PDA

View Full Version : motard οδηγηση η γραμμες?



sotiris68
26/08/2006, 19:37
παιδες για πειτε μου.το xt μπορει να οδηγηθει ντριφταροντας η τσαμπα σπαω το κεφαλι μου(χτυπα ξυλο τα μουτρα μου),η πρεπει να οδηγειται με γραμμες. εφαγα φλασια οταν διαβασα σε παλιο 0 300 για το duke2 οτι πρεπει να οδηγειται με γραμμες.και το χτ 600 δεν ηταν φυσικα motard εγινε στη πορεια.τι συμφερει να ακολυθεις και να επιδιωξεις να μαθεις? :confused:

kostisthegreek
26/08/2006, 21:21
Οι γραμμές τι είναι ρε παιδιά?:confused:

Pardalotzatziki
26/08/2006, 21:37
grammes.....h anazhthsh ths teleias grammhs stis strofes....mallon

exw dei agwnizomeno na trexei me XT600 '89 motard....opote sigoura ginetai auto pou 8es.....
o tropos einai dikia sou epilogh kai kalo einai na ta ma8eis ola....
etsi apoktas empeiria kai exeis kalutero elegxo otan 8a ton xreiasteis pragmatika....p.x. otan exeis mpei me "polla" se mia strofh..h otan petaxtei kapoios mprosta sou ...
gi auto oi epaggelmaties agwnizomenoi opws o rossi kanoun kai motard alla kai motocross...
ma8hsh einai ola...
oso gia thn odhghsh motard mallon den 8a mporeis na thn e3askhseis se dromo alla se pista.....ligo duskolo na phgaineis sto market me anapoda timonia...8a "koyeis" kamia giagia....
:wave2: :wave2:

kinhsh
26/08/2006, 21:48
Η οδηγηση μοταρντ νομιζω ειναι με το ποδι κατω,αυτο δεν εχει σχεση με τις γραμμες ,πρεπει και τα δυο να εφαρμοζονται.

nikos force
28/08/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
παιδες για πειτε μου.το xt μπορει να οδηγηθει ντριφταροντας η τσαμπα σπαω το κεφαλι μου(χτυπα ξυλο τα μουτρα μου),η πρεπει να οδηγειται με γραμμες. εφαγα φλασια οταν διαβασα σε παλιο 0 300 για το duke2 οτι πρεπει να οδηγειται με γραμμες.και το χτ 600 δεν ηταν φυσικα motard εγινε στη πορεια.τι συμφερει να ακολυθεις και να επιδιωξεις να μαθεις? :confused: ποθετω μιλαμε για πιστα????τεσπα και στο ντριφτ ακολουθεις γραμμες .δε ξεκινας και τελειωνεις το ντριφτ οπου γουσταρεις και σε αυτο ακολουθεις γραμμες.το θεμα ειναι οτι χτ με μαμα αναρτησεις δεν εχει νοημα να ντριφταρεις... τρωως τσαμπα χρονο.θα πηγαινεις πιο αργα.

gcrook
28/08/2006, 03:18
Σε δημοσιο δρομο, ειδικα αν δεν ξερουμε τι κανουμε, ΔΕΝ υπαρχουν γραμμες.

Υπαρχει σωστη και οσον το δυνατον συνετη οδηγηση ασχετα αν ειναι γρηγορη η αργη, και λαθος οδηγηση.

Τωρα αν θες να ντριφταρεις υπαρχουν τροποι, αλλα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω αλλο.

gcrook
28/08/2006, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Η οδηγηση μοταρντ νομιζω ειναι με το ποδι κατω,αυτο δεν εχει σχεση με τις γραμμες ,πρεπει και τα δυο να εφαρμοζονται.

Νομιζω οτι εγκαταλειπεται σιγα-σιγα αυτος ο τροπος οδηγησης στα μοταρντ, η εστω σε καποιες πιστες δεν χρησιμοποιειται πια το ποδι κατω,αλλα η "στρηταδικη" οδηγηση η οποια σε καποιες περιπτωσεις ειναι γρηγοροτερη συνολικα.

idi
28/08/2006, 09:53
με τις αναρτησεις ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ του μαμα ΧΤ που εχεις βαλει 17ρες...

ΔΕ μπορεις να στριψεις "μοταρνταδικα" με τιποτα!!!! το εχω δοκιμασει....

κανε κατι με τις αναρτησεις εμπρος πισω και μετα ξαναδοκιμασε:wave2:

Spazz
01/09/2006, 15:08
λογικα λογω αναρτησεων δεν θα κανεις και παπαδες φιλε...


αλλα σιγουρα ντριφταρει!ολα ντριφταρουν....


εγω τουλαχιστον τα πρωτα μου ντριφτακια τα εκανα με παπακι...



ελπιζω να ξερεις τι ειναι το ντριφτ ε και να μην μιλαμε στον αερα....


το ντριφτ επιτυγχανεται με φρεναρισμα του πισω και με κατεβασματα.....................πολυ γενικα στο λεω.......παρα πολυ!!!κι οχι με γκαζι....



ενας ευκολος τροπος για να μαθεις ειναι........


βρες ενα σημειο χωρις αυτοκινητα και τα λοιπα παιρνε φορα και φρεναριζε με το πισω φρενο αρκετα αλλα χωρις μπλοκαρεις τον πισω τροχο..... ε οσο το εχεις κρατημενο κατεβασε μια ταχυτητα... λογικα θα ντριφταρει...που σημαινει οτι δεν θα μπλοκαρει αλλα ουτε και θα ρολαρει....κατι ενδιαμεσο.......δοκιμζε και ξαναδοκιμαζς....καποια στιγμη θα σου βγει..........εκτος κι αν εισαι ο αγαρμπος ο ιδιος!


:beer: