PDA

View Full Version : Modenas Dinamik?



consei
03/09/2006, 14:16
Γεια χαρά σε όλους!!!
Είμαι κάτοχος ενός Daytona Dy50R του οποίου έχω αλλάξει την μηχανή με μια Lifan 110cc.
Σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω ένα Modenas Dinamik.
Ποια η γνώμη σας?
Το έχω δει πως πηγαίνει+έχω πάθει πλάκα.
Από κατανάλωση πως πηγαίνει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

idi
03/09/2006, 17:49
καιει περισσοτερο απο καθε αλλο παπι και εχει πολυ μικρο τεποζιτο... αρα εισαι συχνα στο βενζιναδικο

κατα τα αλλα σκυλι ειναι απο αξιοπιστια (επρεπε να εχει σκορπισει με αυτα που εχει τραβηξει απο μενα 2 σχεδον χρονια τωρα) και εχει φτηνο σεβις (που μπορεις να κανεις μονος σου τα παντα) και φτηνα ανταλακτικα

consei
03/09/2006, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καιει περισσοτερο απο καθε αλλο παπι και εχει πολυ μικρο τεποζιτο... αρα εισαι συχνα στο βενζιναδικο

κατα τα αλλα σκυλι ειναι απο αξιοπιστια (επρεπε να εχει σκορπισει με αυτα που εχει τραβηξει απο μενα 2 σχεδον χρονια τωρα) και εχει φτηνο σεβις (που μπορεις να κανεις μονος σου τα παντα) και φτηνα ανταλακτικα

Θέλω να πηγαίνω κάθε μέρα στη δουλειά με αυτό δηλαδή 30+30Km.
Θα αντέξει αυτήν την καθημερινή ταλαιπωρία?
Πόσο περίπου λες να μου κάψει με maximum ταχύτητα τα 110?

idi
03/09/2006, 22:46
αμα του βαζεις καλο λαδακι και πας μαξιμουμ 110 χλμ(στο κοντερ), θα αντεξει σε αυτη τη χρηση, νο προμπλεμ

το μηχανακι εχει τελικη (στο κοντερ) πανω απο 130-140 χλμ (ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΤΟ ΞΑΝΑΓΦΑΦΩ ΓΙΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΥΣ)

θα σου καιει αρκετα ομως σε αυτα τα χλμ....

consei
04/09/2006, 16:10
Όταν λες θα καίει αρκετά τι εννοείς?
Μπορείς να προσδιορίσεις μια τάξη μεγέθους?
Πχ. το τωρινό μου παπί καίει γύρω στα 2 λίτρα για αυτήν την απόσταση με τέρμα γκάζι

idi
04/09/2006, 22:52
μπορει και τα διπλασια... (με αυτο το ρυθμο. αν πας πιο σιγα περιπου τα ιδια με το παπι σου λιγο περισσοτερο. δεν ειμαι της οικονομιας στα καυσιμα κια δε μετραω) :wave2:

nisidotatos
06/04/2008, 19:24
μηπως μπορεις τουλαχιστον να μας πεις ποσα χιλιομετρα κανεις περιπου με ολο το ντεποζιτο?

thunderabe
06/04/2008, 20:49
φιλε το ειχα 2 χρονια και ειχε τραβηξει πολλα στα χερια μου και δεν με πρωδοσε ουτε μια φορα το μηχανακι παρ το αξιζει μη το σκευτεσαι.

SUN
15/08/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nisidotatos
μηπως μπορεις τουλαχιστον να μας πεις ποσα χιλιομετρα κανεις περιπου με ολο το ντεποζιτο? tha soy po ego giati to exo kai ego ama to pas me 80-100 kai xalaroys rithmoys vgazi 120km ama to pas sinexia tsita giro sta 80km na simioso oti se mia volta poy eixa paei me ena filo poy eixe innova eixa kapsi miso euro parapano sta 100km poy eixame kani