PDA

View Full Version : 23η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ



bxtrm
01/06/2004, 08:39
Πως σας φανηκε η <<διαφορετικη και ασφαλης>> φετινη πανελληνια?

jtoros
01/06/2004, 09:26
...αν και δεν πήγα. Ήθελα να πάω σαν τρελός όμως. Άκου λοιπόν:
Ο πατέρας μου παρακολουθεί τις ΠΣΜ από το 1995 (Καμμένα Βούρλα). Ως γνήσιο μοτοστκλετιστικό τέκνο κι εγώ, και βλέποντας ότι ο πατέρας μου παρακολουθεί τις ΠΣΜ, πάντα ήθελα να πάω σε μια. Κι αυτό θα γινόταν φέτος που απέκτησα και δική μου μοτό. Έτσι λοιπόν κατέβηκε ο πατέρας μου (με το καινούριο του Varadero, ρε σεις εδωσε το Afrika!!!) από Κομοτηνή εδώ στην Πάτρα, έκατσε μισή μέρα, με είδε και ξεκίνησε Παρασκευή βράδυ για τη Σαλάντη αν το λέω καλά. Και κατά τις 7 το απόγευμα με πήρε τηλέφωνο να μην πάω. Γιατί;
"Τσάμπα θα ταλιπωρηθείς, δεν λέει τίποτα, μάπα είναι. Το camping ανοργάνωτο (αν κατάλαβα καλά δεν είχε ούτε έλεγχο στην είσοδο) και το πρώτο χωριό είναι κάπου 20χλμ μακριά από εδώ. Πολλοί έρχονται και φεύγουν με τη μία. Και να έρθεις αύριο (όπως ήταν το σενάριο) δεν θα μας βρεις μέσα. Θα πάμε Σπέτσες, Πόρο κάπου τέλος πάντων αλλά όχι μέσα."
Τελικά το Σάββατο πήγαν όντως Σπέτσες και την Κυριακή έφυγαν για Βόλο. Άρα ήταν όντως μάπα.

illuminatios
01/06/2004, 09:54
Θα καταθέσω εντυπώσεις στην πορεία!
Μπράβο τσίρε!Από ότι κατάλαβες δεν είχε ούτε έλεγχο στην είσοδο ,αλλά δεν είδες! Επίσης απ'οτι κατάλαβα καταλαβαίνεις ότι θέλεις!
Αν πήγαινες θα μπορούσες να γράψεις ότι γούσταρες.
Αφου δεν πήγες μην γράφεις μαλακίες ή ότι σου κατέβει!

KRHTIKOS
01/06/2004, 10:44
Egw paidia kai h parea mou phrame ta noumera eisodou apo 8 ews kai 14 an auto sas leei tipota...
Oso gia entypwseis otan teleiwsw tis doyleies pou meinan pisw tha sas pw!

Elegxos yphrxe kanonika.

O xwros NAI htan anorganotos gia osous emeinan se skinaki (Emeis) alla eixe kai arketa dwmatia epeidh egine mesa se palaio ksenodoxeio.

Oi kangoyres ... (Tous gnwrisa apo konta kai nanai kala! (KAZANA MEGALE me to Kameno R1)) ekana mia xara to xabale tous kai mesa se kleisto me plegma ghpedo tennis.

Epishs h panellhnia den einai gia na pas se ena LOUX ksenodoxeio kai na kaneis diakopes , alla mia eykairia , na pas me thn parea sou mia makrynh bolta , na gnwriseis ki alla atoma kai na peraseis kala!

illuminatios
01/06/2004, 11:27
23 ΠΣΜ
Σκόρπια όπως μου έρχονται
Πάει κι αυτή, η 7η –για μένα- στη σειρα!
Η διεξαγωγή της συγκέντρωσης έγινε στο ξενοδοχείο Σαλάντι (εκεί είχε γίνει και η χειμερινή) και στον περιβάλλοντα χώρο του, ένα μικρό πευκόδασος (κάτι σαν τον πευκιά Ξυλοκάστρου)
Η συνθήκες κατασκήνωσης θύμιζαν ελεύθερο κάμπινγκ μια και ο χώρος δεν ήταν χωρισμένος σε θέσεις όπως στα οργανομένα κάμπιγκ. Έβρισκες τη συστάδα σου και άραζες.
Για πρώτη φορά υπήρχε χώρος για burn out (Λιώστο Καζάνα), και τα γνωστά τρία-τέσσερα σημεία για καφέ-μπύρα σουβλάκι.
Από κόφτες....υποτονικά τα πράγματα.... μόνο τα παιδιά απο το καγκουρομάνια έσωσαν λίγο την κατάσταση .....
Ο ΜΟΘ υποσχέθηκε να πετάξει ένα 400αρι στην πισίνα...το πέταξε??
Τι?? Ποια πισίνα?? Την πισίνα Κωνσταντάρα!!!
Το απόγευμα της κυριακης,όταν κουρδίζαν οι Οναρ για την βραδυνή συναυλια,έπαιξαν P.J .Harvey το I need love και έγινε ένας ωραίος χαβαλές μπροστά στη σκηνή!!
Καλό το κόλπο των διωργανοτών να στοιβάξουν ξύλα.Εκτός το ότι ήταν ωραία εικόνα το βράδυ οι φωτιές έξω απο τους καταβλυσμους , ήταν και λύση για τα κουνούπια! Άρπαζες ένα κούτσουρο και κοπάναγες τα κουνουπια στη μάπα!
Σ’αυτό το σημείο καταγγέλω τη ΜΟΤΟΕ που δεν φρόντισε για την έγκαιρη στείρωση των κουνουπιών τα οποία έστειλαν τους πιο boosted εκπροσώπους τους!
Τι μου άρεσε περισσότερο...
Η Μαρία και η Ξανθή που δούλευαν στη ρεσεψιόν! Η σκύλα της Αριάδνης η Σίβα,η αιώρα μου,το γεγονός ότι είχα πάρει υλικά καφέ(και χτυπητήρι μπαταρίας), Τα θυληκά με τα μεγάλα μηχανάκια,Το σεβεντίλα ντεκόρ,το ότι κανείς απ όσους ξέρω δεν έπαθε τίποτα,το ότι δεν έπιανε το κινητό και καμία συνενόηση δεν μπορούσε να είναι σίγουρη!Το άνοιγμα που έκαναν τα δύο nitro busa βγαίνοντας στο δρόμο δεξιά προς Ερμιόνη-Πόρτο Χέλι
Δεν μου άρεσε το ότι δεν έκανα μπάνιο,τα κουνούπια ,το ότι όταν πήγαινα για πάγο δεν μου δίνανε,αλλά όταν πήγαιναν τα κορίτσια ερχόντουσαν με τρία ποτήρια τίγκα...

Θα μου ρχονται κι άλλα σιγά σιγά....και φωτό

Dodok edessa
01/06/2004, 12:23
Χάλια !!μαύρα χάλια!!
Και να εξηγήσω τι εννοώ .Καταρχήν μια πανελλήνια συγκέντρωση γίνεται για πολύ απλούς λόγους.
1) ανταλλαγή απόψεων – προβληματισμών (συζήτηση με πρωταθλητές του χώρου κτλ)
2) Ενημέρωση –Φέρε μου ρε γαμώτο έναν να μου μιλήσει για κράνη ,για ένδυση ,για κάτι τέλος πάντων που θα με κάνει να κυκλοφορώ ασφαλέστερα.- νέα μοντέλα.
3) κλείσε έναν χώρο –με όλους τους κανόνες ασφάλειας (ασθενοφόρα κτλ) - για τους καγκουρες αφού έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να τους ελέγξεις ,να σπάνε τα μηχανάκια τους στις κόντρες τουλάχιστον χωρίς θύματα και από ότι είδαμε όλοι, ο κόσμος αυτά θέλει να βλέπει και να γουστάρει!!
4) να περάσουμε καλά !!!έτσι απλά.
Τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβη για αυτό και ήταν από τις χειρότερες και με την μικρότερη προσέλευση μοτοσικλετιστών. Και αυτοί που ήρθαν οι μισοί φύγανε όπως και εγώ Σάββατο και Κυριακή.
Κάτι επίσης που μου έκανε εντύπωση ήταν η σχεδόν πλήρη απουσία από τις λέσχες της Αθήνας .!!!περίμενα πολύ κόσμο από εκεί !!μπράβο στα παιδιά από Έβρο- καβάλα κτλ γιατί ήταν πιστεύω οι περισσότεροι ,και δεν μασήσανε από χιλιόμετρα.
Αντιθέτως ήρθε η ΜΟΤΟΕ σου λέει δώσε 45 ευρω για να μπεις μέσα, για να δεις το απόλυτο τίποτα !
Ήμαρτον δεν είχε τίποτα εκτός από 5-6 άτομα που ήταν συνεχώς στους κόφτες. Βαρεμάρα!!!
Αυτά τα λίγα .Τζάμπα 1500 χιλιόμετρα, τα μισά της επιστροφής με βροχή!
Και κάτι τελευταίο. Όταν ήρθε η αστυνομία στις κόντρες ς του Σαββάτου, ο πρόεδρος ΜΟΤΟΕ φώναζε μαζί με έναν άλλο παπάρα με μουστάκι κοντό, ότι δεν είναι σωστό και ότι είναι παράνομο, κτλ κτλ. Φίλε είπαμε ότι γιαυτο βρισκόμαστε από την διαόλου την μάνα όλοι μαζί. Αν δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις σε αυτό η φύγε, η μη την ξανακάνετε την συγκέντρωση.
Υ.Γ. είμαι παρόν τις τελευταίες 15 συγκεντρώσεις. Παλιό κόκαλο
:smokin:

petridist
01/06/2004, 12:39
όπως φαίνεται 2 μέρες μετά την Πανελλήνια (στην οποία δεν πήγα) πάλι ένας λέει ασπρο, άλλος λέει μάυρο....

τελικά δεν μπορεί να υπάρξει αντικειμενικότητα σε αυτό το θέμα γιατί ο καθένας το βλέπει σύμφωνα με τη δική του νοοτροπία και τις δικές του αναζητήσεις...

τώρα βέβαια δεν καταλαβαίνω το να ζητάς απο τη μία σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης, κράνη εξοπλισμό, συζήτηση με γνωστες του χώρου.. και απο την άλλη να αναζητάς τις κόντρες και τα καγκουριλίκια....

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/06/2004, 13:33
να πω και εγω την γνωμη μου?
προτα απο ολα ΔΕΝ ΠΗΓΑ στην πανελληνια και οτι ξερω ειναι απο φιλους.
αυτο που εχω να πω ειναι το εξεις.
ακουσα οτι ηταν ανοργανοτοι στο καμπινκ, οτι δεν εξηζε γιατι ηταν πολυ ισιχα ουτε κοντρες ουτε φασαριες ουτε τιποτα...... δηλαδη απετηχε αυτη η πανελληνια?????......
για πεστε μου... ποσα κεφαλια ανοιξαν? κανενα!!!
ποσους τραυματιες ειχανε? κανεναν!!!
ποσοι κηνδηνεψαν εκει που κημοντουσαν να πεση πανω τους καποιος καγκουρας? κανενας!!!!
ποσοι απο τους κατοικους των δυπλανων χωριων δισανασχετισαν? κανενας!!!
και θεωριτε αυτην την πανελληνια αποτηχημενη?
εγω πιστευω οτι οι οργανωτες ΠΕΤΗΧΑΝ αυτο που ηθελαν. να κρατησουν τους καγκουρες μακρια και να ειναι συγκεντροση μοτοσηκλετηστων και οχι καγκουρων. ο βασικος τους σκοπος πιστευω ηταν αυτος και εκει εριξαν το βαρος της προσπαθιας τους. και πιστευω απο οσα ακουω με επιτηχεια. ησως να ηστερισαν σε κατι, αλλα σκευτητε οτι ησως να ειναι η αρχη για μια νεα σεληδα στον θεσμο της πανελληνιας και καθε νεα αρχη και δυσκολη. παντως αρχηζη να μου αρεση αυτη η νεα πανελληνια....:beer: :beer: :beer:

kapeos
01/06/2004, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
να πω και εγω την γνωμη μου?
προτα απο ολα ΔΕΝ ΠΗΓΑ στην πανελληνια και οτι ξερω ειναι απο φιλους.
αυτο που εχω να πω ειναι το εξεις.
ακουσα οτι ηταν ανοργανοτοι στο καμπινκ, οτι δεν εξηζε γιατι ηταν πολυ ισιχα ουτε κοντρες ουτε φασαριες ουτε τιποτα...... δηλαδη απετηχε αυτη η πανελληνια?????......
για πεστε μου... ποσα κεφαλια ανοιξαν? κανενα!!!
ποσους τραυματιες ειχανε? κανεναν!!!
ποσοι κηνδηνεψαν εκει που κημοντουσαν να πεση πανω τους καποιος καγκουρας? κανενας!!!!
ποσοι απο τους κατοικους των δυπλανων χωριων δισανασχετισαν? κανενας!!!
και θεωριτε αυτην την πανελληνια αποτηχημενη?
εγω πιστευω οτι οι οργανωτες ΠΕΤΗΧΑΝ αυτο που ηθελαν. να κρατησουν τους καγκουρες μακρια και να ειναι συγκεντροση μοτοσηκλετηστων και οχι καγκουρων. ο βασικος τους σκοπος πιστευω ηταν αυτος και εκει εριξαν το βαρος της προσπαθιας τους. και πιστευω απο οσα ακουω με επιτηχεια. ησως να ηστερισαν σε κατι, αλλα σκευτητε οτι ησως να ειναι η αρχη για μια νεα σεληδα στον θεσμο της πανελληνιας και καθε νεα αρχη και δυσκολη. παντως αρχηζη να μου αρεση αυτη η νεα πανελληνια....:beer: :beer: :beer:



δηλαδή, δηλαδή του χρόνου θα πας??????:evil: :ZZZ: :smokin: :eyepop: :wave2:

illuminatios
01/06/2004, 15:04
Συνεχίζω τα παραπάνω.
Δεν μου έρεσε το μέρος,όχι γιατι δεν ήταν ωραίο αλλά γιατί απο κει πηγαίνω πάνω από δέκα φορές το χρόνο για μονοήμερη.Προτιμώ τις πσμ που πρέπει να έχω ξεκινήσει 5-6 το πρωί και να κάνω πάνω απο 300km
Βρήκα πολύ αλμυρά τα 45 ευρώ και κουτή τη διάκριση σε κατόχους κάρτας μοτοε και μη! Όμως ο κύριος λόγος που η μοτοε αναλαμβάνει την οργάνωση της πσμ είναι να γεμίσει τα ταμεία της, πράγμα το οποίο το γνωρίζω εξ αρχής και ρομαντικά το δέχομαι.
Δεν μου άρεσε η υπερβολική υσυχία ,ήθελα περισσότερο χαμό !
Γούσταρα τρελλά το ότι είδα καμιά 30αρια μηχανες οι οποιες δεν έμοιαζαν σε τιποτά με την αρχική τους μορφή.Full custom με τρελλαμένους ιδιοκτήτες.
Μου έκανε εντύπωση το ότι υπήρχαν νοσοκόμοι 24ωρες το 24ωρο εντός του χώρου κατασκήνωσης
Γούσταρα τον τύπο με το ασημί μπικίνι fazer που του πινε το αίμα. τον τύπο τον ζήλεψα....
Τελειωνοντας για την ώρα,έχω να πω ότι χάρηκα πολύ που πήγα! Η πσμ για μένα είναι θεσμός,είναι κλεισμένο σουκου μήνες πριν. Καμία δεν είναι σαν την άλλη..... Αυτή ήταν ύσυχη και με σπασμένο κόσμο
(800 άτομα μέσα στο ξενοδοχείο ίσον 300 σκηνές λιγότερες) Γνωρίζοντας ότι ποτέ δεν θα ικανοποιήθουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι ή οι συμετέχοντες ...... Και του χρόνου :sun:

KRHTIKOS
01/06/2004, 15:39
kai lete kamia fora na synanththoume oloi mesa apo to forum se kapoia panellhnia?

Den brhka kanena gnwsto agnwsto , ektos apo kalous filous apo entos pannelhnia kai apo ektos!

Tespan , opoiou den tou aresei na mhn erxetai.
peri motoe kai malakies den thelw na akouw , ta paidia htan apsoga kai mou brhkan kai kranos na gyrisw afoy kapoios poysths danistike to diko mou. (Pontie Thanx!! Tha ta poume Krhth) (Malon episkepths kai malon me papi gia na klepsei Caberg twn 100 euro).

Mhn ksexasw na pw sygxarhtiria kai ston AFRO gia to extreme trike.... kai to theama pou prosfere olh mera X 4

http://members.lycos.co.uk/lemagn/salanti/afros.jpg

bxtrm
01/06/2004, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
kai lete kamia fora na synanththoume oloi mesa apo to forum se kapoia panellhnia?

Den brhka kanena gnwsto agnwsto , ektos apo kalous filous apo entos pannelhnia kai apo ektos!

Tespan , opoiou den tou aresei na mhn erxetai.
peri motoe kai malakies den thelw na akouw , ta paidia htan apsoga kai mou brhkan kai kranos na gyrisw afoy kapoios poysths danistike to diko mou. (Pontie Thanx!! Tha ta poume Krhth) (Malon episkepths kai malon me papi gia na klepsei Caberg twn 100 euro).

Mhn ksexasw na pw sygxarhtiria kai ston AFRO gia to extreme trike.... kai to theama pou prosfere olh mera X 4

http://members.lycos.co.uk/lemagn/salanti/afros.jpg
Γεια σου φιλαρα κρητικε.
ειμαι ο Βασιλης απο Γιαννενα , ο κολητος του Χρηστου και της Κατερινας.
σε ειδα αν θυμασαι οταν εφευγες και χαιρετηθηκαμε στην γραμματεια. το κρανος που σου εδωσε ο ποντιος ειναι του Μαραγκακη.
παρτον τηλεφωνο να σου πει ...
ειχε πολυ γελιο οταν σε καποια φαση ρωτησε ο μαραγκακης τον ποντιο που ειναι το κρανος του ....

bxtrm
01/06/2004, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
(αν κατάλαβα καλά δεν είχε ούτε έλεγχο στην είσοδο)
Απλα για να ξεριες, ειναι η πρωτη φορα που εχει ελεγχο στην πυλη απο την τεταρτη, και να εισαι σιγουρος οτι του χρονου θα εχει και απο την τριτη.

bxtrm
01/06/2004, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
23 ΠΣΜ
Σκόρπια όπως μου έρχονται
Πάει κι αυτή, η 7η –για μένα- στη σειρα!
Η διεξαγωγή της συγκέντρωσης έγινε στο ξενοδοχείο Σαλάντι (εκεί είχε γίνει και η χειμερινή) και στον περιβάλλοντα χώρο του, ένα μικρό πευκόδασος (κάτι σαν τον πευκιά Ξυλοκάστρου)
Η συνθήκες κατασκήνωσης θύμιζαν ελεύθερο κάμπινγκ μια και ο χώρος δεν ήταν χωρισμένος σε θέσεις όπως στα οργανομένα κάμπιγκ. Έβρισκες τη συστάδα σου και άραζες.
Για πρώτη φορά υπήρχε χώρος για burn out (Λιώστο Καζάνα), και τα γνωστά τρία-τέσσερα σημεία για καφέ-μπύρα σουβλάκι.
Από κόφτες....υποτονικά τα πράγματα.... μόνο τα παιδιά απο το καγκουρομάνια έσωσαν λίγο την κατάσταση .....
Ο ΜΟΘ υποσχέθηκε να πετάξει ένα 400αρι στην πισίνα...το πέταξε??
Τι?? Ποια πισίνα?? Την πισίνα Κωνσταντάρα!!!
Το απόγευμα της κυριακης,όταν κουρδίζαν οι Οναρ για την βραδυνή συναυλια,έπαιξαν P.J .Harvey το I need love και έγινε ένας ωραίος χαβαλές μπροστά στη σκηνή!!
Καλό το κόλπο των διωργανοτών να στοιβάξουν ξύλα.Εκτός το ότι ήταν ωραία εικόνα το βράδυ οι φωτιές έξω απο τους καταβλυσμους , ήταν και λύση για τα κουνούπια! Άρπαζες ένα κούτσουρο και κοπάναγες τα κουνουπια στη μάπα!
Σ’αυτό το σημείο καταγγέλω τη ΜΟΤΟΕ που δεν φρόντισε για την έγκαιρη στείρωση των κουνουπιών τα οποία έστειλαν τους πιο boosted εκπροσώπους τους!
Τι μου άρεσε περισσότερο...
Η Μαρία και η Ξανθή που δούλευαν στη ρεσεψιόν! Η σκύλα της Αριάδνης η Σίβα,η αιώρα μου,το γεγονός ότι είχα πάρει υλικά καφέ(και χτυπητήρι μπαταρίας), Τα θυληκά με τα μεγάλα μηχανάκια,Το σεβεντίλα ντεκόρ,το ότι κανείς απ όσους ξέρω δεν έπαθε τίποτα,το ότι δεν έπιανε το κινητό και καμία συνενόηση δεν μπορούσε να είναι σίγουρη!Το άνοιγμα που έκαναν τα δύο nitro busa βγαίνοντας στο δρόμο δεξιά προς Ερμιόνη-Πόρτο Χέλι
Δεν μου άρεσε το ότι δεν έκανα μπάνιο,τα κουνούπια ,το ότι όταν πήγαινα για πάγο δεν μου δίνανε,αλλά όταν πήγαιναν τα κορίτσια ερχόντουσαν με τρία ποτήρια τίγκα...

Θα μου ρχονται κι άλλα σιγά σιγά....και φωτό
Καλα τα λες και προπαντων οπως εχουν.
για να μην γινει τιποτε μεσα στο χωρο της πανελληνιας απο καγκουριες επιλεχτηκε ο συγκεκριμενος χωρος, θυσιαζοντας καποια βασικα πραγματα οπως οι τουαλετες που μαλλον ο κοσμος ειχε προβλημα .
ο ΜΟΘ το πεταξε το μηχανακι μεσα στην πισινα , που ησουν και το εχασες?
τα περισσοτερα παραπονα που ακουω φετος ειναι για τον ιδιο λογο που ακουω και συγχαρητηρια στους διοργανωτες:
πολυ υσηχια και λιγες καγκουριες.
οι καγκουριες φετος ομως ηταν εντυπωσιακες ετσι οπως εγιναν στον περιφραγμενο χωρο και με κρανη και μου αρεσε που γυρω γυρω ειχε μαζευτει ολη η πανελληνια για να δει .
με την Μαρια και την Ξανθη καταστραφηκε πολυς κοσμος φετος ... αστα
τα 45 ευρω οντως ηταν παρα πολλα μιας και ο χωρος για το καμπινγκ δεν πληρουσε τις βασικες αναγκες καποιου που κατασκηνωνει . δεν ξερω γιατι ανεβηκε το ποσο...

KRHTIKOS
01/06/2004, 17:34
AMAN!
Re sy to kranos tou paidiou! Pali lathos ekane o pontios?
Yiayto brhke o proedros 10 klhseis sto kinhto tou?
Mou eixe pei oti brhkan ena Nolan parathmeno kai mou efere kranos twn 400 euro!
XAXAXXAXAXXA
Pes tou paidiou oti to stelnw pisw me courier to syntomotero kai ton eyxaristw poly! Tha to kratousa alla moy kobei to metopo.
Tou to ekana kai pio aneto 300km poy to xreiasthka!
Ta leme syntoma isws Giannina , isws kai sthn Pagrhtia...
O Nontas tha katebei pantws (Leei)
O Xrhstos?

bxtrm
01/06/2004, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Χάλια !!μαύρα χάλια!!
Και να εξηγήσω τι εννοώ .Καταρχήν μια πανελλήνια συγκέντρωση γίνεται για πολύ απλούς λόγους.
1) ανταλλαγή απόψεων – προβληματισμών (συζήτηση με πρωταθλητές του χώρου κτλ)
2) Ενημέρωση –Φέρε μου ρε γαμώτο έναν να μου μιλήσει για κράνη ,για ένδυση ,για κάτι τέλος πάντων που θα με κάνει να κυκλοφορώ ασφαλέστερα.- νέα μοντέλα.
3) κλείσε έναν χώρο –με όλους τους κανόνες ασφάλειας (ασθενοφόρα κτλ) - για τους καγκουρες αφού έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να τους ελέγξεις ,να σπάνε τα μηχανάκια τους στις κόντρες τουλάχιστον χωρίς θύματα και από ότι είδαμε όλοι, ο κόσμος αυτά θέλει να βλέπει και να γουστάρει!!
4) να περάσουμε καλά !!!έτσι απλά.
Τίποτα από όλα αυτά δεν συνέβη για αυτό και ήταν από τις χειρότερες και με την μικρότερη προσέλευση μοτοσικλετιστών. Και αυτοί που ήρθαν οι μισοί φύγανε όπως και εγώ Σάββατο και Κυριακή.
Κάτι επίσης που μου έκανε εντύπωση ήταν η σχεδόν πλήρη απουσία από τις λέσχες της Αθήνας .!!!περίμενα πολύ κόσμο από εκεί !!μπράβο στα παιδιά από Έβρο- καβάλα κτλ γιατί ήταν πιστεύω οι περισσότεροι ,και δεν μασήσανε από χιλιόμετρα.
Αντιθέτως ήρθε η ΜΟΤΟΕ σου λέει δώσε 45 ευρω για να μπεις μέσα, για να δεις το απόλυτο τίποτα !
Ήμαρτον δεν είχε τίποτα εκτός από 5-6 άτομα που ήταν συνεχώς στους κόφτες. Βαρεμάρα!!!
Αυτά τα λίγα .Τζάμπα 1500 χιλιόμετρα, τα μισά της επιστροφής με βροχή!
Και κάτι τελευταίο. Όταν ήρθε η αστυνομία στις κόντρες ς του Σαββάτου, ο πρόεδρος ΜΟΤΟΕ φώναζε μαζί με έναν άλλο παπάρα με μουστάκι κοντό, ότι δεν είναι σωστό και ότι είναι παράνομο, κτλ κτλ. Φίλε είπαμε ότι γιαυτο βρισκόμαστε από την διαόλου την μάνα όλοι μαζί. Αν δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις σε αυτό η φύγε, η μη την ξανακάνετε την συγκέντρωση.
Υ.Γ. είμαι παρόν τις τελευταίες 15 συγκεντρώσεις. Παλιό κόκαλο
:smokin:
στο 1ο που θετεις εχεις δικιο, ωραια ιδεα για την επομενη πανελληνια
στο 2ο , ποιον να καλεσεις να σου μιλησει εμπορο?
θα παρεξηγηθει το πραγμα αν δεν ερθουν ολοι οι εμποροι
στο 3ο
υπηρχε ακριβως αυτο που λες , και εγινε οπως τα λες .
κλεισμενο γηπεδο με περιφραξη με ασθενοφωρο και με τουλαχιστον χιλια ατομα να παρακολουθουν!!!! μην τρελαθουμε δηλαδη
για το 4ο , δεν βγαζεις ακρη , και φετος που ηταν διαφορετικη η πανελληνια απο τις αλλες οι μισοι περασαν καλα και οι μισοι οχι.
ο κοσμος ηταν λιγος γιατι η πανελληνια ηταν πολυ χαμηλα, και δεν κατεβαινουν τοσοι βορειοι , ηταν η αρχη για μια αλλη πανελληνια παντως
για τις κοντρες που λες ο κοντος συναδερφος σου μοτοσυκλετιστης ηταν υπευθυνος για την πανελληνια , και προσπαθουσε να μην γινει τιποτε φετος ουτε μεσα ουτε εξω απο την πανελληνια , μιας και πηρε τηλεφωνο ο αστ. διευθυντης και μας ενημερωσε οτι αν δεν τους υσηχασουμε εμεις στις κοντρες εχει ετοιμες διμοιριες με ματ. επιλεχτηκε το πρωτο φυσικα

bxtrm
01/06/2004, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
AMAN!
Re sy to kranos tou paidiou! Pali lathos ekane o pontios?
Yiayto brhke o proedros 10 klhseis sto kinhto tou?
Mou eixe pei oti brhkan ena Nolan parathmeno kai mou efere kranos twn 400 euro!
XAXAXXAXAXXA
Pes tou paidiou oti to stelnw pisw me courier to syntomotero kai ton eyxaristw poly! Tha to kratousa alla moy kobei to metopo.
Tou to ekana kai pio aneto 300km poy to xreiasthka!
Ta leme syntoma isws Giannina , isws kai sthn Pagrhtia...
O Nontas tha katebei pantws (Leei)
O Xrhstos?
αστα , σου λεω πολυ γελιο...
οταν ρωτησε ο μαραγκακης που ειναι το κρανος του , ο ποντιος τον ρωτησε δεκα φορες στην σειρα , :δικο σου ητανε ?
ο χρηστος ο τσουκ εννοεις? μπορει και να κατεβουμε , αλλα ειστε μακρια ρε γαμωτο , σας γουσταρουμε πολυ τους κρητικους αλλα θελουμε 3 μερες στο δρομο για να ερθουμε .

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/06/2004, 17:50
δηλαδή, δηλαδή του χρόνου θα πας??????

kapeos

τουλαχιστον θα παω μια βολτα και αν ειναι ησηχα οπως και φετος θα καθησω στην πανελληνια.
δεν με ενδιαφερη το οτι εχει 45 ευρω τοσο. αλοστε πιστευω οτι μπηκε αυτο το ποσο για να καλιφθουν καποια εξοδα, γιατι ηταν σηγουροι οι διοργανοτες οτι θα ειχαν μικροτερη προσελευση. τουλαχιστον απο αυτους που ειναι καγκουρες. την επομενη χρονια προβλεπω οτι εχωντας βαλει τα σωστα θεμελια για μια νεα αρχη θα αξηζουν τα 45 ευρω. εγω δεν πιστευα οτι θα γινη κατι και τωρα που εγινε........ νωμιζω οτι στο χερι μας θα ειναι να την κρατισουμε σε αξιοπρεπες επιπεδο. για να εχουμε κατι καλο να δειχνουμε στα παιδια μας και να μην λενε ...<< εεε καλος καγκουρας ησουν και εσυ στα νιατα σου, >> και το οτι δεν ηταν πολλες λεσχες και περισοτερο δεν ηταν απο την αθηνα ησως σημενη οτι στην αθηνα εχουμε πολλους καγκουρες που τους βλεπουμε καθε μερα και μας εχουν αηδιαση, και δεν θεπουμε να τους βλεπουμε και στην πανελληνια. αν ειναι ετσι ησηχα και του χρονου να το δητε οτι χρονο με τον χρονο θα ξαναερθουν οι λεσχες. αρκη τωρα που εγινε η αρχη και μπηκε το προτο γαλα στον κουβα να μην τον κλοτσησουμε..... γιωργος

Dodok edessa
01/06/2004, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
στο 1ο που θετεις εχεις δικιο, ωραια ιδεα για την επομενη πανελληνια
στο 2ο , ποιον να καλεσεις να σου μιλησει εμπορο?
θα παρεξηγηθει το πραγμα αν δεν ερθουν ολοι οι εμποροι
στο 3ο
υπηρχε ακριβως αυτο που λες , και εγινε οπως τα λες .
κλεισμενο γηπεδο με περιφραξη με ασθενοφωρο και με τουλαχιστον χιλια ατομα να παρακολουθουν!!!! μην τρελαθουμε δηλαδη
για το 4ο , δεν βγαζεις ακρη , και φετος που ηταν διαφορετικη η πανελληνια απο τις αλλες οι μισοι περασαν καλα και οι μισοι οχι.
ο κοσμος ηταν λιγος γιατι η πανελληνια ηταν πολυ χαμηλα, και δεν κατεβαινουν τοσοι βορειοι , ηταν η αρχη για μια αλλη πανελληνια παντως
για τις κοντρες που λες ο κοντος συναδερφος σου μοτοσυκλετιστης ηταν υπευθυνος για την πανελληνια , και προσπαθουσε να μην γινει τιποτε φετος ουτε μεσα ουτε εξω απο την πανελληνια , μιας και πηρε τηλεφωνο ο αστ. διευθυντης και μας ενημερωσε οτι αν δεν τους υσηχασουμε εμεις στις κοντρες εχει ετοιμες διμοιριες με ματ. επιλεχτηκε το πρωτο φυσικα Έχεις δίκιο φίλε μου. Είναι καθαρά υποκειμενικό το τι ζητάς από μια συγκέντρωση.
Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος από την 23Η ΠΣΜ δεν έχω λόγο να σου αλλάξω την άποψη. Όσο για τον συνάδελφο που είπα με το μουστάκι ήταν άκρως επιθετικός χωρίς να εξηγήσει τον λόγο σε μας που ήμασταν εκεί, σε αντίθεση με τον πρόεδρο που ήταν πολύ φιλικός και συζητήσιμος. Παντως ξαναλεω ότι δεν είναι πανελληνια συγκέντρωση ,τα μοτέρ από 10 μότο στον κόφτη και άλλοι τόσοι να καίνε λάστιχα. Χωρίς να λείπουν και αυτά βέβαια!!
:beer:

jtoros
01/06/2004, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Θα καταθέσω εντυπώσεις στην πορεία!
Μπράβο τσίρε!Από ότι κατάλαβες δεν είχε ούτε έλεγχο στην είσοδο ,αλλά δεν είδες! Επίσης απ'οτι κατάλαβα καταλαβαίνεις ότι θέλεις!
Αν πήγαινες θα μπορούσες να γράψεις ότι γούσταρες.
Αφου δεν πήγες μην γράφεις μαλακίες ή ότι σου κατέβει!

Αγαπητέ illuminatios από ό,τι διάβασες(?) έγραψα καθαρά και στην πρώτη πρότασή μου ότι δεν πήγα στην Πανελλήνια. Και ό,τι όσα είπα προέκυψαν μετά από συζήτηση με τον πατέρα μου.

Μάλλον εσύ καταλαβαίνεις ό,τι θέλεις. Δεν σου ζήτησε κανείς να κρίνεις τη δική μου απάντηση, αλλά να γράψεις την δική σου.

Άντε γεια...

Thnx for listening...

Μικρή Λουλού
01/06/2004, 20:10
ΠΡΟΦΑΝΩΣ Ο ILLU ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΙΠΕ...

ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ,ΠΑΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΕΤΕΦΕΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ, ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΕΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ.....


ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ...???

jtoros
01/06/2004, 20:26
Νταξ' ρε παιδιά sorry κιόλας!
Η Πανελλήνια ήταν όπως λέτε εσείς, που πήγατε κιόλας. Υπέροχη!

Άντε γεια τώρα γιατί με περιμένουν για ποτάκι.

Thnx for listening...

Μικρή Λουλού
01/06/2004, 20:50
ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΛΩΣΑΝΕ,ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥ....

ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΩ.....

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΩ 3ΓΩ,Η ΑΛΛΟΙ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΖΕΙ Η ΝΑ ΥΠΕΡΑΜΥΝΕΤΑΙ ΕΝΟΣ ΘΕΣΜΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΗΧΗΣΗ...


ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ THNKS FOR LISTENING.....

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ,ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΑ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ..!!


:beer: :beer:

jtoros
01/06/2004, 21:18
Δεν απάντησα σαν παιδάκι που το μαλώσανε. Απάντησα σαν ένας νέος 22 χρονών που δεν θεωρεί ότι αξίζει να κάτσει και να συζητήσει στο forum τι είπε, γιατί το είπε και αν είναι σωστό αυτό που είπε. Ανέφερα από την αρχή την πηγή των απόψεών μου. Διατύπωσα την άποψή μου. Κάνε κι εσύ το ίδιο. Και μπορεί ο καθένας να κρίνει σιωπηρά αν τα λεγόμενά μου (σου, του κτλ) στέκουν ή όχι. Δεν θέλω να γίνεται τέτοιου είδους ντόρος στα threads. Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συζητάμε στο forum αυτά που λέω εγώ. Χωρίς ίχνος ειρωνίας και σνομπισμού θα προτιμούσα να λήξει εδώ το θέμα.

Thnx for listening...

sofoklis
02/06/2004, 06:57
ΔΥΟ-ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ:
1. ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ (ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ).
2. ΟΤΑΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΖΑΚΟΥΖΙ...
3. ΤΑ 45 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ. ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΣΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ.

Υ.Γ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ...
ΥΓ1. ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΣΜ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΜΗΣΕΙ Η ΑΘΗΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 08:25
ΥΓ1. ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΣΜ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΜΗΣΕΙ Η ΑΘΗΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ. [/B][/QUOTE]


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΖΟΥ,ΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΗ 5.000.000,ΣΤΡΙΜΟΚΩΛΑ Ο ΕΝΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ...
ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΡΥΠΑΝΣΗ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ...
ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ....
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ....
ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΣΜ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΚΑΥΜΕΝΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΕΧΕΙ...


ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΕΤΣΙ..???

afrotwin
02/06/2004, 09:22
re pedia kseri kanis posa atoma ixe i singketrosi?
ke poses mixanes? peripou ola afta

pantos to oti imaste mixanovioi ke mpori na mazevomaste se tetiou idous singketrosis ine poli 8etiko giati to diorganonoun foris tou xorou pou ektos ton alon prosferoun ke ergo na min anaferoume lesxes ke foris ke episis kalo 8a ine na ekselisete se mia giorti me pola simvanta na ektononoume ke ligo tin psixi mas na diaskedazoume ke lipa
tora i apopsis panta 8a diistante
osi 8eloun coolarista pragmata 8a krinoun asxima tis entasis pou mpori na dimiourgi8oun ite ine aftes dinata mousiki i agones edo ke kapioi pou goustaroun entasis 8a krinoun asxima tou coolatous pou goustaroun parea sizitisi ke romantza

den ginete diaforetika
to asximo ine pantos na akoume ti ipane triti se emas pou den pigame gia to 8ema ki afto giati ola afta ta pragmata ta krinoume analoga me tin dia8esi pou exoume ekini tin stigmi tin imera poso kolimeni imaste (pou simeni an den ine opos ta kseroume apo palia den mas aresi) diladi an kapios exi xorisi me mia sovari sxesi as poume ke ine distixismenos apokliete na tou fani kati oreo ke kalo genika tou fenonte ola xalia etsi apla
diladi i dia8esi mas ine simantikos paragontas
sigoura iparxi periptosi na ine i katastasi tetia pou mpori na mas ftiaksi ke tin dia8esi ki afto ine ena 8ema ego pou exo pliri agnia gia tin katastasi den mporo na krino an ontos fteei i diorganosi pou den ixe provlepsi sosta ton tade tomea i ton dina

pantos kalo ine otan diorganonoume tetiou idous singkentrosis na ginete me gnomona oti 8a er8oun olon ton idon i an8ropi (apo 8ema dia8esis) ke prepi na exoume frontisi na diaskedasoume tous perisoterous apo aftous
entaksi mpori na exoun er8i etsi ta pragmata pou ikonomika na min perisevoun lefta gia pola........
ala mia anepitixis diorganosi ine i arxi tou 8anatou tis epomenis
ke kalo ine na anazopironete ka8e ti pou exi sxesi me to olo 8ema
ke epanalamvano ola afta ta leo xoris na imoun eki gia na mporo na krino

ke gia ton filarako pou tou ipe o mpampas tou na min pai. file mou an imoun o mpampas sou ke ksafnika to exo riksi sta mavra ke ime oli mera lioma mpori na min 8elo ke gia sena to idio episis an sinantiso eki kapia e8eria iparksi mpori na min 8elo na ise ke esi eki ke ola afta ine ena mpori den simeni oti ine etsi episis mpori na iparxoun ena karo ali logi
gia afto se parakalo ase mas me to ti ipe o mpampas sou o aksiopistos:lol: :lol: :lol:

bxtrm
02/06/2004, 09:36
Oι συμμετοχες φετος ηταν 2200 περιπου,
τα ατομα 3000 αν δεν κανω λαθος.

illuminatios
02/06/2004, 12:48
Ο κοντός με το μουστάκι είναι ο Δήμος ο Μπεμπέκης από την Ξάνθη,ένας από τους βασικούς λόγους που πάω πσμ.
Όσο για σένα τσίρε έγραψες κατα λεξη:Το camping ανοργάνωτο (αν κατάλαβα καλά δεν είχε ούτε έλεγχο στην είσοδο) .
Δεν χωράνε παρερμηνίες σ'αυτό.Δε σε κράζω για όλλα τα υπόλοιπα αλλά γι αυτό.Γιατί μπορει να γράψει κι ο αλλος που δεν πήγε ότι ....αν κατάλαβα καλα σκοτώθηκαν τρεις.Κι ο άλλος θα γράψει,αν κατάλαβα καλά κλέψαν το κράνος του κρητικού και γίναν και άλλες κλοπές..
Έτσι από πέντε δέκα σαν και σένα βγαίνει το ράδιο αρβύλλα.Γκε γκε προς τι το κράξιμο....?
Και αν δεν θεωρείς ότι αξίζει να κάτσεις να εξηγήσεις τις ανακρίβειες που γράφεις ,τουλάχιστον διασταυρωνε τες ...όχι τίποτα ....για να μην φαίνεσαι μαλάκας μετά
Άλλο η άποψη, άλλο η αρβύλλα

hornet
02/06/2004, 13:29
Ωχου εχω βαρεθει με την πανελληνια και τα αποτελεσματα της και τις διαμαχες περι του θεματος.

Οσοι πηγαν καλως εκαναν διοτι ηθελαν να πανε και τελωςπαντων θα την βρηκαν την ακρη να περασουν καλα(οπως ο αποστολης και καλα εκανε το παληκαρι)

ΑΛΛΑ δεν μπορω αυτο το η αθηνα δεν ηταν εκει και τα υπολοιπα που ξανασυζητηθηκαν και εγινε καυγας τρικουβερτος.Δεν μπορει θα ηταν ολο και καποιος θα ηταν εκει.Αλλα αυτο που εννοει ο ποιητης ειναι μαλλον οργανωμενα (διορθωστε αν δεν κανω λαθος).Ρε με το ζορι να παμε τι λυσσα κακια ειναι αυτη.

Εγω ουτως η αλλως σε οργανωμενα δεν παω γιατι μου θυμιζει τροπον τεινα σπουδαστικη διαδηλωση και τελωςπαντων δεν γουσταρω τα "καπελα και τα καπελωματα" για οσους καταλαβαν καταλαβαν!!!

Καλως γινεται καλως πανε οσοι πανε αλλα μεχρι εκει μην μας ζαλιζετε τον ερωτα με την πανελληνια και γιατι δεν πηγαμε και θα πρεπε να παμε και αλλα τετοια.

"ΤΑ 45 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΣΟΔΟ ΤΗΣ ΜΟΤΟΕ. ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΣΤΙΣ ΛΕΣΧΕΣ"

Αυτο τωρα πως να το παρω οχι πειτε μου δηλαδη...σιγα μην σας πληρωσω κιολας!!!!Να και τα καπελα που λεγαμε κιολας

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 13:45
ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....

ΠΡΙΝ ΛΕΓΑΜΕ ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΠΣΜ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ...

ΤΩΡΑ ΛΕΜΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ...

ΑΜΑΝ ΠΙΑ !!! ΧΕΣΤΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ !!!!

ΟΣΟΙ ΠΗΓΑΝ,ΠΗΓΑΝΕ....ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝΕ,ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΝΕ..!!!

ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ.........:mad: :mad: :mad:

DUKASII
02/06/2004, 13:46
THA ORGANOSOYME...PANATHINAIA!!!

MONO GIA ATHINAIOYS!! TELOS!!

EISODOS MONO ME TAYTOTHTA!

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 13:50
ΡΕ ΣΠΥΡΑΚΟ....

ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ....


ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΑ..???


ΓΙΑ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ.......


:lol: :lol:
:beer: :beer:

petridist
02/06/2004, 14:32
θα συμφωνήσω οτι αναλόγως με τη διάθεση που έχεις γενικά εκείνη την περίοδο μπορεί κάτι να το κρινεις είτε άσπρο είτε μαύρο... πολύ σωστο και συμβαίνει σε όλους μας..


θεωρώ όμως απαράδεκτη την άποψη ότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποια πράγματα αν δεν είσαι εκεί να τα δείς!!!!

γιατί?? αν κάτι μου το πει έμπιστό μου άτομο είναι σαν να ήμουν κι εγώ εκεί!!!

και εν πάσει περιπτώσει σιγά μην απαγορέψουμε στον καθένα να λέει τη γνώμη του ρε παιδιά!!!

δηλ ρε illu οταν εσύ λες οτι ήταν γαμάτα, πέρασες ωραία κλπ, αν έρθω εγώ και σε πώ ξερά ''μαλάκα'' θα σου αρέσει??? (no offense συζητάω απλά, το τονίζω!)

και τονίζω οτι για μένα η γνώμη κολλητού φίλου, μπαμπά ή οποιουδήποτε άλλου πολύ κοντινού μου ανθρώπου, μετράει σαν δικιά μου, γιατί οταν έχεις ζήσει με τον άλλο όλη σου τη ζωή, εε είναι λίγο χλωμό να μην τον εμπιστευτείς.. βέβαια καθένας ξέρει καλύτερα το δικό του περιβάλλον... για μένα μιλάω..

αυτά και απορώ γιατί τελικά αυτή η κόντρα για την πανελλήνια!!!

afrotwin
02/06/2004, 14:45
αυτά και απορώ γιατί τελικά αυτή η κόντρα για την πανελλήνια!!! [/B][/QUOTE]


a!!! tipota edo kouventa na ginete na pernai i ora efxarista
pos leei ke to anekdoto me ton lago
e! leme ke kamia malakia na pernai i ora.....
:lol: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 14:53
θεωρώ όμως απαράδεκτη την άποψη ότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποια πράγματα αν δεν είσαι εκεί να τα δείς!!!!

γιατί?? αν κάτι μου το πει έμπιστό μου άτομο είναι σαν να ήμουν κι εγώ εκεί!!!



και τονίζω οτι για μένα η γνώμη κολλητού φίλου, μπαμπά ή οποιουδήποτε άλλου πολύ κοντινού μου ανθρώπου, μετράει σαν δικιά μου, γιατί οταν έχεις ζήσει με τον άλλο όλη σου τη ζωή, εε είναι λίγο χλωμό να μην τον εμπιστευτείς..


ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ,ΚΑΙ ΠΕΣ ΠΩΣ ΕΖΗΣΕΣ........

ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ,ΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΝΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ......

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΤΥΧΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.......ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΕΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΣ.....
ΘΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΩ (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ) ΑΝ ΑΠΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ....

ΑΠΛΑ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ...

niko13g
02/06/2004, 14:58
Πω πω ρε Θανάση και συ......
:hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate: :hypnotize

DUKASII
02/06/2004, 15:00
TH ZOH SOY ...NA DO POS EINAI NA KATHOME PISO APO MIA OTHONH..KAI NA ''PLENOYME'' ???


OP..SORRY..THANASHS..EINAI TO PALIKARI ,AYTOS O PSHLOS, O MORFONIOS O DIRTYMOTO!!

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
Πω πω ρε Θανάση και συ......
:hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate: :hypnotize

ΤΙ ΘΕΣ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ ?????ΔΕΝ ΗΡΘΑΝΕ ΤΑ GRIP !!!

ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ !!!:lol: :lol: :lol:

ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΕΨΑΞΑ ΟΛΑ.............................ΟΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ PORNET !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TH ZOH SOY ...NA DO POS EINAI NA KATHOME PISO APO MIA OTHONH..KAI NA ''PLENOYME'' ???


OP..SORRY..THANASHS..EINAI TO PALIKARI ,AYTOS O PSHLOS, O MORFONIOS O DIRTYMOTO!!


ΤΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ..!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

niko13g
02/06/2004, 15:11
Τώρα με προσβάλεις όμως πρωτόγονε κώλε..
.
.
Γιατί ρε !! όποτε έρχομαι από το μαγαζί , για τα grip σου λέω ????
Ε ??
Ε ??
.
Θα έρθω από κει να σε περιλάβω μια….
:wave2: :wave2: :wave2:
:beer: :beer: :beer: :beer:

illuminatios
02/06/2004, 15:34
Petridist ξεχωρίζεις το υποκειμενικό από το αντικειμενικό?
Δεν κοντράρω για το αν άρεσε ή δεν άρεσε.Κοντράρω όταν κάποιος γράφει ανακρίβειες. Και το να γράφεις ανακρίβειες δεν είναι γνώμη.
Όσο για το κόντρα για την παννεληνια και το μας τα πρήξατε κτλ... το ποστακι είναι ξεκάθαρο.Πως σας φάνηκε??
Όσοι πήγαν λοιπόν λένε πως τους φάνηκε.Όσοι δεν πήγαν μπορούν -και καλά κάνουν- να μεταφέρουν τις εντυπώσεις των φίλων τους.Λέμε τι νομίζουμε για ένα κορυφαίο μοτοσυκλετιστικό γεγονός. Δηλαδή πενήντα απαντήσεις σε ποστ για σουτζουκάκια αλλες πενήντα για τη γλυκιά μελαγχολία του δακρυσμένου φεγγαριου,κτλ και φρένο σε μοτοσυζήτηση??
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ??????

afrotwin
02/06/2004, 15:53
[ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ?????? [/B][/QUOTE]

giati re ego tora leo 16:52
:lol: :lol: :lol:

petridist
02/06/2004, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
θεωρώ όμως απαράδεκτη την άποψη ότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποια πράγματα αν δεν είσαι εκεί να τα δείς!!!!

γιατί?? αν κάτι μου το πει έμπιστό μου άτομο είναι σαν να ήμουν κι εγώ εκεί!!!



και τονίζω οτι για μένα η γνώμη κολλητού φίλου, μπαμπά ή οποιουδήποτε άλλου πολύ κοντινού μου ανθρώπου, μετράει σαν δικιά μου, γιατί οταν έχεις ζήσει με τον άλλο όλη σου τη ζωή, εε είναι λίγο χλωμό να μην τον εμπιστευτείς..


ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ,ΚΑΙ ΠΕΣ ΠΩΣ ΕΖΗΣΕΣ........

ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ,ΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΝΑ ΟΙΚΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ......

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΤΥΧΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.......ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΕΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΣ.....
ΘΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΩ (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ) ΑΝ ΑΠΛΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ....

ΑΠΛΑ ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ...

αν νομίζεις οτι η ζωή σου ή η ζωή οποιουδήποτε άλλου θα αποτελούσε παράδειγμα προς μίμηση για μένα τότε πλανάσαι οικτρά.....

όσο για τη ζωή που κάνω, αυτό είναι δική μου δουλειά και μην ξαναανακατευτείς!!! ακους εκεί να κρινεις τη ζωή μου!! ρε ΟΥΣΤ!!

και δεν κατάλαβα εσυ και οι άλλοι κάνετε την αληθινή ζωή κι εμεις ζούμε στο κουτί??

αυτό που είπα είναι οτι οταν κάτι που μου λέει κάποιος που εμπιστεύομαι με χαλαει δεν με ενδιαφέρει να το δοκιμάσω για να το επιβεβαιώσω απλά... μόνο στην περίπτωση που με κάιει πολύ και όχι για κάτι εντελώς αδιάφορο που αποτελει για μενα καποια πανελλήνια....

και αν αναρωτιέσαι γιατί συζητάω για ένα θέμα που δε με αφορά καθόλου... έχω και γω λίγο ελεύθερο χρόνο κατα τη διάρκεια της δουλειάς και ψυχαγωγούμαι οκ? ετσι γουστάρω θα δώσω και λογαριασμο?

και όσο για την παιδεία που έθιξες... άστοχο τελείως....

θα περίμενα πιο ορθά επιχειρήματα απο εναν άνθρωπο της ηλικίας σου!

ΑΥΤΑ!

petridist
02/06/2004, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Petridist ξεχωρίζεις το υποκειμενικό από το αντικειμενικό?
Δεν κοντράρω για το αν άρεσε ή δεν άρεσε.Κοντράρω όταν κάποιος γράφει ανακρίβειες. Και το να γράφεις ανακρίβειες δεν είναι γνώμη.
Όσο για το κόντρα για την παννεληνια και το μας τα πρήξατε κτλ... το ποστακι είναι ξεκάθαρο.Πως σας φάνηκε??
Όσοι πήγαν λοιπόν λένε πως τους φάνηκε.Όσοι δεν πήγαν μπορούν -και καλά κάνουν- να μεταφέρουν τις εντυπώσεις των φίλων τους.Λέμε τι νομίζουμε για ένα κορυφαίο μοτοσυκλετιστικό γεγονός. Δηλαδή πενήντα απαντήσεις σε ποστ για σουτζουκάκια αλλες πενήντα για τη γλυκιά μελαγχολία του δακρυσμένου φεγγαριου,κτλ και φρένο σε μοτοσυζήτηση??
ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ??????

θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός στην κριτική σου απο την αρχή και εκεί θα ξεχώριζες!!! δεν αντέκρουσες, ειρωνεύτηκες! έχει διαφορά αυτό νομίζω..

σκέψου το, δεν το λέω με κακή πρόθεση, απλά εγώ αυτό εισέπραξα.. και λύσε μου μια απορία?? Τι θα πει τσίρος?

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
αν νομίζεις οτι η ζωή σου ή η ζωή οποιουδήποτε άλλου θα αποτελούσε παράδειγμα προς μίμηση για μένα τότε πλανάσαι οικτρά.....

όσο για τη ζωή που κάνω, αυτό είναι δική μου δουλειά και μην ξαναανακατευτείς!!! ακους εκεί να κρινεις τη ζωή μου!! ρε ΟΥΣΤ!!

και δεν κατάλαβα εσυ και οι άλλοι κάνετε την αληθινή ζωή κι εμεις ζούμε στο κουτί??

αυτό που είπα είναι οτι οταν κάτι που μου λέει κάποιος που εμπιστεύομαι με χαλαει δεν με ενδιαφέρει να το δοκιμάσω για να το επιβεβαιώσω απλά... μόνο στην περίπτωση που με κάιει πολύ και όχι για κάτι εντελώς αδιάφορο που αποτελει για μενα καποια πανελλήνια....

και αν αναρωτιέσαι γιατί συζητάω για ένα θέμα που δε με αφορά καθόλου... έχω και γω λίγο ελεύθερο χρόνο κατα τη διάρκεια της δουλειάς και ψυχαγωγούμαι οκ? ετσι γουστάρω θα δώσω και λογαριασμο?

και όσο για την παιδεία που έθιξες... άστοχο τελείως....

θα περίμενα πιο ορθά επιχειρήματα απο εναν άνθρωπο της ηλικίας σου!

ΑΥΤΑ!


TΩΡΑ.......ΜΟΥ ΚΑΝΕΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΡΕΑΣ..............

ΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΟΥ.....ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΧΑΣΜΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΩΝ..........

ΤΑ ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ,ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ........ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ Σ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΙΣ.......


ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ...........ΓΑΜΗΘΗΚΕ......!!!!!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.......ΜΗ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΟ......ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ......ΕΝΗΜΕΡΩΝΕ ΜΑΣ.....

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 17:21
μόνο στην περίπτωση που με κάιει πολύ και όχι για κάτι εντελώς αδιάφορο που αποτελει για μενα καποια πανελλήνια....


ΞΕΡΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,Η ΝΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ??????

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ........ΜΗΝ ΠΕΤΑΓΕΣΑΙ....
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ.......

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ.....
ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....


ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ???

jtoros
02/06/2004, 17:29
Συννεφιά έχει στην Πάτρα, αλλά μήπως θα ήταν καιρός να το πάψουμε αυτό το θέμα. Το thread ρωτάει "Πώς σας φάνηκε η Πανελλήνια;". Ε ας απαντήσουν σε αυτό όσοι έχουν πάει και μην ασχολούμαστε άλλο με το θέμα που προέκυψε. Έλεος δηλαδή.

Μικρή Λουλού
02/06/2004, 17:33
ΑΣΤΑ JTOROS....
ΕΔΩ ΨΙΧΑΛΙΣΕ ΚΙ ΟΛΑΣ,ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΑ ΒΑΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...(ΒΛΕΠΕ WIZZARD13)
ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ,ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ..???

ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ..!!!

:beer: :beer: :beer:

TRANSALP
02/06/2004, 19:37
exo diavasi olla ta parapano kai nomizo oti hrthe h seira moy na po thn apopsi moy.
1) opoios den exei paei sthn panellhnia kalo tha htan na mhn milaei.
2)sigoyra yphrxan provlhmata gia toys kataskhnotes.
3)ta xrhmata htan ypervolika.
Ena omos me eftiaxe kai makari ayto na diathrithei.
DEN ANIKSE ROYTHOYNI
mpravo stoys diorganotes.

afrotwin
02/06/2004, 21:59
ti ine afta pou lete re edo o kosmos xaneteke esi pezete me tis leksis ego antimetopizo sovaro provlima ke afta pou lete mou fenonte kinezika ke gia na katalavete ta pragmata exoun os eksis
ego ixa ksekinisi ke tipona ena kimeno merikes selides otan mesa sto domatio mpeni o gios mou ke arxise na vgazi ta papoutsia tou ke paralila mou elege gia toumpa pou efage o filos tou ston dromo .mexri edo ola kal kapia stigmi vgazi tin kaltsa tou ke tin petai ligo agarmpa ke pai ke pefti pano sto printer tin ora pou eperne xarti me apotelesma na pari ke tin kaltsa mesa ke na kolisi ego antedrasa astrapiea ke petaxtika pros tin meria to printer na piaso tin kaltsa eno itan idi arga me apotelesma na rikso to potiri me ton frape pano sto plikrologio ke stin karekla ke ligo sto podi mou.apo tin apotomi kinisi tora tromakse to skili mas ena maltezaki ke efife sfina anamesa sta podia mou ke sto grafio tou ipologisti ke travikse to kalodio tou fortisti tou kinitou tis ginekas mou pou itan stin akri tou grafiou dipla sto scaner me apotelesma na pesi kato ke na skorpisi se tefxi o gios emine me gourlomena matia ego erixna mpinelikia tou giou ke tou skiliou i gineka mou erixne emena mpinelikia pou milao asxima sto pedi to skili apo ola afta katouri8ike pano stin moketa apo ton fovo tou i kaltsa den vgeni apo to printer ke esis mou tsampounate gia tin panelinia sigketrosi?
ai xestite re i xalia 8a itane i kal ti zori travate
ama pigate ke sas arese mpravooooooooooo
an den pigate ke sas arese den ine tipota simveni kamia fora me ena tavoraki 8a sinel8ete
an an pigate ke den sas arese mpori na pigate kapou alou.... to tsekarate afto? i mpori na min itane orea ginete ke afto
an den pigate ke den sas arese exoun vgi poli kales alifes gia tis emoroides min distasete 8a sas anakoufisoun
re ti travame i an8ropoi
:lol: :lol: :lol: :lol:

afrotwin
02/06/2004, 22:05
:lol: :lol: :lol:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
03/06/2004, 06:58
απο οσους πηγαν μια απαντηση.
απο παιδια που πηγαν εμαθα τα κατωθη και θελω να μαθω αν ειναι αληθεια...
οι διοργανωτες ειχαν για πρωτη φορα στην πανελληνια..
α) ασθενοφορο
β) πυροσβεστηκη
γ) ομαδα περιφρουρισης ταξης
δ) περιπολικο για τους ατιθασους. (καποιοι που θελησαν να κανουν κοντρες εξω απο το καμπινκ τους σταματισε το περιπολικο).
ε) σχολαστικος ελενχος στο ποιος μπενει και ποιος βγενει και με ποια μοτο,( για να διαπιστοθη οτι βγενει με την δικια του μοτο).
ζ) απαγωρευση κηνησης με την μοτο με εστω και λιγο αυξημενη ταχητητα μεσα στο καμπινκ.
η) ειδικο χορο σε απομακρισμενο σειμιο για οσους ηθελαν να κανουν μπερναουτ και διαφορα τετεια καλπα μακρια απο τον κοσμο.

αν ειναι αληθεια αυτα θα ηθελα να το μαθω....ευχαριστω. γιωργος

TRANSALP
03/06/2004, 07:54
gia ola ayta poy anarotiese mathe pos eine alhtheia.fetos htan ontos mia diaforetikh panellhnia.isos kanome mia nea arxh se ayto poy legete panellhnia

Μικρή Λουλού
03/06/2004, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti ine afta pou lete re edo o kosmos xaneteke esi pezete me tis leksis ego antimetopizo sovaro provlima ke afta pou lete mou fenonte kinezika ke gia na katalavete ta pragmata exoun os eksis
ego ixa ksekinisi ke tipona ena kimeno merikes selides otan mesa sto domatio mpeni o gios mou ke arxise na vgazi ta papoutsia tou ke paralila mou elege gia toumpa pou efage o filos tou ston dromo .mexri edo ola kal kapia stigmi vgazi tin kaltsa tou ke tin petai ligo agarmpa ke pai ke pefti pano sto printer tin ora pou eperne xarti me apotelesma na pari ke tin kaltsa mesa ke na kolisi ego antedrasa astrapiea ke petaxtika pros tin meria to printer na piaso tin kaltsa eno itan idi arga me apotelesma na rikso to potiri me ton frape pano sto plikrologio ke stin karekla ke ligo sto podi mou.apo tin apotomi kinisi tora tromakse to skili mas ena maltezaki ke efife sfina anamesa sta podia mou ke sto grafio tou ipologisti ke travikse to kalodio tou fortisti tou kinitou tis ginekas mou pou itan stin akri tou grafiou dipla sto scaner me apotelesma na pesi kato ke na skorpisi se tefxi o gios emine me gourlomena matia ego erixna mpinelikia tou giou ke tou skiliou i gineka mou erixne emena mpinelikia pou milao asxima sto pedi to skili apo ola afta katouri8ike pano stin moketa apo ton fovo tou i kaltsa den vgeni apo to printer ke esis mou tsampounate gia tin panelinia sigketrosi?
ai xestite re i xalia 8a itane i kal ti zori travate
ama pigate ke sas arese mpravooooooooooo
an den pigate ke sas arese den ine tipota simveni kamia fora me ena tavoraki 8a sinel8ete
an an pigate ke den sas arese mpori na pigate kapou alou.... to tsekarate afto? i mpori na min itane orea ginete ke afto
an den pigate ke den sas arese exoun vgi poli kales alifes gia tis emoroides min distasete 8a sas anakoufisoun
re ti travame i an8ropoi
:lol: :lol: :lol: :lol:




ΚΑΛΑ ΡΕ ΑΦΡΟ....ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ...

ΤΗΝ ΜΟΚΕΤΑ,ΙΟΥΝΗ ΜΗΝΑ..ΤΙ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕΣ ???

ΠΑΡΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΧΩΣΕΙΣ..!!!(π.χ.ΚΑΙ ΣΥ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ..!!!):lol: :lol:

ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ......

bxtrm
03/06/2004, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
απο οσους πηγαν μια απαντηση.
απο παιδια που πηγαν εμαθα τα κατωθη και θελω να μαθω αν ειναι αληθεια...
οι διοργανωτες ειχαν για πρωτη φορα στην πανελληνια..
α) ασθενοφορο
β) πυροσβεστηκη
γ) ομαδα περιφρουρισης ταξης
δ) περιπολικο για τους ατιθασους. (καποιοι που θελησαν να κανουν κοντρες εξω απο το καμπινκ τους σταματισε το περιπολικο).
ε) σχολαστικος ελενχος στο ποιος μπενει και ποιος βγενει και με ποια μοτο,( για να διαπιστοθη οτι βγενει με την δικια του μοτο).
ζ) απαγωρευση κηνησης με την μοτο με εστω και λιγο αυξημενη ταχητητα μεσα στο καμπινκ.
η) ειδικο χορο σε απομακρισμενο σειμιο για οσους ηθελαν να κανουν μπερναουτ και διαφορα τετεια καλπα μακρια απο τον κοσμο.

αν ειναι αληθεια αυτα θα ηθελα να το μαθω....ευχαριστω. γιωργος ολα ειναι οπως τα λες οντως, μονο να σημειωσω οτι δουλευαν 30 ατομα ομαδα περιφρουρησης και 10 σεκιουριταδες ντυμενοι με μπλουζακι της πανελληνιας .

petridist
03/06/2004, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
μόνο στην περίπτωση που με κάιει πολύ και όχι για κάτι εντελώς αδιάφορο που αποτελει για μενα καποια πανελλήνια....


ΞΕΡΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,Η ΝΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ??????

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ........ΜΗΝ ΠΕΤΑΓΕΣΑΙ....
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ.......

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ.....
ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....


ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ???

εγώ πάλι επειδή μ'αρέσει να αντιδρώ σε ότι μου κακοφαίνεται θα μιλάω οπου θέλω όποτε θέλω και δε θα δίνω λογαριασμό σε κανένα κατάλαβες??

όσο για το χάσμα των γενέών.. όντως εσύ είσαι στην άλλη πλευρά..

αν θεωρείσαι ακόμα μικρος στα 26 σου... ε τότε συγγνώμη ρε μεγάλε θα ξαναμιλήσω οταν γίνω 40++ (ρε θα τρελαθουμε μου φαίνεται!!!)

δεν απάντησα σε κανέναν ποτέ.. οπότε δεν ξέρω απαντήσεις ουτε αυτοδιαφημίζομαι.. απλά εξέφρασα τον τρόπο σκέψης μου και εσένα δε σου άρεσε και τον κατέκρινες (άρα εσύ πετάχτηκες και νομίζεις οτι τα ξέρεις όλα οκ?)

επίσης δε με ενδιαφέρει τι εισπράτω απο ατομα που δεν γνωρίζω καν...δε με απασχολεί η απρόσωπη επικοινωνία και γι'αυτό προσπαθώ το κατα δύναμη να γνωρίζω άτομα απο εδώ μέσα (ξέρω οτι αυτό δεν είναι εφικτό αλλα ήδη γνωρίζω αρκετούς και θα προσπαθήσω κι άλλο)

δε θέλω να συνεχίσω αυτή την κουβέντα απο εδώ.. αν κανονιστεί κάτι την κυριακή και βρεθούμε, θα χαρώ πολύ να προσπαθήσουμε να γεφυρώσουμε αυτο το χάσμα!

takiskan
03/06/2004, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
απο οσους πηγαν μια απαντηση.
απο παιδια που πηγαν εμαθα τα κατωθη και θελω να μαθω αν ειναι αληθεια...
οι διοργανωτες ειχαν για πρωτη φορα στην πανελληνια..
α) ασθενοφορο
β) πυροσβεστηκη
γ) ομαδα περιφρουρισης ταξης
δ) περιπολικο για τους ατιθασους. (καποιοι που θελησαν να κανουν κοντρες εξω απο το καμπινκ τους σταματισε το περιπολικο).
ε) σχολαστικος ελενχος στο ποιος μπενει και ποιος βγενει και με ποια μοτο,( για να διαπιστοθη οτι βγενει με την δικια του μοτο).
ζ) απαγωρευση κηνησης με την μοτο με εστω και λιγο αυξημενη ταχητητα μεσα στο καμπινκ.
η) ειδικο χορο σε απομακρισμενο σειμιο για οσους ηθελαν να κανουν μπερναουτ και διαφορα τετεια καλπα μακρια απο τον κοσμο.

αν ειναι αληθεια αυτα θα ηθελα να το μαθω....ευχαριστω. γιωργος

ΝΑΙ σε όλα !!!!!!!!!!!!!!
α/απο το δήμο
β/όλο το 24ωρο
γ/την πρώτη ημέρα 22 άτομα (10 απο ετερία)και τις τελευτλεες 2 μόνο 1 γιατι δεν χρειαζόταν (κι αυτός ήμουν εγώ)
δ/προληπτικά στη διασταύρωση στα Δύδιμα
ε/10 άτομα έκαναν έλεγχο και4 γραμματεία
ζ/ναι αν και δεν έγινε ΤΙΠΟΤΑ
η?περιφραγμένο γήπεδο ενας ενας μέσα , με πυροσβεστήρες, έναν απο την ασφάλεια με CB , όλοι με κράνος , και αποθανατιστηκε όλο αυτό απο 2 καμερες , του MEGA και τοπικου καναλιού .


Τέλος αν του χρόνου ο χώρος είναι βελτιωμένος και επικρατήσουν οι ίδιες συνθήκες τηα έχουμε μια πραγματικά καλή ΠΣΜ !

takiskan
03/06/2004, 17:42
γ/την πρώτη ημέρα 22 άτομα (10 απο ετερία)και τις τελευτλεες 2 μόνο 1 γιατι δεν χρειαζόταν (κι αυτός ήμουν εγώ)


Στη βάρδια ενοείται !!!!!!

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
09/06/2004, 09:44
και ξαναποσταρω την ερωτηση που εκανα πιο πανω...



να πω και εγω την γνωμη μου?
προτα απο ολα ΔΕΝ ΠΗΓΑ στην πανελληνια και οτι ξερω ειναι απο φιλους.
αυτο που εχω να πω ειναι το εξεις.
ακουσα οτι ηταν ανοργανοτοι στο καμπινκ, οτι δεν εξηζε γιατι ηταν πολυ ισιχα ουτε κοντρες ουτε φασαριες ουτε τιποτα...... δηλαδη απετηχε αυτη η πανελληνια?????......
για πεστε μου... ποσα κεφαλια ανοιξαν? κανενα!!!
ποσους τραυματιες ειχανε? κανεναν!!!
ποσοι κηνδηνεψαν εκει που κημοντουσαν να πεση πανω τους καποιος καγκουρας? κανενας!!!!
ποσοι απο τους κατοικους των δυπλανων χωριων δισανασχετισαν? κανενας!!!
και θεωριτε αυτην την πανελληνια αποτηχημενη?
εγω πιστευω οτι οι οργανωτες ΠΕΤΗΧΑΝ αυτο που ηθελαν. να κρατησουν τους καγκουρες μακρια και να ειναι συγκεντροση μοτοσηκλετηστων και οχι καγκουρων. ο βασικος τους σκοπος πιστευω ηταν αυτος και εκει εριξαν το βαρος της προσπαθιας τους. και πιστευω απο οσα ακουω με επιτηχεια. ησως να ηστερισαν σε κατι, αλλα σκευτητε οτι ησως να ειναι η αρχη για μια νεα σεληδα στον θεσμο της πανελληνιας και καθε νεα αρχη και δυσκολη. παντως αρχηζη να μου αρεση αυτη η νεα πανελληνια....

afrotwin
09/06/2004, 09:48
pedia afiste to
to 8ema vromise
kontevi na gini i epomeni panelinia
:lol: :lol:

takiskan
09/06/2004, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
Απλα για να ξεριες, ειναι η πρωτη φορα που εχει ελεγχο στην πυλη απο την τεταρτη, και να εισαι σιγουρος οτι του χρονου θα εχει και απο την τριτη.



Αν θέλετε να μιλήσουμε για έλεγχο….. πολύ ευχαρίστως !

bxtrm
09/06/2004, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από takiskan
Αν θέλετε να μιλήσουμε για έλεγχο….. πολύ ευχαρίστως !
ξερω , ξερω τι εννοεις.

takiskan
09/06/2004, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
ξερω , ξερω τι εννοεις.


Για τα μπλουζακια δε θα πεισ τίποτα ? :p :winka:

bxtrm
09/06/2004, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από takiskan
Για τα μπλουζακια δε θα πεισ τίποτα ? :p :winka:
τι ? δεν ξερω
επειδη τελειωσανε και δεν πηραε ολη η ομαδα εργασιας?

takiskan
09/06/2004, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
τι ? δεν ξερω
επειδη τελειωσανε και δεν πηραε ολη η ομαδα εργασιας?


Όχι ρε !
Μιλάω για ‘κείνα τα «καταπληκτικά» , «αρίστης ποιότητας» , «μοναδικής σχεδίασης» , «συλλεκτικά» , που έγραφαν
ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ



Να δώσεις πολλούς χαιρετισμούς σε όλα τα παιδιά που (παρεμπιπτόντως) ξεπατώθηκαν στη ΠΣΜ !
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bxtrm
11/06/2004, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από takiskan
Όχι ρε !
Μιλάω για ‘κείνα τα «καταπληκτικά» , «αρίστης ποιότητας» , «μοναδικής σχεδίασης» , «συλλεκτικά» , που έγραφαν
ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ ΛΕΜΙ



Να δώσεις πολλούς χαιρετισμούς σε όλα τα παιδιά που (παρεμπιπτόντως) ξεπατώθηκαν στη ΠΣΜ !
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Eχω δωσει χαιρετισματα , σου τα ανταποδιδω.
εχουμε βγαλει καλα μπλουζακια , το ομολογω...

superfour
11/06/2004, 11:42
Ποιά συγκροτήματα έπαιξαν στην Πανελλήνια??:D

KRHTIKOS
12/06/2004, 00:11
Telika poio einai to link gia tis photo apo to salanti?

(To kranos to steilame , agorasa ena kainoyrio Shark ...)

bxtrm
14/06/2004, 08:07
μπες στο www.motorsite.gr και θα δεις