PDA

View Full Version : ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΙΣΤΑΣ



lazosdt
24/08/2006, 11:47
apo topiko typo ths kozanis...
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΕΠΕΝΔΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΙΣΤΑΣ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
Στο πλαίσιο σχεδιασμού της δημιουργίας πίστας μηχανοκίνητου αθλητισμού στον άξονα Κοζάνης – Πτολεμαίδας πραγματοποιήθηκε συνάντηση τη Δευτέρα 21 Αυγούστου στο Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαίδας με εκπροσώπους των συλλόγων των αυτοκινητιστών και διλυκλιστών Νομού Κοζάνης και τη συμμετοχή Γερμανών ειδικών στην κατασκευή πιστών μηχανοκίνητου αθλητισμού.Στη διάρκεια της συνάντησης έγινε παρουσίαση σχετικής μελέτης και προδιαγραφών δημιουργίας πίστας μηχανοκίνητου αθλητισμού από πλευράς των Γερμανών ειδικών και διαπιστώθηκε η καταλληλότητα των χώρων των εξοφλημένων ορυχείων της ΔΕΗ στη λιγνιτική λεκάνη Κοζάνης – Πτολεμαίδας, καθώς επίσης και η εκδήλωση ενδιαφέροντος από πλευράς των Γερμανών επενδυτών για τη δημιουργία πίστας μηχανοκίνητου αθλητισμού διεθνών προδιαγραφών.Ο Νομάρχης ενημέρωσε τους παρευρισκόμενους για την απόφαση του Νομαρχιακού Συμβουλίου που αφορά το αίτημα προς τη ΔΕΗ για την παραχώρηση έκτασης περίπου 1.200 στρεμμάτων στις τελικές επιφάνειες αποθέσεων αδρανών υλικών της περιοχής του ορυχείου Βορείου Πεδίου, προκειμένου δημιουργηθεί πίστα αγώνων μηχανοκίνητου αθλητισμού (πίστα αγώνων Dragster, Moto Cross, κ.α.).Ιδιαίτερα ευχαριστημένος ο Νομάρχης Κοζάνης κ. Ιορδάνης Ανδρεάδης εξέφρασε την ικανοποίηση και τη χαρά του για το ενδιαφέρον των Γερμανών επενδυτών, ευχαρίστησε ιδιαιτέρως τους εκπροσώπους των συλλόγων των αυτοκινητιστών και δικυκλιστών και ζήτησε με το ίδιο ενδιαφέρον να συνεχιστούν οι κοινές προσπάθειες της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης, των φορέων και των συλλόγων του Νομού μας για την υλοποίηση του έργου της δημιουργίας πίστας μηχανοκίνητου αθλητισμού διεθνών προδιαγραφών στο Νομό Κοζάνης, μιας δράσης που εντάσσεται στο συνολικότερο αναπτυξιακό σχεδιασμό της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης για την περιοχή της ενεργειακής λεκάνης Κοζάνης – Πτολεμαίδας και αφορά την κοινή προσπάθεια αποκατάστασης της περιοχής και επανένταξής της στην κοινωνικο-οικονομική ανάπτυξη της ευρύτερης περιοχής και του Νομού Κοζάνης

Electra
24/08/2006, 11:54
Πολύ πίστα βρε παιδί μου!!!

http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=51888&news_category_id=&category_id=82

Για να δούμε... (θα δούμε?)

Ορίστε! Βρήκα γιατί ανέβασαν τα πρόστιμα βρε!!!!
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΠΙΣΤΕΕΕΕΣ!!! :wacko:

lazosdt
24/08/2006, 12:05
logika den tha doume...:nono:

Cpt. Haddock
24/08/2006, 12:12
Καλά...

Θα περάσουν οι εκλογές και άμα δείτε πίστα εσείς...

:a5: :a5: :a5: :a5:

latris mixanis
24/08/2006, 12:44
Τελικά που θα γίνει αυτή η πίστα ή θα γίνουν πολλές?? :confused:

Μια ζητήσαμε και ξαφνικά κάθε νομός θα έχει και από μια :rolleyes:

Alx 84
24/08/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλά...

Θα περάσουν οι εκλογές και άμα δείτε πίστα εσείς...

:a5: :a5: :a5: :a5:

σωστά τα λέει ο καπετάνιος!

adam_tsouk
24/08/2006, 15:53
τουλαχιστον να ξερουμε βρε αδερφε, τωρα που "γινονται" καινουρια οικοπεδα που θα αγορασουμε να βαλουμε το λιωμενο!



:lol: :lol: :lol:

STOYBI
24/08/2006, 18:59
Mια και θα κανουνε πολλες... πιστες .... :D

Μια σπεσιαλ και μενα χωρις μανιταρια παρακαλω.....

:wacko:

H.A.Balafoutre
24/08/2006, 20:15
Την πίστα καλά την θέλουμε.

Τι τιμές θα έχει η είσοδος για τους θεατές και τι τιμές για track days θέλουμε να τις μάθουμε?

Πάντως η Ελλάδα πίστα έχει. Στις Σέρρες. Μην είμαστε και αχάριστοι.

STOYBI
24/08/2006, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Την πίστα καλά την θέλουμε.

Τι τιμές θα έχει η είσοδος για τους θεατές και τι τιμές για track days θέλουμε να τις μάθουμε?

Πάντως η Ελλάδα πίστα έχει. Στις Σέρρες. Μην είμαστε και αχάριστοι.

Και Καραισκακη εχουμε !!!!

Για να βλεπεις Ροσσι & Σουμαχερ να παιζουν ποδοσφαιρο !

Και αστους να κανουν gp στην Τουρκια !!



:smokin:

H.A.Balafoutre
28/08/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και Καραισκακη εχουμε !!!!

Για να βλεπεις Ροσσι & Σουμαχερ να παιζουν ποδοσφαιρο !

Και αστους να κανουν gp στην Τουρκια !!



:smokin:


Αγαπητέ εγώ είδα ένα γήπεδο άδειο. Και μιλάμε για 35.000 χιλιάδες ψωροθέσεις. Η πίστα πόσες πιστεύει θα έχει, λιγότερες? Μην γελιέσε. Και το εισητήριο πόσο θα κάνει στην πίστα?

Και γενικά βλέπω πως αφού ούτε η Αθήνα δεν μπορεί να γεμίσει ούτε την Καλογρέζα σε αγώνες μπάλας με τις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας, ένα έχω να πω, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, καλό είναι να μην έχουμε ψευδαισθήσεις. Με ιδιωτική επένδυση ας γίνει και διαστημικός σταθμός. Με λεφτά του κράτους να μην γίνει. Βέβαια το έχω ξαναπει, εδώ οι ιδιώτες δεν δίνουν λεφτά για την άσφαλτο στα Μέγαρα, θα δόσουν για πίστα.

Οι τούρκοι το έκαναν για να τραβήξουν τα βλέματα απάνω τους. Είναι γνωστοί προπαγαντζήδες άλλωστε. Μην σε ξεγελάει αυτό.

maron
28/08/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και Καραισκακη εχουμε !!!!

Για να βλεπεις Ροσσι & Σουμαχερ να παιζουν ποδοσφαιρο !

Και αστους να κανουν gp στην Τουρκια !!



:smokin:


eeeetsi.
sorry an xenerosete kapoioi podosfairofyloi.

ALLA TO PODOSFAIRO EINAI POYLIMENO KAI TELIOMENO.
giayto den paei kai kaneis na dei.

STOYBI
28/08/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ εγώ είδα ένα γήπεδο άδειο. Και μιλάμε για 35.000 χιλιάδες ψωροθέσεις. Η πίστα πόσες πιστεύει θα έχει, λιγότερες? Μην γελιέσε. Και το εισητήριο πόσο θα κάνει στην πίστα?

Και γενικά βλέπω πως αφού ούτε η Αθήνα δεν μπορεί να γεμίσει ούτε την Καλογρέζα σε αγώνες μπάλας με τις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας, ένα έχω να πω, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, καλό είναι να μην έχουμε ψευδαισθήσεις. Με ιδιωτική επένδυση ας γίνει και διαστημικός σταθμός. Με λεφτά του κράτους να μην γίνει. Βέβαια το έχω ξαναπει, εδώ οι ιδιώτες δεν δίνουν λεφτά για την άσφαλτο στα Μέγαρα, θα δόσουν για πίστα.

Οι τούρκοι το έκαναν για να τραβήξουν τα βλέματα απάνω τους. Είναι γνωστοί προπαγαντζήδες άλλωστε. Μην σε ξεγελάει αυτό.

Ωπα ... Το επιασες το θεμα φιλε μου... Ειδικα αυτο στο τελος με τους τουρκους μου αρεσε πολυ !!! Αμ το αλλο.. η συγκριση σου ( ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΚΟΣΜΟΥ ) με τους 200 αγωνες ποδοσφαιρου που γινονται στο οακα... με το τζι-πι η γκραν πρι που θα γινοταν μια φορα το χρονο ??? Α.. Και μαθε.. Στις σερρες δεν εχεις πιστα !! Αλανα εχεις με ολιγη... απο ασφαλτο !!!

:smokin:

STOYBI
28/08/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
eeeetsi.
sorry an xenerosete kapoioi podosfairofyloi.

ALLA TO PODOSFAIRO EINAI POYLIMENO KAI TELIOMENO.
giayto den paei kai kaneis na dei.

:a6:

H.A.Balafoutre
28/08/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ωπα ... Το επιασες το θεμα φιλε μου... Ειδικα αυτο στο τελος με τους τουρκους μου αρεσε πολυ !!! Αμ το αλλο.. η συγκριση σου ( ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΚΟΣΜΟΥ ) με τους 200 αγωνες ποδοσφαιρου που γινονται στο οακα... με το τζι-πι η γκραν πρι που θα γινοταν μια φορα το χρονο ??? Α.. Και μαθε.. Στις σερρες δεν εχεις πιστα !! Αλανα εχεις με ολιγη... απο ασφαλτο !!!

:smokin:

Ακριβώς με αυτήν την νοοτροπία να σκέφτεσαι μόνον αλάνες με ολίγη... από άσφαλτο μπορείς να έχεις.

Αλλά και πάλι, εσένα τι σε κόφτει? Εσύ χωματερός δεν είσαι?:wave2: Όπου γής και πατρής.