PDA

View Full Version : To ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ....ΤΟ Cbr



motomaniac
24/08/2006, 13:00
ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ 1140 ΧΛΜ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ (ΚΟΖΑΝΗ-ΑΘΗΝΑ-ΚΟΖΑΝΗ) ΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ 2000 ΧΛΜ ΤΑΞΙΔΙΑ....ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΑΚΙΣΑ, ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ, ΚΑΠΑΚΙ ΒΟΛΑΝ ΜΑΡΣΠΙΕ...ΑΥΡΙΟ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ Η ΟΥΡΑ..ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ ΘΑ ΚΟΛΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΕΙ ΜΟΝΟ (ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ) ΜΠΙΚΙΝΙ FAIRING.... ΕΓΩ ΜΕ ΦΟΥΛ ΣΤΟΛΗ ΕΠΑΘΑ ΡΗΞΗ ΠΛΓΙΟΥ ΧΙΑΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΥΝΙΣΚΟΥ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΟΡΘΙΑ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΠΕΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΛΙΣΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ APEX ΑΛΛΑΖΕ ΑΠΟ ΚΑΛΗ ΣΕ ΑΝΑΠΟΔΗ...Α ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΒΑΠΟΡΙ-ΜΕΡΣΕΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΡΟΦΗ... Η ΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ 8 ΧΛΜ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ R1 04 ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ 220 Χ.Α.Ω. ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 100ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ..ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΥ 60 ΜΕΤΡΑ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΠΑΝΙΚΟΥ..ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΛΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ....ΑΛΛΙΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΕΔΩ...ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΜΠΟΥΦΑΝ(ΔΕΡΜΑ) ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΟΔΗΓΩ ...ΗΡΕΜΑ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟ ER TO ΠΟΥΛΗΣΑ 1750 Ε ΤΕΛΙΚΑ...

H.A.Balafoutre
24/08/2006, 13:17
Ρε παλίκαρε περαστικά σου, γμτ ρε συ, ακόμη δεν το πήρες.:( :( :( Κι εσύ με 220χ.α.ω. δηλαδής αμα έμπαινες με 120χ.α.ω. πιστεύεις πως δεν θα έστριβες καλά?

Σε καινούρια μηχανή κάνουμε λίγο κράτει να την μάθουμε και να την χαρούμε έτσι γυαλιστερή και μυρωδάτη.....:D Κρίμα πάντως ρε συ.

Τέσπα, με το καλό να ξανακαβαλήσεις και αυτή τη φορά να έχεις πιο ανώδυνα και φθηνά χιλιόμετρα.

Έκανες και μεγάλα ταξίδια αλλά αποδείχθηκαν λίγα τελικά, κρίμα πάντως, αλλά πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα χειρότερο.

ruyjin
24/08/2006, 13:17
κατ αρχην περαστικα

κατα δευτερον δε θα ειμαι και πολυ ''καλος''

το οτι πηγες να την παρεις με 220 γιατι μας το ειπες?
τη διαδρομη την εχω κανει, δε τη θυμαμαι ακριβως με λεπτομερια αλλα να πηγαινεις σε επαρχιακο με 220....?????
εγω βραδυ επεστρεφα Μετσοβο καλοκαιρι και μετα απο μια στροφη μεσα στη μαυριλα ηταν κατι γελαδια στη μεση του δρομου και μουγκριζαν αραχτα
αν πηγαινα με 220 θα ετρωγα -αν μπορουσα- χαμπουργκερ για 2 χρονια τσαμπα

λοιπον
τι να πω ρε παιδια, προσοχη


:wave2:

odt
24/08/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
.... ΕΓΩ ΜΕ ΦΟΥΛ ΣΤΟΛΗ ΕΠΑΘΑ ΡΗΞΗ ΠΛΓΙΟΥ ΧΙΑΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΥΝΙΣΚΟΥ....


ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΟΔΗΓΩ ...ΗΡΕΜΑ ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟ ER TO ΠΟΥΛΗΣΑ 1750 Ε ΤΕΛΙΚΑ...


Βασικά δεν το αφήνεις για κανά μήνα; Δεν θέλω να σκεφτώ τι μπορείς να πάθεις άμα ξαναπέσεις από την ίδια πλευρά, εγώ πριν 3 μήνες είχα πέσει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23508) και παρότι μόνο 1 μήνα είχα γύψο - νάρθηκα στο πόδι, δεν την ξανακαβάλησα(μια μαγνητική μου μένει στο γόνατο και ξεκινάω πάλι τις βόλτες) αφού ο γιατρός μου είχε πει πως δεν θα μου έκαναν και πολυ καλό οι κραδασμοί και μου συνέστησε τουλάχιστον 2 μήνες αποχή (δεν μιλάω για πιθανή πτώση) Περαστικά και πάντα όρθιος... :wave2: :wave2: :wave2:

cbanthropos
24/08/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
...Α ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΒΑΠΟΡΙ-ΜΕΡΣΕΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΡΟΦΗ... [/B]

αυτο σου εμεινε απο τη φαση? Το οτι εκανες τον δρομο πιστα και παραλιγο να χασεις και τη ζωη σου που λεει ο λογος, το σκεφτηκες καθολου?

Περαστηκα ρε φιλε, και μη χειροτερα.

evvou
24/08/2006, 13:38
:eyepop: περαστικα σου ρε παιδι! :wave2:

latris mixanis
24/08/2006, 13:38
Περαστικά και καλά μυαλά!!!!

:wave2:

makis206
24/08/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ 220 Χ.Α.Ω. ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 100ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ..ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΥ 60 ΜΕΤΡΑ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΠΑΝΙΚΟΥ..ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΛΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ....ΑΛΛΙΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΕΔΩ...

To παρήγορο είναι οτι ήσουν πλήρως εξοπλισμένος κι ευτυχώς στάθηκε αρκετό για να σε βλέπουμε παρόντα σήμερα παρόλο που τα 220 μου φαίνονται υπέραρκετά για οποιαδήποτε στροφή σ'αυτή τη χώρα.

Γρήγορα περαστικά και το νου σου.

:wave2:

sakisdani750
24/08/2006, 14:28
αν θελεις φιλε στειλε φοτο απο τον εξοπλισμο που ειχες να δουμε πως εγινε για να καταλαβουν μερικη οτι αν δεν τα φορουσες πως θα γινοτανε το κορμι σου......

CyBeRseXX
24/08/2006, 14:32
και γρηγορα :)

Τυχερος ησουν που γλυτωσες με τα 220χαω σε επαρχιακο δρομο:eyepop:

Tsakalaki
24/08/2006, 14:40
τι να πω βρε παλήκαρε...


1000 φορές περαστικά, και 1000 καντίλια για τα γκάζια που ριχνεις εκεί που δεν πρέπει....Η Πίστα έχει γίνει γι' αυτόν ακριβώς το λόγο. Όλοι λίγο - πολύ είμαστε καυλωμένοι πάνω στο μοτόρι, πάμε στη σιγουράτζα και βγάζουμε γούστα...


Περαστικά και πάλι...

adam_tsouk
24/08/2006, 15:37
περαστικα.

σχολια δεν υπαρχουν αρκει να μην κινδυνευουν και αλλοι εκτος απο τους υπαιτιους. :winka:

tifoefs
24/08/2006, 15:38
Περαστικα και καλα μυαλα απο δω και περα...
καινουργιες μηχανες δεν τις μαμας ετσι ...


:wave2: :wave2:

adam_tsouk
24/08/2006, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Περαστικα και καλα μυαλα απο δω και περα...
καινουργιες μηχανες δεν τις μαμας ετσι ...


:wave2: :wave2:
πατελλλλλλλλλαααααααααα.......

θελω λεφτα να παρω καινουρια και σου υποσχομαι να τη προσεχω!!!!!!





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kostisthegreek
24/08/2006, 20:32
Περαστικά και καλά μυαλά!

Alx 84
25/08/2006, 08:44
περαστικά σου. τώρα αρχίζουμε όλοι το μπλά μπλά σα κακιές πεθερές, αλλά με καινούρια μοτό που δεν έχεις μάθει ακόμα και 220 σε στροφή;;; μπολικούλια δεν είναι;;

περαστικά κ πάλι και ευτυχώς που ήσουν full πάνω κάτω γιατί όπως είπες κ εσύ δε θα έγραφες αλλιως.

Υ.Γ στη φάση που πέφτεις άστη να πάει στο δίάολο. Ευρώ είναι και τίποτα άλλο. Εσύ (και ο καθένας μας )μετράς πολύ παραπάνω...:winka:

Horhito
25/08/2006, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
...Α ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ Ο ΓΙΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΒΑΠΟΡΙ-ΜΕΡΣΕΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΡΟΦΗ... Η ΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ 8 ΧΛΜ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ R1 04 ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ 220 Χ.Α.Ω. ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 100ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ..ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΥ 60 ΜΕΤΡΑ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΠΑΝΙΚΟΥ..

1ον) οι αρχιτέκτονες δεν φτιάχνουν δρόμους. Την πουστιά μάλλον την έκανε τοπογράφος...
2ον) καλά δηλαδή τι περίμενες? Δεν οδηγούσες σε καμιά autoban, σε Ελληνικό επαρχιακό κωλόδρομο οδηγούσες...Λυπάμαι αλλά όταν πηγαίνεις με 220 σε δημόσιο δρόμο (και δη σε Ελληνικό) ξέρεις ότι παίζεις την ζωή σου και ενδεχομένως και άλλων ανθρώπων κορώνα γράμματα...
3ον) τουλάχιστον ήσουν σωστά ντυμένος

Περαστικά και σιδερένιος :beer:

MOZART
25/08/2006, 18:29
περαστικα φιλε και παντα ορθιος.
κοψε παντως κατι γιατι οπως και να ηταν ο δρομος αν ενω υπολογιζες να στριψεις με 220 καταφερες και επεσες στα 100 χιλιομετρα τοτε θα μπορουσες να στριψεις με κλειστα τα ματια.
επισης το φρεναρισμα πανικου για 60 μετρα πως το εκανες.Ειχες μπλοκαρισμενο τον πισω τροχο και παρολ'αυτα εσυ προσπαθουσες να στριψεις με το ποδι κατω.Ε τοτε να παρεις ενα μοταρ γιατι ντριφταρεις τρελα.
επεσες με 100 χιλιομετρα και το μηχανακι απλα εξυσε τα πλαστικα;)
Δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα απο αυτο που διαβασα μου εμεινε οτι ενω ησουν μεγαλος οδηγος βρεθηκε καποιος μαλακας μηχανικος να σε ριξει κατω εμεσα.
κοιτα να δεις τι ελειψεις εχεις οδηγικα και μετα να στριβεις κοιτωντας το κοντερ αν διακοσαρισε.
ολα αυτα τα γραφω φιλικα γιατι μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εβαλες μυαλο:wave2:

motomaniac
26/08/2006, 18:47
ΠΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..........ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΤΗ ΣΤΟΛΗ ΘΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ......ΕΚΑΝΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΤΕΛΙΚΑ. ΗΔΗ ΟΔΗΓΑΩ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ....ΜΥΑΛΟ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΥΝΗΓΗΣΩ ΟΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΡΟΜΟ...ΑΝ ΚΑΙ..... ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΚΟΥΛΟΣ ΜΕ ΖΧ9 ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. 1 ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΔΡΟΜΗ ΒΕΡΟΙΑ-ΜΕΤΣΟΒΟ.... ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ.(ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ..... 2 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΒΟΛΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΘΕΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΛΠΙΖΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ...ΑΡΓΕΣ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ....ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΛΛΑ Η ΑΛΟΓΙΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΧΙΑΣΤΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΘΑ ΕΝΑ Σ.Κ. ΣΕΡΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ...

Zzz750
26/08/2006, 20:21
Οποιος ειπε οτι ο δρομος δεν ειναι πιστα...του βαζω ενα τεραστιο Χ !
Εμενα το Ελληνικο κρατος...ετσι μ'εχει μαθει!
Αν περιμενω να βρω χρονο και χρημα για να ταξιδεψω μεχρι Σερρες ή στη χειροτερη Μεγαρα (μενω Κρητη) για να στριψω...θα κυκλοφορουσα ακομα με το Astrea που δε καιει και βενζινα
! Και πες οτι βρω και τα δυο...ποσες φορες θα γινει αυτο το χρονο? 1...2..3? Τις υπολοιπες μερες του χρονου θα πρεπει να βαζω λουκετο στη μηχανη και να τη βαλσαμωνω? Μη λεμε οτι θελουμε ! Με ενα CBR δε μπορεις απλα να κανεις τη βολτα σου...παντα.
Ο καθενας αναλογα το μυαλο περνει τα ρισκα του. Ολοι εχουμε τρεξει παραπανω απο οσο πρεπει σε σημεια (επαρχιακα ή εθνικο) που δεν επρεπε!
Το καλο με τη μηχανη ειναι οτι αμα ψαχνεσαι και φας τα μουτρα σου...δε περνεις (στο 99% των περιπτωσεων) κανενα μαζι σου...εκτος το συνοδηγο.
Ευχομαι περαστικα φιλε μου...οντως.. με καινουριο μηχανακι να στριβεις με 220 οπως και να'ναι η στροφη...εεε...ηταν αναμενομενο!
Οτι πρωειπα...ειναι φιλικα.
Πιαστε μια :beer: να γιορτασουμε την αναρρωση του συναδελφου!:D

kostisthegreek
26/08/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zzz750
Οποιος ειπε οτι ο δρομος δεν ειναι πιστα...του βαζω ενα τεραστιο Χ !
Εμενα το Ελληνικο κρατος...ετσι μ'εχει μαθει!
Αν περιμενω να βρω χρονο και χρημα για να ταξιδεψω μεχρι Σερρες ή στη χειροτερη Μεγαρα (μενω Κρητη) για να στριψω...θα κυκλοφορουσα ακομα με το Astrea που δε καιει και βενζινα
! Και πες οτι βρω και τα δυο...ποσες φορες θα γινει αυτο το χρονο? 1...2..3? Τις υπολοιπες μερες του χρονου θα πρεπει να βαζω λουκετο στη μηχανη και να τη βαλσαμωνω? Μη λεμε οτι θελουμε ! Με ενα CBR δε μπορεις απλα να κανεις τη βολτα σου...παντα.
Ο καθενας αναλογα το μυαλο περνει τα ρισκα του. Ολοι εχουμε τρεξει παραπανω απο οσο πρεπει σε σημεια (επαρχιακα ή εθνικο) που δεν επρεπε!
Το καλο με τη μηχανη ειναι οτι αμα ψαχνεσαι και φας τα μουτρα σου...δε περνεις (στο 99% των περιπτωσεων) κανενα μαζι σου...εκτος το συνοδηγο.
Ευχομαι περαστικα φιλε μου...οντως.. με καινουριο μηχανακι να στριβεις με 220 οπως και να'ναι η στροφη...εεε...ηταν αναμενομενο!
Οτι πρωειπα...ειναι φιλικα.
Πιαστε μια :beer: να γιορτασουμε την αναρρωση του συναδελφου!:D


Τουλάχιστον φρόντησε να τα κάνεις στη δικιά σου λωρίδα και να μην σου ανοίγει η μηχανή στη στροφή.:wave2:

ronin1
26/08/2006, 22:42
:a31: :a9: :a10:

περισσότερο μυαλό απο δω κ περα και καλη αναρρωση σωματική...;)

miraze
27/08/2006, 01:40
Φίλε περαστικά και γρήγορη ανάρρωση και από εμένα!

Έπειδή κάνω τη διαρδομή Γιάννενα - Βέροια 2 φορές τουλάχιστον το μήνα τα τελευταία χρόνια θα ήθελα να μου λύσεις μια απορία

Σε ποιό κομμάτι ΕΚΤΟΣ της εγνατίας μπορεί κάποιος να πιάσει 220?????????????
Η μάλλον καλύτερα....Σε ποιό κομμάτι ΕΚΤΟΣ της εγνατίας μπορεί κάποιος να πιάσει ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 220?????????????

για να λές ότι ήταν 8 χλμ μετά το Μέτσοβο φαντόζομαι ότι μόνο στα λιβάδια της Μηλιάς θα τα έπιασες και λογικά στη μεγάλη ανηφορική ευθεία με το μεγάλο μαντρί στα αριστερά σου που τελειώνει σε μια γλυκιά δεξια ανηφορική στροφή που ΚΛΕΙΝΕΙ στην έξοδό της όχι σαν οδόστρωμα αλλά επειδή έχει τις μπαριέρες.


Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε όλοι μας και εννοώ ΟΛΟΙ ΜΑΣ είναι να σκεφτόμαστε ότι στο αντίθετο ρεύμα μπορεί να έρχεται κάποιος ηλικιωμένος, κάποιος οικογενειάρχης, κάποιος που στην τελική ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ σε τίποτα να του προκαλέσουμε έστω κάτι.

Παιδιά, μην έχουμε μόνο απαιτήσεις, ας κάνουμε πρώτα την αυτοκριτική μας και μετά με καθαρή τη καρδία ας ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ

Φίλε για άλλη μια φορά μέσα από την καρδιά μου καλή αναρρώση, στο λέω φιλικά γιατί με αυτό τον τρόπο μου τα είχε πει και ο δικός μου κολλητός όταν έπεσα και εγώ από ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΛ@ΚΙΑ. Από τότε δεν προσέχω μόνο το δικό μου κ@λο φορώντας τα πάντα, προσέχω να μην προκαλέσω και τίποτα.

Το βράδυ είναι ωραίο να ονειρεύεσαι παρά να ξυπνάς με εφιάλτες

Zzz750
27/08/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek
Τουλάχιστον φρόντησε να τα κάνεις στη δικιά σου λωρίδα και να μην σου ανοίγει η μηχανή στη στροφή.:wave2:
Εσενα παντως με το Strada αποκλειεται να σε πετυχω καπου που θα τρεχω...οποτε μην ανυσηχεις !!! :rotflmao:
:evil: :smokin: :evil:
Αααα, και κατι αλλο...ποτε δε μου εχει ανοιξει το μηχανακι γραμμη...ή μαλλον...ποτε δεν εχω αφησει το μηχανακι να μου ανοιξει γραμμη και να μπω αντιθετο! Εχω μια φοβια που κατα ενα περιεγρο τροπο μου βγαινει σε καλο τωρα 1 χρονο που εχω τη μηχανη...φοβαμαι :cry: την ασπρη γραμμη!
Μπορει προσπεραση να κανω σε αμαξι πανω στη στροφη...ασπρη γραμμη δε θα πατησω ποτε! Μεγαλη απατη τελικα αυτες οι γραμμες! Οσο σε βοηθανε το βραδυ σε σκοτεινο δρομο...αλλο τοσο ειναι επικινδυνες τη μερα!:eek:

ronin1
27/08/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zzz750
Εσενα παντως με το Strada αποκλειεται να σε πετυχω καπου που θα τρεχω...οποτε μην ανυσηχεις !!! :rotflmao:
:evil: :smokin: :evil:
Αααα, και κατι αλλο...ποτε δε μου εχει ανοιξει το μηχανακι γραμμη...ή μαλλον...ποτε δεν εχω αφησει το μηχανακι να μου ανοιξει γραμμη και να μπω αντιθετο! Εχω μια φοβια που κατα ενα περιεγρο τροπο μου βγαινει σε καλο τωρα 1 χρονο που εχω τη μηχανη...φοβαμαι :cry: την ασπρη γραμμη!
Μπορει προσπεραση να κανω σε αμαξι πανω στη στροφη...ασπρη γραμμη δε θα πατησω ποτε! Μεγαλη απατη τελικα αυτες οι γραμμες! Οσο σε βοηθανε το βραδυ σε σκοτεινο δρομο...αλλο τοσο ειναι επικινδυνες τη μερα!:eek:

:a46: :a46:

:a31: :a31: :a31: :a31:
:a3: :a3: :a3:

motomaniac
28/08/2006, 10:13
MIRAGE EXO PA8EI PLAK MILAME........EKEI AKRIBOS ALLA STHN ARISTERI POY DEN EXEI MPARIERES STA DEKSIIA TIS ME TIS STROFES POY LES.....TA PLASTIKA MOY EINAI AKOMA EKEI...AN TYXEI KAI PERASEIS KAI TAA BREIS PLEASE FERTA STI VERIA......

miraze
28/08/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
MIRAGE EXO PA8EI PLAK MILAME........EKEI AKRIBOS ALLA STHN ARISTERI POY DEN EXEI MPARIERES STA DEKSIIA TIS ME TIS STROFES POY LES.....TA PLASTIKA MOY EINAI AKOMA EKEI...AN TYXEI KAI PERASEIS KAI TAA BREIS PLEASE FERTA STI VERIA......

Κατάλαβα σε ποιά αριστερή τώρα την έπαθες.
καλά ρε τρελέ, πότε πρόλαβες 220!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Εγώ με το ζόρι να έχω 120 πρίν (ελέο V strom βλέπεις) και μέσα δεν μπαίνω παραπάνω από 60 γιατί ξέρω ότι είναι ύπουλη.
Κάνε το σταυρό σου γιατί οι περισσότεροι την χάνουν από το αντίθετο και ξαφνικά όπως ανεβαίνεις τους βλέπεις φάτσα κάρτα!

Φιλαράκι ελπίζω να κατάλαβες ότι απλά ήσουν τυχερός που δεν έπαθες τίποτα και κυρίως που ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Όσο για τα πλαστικά... Ότι βρώ το Σάββατο που θα ξανανέβω (χτες ήρθα βλέπεις) θα τα μαζέψω:wave2: :wave2: :wave2:

maron
28/08/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zzz750
Οποιος ειπε οτι ο δρομος δεν ειναι πιστα...του βαζω ενα τεραστιο Χ !
Εμενα το Ελληνικο κρατος...ετσι μ'εχει μαθει!
Αν περιμενω να βρω χρονο και χρημα για να ταξιδεψω μεχρι Σερρες ή στη χειροτερη Μεγαρα (μενω Κρητη) για να στριψω...θα κυκλοφορουσα ακομα με το Astrea που δε καιει και βενζινα
! Και πες οτι βρω και τα δυο...ποσες φορες θα γινει αυτο το χρονο? 1...2..3? Τις υπολοιπες μερες του χρονου θα πρεπει να βαζω λουκετο στη μηχανη και να τη βαλσαμωνω? Μη λεμε οτι θελουμε ! Με ενα CBR δε μπορεις απλα να κανεις τη βολτα σου...παντα.
Ο καθενας αναλογα το μυαλο περνει τα ρισκα του. Ολοι εχουμε τρεξει παραπανω απο οσο πρεπει σε σημεια (επαρχιακα ή εθνικο) που δεν επρεπε!
Το καλο με τη μηχανη ειναι οτι αμα ψαχνεσαι και φας τα μουτρα σου...δε περνεις (στο 99% των περιπτωσεων) κανενα μαζι σου...εκτος το συνοδηγο.
Ευχομαι περαστικα φιλε μου...οντως.. με καινουριο μηχανακι να στριβεις με 220 οπως και να'ναι η στροφη...εεε...ηταν αναμενομενο!
Οτι πρωειπα...ειναι φιλικα.
Πιαστε μια :beer: να γιορτασουμε την αναρρωση του συναδελφου!:D





OOOOOOOOLE
symfono.

gian_nykt
28/08/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
περαστικά σου. τώρα αρχίζουμε όλοι το μπλά μπλά σα κακιές πεθερές, αλλά με καινούρια μοτό που δεν έχεις μάθει ακόμα και 220 σε στροφή;;; μπολικούλια δεν είναι;;

περαστικά κ πάλι και ευτυχώς που ήσουν full πάνω κάτω γιατί όπως είπες κ εσύ δε θα έγραφες αλλιως.

Υ.Γ στη φάση που πέφτεις άστη να πάει στο δίάολο. Ευρώ είναι και τίποτα άλλο. Εσύ (και ο καθένας μας )μετράς πολύ παραπάνω...:winka:


Ναι, γιατί αμα την ήξερε θα την έβγαζε.......................τεσπά, και μη χειρότερα.
Περαστικά και ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
Θα διαβάσατε τα του ατυχήματος έξω απ'το Ηράκλειο με μια που έκανε αναστροφή στην Ε.Ο και απο κει που ήταν 2 θείες μέσα, βρέθηκαν παρέα με ενα 636 κι ενα παλικάρι να έχουν χαιρετίσει όλοι μαζί......λοιπόν, δεν μας φτάνουν αυτοί οι οδηγοί, να κάνουμε κι εμείς μαμακίες?