PDA

View Full Version : Φοβερά ανέκδοτα!!!



villy
29/08/2006, 07:29
Μια ηλικιωμένη γυναίκα πηγαίνει στο φαρμακείο και ζητάει από τον φαρμακοποιό να αγοράσει δηλητήριο και συγκεκριμένα αρσενικό.
- "Κυρία, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρώτησε ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου." απάντησε αποφασιστικά η ηλικιωμένη γυναίκα
- "Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο," απαντά έκπληκτος ο φαρμακοποιός.
Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της βρισκόταν σε μια στάση του κάμα σούτρα με την γυναίκα του φαρμακοποιού. Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...
- "Δεν είχα καταλάβει ότι έχετε και συνταγή!!!"



Ένας Mούτσος λέει στον καπετάνιο του :
"Καπετάνιε !! Όταν πιάσουμε λιμάνι, θέλω έναν μήνα άδεια για να
ετοιμάσω την βάφτιση του παιδιού μου". "Καλά ρε.... πας καλά??"
Απαντάει ο καπετάνιος.. "Δυο χρόνια ταξιδεύουμε... πότε πρόλαβες να πηδήξεις, πότε γκάστρωσες την γυναίκα σου , πότε γέννησε, πότε έγινε πέντε μηνών το παιδί για να το βαφτίσεις??"
"Γι' αυτό σου λέω Καπετάνιε μου ..." Του λέει ο Μούτσος..
"Έλειπα που έλειπα στα ** μήσια.. εεε.....να μη λείπω και στα βαφτίσια"




Μια μέρα, όπως γύριζε ο Τοτός από το σχολείο, βλέπει στον κήπο του,το σκύλο του νεκρό, με τα πόδια ψηλά. Ρωτάει τον πατέρα του, γιατί τα πόδια ήταν σηκωμένα ψηλά όταν πέθανε και αυτός του λέει πως έτσι μπορεί να κατέβει πιο εύκολα ο Θεός και να τον πάρει στον Παράδεισο.
Μια άλλη φορά λοιπόν, όταν γυρίζει ο πατέρας, του λέει ο Τοτός:
- Μπαμπά, σήμερα η μαμά ήταν σχεδόν νεκρή.
- Δηλαδή;
- Ε, να, ήταν στο δωμάτιό της και είχε τα πόδια της σηκωμένα μπρος τα πάνω και φώναζε "Χριστέ μου έρχομαι...".
Αν δεν ήτανε και οι δύο ναύτες από πάνω της να την κρατήσουν, θα την είχαμε χάσει...




Μπαίνει τύπος 50 χρονών μέσα στο σπίτι φουριόζος με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια......
"Γυναίκα, γυναίκααααααα... λύσαμε όλα μας τα προβλήματα...κέρδισα 10 εκατ ευρώ στο Τζόκερ.."
Από την αναμπουμπούλα, τους χορούς, τα φιλιά και τα ξαφνικά νέα... μπάμ...χτυπάει καρδιά την γυναικα και πάρτην κάτω σέκος...
Σταματάει ο άντρας... την κοιτάει και αναλογίζεται....
"Ρε άμα σε θέλει η ******* η τύχη..."



Ο δημόσιος κατήγορος στο δικαστήριο μιας μικρής επαρχιακής πόλης καλεί την πρώτη του μάρτυρα, μια γιαγιά γύρω στα 80 και την ρωτάει με τελείως επαγγελματικό ύφος:
- Με γνωρίζετε εμένα κυρία Θεοδώρου;
- Και βέβαια σας γνωρίζω κύριε Αλεξίου, απαντάει η ηλικιωμένη γυναίκα. Σας ξέρω από μικρό παιδάκι και πρέπει να ομολογήσω ότι με έχετε απογοητεύσει. Λέτε ψέματα, απατάτε συνέχεια τη γυναίκα σας, κουτσομπολεύετε τους Πελάτες σας. Βεβαίως σας γνωρίζω!
Αποσβολωμένος τελείως ο δικηγόρος από την απρόσμενη απάντηση της γριάς και μη ξέροντας τι άλλο να πει, δείχνει με το δάχτυλό του στην άλλη μεριά της αίθουσας και λέει:
- Τον δικηγόρο της υπεράσπισης τον γνωρίζετε;
- Ω ναι και τον κύριο Σοφόπουλο τον γνωρίζω, απαντά πάλι η μάρτυς. Τον κρατούσα όταν ήτανε μωρό και μπορώ να πω ότι κι αυτός με έχει απογοητεύσει. Είναι μέθυσος και χαρτοπαίκτης, δεν μπορεί να κάνει σχέση με κανένα και είναι από τους χειρότερους δικηγόρους της πόλης μας!
Στο σημείο αυτό, ο πρόεδρος κτυπά το σφυράκι του στην έδρα, διακόπτει τη διαδικασία και καλεί και τους δύο δικηγόρους να πλησιάσουν την έδρα. Όταν πλησιάζουν, σκύβει μπροστά και τους λέει με σιγανή φωνή:
- Όποιος από τους δυο σας τη ρωτήσει αν με ξέρει, θα τον σκίσω!!




Μια λευκή τα είχε για κάποιο διάστημα με έναν μαύρο, οπότε αυτός (εύλογα) της ζήτησε να ολοκληρώσουν τη σχέση τους.

- Αποκλείεται, φοβάμαι.
- Μα ντεν υπάργκει κίντυνος αγκάπη μου. Τα είμαι προσεκτικός πολύ!
- Όχι όχι, εσείς οι μαύροι την έχετε ΠΟΛΥ μεγάλη, και θα μου κάνεις κακό.
- Εγκό όχι μεγάλη, αγκάπη μου, εγκό κανονική, όπως λευκοί!
- Αποκλείεται σου λέω! Αν επιμένεις, μπορώ να σου κάνω π** α, αλλά μόνο αυτό.
- Καλά, άστο. Αν είναι μόνο γκια π** α, κάνω και μόνος μου!!!

costas81
29/08/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Μια ηλικιωμένη γυναίκα πηγαίνει στο φαρμακείο και ζητάει από τον φαρμακοποιό να αγοράσει δηλητήριο και συγκεκριμένα αρσενικό.
- "Κυρία, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρώτησε ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου." απάντησε αποφασιστικά η ηλικιωμένη γυναίκα
- "Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο," απαντά έκπληκτος ο φαρμακοποιός.
Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της βρισκόταν σε μια στάση του κάμα σούτρα με την γυναίκα του φαρμακοποιού. Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...
- "Δεν είχα καταλάβει ότι έχετε και συνταγή!!!"


Μπαίνει τύπος 50 χρονών μέσα στο σπίτι φουριόζος με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια......
"Γυναίκα, γυναίκααααααα... λύσαμε όλα μας τα προβλήματα...κέρδισα 10 εκατ ευρώ στο Τζόκερ.."
Από την αναμπουμπούλα, τους χορούς, τα φιλιά και τα ξαφνικά νέα... μπάμ...χτυπάει καρδιά την γυναικα και πάρτην κάτω σέκος...
Σταματάει ο άντρας... την κοιτάει και αναλογίζεται....
"Ρε άμα σε θέλει η ******* η τύχη..."






:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

geopitt
29/08/2006, 09:02
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vezouvios
29/08/2006, 09:03
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
29/08/2006, 09:08
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: