PDA

View Full Version : help για αγορα



nasos/sti
25/08/2006, 16:29
γεια σας λεβεντες.:cool:
θελω λιγο τα φωτα σας,την γνωμη σας,τα πιστευω σας για την αγορα μιας απ τις δυο μοτοσυκλετες.
vfr 800 η cbf 1000.
σκεφτομουν κ λιγο για hornet 900 ε?..:D
ποσταρα εδω γιατι ειμαι ενα κλικ πιο Vfrakias.

πληροφοριακα ειχα καποτε 600rr,R1 κ τελευταια ενα φαιζερακι 1000 κ κατεμι.
εχω αποφασισει περιπου αλλα καλο ειναι να διαβαζεις κ γνωμες απο καποιον που εχει ηδη τετοια μοτο χωρις να υποτιμω ενα cbf παντα.

idi
25/08/2006, 20:07
υπαρχουν ακομα τα cbr, fmx, innova και transalp... να μη προτεινω σε καποιο απο αυτα?

nasos/sti
26/08/2006, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
υπαρχουν ακομα τα cbr, fmx, innova και transalp... να μη προτεινω σε καποιο απο αυτα?
..δεκτη η προταση κ τεκμηριωμενη..
απορω πως σου ξεφυγε κανα χιουνται ατος.:smokin:

Dodok edessa
26/08/2006, 08:16
Νασο ψηφιζω cbf 1000 σαν πιο φρεσκο και καινουργιο ..το vfr με εχει κουρασει οπτικα .:yuck:


:wave2:

gcrook
26/08/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Νασο ψηφιζω cbf 1000 σαν πιο φρεσκο και καινουργιο ..το vfr με εχει κουρασει οπτικα .:yuck:


:wave2:

Ρε συ μπας και τα εγραψες αναποδα;:eek:
Αν παντως εψαχνα για μηχανακι κατηγοριας CBF1000 θα επαιρνα το παλιο το Fazer τελεια και παυλα.

hornet
28/08/2006, 08:25
Οι διαφορες ειναι παραπανω απο οπτικες στα δυο μοντελα ου αναφερες.

Το vfr ειναι ταξιδιαρικο..τελεια και παυλα και εχει σχεδιαστει να ειναι

Καλυτερη καλυψη αερα τι να σου κανει ενα μπικινι φερινκ
Καλυτερη καταναλωση στο ταξιδι με λογικες ταχυτητες οταν τριγυρνας κοντα στο vtec (160) βγαζεις 300 χλμ χωρις ρεζερβα
Καλυτερα φρενα abs +cbs
Προσφερομενη τριπλεττα που ειναι και πιο μαζεμενη και πιο ομορφη αλλα συναμα και πιο ακριβη
Απο την αλλη μπορει να γινει και πιο σπορτιβ χαρις στην ακαμψια του σκελετου και το στησιμο γενικοτερα
Ασυζητητι καλυτερα φωτα (4 Η7)
Εμενα μου κανει πολυ το αισθητικο κομματι

Τωρα το vfr ειναι μοτοσυκλεττα για κατασταλαγμενους δεν ειναι με τιποτα για καυλοτιμονους

sotokan
28/08/2006, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Οι διαφορες ειναι παραπανω απο οπτικες στα δυο μοντελα ου αναφερες.

Το vfr ειναι ταξιδιαρικο..τελεια και παυλα και εχει σχεδιαστει να ειναι

Καλυτερη καλυψη αερα τι να σου κανει ενα μπικινι φερινκ
Καλυτερη καταναλωση στο ταξιδι με λογικες ταχυτητες οταν τριγυρνας κοντα στο vtec (160) βγαζεις 300 χλμ χωρις ρεζερβα
Καλυτερα φρενα abs +cbs
Προσφερομενη τριπλεττα που ειναι και πιο μαζεμενη και πιο ομορφη αλλα συναμα και πιο ακριβη
Απο την αλλη μπορει να γινει και πιο σπορτιβ χαρις στην ακαμψια του σκελετου και το στησιμο γενικοτερα
Ασυζητητι καλυτερα φωτα (4 Η7)
Εμενα μου κανει πολυ το αισθητικο κομματι

Τωρα το vfr ειναι μοτοσυκλεττα για κατασταλαγμενους δεν ειναι με τιποτα για καυλοτιμονους




Κάτοχος και εγώ ενός vtec θα συμφωνήσω με όλα όσα είπε ο φίλος Στάθης,με μια μικρή ένσταση στο τελευταίο κομάτι του κειμένου του.Μπορεί να μην έχει τα τρελά γκάζια και την ακραία γεωμετρία που έχουν τα σούπερ ντούπερ μηχανάκια με τα πολλά RRR αλλά τις .....ταύλες σου θα τις κάνεις πολύ άνετα και με την Βέφα.Και σούζες κάργα και παντιλίκια αλλά και ξυσίματα στις στροφές ακόμα και δικάβαλος.Στο θέμα του τουρισμού τώρα,είναι απλά απίστευτο το μηχανάκι,με εκπλήσει κάθε φορά που το φορτώνω σαν γαιδούρι και φεύγω.Πρόσφατη εμπειρία το ταξίδι Αυστρία,Γερμανία,Τσεχία,Ιταλία σχεδόν 5000 χλμ μέσα σε 12 μέρες,ακόπιαστα (όσο γίνεται βέβαια) ,δικάβαλος ,τριβάλιτσος (τίγκα οι βαλίτσες ,πάταγα επάνω για να κλείσουν,γυναίκα βλέπετε) και σταθερό σαν βράχος στις Αυστριακές Άλπεις....Και όλα αυτά μάγκες δεν είναι καθόλου υπερβολές απλά οι προσωπικές μου εμπειρίες.


Πάρτε και μια φωτό με τον φίλο SOl-VFR-VTEC ,από βενζινάδικο στην Ιταλία με προορισμό innsbruck.Οι υπόλοιπες σε άλλο thread που θα ανοιχτεί αργότερα ,γιατί ακόμα προσπαθούμε να συνέλθουμε από το σοκ τις επιστροφής.


59240

nasos/sti
30/08/2006, 19:47
ευχαριστω ολους σας.
αποκτησα πλεον κ εγω ενα ασημι.
ναστε καλα,καλους δρομους κ παντα κρανος.-

ruyjin
31/08/2006, 09:43
nasos/sti
καλοριζικο και καλοταξιδο αν και σε λαθος χρωμα :lol: :lol:

sotokan / SOl-VFR-VTEC
η φωτο ειναι πανεμορφη και ζηλεψα αληθεια, οχι μονο για το ταξιδι αλλα και για την παρεα
ρε σεις σαν αδερφακια ειστε :rotflmao: :wave2:

στα δεξια της φωτο βλεπω και 3ο VFR σωστα????? ;)

αναμενουμε και τις αλλες φωτο παιδες
να στε καλα
:wave2:

SOL-VFR-VTEC
31/08/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
nasos/sti
καλοριζικο και καλοταξιδο αν και σε λαθος χρωμα :lol: :lol:

sotokan / SOl-VFR-VTEC
η φωτο ειναι πανεμορφη και ζηλεψα αληθεια, οχι μονο για το ταξιδι αλλα και για την παρεα
ρε σεις σαν αδερφακια ειστε :rotflmao: :wave2:

στα δεξια της φωτο βλεπω και 3ο VFR σωστα????? ;)

αναμενουμε και τις αλλες φωτο παιδες
να στε καλα
:wave2: NA SE KALA VRE NASO...DEN KANEIS LATHOS GIA THS 3 VEFES...


59674

sotokan
31/08/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos/sti
ευχαριστω ολους σας.
αποκτησα πλεον κ εγω ενα ασημι.
ναστε καλα,καλους δρομους κ παντα κρανος.-



Να σαι καλά και συ nasos/sti και να χεις πολλά καλά και όρθια χλμ
προσωπική μου γνώμη είναι ότι έκανες την καλύτερη επιλογή που μπορούσες σε μοτοσυκλέτα τουρισμού(σίγουρα θα συμφωνήσει μαζί μου και η συνεπιβάτησα σου,αν υπάρχει) και όχι μόνο.καινούργια η μεταχείρο την πήρες?Οι δικές σου εντυπώσεις από τα πρώτα χλμ?
Περιμένουμε και φωτό βέβαια από το μωρό, αν και μας έχει πρήξει ο SOL-VFR-VTEC στις φωτό από το δικό του ασημί :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sotokan
31/08/2006, 18:16
sotokan / SOl-VFR-VTEC
η φωτο ειναι πανεμορφη και ζηλεψα αληθεια, οχι μονο για το ταξιδι αλλα και για την παρεα
ρε σεις σαν αδερφακια ειστε :rotflmao: :wave2:

στα δεξια της φωτο βλεπω και 3ο VFR σωστα????? ;)

αναμενουμε και τις αλλες φωτο παιδες
να στε καλα
:wave2:

Να μαστε καλά και του χρόνου ρε Νάσο και με ποιό πολλές Βέφες θα πάμε πάλι,ήδη σχεδιάζεται το ταξίδι.Αλλά και Ελλάδα μόλις πέσει λιγο η θερμοκρασία έχουμε πολλά χλμ μονοήμερα να κάνουμε για να προπονηθούμε.Πάντως μάγκα είναι απίστευτη εμπειρία που σε κάνει να μετανιώνεις μόνο για τα χρόνια που έχασες και δεν το κανες.


Όσο για τις άλλες φωτό έχει αρχίσει και ποστάρει 'ηδη ο τρίτος ninja (SOL-VFR-VTEC) σε άλλο thread ,εδώ μας τραβάει την ώρα που κάνουμε προπόνηση με τον Ζητά ,στο villach,έτσι για να ζεσταθούμε πριν ανέβουμε σε κάποιο βουνό των Άλπεων
:a31: :a31: :a31:


59763

SOL-VFR-VTEC
31/08/2006, 19:43
ORISTE KATASTASH......XORIS LOGIA......




KALA XLM NASO...KAI FYSIKA NA MHN KSANAPO GIA TO XROMA......


EKANES TO SOSTO..GIA AFTO KAI EGO SOU AFIERONO MIA FOTO...:beer: :beer: :wave2: :wave2:


59778

nasos/sti
31/08/2006, 19:48
φωτο συντομα.
ναι υπαρχει κ συνεπιβατης κ ακομα δυο θυληκα.
dna μου..:D
το μοτορι ειναι καινουργιο,το πηρα με 0 χλμ μονο που ειναι 05
λογω ανταλλαγης.
μου κρατησαν το κατεμι 5500χιλ κ εδωσα ενα εξαρι επιπλεον.
χωρις abs βεβαιως βεβαιως :D κ φυσικα (θα το πω) την ηθελα σε μαυρο αλλα το ασημι υπηρχε στοκ οπως κ τα παραπανω δωρα.
με αλλο βεφερι δυσκολα να καθοταν ανταλλαγη.
ψαχτηκα εννοειται.
πρωτες εντυπωσεις¨?
..την στρωνω..:lol:
φιλια.