PDA

View Full Version : υπερδιαφημισμενο συνεργειο



costas_k
31/08/2006, 11:31
Πριν ενα μηνα περιπου ειχα πάει σε γνωστο συνεργειο,που σχεδόν ΟΛΟΙ όσοι έχουν BMW μου πρότειναν να πάω.Ακούστε και κλάψτε¨
1.ξεχάσαν τη τάπα του λαδιού ξεσφιγμένη(το λάδι ετρεχε κορόμηλο)
2.Τους είπα να κοιτάξουν το δοχείο υγρών φρένου γιατί χάνει(στα @@ τους με γράψανε)
3.Με χρεώσαν τακάκια και όταν ρώτησα γιατί τρίζει ακόμα το φρένο η απάντηση ήταν >επειδή το τακάκι έχει μπρούντζο μέσα!:a31: (εκ των υστέρων ανακάλυψα ότι ΔΕΝ είχαν αλλάξει τακάκια.
και τελικά άλλαξα συνεργείο και είμαι υπέρευχαριστημένος.
'

Ύ.Γ και εννοείται ότι τους χρυσοπλήρωσα

Cpt. Haddock
31/08/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
και τελικά άλλαξα συνεργείο και είμαι υπέρευχαριστημένος.


Για πες ποιο είναι το καινούριο από το οποίο είσαι ευχαριστημένος

:wave2: :wave2:

costas_k
31/08/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για πες ποιο είναι το καινούριο από το οποίο είσαι ευχαριστημένος

:wave2: :wave2:



Ψωμόπουλος Καμίνια.βέβαια επειδή ο αδερφός μου είναι μηχανικός σε αυτοκίνητα και βλέπει τόσα κάθε μέρα(SUBARU) μου λέει πότε μα πότε μην ορκίζεσαι για κανέναν,και φυσικά έχει δίκιο.Απλα εγώ ήμουν ευχαριστημένος με αυτά που είδα απο τον συγκεκριμένο

dresg
02/09/2006, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
Πριν ενα μηνα περιπου ειχα πάει σε γνωστο συνεργειο,που σχεδόν ΟΛΟΙ όσοι έχουν BMW μου πρότειναν να πάω.Ακούστε και κλάψτε¨
1.ξεχάσαν τη τάπα του λαδιού ξεσφιγμένη(το λάδι ετρεχε κορόμηλο)
2.Τους είπα να κοιτάξουν το δοχείο υγρών φρένου γιατί χάνει(στα @@ τους με γράψανε)
3.Με χρεώσαν τακάκια και όταν ρώτησα γιατί τρίζει ακόμα το φρένο η απάντηση ήταν >επειδή το τακάκι έχει μπρούντζο μέσα!:a31: (εκ των υστέρων ανακάλυψα ότι ΔΕΝ είχαν αλλάξει τακάκια.
και τελικά άλλαξα συνεργείο και είμαι υπέρευχαριστημένος.
'

Ύ.Γ και εννοείται ότι τους χρυσοπλήρωσα

Πιστεύω ότι καλό είναι να το έλεγες το συνεργείο....

zephyr1
02/09/2006, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Πιστεύω ότι καλό είναι να το έλεγες το συνεργείο....


Εγω χωρις να ασχολουμαι και να εχω Bmw,αυτον που ακουω για καλυτερο ειναι ο Παναγιωτοπουλος(καλα το λεω?) στο Σταυρο.
Ετσι?

Kortenaer
07/09/2006, 09:15
Οπως ειναι καλο να κανουμε διαφημιση ετσι ειναι καλο να λεμε και τις κακες εντυπωσεις για ενα συνεργειο. Η γνωμη μου να το αναφερεις για να γνωριζουμε, δεν νομιζω οτι θα βλαψεις την φημη του, μαλλον για καλο του θα ειναι......αν παιρνει σοβαρα τις κριτικες..

zanny
08/09/2006, 08:49
Ναι ρε παιδιά, είπαμε για διακριτικότητα αλλά όχι και έτσι.
Δηλαδή πρέπει να την πατάνε όλοι?
Όπως και να το κάνουμε, δεν θα θελες να βρεθούν και άλλοι στη θέση σου έτσι δεν είναι?

Boxer
08/09/2006, 13:01
Κοιτα

οπως το γραφεις εγω τον Παναγιωτοπουλο καταλαβαινω.
Αν ειναι ετσι θα ηθελα να το ξερω.
Και νομιζω οτι και αυτος διαβαζει τουλαχιστον οτι τον αφορα.

Πες το λοιπον.
Εδω ειναι χωρος για ανταλλαγη αποψεων.
Ετσι κι αλλιως του εχει γινει απειρη διαφημηση απο εδω οποτε δεν τιθεται θεμα δυσφημησης.

Σε καθε περιπτωση εγω ειμαι ευχαριστημενος εδω και 10 χρονια.

madtank
12/09/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
Πριν ενα μηνα περιπου ειχα πάει σε γνωστο συνεργειο,που σχεδόν ΟΛΟΙ όσοι έχουν BMW μου πρότειναν να πάω.Ακούστε και κλάψτε¨
1.ξεχάσαν τη τάπα του λαδιού ξεσφιγμένη(το λάδι ετρεχε κορόμηλο)
2.Τους είπα να κοιτάξουν το δοχείο υγρών φρένου γιατί χάνει(στα @@ τους με γράψανε)
3.Με χρεώσαν τακάκια και όταν ρώτησα γιατί τρίζει ακόμα το φρένο η απάντηση ήταν >επειδή το τακάκι έχει μπρούντζο μέσα!:a31: (εκ των υστέρων ανακάλυψα ότι ΔΕΝ είχαν αλλάξει τακάκια.
και τελικά άλλαξα συνεργείο και είμαι υπέρευχαριστημένος.
'

Ύ.Γ και εννοείται ότι τους χρυσοπλήρωσα

Costas_K
Ποιό μοντέλο BMW έχεις ;;;;
Το service πόσων χιλιομέτρων έκανες ;;;
Πρέπει να μας πεις για ποιό συνεργείο πρόκειται.
Αλλά και σε ποιό συνεργείο πήγες το μηχανάκι σου και έμεινες ευχαριστημένος από την δουλεία του.
Αυτά πρέπει να λέγονται με το όνομά τους.

dresg
02/10/2006, 22:09
Μη επώνυμα γράφεις ότι θέλεις.
Προφανώς δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω.

costas_k
03/10/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
Costas_K
Ποιό μοντέλο BMW έχεις ;;;;
Το service πόσων χιλιομέτρων έκανες ;;;
Πρέπει να μας πεις για ποιό συνεργείο πρόκειται.
Αλλά και σε ποιό συνεργείο πήγες το μηχανάκι σου και έμεινες ευχαριστημένος από την δουλεία του.
Αυτά πρέπει να λέγονται με το όνομά τους.

F650 GS 2001
20.000km
τα υπολοιπα για τα συνεργεια σε πμ:wave2:

costas_k
03/10/2006, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Μη επώνυμα γράφεις ότι θέλεις.
Προφανώς δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω.



Ναι εχεις δικιο.Καθομουν σπιτι μου και λεω >τι να κανω ,τι να κανω να περασει η ωρα?και λε ω δεν γραφω καμμια μαλακια να περασει η ωρα?μιλας σοβαρα?το αν ισχυει οτι εχω γραψει η οχι,ειναι καθενος δικαιωμα να το αμφισβητει η να το πιστευει.καποια παιδια απο εδω μου ζητησαν σe pm ποιο ηταν το συνεργειο. και τους ειπα.επισης με πηραν τηλεφωνο απο την BMW HELLAS και τους ειπα τα ιδια ακριβως πραγματα ΕΠΩΝΥΜΑ,οποτε μη βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα περι ανωνυμιας κ.α. τωρα το αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με γεια σου και χαρα σου,εγω απλα αναφερω τι μου συνεβει.καλο ειναι να μην ΕΙΜΑΣΤΕ πωρωμενοι με τα συνεργεια και να ακουμε και τις αλλες γνωμες. ο ALX GS 11½
οταν εψαχνα και εγω συνεργειο μου ειχε πει>
Κανενας μαστορας λοιπον δεν ειναι πανακεια.Ολοι θελουν προσοχη και να εισαι απο πανω τους.

και συμφωνω απολυτα .ουτε ειμαι πωρωμενος με το συνεργειο που παω τωρα ουτε θα αποτρεψω καποιον να παει στον παναγιωτοπουλο γιατι εκει εγιναν τα παραπανω που μου συνεβησαν,ουτε θα προτεινω σε καποιον το συνεργειο που παω εγω.

dresg
03/10/2006, 20:34
Οχι βρε φίλε δεν σε αμβισβητώ,ούτε είμαι πορωμένος με κανέναν (εγώ να δεις αν έχω αλλάξει συνεργεία),αλλά πιστεύω ότι το μήνυμα το πήραμε από πιο πριν (πέρα του ενός μηνός).





http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078

wild_cat/anima
03/10/2006, 20:43
αν θελεις στειλε μου ενα πμ με το συνεργειο:wave2:

costas_k
04/10/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Οχι βρε φίλε δεν σε αμβισβητώ,ούτε είμαι πορωμένος με κανέναν (εγώ να δεις αν έχω αλλάξει συνεργεία),αλλά πιστεύω ότι το μήνυμα το πήραμε από πιο πριν (πέρα του ενός μηνός).





http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078


βρε συ το μηνυμα που αναφερεις(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078) το ειχα γραψει όταν εψαχνα για συνεργείο γιατι τότε ειχα πάρει τη μηχανή και ήμουν εντελώς ανίδεος(οχι οτι τώρα δεν ειμαι)
:lol:

πάντως προς άρσην πιθανής παρεξηγήσεως ο τόνος μου είναι καθαρά φιλικός .όλοι απο τη ίδια μέρια είμαστε θέλω να πιστευω:wave2:

sniper
04/10/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
.....

επισης με πηραν τηλεφωνο απο την BMW HELLAS και τους ειπα τα ιδια ακριβως πραγματα ΕΠΩΝΥΜΑ,οποτε μη βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα περι ανωνυμιας κ.α.

.........


Η BMW HELLAS πως και σε πήρε τηλέφωνο; :confused:

costas_k
04/10/2006, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Οχι βρε φίλε δεν σε αμβισβητώ,ούτε είμαι πορωμένος με κανέναν (εγώ να δεις αν έχω αλλάξει συνεργεία),αλλά πιστεύω ότι το μήνυμα το πήραμε από πιο πριν (πέρα του ενός μηνός).





http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078


βρε συ το μηνυμα που αναφερεις(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078) το ειχα γραψει όταν εψαχνα για συνεργείο γιατι τότε ειχα πάρει τη μηχανή και ήμουν εντελώς ανίδεος(οχι οτι τώρα δεν ειμαι)
:lol:

πάντως προς άρσην πιθανής παρεξηγήσεως ο τόνος μου είναι καθαρά φιλικός .όλοι απο τη ίδια μέρια είμαστε θέλω να πιστευω:wave2:

costas_k
04/10/2006, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η BMW HELLAS πως και σε πήρε τηλέφωνο; :confused:

ουτε που ξέρω,απλα μάλλον καναν μια ερευνα.τα στοιχεια τα ειχαν όλα απο το συνεργειο με ρωτουσαν αν θα ξαναπαιρνα BMW,αν ημουν ευχα ριστημένος με το service, ποιο μοντέλο εχω κλπ,κλπ..για μια στιγμη αναρωτήθηκα ρε στη Ελλαδα ειμαι η μεταναστευσα?

souniwths
04/10/2006, 13:36
Το έχει ξεκινήσει τουλάχιστον 5 μήνες αυτό με τα τηλέφωνα η BMW Ελλάς και εμένα μου φάνηκε πολύ καλή ιδέα, είναι ένας τρόπος να ελέγχει τις υπηρεσίες που προσφέρουν τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της. Ιδίως αν πράγματι βάλει χέρι όταν η πλειοψηφία των πελατών εκφράζει παράπονα.

Όσο για τον Παναγιωτόπουλο, το μηχανάκι μου το πάω εκεί από το 2001 που το πήρα, έχω 82000χλμ που μεταφράζεται σε αντίστοιχες επισκέψεις και δεν έχω κανένα σημαντικό παράπονο. Έχουν γίνει 2 στραβές συνολικά, αλλά εξακολουθώ να τον θεωρώ λόγο να ξαναπάρω BMW.

:beer:

dresg
07/10/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
βρε συ το μηνυμα που αναφερεις(http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24078) το ειχα γραψει όταν εψαχνα για συνεργείο γιατι τότε ειχα πάρει τη μηχανή και ήμουν εντελώς ανίδεος(οχι οτι τώρα δεν ειμαι)
:lol:

πάντως προς άρσην πιθανής παρεξηγήσεως ο τόνος μου είναι καθαρά φιλικός .όλοι απο τη ίδια μέρια είμαστε θέλω να πιστευω:wave2:


Εννοείται ότι και η δική μου τοποθέτηση είναι πάντα φιλική και πάντα έχω να μαθαίνω μέσα από τις συζητήσεις.