PDA

View Full Version : Παραλίγο αυτόφωρο...



parji
02/06/2004, 10:03
Χθες 1/6/2004 είχα το δικαστήριο για το ατύχημα που είχα στις 6/1/2003, όταν κατά το οποίο καταστράφηκε η τότε μηχανή μου Kawasaki KLE 500 και εγώ έσπασα κάποια από τα κοκαλάκια μου.
Αφού ο έξυπνος ο δικηγόρος μου, κατάφερε και καθυστέρησε τη δίκη τόσο πολύ, μιας και είναι μέτοχος στην ασφαλιστική στην οποία κάνουμε την αγωγή (μετά το έμαθα αυτό), έγινε τελικά το δικαστήριο μετά από απειλές στον ίδιο ότι θα τον πάμε στο συνήγορο του πολίτη αρχικά και κατόπιν ότι θα τον σκίσουμε εγώ και κάποιοι «φουσκωτοί» φίλοι μου.
Πηγαίνοντας χθες το πρωί λοιπόν στα δικαστήρια της Πρέβεζας, βλέπω το τύπο που με τράκαρε με το αυτοκίνητό του και ο οποίος τότε τα είχε παραδεχτεί όλα (ότι έφταιγε γιατί πέρασε διπλή διαχωριστική γραμμή κάθετα, δε με είδε κ.λ.π.) και ερχόταν στο νοσοκομείο κάθε μέρα κλαίγοντας αυτός και η γυναίκα του και παρακαλούσε να μη τον διώξω ποινικά. Έτσι και έκανα. Δυστυχώς για μένα έπραξα ανθρώπινα και έδωσα τόπο στην τότε οργή και αποφάσισα να υπογράψω ότι ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΤΟΥ. Ο τύπος τη γλίτωσε από δίκες και λοιπά και άραξε ήσυχος στο σπιτάκι του, αφού και εγώ ήμουν πλέον στα χέρια των γιατρών και είχα διαφύγει κάθε κίνδυνο για τη σωματική μου ακεραιότητα. Άρχισαν βέβαια να μου μπαίνουν ιδέες για το λόγο τον οποίο βρίσκεται αυτός στα δικαστήρια και για το ότι με απέφευγε, αντί να έρθει να με ρωτήσει πως είμαι τώρα και αν έχω κάποιο κουσούρι από τη μαλακία που έκανε πριν ενάμιση χρόνο. Υπέθεσα ότι μπορεί να μη θυμήθηκε και το ξέχασα προς στιγμή.
Αργότερα όταν έμαθα από το δικηγόρο μου ότι είναι μάρτυρας υπερασπίσεως της ασφαλιστικής έπεσα από τα σύννεφα. «Τι μπορεί να πει» σκέφτηκα. Αφού τότε όλα τα είχε παραδεχτεί στη τροχαία και σύμφωνα με το σχεδιάγραμμα του ατυχήματος ήταν ολοφάνερο το λάθος του.
Ξεκινάει η δίκη. Καλεί ο δικαστής το πατέρα μου σα μάρτυρα υπερασπίσεως μου. Είπε λοιπόν ο άνθρωπος πως περίπου έγινε το ατύχημα από αυτά που είχε ακούσει μιας και δεν ήταν αυτόπτης, είπε για το ότι για 1,5 μήνα ήταν αυτός, η μάνα μου και η τότε κοπελιά μου (νυν γυναίκα μου) υπηρέτες μου επί 24ώρου βάσεως γιατί με δυο χέρια δεμένα δε μπορούσα ούτε να πάω στη τουαλέτα. Χρειαζόμουν ΜΟΝΙΜΑ έναν άνθρωπο δίπλα μου.
Επόμενος μάρτυρας ήταν ο πραγματογνώμας της ασφαλιστικής. Αυτός είπε ότι η μηχανή μπορούσε να φτιαχτεί, γιατί ΑΠΛΑ είχε στραβώσει ο σκελετός και είχε ΚΟΠΕΙ στη συγκόλληση, οπότε σύμφωνα με την ΕΜΠΕΙΡΙΑ του, μπορούσαμε να το ισιώσουμε και να το ΞΑΝΑκολλήσουμε!!! Εκεί παρενέβη ο δικηγόρος μου ο οποίος τον ρώτησε τι ακριβώς σχολή έχει τελειώσει και έχει τέτοιες γνώσεις σε μηχανικά θέματα. «Τίποτε», απάντησε αυτός «απλά κάποια σεμινάρια παρακολουθώ».
Ξαφνικά εκεί που όλοι νομίσαμε ότι η δίκη τελείωσε και είμαστε έτοιμοι να φύγουμε, ζητάει ο δικηγόρος της ασφαλιστικής να εξεταστεί και ο τύπος που με χτύπησε.
«Άντε» λέω, «για να δούμε τι θα πει».
Αρχίζει λοιπόν να λέει ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζουμε. Απέχουν πολύ από τη πραγματικότητα. Καταρχήν αρνήθηκε το σχεδιάγραμμα το οποίο είχε υπογράψει πριν 1,5 χρόνο λέγοντας ότι τότε είχε κάνει λάθος και δε θυμόταν καλά. Δεν είχε περάσει κάθετα το δρόμο, αλλά είχε σταματήσει αριστερά στη λωρίδα του, βγάζοντας φλας και περιμένοντας να περάσουν τα οχήματα. Όταν είδε ότι δεν υπήρχε άλλο όχημα, έκανε τη κίνηση να μπει στο αντίθετο ρεύμα και εγώ εμφανίστηκα από το πουθενά με τη ταχύτητα που είχα και έπεσα πάνω του. Μετά άρχισε να λέει ότι όταν έγινε το ατύχημα εγώ δεν χτύπησα γιατί ίσα που έπεσα κάτω. Ούτε πέταξα πάνω από το αυτοκίνητο, ούτε καν σύρθηκα στην άσφαλτο. Απλά έπεσα κανά δυο μέτρα πιο πέρα. Σηκώθηκα, λέει με απειλητικές διαθέσεις από την άσφαλτο με σκοπό να τον χτυπήσω (με δυο χέρια σπασμένα), και όταν ήρθε να με δει στο νοσοκομείο δεν είχα καν γύψους και την άλλη μέρα είχα βγει.
ΣΑΛΤΑΡΑ!!!!!!!!
Ήμουν έτοιμος να τον αρπάξω και να τον κοπανήσω μέσα στην αίθουσα του δικαστηρίου. Φρίκαρα εντελώς με τα ψέματα που έλεγε και δε μπορούσα να καταλάβω το λόγο που τα έλεγε. Εγώ από τη μία του είχα κάνει καλό υπογράφοντας να μη διωχθεί ποινικά και αυτός από την άλλη έλεγε ψέματα να με κάψει χωρίς να έχει κανένα απολύτως κέρδος!
Το καλό στην υπόθεση είναι ότι και ο δικαστής γελούσε με αυτά που έλεγε. Του είπε ότι καταρρίπτει τους νόμους της Φυσικής, γιατί πως είναι δυνατόν αν η μηχανή έτρεχε με τουλάχιστον 80χλμ. και χτύπησε πάνω στο αυτοκίνητο να πεταχτώ εγώ μόνο ένα, άντε δύο μέτρα το πολύ. Πως είναι δυνατόν να έμεινα μόλις μισή μέρα στο νοσοκομείο αφού υπάρχουν χαρτιά που αποδεικνύουν ότι έκατσα τρεις. Πως είναι δυνατόν να μην είχα γύψους στα χέρια όταν όλοι οι γιατροί του κόσμου όταν διαπιστώσουν κάταγμα βάζουν αμέσως γύψο?
Τελειώνοντας η δίκη βγαίνουμε έξω. Τον πλησιάζω και του λέω «Γιατί ρε τσόγλανε τα είπες αυτά? Εγώ που ενώ έπρεπε να σε τρέχω στα δικαστήρια σε γλίτωσα ήρθες εδώ να με κάψεις? Πήγες να με σκοτώσεις και ζητάς και τα ρέστα?» «Εγώ είπα όλη την αλήθεια για να μη ξεγελάσετε το δικαστήριο εσύ και ο δικηγόρος σου» απαντά και τότε αρπάζει το πρώτο κατακέφαλο. Μιλάμε του ταρακούνησα τον εγκέφαλο. Πάω να τον αρπάξω ώστε να του δώσω και άλλες ακόμη πιο δυνατές μιας και έβραζα, αλλά πετάχτηκαν οι δικηγόροι και ο πατέρας μου και μας χώρισαν. Αυτός άρχισε να φωνάζει ότι τον χτύπησα και ρωτούσε αν είδε κάποιος τη φάση ώστε να μου κάνει μήνυση. Ο δικηγόρος του του είπε να ηρεμήσει και ότι κανείς δεν είδε τίποτε. Βγαίνοντας από τα δικαστήρια, φουρτουνιασμένος όπως ήμουν με πιάνει από το χέρι ο δικηγόρος της ασφαλιστικής. «Είσαι πολύ τυχερός» μου λέει «γιατί είμαι από τη Θεσσαλονίκη και βαριέμαι να μείνω στη Πρέβεζα ώστε να δικάσω το αυτόφωρο που θα σε πήγαινα αν είχα διάθεση» «Να πας να γ@μ@θ@ς και συ και το αυτόφωρο παλιομ@ν@π@νο και φύγε από μπροστά μου να με σε γ@μ@σ@ και σένα» και σηκώνομαι και φεύγω.
Έκανα τη μαλακία να ξεσπάσω στη μηχανούλα μου γυρίζοντας Άρτα, αφού ήμουν τόσο νευριασμένος που ούτε κατάλαβα για πότε έφτασα. Πάλι καλά που δεν έγινε καμιά στραβή στο δρόμο γιατί το μυαλό μου το είχα αλλού.
Πάντως αυτός ο τύπος δε θα τη γλιτώσει έτσι εύκολα μετά από αυτό που έκανε. Έχω ορκιστεί ότι θα τη πληρώσει και μάλιστα πολύ άσχημα. Η απόφαση του δικαστηρίου θα βγει μετά το τέλος του καλοκαιριού, οπότε μέχρι τότε θα συνεχίζω να πληρώνω κανονικά τις δόσεις για το Transalp…

NLS
02/06/2004, 10:27
έχεις τους κατάλληλους "φίλους";
ή να κοιτάξουν άλλοι;

PM μπορείς να πεις.

Julius
02/06/2004, 10:39
H sosth diadikasia se tyxon atyxima einai na diloneis PANTA oti epitheimeis thn pinikh toy dioksh kai katopoin kai AFOU exeis parei ta xrimata apo thn asfalistikh kai sou exei ferthei sosta.... sto piniko diloneis oti den epithimeis thn dioksh toy kai teleionoun ola mia xara.

alios oi asfalistikes se travane oso poio poly mporouun mia kai ean diloseis oti den epithimeis poinikh dioksi toy pelath toys kata thn diarkeia ton diloseon toy atyximatos-anakriseon, argotera den mporeis na to kaneis.

Rule #3 sto atyxima (o #1 einai oi autopes martyres, #2 automatos kaloume troxaia oti kai na exei ginei)

NLS
02/06/2004, 10:47
σωστό

απλά όταν είσαι ΕΚΕΙ την ώρα που γίνεται, χωρίς εμπειρία (και πόσο μάλλον με σπασμένα χέρια) μάλλον δεν τα σκέφτεσαι όλα αυτά

jimbar
02/06/2004, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius

Καλημέρα και από μένα.

Κώστα, θα συμφωνήσω με τον Jul αλλά θα διαφωνήσω με σένα.

Άντε και τον πετυχαίνεις κάπου και του ρίχνεις δυο μπουνίδια [που λέει ο λόγος] και επιτέλους παίρνεις «πίσω» το άχτι σου. Και;

Μπορείς να φανταστείς το τι μπορεί να επακολουθήσει εάν αυτός το βάλει κάτω εγωιστικά [η και κάποιος άλλος από την οικογένεια] και το πάρει και «μανιάτικα»;

Φαντάζεσαι αν σε εμβολίσει ένα βράδυ, ενώ γυρνάς σπίτι σου, σε κανά χωράφι και σε αφήσει να ξεψυχήσεις [φτού μακριά από όλους μας αυτό] αβοήθητο; Και άντε μετά, νύχτα και χωρίς μάρτυρες να απόδειξης πως είναι ο ίδιος ο δράστης, αν φυσικά σωθείς ..

Λοιπόν. Εγώ πιστεύω ότι έγινε μια μαλακία και πρέπει να μείνει έτσι και να τελειώνει το θέμα εδώ μιας και είσαι εν ζωή και πάνω απ'όλα αρτιμελής. Σε λίγο θα είσαι μπαμπάς, θέλεις να σου συμβεί κάτι [μια μαλακία λέω εγώ τώρα ρε Κωστή] και να μην σε ξαναδεί το παιδί σου; Η να σε βλέπει ανάπηρο σε καρεκλάκι διότι του καύλωσε του μαλάκα να σε εκδικηθεί ένα βράδυ εκεί που γυρνάς από κάποια δουλειά; [μαλακίες λέω εγώ τώρα, αλλά συμβαίνουν και τα γνωρίζεις].

Απλά πιστεύω ότι από την στιγμή που είσαι σώος και αβλαβής, ας το αφήσεις το θέμα. Άλλωστε τι Πρέβεζα, τι Άρτα, τι Ωρωπός. Όλα αυτά είναι χωριά που σημαίνει ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα το σκεφτεί το «μανιάτικο». Άστο να πάει στο διάολο και ακόμα παραπέρα [αν υπάρχει το πιο πέρα]. Χέσ'τον, τον παπάρα...

Πες απλά ότι δεν έγινε ποτέ, ότι δανείστηκες από κάποια τράπεζα λίγα χρήματα για κάτι και τα έχασες στο δρόμο και απλά τώρα, πρέπει να ξεχρεώσεις.

Εγώ έτσι το βλέπω..

Ora_Nihil
02/06/2004, 13:49
Το μόνο που μπορώ να ευχηθώ είναι, να τελειώσουν όλα όσο πιο ανώδυνα γίνεται

monstermind
02/06/2004, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
Άστο να πάει στο διάολο και ακόμα παραπέρα [αν υπάρχει το πιο πέρα]. Χέσ'τον, τον παπάρα...

Πες απλά ότι δεν έγινε ποτέ, ότι δανείστηκες από κάποια τράπεζα λίγα χρήματα για κάτι και τα έχασες στο δρόμο και απλά τώρα, πρέπει να ξεχρεώσεις.



για ενα τσαμπουκα ζουμε jimmy... περνανε τα χρονια, και ξεχναμε?

να τον πιασει και να του γαμήσει την μανα και τον πατερα, να του σπασει χερια και ποδια, να σου πω εγω μετα...

γιατι αν δεν το κανει, αυριο ο μλκας αυτος μπορει να χτυπήσει τον γιο σου, και να τον παρατήσει και στο δρόμο...

parji αμα κανονίσεις τπτ και χρειάζεσαι γνώμες και χέρια, στείλε πμ... και εγώ μεσα...

και τελοσπάντων δεν είμαστε και παιδάκια... δεν θα τραβάμε και βίντεο... να το στείλουμε στον δικηγόρο του...

afrotwin
02/06/2004, 15:15
agapite file an ine na skotosis min to skeftese psixiko 8a kanis tora stin filaki kala ine ligo zori exi stin arxi to apo piso meta sini8izis kata va8os omos ine kala pedia se apaftonoun me sines8ima
:lol: :lol: :lol:

Ora_Nihil
02/06/2004, 15:38
Στη φυλακή σε αγαπάνε με συναίσθημα. Ρε τι άλλο θα ακούσουμε σήμερα. :rotflmao: :rotflmao:

Σε λίγο θα ακούσουμε ότι μαζεύονται τα πιτσουνάκια αγκαλιασμένα γύρω απο μια οθόνη, βλέπουνε το κλοτσοσκουφάκι με την Αλίκη Βουγιουκλάκη, και οι δεσμοφύλακες μοιράζουν χαρτομάντηλα για τα δάκρυα.

parji
03/06/2004, 12:00
Τα τελευταία νέα από την υπόθεση είναι ότι πριν καμιά ώρα μου τηλεφώνησε ο δικηγόρος μου έπειτα από συνομιλία που είχε με την ασφαλιστική και μου είπε να κάνουμε συμβιβασμό. Από τη μια αυτοί θα γλυτώσουν με λιγότερα χρήματα βέβαια, αλλά από την άλλη θα πάρω εγώ όσο περίπου χρήματα ζητήσω (σε λογικά πλαίσια) άμεσα και χωρίς να χρειατεί να περιμένω τρεις μήνες ίσως και περισσότερο να βγει η απόφαση του δικαστηρίου και την έφεση που θα κάνει η ασφαλιστική και πάει κανά χρόνο όλη η υπόθεση ακόμη πίσω.
Ακόμη δεν έχω απαντήσει. Το σκέφτομαι.
Εσείς έχετε κάτι να προτείνετε, αν είχατε ποτέ μια παρόμοια εμπειρία?
Οσο για τον τύπο που με τράκαρε και ξαφνικά έγινε μάγκας από κλαψιάρης θα σας πω τα νεότερά του εντός των ημερών... :evil:

Μικρή Λουλού
03/06/2004, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Τα τελευταία νέα από την υπόθεση είναι ότι πριν καμιά ώρα μου τηλεφώνησε ο δικηγόρος μου έπειτα από συνομιλία που είχε με την ασφαλιστική και μου είπε να κάνουμε συμβιβασμό. Από τη μια αυτοί θα γλυτώσουν με λιγότερα χρήματα βέβαια, αλλά από την άλλη θα πάρω εγώ όσο περίπου χρήματα ζητήσω (σε λογικά πλαίσια) άμεσα και χωρίς να χρειατεί να περιμένω τρεις μήνες ίσως και περισσότερο να βγει η απόφαση του δικαστηρίου και την έφεση που θα κάνει η ασφαλιστική και πάει κανά χρόνο όλη η υπόθεση ακόμη πίσω.
Ακόμη δεν έχω απαντήσει. Το σκέφτομαι.
Εσείς έχετε κάτι να προτείνετε, αν είχατε ποτέ μια παρόμοια εμπειρία?
Οσο για τον τύπο που με τράκαρε και ξαφνικά έγινε μάγκας από κλαψιάρης θα σας πω τα νεότερά του εντός των ημερών... :evil:

ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΚΟΙ ΥΠΕΡΗΜΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΕΒΑΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ...

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΒΑΛΤΑ ΚΑΤΩ,ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ...
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ..!!

Ora_Nihil
03/06/2004, 12:32
Καλή τύχη parji

Julius
03/06/2004, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Τα τελευταία νέα από την υπόθεση είναι ότι πριν καμιά ώρα μου τηλεφώνησε ο δικηγόρος μου έπειτα από συνομιλία που είχε με την ασφαλιστική και μου είπε να κάνουμε συμβιβασμό. Από τη μια αυτοί θα γλυτώσουν με λιγότερα χρήματα βέβαια, αλλά από την άλλη θα πάρω εγώ όσο περίπου χρήματα ζητήσω (σε λογικά πλαίσια) άμεσα και χωρίς να χρειατεί να περιμένω τρεις μήνες ίσως και περισσότερο να βγει η απόφαση του δικαστηρίου και την έφεση που θα κάνει η ασφαλιστική και πάει κανά χρόνο όλη η υπόθεση ακόμη πίσω.
Ακόμη δεν έχω απαντήσει. Το σκέφτομαι.
Εσείς έχετε κάτι να προτείνετε, αν είχατε ποτέ μια παρόμοια εμπειρία?
Οσο για τον τύπο που με τράκαρε και ξαφνικά έγινε μάγκας από κλαψιάρης θα σας πω τα νεότερά του εντός των ημερών... :evil:


prin kaneis otidipote rotise ti sou dinoun kai ean se kalyptei symvivasou, ean oxi travikse toys..... exeis to dikio me to meros sou kai mporeis na to apodikseis, mhn masas me to diastima pou pernaei .... tha plirosoune kai tokous

periklisk
03/06/2004, 19:03
Κώστα τα είπαμε..... Καλά ξεμπερδέματα με τον πενταμάλακα που έμπλεξες!!!!!!

socos
09/06/2004, 07:47
Φίλε parji
μην συμβιβαστείς

Μπορείς να μους πεις το όνομα του μαλάκα οδηγού;
Από την περιοχή είμαι και εγώ.

crs-k
09/06/2004, 16:27
Αν και μεσα μου βγαινει καπως οπως τα ειπε ο monstermind, θα συμφωνησω με οτι λεει ο jimbar.
Ο Δικηγορος μου, φιλος και συνορειβατης, που ασχολειτε πολυ με τετοια θεματα (κι εχουνε δει τα ματακια του), παντα μου τονιζει οτι ο χειροτερος συμβιβασμος ειναι καλυτερος απο μια κερδισμενη δικη !!!

Εγω απλα παραθεση κανω. :(

KOROPOYLIS
17/06/2004, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
H sosth diadikasia se tyxon atyxima einai na diloneis PANTA oti epitheimeis thn pinikh toy dioksh kai katopoin kai AFOU exeis parei ta xrimata apo thn asfalistikh kai sou exei ferthei sosta.... sto piniko diloneis oti den epithimeis thn dioksh toy kai teleionoun ola mia xara.

alios oi asfalistikes se travane oso poio poly mporouun mia kai ean diloseis oti den epithimeis poinikh dioksi toy pelath toys kata thn diarkeia ton diloseon toy atyximatos-anakriseon, argotera den mporeis na to kaneis.

Rule #3 sto atyxima (o #1 einai oi autopes martyres, #2 automatos kaloume troxaia oti kai na exei ginei)

file signomi alla diafono sto oti otan parei ta xrimata na paei sto piniko kai na pei oti den epi8imei tin dioksi tou.
na tou g%%%%% oti exei kai den exei.
na tou parei ta sobraka. na ton kinigaei mia zoh.
eimaste sobaroi?
tou espase ta kokkala kai 8a ton afisi isixo epidei 8a parei ta lefta?
i tan 'h epi tas
afou den ton skotose ,einai 8ema akdikiseos meta afou fer8ike me tetoio gourounisio tropo.
bres file tin diey8insi tou kai perna mia mera kai kantou to autokinito me oksi na telionoume me ton karagiozi.
ta eipa kai kse8imana
oufffffffff

tifoso4ever
21/06/2004, 02:31
Παρε τηλ τον Θ. Γαζουλη και ζητα την γνωμη του πριν αποφασισεις τιποτα. Στο μοτο θα βρεις και το e-mail του.
Αν αποφασισεις να ''τιμωρησεις'' το δραστη, φροντισε να εχεις ακλονητο αλλοθι, ισως και να λειπεις απ' την πολη. ΔΕΝ σε ξερω,
ειμαι απο Αθηνα, αλλα συμπασχω μαζι σου. Να εισαι καλα και να προσεχεις τον εαυτο σου. Ειναι ο μονος συμμαχος που εχεις.

adam_tsouk
21/06/2004, 19:30
Παιδιά τι να λέμε....
Πάντα τροχαία.
Εγώ φώναξα τροχαία πέρσι σε ένα ατύχημα που είχα με τη μηχανη,
ο τύπος έφταιγε, με πήγε παρέα στο νοσοκομείο, τα παραδέχτηκε όλα και στο τέλος επειδή δεν ΄΄ηθελα να είμαι στα τρεχάματα δήλωσα ότι δεν είχα χτυπήσει (η αλήθεια είναι πως δεν είχα σπάσει τίποτα αλλά είχα κάποιοα άλλα προβληματάκια) η ασφαλιστική μου 'εδωσε περίπου το 60-70 % της αξίας της ζημιάς!!!
Πάντα τροχαία και πάντα πρέπει να τους τρέχεις ώστε να είσαι καλυμένος. Δεν χρειάζεται να είσαι υπερβολικός αλλά όχι και κορόιδο με τις γαμω ασφαλιστικές που θέλουν και ένα σωρό λεφτά το χρόνο στα ασφάλιστρα!!
Παρεπιπτώντος η ασφαλιστική του τύπου ήταν Interamerican....