PDA

View Full Version : απόψεις σχετικά με 749?



gian_nykt
24/08/2006, 09:12
Ρε παιδιά, εσεις οι Ducatisti, έχετε ακούσει για προβλήματα σχετικά με μοτέρ ή ηλεκτρικά του 749 γιατι απο 748 γνωστού που έχει ψιλοξεσκιστεί στα προβλήματα, δεν έχω και την καλύτερη γνώμη.....!!!

Dodok edessa
24/08/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Ρε παιδιά, εσεις οι Ducatisti, έχετε ακούσει για προβλήματα σχετικά με μοτέρ ή ηλεκτρικά του 749 γιατι απο 748 γνωστού που έχει ψιλοξεσκιστεί στα προβλήματα, δεν έχω και την καλύτερη γνώμη.....!!!


την εχω λιγοτερο απο 10 μερες οποτε δεν εχω αποψη απο θεμα αξιοπιστιας ..παντως ειναι πανω της ολα πολυ ποιοτικά ,με παρα πολυ καλή συναρμολόγηση.
Ειναι πανέμορφη :eyepop: και το μοτερ της ειναι σκέτη κ@@@υλα:a07: :a07: :a07: :a07: :a07:

gian_nykt
24/08/2006, 09:53
ποιο έχεις, το S ή το απλό? 10.900,00? Αν και είδα DARK να είναι ακριβότερο απο το απλό. Ετσι είναι? Τι είχες πρίν? γιατί απο 1000+ να πας 750 L2 δεν ξέρω....μήπως ξενερώνεις.... ?

Dodok edessa
24/08/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
ποιο έχεις, το S ή το απλό? 10.900,00? Αν και είδα DARK να είναι ακριβότερο απο το απλό. Ετσι είναι? Τι είχες πρίν? γιατί απο 1000+ να πας 750 L2 δεν ξέρω....μήπως ξενερώνεις.... ?

Eχω το dark ...
ειναι πιο φιλικο (μαλακο σε ολα) απο το s.
Προηγουμενα ειχα απο ολα :smilea: αλλα ποτε δεν ειχα super sport.
Tωρα απο 1000 αν πας σε 750 ειναι δικο σου θεμα και κατα ποσο η φιλοσοφια και αισθηση ducati θα μπορεσει να καλυψει τους 50+ ιππους που θα εχεις λιγοτερους.
Παντως ειναι ΕΡΩΤΑΣ :a07:

OldMan
24/08/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
ποιο έχεις, το S ή το απλό?

Το "τσιγαράδικο" !!! :lol: :rotflmao: :lol:

gian_nykt
24/08/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το "τσιγαράδικο" !!! :lol: :rotflmao: :lol:


το παπόρι απ'τήν Περσία??

Honest John
01/09/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
ποιο έχεις, το S ή το απλό? 10.900,00? Αν και είδα DARK να είναι ακριβότερο απο το απλό. Ετσι είναι? Τι είχες πρίν? γιατί απο 1000+ να πας 750 L2 δεν ξέρω....μήπως ξενερώνεις.... ?

Το dark είναι 2000 ευρώ πιο φτηνό απο το κόκκινο.. μόνο λόγω μπογιάς. Μηχανικά και όλα τα υπόλοιπα μέρη είναι ακριβώς τα ίδια

950dim
01/09/2006, 10:05
Υπαρχει προσφορα για συγκεκριμενο αριθμο,κοκκινο 05 μοντελο στα 10900,τιμη σουπερ!
Ρωτα σε ενα Hellinstore για λεπτομερειες,
το μηχανακι ειναι απιστευτο,τα κρατηματα/φρενα απλα δεν συγκρινονται!:eek:
Τωρα απο προβληματα,αντε να εμφανιστει κανα χαζο κι αυτο συχνα υστερα απο πλυσιμο(να μη παρει εμπρος,να καψει καμια λαμπα η να μη σβηνει το φως κλεινοντας το διακοπτη και τετοια),τα οποια ευκολα τα προσπερνας!


59879

arxaios
26/09/2006, 10:19
Το να μην πάρει μπρος ΔΕΝ το θεωρώ χαζό !!!!!!!!!!!!:nono: :nono: :nono:

Παιδια πείτε γνώμες γιατί μάλλον ανταλλάσω το Fazer (05) με 749s .

GTZ750
26/09/2006, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το να μην πάρει μπρος ΔΕΝ το θεωρώ χαζό !!!!!!!!!!!!:nono: :nono: :nono:

Παιδια πείτε γνώμες γιατί μάλλον ανταλλάσω το Fazer (05) με 749s .

ειναι λοιπον ο κολλητος μου εχει 749 εδω και 2 χρονια και πηρε τωρα 749s !!

το μηχανακι ειναι πολυ καλο!!

και στριβει γαματα, και εχει φρεναρες, και εχει τα υπερ του v2 κινητηρα!!

τωρα απο προβληματα ολο και κατι θα σου βγαζει!!

αμα το κυκλοφορεις μασα στη πολη σιγουρα θα σου χρειαστει δισκουσ συμπλεκτη!!ο κολλητος μου αλλαξε στα 15000χλμ!!

σχετικα με τα ηλεκτρικα του κανενα ιταλικο προιον δεν φημηζετε για τα ηλεκτρικα του!!

ετσι και το 749!!και ας εχει magneti marelli ηλετρικα!!

ποτε μα ποτε δεν θα το πας για πλησιμο στην πιεση γιατι μετα σιγουρα δεν θα περνει!!

θα το πλενεις μονος σου με το λαστιχακι!!

και να μην σου περνει μπρος καμια φορα δεν πηραζει για αυτο υπαρχουν και οι κατηφορες!!

κοινως ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι αλλα θελει ειδικη μεταχειρηση!!

δεν ειναι για καθε μερα και ειναι μηχανακι που πρεπει να το φορτωσεις νε πολλα χιλιομετρα !!γιατι μετα δεν υπαρχει περιπτωση να το πουλησεις αλλα και θα σου βγαζει και αλλα ψιλοπροβληματακια!!

τωρα για την συντηρηση δεν χρειαζετε να πω τιποτα ειναι λιγο τσιμπιμενη!!

και μια αλλη συμβουλη μην παρεις τον καταλογι της ducati με τα αξεσουαρ του γιατι δεν θα εχεις σταματημο!!

αμα λεω κατι που δεν ισχυει παρακαλω οι φιλοι ducatisti να με διορθωσουν!!:wave2: :wave2:

tsoukas77
26/09/2006, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το να μην πάρει μπρος ΔΕΝ το θεωρώ χαζό !!!!!!!!!!!!:nono: :nono: :nono:

Παιδια πείτε γνώμες γιατί μάλλον ανταλλάσω το Fazer (05) με 749s .

Την καλυτερη δουλεια θα κανεις.Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Xlitos
26/09/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios


Παιδια πείτε γνώμες γιατί μάλλον ανταλλάσω το Fazer (05) με 749s .

αν γενικά τα πας καλά με την τύχη τότε πάρε..μπορεί να βγει καλό μπορεί και να μην βγει.Πάντως γνωστός το ψιλομετάνιωσε αφού δεν ήταν απ τους τυχερούς...(καινούργιο 749S).Αν δε σε χαλάει ν ακούς το κρι-κρι-κρι-κρι(αυτο το ξέρεις απο πριν) και πέσεις σε καλό κομμάτι(αυτό δεν το ξέρεις όμως) τότε θα γουστάρεις απεριόριστα στην...πίστα.Γιατί μόνο γι αυτό φτιάχτηκε.Γενικά να πούμε για άλλη μια φορά ότι είναι πολύ ειδικό μηχανάκι και πρέπει να μπεις και ψυχολογικά στον κόσμο της Ducati για να μην σε χαλάσουν τα όποια μειονεκτήματα έχει.(π.χ την άνεση του Fazer σου ξέχνα τη..ο πωπός σου και τα μπούτια σου θα περάσουν δυσκολες ώρες μέχρι να σκληραγωγηθούν απο το ίδιο το μηχανάκι).Αυτα τ αρνητικά,αν τα ξεπεράσεις θα γουστάρεις..α και η τσέπη σου επίσης θα διαμαρτυρηθεί..

Κατα τ άλλα γαμώ τα μηχανάκια γι αυτό που φτιάχτηκε να κάνει και φυσικά κερδίζει τις εντυπώσεις με την εμφάνιση του.:)

arxaios
26/09/2006, 22:49
Αυτή η εμφάνισή του είναι που με έχει πεθάνει......
Η χρήση που το θέλω είναι μεν καθημερινή αλλά για μικρές αποστάσεις και σχετικά ανοικτό δρόμο με περίπου 80 χλμ τηνώρα και κανά 5λεπτο κίνηση.
Τώρα πιά δεν κάνω πολλά χλμ περίπου 5000 το χρόνο. Σχεδόν κάθε κυριακή κάνω καμμιά 40αριά χλμ εθνική, χωρίς να πηγαίνω τάπα .............
Δεν μπορώ να πω ότι είμαι απ'αυτούς που ξύνουν γόνατα, αλλά μάλλον ήσυχος.
Αρκετά γρήγορος αλλά καθόλου extreme...........Σίγουρα δεν θα εκμεταλλευτώ στο έπακρο το μηχανάκι αλλά μ'αρέσει τρελλά η φοντάνα .................
Τώρα ξανα ακούω γνώμες

Xlitos
27/09/2006, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

Τώρα πιά δεν κάνω πολλά χλμ περίπου 5000 το χρόνο.
Τώρα ξανα ακούω γνώμες

τσίμπα το.. :)

vassilis88
27/09/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Αυτή η εμφάνισή του είναι που με έχει πεθάνει...... :smokin:

kachius
27/09/2006, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Αυτή η εμφάνισή του είναι που με έχει πεθάνει......

Η χρήση που το θέλω

καθημερινή

μικρές αποστάσεις

ανοικτό δρόμο

κανά 5λεπτο κίνηση.

δεν κάνω πολλά χλμ .

Σχεδόν κάθε κυριακή εθνική

αλλά μ'αρέσει τρελλά

Το χτυπάς χαλαρά και γουστάρεις με χίλια!!!

:wave2:


Καλοτάξιδο
:beer:

Dodok edessa
27/09/2006, 10:04
Ρε σεις ειστε απίθανοι δηλαδή ....
λες και θα παει να παρει λαχειο:confused:
η θα παει να παρει κεικ με διαφορετική συνταγή ...

ρε πως μπορείτε να το καταδικάζεται χωρίς να το εχετε καβαλήσει και συζήσει μαζι του ...:confused:
Ο ένας κρικρι κρακ,ο αλλος ηλεκτρολογικά, αν εχεις πιασει 13αρι και εισαι κωλόφαρδος :lol: :rotflmao: αν βρέχει μη το βγάλεις εξω γιατι θα βήχει ...και ολα επειδη το ειχε ενας γνωστος του θειου του ξαδελφου της θειας της ανηψιας,τοου παππού :lol: :rotflmao:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΡΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ...ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ THN ALFA ROMEO ....


Ρε συ gian_nykt αν σου αρέσει χτυπατο ..και δοκίμασε το ..το μηχανακι ειναι καυλα..τωρα δεν ειναι υποχρεωτικό να σου αρέσει οποτε και το πουλας:smokin:

φιλικα dodok η αλλιως ΤΖΟΚΕΡ

αν παλι δεν εχεις το θάρρος να αποκτήσεις αυτο που σου εκανε κλικ
πανε παρε ενα cbf η africa να κανεις και το χατιρι τον τζαπαν ,μιας και δε χαλανε ,δε σπανε ,δε καταναλωνουνε ,δεν πεφτουνε,δεν βρεχονται και γενικα οτι ΔΕΝ:lol: :rotflmao:




:wave2:


63256

tsoukas77
27/09/2006, 15:05
Αφου σου αρεσει,παρ'την.Η μοτοσυκλετα ειναι θεμα συναισθηματος για εμενα...




Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΤΟ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ THN ALFA ROMEO ....




Σιγα τα αυτοκινητα...

Dodok edessa
27/09/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77




Σιγα την αυτοκινητα...


:evil: :smokin: :evil:
forza alfisti:wave2:


63333