PDA

View Full Version : Μηχανικό και όχι μάστορα



efrag
31/08/2006, 08:49
Γεια σε όλους, πρώτο μου post στο forum και να πω συγχαρητήρια στους admins. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανένας κάποιο αξιόπιστο μηχανικό στην Αθήνα (Γαλάτσι ή κοντά) ο οποίος να ανέχεται τον πελάτη παρόν κατά τη διάρκεια του service – επισκευής και να έχει εμπειρία στις ΑΤ και να μην πιάνει μια στα χέρια του κάθε εξάμηνο. Δεν εμπιστεύομαι πια τα μαστόρια που τα ξέρουν όλα και που τα manual και τις προδιαγραφές τα έχουν μόνο για τους άσχετους. Είμαι κάτοχος μιας ΑΤ 2000 (νέος) αφού έδωσα μια Shadow 600 του 93. Έχω δει πολλά και έπαθα και αρκετά ευτυχώς όχι σοβαρά προβλήματα από αδιαφορία ή ασχετοσύνη των μηχανικών στα 26 χρόνια που οδηγώ μοτοσυκλέτα. Την Shadow την πάλευα μόνος εκτός σημαντικών προβλημάτων αλλά τώρα με την ΑΤ δεν θέλω να το ρισκάρω (τουλάχιστον όχι στην αρχή).
Η ιστορία μου (Vespa – Vespa+Tenere600 – Vespa+Suzuki – Vespa+Honda CX – Vespa+Honda Shadow – Africa)
:(

Vandarero
02/09/2006, 00:39
Στέλιος Χριστοφίδης. Δημοσθένους 186 Καλλιθέα. Ο άνθρωπος είναι Guru!!!

africanos31
03/09/2006, 14:12
kαι γω στο Στελιο παω..

DimChios
03/09/2006, 18:01
Για όλα όσα ζητάς....
Κονταρίνης Γεράσιμος Αλεξ. Παναγούλη 15 πίσω από το Carrefur Ν.Ιωνίας. Χρόνια με τα Africa και ιδιοκτήτης μίας τέτοιας.
Πές του από τον Δημήτρη με το πράσινο Africa και τον Σοφιανό με το GS1200.
Α, ξέχασα... μήν τον ζητήσεις σαν Γεράσιμο! :nono: Τα "παίρνει κρανίο"!!! :rotflmao: :rotflmao:
Τον Μάκη ζήτα! :wave2:

efrag
17/10/2006, 05:58
Πήγα στον Μάκη. Πολύ καλή δουλειά, με καφέ κλπ μας πήρε ένα 5ωρο να τελιώσουμε αλλά έγινε πρώτο service. Ευχαριστώ παίδες.

afrotwin
17/10/2006, 11:20
ali mia prospa8ia


min spamarete edo mesa leme
edo ine mia trapeza pliroforion gia ta africa twin
pigente stis genikes na kanete oti 8elete

elpizo na katalavate


kalos ir8es efrag

ke xeromaste pou vrikes lisi:wave2: