PDA

View Full Version : Aν βρεις δρομο να τ`ανοιξεις..Σφυρα μου!



FLIPTOPBOX
30/08/2006, 13:07
Ολοενα και συχνοτερα ακου για φιλους που το "ανοιγουν"λιγο παραπανω παντα σε εθνικους οδους,και τρωνε κλησεις αερα.Μιλαμε για δικασιμη και αφαιρεση πινακιδων.Καταλαβαινετε για τι φραγκα μιλαμε:confused: Τελικα τι να τις κανεις τις μηχανες 1300-1400cc;Εγω προσωπικα 900 εχω κι ακομα δεν το εχω 2 00ριση .Ετσι επειδη γουσταρω.Και μιλαμε δεν τους παιρνεις χαμπαρι με τιποτα. Εχουνε αυτη τη "ντουντουκα"ειναι και κρυμενοι,και σε καταγραφουνε απο μεγαλη αποσταση. Συνεπως δεν σε παιρνει για τιποτα.Ετσι οπως γυρνας απο το ταξιδακι σου με τη μηχαναρα σου,τρως ενα ξενερωμα....μα ενα ξενερωμα..:sad: Δηλαδη δεν φτανει που για να ανεβεις σε 2 ροδες θες διπλωμα-αδεια-ασφαλεια-τελη κυκλοφοριας-οδικη-fast-κρανος-ενδυμασια-γαντια-βαλιτσες-tankbag κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ,σου τσιμπανε και μια τρακοσαρου-πεντακοσαρου ετσι για πλακα. ΡΕ ΑΙ ΣΗΧΤΗΡ!Για Αμερικανακια μας παιρνανε;

kakofonixx
30/08/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
Ολοενα και συχνοτερα ακου για φιλους που το "ανοιγουν"λιγο παραπανω παντα σε εθνικους οδους,και τρωνε κλησεις αερα.Μιλαμε για δικασιμη και αφαιρεση πινακιδων.Καταλαβαινετε για τι φραγκα μιλαμε:confused: Τελικα τι να τις κανεις τις μηχανες 1300-1400cc;Εγω προσωπικα 900 εχω κι ακομα δεν το εχω 2 00ριση .Ετσι επειδη γουσταρω.Και μιλαμε δεν τους παιρνεις χαμπαρι με τιποτα. Εχουνε αυτη τη "ντουντουκα"ειναι και κρυμενοι,και σε καταγραφουνε απο μεγαλη αποσταση. Συνεπως δεν σε παιρνει για τιποτα.Ετσι οπως γυρνας απο το ταξιδακι σου με τη μηχαναρα σου,τρως ενα ξενερωμα....μα ενα ξενερωμα..:sad:
Φιλε μου νομιζω οτι δεν τα λες και πολυ σωστα....
Γιατι να μη σε γραψει καποιος οταν υπαρχει οριο στο δρομο 120km/h και εσυ πας με 200 ή και παραπανω?
Δεν εισαι παραβατης? (και μαλιστα οχι για 10-20 km/h, αλλα για πολυ παραπανω) :confused:

Για να μην παρεξηγηθουμε, δεν εννοω να πηγαινεις σαν κοτα σε δρομο που καποιος ανεγκεφαλος εχει βαλει οριο πχ. τα 50.
Ουτε φυσικα εγω θελω να το παιξω ο νομοταγης που δεν εχει κανει ποτε παραβαση.
Απλα οταν κανεις οποιαδηποτε παραβαση του ΚΟΚ, πρεπει να εισαι και ετοιμος να υποστεις τις συνεπειες, αν κατσει η στραβη :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
Δηλαδη δεν φτανει που για να ανεβεις σε 2 ροδες θες διπλωμα-αδεια-ασφαλεια-τελη κυκλοφοριας-οδικη-fast-κρανος-ενδυμασια-γαντια-βαλιτσες-tankbag κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ.κτλπ,σου τσιμπανε και μια τρακοσαρου-πεντακοσαρου ετσι για πλακα.
Το να "ανεβεις σε δυο ροδες", οπως χαρακτηριστικα λες, σημαινει οτι το εχεις επιλεξει και δεν το κανεις γιατι πρεπει ντε και καλα να μετακινηθεις.
Οποτε εξ'αρχης ηξερες οτι θα πρεπει να βγαλεις διπλωμα, να πληρωσεις τελη, ασφαλειες κλπ. και να παρεις εξτρα εξοπλισμο.
Εξαλλου κανεις δε σε αναγκαζει να παρεις καλο και ακριβο κρανος, γαντια, μποτες, μπουφαν κλπ κλπ.
Εσυ το κανεις και μονο για τον εαυτο σου και για κανεναν αλλον.

Ολοι σε αυτο το forum εχουμε ενα κοινο μικροβιο...
Την κ@υλα για τις μηχανες... Ας μη διαμαρτυρομαστε λοιπον με το καθετι. Το καλυτερο ειναι να προσπαθουμε να χαιρομαστε καθε στιγμη της συμβιωσης μας με αυτες.

Φιλικα παντα :beer:

perastikos
30/08/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
1300-1400cc;Εγω προσωπικα 900 εχω κι ακομα δεν το εχω 200ριση .Ετσι επειδη γουσταρω

Kai meta anarwtiwmaste giati to 99% twn ypolipwn odigwn sto nou tou exei

Mixanovios = Tsoglani...

Anyway, sou euxomai file mou kai na 300riseis apla makria apo emena.

A, episis otan paranwmeis prepei na dexesai kai tis synepeies....

maintenance
30/08/2006, 13:50
Δεν θα συμφωνήσω, αλλά και δεν θα διαφωνήσω.
Θα κάνω μια τοποθέτηση μόνο.

Δεν νομίζω ότι κανείς απο δώ μέσα, αλλά και έξω, τηρεί τα όρια.

Το θέμα είναι να σε γράψουν ενώ πας με 200 σε σημείο με όριο τα 120; ή να πάς με 80 σε σημείο με όριο 40;

Μια απλή τοποθέτηση - ερώτηση έκανα.

:wave2:

perastikos
30/08/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance

Δεν νομίζω ότι κανείς απο δώ μέσα, αλλά και έξω, τηρεί τα όρια.

Το θέμα είναι να σε γράψουν ενώ πας με 200 σε σημείο με όριο τα 120; ή να πάς με 80 σε σημείο με όριο 40;



Allo den tirw ta oria kai allo to xexezw.

200 - 120 = 80
80 - 40 = 40

Episis, diaforetika elegxeis ti mixani sta 80 kai diaforetika sta 200

FLIPTOPBOX
30/08/2006, 14:03
Δηλαδη εσυ δεν εχεις περασει ποτε τα 120;Δεν το νομιζω.Ενοηται οτι σε καποια φαση που βρισκεσαι σε μια μεγαλη ευθεια της εθνικης με 3 λωριδες για καθε ρευμα και μπαρες στη μεση,θα το ανοιξεις λιγο ποραπανω.Φυσικα και πρεπει να τηρειται ο κοκ.Δεν ειμαι κανενας γκαζοφονιας!Oσο για τον εξοπλισμο,υποτειθεται θα εχεις καποια παρελκομενα μαζι σου.Μηπως παει κανεις ταξιδι με κοντο παντελονακι χωρις κρανος και μπαγαζια;Δεν ειπα εγω να κανεις αγωνες στους δρομους.Με λιγα λογια και καθε σεβασμο,δεν το βρισκω λογικο να τρως κληση οταν ταξιδευεις με 150 στην παραπανω περιπτωση.

kawasaki ZX-12
30/08/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Kai meta anarwtiwmaste giati to 99% twn ypolipwn odigwn sto nou tou exei

Mixanovios = Tsoglani...

Anyway, sou euxomai file mou kai na 300riseis apla makria apo emena.

A, episis otan paranwmeis prepei na dexesai kai tis synepeies....

δηλαδη εσυ τι θες να μας πεις τωρα οτι οταν πας ταξιδι πας με 100?????????

perastikos
30/08/2006, 14:13
Oi taxitita pou taxideuw eite me autokinito eite me mixani einai gyrw sta 120.

@FLIPTOPBOX: Vre mastora twra milas swstotera. Allo dromos me 3 lwrides kai nisida = 150 gia xekavlwma (den ta les auta sto prwto post) kai allo etsi genika kai aoristws na piasoume 200.

Kai gia na min nomizetai oti egw eimai o nomotagis sxedon kathe mera kanw standard 3 paravaseis. Gia osous xeroun apo Patra:

- Sto fanari katw apo to Nosokomio tou Riou gia na mpw gia gefyra xwris na kanw twn kyklo

- Sta 2 fanaria opws vgaineis apo gefyra gia Itea

maintenance
30/08/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Allo den tirw ta oria kai allo to xexezw.

200 - 120 = 80
80 - 40 = 40

Episis, diaforetika elegxeis ti mixani sta 80 kai diaforetika sta 200

Δεν με κατάλαβες μάλλον....

Υπάρχει δρόμος που έχει όριο 50, και είναι και πολλά.

Δεν λέω αυτό όμως.
Λέω ότι οι κλήσεις δεν έχουν να κάνουν με την ταχύτητα, ή οποία ο συνειδητοποιημένος οδηγός, μπορεί να κρίνει, αλλά να στην στήνουν καρτέρι πίσω απο δέντρα, και θάμνους, σε σημεία που ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να τηρήσεις......τότε;


Στην εθνική Κόρινθο - Αθήνα, που ερχόμουνα απο διακοπές, είχε γίνει νέα ασφαλτόστρωση.
Είχαν αφήσει τα όρια των 30χλμ, που είχαν τότε (λόγω εργασιών), και ακριβώς απέναντι απο αυτή, είχε την "κανονική", των 120χλμ.

Ας αποφασίσουν και σοβαρευτούν λίγο οι "αποφασίζω, και αν θέλετε", και τότε θα τους υπακούσω τυφλά.

:)

ridiculus
30/08/2006, 15:01
Πόσο λέει πήγανε τα πρόστιμα για τις παραβάσεις???? οεοοοοοο

:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :a022:

kawasaki ZX-12
30/08/2006, 15:09
το πραγμα ειναι απλο δεν βαζεις πινακιδα και ολα καλα!!!!


59457

zephyr1
30/08/2006, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
το πραγμα ειναι απλο δεν βαζεις πινακιδα και ολα καλα!!!!

:a20: :a10:

Sferopetadhn
30/08/2006, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Allo den tirw ta oria kai allo to xexezw.

200 - 120 = 80
80 - 40 = 40

Episis, diaforetika elegxeis ti mixani sta 80 kai diaforetika sta 200



Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Allo den tirw ta oria kai allo to xexezw.

200 - 120 = 80
80 - 40 = 40

Episis, diaforetika elegxeis ti mixani sta 80 kai diaforetika sta 200

Από 120 σε 200 = υπέρβαση 66,67%

από 40 σε 80 = υπέρβαση 100%

Όσο κι αν φαίνεται περίεργο στη δεύτερη περίπτωση σου κόβει τον κω.. πολύ περισσότερο! Επίσης η χάραξη δρόμου με επίσημο όριο 120 είναι προφανώς πολύ καλύτερη από αυτή του δρόμου με 40. Κατά συνέπεια, υπέρβαση κατά 66,67% σε πολύ καλό δρόμο είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνη από υπέρβαση κατά 100% σε δρόμο προφανώς στενό, μικρό με κλειστές στροφές.

Ούτως ή άλλως όμως η παράβαση είναι παράβαση και αν την κάνεις θα πληρώνεις, είτε σ' αρέσει είτε όχι.

Το πρόβλημά σου όμως απ' ότι κατάλαβα είναι όχι η παράβαση που κάνεις αλλά ότι τώρα τελευταία σε μαγκώνουν συχνότερα...

Μου θυμίζεις κάτι μετανάστες από Γερμανία που βλέπω συχνά να κάνουν κάτι τρελές προσπεράσεις και χωσίματα (με κάτι εργαλεία σα βαπόρια) και όταν πάνε στη Γερμανία είναι σαν τις κότες, γιατί εκεί εκτός από κάμερες τρως καταγγελία και από τους άλλους οδηγούς και δεν ξέρεις από πού σου ήρθε.

Και μόνο που γίνονται τέτοιες συζητήσεις εδώ μέσα (και ακόμα περισσότερες εξώ) για τέτοια θέματα δείχνει το πόσο λάθος σαν κοινωνία είμαστε. Έλλειψη σεβασμού για τον συνάνθρωπο κύριοι λέγεται αυτό.

Έλλειψη σεβασμού...

... για τον πεζό επειδή δεν έχει πεζοδρόμιο να περπατήσει
... για τον άνθρωπο που κοιμάται αλλά εγώ γουστάρω να κάνω θόρυβο για να με ακούνε από τα 5 χιλιόμετρα
... για τον συνάνθρωπο-συνοδηγό που είναι υποχρεωμένος να μυρίσει τα δάχτυλά του για το αν εγώ θα σταματήσω για τσιγάρα, θα στρίψω χωρίς φλας, θα περάσω το ΣΤΟΠ, θα χωρθώ από δεξιά
... για τον ίδιο μας το εαυτό, αφού κάνοντας όλα αυτά βάζουμε ένα λιθαράκι στο μεγάλο χάος των δρόμων και μετά ερχόμαστε εδώ και κράζουμε ότι δεν μας προσέχουν, είναι χάος, τρακάραμε, μας γράψανε, οι κωλόδρομοι, τα κωλοφάναρα, οι κωλόμπατσοι κλπ κλπ κλπ. Ενώ εμείς είμαστε άψογοι, απλά γουστάρουμε να διακοσαρίσουμε πού και πού...

Καλό βράδυ σε όλους και πάντα με προσοχή για πολλά όρθια και ασφαλή χιλιόμετρα. Να πηγαίνουμε όλι ταξίδια και να γυρνάμε σπίτι μας να τα λέμε σε φίλους...

dbandit
30/08/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
:a20: :a10:

ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΑ!:smokin:

dbandit
30/08/2006, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
το πραγμα ειναι απλο δεν βαζεις πινακιδα και ολα καλα!!!!

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ.....:smokin:

zoumpou
30/08/2006, 21:59
Γνωστό και χιλιοειπωμένο αλλά το θέμα είναι οτί πρέπει να καταλάβουμε για τί δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικοί. Αν αντί για 120 πηγαίνει 140-150 κατα τη γνώμη μου δεν τρέχει και τίποτα αλλά τα 200 είναι πολλά.:nono: :nono:

1ον: Εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να πηγαίνεις με 200 για πολλή ώρα (δρόμος, θόρυβος, αέρας, κατανάλωση)

2ον: Μαζί σου στο δρόμο οδηγούν ο παππους-οδηγός, η θεια, ο άπειρος, ο νυσταγμένος κτλ. Αν κάποιος κάνει κακό υπολογισμό (που είναι ούτως η άλλος δυσκολος όταν πλησιάζεις με 200) τότε το χτύπημα θα είναι σίγουρα μοιραίο.

3ον: Το κακό είναι οτι η νοοτροπία που έχουν στην τροχαία είναι να κρυφτούν και να σε γράψουν παρά να στηθούν σε 10 επικύνδυνα σημεία για να έχεις το φόβο τους και να μην τρέχεις.


Εντάξει όλοι έχουμε τη κ@υλα του γκαζιού αλλά καλό είναι να επιλέγουμε πολύ προσεκτικά τα σημεία (καλός δρόμος και άδειος) που θα 200ρίζουμε.:wave2:

cityfly
31/08/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance

Το θέμα είναι να σε γράψουν ενώ πας με 200 σε σημείο με όριο τα 120; ή να πάς με 80 σε σημείο με όριο 40;

Μια απλή τοποθέτηση - ερώτηση έκανα.



μια πρόσθετη τοποθέτηση - ερώτηση

όταν ο νομοθέτης σε τιμωρεί το ίδιο στις δύο αυτές παραβάσεις, που η πρώτη μπορεί να έχει γίνει σε ευθεία με τρεις λωρίδες και νησίδα και η δεύτερη στη σόλωνος από φανάρι σε φανάρι θεωρεί ότι εκθέτεις τους γύρω σου (και εσένα) στον ίδιο κίνδυνο;

valam
01/09/2006, 01:20
- Εσυ φταις που με το 900 πας με ~200. Πανε με 250+ και ουτε η ντουντουκα δε θα σε πιανει.

ktm640lc4
01/09/2006, 14:45
Ο αναμαρτητος ας ριξει την πρωτη πετρα...............:lol:

Αν ειναι αδειος ο δρομος παω με 200+ αλλα και παλι πολυ λιγη ωρα. Δευτερολεπτα.

Αν δεν ειναι αδειος 140-160 ειναι μια χαρα.

Λεω εγω τωρα....

blueblack
01/09/2006, 15:18
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΒΡΕ............

Παλικάρια μου κάτι.....
Άφού τό ΑΝΩΤΕΡΟ ΟΡΙΟ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 120χιλ.

ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ......

ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.......

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ......πού....

ΤΡΙΑΚΟΣΑΡΙΖΟΥΝ..........γιά πλάκα...???????????????
Τά είσάγω ,σάς τά πουλάω,παίρνω φόρους ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ....
καί μετά σάς.......ΠΗΔΑΩ.....!!!!


ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ.......????

Καί ποιός ό ..........ΝΟΜΙΜΟΣ.........???????

Τό χορτάρι φίλοι μου είναι καλό πράμμα ....
ΑΛΛΑ..........μόνο γιά τά......ΖΩΑ......!!!!!!!!!!!!!!!..........

Έσένα μέ τό ΖΧ-12.......πώς σέ είπαμε....?????:beer:


:wave2:

kawasaki ZX-12
01/09/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΒΡΕ............

Παλικάρια μου κάτι.....
Άφού τό ΑΝΩΤΕΡΟ ΟΡΙΟ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 120χιλ.

ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ......

ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.......

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ......πού....

ΤΡΙΑΚΟΣΑΡΙΖΟΥΝ..........γιά πλάκα...???????????????
Τά είσάγω ,σάς τά πουλάω,παίρνω φόρους ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ....
καί μετά σάς.......ΠΗΔΑΩ.....!!!!


ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ.......????

Καί ποιός ό ..........ΝΟΜΙΜΟΣ.........???????

Τό χορτάρι φίλοι μου είναι καλό πράμμα ....
ΑΛΛΑ..........μόνο γιά τά......ΖΩΑ......!!!!!!!!!!!!!!!..........

Έσένα μέ τό ΖΧ-12.......πώς σέ είπαμε....?????:beer:


:wave2:

Σταυρος!!!χαρηκα!!

ε να σου πω κατι δεν γινεται αλλιως.......
αν βγω στην εθνικη και παω με τα ορια θα με πατησουν οι αλλοι απο πισω διοτι ως γνωστον οι πιο πολλοι δεν ξερουν να οδηγανε!!!!

οποτε δεν βαζεις πινακιδα πας γρηγορα εκει που μπορεις και αποφευγεις και του μαλακες κρατωντας μια αποσταση ασφαλειας!!!!

χιλιες φορες να πληρωνω 33 ευρω .......

H.A.Balafoutre
01/09/2006, 16:50
Ε να μην τα ξαναλέμε....οδηγάμε σβέλτα, το οποίο δεν σημαίνει απαραίτητα πάω τάπα. Από εκεί και πέρα ο καθένας βάζει τα δικά του όρια, αρκεί να μην τρομάζει τους άλλους. Διότι αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο και για τον ίδιο. Και τότε δεν υπάρχουν δικαιολογίες του στύλ, ρε τον μ@λ@κ@...., έστριψε χωρίς φλάς ζητάει και τα ρέστα.

Όσο για την τροχαία, το έχω πει και παλιότερα, είναι απαρχαιομένες οι τακτικές και η νοοτροπία τους. Αυτοί που λιώνουν κάθε μέρα στους δρόμους και προσπαθούν να τηρήσουν τα προσχήματα θα έπρεπε να χαίρουν το σεβασμό μας και θα έπρεπε να είναι οι πρώτοι που θα είχαν το λόγο σε θέματα οδικής ασφάλειας και να δίνουν συμβουλές στους ντεμέκ συγκοινωνιολόγους για παρεμβάσεις στο οδικό (αστικό και εθνικό-επαρχιακό) δύκτιο. Διότι ως υπηρεσία έχει τεράστια εμπειρία από τον έλληνα οδηγό και τις συνήθειές του, οπότε και υπηρεσιακά θα έπρεπε να ξέρει να απαιτεί πράγματα για την δικιά μας (ως οδηγοί) αλλά και για την δικιά τους ως επίσης οδηγοί ασφάλεια και καλύτερη οδηγική καθημερινότητα.

kawasaki ZX-12
01/09/2006, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ε να μην τα ξαναλέμε....οδηγάμε σβέλτα, το οποίο δεν σημαίνει απαραίτητα πάω τάπα. Από εκεί και πέρα ο καθένας βάζει τα δικά του όρια, αρκεί να μην τρομάζει τους άλλους. Διότι αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο και για τον ίδιο. Και τότε δεν υπάρχουν δικαιολογίες του στύλ, ρε τον μ@λ@κ@...., έστριψε χωρίς φλάς ζητάει και τα ρέστα.

Όσο για την τροχαία, το έχω πει και παλιότερα, είναι απαρχαιομένες οι τακτικές και η νοοτροπία τους. Αυτοί που λιώνουν κάθε μέρα στους δρόμους και προσπαθούν να τηρήσουν τα προσχήματα θα έπρεπε να χαίρουν το σεβασμό μας και θα έπρεπε να είναι οι πρώτοι που θα είχαν το λόγο σε θέματα οδικής ασφάλειας και να δίνουν συμβουλές στους ντεμέκ συγκοινωνιολόγους για παρεμβάσεις στο οδικό (αστικό και εθνικό-επαρχιακό) δύκτιο. Διότι ως υπηρεσία έχει τεράστια εμπειρία από τον έλληνα οδηγό και τις συνήθειές του, οπότε και υπηρεσιακά θα έπρεπε να ξέρει να απαιτεί πράγματα για την δικιά μας (ως οδηγοί) αλλά και για την δικιά τους ως επίσης οδηγοί ασφάλεια και καλύτερη οδηγική καθημερινότητα.

+100000
συμφωνουμε απολυτα

ktm640lc4
04/09/2006, 08:48
Kαλημερα.

Παντως εγω θα συμφωνησω με ενα φιλο που εγραψε πιο πανω οτι πιο πολυ ευχαριστιεται το 0-150 και οχι τις τελικες.

Και εμενα πιο πολυ μου αρεσει αυτο. Η επιταχυνση μεχρι εκει. Και γενικα η επιταχυνση, παρα οι τελικες.

Ο συνωνοματος σταυρος απο πανω ειπε και αυτος κατι επισης καλο. Πας οσο νομιζεις οτι δεν τρομαζεις τους αλλους και εισαι και εσυ ασφαλης. Αν πας με 120 τη γαμισες. Με 150-160 εισαι μια χαρα.

Εννοειται με πολυ προσοχη παντα.


Αυτα.:wave2:

SUPERSPORT
04/09/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
το πραγμα ειναι απλο δεν βαζεις πινακιδα και ολα καλα!!!!

+1000000 ;) :rotflmao: :beer:

FLIPTOPBOX
04/09/2006, 13:51
Προς Valam.Και να πεις οτι εχω πιασει τα 200,μεχρι 190 το εχω παει.Και αυτο μια φορα.Παντως αν λεμε αν πηγαινεις με 200 και σου κανουν σημα να σταματησεις,καλυτερα να συνεχισεις.Μεχρι να βαλουν μπρος,αν βαλουνε θα εχεις φτασει Γουαδελουπη!

THEOD
04/09/2006, 14:14
Στις πρόσφατες διακοπές έφαγα κλήση με το τουτού για υπερβολική ταχύτητα...

Το σκηνικό ως εξής....Ηγουμενίτσα, σε ευθεία πλησιάζοντας σε χωριό, υπάρχει 1-2 χιλιόμετρα πριν την είσοδο του χωριού !!! ταμπέλλα με όριο 50...
Δρόμος που ΟΛΟΙ πάνε γύρω στα 100...και αρκετοί γύρω στα 120...Παρ' όλα αυτά, λόγω του ότι το παιδί έχει ζαλιστεί από ένα κλειστό στροφιλίκι πιο πριν, πηγαίνω σιγότερα από όλους....Μάλιστα είχα κάνει δεξιά και με είχανε μόλις προσπεράσει 2 αυτοκίνητα...

Ακριβώς 200 μέτρα μετά την πινακίδα (ξαναθυμίζω σε μια ευθεία με πολύ καλή ορατότητα) και ΚΡΥΜΜΕΝΟΙ σε μια εσοχή με σημαδεύουν με το πιστόλι να κινούμαι με την υπερηχητική ταχύτητα των 84 χιλιομέτρων την ώρα....!!!

Μου κάνουν σήμα και τσιμπάω απορημένος την κλήση....Στις διαμαρτυρίες μου ότι πήγαινα σιγά (αν και πάνω από το γελοίο όριο) καθώς και στην ερώτησή μου αν ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ πηγαίνει εκεί με 50, η αντίδραση ήταν ένα αμήχανο χαμόγελο και η παραδοχή ότι "σήμερα πρέπει να δώσουμε κλήσεις..."

Υποκρισία και γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο...

Και κάτι που μου έκανε την χειρότερη εντύπωση απ' όλα....Από τα 2 αυτοκίνητα που μόλις με είχαν προσπεράσει μόνο το ένα σταματήσανε....
Μήπως το ότι το άλλο (που δεν ήταν σταματημένο) είχε ντόπιες πινακίδες, επαιξε τον ρόλο του ....???

maintenance
04/09/2006, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Στις πρόσφατες διακοπές έφαγα κλήση με το τουτού για υπερβολική ταχύτητα...

Το σκηνικό ως εξής....Ηγουμενίτσα, σε ευθεία πλησιάζοντας σε χωριό, υπάρχει 1-2 χιλιόμετρα πριν την είσοδο του χωριού !!! ταμπέλλα με όριο 50...
Δρόμος που ΟΛΟΙ πάνε γύρω στα 100...και αρκετοί γύρω στα 120...Παρ' όλα αυτά, λόγω του ότι το παιδί έχει ζαλιστεί από ένα κλειστό στροφιλίκι πιο πριν, πηγαίνω σιγότερα από όλους....Μάλιστα είχα κάνει δεξιά και με είχανε μόλις προσπεράσει 2 αυτοκίνητα...

Ακριβώς 200 μέτρα μετά την πινακίδα (ξαναθυμίζω σε μια ευθεία με πολύ καλή ορατότητα) και ΚΡΥΜΜΕΝΟΙ σε μια εσοχή με σημαδεύουν με το πιστόλι να κινούμαι με την υπερηχητική ταχύτητα των 84 χιλιομέτρων την ώρα....!!!

Μου κάνουν σήμα και τσιμπάω απορημένος την κλήση....Στις διαμαρτυρίες μου ότι πήγαινα σιγά (αν και πάνω από το γελοίο όριο) καθώς και στην ερώτησή μου αν ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ πηγαίνει εκεί με 50, η αντίδραση ήταν ένα αμήχανο χαμόγελο και η παραδοχή ότι "σήμερα πρέπει να δώσουμε κλήσεις..."

Υποκρισία και γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο...

Και κάτι που μου έκανε την χειρότερη εντύπωση απ' όλα....Από τα 2 αυτοκίνητα που μόλις με είχαν προσπεράσει μόνο το ένα σταματήσανε....
Μήπως το ότι το άλλο (που δεν ήταν σταματημένο) είχε ντόπιες πινακίδες, επαιξε τον ρόλο του ....???



εμ; τι λέμε τώρα;

συμφωνω, τα είπα πιό πάνω, και θα ξαναμαναΣΥΜΦΩΝΗΣΩ!

¨οσο για τις πινακίδες.....μμμμμμ......σίγουρα παίζει καποιο ρόλο!

:wave2:

zephyr1
04/09/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Στις πρόσφατες διακοπές έφαγα κλήση με το τουτού για υπερβολική ταχύτητα...


Το σκηνικό ως εξής....Ηγουμενίτσα, σε ευθεία πλησιάζοντας σε χωριό, υπάρχει 1-2 χιλιόμετρα πριν την είσοδο του χωριού !!! ταμπέλλα με όριο 50...
Δρόμος που ΟΛΟΙ πάνε γύρω στα 100...και αρκετοί γύρω στα 120...Παρ' όλα αυτά, λόγω του ότι το παιδί έχει ζαλιστεί από ένα κλειστό στροφιλίκι πιο πριν, πηγαίνω σιγότερα από όλους....Μάλιστα είχα κάνει δεξιά και με είχανε μόλις προσπεράσει 2 αυτοκίνητα...

Ακριβώς 200 μέτρα μετά την πινακίδα (ξαναθυμίζω σε μια ευθεία με πολύ καλή ορατότητα) και ΚΡΥΜΜΕΝΟΙ σε μια εσοχή με σημαδεύουν με το πιστόλι να κινούμαι με την υπερηχητική ταχύτητα των 84 χιλιομέτρων την ώρα....!!!

Μου κάνουν σήμα και τσιμπάω απορημένος την κλήση....Στις διαμαρτυρίες μου ότι πήγαινα σιγά (αν και πάνω από το γελοίο όριο) καθώς και στην ερώτησή μου αν ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ πηγαίνει εκεί με 50, η αντίδραση ήταν ένα αμήχανο χαμόγελο και η παραδοχή ότι "σήμερα πρέπει να δώσουμε κλήσεις..."

Υποκρισία και γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο...

Και κάτι που μου έκανε την χειρότερη εντύπωση απ' όλα....Από τα 2 αυτοκίνητα που μόλις με είχαν προσπεράσει μόνο το ένα σταματήσανε....
Μήπως το ότι το άλλο (που δεν ήταν σταματημένο) είχε ντόπιες πινακίδες, επαιξε τον ρόλο του ....???


Να πω και εγω οτι επαθα ακριβως το ιδιο και στο επομενο μπλοκο βρεθηκα με την Ρενα μου.

Φανταζεστε τη εκανα ε?:smokin:

Σημερα ομως τρακαρα με 30χλμ. :sad: