι το λατρεύω και εκφράσου αναλόγως. Δεν ανέχομαι βρισίδια και μπινελίκια επειδή απλά δεν γουστάρουμε κάτι...

Όσο για τα κείμενα δεν χρειάζεται να τα στείλουμε σε κανένα ινστιτούτο. Είναι άλλο να πεις:

"Κοίτα τι έπαθε κάποιος στο δρόμο... ατυχία... προσέχετε μην πάθετε το ίδιο..."

και να ανοίξει μία συζήτηση που μπορεί να βγάλει και κάτι χρήσιμο και άλλο να πεις:

"Κοίτα το βλάκα τι έπαθε ο άχρηστος που δεν φτάνει η μ@λ@κία που έκανε, ήταν και στην κοσμάρα του γιατί παρίστανε το Rossi και δεν πήρε και χαμπάρι..."

Εξαρτάται πού μπαίνει ο τόνος...

NLS
02/06/2004, 15:53
οι άνθρωποι διαφέρουν

εγώ πχ. έτσι το λέω

προφανώς οι δυο μας δεν πάμε για γάμο

ε δεν πειράζει

Θάνος
02/06/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Εμένα ποιός θα μου απαντήσει :sad: γ@μω την αγανάκτησή μου :confused:

:D ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΙΠΑΜΕ!

Έχεις δει κάτι bmwέδες μέσα στην Αθήνα που κυκλοφορούν με τη μία βαλίτσα;...

NLS
02/06/2004, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Έχεις δει κάτι bmwέδες μέσα στην Αθήνα που κυκλοφορούν με τη μία βαλίτσα;...

ναι τι μαλακία είναι αυτή αλήθεια;

monstermind
02/06/2004, 15:57
NAI RE EXW PROBLHMA KAI EIMAI KAPWS..... ESY TRABAS KANA ZORIKLIKI ?? ? ? ? ? ? ??





:D


τι προ-βλημα να εχω εγω ... στα @@ μου κιολας...

δεν έχω κανενα προ-βλημα απλα επιβεβαιώνεις τα λόγια μου...

χεχε....

ξερεις τι γίνεται, γνωρίζεις 2, 3, 10 τελοσπάντων ανθρώπους που τους συμπαθείς, κατανοείς (κάπως) τον τρόπο που σκέφτονται, και τους βλέπεις να αντιμάχονται σαν τα σκυλιά επειδή πολύ απλά δεν έχουν τον ίδιο τρόπο να εκφράζονται...


τον thano_ τον έχω γνωρίσει και καρασυμπαθίζει, τον idi επίσης, me ton nls μιλάμε σχεδόν καθημερινά μέσω msn... όλοι είναι πολύ ωραίοι τύποι...

εμένα στο μπο-ι-τσο-μο-ι κιόλας...

απλά το συναντάω πολύ συχνά στην ζωή μου αυτο... μπορει πολύ απλά εγω να διαφέρω που είμαι τυπος "τα παω καλα με όλους και δεν τραβάω ζόρια"... αλλα... τέσπα...

σου έχω βάλει ενα ποστάκι στις "αστοίες φώτο" ... για να δοκιμάζεις τις μπύρες, να δεις αν είναι αρκετά παγωμένες...

χεχεχεε

Θάνος
02/06/2004, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ναι τι μαλακία είναι αυτή αλήθεια;

Δεν έχω ιδέα! Είναι όμως αρκετοί... Υπάρχει κάποιο pattern ή είναι απλά σύμπτωση;

Αφού όμως πάνε αυτοί με το μπαούλο... γιατί να μην πάει και ο φίλος μας που αν ήξερε πόσο διάσημος έχει γίνει εδώ μέσα θα έκαιγε και το άλλο...

sas
02/06/2004, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
:D ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΙΠΑΜΕ!

Έχεις δει κάτι bmwέδες μέσα στην Αθήνα που κυκλοφορούν με τη μία βαλίτσα;...

Και όχι μόνο bmwedes...και πιστεύω ότι έχουν προσαρμόσει την οδήγησή τους στη μια βαλίτσα (το ξέρουν από πριν και πιθανόν να τοποθετούν έτσι το σώμα τους ώστε να εξαλείφουν τη διαφορά βάρους).

Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που το σώμα σου είναι στημένο για οδήγηση με δυο βαλίτσες, αλλά στο δρόμο χάνεις τη μία??????????????????????

ΑΜΑΝ:eyepop:

NLS
02/06/2004, 16:08
GOToC (http://forums.delphiforums.com/gotoc) το κάνατε εδώ μέσα...

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
NAI RE EXW PROBLHMA KAI EIMAI KAPWS..... ESY TRABAS KANA ZORIKLIKI ?? ? ? ? ? ? ??





:D


τι προ-βλημα να εχω εγω ... στα @@ μου κιολας...

δεν έχω κανενα προ-βλημα απλα επιβεβαιώνεις τα λόγια μου...

χεχε....

ξερεις τι γίνεται, γνωρίζεις 2, 3, 10 τελοσπάντων ανθρώπους που τους συμπαθείς, κατανοείς (κάπως) τον τρόπο που σκέφτονται, και τους βλέπεις να αντιμάχονται σαν τα σκυλιά επειδή πολύ απλά δεν έχουν τον ίδιο τρόπο να εκφράζονται...


τον thano_ τον έχω γνωρίσει και καρασυμπαθίζει, τον idi επίσης, me ton nls μιλάμε σχεδόν καθημερινά μέσω msn... όλοι είναι πολύ ωραίοι τύποι...

εμένα στο μπο-ι-τσο-μο-ι κιόλας...

απλά το συναντάω πολύ συχνά στην ζωή μου αυτο... μπορει πολύ απλά εγω να διαφέρω που είμαι τυπος "τα παω καλα με όλους και δεν τραβάω ζόρια"... αλλα... τέσπα...

σου έχω βάλει ενα ποστάκι στις "αστοίες φώτο" ... για να δοκιμάζεις τις μπύρες, να δεις αν είναι αρκετά παγωμένες...

χεχεχεε



ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΝΙΚΟ (ΝLS) ΑΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ........

NLS
02/06/2004, 16:16
τελικά ποιό είναι το θέμα;

Θάνος
02/06/2004, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Και όχι μόνο bmwedes...και πιστεύω ότι έχουν προσαρμόσει την οδήγησή τους στη μια βαλίτσα (το ξέρουν από πριν και πιθανόν να τοποθετούν έτσι το σώμα τους ώστε να εξαλείφουν τη διαφορά βάρους).

Τι γίνεται όμως στην περίπτωση που το σώμα σου είναι στημένο για οδήγηση με δυο βαλίτσες, αλλά στο δρόμο χάνεις τη μία??????????????????????

ΑΜΑΝ:eyepop:


Φαντάζομαι θα αισθανθείς κάτι στιγμιαία...

Αν όμως ήταν κάτι ανησυχητικό, δεν θα σταματούσε αμέσως...;

monstermind
02/06/2004, 16:29
TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 16:38
ΑΙΝΤΕ..................ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.................


:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer: :beer:

stefanos
03/06/2004, 01:06
Είμαι σίγουρος οτι αν το ίδιο συνέβαινε με την βαλίτσα στη σκάρα της κυρα Τέτοιας θα συμφωνούσαμε όλοι οτι είναι ηλίθια,
και καλά θα έκανε πριν βγεί στο δρόμο να μάθει να φορτώνει το αυτοκίνητό της, και διάφορα άλλα για τους ηλίθιους που κυκλοφορούν στο δρόμο.

NLS
03/06/2004, 08:39
πες τα ρε στέφανε

εντωμεταξύ δεν είναι μόνο η ΑΥΤΟΜΑΤΗ δικαιολόγηση επειδή κάποιος είναι μηχανόβιος (βρε δεν πα να είναι ο πιο μαλάκας μαλάκας)

είναι ότι κάποιοι προσβλήθηκαν και ότι θήγω τους... σούπερσπορ (έκανα το λάθος και είπα "Ρόσσι" - δηλ. τι θα έλεγα... για χωματερό στις στροφές του Αρτεμισίου; )

και επειδή δεν μου αρέσει να ακούω και ότι κρίνω χωρίς να κάνω αυτοκριτική (λες και όλοι όσοι πετάχτηκαν να μιλήσουν τους έχουμε ακούσει να κάνουν), ενώ είμαι ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ εδώ μέσα που έχουν πει για τον εαυτό τους τις μαλακίες τους, εγώ θέλω αν πάθω κάτι (φτου φτου) ΚΑΙ ΦΤΑΙΩ (εμφανώς), ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ (βέβαια σε μένα θα το κάνουν... έχω BMW και είμαι και ο NLS)... ΟΧΙ αυτόματα να φταίει ο άλλος... (όπως για να θυμηθούμε και τα λίγο παλιότερα, έφταιγε αυτόματα και μόνο ο γέρος με το τρακτέρ επειδή οι άλλοι στον επαρχιακό πήγαιναν με 200+)...

αυτά είναι παπαριές και με χαλάνε

αυτά... έγινα κακός και για σήμερα, αύριο πάλι

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
:p

Θάνος
03/06/2004, 09:19
Και έτσι είμαστε πάλι εκεί που ξεκινήσαμε..

Αφού λοιπόν θέλει το ίδιο μυαλό και τις ίδιες γνώσεις να φορτώσεις μία βαλίτσα στη σχάρα του αυτοκινήτου με το να φορτώσεις δύο σαμάρια στη μοτοσυκλέτα, μπορούμε να κλείσουμε το post με τον ατυχή αυτόν παραλληλισμό και να μείνει ο καθένας με τις εντυπώσεις του.

DUKASII
03/06/2004, 09:25
KAMIA MERA THA FOYNTARO ....:cry: :cry:



ME TA SYMPERASMATA POY BGAZOYME EDO MESA....ORES ORES ANAROTIEMAI ...:confused: KOITAO PSHLA NA DO AN O OYRANOS EINAI AKOMA EKEI....



RE MPAS KAI XYPNHSA SE ALO PLANHTH SHMERA;:look: :look:


MPOROUME NA KATSOYME NA TSAKONOMASTE 3-4 MERES.....XORIS KAN NA EXOYME ENA SOBARO LOGO!!!

DE GAMIETAI...KALO PASXA!:hypnotize



EISASTE ESEIS ....ALA EIMASTE KAI EMEIS...:smokin:

hornet
03/06/2004, 09:30
Ρε νικολα τι να σου πω αγορι μου τι να σου πω ουτε σαλιο δεν αξιζεις ευτυχως που κουραζω λιγο τις επαφες του πληκτρολογιου μου αλλα μεχρι για εκει σε χω.

Ρε παιδακι μου δεν παρεξηγηθηκαμε αλλα εγω θα ηθελα να ηταν εδω ο τυπακος που βριζεις δημοσιως και καταφανως η ακομα καλυτερα να τον εβλεπες αυτοπροσωπως να δω ποιος θα εκανε την κοτα μετα (κοκοκο!!!)

Τωρα για τις στροφες και τα ρεστα και τις αποψεις σου επ αυτου τις γραφω να μην σου πω που και παρεξηγηθουμε.

Τωρα εισαι πολυ μακρυα για να μας κρινεις ειτε σαν ανθρωπους ειτε σαν μοτοσυκλεττιστες και μην κατουρας εκει που γλυφεις.....κοινως ειμαστε το μοναδικο μοτοforum που σε ανεχεται μην λοιπον μας ζοριζεις και πολυ και δεν θελουμε και ιδιαιτερο κοπο για να αναθεωρησουμε την αποψη μας για μια ακομη φορα!!!!!!!!

Ολα λοιπον οπως καταλαβες τα γραφω ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΕΞΗΣ:

"ΟΧΙ αυτόματα να φταίει ο άλλος... (όπως για να θυμηθούμε και τα λίγο παλιότερα, έφταιγε αυτόματα και μόνο ο γέρος με το τρακτέρ επειδή οι άλλοι στον επαρχιακό πήγαιναν με 200+)..."

Αλλα το κανεις σαν το bikenet παλι ρε ........... καλα δεν ντρεπεσαι λιγο να χεζεις πανω στο μνημα ενος νεκρου!ναι ρε εκανε λαθος και το πληρωσε με τη ζωη του εσυ τωρα το ζορια τραβας!!!
Δεν εχεις τσιπα πανω σου


Αντε κανεις και αυτοκριτικη αντε γιατι το διαβαζω και μου ανεβαινει ακομα το αιμα στο κεφαλι......

NLS
03/06/2004, 10:11
οκ με τη σειρά

1) αν δεν με έχεις ούτε για το σάλιο που θα ξόδευες να μου μιλήσεις, μην το κάνεις

2) μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό - τα ίδια θα έλεγα - ΔΕΝ είμαι γνωστή κότα, τα κοκοκο μην τα προκαταβάλεις μεγάλε - δεν με ξέρεις για λες τι θα κάνω αν

3) ποιός μίλησε για στροφές; εγώ ανάφερα ΠΟΥ έγινε και πως πήγαινε ο τύπος (και γι'αυτό τον είπα Rossi... συγνώμη κιόλας Βαλεντίνο Hornet)

4) "σας" κρίνω; μπα ποιούς;

5) το μοναδικό που με ανέχεται; ποιό ακριβώς δεν με ανέχεται; μήπως λες χοντράδες;

6) σε προκαλώ να σταματήσεις να με ανέχεσαι και να αναθεωρήσεις "για μια ακόμη φορά" (να δω τι θα γίνει δηλαδή... πέθανε και η γάτα μου και ποιός θα κλαίει τώρα)

7) (για να πάμε στην ταμπακέρα) ΔΕΝ χέζω το μνήμα κανενός νεκρού - ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... τότε που είχε γίνει είχαμε δυο διαφορετικές καταλλήξεις... το φταίνει και αυτοί (και μάλιστα σε μεγαλύτερο ποσοστό) και το δεν φταίνει ή δεν μας νοιάζει αν φταίνε... ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ καταλλήξεις, το πρώτο που πάει είναι το κρίμα για τις δυο ζωές και το κρίμα για αυτούς που μένουν... όμως ΑΝ ο γέρος είχε πεθάνει (και τρακτέρ; και γέρος; ε πάει πολύ) γιατί με τη διάλυση που έφαγε από τα άπειρα που πήγαιναν τα παιδιά, θα μπορούσε να έχει σκοτωθεί και αυτός, ΔΕΝ θα ακούγαμε τα αντίστοιχα... από το κάποτε που ακούγαμε ότι ΜΟΝΟ οι μοτό φταίνε, έχουμε φτάσει να μην φταίνε ΠΟΤΕ για ΤΙΠΟΤΑ... μάλιστα όσο πιο μουράτη μηχανή ΤΟΣΟ λιγότερο φταίνε... σόρρυ ρε συ φίλε... με αυτή τη λογική ΔΕΝ θα πάω ποτέ και μην σπαταλάς το σάλιο σου σε μένα

απαντώ σε αυτό:
"Δεν εχεις τσιπα πανω σου"
με αυτό:
"Τωρα εισαι πολυ μακρυα για να μας κρινεις ειτε σαν ανθρωπους ειτε σαν μοτοσυκλεττιστες"

για να μην πω κάνα χοντρό σε στυλ "είσαι λίγος για να με κρίνεις" που το θεωρώ και παπαριά (σαν αυτές που κατακρίνω)

όμως μπορώ να πω ότι με ξέρεις ελάχιστα για να λες τέτοια πράγματα

hornet
03/06/2004, 10:24
ελα τωρα που δεν καταλαβαινεις κιολας.....!!!!!!


Αλλα ποιος σου ειπε οτι θα ασχοληθω αλλα μαζι σου η οτι σε εκρινα το κανεις εσυ πολυ συχνα με αλλους.


οπως το εκανες στο bikenet για το μακαριτη τον χρηστο
οπως πεταξες εδω μαλακια σε εμας για προσφατη κατασταση και στα χωσε σε προσωπικο αλλος και μετα τα εσβυσες

Μην μας κανεις τωρα την αθωα περιστερα και την παρεξηγημενη παρθενα αμα θες να υποστηριξεις αυτα που εγραψες να το γραψεις ευθεως

Ενταξει απο εδω και μπρος θα τα πουμε σε αλλο τονο γιατι σου ειπα σαλιο δεν...αλλα απο εδω και περα δεν σε βλεπω να πολυγραφεις εδω μεσα πλεον..


Και ναι αυτο ειναι απειλη !

NLS
03/06/2004, 10:33
παπαριές

αυτή η απάντηση πάει σε όλα (στο τι έκανα, στο τι το παίζω, στο τι θα κάνω, στο τι θα κάνεις) - τα πολλά λόγια είναι φτώχια, κάνε ότι νομίζεις

άμα νομίζεις ότι τρομάζω από απειλές, λάθος κοιτάς

άντε άμα είναι να φεύγω (πιο απότομα από όσο σκόπευα) να χαιρετήσω κιόλας

:wave2: :wave2: :wave2:

να φύγω εγώ η... βρωμιά :D και κρατήστε άλλους "καλύτερους" :D

καλά ταξίδια σε όλους σας

hornet
03/06/2004, 10:34
Αντε μπραβο!!!!!Επιτελους....

DUKASII
03/06/2004, 10:36
TA LEME ..RE...:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


EMEIS OI ''KALYTEROI'' SE XAIRETOYME.....


O NLS....FEYGEI.....O GIANNHS O PERPATHTHS ERXETAI....




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ANTE KALA TAXIDIA NA EXEIS KAI ESY!KAI PANTA ORTHIOS!

sniper
03/06/2004, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
παπαριές

.............

άντε άμα είναι να φεύγω (πιο απότομα από όσο σκόπευα) να χαιρετήσω κιόλας

.......

καλά ταξίδια σε όλους σας

Ε αφού σκόπευες να φύγεις γιατί μας τα έκανες μπαλόνια;

:wave2:

niko13g
03/06/2004, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS


άντε άμα είναι να φεύγω (πιο απότομα από όσο σκόπευα)






.
.
Α ! Δηλαδή είχες βάλει και ημερομηνία λήξεως ε ???
.
. :nono: :nono: :nono: :nono:

DUKASII
03/06/2004, 11:01
EGINE RE PAIDIA;;;



PHRE MIA APOFASH O PAPOUS KAI META BGHKANE OLES OI KILOTES OI TRYPIES NA TOY TH POYNE KAI AYTOI;

TORA EXO KAI AYTON MAZI MOY KAI DE MASAO KAI ETSI;;TORA APOKTHSATE STOMA KAI MILATE;;PRIN DE MPOROYSATE NA BGALETE XOLH;;



TOSO KAIRO DE SAS BLEPO NA TOY TH LETE OMOS..TORA E;;ME TA ARXIDIA ALOYNOY;;EE;;



KOTOYLES....KRYMENOI PISO APO THN OTHONH SAS E;;;

:hypnotize :hypnotize :hypnotize


KRATA GERA NLS.....O FASISMOS DE THA PERASEI!!!





Y.G.....AKOY EKEI KILOTES TRYPIES...POIOS TON AKOYEI TO NIKO TORA...OXOU..

sniper
03/06/2004, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
EGINE RE PAIDIA;;;

PHRE MIA APOFASH O PAPOUS KAI META BGHKANE OLES OI KILOTES OI TRYPIES NA TOY TH POYNE KAI AYTOI;

TORA EXO KAI AYTON MAZI MOY KAI DE MASAO KAI ETSI;;TORA APOKTHSATE STOMA KAI MILATE;;PRIN DE MPOROYSATE NA BGALETE XOLH;;

TOSO KAIRO DE SAS BLEPO NA TOY TH LETE OMOS..TORA E;;ME TA ARXIDIA ALOYNOY;;EE;;

KOTOYLES....KRYMENOI PISO APO THN OTHONH SAS E;;;

:hypnotize :hypnotize :hypnotize


KRATA GERA NLS.....O FASISMOS DE THA PERASEI!!!

Y.G.....AKOY EKEI KILOTES TRYPIES...POIOS TON AKOYEI TO NIKO TORA...OXOU..

Ποιός έβγαλε χολή; :uplate:

XTMPAM
03/06/2004, 11:14
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ!!!

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΠΑΡΟΜΑΛΑΚΙΕΣ!!!ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΝΕΝΟΣ!!!!

Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ (ΕΔΩ ΓΡΑΠΤΟΥ)!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??ΕΤΣΙ ΜΑΛΛΟΝ!!!

ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΑΛΛΙΩΣ DELETE!!!

ΟΠΟΙΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ......:wave2:

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΣΩΤΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΞΕΧΑΡΜΑΝΙΑΣΟΥΝΕ ΜΙΑ!!!!!!:wave2:

DUKASII
03/06/2004, 11:19
XTMPAMIES...


MPAS EISAI KOYMOYNISTHS RE TSOGLANI;;;;


POIA DHMOKRATIA RE;:mad:

monstermind
03/06/2004, 11:26
Εντάξη παιζάκια... δεν ακούσατε το κουδούνι... αντε αντε τελείωσε το διάλειμα... όλοι μέσα ... έχουμε "σκέφτομαι και γράφω" με θέμα "τι θέλω να γίνω όταν μεγαλώσω"...

ελάτε... αρκετά (τον) παίξατε... πάμε dukasούλη και hornetάκο, σταματήστε να πειράζετε τον nlsάκη...

monstermind
03/06/2004, 13:06
Είμαι σίγουρος οτι αν το ίδιο συνέβαινε με την βαλίτσα στη σκάρα της κυρα Τέτοιας θα συμφωνούσαμε όλοι οτι είναι ηλίθια,
και καλά θα έκανε πριν βγεί στο δρόμο να μάθει να φορτώνει το αυτοκίνητό της, και διάφορα άλλα για τους ηλίθιους που κυκλοφορούν στο δρόμο. (*)

αλλα τωρα που μιλήσαμε για μηχανόβιο και μάλιστα sporta και μάγκα και γρήγορο, όλοι φαγωθήκατε να υπερασπιστείτε ουσιαστικά την έννοια του "μηχανόβιου" (που την αντιπροσωπεύει περισσότερο από όλους ένας sportas με σαμάρια) στην οποία έννοια έχετε κολλίσει επειδή είμαστε μια επαναστατική μειονότητα που δέχεται πόλεμα απο την κοινωνία... λυπάμαι που αντιλαμβάνομαι οτι είσαστε κλειστόμυαλοι και κολλιμένοι σε παραριές... λυπάμαι που ακόμη δεν έχετε καταλάβει οτι ο άνθρωπος νιώθει και σκέφτεται με εικόνες και συναισθήματα και όχι με λέξεις, και τα λόγια του ποτέ δεν δίνουν απόλυτα αυτό που σκέφτεται και νιώθει.

λυπάμαι που -όπως και να το κάνουμε- είχα τους μηχανόβιους επειδή ακριβώς βλέπουν το θάνατο, σαν λίγο πιο ξύπνιους απο άλλους.. και βλέπω περίτρανα οτι έκανα λάθος...

απειλες δεν δεχτηκα ποτέ στην ζωή μου, ουτε εξουσία, ούτε κουτσομπολιά, ούτε προσβλητικά σχόλια... και εδω μέσα ΑΥΘΟΝΟΥΝ !

ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΚΕΡΔΟΣ, αν δεν ανηκει σε αυτους ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν νοειται και απειλει και να διώχνει, η να υπενισεται τιποτα τετοιο...

εγω προσωπικα κουβαλάω την ταμπέλα του "αναίσθητου" οπότε στα @@ απάνω αν αυτο το φόρουμ γίνει σκατα... που θα γίνει... αυτά που ψάχνω τα έχω βρεί μέσα στον μικρόκοσμο μου εκεί που κανεις δεν μπορεί να τα πειράξει...

αυτα... βαριεμαι να γράφω αλλά... αν και θα μπορούσα να γράφω πολλά...

μπήκα εδω μέσα ως "μηχανόβιος" (μηχανη κ βίος) να βρώ μηχανόβιους... ανθρωπους που διαφέρουν, και έχουν τα @@ να υπερασπιστουν το διαφορετικο...

μπήκα εδω μέσα και είδα οι ίδιοι οι μηχανόβιοι να χλευάζουν το διαφορετικο (βλέπε nls kai afro ktl) και να φτλανουν σε σημείο να το διώνχουν κιολας...

λυπάμαι κίριοι "μηχανόβιοι" αλλά για άλλη μια φόρα, το "επικό στοιχείο" που έψαχνα δεν υπάρχει...

απο εδω και στο εξής δεν θεωρω τον εαυτό μου μηχανόβιο αλλά οδηγό μηχανής

άλλωστε πάντα προτιμούσα τα μοναχικά ταξίδια.

(*) = εδω δεν είναι "τεχνικα θέματα" στέφανε.... μήπως μπερδεύτηκες? :p

afrotwin
03/06/2004, 15:28
psssst agoria ti egine? :look:
egine katolis8isi ke epese kanas vraxos? :uplate:
kale mou file sta8i ti egine mpikes ston kopo na ana8ematizis ton nls ke na ginis ke esi san ki afton pou den goustaris?
nomizo oti exases ton aftoelenxo sou ke tin psixremia sou file mou
ke ola afta giati? gia na tonisis tin antipa8ia sou pros kapion pou oli mporoun na vgaloun ta simperasmata tous gia kinon ke ta ixan vgali opos simveni ke gia mena gia sena gia olous mas esi ti ekanes edikses ton dromo se kapious pou i8elan na enisxisoun tin asximi idea tous gia afton ton an8ropo giati to ekanes afto giati aganaktises i8eles na mas pis oti dinase na aganaktis i oti exis to dikeoma na aganaktis afto ine kati pou mpori na to kani o ka8e enas ke meriki isos na ixan ftasi se afto to simio ala den antedrasan etsi. anarotieme pou pige afti i sta8eri prosopikotita pou dia8etis pou se kani ke prao an8ropo kat eme
nomizo oti kseperases ton eafto sou ke egines katapatitis tis prosopikis sou elef8erias 8a arxisis na 8etis oria ke sto idio sou ton eafto gia na apodiksis oti afto pou kanis ine sosto 8a katapiesis ton eafto sou
nomizo oti prepi na zitisis signomi pou eftases sto simio na simperifer8is toso asxima ana8ematizontas enan an8ropo eno gia kapion alo 8a etrexes na voi8isis kseris asxetos simperiforas tous ke aftos pou 8a voi8ages ke aftos pou petakses ekso apo to spiti sou as poume ine an8ropoi ke isos xriazontousan ke i dio tin voi8ia sou me diaforetiko tropo ke an ipostiriksis oti den ise edo gia na voi8as ine epilogi sou ke ine sevasti ala oute gia na dixnis tin eksodo ise edo se kapion pou 8eoris adai agnomon ke iperopti
oles i praksis mas exoun mia ef8ini ke afti i praksi exi ke ena pen8os kanis den mpori na pi oti den ton stenaxori esto ke ligo i apodiopompi tou sigkekrimenou tragou ke sto leo ego pou sto parel8on exo diapliktisti mazi tou ke itan aformi na ta paro sto kranio ke na aposiro tis istories mou ke eneplaki ke stin teliki fasi pou tis katergisa telios me poli asxima sxolia ke mpike ke stin diadikasia na 8eli na me dioxni apo to forum xaxaxaxaxaxaxa
tespa ine anoitos ke agnomon an8ropos idiori8mos ala den 8a to pistepsis an sou po pos piso apo tin antidrastiki simperifora tou krivete ena mikro ke evestito pedi kanis den kseri ti exi simvi stin zoi tou ke katelikse na prospa8i sinexia na vgeni protos eksipnoteros anoteros ke ala kompleksika isos den vrike pote kapion na ton paradexti giati afti i ipervoliki simperifora tou sto edo ime prosexte me na xalage oti dipote ixe sxesi me filia sinanastrofi sigoura exi krisi prosopikotitas ke sigoura skontafti sinexia stin idia petra ala posi apo mas imaste kapos etsi ke sxedon diliazoume na afisoume tin malakia mas na ekfrasti

afrotwin
03/06/2004, 15:46
se afton to an8ropo lipon mpikes ston kopo na tou diksis tin eksodo ke na perasis se merikous tin apopsi oti an den iste kala pedia 8a sas dixnoume to daxtilo nomizo oti erxete ena aorato orio na xlomiasi tin atmosfera tou elate na perasoume kala oloi me oti exi o ka8e enas
lipi8ika para poli gia sena pou eftases sto simio na mpis stin diadikasia na ise patriarxikos ke na kouvalisis ke aftin tin asximi energia tis praksis sou
ke episis gia afton ton tipo pou 8eorouse oti ola ine matea ke ine mprostaris stin mateodoksia tetio mperdema pou kouvalage kanis den kseri ti tou aksize pragmatika
elpizo na kseperasti afti i mavrila pou ftiaksate edo me aformi
to varisimanto an sou peftoun ta flegomena samaria ti ise?:lol: :lol: :lol:

i egoismi ke i anti8esis tetiou idous den mas kanoun kaliterous an8ropous ke min ksexnate oti pano apo ola imaste an8ropoi i motosikleta ina mia idiotita mas i mia afori gia na vroume omious se kati gia na ksekinisoume apo ki ke pera na iparxoume sintrofika os an8ropoi
sto mono pou mas voi8ai diladi ine sto proto gia ime o sta8is ke 8a i8ela poli na kanoume parea den mpori ek ton pragmaton na mas dosi ali ipostasi pio anoteri apo alous an8ropous i na mas katataksi se kati diaforetiko apo alous an8ropous ke poles fores otan ginete mia maziki gnorimia oso orea ine otan vriskese me polous an8ropous ke siniparxis mazi tous stigmiea ke ksafnika alo toso avolo ine giati prepi na teriaksis mazi tous ki afto 8eli ena kopo
e lipon aftos o geroparaksenos o nls den empene se afton ton kopo giati fovotan min ekte8i ke i anasfalia tou ton odigouse na na katastrepsi tin ikona tou anti na mpi ston kopo na singkri8i na fani anasfalis mexri na kerdisi tin empistosini kapiou
se afto ton an8ropo diksame to daxtilo pros tin eksodo
pou o egoismos tou katafere na pi oti 8a efevga etsi ki alios


tora minane mion ena stin kivoto ki egine pio sosti pios exi sira tora mexri na minoun i sosti i aria fili i gnisioi ke i aneroti me tis telies arxes apopsis?

i8e i mizeria na nikisi ali mia fora

Julius
03/06/2004, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
nomizo oti exases ton aftoelenxo sou ke tin psixremia sou file mou ke ola afta giati? gia na tonisis tin antipa8ia sou pros kapion pou oli mporoun na vgaloun ta simperasmata tous gia kinon ke ta ixan vgali opos simveni ke gia mena gia sena gia olous mas esi ti ekanes edikses ton dromo se kapious pou i8elan na enisxisoun tin asximi idea tous gia afton ton an8ropo giati to ekanes afto giati aganaktises i8eles na mas pis oti ............. bla bla


xoris na kano thn synigoro kanenos (den ton xriazete aloste) katalaveno poly kala giati o Hornet vgike ektos eautou.

oloi exoume xasei filous (kai merikoi parapano apo 1-2) kai otan vgenei kapoios kai leei h' toylaxiston yponoei oti "pigene gyrevontas" h' oti "kala na pathei afou pigene tapa o rossi" kai autos o kapoios einai KAI motosykletisths tote ektos apo kompleksikos katafernei kai pataei kai to analogo pliktro sthn psixosynthesh sou gia na se vgalei ekos eaytoy.

px prin apo ligo kairo me ton makarith ton andra tis linas poy olous mas siglonise to gegonos kai as mhn ton kserame ton anthropo prosopika, sto post pou oloi grafame ta sylipitiria mas, o NLS mpike kai egrapse kati toy stil "oloi lene sylipitiria tora kai prospiounte oti exoune ksexasei poy se vrizane prin apo ligo kairo"!!!!! karagioziliki h' oxi? meta apo pm kai prive syzitish mpike kai to diorthose kai pali omos afinontas yponooumena oti diorthothike meta apo piesei to post toy!!!! ante esy meta na mhliseis h' esto na meineis psixremos diavazontas tetoia post.

ego prosopika vgeno apo ta rouxa mou, otan diavazo post h' apopseis san "o arxidhs pou pernaei me kokkino na pethanei gia na ziso ego" ok, eleythero forum alla sevasmos sthn anthrophnh zoh kai ton pono toy alou.

a! ton NLS to exoune DIOKSEI kai apo to forun toy bikenet otan egrapse paparies kai yponooumena gia ena paidi kai kolito toy CD kai kalo filon polon paidion apo to site, poy molis eixe skotothei, kai gia na mhn pareksigitho symfono apolita me thn apofash toys ayth.

afrotwin
03/06/2004, 15:54
[a! ton NLS to exoune DIOKSEI kai apo to forun toy bikenet otan egrapse paparies kai yponooumena gia ena paidi kai kolito CD kai kalo filon polon paidion apo to site, poy molis eixe skotothei, kai gia na mhn pareksigitho symfono apolita me thn apofash toys ayth. [/B][/QUOTE]

re jul den katalava pe8ane o CD?

niko13g
03/06/2004, 15:56
γαμώ τα γκριγκλις σας μεσα..
.
:uplate: :hypnotize :uplate: :dizzy: :dizzy:

afrotwin
03/06/2004, 15:56
ke epita re si file den xriazomaste dimosio kriti oli edo exoun krisi ke mporoun na katalavoun pios ine gia to gousto tous ke diladi an ton ixan vravefsi kapou ixe kavalisi to kalami ke ixe aftin tin simperifora 8a mas epireaze sto na tou dixnoume tin porta i imaste tetia an8ropakia pou an kapioi ton ixan 8eopioisi 8a stiname ke kolo tou kiriou?

afrotwin
03/06/2004, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
γαμώ τα γκριγκλις σας μεσα..
.
:uplate: :hypnotize :uplate: :dizzy: :dizzy:

ke ekso:rotflmao:
ti na sou kano an isoun ke esi apo tin andromeda 8a katalavenes kalitera
:lol: :lol:

Julius
03/06/2004, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
[a! ton NLS to exoune DIOKSEI kai apo to forun toy bikenet otan egrapse paparies kai yponooumena gia ena paidi kai kolito CD kai kalo filon polon paidion apo to site, poy molis eixe skotothei, kai gia na mhn pareksigitho symfono apolita me thn apofash toys ayth.

re jul den katalava pe8ane o CD? [/B][/QUOTE]

re #$@$#@$# emeis me ta africa ypotithete oti exoume ypsiloteri nohmosinh apo toys allous re (gia auto kai exoume africa aloste bebaios bebaios), mhn mas kaneis rezili gamot.

apodiksi oti mporoume na synonohthome kanonikotata me greeklish eno h plempa zalizete kai lipothimaei.

niko13g
03/06/2004, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke ekso:rotflmao:
ti na sou kano an isoun ke esi apo tin andromeda 8a katalavenes kalitera
:lol: :lol:
.
.:alien: :alien: :alien: :alien: :alien:
.
.
ok . captain.
:lol:

DUKASII
03/06/2004, 15:59
GIA TA GREEKLISH POY LEME...


NA BOITHISO KAI MENA MAZI E;;MH PETAXTEI KANAS ME BRABEIO KAI THELEI KOLO ETSI;:rotflmao:


http://www.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

afrotwin
03/06/2004, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
re jul den katalava pe8ane o CD?

re #$@$#@$# emeis me ta africa ypotithete oti exoume ypsiloteri nohmosinh apo toys allous re (gia auto kai exoume africa aloste bebaios bebaios), mhn mas kaneis rezili gamot.

apodiksi oti mporoume na synonohthome kanonikotata me greeklish eno h plempa zalizete kai lipothimaei. [/B][/QUOTE]

re files pes mou skoto8ike o CD? milame ta exo pari

niko13g
03/06/2004, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GIA TA GREEKLISH POY LEME...


NA BOITHISO KAI MENA MAZI E;;MH PETAXTEI KANAS ME BRABEIO KAI THELEI KOLO ETSI;:rotflmao:


http://www.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

.
.Mravo se spyro apsogo einai !!!!
.
tora mporo kai ego pleon na katalaveno.
:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

hornet
03/06/2004, 16:06
οχι ρε λεωνιδα φιλος του ο χρηστος! παει καιρος τωρα.

afrotwin
03/06/2004, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
οχι ρε λεωνιδα φιλος του ο χρηστος! παει καιρος τωρα.

milate re mou efige i psixi

NLS
03/06/2004, 16:09
Έχω ήδη σταματήσει να γράφω αλλά δεν μπορεί να μην διορθώσω κάποια που λέγονται όπως θέλουν κάποιοι και είναι ΠΟΛΥ σοβαρά.

- το να λες ότι είναι βλάκας κάποιος για το σαμάρι του (ακόμα και αν είναι λάθος - που δεν το παίρνω πίσω) ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΥ από το "καλά να πάθει έτσι όπως πήγαινε" (μιλάμε για άπειρη απόσταση αυτό που είπα με αυτό που κάποιοι θέλαν να μεταφράσουν) και φυσικά είναι ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΑ χιλιόμετρα με τη φράση "όταν έχουμε χάσει φίλους" ("ας πετάξουμε αυτό να βγούμε οι καλοί")... μιλάμε για την πιο ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΧΕΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΜΟ που έχω δει.

- με το θέμα της Λίνας επίσης ΑΣΧΕΤΟ εδώ (επίσης για να παίξουμε με τις εντυπώσεις) υπερπαρεξηγήθηκε και το συζητήσαμε με PM.

- το κομψό πλασάρισμα της φράσης που είπε ένας άλλος (να πατήσει φορτηγό αυτόν που περνά με κόκκινο) σε post που αφορά εμένα, είναι πολύ φτηνό

- (τέταρτο "πουλάμε εντυπώσεις") στο bikenet υπάρχω, απλά δεν γράφω (θες να γράψω για να δεις; ) και φυσικά ότι λες είναι ΟΠΩΣ ΘΕΣ και δεν πέταξα κανένα υπονοούμενο για τον συγχωρεμένο (αντιθέτως είναι από τα μεγάλα σοκ που έχω πάθει για άνθρωπο που ΔΕΝ γνώρισα)... θέμα που πάλιωσε πολύ και δεν μπορώ καν να υπερασπιστώ τον εαυτό μου μια και ξεχνάω πια τις λεπτομέρειες

ότι ειπώθηκε από άλλους, είναι η άποψη τους και καλά κάνουν και την έχουν - απλά δεν μπορούσα να αφήσω να πεσουν έτσι ΤΟΣΟ βαριές κατηγορίες

Τώρα κάντε με και το επίσημο ban. Ελεύθερα.

Μην σβήσετε τα παραπάνω μόνο - σαν μνημείο του κόμπλεξ μου βρε αδερφέ.

Θάνος
03/06/2004, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
αλλα τωρα που μιλήσαμε για μηχανόβιο και μάλιστα sporta και μάγκα και γρήγορο, όλοι φαγωθήκατε να υπερασπιστείτε ουσιαστικά την έννοια του "μηχανόβιου" (που την αντιπροσωπεύει περισσότερο από όλους ένας sportas με σαμάρια)

Επειδή ως ένα βαθμό το παραπάνω σχόλιο αφορά κι εμένα, θέλω να διευκρινήσω ότι θα είχα την ίδια αντίδραση ακόμα κι αν δεν μιλούσαμε για sporta, αλλά για εντουρά, χαρλεά ή οτιδήποτε άλλο. Είναι το συγκεκριμένο ύφος που με χάλασε.

Θεωρώ ότι ο NLS προκαλεί συνειδητά χωρίς να μπαίνει στον κόπο να φιλτράρει λίγο το λόγο του για να μη θίξει αυτούς που δεν του φταίνε. Το αν σκέφτεται με εικόνες, συναισθήματα ή ζωγραφιές δεν το ξέρω, σε μένα φτάνει μόνο το αποτέλεσμα.

Θα πρέπει δηλαδή στις καθημερινές συζητήσεις μας να κάνουμε ασκήσεις εγκράτειας ή να ψάχνουμε για κρυμμένα νοήματα; Ε όχι!

Ούτε σ'εμένα είναι ευχάριστη αυτή η κατάληξη, αλλά δεν ξέρω κιόλας... μήπως ο Στάθης έχει και κάτι άλλο στο μυαλό του για να μιλάει έτσι που δεν το ξέρουμε...

Εν πάσει περιπτώσει, είπαμε τη γνώμη μας. Ας κρατήσει ο καθένας ό,τι του είναι χρήσιμο... Μπορούμε να περάσουμε και καλύτερα!

sas
03/06/2004, 16:26
Νομίζω ότι το παρατραβήξατε το πράγμα.
Καθένας μας έχει τον δικό του τρόπο να εκφράζεται είτε γραπτά είτε προφορικά.
Απειλές και τέτοιου είδους κουβέντες θέλω να πιστεύω ότι έχουν ειπωθεί πάνω σε εκνευρισμό της στιγμής και δεν αποτελούν στάση ζωής. Γιατί διαφορετικά δεν διαφέρουμε από αυτούς που κατακρίνουμε, και γινόμαστε και εμείς όργανα της "εξουσίας" που μπορεί να φέρουμε σε ορισμένες φάσεις της ζωής μας.

Τα παραπάνω τα γράφω όχι σαν υπεράσπιση του nls (νίκου), τον οποίο δε γνώριζα, μέχρι που κάναμε μια εκδρομή το ΣΚ που μας πέρασε και περάσαμε όμορφα. Επομένως δε παίζει φάση υποστηρίζω τον κολλητό. Αλλά σίγουρα διαφορετική άποψη μπορείς να διαμορφώσεις αν συναντήσεις κάποιον και τον μιλήσεις και συζητήσεις μαζί του και διαφορετική αν η επικοινωνία γίνεται μόνο μέσα από ένα forum.

Απλά δε μ'αρέσει η εξουσία, και όπως συνεχίζω να πιστεύω, η μηχανή σημαίνει ελευθερία την οποία και πρέπει να υιοθετούμε σε όλες της μορφές και εκφάνσεις που παίρνει η ζωή μας.

afrotwin
03/06/2004, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
Έχω ήδη σταματήσει να γράφω αλλά δεν μπορεί να μην διορθώσω κάποια που λέγονται όπως θέλουν κάποιοι και είναι ΠΟΛΥ σοβαρά.

- το να λες ότι είναι βλάκας κάποιος για το σαμάρι του (ακόμα και αν είναι λάθος - που δεν το παίρνω πίσω) ΑΠΕΧΕΙ ΠΟΛΥ από το "καλά να πάθει έτσι όπως πήγαινε" (μιλάμε για άπειρη απόσταση αυτό που είπα με αυτό που κάποιοι θέλαν να μεταφράσουν) και φυσικά είναι ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΑ χιλιόμετρα με τη φράση "όταν έχουμε χάσει φίλους" ("ας πετάξουμε αυτό να βγούμε οι καλοί")... μιλάμε για την πιο ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΧΕΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΜΟ που έχω δει.

- με το θέμα της Λίνας επίσης ΑΣΧΕΤΟ εδώ (επίσης για να παίξουμε με τις εντυπώσεις) υπερπαρεξηγήθηκε και το συζητήσαμε με PM.

- το κομψό πλασάρισμα της φράσης που είπε ένας άλλος (να πατήσει φορτηγό αυτόν που περνά με κόκκινο) σε post που αφορά εμένα, είναι πολύ φτηνό

- (τέταρτο "πουλάμε εντυπώσεις") στο bikenet υπάρχω, απλά δεν γράφω (θες να γράψω για να δεις; ) και φυσικά ότι λες είναι ΟΠΩΣ ΘΕΣ και δεν πέταξα κανένα υπονοούμενο για τον συγχωρεμένο (αντιθέτως είναι από τα μεγάλα σοκ που έχω πάθει για άνθρωπο που ΔΕΝ γνώρισα)... θέμα που πάλιωσε πολύ και δεν μπορώ καν να υπερασπιστώ τον εαυτό μου μια και ξεχνάω πια τις λεπτομέρειες

ότι ειπώθηκε από άλλους, είναι η άποψη τους και καλά κάνουν και την έχουν - απλά δεν μπορούσα να αφήσω να πεσουν έτσι ΤΟΣΟ βαριές κατηγορίες

Τώρα κάντε με και το επίσημο ban. Ελεύθερα.

Μην σβήσετε τα παραπάνω μόνο - σαν μνημείο του κόμπλεξ μου βρε αδερφέ.

filarako 8a sou po kati ke an 8elis me akous ego exo fai tous an8ropous me to koutalaki tou glikou ke exo zisi pragmata pou meriki 8a vazane ta klamata i aloi 8a krivan ta matia me ta xeria gia na min vlepoun to 8ema den ine na kano tin afto kritiki mou edo pera oute na dialaliso tin pramatia mou den poulao oute agorazo tipota apla sou leo oti ksero poli kala tous an8ropous ke poles fores mia matia ine arketi gia na katalavo kapion ke pali afta pou sou grafo den ine profasis gia na to pekso anoteros an 8es ke mia ali8ia den ksero ti ime ke oute me endiaferi apla otan ksero ti 8elo to kataferno me opio dipote tropo den exo oria ego ime i arxi ke to telos tou eaftou mou ke pali sta leo afta gia na min nomizis diafora ksekarfota ke episis to 8ema den ime ego ala esi ke exo na sou po to eksis
afou ise ke gamo ta pedia giati to pezis malakas emena den me koroidevis ego se ekopsa ise ke gamo tous evestitous ke gamo tous triferous ke mesa sou ise ena pedi giati den afinis ta apla stixia tou eaftou sou na vgoun ekso ke les sinexia paparies ke ftiaxnis sinexia vounalakia na skarfalonis ke kanis tin zoi sou ke ton alon pio diskoli ti 8es na kataferis telos panton na anevis sto vara8ro gia na katevis kinos 8nitos afou kata va8os ta snomparis ta vara8ra ke empasi periptosi edo o ka8e enas den mpori oute 8eli na mpeni ston kopo na to pezi psixologos ke poli den 8eloun i den mporoun na se psixologisoun ego pou mpeno ston kopo na sou miliso etsi den ine giati 8elo na se kano ena me tous alous ala giati prepi na vre8i enas kinos nous gia olous gia na siniparxoume ke min mou pis oti mpenis edo mesa giati sou aresi i monaksia:lol: :lol: lipon den ine epi tou parontos na anikso 8ema gia tin prosopikotita nls ala pistevo oti telika exis vare8i na vlepis sinexia tin eksodo gia pigene mexri tin porta ksanakita mesa ke pes kati eksipno gia na ksana mpis alios exis vali ton eafto sou pali se mia diadikasia na apotixi gia na se di apo ton ourano kapios gonios ke na tou apokri8is ides esi ftes gia afta pou mou simvenoun
ela re file min megalosis orimase ligo den xriazete na ise afto to trifero gataki pou ise me tin gineka sou isos ala min to pezis tipota ase ton eafto sou na kindinefsi ligo 8a dis poso 8a sou aresi ke nomizo tote 8a ginis pragmatika perizititos ala me ala stixia pou den pistevis oti an ta afisis 8a sou xrisimefsoun
ante malaka ksekola den vare8ikes ta idia ke ta idia min elpizis se ena kalitero parel8on ke min sproxnis pismatika ton tixo na pesi pigene ligo pio ki ke perna apo tin ali opos oloi 8a vris sigoura stin poria kati alo na se anadiksi
gia onoma pia........
sto telos 8a figi i ali prosopikotita sou moni tis 8a se egkatalipsi 8a pai metanastis stin ameriki na pleni piata para ne ine mazi sou na se anexete
:lol: :lol:

afrotwin
03/06/2004, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Επειδή ως ένα βαθμό το παραπάνω σχόλιο αφορά κι εμένα, θέλω να διευκρινήσω ότι θα είχα την ίδια αντίδραση ακόμα κι αν δεν μιλούσαμε για sporta, αλλά για εντουρά, χαρλεά ή οτιδήποτε άλλο. Είναι το συγκεκριμένο ύφος που με χάλασε.

Θεωρώ ότι ο NLS προκαλεί συνειδητά χωρίς να μπαίνει στον κόπο να φιλτράρει λίγο το λόγο του για να μη θίξει αυτούς που δεν του φταίνε. Το αν σκέφτεται με εικόνες, συναισθήματα ή ζωγραφιές δεν το ξέρω, σε μένα φτάνει μόνο το αποτέλεσμα.

Θα πρέπει δηλαδή στις καθημερινές συζητήσεις μας να κάνουμε ασκήσεις εγκράτειας ή να ψάχνουμε για κρυμμένα νοήματα; Ε όχι!

Ούτε σ'εμένα είναι ευχάριστη αυτή η κατάληξη, αλλά δεν ξέρω κιόλας... μήπως ο Στάθης έχει και κάτι άλλο στο μυαλό του για να μιλάει έτσι που δεν το ξέρουμε...

Εν πάσει περιπτώσει, είπαμε τη γνώμη μας. Ας κρατήσει ο καθένας ό,τι του είναι χρήσιμο... Μπορούμε να περάσουμε και καλύτερα!

filarako esena se sinantisa ke ida ena kalo simpa8itiko palikari ke oreo tipo genika tora giati prospa8is na to peksis ke esi skliros ke na ana8ematizis toso efkola katastasis tetiou idous den katalaveno. diladi an itane to pedi sou ke ekane sinexia skantalies 8a to plakones sto ksilo na isixasis?
genika ti mas les?
ante ekteleste ton exoume ke doulies?
:lol: :lol: :lol:
ke entaksi 8a ton ektelesoume ti viazese akratia exis?
:lol: :lol:

hornet
03/06/2004, 16:38
Αφου τοτε ολα ειναι ασχετοι παραλληλισμοι και παπαριες μην μπαινεις στο κοπο καν.......και αν καποιος παιζει και επαιζε ανεκαθεν με τις εντυπωσεις εισαι εσυ ΝΛΣ.
Δηλαδη τι μας κατηγορεις οτι δεν τα πες κιολας....δεν με νοιαζει τι θα κανεις με το bikenet αλλα με νοιαζει οτι δεν αναλαμβανεις να υπερασπιστεις αυτα που ειπες.....και τοσα παραδειγματα ειχες να πεις για να καταθεσεις τις αποψεις σου πηγες και βρηκες αυτο και λες το ιστορικο.....
Οτι εμεις κατηγορουμε το τρακτερ ενω ο αλλος ηταν σε επαρχιακο με 200+ ουτε τις λεπτομερειες δεν ξερεις αλλα το επαρχιακος ηταν αρκετο για να δημιουργησεις εντυπωσεις,αλλα παρελειψες να πεις οτι 2 ψυχες χαθηκαν ισως απο παρανομη υπερβολικη ταχυτητα λες και εσυ δεν εχεις παει με πολλα στην εθνικη διοτι ηταν εθνικη nls.
Και μετα μου λες για αυτοκριτικη και αλλα τετοιες αηδιες που με κανουν να εκνευριζομαι περισσοτερο.
Οτι και να συμβει εχουμε τον δημοσιο κατηγορο α ετρεχε
α δεν τα εδεσε
α δεν το δε ο βλακας
α μηπως επρεπε να φρεναρει περισσοτερο


Γιατι δεν μπορεις να βαλεις λιγο νερο στο κρασι σου και να μην ανοιξεις το στομα σου και μας εκνευρισεις περισσοτερο γιατι αυτο κανεις απο καιρο σε καιρο και στα χω ξαναπει αλλα με γραφεις κανονικα.

Ελευθερια λογου δεν ειναι να βγαινουμε και να λεμε ρε το βλακα που εκαψε τη βαλιτσα του
Ελευθερια λογου δεν ειναι α ετρεχε και γι αυτο σκοτωθηκε και να το ξαναλεμε με την πρωτη ευκαιρια λες και μας εχει σφηνωθει στο κεφαλι και πρεπει να λεμε συνεχεια
Ελευθερια λογου δεν ειναι περαστε με κοκκινο και αντε σκοτωθειτε μπας γλυτωσουμε οι υπολοιποι
Ελευθερια λογου δεν ειναι τωρα μιλατε και κλαιτε ενω προηγουμενως τον κατηγορουσατε
Ελευθερια λογου δεν ειναι να ειρωνευομαστε τον οποιονδηποτε

Το κυριοτερο ειναι να σεβεσαι τον αλλο που γραφει και γιατι το γραφει πραγμα που ποτε σου δεν το εκανες και γιαυτο και σου ειπα οτι σου ειπα.

Και ουτε τελικα βαν θα σε κανουμε αμα ειναι αποφασισε μονος τι θα κανεις εδω ειλικρινα.Μεγαλο παιδι εισαι οικογενεια εχεις η συντομα θα εχεις αλλα πρεπει να βαλεις φρενο σε αυτα που λες η τουλαχιστον βουτα τη ψηφιακη γλωσσα σου στο μυαλο σου και μετα γραψε

Και λεωνιδα ειλικρινα δεν με ενδιαφερει εαν ειναι ενας ευαισθητος ανθρωπος.



Και τελος μην τσαμπουναμε τα τις δημοκρατιας και τα λοιπα εδω μεσα και ο καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να γραφει οτι θελει διοτι απλα δεν το εχει.Τελεια και παυλα

Θάνος
03/06/2004, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filarako esena se sinantisa ke ida ena kalo simpa8itiko palikari ke oreo tipo genika tora giati prospa8is na to peksis ke esi skliros ke na ana8ematizis toso efkola katastasis tetiou idous den katalaveno. diladi an itane to pedi sou ke ekane sinexia skantalies 8a to plakones sto ksilo na isixasis?
genika ti mas les?
ante ekteleste ton exoume ke doulies?
:lol: :lol: :lol:
ke entaksi 8a ton ektelesoume ti viazese akratia exis?
:lol: :lol:

Ρε γαμώ το πληκτρολόγιο μου πότε το είπα αυτό;

Ένα post γράφουμε και δέκα εξηγούμε τι γράψαμε!

Anyway... καλύτερα να πηγαίνουμε εκδρομές λέω εγώ που τα βρίσκουμε...

NLS
03/06/2004, 16:46
εκείνος που σέβεται τον άλλο, εκείνος που δεν κρίνει τον άλλο, εκείνος που δεν δημιουργεί εντυπώσεις και εκείνος που δεν παίζει με αυτές, ας μαζευτούν και οι τέσσερεις να πετροβολήσουν εμένα που είμαι το κακό αντίθετο

όταν τους μαζέψετε και πιάσετε και το κασόνι με τις πέτρες φωνάξτε με να έρθω να τις φάω

μέχρι τότε να 'στε καλά παιδιά

και να προτιμάτε να βρίσκετε nls για να μη γίνεστε nls (ή αυτό που νομίζετε ότι είναι αυτός ο nls πια)

niko13g
03/06/2004, 16:50
ΑΘΗΝΑ - ΡΑΦΗΝΑ

ΝΤΑΟΥ Διασταύρωση Ραφήνας
ΑΘΗΝΑ ΡΑΦΗΝΑ
Tηλ:2294 0 77791-5 , 2294 0 77777 Fax:2294 0 77789

Παιδοψυχιατρικό Νοσ. Αττικής - Β Πε.Σ.Υ.

:hypnotize :uplate: :smokin: :eyepop: :alien: :hypnotize :look: