PDA

View Full Version : Ποιός θα τα πληρώσει οέο?



emilio
28/08/2006, 18:06
Δείτε τί εννοώ.

Το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την προμήθεια 25 ραντάρ (συσκευών μέτρησης ταχύτητας μεταφορικών μέσων), δαπάνης 66.031 ευρώ.

:bawl: :bawl:

FZR600R
28/08/2006, 18:23
το 031 για κλησεις ηταν.
Σημαδειακο θα λεγα.

Επισης το 66 θελει λιγο ακομα.

miraze
28/08/2006, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
Δείτε τί εννοώ.

Το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την προμήθεια 25 ραντάρ (συσκευών μέτρησης ταχύτητας μεταφορικών μέσων), δαπάνης 66.031 ευρώ.

:bawl: :bawl:

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά από όλες τις ΗΛΙΘΙΕΣ δαπάνες που κάνουν οι δημόσιοι φορείς τα 25 ραντάρ σου έκαναν εντύπωση?

Θέλεις να πείς ότι δεν πρέπει να αγοραστούν ώστε να γίνουν οι δρόμοι μας πίστες?

ΚΑΙ λίγα μου φαίνονται, αν θές την προσωπική μου άποψη, ΑΡΚΕΙ να γίνεται σωστή χρήση....... Και όχι σε ευθείες με ηλίθια όρια των 50χλμ με καθαρό εισπρακτικό χαρακτήρα.

Φίλε emilio πίστεψέ με, τα 66.031 είναι ψίχουλα μπροστά στα ηλίθια έξοδα που μπορείς να θαυμάσεις κάθε χρόνο στον ετήσιο προυπολογισμό του κράτους που καταγράφει τα πάντα!!!

Φυσικά όλοι μας (και εγώ πρώτος και καλύτερος) είμαστε συνεπέστατοι με το κράτος γιατί στην τελική αν δεν φορολογήσει εμένα με 10.000 ετήσιο εισόδημα ποιόν θα φορολογήσει....

Άστα λοιπόν, αφού δεν μπορούμε λοιπόν να κάνουμε κάτι η καλυτερή δουλειά είναι ................. ΧΑΛΑΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!

emilio
29/08/2006, 07:25
Φίλε miraze, η αναφορά μου είναι περισσότερο χιουμοριστική αφού τα γαμ*******κα που πληρώνουμε τόσα χρόνια δε συγκρίνονται με το παραπάνω ποσό. Αλλά τρελαίνομαι γιατί προσπαθούν να με πείσουν ότι όλα τα μέτρα λαμβάνονται για τη δική μου ασφάλεια και όχι για την κονόμα. Αν ενδιαφέρεται κανείς, ας αφαιρεθεί για παράδειγμα το ΦΠΑ από τα κράνη, για να σταματήσει ο κόσμος να φορά τις μ******ς τύπου Practiker και Lidl. Μεγάλη ιστορία ρε φίλε.................. :bigcry: :bigcry:
:beer: :beer:

TATAR
29/08/2006, 08:00
Σύμφωνα με πληροφορίες μου, όλα τα αλκοολόμετρα και αρκετά απο τα ρανταρ που έχει η αστυνομία είναι προσφορά απο ασφαλιστικές εταιρίες. Αν κάποιος εργάζεται σε ασφαλιστική εταιρεία μπορεί να το ψάξει και να το επιβεβαιώσει ή διαψεύσει. Πάντως , μετά το τελευταίο φρικιαστικό ατύχημα κοντά στο Ηράκλειο, κάθε αστυνόμευση κατά τήν γνώμη μου καλοδεχούμενη.

alfa156
29/08/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Σύμφωνα με πληροφορίες μου, όλα τα αλκοολόμετρα και αρκετά απο τα ρανταρ που έχει η αστυνομία είναι προσφορά απο ασφαλιστικές εταιρίες. Αν κάποιος εργάζεται σε ασφαλιστική εταιρεία μπορεί να το ψάξει και να το επιβεβαιώσει ή διαψεύσει. Πάντως , μετά το τελευταίο φρικιαστικό ατύχημα κοντά στο Ηράκλειο, κάθε αστυνόμευση κατά τήν γνώμη μου καλοδεχούμενη.
αστυνομευση για την μετρηση ταχυτητας,η αστυνομευση γαι την καθε ηλιθια που κανει αναστροφη η ενα καρο αλλες παραβασεις που δεν ασχολητε κανενας μπατσος?

miraze
29/08/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
.................προσπαθούν να με πείσουν ότι όλα τα μέτρα λαμβάνονται για τη δική μου ασφάλεια και όχι για την κονόμα.

Και οι αστυνομικοί είναι απλά όργανα, οι διοικητές τους κάθε μήνα τους βάζουν στόχους, θέλω 500 κλήσεις πχ για κράνος, 100 για υπερβολική ταχύτητα κ.α.
Και στους διοικητές τους τους τα υπαγορεύουν από το υπουργείο.
Είμαι σίγουρος ότι παρόλο είναι εισπρακτικά μέτρα και όχι ουσιαστικά έστω κατα ένα μικρό ποσοστό ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ καταστάσεις (πολύ μικρό ποσοστό).
Να τον βάλουν μέσα το μάγκα που βγήκε στην εθνική και πιάνει με ανασφάλιστο αμάξι και μεθυσμένος τα 160.
Εγώ και εσύ κινδυνεύουμε από αυτόν στην τελική.

Ναι λοιπόν στη σωστή και ουσιαστική αστυνόμευση αλλά όχι στη σημερινή άναρχη και εισπρακτική.
Δώστε παιδεία στους οδηγούς και ΚΥΡΙΩΣ παιδεία στους αστυνομικούς που θεωρούν τους εαυτούς τους σαν την ανωτερη βαθμίδα της κοινωνίας μας


Αν ενδιαφέρεται κανείς, ας αφαιρεθεί για παράδειγμα το ΦΠΑ από τα κράνη, για να σταματήσει ο κόσμος να φορά τις μ******ς τύπου Practiker και Lidl. Μεγάλη ιστορία ρε φίλε.................. :bigcry: :bigcry:
:beer: :beer: [/B]

φιλαράκι η καραμέλα αυτή παίζει πάντα σε προεκλογικές περιόδους που έχουν την ανάγκη της ψήφου. ΠΟΤΕ και ΚΑΜΙΑ κυβέρνηση δεν είναι τόσο λογική για να το εφαρμόσει!
Εδώ δε δίνουν επίδωμα θέρμανσης που είναι πρωταρχική ανάγκη, κατάργηση του ΦΠΑ στα κράνη λές να κάνουν???

:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:

FZR600R
29/08/2006, 18:49
KAI KAΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ
ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥ.

Λεει ΝΑΙ στις φωτιες...
Λεει ΝΑΙ στην προδοσια...

...και θα συνεχιζει να λεει ΝΑΙ-ΝΑΙ-ΝΑΙ.

Δεν φταινει αυτοι περισσοτερο απο τα κομματοσκυλα.


Πρεπει να αλλαξουμε ποιμενα αλλα ποτε? Ποτε?

ridiculus
29/08/2006, 19:24
ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ ?

Ποια αστυνόμευση?:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

africanos31
29/08/2006, 20:49
Aν ενδιαφεροντουσαν τα εσοδα απο τις κλησεις θα πηγαιναν στην βελτιωση των δρομων(οπως εχει ζητηση η ΜΟΤΟΕ) και οχι για να μαζευουν χρηματα για αλλους λογους....

FZR600R
29/08/2006, 21:56
Φτανουν οι υποθεσεις - ωρα για ροπαλα.

Μονο ΑΝ και ΑΜΑΝ λεμελεμε.

KLX
29/08/2006, 22:44
φίλε FZR600R δέν είμαι και πολύ σίγουρος οτι οι Έλληνες λένε το Ν
ΑΙ και ρίχνουν την ψήφο τους στην εκάστοτε κυβέρνηση, Βλέπε το ΠΑΣΟΚ και πόσα χρόνια ήταν στην εξουσία και τί λέγαν στους αλλοδαπούς για να τους ψηφήσουν και τις παράνομες ελληνοποιησεις που κάνανε. Η φωνή του έλληνα σιγά σιγά χάνει την αξία που είχε. . .
Μήν πούμε για ΝΔ τώρα ακόμα δεν έκλεισε 4ετία και έχουμε βουλιάξει και δέν είμαι ΚΚΕ ουτε τίποτα γιατί όλοι τους είναι ΣΚΑΤΑΔΕΣ

FZR600R
30/08/2006, 02:45
KLX, τοτε γιατι εκλεγονται?

Και αλλοδαποι να μην ηταν παλι οι ιδιοι θα βγαιναν.

Οι Ελληνες δεν ξεσηκωνονται γιατι δεν ειναι Ελληνες!

Ζητημα ειναι αν υπαρχουν 30,000 που βραζει το αιμα τους.

Χωρις πυξιδα που παμε εμεις οι λιγοι?

Νεο Ηγετη θελουμε.

Οχι τουρκοκουμπαρα ουτε ψευτοδημαγωγους.

FZR600R
30/08/2006, 02:50
Τα λογια ειναι περιττα KLX!

Χρειαζεται Νεος Ηγετης με ξεκαθαρο προγραμμα.

Οχι λογια.

Νεος Ηγετης

Νεος Ηγετης...

...Νεος Ηγετης


.-

FZR600R
30/08/2006, 02:53
ΥΓ. Οχι κομμα! Κομμα = κατακερματιση = βεβαια καταστροφη.

Οχι κομματα - οχι ρουφιανοι - οχι τουρκαλαδες - οχι οχι οχι

Νεος Ηγετης.Ελληνας.

Λεωνίδας
30/08/2006, 08:23
ψωμί ελιά και Κώτσο βασιλιά εννοεί :lol: :lol: :lol:

miraze
30/08/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ψωμί ελιά και Κώτσο βασιλιά εννοεί :lol: :lol: :lol:

Η μήπως εννοεί ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

AtsatsosKakoszx
30/08/2006, 12:14
Και κάμερες να μπούνε και απόλλα.Αλλά τα μηχανάκια να μη τα πιάνει τίποτα!πως σας φαίνεται??? :D :lol: