PDA

View Full Version : Ολοημερο Track Day τη Κυριακη 3/9



Frezas
31/08/2006, 13:57
Τη Κυριακη οργανωνει Track Day ο Ζαφειροπουλος.Ειναι ολοημερο,ξεκινα 8 πρωι και τελειωνει 8 βραδυ.Το κοστος ειναι 60 ευρω ολη τη μερα.

Εμαθα (με επιφυλαξη) οτι δε θα εχει αγωνιζομενους γιατι εχει αγωνα την αλλη εβδομαδα και δεν επιτρεπετε να μπουν μια βδομαδα πριν στη πιστα, οποτε η πιστα μονο για εμας!!!

catmaster
31/08/2006, 14:18
Ελεγα με τον κουκουρουκουPap να κατεβουμε αλλα μαλλον θα γινεται της πουτ@νας...

Ειδομεν..
:wave2:

gixxerpap
31/08/2006, 19:39
με βλεπω για ψωνια αυριο!!!


59774

sniper
03/09/2006, 19:55
χμμμμμμ

ένα πολύ καλό TD...

ΠΟΛΛΕΣ πτώσεις κυρίως από αγωνιζόμενους... με εξέχουσα την πτώση του Άλκη Συνιώρη όπου χρειάστηκε ασθενοφόρο για να βγεί έξω αλλά τελικά ευτυχώς δεν είχε κάτι σοβαρό (περπάταγε κανονικά και έφυγε κύριος :D ) - το πως και γιατί έπεσε άγνωστο και έγινε και μπροστά μας στην Κ8..... τέσπα...

Οι υπόλοιπες πτώσεις είχαν σαν αποτέλεσμα το σκόρπισμα λαδιών έτσι για να αγχωθούμε παραπάνω (ειδικά εγώ πρώτη φορά μέσα με το 954)....

Κatanas..... πτώση.... και πάλι μέσα μετά τις απαραίτητες επιδιορθώσεις στο μοτοσακό ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!

στο τέλος είμασταν πολύ λίγοι... έως και 2 στη πίστα που δεν άρχιζα να κουράζομαι ακόμα θα γύριζα (μαζί με έναν αγωνιζόμενο που γύριζε στο 1.02 και μου έριχνε ταχτικά γύρους)

Συμμετοχές απο moto :

Θάνος
periklisk
Tropeas (και φωτογράφος)
div400
katanas
sniper

Α ήταν και ο adam_tsouk.... με Z :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Guest Star : hornet ως ανεξάρτητος παρατηρητής και χρονομέτρης.....

Αν ξέχασα κάτι ή κάποιον... συμπληρωστε οι υπόλοιποι...

:D

adam_tsouk
03/09/2006, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Α ήταν και ο adam_tsouk.... με Z :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

βρε α στα διαλα!



φωτος ε;

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ




:rotflmao: :rotflmao:


Οντως, πολυ ομορφα....

Αν τα υπολογισα σωστα πρεπει αν βρεθηκα συνοιλικα στη πιστα γυρω στις 2-2,5 ωρες μαζι με οσους πηγαμε πρωι πρωι....

:beer: :beer:

adam_tsouk
03/09/2006, 20:42
κουλατζες..... :smokin:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


60181

Θάνος
03/09/2006, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αν ξέχασα κάτι ή κάποιον... συμπληρωστε οι υπόλοιποι...

:D

Ξέχασες τις πρωτοφανείς για τα χρονικά των Μεγάρων γυναικίες παρουσίες!

Επίσης πολλά super motard, προσέφεραν θέαμα, drift, κωλίδια και πολλή φασαρία, γιατί από χρόνους τον έτρωγαν κανονικά από τα ss!

Ωραία ήτανε και σήμερα.. Στο τέλος αν δεν μου άναβε το λαμπάκι της βενζίνης, ακόμα θα γύριζα! Τέτοια ερημιά στην πίστα, μέχρι που νόμιζα ότι έφυγαν και με ξέχασαν..

sniper
03/09/2006, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Ξέχασες τις πρωτοφανείς για τα χρονικά των Μεγάρων γυναικίες παρουσίες!

Επίσης πολλά super motard, προσέφεραν θέαμα, drift, κωλίδια και πολλή φασαρία, γιατί από χρόνους τον έτρωγαν κανονικά από τα ss!

.....

Oρθόν..... Το γυναικείο φύλλο ήταν εκεί.... είτε σαν αναβάτες αλλά κυρίως σαν θεατές.... και Support team... :D

periklisk
03/09/2006, 23:34
Όντως ήταν ωραίο TD και "χορταστικό" για μας που πήγαμε από το πρωί! :beer: Έκανα πάνω από 200 χλμ στην πίστα σήμερα :D

Tropeas
04/09/2006, 06:32
Πολύ όμορφο το ξεπαρθένιασμα με την σύνεση να δίνει χώρο στην άνεση σιγά σιγά και στην εμπιστοσύνη του κρατήματος της πίστας... :D νομίζω ότι τα πήγαμε καλά για πρώτη φορά , με δύσκολο έργο προς βελτίωση σημείων που ακόμα ερευνούνται... (μακάρι να είχαμε κάμερα on track - έπρεπε να την είχα πάρει) :sick:

Μπήκα 5 session , οι υπόλοιποι 7, που σημαίνει για μένα 175χλμ μες την πίστα και στους άλλους γύρω στα 220χλμ εντος...:winka:

Απο το πρωί το πρώτο συνεχόμενο session που ξεκίνησε 9 η ώρα περίπου, κράτησε πάνω απο 40 λεπτά μιας και δεν είχε αρκετό κόσμο, στο τελείωα της μέρας ξύθηκαν κάτι μαρσπιέδες :p , γόνατο δεν έξυσε αν και δεν είχε μείνει και πολύ απόσταση αλλά θεώρησα ότι είναι ποιο φρόνιμο να βρώ το στυλ μου καλά και να μην κηνυγήσω να ξήσω!

Η πίστα είναι πολύ ασφαλές εργαλείο, που θεωρώ ότι πρέπει να έχει στην εμπειρία του οποιοσδήποτε οδηγά δίτροχο, για να καταλαβαίνει και μετά τι δρόμους έχουμε εκει έξω... απλά μου φαινόταν σαν να βγήκα μετά την πίστα στο γιαούρτη και η μηχανή με πολύ χαλαρή οδήγηση, έδινε πλέον την αίσθηση ότι παντού γλυστράει στον "γυαλί" Αθηναϊκό δρόμο...

Απο την άλλη το μεγαλύτερο μέρος των συμμετοχών ήταν "σωστοί" με κάποιες εξαιρέσεις , οι οποίοι αν και στο γκρουπ των "αρχάριων" (χωρίς να τους κατηγορώ... και σε μένα συνέβησαν...) κάνοντας μαλακίες , πηγαίνοντας σιγά και πατώντας φρένα σε στροφή σε τρομοκρατούσαν (και αυτό δεν είναι έγκλημα, άλλωστε για αυτό είναι η πίστα...) και όταν ερχόταν η ευθεία το σκίζανε, για να μην τους περάσει κανένας (χαζοϊδώς λες και τρέχαν για να βγάλουν χρόνο...) με αποτέλεσμα να μαζεύουν τρενάκι πίσω σε κάθε στροφή...

Χάρηκα που είχα μια όμορφη παρέα απο το moto.gr τα καλύτερα παιδιά ,
τον Δημήτρη(ήρεμη δύναμη), τον Σταύρο(η γυμνή ξύστρα σφαίρα), τον Αδαμάντιο(τρομερός ρυθμός-στυλ), και τον Περικλή(όμορφο άνετο στυλ) που είμασταν μαζί απο το πρωί...

Συμμετοχές ειχαμε και το πρωί με τον gmakri με R1 που είχε μια πτώση (επειδή μόλις άλλαξε λάστιχο δεν του βγάλαν τα αυτοκόλλητα πίσω :eyepop: :uplate: ,με αποτέλεσμα στην πρώτη στροφή να το χάσει...)χωρίς χτύπημα με μόνες απώλιες το σπασμένο αριστερό γκριπ λίγο μούτρο και την βάση του μοχλικού των ταχυτήτων & τον Haga απο Πάτρα με το τρειλεράκι του και το όμορφο 749, να γυρνάει πολύ γρήγορα όμορφα και σταθερά...

Οι γυναικίες συμμετοχές κλέψαν την παράσταση με τα SM ειδικά όταν μας ρίχναν κάργα στις στροφές... :( :cool: :p :rolleyes: πόσο μάλλον και οι εκτός αγωνιστικού χώρου φίλες κλπ κλπ.....:beer:

Εις το επανειδήν ! Πολύ όμορφη εμπειρία!

div400
04/09/2006, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

...
πόσο μάλλον και οι εκτός αγωνιστικού χώρου φίλες κλπ κλπ.....:beer:



γιαυτο πουλακι μου καθισες δυο session εξω? ταχα μου κουραστικες, δεν ησουν σε φορμα κτλ κτλ?
:evil: :smokin:

απο τα πιο ομορφα TD που εχω κανει αν και ειχε κοσμο πολυ σε καποια φαση (λιγο πριν τον αγωνα της εθνικης γιατι μετα αδειασε το μαγαζι)
οπως και στα προηγουμενα, η παρεα ηταν το καταλυτικο στοιχειο που προσεφερε ευχαριστηση και κανει την εμπειρια αξεχαστη (αυτο και το πιασιμο που εχω σημερα....:D )

respect στον katana (η γυμνή ξύστρα σφαίρα ,το κορυφαιο παρατσουκλι :rotflmao: :lol: )

respect στον λαμπρο που μετα το ξεψαρωμα των πρωτον γυρων (διπλοπιτα απ'ολα) ειχε πολυ καλο ρυθμο/ροη

respect στον αδαμαντιο φυσικα που οπως καθε φορα χαιρομαι να τον ακολουθω (ρε φουστη δεν θα σε περασω καποτε θα δεις ρεεε) αν και δεν ειχε πολλα κεφια μαλλον και δεν ηταν οσο γληγορος ηταν στα προηγουμενα αλλα και παλι ο ρυθμος του ηταν.. εχμ αυτο το κατι που θελω :look:

ε αυτα....

α ναι ξεχασα.......ΕΞΥΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:a2: :a25: :a08: :a33: :a46: :a54:

periklisk
04/09/2006, 08:48
Ξέχασα να γράψω στο προηγούμενο ποστ ότι τα Power 2CT μαμάνε!

Πρώτη φορά έξυσα μαρσπίεδες και το μηχανάκι ήταν ακλόνητο :a2: :a25: :a30: :a09:

οι φίλες εκτός αγωνιστικού χώρου φέραν πανικό και ταραχή σε κάτι φάσεις :winka:

sniper
04/09/2006, 10:17
δεν βάζετε (Λάμπροοοοοοοοοοοοοοοοοο) και καμμιά φωτό να δουμε τα χάλια μας;

Έχω την εντύπωση ότι μέχρι το μεσημέρι γύριζε και ο Alexo χθες.... κάνω λάθος; :confused:

Tropeas
04/09/2006, 10:37
Τις φωτό τις έχει η "επαγγελματικών προδιαγραφών" κάμερα του Αδαμάντιου, τις οποίες λογικά θα τις έχω το βράδυ ... και θα μπουν αργά... :D εκτος και αν μας δώσει μια μικρή γεύση ο Αδαμάντιος...