PDA

View Full Version : σχεδόν πέθανε



L.omerta
26/08/2006, 16:58
Αρχικά καλησπέρα σε όλους!!:wave2:
Απο χτες το απογευμα περιπου αρχισα να ακουω εναν περιεργο θορυβο μολις χρησιμοποιουσα την τριτη ταχυτητα(ακουγόταν σαν να έχει ξερυθμιστει κατι)....κατα το βραδακι μου εσβησε σε ενα φαναρι χωρις λόγο καιμετα δεν έμπαινε η πρωτη με τιποτα:confused: αλλα και στην νεκρα αν αφηνα τον συμπλέκτη εσβηνε..καθως δεν εχω οδικη βοηθεια ειχα απελπιστει λίγο αφού ήμουν και μακριά απο το σπίτι μου(ήμουν κεντρο και μενω αγιο δημητριο). Ξαφνικά μετα απο λίγο πήρε μπροστά κανονικά και πήρε και την πρώτη και αποφάσισα να πάω προσ το σπίτι μου. περίπου 2 χλμ πριν το σπίτι μου ξανα έσβησε και δεν έπερνε μπροστα με τίποτα με την μίζα. Προσπαθούσα με την μανιβέλλα αλλα η πρώτη δεν έμπαινε με τιποτα και εσβηνε κι ολας μετα απο λίγο..Το χειρότερο είναι ότι μετα απο λίγο μπλόκαρε και η μανιβέλλα και δεν κουνιόταν καθόλου:hypnotize !!!
τελικά με βοήθησε ενας φίλος να την πάω μεχρι το σπίτι.. η κατασταση της τώρα είναι όπως ήταν και δεν παίρνει μπρος με τίποτα.. Μπορει να καταλαβει κανεις τι εχει γίνει περίπου γιατι ειμαι και λίγο ασχετος με το θέμα...(πρέπει να βρω και τροπο να την παω και στο συνεργείο που ειναι καλληρόης την δευτέρα αλλά αυτο είναι το λιγότερο)Λέτε να είναι κατι σοβαρό???:confused:
(μια vespa του 93 έχω)
ευχαριστω!!!!:beer: :beer: :sun:

gregpktm
26/08/2006, 20:52
Αυτη τη στιγμη τι εχει το μηχανημα? Με τη μανιβελλα τι γινεται, ειναι ακομα μπλοκαρισμενη? Οταν προσπαθεις να το βαλεις μπρος με τη μιζα τι γινεται?

madlef
27/08/2006, 10:39
Kolise to mixanaki sou

L.omerta
27/08/2006, 12:30
Με τη μιζα πλέον δεν παίρνει μπροστα με τίποτα(λογικό μετά απο τόσες προσπάθειες) και η μανιβέλλα είναι μπλοκαρισμένη και δεν κουνιέται καθόλου...
Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι με την μανιβέλλα για να το βάλω μπροστα μπας και καταφέρω να το πάω στο συνεργείο??
ακούγεται σοβαρό??:sick:

gregpktm
28/08/2006, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.omerta
Με τη μιζα πλέον δεν παίρνει μπροστα με τίποτα(λογικό μετά απο τόσες προσπάθειες) και η μανιβέλλα είναι μπλοκαρισμένη και δεν κουνιέται καθόλου...
Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι με την μανιβέλλα για να το βάλω μπροστα μπας και καταφέρω να το πάω στο συνεργείο??
ακούγεται σοβαρό??:sick:

Οταν πας να το βαλεις μπροστα με την μανιβελλα κανει σαν να κλωτσαει? (οπως οταν εχουμε σχεση στο κιβωτιο)